BRIEVEN UIT BELGIE GEMENGD NIEUWS Vlacimsch minderwaardigheids- complex. Goedkoope benzine voor buitenlanders. Toeristische propaganda voor Nederland. Onze bijdragen over de cultureele samen werking tusschen Nederland en Vlaanderen hebben ons een brief bezorgd van een Vlaamseh letterkundige, die meent, „dat die samenwerking nogal wat te wcnschen over laat". Hij haalt in dit verband het voorbeeld aan van het overleden tijdschrift .Forum", waar twee zelfstandige redacties, een Nederlandsche en een Viaamsche, de helft van elk nummer vulden, waarbij de twee groepen zich van te voren accoord hadden verklaard over de algemeene rich ting van het tijdschrift. Nochtans kon de samenwerking niet voortgezet worden we- o-ens cultureele tegenstellingen en moreele conflicten. Critische geesten hebben dezen vorm van samenwerking onheusch bestem peld met den naam van „litterair concu binaat", zeggende dat de Nederlandsche en de Vlaamscho groep wel onder één dak woonden en hun producten onder een zelf den omslag uitgaven, maar dat er geen werkelijke eenheid van inzicht en geen cul tureele identiteit, geen geestelijk huwelijk bestond tusschen beide uitingen. Naar aan leiding hiervan en van andere dergelijke ervaringen merkt onze briefschrijver op, dat er, in de geestelijke betrekkingen tus schen Nederland en Vlaanderen toch wer kelijk wel „iets hapert", dat er eenerzijds te veel „Hollandsche pretentie" is en ander zijds een overdreven gevoel van inferiori teit, dat men ook zou kunnen noemen „een Vlaamseh minderwaardigheidscomplex' De Viaamsche dichter A. Christiaens heeft deze houding in cén van zijn verzen ais volgt gekenschetst„Vlamingen, wat zijn wij toch voor idioten Een Haagsehe koopman, op zijn smalst, beweert Dat hij een „Flaming" zelfs gecultiveerd niet hooger achten kan dan Hollandsche malloten..." Dit vers klinkt onaangenaam, zooals het Nederlandsche superioriteitsgevoel ten op zichte van de Vlamingen soms weinig aan genaam aandoet. Het moge dan waar zijn dat er een achterstand is in de Viaamsche cultuur, die zich niet vrij heeft kunnen ontplooien en die nog steeds tot haar recht moet komen in een atmosfeer van strijd en tijdroovende propaganda, waarin het juiste begrip der waarden al te vaak verloren gaat. Er is ontegenzeggelijk een contrast tusschen het normaal ontwikkelde Neder land en het in zijn groei belemmerde Viaamsche land. Aan de Vlamingen is deze tijdelijke en gedeeltelijke inferioriteit niet ontsnapt en zij meenen zich soms van dit vernederende besef te moeten bevrijden door een zelfbevestiging, die tot ostentatief (en voor de Noorderburen hinderlijk parti cularisme leidt. Daar tegenover echter staat de Viaamsche opgang der laatste ja ren, tijdens welke een groot aantal werken verschenen van algemeenen aard, waarin dé beide deelen van de Nederlandsch-spre- kende gemeenschappen betrokken zijn en waaraan op gelukkige wijze Nederlandsche en Belgische geleerden hebben meegewerkt zoodat stilaan de geestelijke eenheid, of ten minste de geestelijke gelijkwaardigheid welke door de intellëctueele kringen van beide landen wordt betracht, binnen afzien- baren tijd, op wetenschappelijk gebied al thans, zal verwezenlijkt worden. En tot slot lioopt onze Viaamsche briefschrijver (en wij met hem), dat in Nederland de indruk worde uitgeroeid als zouden de Vlamingen een volk zijn van pittoreske pummels, van lyrische gulzigaards en le vende almanak-figuren. De Vlamingen heb ben zich wellicht zelf die reputatie op den haid gehaald met hun Uilenspiegels en hup Pallieters, maar zij zijn toch ook,nog wat anc.ers en, Goddank, nog wat beters. Al wat Nederland en Vlaanderen scheidt is aan dit misverstand toe te schrijven. Er kan alleen dan van een vruchtbare cultu reele wisselwerking sprake zijn, wanneer beide partijen gelijkwaardig geacht worden en elkaar ook als zoodanig beschouwen. Zooals in Frankrijk, waar aan buiten landsche automobilisten of motorrijders op den prijs der benzine een reductie verleend wordt van 60 centimes per liter, tot een maximum van 20 liters per dag en voor een duur van ten hoogste 30 dagen, ontvan gen ook in België de buitenlandsche toeris ten, die het land per motorvoertuig bezoe ken, een belangrijke reductie bij aankoop van benzine. Deze reductie wordt echter eerst vereffend bij het verlaten van 'iet land. Wijl tal van buitenlandsche toeristen nog niet op de hoogte blijken te zijn van deze nieuwe regeling, houdt de douane van de openbare stapelplaatsen (entrepots) t& Aarlen, Bergen, Brugge, Brussel, Charleroi, Doornik, Gent, Kortrijk, Leuven, Luik. Mechelen, Namen, Sint-Nicolaas en Ver- viers, sinds 8 Augustus jl. de formulier- bewijzen tot terugbetaling van rechten op benzine voorbanden ten behoeve van de buitenlandsche toeristen, die in België ver toeven en om een of andere reden zich niet van een dergelijk bewijs voorzien hebben op een daarvoor aangewezen grenskan- kantoren. De Nederlandsche bestuurders van motorvoertuigen die voor het toerisme België bezoeken en van deze gelegenheid tot het verkrijgen van goedkoope benzine gebruik wenschen te maken, kunnen zich van terugbetalings-bewijzen voor benzine voorzien aan een der volgende daarvoor aangewezen grenskantoren Putte (Sta broek), Wuestwezel (bij Zundert), Poppel (bij Tilburg), Lommei (Kolonie), MoeiiP- gen, Antwerpen, Oostende, Zeebrugge, Schapenbrug (Westkapelle), Stuyver (Zei- zate), Arenkouter, Tuljé (Nieuw-Mores- net), Haudet, Haubange, Beaubru (BouO- lon), Heer-Agimont (Meuse), Bruly, Bois- Bourdon (Havay), Quiévrain (dorp), Bon- secours, Hertain, De Barakken (Meenen), Adinkerke (dorp). Voor de vervulling van de betreffende formaliteiten zijn bovenge noemde Belgische grenskantoren geopei.d van 7 tot 22 uur. 9 9 9 Op initiatief van den Belgisch-Luxem- burgschen Dienst voor Toerisme en het Ministerie van Verkeerswezen te Brussel, werden in het begin van dit jaar, met me dewerking van de Ned. Ver. voor Vreem delingenverkeer (V.V.V.) in het zuiden van Nederland eenige tentoonstellingen in gericht ten dienste van de propaganda voor het toerisme in België. Het waren welge slaagde tentoonstellingen en zij hadden plaats in de volgende steden Breda, Dor drecht, Eindhoven, 's-Hertogenbosch, Nij megen en Tilburg. In navolging van dit initiatief besloot de V.V.V. op haar beurt met medewerking der betreffende Belgi sche diensten, in België, dergelijke tentoon stellingen te organiseeren, ten dienste van de propaganda voor het toerisme in Neder land. De Nederlandsche organisatie kwam eerst begin Juli met haar plannen gere id waaraan toen echter onmiddellijk uitvoe ring gegeven werd en wel op 3 Juli te Gent, waar de eerste tentoonstelling van het Nederlandsche toerisme plaats had. Thans volgen dergelijke tentoonstellingen te Brugge, Leuven, Luik en Doornik, die van 11 tot 15 Augustus gehouden worden De kern van deze tentoonstellingen bestaat uit een reeks van twaalf diorama's, voor stellende de elfNederlandsche provincies en den Zuidérz'eedijk. Belangwekkend is ook een merkwaardige verzameling poppen in nationale kleederdracht, die speciaai voor de gelegenheid werden vervaardigd en werkelijk sprekend van uitdrukking zijn. Verder vindt men, naast de talrijke brochu res en het gewone toeristisch propaganda- materiaal, een keur van groote foto's van Nederlandsche landschappen. De tentoon stellingen geven den bezoeker een goed beeld van toeristisch Nederland en zij zij nog maar een begin van een dergelijke actie op groote schaal, welke men in be1'de landen voornemens is te organiseeren. In België verzamelt men daarvoor reeds ma teriaal, waarbij men de film als hulpmiddel wil gebruiken om den luister der Belgische kunststeden en van het Belgische natuur schoon in Nederland te demonstreeren. Men wil op die wijze sprekende beelden geven uit Brugge, het Venetië van het Noorden Antwerpen, de stad van Rubens en Van Dyck, Gent, de scboone Viaamsche stede, Brussel, de hoofdstad met haar millioen in woners en haar Groote Markt, een unnk kunst juweel, dat zijns gelijke niet heeft in de geheele wereld, voorts Leuven, Liei\ Mechelen, Hoei, Namen, Dinant, enz. '?e film zal trekken langs het Belgische strand, met zijn aantrekkelijke badsteden, door de Vlaanderen en langs het tragische IJzerfront, door het Luikerland en over de Ardennen met de druk bezochte vacan- tie-oorden als Aarlen, Barvaux, Bom al Bouillon, Durbuy, Florenville, Houffalize, La Roche, Martelange, Rochefort, Sint-Hu- bert, Virton en andere, de twee groote aan trekkingspolen der Ardennen de Grotten van Han en Spa, de luxe badstad. Ten slot te zal de film eenige van de belangrijkste aantrekkelijkheden van het Luikerland te zien geven de Dam van de Gileppe, na bij Verviers, de Dam van de Warche (Ro bert ville), de Waterval van Coo (Trois- Ponts), de Fonds de Quarreux en de Stort vloed van Ninglinspo (Amblève). Geen voorr an g verleend. Gisteravond is te Leiden op het kruis punt Levendaal-Plantsoen de 20-jarige wielrijdster E. P. M. van V., die geen voor rang verleende aan het verkeer van rechts, aangereden door den motorrijder J. de P. uit Zoeterwoude. Mej. de V. kwam met het hoofd op de straatsteenen terecht en liep vermoedelijk een schedelbasisfraetuur op. Zij werd in ernstigen toestand naar het Academisch •ziekenhuis overgebracht en daar ter verple ging opgenomen. Motorongeluk onder Oegstgeest. Gisteravond is op den rijksweg te Oegstgeest een ernstig ver keersongeluk gebeurd. Een driewielige 'bakfiets met bloemen, bestuurd door den 30-jarigen J. G, M. J. uit Den Haag, ging in "de richting naar die stad, toen achter hem. met groote snelheid een motorrijwiel, bestuurd door den 23-ja- rigen M. J. O., adjunct-directeur van de overdekte zweminrichting te Leiden, met op de duo de 28-jarige mej. A. E. V., even eens uit Leiden naderde. De motorrijder zag de bakfiets te laat en reed haar in volle vaart van achteren aan. Beide personen sloegen van den motor tegen den weg en ook de bakfietsbestuur der ging tegen den grond. Motorrijder en duopassagiere werden zwaar gewond naar het Academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. De bestuurder van de bakfiets kreeg ver wondingen aan de beenen, doch kon na ter plaatse door een geneesheer te zijn verbon den, naar zijn woning te Den Haag wor den overgebracht. Een vierde persoon, die op de bakfiets tusschen de bloemen zat, belandde met deze bloemen op den weg, doch liep daarbij geen letsel op. Volgens ooggetuigen zou de aanrijding te wijten zijn aan het feit, dat de bakfiets geen brandend achterlicht voerde. Zij huurden tandems, maar niet om te fiets en. Momenteel zijn te Amsterdam sinds eenige dagen een'tweetal mannen in arrest, die zich aan diefstal hebben schuldig ge maakt. Zij huurden nl. tandems en ver kochten die dan. Vaststaat, dat zij tot vier maal toe zich aan zoo'n handeling hebben schuldig gemaakt. De mogelijkhheid is niet uitgesloten dat zij nog meer op hun kerf stok hebben. Drenkeling gered. Gis teravond viel een zesjarige knaap te Am sterdam bij het spelen in het water van den Singel, ter hoogte van het Spui, waar de wal zeer hoog is. L'r was weinig verkeer, zoodat het een oogenblik duurde voor men opmerkte, dat er een ongeluk was gebeurd. De 22-jarige J. van Rietschoten snelde tos en sprong, zonder Z'ch een oogenblik te bedenken, in het water. Hij had veel moeite om den knaap, die reeds was gezon ken, te vinden. Ten slotte mocht het hem gelukken den jongen boven te brengen. Inmiddels waren meer voorbijgangers toegesneld en kon men geredde en redder door handreiking op den wal trekken. De jongen was niet bewusteloos en kon naar zijn woning, vlak in de nabijheid, worden vervoerd. A a n r ij ding. Op den boek van de Harderwijkstraat en de Ermelostraat le Den Hang is gisteren in den vooravond een vrachtauto in botsing gekomen met een motorrijwiel, vermoedelijk doordat de mo torbestuurder, de 31-jarige J. J. C. F. aan dén van rechts komenden auto geen voor rang verleende. Genoemde F. bekwam ver wondingen aan kin en beenen. Zijn vrouw die hem op de duo vergezelde kreeg een hersenschudding. De G. G. D. heeft beide gewonden naar het R. Kath. ziekenhuis overgebracht. Wipkar door trein g e- grepen. Gistermiddag is op een on- bewaakten overweg te Wildervank een ernstig ongeluk gebeurd. De 62-jarige landbouwer P. de Jonge, uit Wildervank, was bezig graan in te halen. Hij kwam met twee leege wagens waarvoor twee paarden waren gespannen, van de boerderij om naar bet veld te gaan. Daar de landweggetjes alTemaal dén spoorweg snijden, is oppas sen zeer noodzakelijk. Hoewel het uitzicht vrij is, heeft de landbouwer toch nog voor den spoorweg halt gehouden. Juist toen de trein uit de richting Groningen naderde, zette het span zich plotseling in beweging. De voorste wipkar werd door de locomo tief gegrepen, terwijl de landbouwer over een afstand van 160. meter werd meege sleurd en ernstig gewond. Twee geneeshee- ren waren spoedig ter plaatse. Het slacht offer had een ernstige schedelbreuk, een wonde aan. den linkerslaap en een bloeduit storting achter het linkeroog bekomen. In hoogst zorgwekkenden toestand is bij naar bet Diaconessenhuis te Groningen vervoerd. De paarden bleven ongedeerd en liepen na bet ongeluk rustig in een weiland. De trein naar Stadskanaal bad een kwartier vertraging. Wanhoop s tocht van roe- meens>cbe melaatschen. In de melaatschen-kolonie van Tichilesti, op eenige kilometers afstand van de stad Tulcea, heerschte reeds langeren tijd onte-.- vredenheid wegens de onmenscbelrjke be- handeling, die de 20Ö melaatschen zich moesten laten welgevallen. Reeds meermalen was het tot heftige oh- lusten gekomen. De melaatschen hadden, door honger gedreven, de levensmiddelen magazijnen geplunderd, nadat de koopera en verkoopers uit angst voor besmetting op de vlucht waren geslagen, schrijft de Msb. Deze gebeurtenissen waren aan de auto* riteiten van Tulcea niet bekend geworden, terwijl de directie van de melaatschen- kolonie zware straffen aan de schuldigen had uitgedeeld. De melaatschen waren wanhopig en besloten te vluchten. Een der tigtal personen wisten in den nacht te ont komen, zij vernielden een gedeelte van de prikkeldraadomheining en gingen den grooten straatweg op naar Tulcea. Zij wil den naar het gebouw van de prefectuur gaan, om zich daar over de onmenschelrjka toestanden in de kolonie te beklagen. Als een loopend vuurtje verspreidde zi.cb het bericht, dat de melaatschen in aantocht waren en tegen den middag bereikten de ongelukkigen inderdaad de stad. Alle win kels lieten de ijzeren rolluiken neer en de mensehen vluchtten in hun huizen. De prefect begaf zich met een troep po- litie-beambten naar de poort van. dé stad. De politietroepen hadden bevel .ontvangen op de melaatschen te schieten, zoo dezen de stad wilden binnendringen. Achter deze troepen hadden zich vele in woners van de stadopgesteld, die ach in allerijl met stokken, harken en schoppen bewapend hadden. Wat zich nu afspeelde was werkelijk' diep schokkend. De ongelulikige melaatschen bleven onmiddellijk staan op bevel van de politie. Een oude man, gevolgd door een kind, beiden vreeselijk door de melaatseh- heid aangetast, kwam enkele passen naar voren, terwijl de anderen weenend neef- knielden in bet stof van de straat. Met door tranen verstikte stem vertelde de oude man aan de politie, hoe de zieken van Tichilesti behandeld werden en hij smeekte om medelijden. De prefect beloofde aan de trieste af vaardiging alles te doen, wat in zijn ver mogen lag om de melaatschen te helpen. Dit was voldoende en de melaatschen keer den terug. Reeds den dag daarop vertrokken wa gens met levensmiddelen en kleeding-, ge deeltelijk door de bevolking en gedeeltelijk door de overheid geschonken, naar de me laatschen-kolonie. Een streng onderzoek naar de heerschen- de misstanden is reeds geopend en de di rectie van de kolonie is reeds uit haar ambt ontzet; APOTHEEK GEOPEND Zondag 14 Augustus is de apotheék ge opend van dé fa. ENGERING, Nieuwstraat. verfilming van „vadertje langbeen". Na anderhalf jaar gesloten te zijn ge weest, zijn dezer dagen de Cinetone Stu dio's te Amsterdam weer geopend, waar een begin is gemaakt met de verfilming- van „Vadertje Langbeen" voor de Neer- landia Filmproductie N.V. een polygoonfilm ter gelegen heid van het regeerings- jubileum. De filmfabriek Polygoon heeft gemeend haar deel te moeten bijdragen tot de al gemeene feestvreugde ter gelegenheid van het regeeringajubileum van H. M. de Ko ningin. Zij zal dat doen op haar wijze zij heeft een film gemaakt, die uiteraard in vrij kort bestek een overzicht geeft van wat er gedurende de laatste veertig jaar, onder het bewind van onze Koningin in het rijk der Nederlanden bereikt is. Deze film draagt den naam van „Veertig jaren Ko ningin" en beeft een streng documentair karakter. chorus-girl, een van de beste baantjes te hollywood. Reeds jarenlang wordt Hollywood over stroomd door honderden jonge meisjes, die hij de film willen komen. Allen denken dat hier de weg naar roem voor ben open ligt in hun droomen zien zij zich al hoofdrollen spelen in groote filmwerken, op de handen gedragen door het film-publiekenorme salarissen wordengetoucheerd, steeds hoo ger worden hun eischen, zij worden rijk, schatrijk, totdat, wakker geworden, de schrijnende werkelijkheid er hen. aan her innert, dat droomen bedrog zijn. Het is heusch niet zoo gemakkelijk om te Hollywood te slagen het filmpad, dat tot roem leidt, is glibberig en menig meisje struikelde reeds en gleed uit. Er zijn inderdaad in den loop van de laatste decennia verscheidene eenvoudige meisjes, waaronder voor het meerendeel chorus-girls of zooals ze in Holland beter bekend z\jn, revue-girls geweest, die bet inderdaad tot filmster hebben gebracht. Wie dat nu geweest zijn, och, laten wij daarover maar niet uitweiden, daar is al zooveel over geschreven, dat het ons over bodig lijkt hierop nog verder in te gaan. Waar we het wel over willen hebben is het volgende Het moge vreemd klinken, maar den ïaatsten tijd. is de belangstelling van de zijde der chorus-girls voor bet filmster- worden kwijnend. De reden hiervoor is van zuiver econo- mischen aard. Film „sliow-girls" worden goed betaald en van hun diensten wordt steeds druk ge bruik gemaakt. Zij „verhuizen" steeds van de eene studio naar de andere. Het werk is niet erg zwaar en tijdens de werkzaam heden in de studio krijgen zij het beste van het beste wat make-up, haarkappen en schoonheidsmiddelen betreft, alles op kosten van de studio. Maar, en dat is wel het voornaamste, zij zijn niet aansprakelijk voor het succes of het vallen van films, waarin zij medewerkten. Als een bepaalde film het niet „doet", wat niet altijd zeggen wil, dat de film op zichzelf niet goed is, ja, dan wordt hiervan maar al te vaak, de „ster", regisseur, producer, hoofdrolspelers of scenarist de schuld gegeven. Nooit treft u echter critieken van de een of andere chorus-girl, die dit of dat niet goed deed of zelfs volkomen faalde, aan. Er is nog een andere reden. De meeste vrouwen, die als choreografischen achter grond dienen in de diverse films, zijn ge trouwd. „Onze echtgenooten zouden nooit willen, dat het filmen ons volkomen opeischt. Het film-werk als baantje neemt je geheel in beslag en er blijft weinig of geen tijd meer over voor huishoudelijke aangelegenheden. Maar wij, revue-girls, maken onze vrije uren productiefwij verdienen wat extra's." nationale filmbibliotheek in engeland. De Engelsche „National Film Library", die onlangs haar nieuwsten catalogus heeft gepubliceerd, beschikt thans over ongeveer een millioen meter film van historische waarde, die bewaard wordt voor het nage slacht, Bij de „actualiteiten" zijn journaals van de begrafenis van koningin Victoria, van een Derby Day van ruim dertig jaar geleden en van 1937, van de onderteeke- ning van de overeenkomst van Nyon en Film 2. van een Volkenbondsvergaderinger zijn ook filmreportages van den wereldoorlog en van de tegenwoordige oorlogen in Spanje en China. De oudste film van de bibliotheek dateert uit 1895 en vertoont het uitgaan van een Fransche fabriek. On der de speelfilms vindt men The Life of Charles Peace (een der oudste Engelsche films), het dertig jaar oude Drames chez les fantoches en een der eerste teeken films ook de eerste Mickey Mouse, Steamboat Willie, en de eerste Silly Sym phony, Skeleton dance, zijn aanwezig. Geen van deze films wordt ooit vertoond, uit vrees voor slijtage. Maar er is thans een uitleen-afdeeling aan de bibliotheek verbonden, die copieën van films, welke be langrijk zijn ter bestudeering van de ont wikkeling der filmkunst, voor vertooning uitleent, meldt het Vad. Alleen deze af- deeling omvat reeds honderden films en groeit nog voortdurend. De hooge kosten voor de instandhouding van de Film Li brary worden voornamelijk uit particuliere schenkingen bestreden. buster keaton „val-specialist". Buster Keaton, de man met bet „bevro ren" gezicht, heeft er een nieuwe baan bij- gekregen. Keaton, die in zijn eigen loop baan als filmkomiek waarschijnlijk meer keeren onhandig gestruikeld of hardhandig neergeveld is dan eenige andere acteur in de oude val- en smijtkluchten, zal thans zijn daaruit vergaarde „tips" gebruiken om de beide acteurs Melvyn Douglas en Flo rence Rice de al te pijnlijke gevolgen te besparen van de meer dan twintig keer, dat deze beide „vallen-en-opstaan" in de nieuwe komische mysteriefilm „Fast Com pany". gala-nieuws. Een journaal-operateur in Amerika baalt meestal zijn kleeren uit de motballenkist en niets is hem te oud of te versleten om aan te trekken op zijn avontuurlijke jacht naar nieuws. Zijn als-het-maar-makkelijk- zit-kleedingpolitiek moest' echter camera man Howard Winner ontrouw zijn op een ochtend dat hij opnamen wilde maken voor het K.R.O. Pathé-journaal van een society- huwelijk in de St. Thomas Church te New York. Men stond hem slechts toe intieme opnamen te maken van de plechtigheid als hij in „vol ornaat" verscheen. Winner kwam in gala en ging op een gegeven mo ment tot ieders verbazing op zijn hoogen hoed staan om beter te kunnen filmen. Sindsdien spreekt men in vakkringen van een „top hat shot". nieuwe m.g.m. film brengt de fransche revolutie in beeld. Men is thans bezig met de slotscènes van een der grootste Metro-Goldwyn-Mayer films „Marie Antoinette". W. S. van Dyke II en Hunt Stromberg zijn respectievelijk regisseur en producer van dit enorme filmwerk, dat zich afspeelt in den tijd van de Fransche revolutieen dat op realis tische en dramatische wijze de verschrik kingen van dezen tijd weergeeft. Deze film welke wordt vervaardigd .naar aanleiding van het 15-jarig jubileum van Metro-Gold- wyn-Mayer, geeft naast het spel van de hoofdrolvertolkers weer staaltjes van mas saregie. Aan de groote scènes werken dui zenden figuranten mee, waardoor de stem ming in deze woelige tijden op treffende wijze wordt weergegeven. julien duvivier maakt een film over johann strauss. In de Metro-Goldwyn-Mayer studio wordt thans gewerkt aan de film „The Great Waltz". Deze film brengt ons een episode uit het leven van Johann Strauss. Vooral de strijd tusschen den ouden en den jongen Strauss,, met als achtergrond de onsterfe lijke wals „An der schonen blauen Donau", speelt een .groote rol in deze film. De muziek wordt uitgevoerd door een orkest van 90 man met een speciale viool sectie. In dit orkest is het grootste aantal Stradivarius-, Amati- en andere zeldzame violen vereenigd dat ooit in een orkest werd samengebracht.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 7