Vlissingsche Courant TWEEDE BLAD ALS KINDEREN ROEPEN BUITENLAND DANKCHAMBERLAIN. INGEZONDEN STUKKEN FEUILLETON van de van Maandag 3 October 1938. No. 232 DUFF COOPER AFGETREDEN. ZoIIen nog meerdere ministers hem volgen Officieel werd Zaterdag uit Eenden ge meld, dat Duff Cooper, de eerste lord der Britsche admiraliteit, zijn ontslag heeft ingediend. In den brief, waarmede Duff Cooper den minister-president in kennis stelt van zijn aftreden, zegt bij o.a. „Ik betreur het buitengewoon genoodzaakt te zijn, in dit uur van uw groote overwinning een dis sonant te laten hooren. Om redenen, welke ge kent, en welke ik voornemens ben te zijner tijd in het Lager huis uiteen te zetten, stel ik geen vertrou wen in do buitenlandsche politiek, welke de huidige regeering volgt en welke zij waarschijnlijk zal voortzetten. Aangezien ik deze meening ben toegedaan, acht ik het een eerezaak mijn ontslag aan te bieden. Ik doe dit met diep leedwezen, omdat ik trotsch was op mijn tegenwoordige functie, welke mij liever is dan alle andere in den lande, en omdat ik u zoo dankbaar ben, omdat ge zoo groot vertrouwen in mij hebt gesteld, en u zoo vriendelijk en geduldig jegens mij gedragen hebt. In zijn antwoord schrijft Chamberlain Ik heb uw brief met groot persoonlijk leedwezen gelezen, maar wetende, dat het uw oprechte overtuiging is, dat de buiten landsche politiek van de huidige regeering misplaatst is, ben ik het met u eens, dat het niet juist zou zijn, indien u een lid der regeering zou blijven. Alvorens uw af treden aan den koning voor te leggen wensch ik u te danken voor uw werk in het ambt, dat ge thans prijsgeeft, en de overtuiging uit te spreken, dat de verschil len over de openbare politiek geen breuk zullen teweegbrengen in onze persoonlijke betrekkingen. De Vrede, reeds zeer wankelbaar, Werd plotseling gestoord. Van alle kanten rees gevaar* De „hoop" lag overboord. Reeds trokken de soldaten op, Dra zouden kogels fluiten. De spanning steeg dan ook ten top, De breuk was niet te stuiten. Millioenen menschen stonden klaar,- Bestemd om wreed te sterven, Bewust van 't nakende gevaar, Gereed tot 't moordend kerven. In gansch Europa werd geweend Door ouders, vrouwen, kinderen. Men bad verslagen als versteend Ach God wil dat verhinderen. Een nobel mensch, kalm van aard, Had toch nog iets te zeggen. Bewees dat men ook zonder zwaard De grenzen kan verleggen. Bewust en waardig hield hij stand, Wees op 't verspil van krachten. Hij redde 't menschdom uit den brand, Voorkwam het moordend slachten* Dank internationale held l Dank edele figuur Dank breker van het grof geweld. Dank strijder tegen 't vuur. „U hebt ons niet teleur gesteld,; De landen, groot en klein", Herkennen graag, als „eere held" Sir Neville Chamberlain. Gent, 30/9/'38. E. ASPESLAGH. Duff Cooper zou vermoedelijk vanmiddag in het Lagerhuis een verklaring afleggen over zyn aftreden. De Lobby-correspondent van Reuter ver neemt, dat het niet waarschijnlijk is, dat nog meer ministers zullen aftreden. Duff Cooper heeft zijn standpunt Vrijdagavond in de vergadering van den ministerraad uiteengezet Hij heeft gezegd, dat hij reeds eenigen tijd ongerust was over de buiten landsche politiek van de regeering. Het is mogelijk, .dat de vacature in het kabinet door een promotie zal worden aan gevuld. In zijn commentaar op het besluit van. Duff Cooper af te treden, herinnert Sunday Express er aan, dat de minister van handel Oliver Stanley, de ministers van landbouw, Morrisson, en van volksgezondheid, Elix Elliott en lord geheimzegelbewaarder De laware tijdens de Europeesche crisis Duff Cooper hebben gesteund in diens pleit voor een krachtiger houding tegenover Duitschland. Het blad voegt hieraan toe „Men vraagt zich af of ook zij nu zullen aftreden". NOG GEEN ONDERSCHEIDING VOOR CHAMBERLAIN. Sunday Express meent te weten, dat Neville Chamberlain voor het oogenblik iedere onderscheiding zou hebben gewei gerd. Het blad voegt hieraan toe, dat er sprake van was geweest hem tot ridder in de orde van den Kousenband of in de orde van Verdienste te benoemen, doch de pre mier is van meening, dat het niet juist zou zijn een onderscheiding te aanvaarden, zoo lang zijn werk niet door het Lagerhuis is gesanctionneerd. CHAMBERLAIN WIL GEEN NATIONAAL DANKOFFER. De Lord Mayor van Londen heeft giste ren in een openbare verklaring bekend ge maakt, dat Chambeilain, in verband met talrijke voorstellen ten gunste van het openen van een dankfonds voor zijn optre den ten behoeve van den vrede, hem de verzekering heeft gegeven, dat hij een zoo danig fonds niet wenscht CHAMBERLAIN OP BEZOEK BIJ MUSSOLINI? De Daily Telegraph and Morning Post meldt uit Rome, dat aldaar gisteravond opnieuw gesproken werd over een bezoek, dat Chamberlain in de naaste toekomst aan Mussolini zal brengen. Er wordt verondersteld, dat Chamber lain een kruistocht op de Middellandsche Zee zal maken en dan Italië zal bezoeken. Hij zou dan gelegenheid hebben, aldus zegt men, om de kwestie der Spaansche vrijwilligers met Mussolini te bespreken en een snelle en zeer gewenschte ten uitvoer legging der Engelsch-Italiaansche over eenkomst van April jl. te verwezenlijken. Men voegt hier aan "toé,"dat Chamber lain zeer zeker een warm onthaal zou vin den bij de Italiaansche regeering en de be volking. BOODSCHAP VAN DEN ENGELSCHEN KONING AAN HET VOLK. Zondagavond is de volgende boodschap van den Engelschen Koning aan de natie op Buckingham Palace uitgegeven 5 „De trjd van bezorgdheid is voorbij en wij zijn thans in staat onzen dank te be tuigen aan den Almachtig voor Zijn ge nade nu Hij ons de verschrikkingen van den oorlog heeft bespaard. Ik zou thans den mannen en vrouwen van dit land dank willen zeggen voor hun kalme vastbera denheid, gedurende deze critieke dagen en voor de bereidheid, waarmede zij geant woord hebben op de verschillende tot hen gerichte oproepen. Na de schitterende krachtsinspanning van den eersten minister voor de zaak des vredes is het mijn vurige hoop, dat een nieuw tijdperk van vriend schap en voorspoed moge dagen onder de volkeren der wereld". DALADIER ONTSTEEKT DE VLAM BIJ DE ARC DE TRIOMPHE. Zaterdagmiddag heeft de minister-presi dent Daladier als oud-strijder in tegen woordigheid van een ontelbare menigte de vlam op het graf van den onbekenden soldaat bij de Are de Triomphe te Parijs ontstoken. De plechtigheid geschiedde te gen het vallen van den avond. Nadat de plechtigheid teneinde was en de minister-president den terugweg wilde aanvaarden, werd hem d'bijna onmogelijk gemaakt door de oud-strijders, die om hem heen drongen en hem de hand wilden drukken. De menigte riep: „Dank U, Dala dier, dank U" en vervolgens.; „Leve Frankrijk". EEN GEVAARLIJK SPEL. Naar aanleiding van een paar gevallen van begin van gasvergiftiging, die in de Londensche ziekenhuizen zijn behandeld, heeft minister Hoare de bevolking laten waarschuwen, dat de gasmaskers, waarvon zoovelen zich vorige week voorzien hebben, geen baat brengen tegen de inwerking van gas uit de gewone huisleiding, schrijft de N.C.Crt. Nu het oorlogsgevaar voorbij was, hebben velen eens willen probeeren of hun gasmasker wel deugdelijk was en thuis de gaskraan opengezet, met het gevolg, dat ze spoedig onwel zijn geworden. Gelukkig heeft het gevaarlijke spelletje nog geen slachtof fers gevergd, maar de minister heeft het ernstig genoeg geacht om er per radio een algemeene waarschuwing tegen te doen hooren. MAARSCHALK BLüCHER IN ONGENADE? Te Moskou doen volgens de Daily Tele graph and Morning Post hardnekkige ge ruchten de ronde, dat maarschalk Blücher ontheven zou zijn van hét bevel over het. roode leger in het Verre Oosten en dat hij thans in zijn woning te Moskou moet blij ven. KRANTENSTAKING IN PALESTINA. Uit protest tegen de censuurmaatregelen der Palestijnsche regeering hebben de uit gevers van Arabische kranten besloten, ge durende veertien dagen hun bladen niet te doen verschijnen. Daarna zullen zij beslis sen, of de publicatie hervat zal worden. Joodsche autobestuurders hebben van de Britsche autoriteiten vergunning gekregen tot het dragen van wapenen, met het oog op het gevaar van hinderlagen. Hevige botsingen by Sjafamir en Ramaïla. Volgens te Jeruzalem ontvangen berich ten is het Zondag tot hevige gevechten ge komen tusschen Britsche troepen en op standelingen. De botsingen hebben zich voorgedaan bij Sjafamir en Ramalla. Er zouden minstens 52 dooden aan de zijde der opstandelingen zijn gevallen. Aan Engel- sche zijde werd een officier gedood en wer den twee soldaten gewond. Gisteravond laat zijn bij een aanval op de Joodsche wijken van Tiberias twintig personen gedood en velen gewond. VAN HET STRIJDTOONEEL IN HET VERRE OOSTEN. Verscheidene Japansche oorlogsschepen zyn, naar het Chineesche persbureau meldt, de Jangtse boven Foetsjiakau opge- stoomd, met de bedoeling te Lioets-jiatoen op den zuideLjken oever troepen aan land te zetten. Deze poging werd echter door het Chineesche machinegeweervuur ver ijdeld. Twee oorlogsbodems werden door het geschutvuur der Chineezen getroffen en zonken. De Chineezen verklaren, dat zij den Ja- panneezen ten z.w van Joeitsjang in noord Kiangsi gevoelige klappen hebben toege diend, en dat de Japanneezen meer dan 10.000 dooden en gewonden hebben verlo ren. De Chineesche troepen hebben, volgens een bericht van het Chineesche persbureau uit Loyang, op 29 September het op 75 k.m. ten zuiden van Soetsjau gelegen Sjoenhsjen veroverd en het zuidelijk ge deelte van den spoorweg van Tientsin naar Poekau afgesneden. Ten noorden en ten zuiden van Sjaehsjen zijn de rails over lan gen afstand losgeschroefd, om te verhinde ren, dat de Japanneezen versterkingen la ten aanrukken. Een Chineesch keurkorps heeft aan den spoorweg Kanton-Hankau een heftigen tegenaanval gedaan en den Japanschen op- marsch tegengehouden. In een strijd van twee dagen, waarbij, volgens Chineesche berichten, zes Japansche divisies in het vuur werden, gebracht, werden twee Ja pansche af deelingen geheel in de pan ge hakt. Twee duizend Japanneezen zijn ge sneuveld. DE SPAANSCHE REGEERING WILT GEEN COMPROMIS. De Spaansche minister-president'Negrin heeft Zaterdagavond in de Cortes een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat de Spaansche regeering niets wil weten 'van een compromis. Zelfs in geval van bemid deling moeten de Spanjaarden toch zelf de zaken regelen. Hij ontkende een wereldoorlog te willen ontketenen en herinnerde aan zijn voor stel zonder onderscheid alle buitenlandsche vrijwilligers terug te trekken. Hij ontkende dat de regeering werkt met buitenlandsche credieten. De vergadering werd besloten met het aannemen van een motie van vertrouwen. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven. HULDEBLIJK CHAMBERLAIN. Zonder iets af te doen aan de groote verdiensten van Minister Chamberlain als Engelsch staatsman, heb ik toch met zeer groot leedwezen den oproep gelezen tot deelnemen aan het huldeblijk voor dezen eersten minister van Engeland. Wat zal men zeggen als de wensch van Hitier naar Koloniën bevredigd wordt door een stuk Nederlandsch bezit, Chamberlain daarmede weer den vrede redt, en België hem daar voor bedankt met een huldeblijk I - In feite gaat hier nu niets anders gebeuren. Chamberlain heeft voor Engeland op traditioneel Engelsche manier den vrede be houden, niet door Hitier te Berchtesgaden tevreden te sf.ellen met een stuk Engelsch bezit, maar met dat van een ander land, dat op een dwaalspoor werd gebracht en gehouden door suggesties van steun bij schending van grondgebied of souvereini- teit. Het eervolle en duurzame zullen we buiten beschouwing laten. Wil men zijn geid toch kwijt naar het buitenland, laat men dan geen water naar de zee dragen, maar het liever offeren voor de vluchtelingen uit het Sudetenge- bied naar Tsjecho-Slowakrje. Dit zou voor- Nederlanders die de smaad van het- „bij U, over U, zonder U" zoo goed kennen, heel watsympathieker en vooral kiescher zijn. G. J. HUYBREGTSE. Vlissingen, 1 October 1938. Boulevard de Ruyter 44. VREDE IN EUROPA? Stadgenooten Handenwringend heeft een sidderend werelddeel de ontwikkeling der dingen in de afgeloopen week aanschouwd de dyna miek der gebeurtenissen, die leiders niet meer in handen dreigden te kunnen houden, scheen rechtstreeks op een volkeren-oorlog aan te sturen. Totdat, na bange dagen dank zij het rotsvast geloof van den bra ven Chamberlain in de mogelijkheid van een vreedzame regeling, dank zij zijn onge looflijke stuurmanskunst, zijn diplomatie in den besten zin van het woord ontspan ning, en wélk een ontspanning, intrad over heel de wereld. Van de poorten van de hel werd Europa weggesleurd en de vrede be waard. Ach neen, niemand is geheel voldaan. Er zit buiten twijfel een wrange bijsmaak aan de oplossing der Sudetenduitsche kwestie. Maar ongekend!© voldoening heerscht alge meen over het feit, dat de vredesgedachte sterker is gebleken dan velen in dit door Mars geregeerde werelddeel vermeenden* dat de volkeren den oorlog hartgrondig verfoeien en dat de ingestudeerde kreet van een nd-oorlogsche generatie„Wir wollen Krieg", zelfs in het land, waar zij geuit werd, geen de minste weerklank vond. Hoe kan het anders bij het vooruitzicht van een oorlog, die ouden van dagen, vrouwen en kinderen niet alleen niet spaart, doch veel-» eer over hun verminkte lijven wordt be-» slecht. Het Vlissingsch-Vredes-comité, samenge steld uit het bestuur der af deeling Vlissin gen van de vereeniging voor Volkenbond en Vrede en het Jongeren Vredes-comité al hier waarin zijn vertegenwoordigd de Chr. Vereeniging voor Jonge Mannen, de Arbeiders Jeugd-Centrale, de Ned. Chr* Jongel. geheelonthouders-vereeniging „De Schakel", de Jeugdbond voor onthouding,; de Jc-geren Vredes-actie, de Esperaatis- tengroep dr. Zamenhoff er den Bond van; Jong Liberalen heeft aanleiding gevon den in verband met het vorenstaande en tot een eerbiedige hulde aan den grooten staatsman-vredesvriend Chamberlain een bezinnings- en overdenkingsavond te hou den en wel Vrijdag a.s. te 8.15 uur in het Concertgebouw, waar als sprekers zullen optreden onze stadgenooten, de heeren ds D. J. Vossers, Ned. Herv. predikant, A. Rorije, wethouder van financiën en sociale zaken, mr. H. L. van Zanten, advocaat en procureur en C. L. Koster, journalist, ter- wijl ondergeteekende een openingswoord zal spreken. Wij verkeeren geenszins in een hoera- stemming, wetende dat wij er nog lang niet zijn, doch wèl overstemt de dankbaarheid en een gematigd optimisme. Mogen allen, die onze dankbare gevoe* lens deelen, zich opmaken om Vrijdag te komen luisteren naar het ernstig woord van ernstige menschen in een belangrijk tijdperk van de wereldgeschiedenis, waarin misschien in 't Oosten de dageraad van een nieuwen morgen voor Europa schemert. Moge een overvolle zaal uw antwoord! zijn 1 J. L. VERHAGEN. Voorzitter Vliss. Vredes-Comitë. DIERENBESCHERMING. 't Is zoo jammer, dat aanhangers van een geestelijke richting of leden eener ver eeniging, die zich aan overdrijving schuldig maken, zoo'n richting of vereeniging zoo veel afbreuk doen. Er wordt dan gemakkelijk gegenerali seerd en het gevolg? Veroordeeling van het goede streven. Is daarom een richting of het werken eener vereeniging te veroor- deelen? Neen Ook ten aanzien van het werk van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren heerscht veel misverstand. Sentimentaliteit wordt haar verweten. Tóch is -haar werkf zakelijk en helaas I nog steeds zeer noodzakelijk Zij houdt zich bezig met het voorkomen van slechte behandeling der dieren, o.a. bij het vervoer en slachten. Zij bestrijdt het kettinghonden-euvel. Zij maakt propaganda door woord en ge schrift bij oud en jong, vooral bij de jonge ren, voor een goede behandeling van het immers weerlooze dier. Velerlei zijn hr bemoeiingen op dieren beschermingsterrein. De vereeniging tracht zooveel mogelijk te bereiken, niet door het stellen van onvervulbare, theoretische of principieel© eischen. Het dier is meer gebaat bij practisch te' verwezenlijken voorstellen Namens de afd. Vlissingen der ;,Ned* Ver. tot Bescherming van Dieren" J. A. DE HAAS, waarn. secretaris. roman door r. de vries-brandon Kan je datzelfde werk dan niet hier doen? Henk vindt immers alles goed en van ons zou je den grootst mogelijken steun hebben, zei hij eindelijk voorzichtig. Hier Hier voorzie ik niet in een wer- kelijken nood... Hier zou het salonphilan- tropie worden... honderden meisjes en vrou wen staan klaar om dat werk te doen... en er wordt ook al veel gedaan... Dé&r, waar honderden kinderen langs de straten zwer ven, waar geen tucht is en geen moreel ge zag, waar de kinderen aan zichzelf worden overgelaten... uit... ja, uit traditie, uit fa talisme... uit al wat u maar wilt, d&ar word ik heengetrokken... dédr trekt een kracht die ik niet kan weerstaan. Dan is je liefde voor Henk ook niet zoo groot. Vader... of u het gelooft of niet... ik hou zielsveel van hem... het zou anders im mers geen strijd voor me zijn geweest... het zal een kwelling voor me rijn, Henk niet meer te zien.... Toen ik begrepen heb, dat ik me niet mocht binden, heb ik ook begre pen wat het zal wezen Henk te laten gaan... En voor ons dan,?..* Je bent m'n liefste kind, Loek... Hij durfde haar niet aanzien. V-der... Ze stond op en sloeg de ar men om z'n hals, jullie bent allebei nog jong en flink... Vadertje... belet me niet uit te vliegen... ik sterf in m'n gouden kooil Een poos zwegen beiden. Het was geheel donker geworden en overal op de bergen staken de dorpen him lichten aan. Van El lenbeek nam Loekie's armen van rijn hals en. trok haar aan rijn borst. Geschokt kuste hij haar ontroerd gezichtje we moesten nu maar gaan, kind. HOOFDSTUK XVIL Van Ellenbeek had Henk zoo gauw mo gelijk alles verteld. Den volgenden morgen was de jonge man weggereisd, zonder Loe- kie te willen zien. Dienzelfden avond waren de anderen ook teruggegaan, 'n dag vroe ger dan 't plan was. In Utrecht stapte Loe kie uit en ging rechtstreeks naar de van Doesschate's. 't Bedrukte gezicht van haar vader en de verdrietige oogen van haar moeder maakten haar nerveus. Haastig stapte Loekie op 't smalle paadje langs 't grasperk. Als ze nu maar thuis waren, Lydie en haar man keken ver schrikt op, toen Loekie, bevend en moe, met 'n gejaagde uitdrukking op haar ver reisd gezichtje, plotseling vóór ben stond. Loek, wat is er gebeurd riep Lydie, terwyl ze haar 'n kus gaf. 't Jonge meisje klemde zich zonder iets te zeggen, aan haar vast. Van Doesschate dacht aan 'n trein ongeluk en legde bemoedigend de hand op haar schouder. Kom Loek... ga nu eerst eens zitten, hij schoof 'n stoel aan, wat is er aan de hand? Ik... ik... neem me toch niet kwalijk, dat ik zoo binnenstuif... ze kwam langza merhand tot zich zelf. 'n Treinongeluk? Nee, nee, vader en moeder zijn door gereisd naar den Haag. En Henk informeerde Lydie. Henk?... Ze streek met de hand langs haar oogen. Henk is vóór ons vertrok ken... Ik heb... ik kan niet met 'm trou wen... ik ga weg... ik wil 'n nieuw leven beginnen. Van Doesschate gaf z'n vrouw 'n wenk dat kind was zoo overstuur als wat. Loek, trek nu eerst je manteltje uit... Be gin met aan te schuiven... je hebt natuur lijk honger... Dan vertel je ons later alles... is dat niet 't beste, vrouw Gulden woorden, zei I vdie luchtig, we zullen dien wijzen raad dadelijk opvol gen, hè meisje? Wil je eerst 'n kop koffie of eerst toilet maken? Graag 'n kopje koffie. Ze streek door haar verward haar. M'n hoofd bonst. Niet geslapen vannacht?... Ben jullie ineens doorgereisd van Caux naar hier, kind? Loekie's tanden klapperden tegen 't kopje. We .1 in Bazel en in Brussel 'n nacht overgebleven, moeder kan zoo slecht tegen dat achtereen reizen. Plotseling be gon ze te huilen, als 'n kind, met korte, af gebroken snikken. Lydie keek haar man hulpeloos aan. Niets oor haar om zich zoo te laten gaan. Loekie zuchtte diep en droogde haar oog leden af. Gedurende de reis was haar ge- heele wezen tot 't uiterste gespannen ge weest. Nu was de spankracht gebroken en langzamerhand voelde ze zich kalmer wor den. Ik lijk wel 'n cnnoozel schaap... neem me toch niet kwalijk, verontschuldigde, ze zich. Lydie had vlug 'n derde couvert bijgezet en haar. man bediende Loekie van een schaaltje vleesch. Kwalijk nemen... We waardeeren 't dat je bij ons je hart komt uitstorten... Je weet, dat we je met raad en daad zullen bij staan als je dat wilt, zei Carel hartelijk. Weer vloeiden haar tranen. 't is ge woon bespottelijk... ik word nog sentimen teel. Van dat hout ben jij niet gesneden, Loek. Och, ik weet het niet... 'n mensch is zoo'n doolhof van tegenstrijdigheden... Mag ik u nu alles vertellen verzocht ze, Je begrijpt toch zeker wel, dat we branden van nieuwsgierigheid. Lydie schoof haar de fruitschaal toe. Toen Loekie alles had verteld, vroeg van Doesschate ernstigIs je besluit niet wat te haastig genomen, Loek? Neen, meneer, antwoordde ze dadelijk. Nee, m'n besluit is niet te vlug genomen... toen ik dien Zondag van hier wegging, wist ik al, dat het zoo zou moeten gebeuren... Ik heb een andere, ernstige, fout begaan... Ik had het veel eerder moeten doen... ik had veel eerder helder moeten zien in mijn eigen p soonlijkheid... 't Is wonderlijk, zoo kalm als nu, ben ik in geen tijd geweest. 't Is voor Henkvreeselijk..* Geen vrouw kan begrijpen, wat 't voor een jon gen man als Henk is... 't Stigmatiseert de rest van je leven. U keurt het af, wat ik heb gedaan Nee... nee... weifelde van Doesschate, Dat zeg ik niet... dat zou ik niet durven zeggen... Ik zou alleen m'n vraag willen herhalen... ben je niet te vlug geweest met je besluit? Ik geloof, dat ik met volle zekerheid kan zeggen, neen... Mijn eerste fout is ge weest, dat ik me heb verloofd... M'n die pere gevoelens, haar gansche gezicht was één blos, doch ze ging dapper voort, mijn diepere gevoelens voor Henk zijn pas daar na gekomen... Ik mag wel alles openhartig zeggen?... Ik ben overrompeld door mijn eigen gevoel, eerlijk gezegd, door de over maat van mijn gevoel... Ik heb altijd dol veel van hem gehouden... 't Was in alle opzichten een jeugdvriend, dê jeugdvriend eigenlijk..., maar ik heb hem pas lief ge kregen, toen we verloofd waren... En daar van heb ik me geen rekenschap gegeven, of liever zoo is 't precies ik heb het ge vaar, dat daarin zat, niet gezien... Ik had mezelf 1 >r moeten kennen, ik had moe ten inzien, dat ik niet deug voor het leven van onbezorgde vrouw, zelfs al zou ik blij ven werken... Als meisje van zestien jaar had ik al aanvechting om weg te loopen en als zendelinge naar vreemde landen te gaan... Later lacht mee er om, maar der gelijke neigingen moesten met gouden let ters worden opgeschreven... Dat geeft ten slotte de richting van je leven aan... Na tuurlijk begrijp je dat niet, als je jong bent. L(Wordt vervolgd),,

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 3