C D GEMENGD NIEUWS Hebt U hem ook al geprobeerd? HEEM AF De strijd in het Verre Oosten. De strijd in Spanje. Agenda daagsche met het vooruitzicht dat hua door de directie drie extra verlofdagen zul len worden verleend ingeval z\j de vier- daagsche tot een goed einde brengen. Na het middaguur, toen de meesten den Molenhoek gepasseerd waren, werd de temperatuur koeler en kon de tweede helft van het parcours over Heumen, Overasselt, Hatert naar Nijmegen in een prettiger tempo en op minder vermoeiende wijze worden afgelegd. Het verloop van den middag was dan ook normaal én een zacht regentje was voor velen een ware ver kwikking. De meesten kwamen op tijd te Nijmegen terug en er beerschte om en op het Molenveld een montere stemming. Het aantal uitvallers was betrekkelijk laag en bedroeg op den eersten dag negen. WIELRENNEN: DE BONDE VAN FRANKRIJK. De 17e etappe naar Straatsburg. Van Schendel gevallen. Ook de 17e etappe van de ronde vam Frankrijk heeft niets sensationeels opge leverd. Deze etappe werd in twee gedeel ten verreden, terwijl er één klassement werd opgemaakt. Het eerste deel leidde van Besancon naar Belfort, een afstand van ongeveer 90 Km. De Belg Masson werd eerste te Belfort in 2 uur 27 min. 48 sec. Van Schendel, Hellemons en Mid delkamp kwamen met een groot aantal renners te Belfort binnen in den tijd van 2 uur 34 min. 2 sec. Onze landgenooten werden 16e geplaatst. Het tweede gedeelte leidde van Belfort over Colmar naar Straatsburg, een afstand van ongeveer 143 Km. Dit gedeelte werd door den Franschman Frechaut gewonnen in 4 uur 30 min. 20 sec. Als vijftiende kwam Hellemons binnen in 4 uur 34 min. 20 sec. Middelkamp zat in een groote groep, waarin zich tevens de leiders be vonden. Zij werden ex-aequo op de 18e plaats geklasseerd met eenzelfden tijd als Hellemons. De laatste, die door de con trole te Straatsburg binnenkwam, was onze landgenoot Van Schendel. Hij was gevallen en had veel pijn aan zijn rechter schouder, arm en hand. Niettemin had hij doorgezet en arriveerde in 4 uur 41 min. 29 sec. te Straatsburg. De uitslag van de etappe Besancon Straatsburg over 233 Km. luidt 1. Masson en Weckerling beiden 6 uur 58 min. 8 sec.3. Fréchaut 7 uur 16 sec. 4. Tannevueau zelfden tijd5. Majerus 7 uur 1 min. 9 sec6. Le Guevel 7 uur 2 min. 10 sec.7. Louviot 7 uur 3 min. 3 sec.8. Bourlon 7 uur 3 min. 47 sec. 9. Louwers 7 uur 4 min. 7 sec.10. Egl: 7 uur 4 min. 16 sec. 17. Hellemons 7 uur 8 min. 52 sec 21. Middelkamp 7 uur 8 min. 52 sec.56. Van Schendel 7 uur 15 min. 31 sec. Moed van Van Schendel. Zocals wij reeds lieten uitkomen is Van Schendel in deze etappe als laatste binnen gekomen. Even buiten Besancon heeft onze landgenoot een zwaren val gemaakt, waar door hij vrij ernstig aan den schouder en den rechterarm werd gewond. 'Hij kon slechts met één hand aan het stuur verder rijden. Hij leed veel pijn en zoo viel het niet te verwonderen, dat hij gisteravond te Straatsburg juist voor het sluiten van de controle moe en met een pijnlijk lichaam binnenkwam. Onmiddellijk werd hij onder behandeling genomen. Men had goede hoop, dat hij vandaag voor de 18e etappe zou kunnen vertrekken. Maar men kan slechts woorden van lof hebben voor de wrjze, waarop van Schendel deze etappe heeft uitgereden. Met grooten moed heeft hij volgehouden, in zijn eentje, niet willend opgeven. Helaas heeft dit ongeval hem enkele plaatsen op de lijst der algemeene rangschikking gekost. En de andere Nederlanders? Zoowel Middelkamp als Hellemons kwamen in het hoofdpeleton te Straatsburg aan. Het trof ons, dat Hellemons, ondanks alle pech, welke hij in de ronde heeft gehad en zijn grooten achter tand in het klassement, in zoo'n goed humeur was. Toen wij hem naar zijn wedervaren vroegen, gaf hij eer lijk toe, dat hij niet geweten had, dat de rende zoo zwaar was. Mijn eenig doel is thans nog slechts Parijs te bereiken. Den moed heb ik niet verloren, veel heb ik als nieuweling geleerd en als men mij het volgend jaar neemt zal ik zeker niet als laatste eindigen. Hellemons en Middelkamp vertelden vol bewondering van de macht en de kracht van Bartali. In de bergen, aldus Helle mons, ik heb het nu in de Alpen weer kunnen constateeren, is de Italiaan even snel als andere renners op het vlakke. Middelkamp vond het jammer, dat hij zijn positie niet heeft kunnen verbeteren. Maar misschien win ik nog een etappe, veegde de altijd optimistische Nederland- sche kampioen op den weg er aan toe. En dan vernamen wij, wat wij al eerder van hem hadden gehoord, dat hij deze ronde beslist lastiger vond dan die van twee jaar geleden. En voor al die inspan ning verdient een renner te weinig. Ik ben er het volgend jaar dan ook heusch niet zoo happig op, zoo besloot Middelkamp. Beiden legden ons dan uit, dat die com binatie met de Spanjaarden natuurlijk niet deugt. Zij geven niemand de schuld, maar het samenvoegen van Nederlanders met Spanjaarden heeft geen zin en is voor beide partijen een onding. De algemeene rangschikking. Na de 17e etappe zijn er, zooals te ver wachten viel, weinig veranderingen in de algemeene rangschikking gekomen. 1. Bartali 121 uur 35 min. 2 sec.2. Vervaecke 121 uur 56 min. 19 sec.3. Cosson 122 uur 5 min. 13 sec.4. Vissers 122 uur 11 min. 39 sec.5. M. Clemens 122 uur 18 min. 56 sec.6. Vicini 122 uur 23 min. 58 sec.43. Middelkamp 124 uur 14 min. 48 sec. 48. Van Schendel 124 uur 5Q min. 39 sec.56 Hellemons 126 uur 26 min. 9 sec. Noodlottig ongeval. In een steegje, naast het gebouw van de „Hema" in de Kruisstraat te Haarlem, is vanmorgen een ernstig ongeval gebeurd. Twee bedienden waren bezig met het hijschen van goederen naar den zolder. Op zeker oogenblik raakte een pakje los, dat in de dakgoot terechtkwam. De 21-jarige A. Zwart, die op zolder stond, besloot zich langs het hijschtouw te laten zakken om het pakje terug te halen. Toen h$j bijna de goot had bereikt, brak het touw, met het noodlottig gevolg, dat de jongeman van een hoogte van dertien meter op straat stortte. Met zware inwendige kneuzingen is hij per ziekenauto naar de Mariastichting ver voerd. Zijn toestand is zeer ernstig. In het zwembad omgeko men. Gisteravond is de 21-jarige zoon van de familie Boers te Eefde, in het ge meente-zwembad aan den Graaf Oltosingti te Zutfen, vermoedelijk tengevolge van hartverlamming, overleden en verdronken. Een vriend, met wien hij zich te water had begeven, miste hem op zeker oogenblik. Deze waarschuwde het badpersoneel. Na ruim een half uur gelukte het aan een iid van de Zutfensche reddingsbrigade den jongen op te duiken. Een dokter kon toen slechts den dood constateeren. Jeugdige gevangene ziet kans te ontvluchten. Gistermiddag heeft een verpleegde van de jeugdgevangenis te Zutfen kans gezien te ontvluchten, toen hij in den tuin achter het gebouw aan het werk was. Hoewel de politie dadelijk met het opsporingswerk begon, gelukte het den jongen zich in de bosschen in de omgeving schuil te houden. Vannacht werd hij ontdekt op het sta tion-emplacement te Deventer. Hij is naar Zutfen gebracht, waar hij weer is ingeslo ten. Kind in Weck-ketelge- vallen en verdronken. In het gehucht De Dijk te Asten heeft giste ren ten huize van den landbouwer van Z. een tragisch ongeval plaats gehad. Toen het ruim eenjarige kind even zonder toe zicht was, is het in een met water gevulden Weck-ketel gevallen en jammerlijk ver dronken. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken waren vergeefsch. Vrachtauto omgeslagen bij het uitwijken voor een wielrijdster; twee perso nen gedood. Vanmorgen zijn op den Zwolscheweg te Deventer de 69-jarige H. Koning en de 17-jarige A. van 't Spij ker, die daar liepen, onder een vrachtwagen welke omviel, geraaft^^ön gedood. De bestuurder'van den-wagen, W. Wolt huis uit Groningen, wilde uitwijken voor een wielrijdster, waarbij de wagen kantel de. Koning werd zeer ernstig gewond en overleed in het ziekenhuis. Van 't Spijker kwam geheel onder den zwaren wagen te recht en was op slag dood. De bestuurder van den auto kreeg lichte verwondingen aan een der armen. De wielrijdster bekwam geen letsel. Feestvierend gezel schapdoor „fotograaf' bedrogen. Tydens een feestje in „Seinpost" te Scheveningen, vervoegde zich bij het gezelschap iemand, die mede deelde van de pers te komen en foto's van het feestvierend clubje te willen maken. Zij, die afdrukken van de genomen foto's wilden hebben, moesten vooruit betalen. Velen betaalden, de fotograaf verdween weer, doch men hoorde later niets meer van hem. De foto's werden den leden niet toegezonden en men zag ze ook niet in de krant. Men belde de verschillende groote foto-bureaux op, doch deze wisten van het geval niets af. Een der gedupeerde feest vierenden deed ten slotte aangifte bij de politie. De bewoners met va- va n t i e...... de inbrekers aan den slag. In twee wonin gen te Den Haag, waarvan de bewoners met vacantie buitenslands vertoeven, heb ben inbrekers vannacht een bezoek ge bracht en zijn, na vrijwel alles doorzocht en overhoop gehaald te hebben, vertrok ken. Wat er vermist is, kan wegens uit- stedigheid van de familie nog niet worden vastgesteld. De eerste inbraak werd vannacht om aan uur door een nachtwaker ontdekt. Het betrof hier de woning van de familie S. in de 't Hoenstraat. De ongenoode gasten kwamen binnen door het openschuiven van een rolluik aan de achterzijde, waarna een ruit werd ingedrukt en de spanjolet-slui ting van de deur kon worden geopend. Na in de woning alles doorzocht te heb ben zijn de inbrekers door het forceeren. van de voordeur weer op straat gekomen. Zij lieten deze voordeur open en hierdoor werd de aandacht van den nachtwaker ge troffen. Ook in een perceel aan de Van Hogen- houcklaan hebben inbrekers van de uitste- digheid van de bewoners gebruik gemaakt om een nachtelijk bezoek te brengen. Zij klommen aan de achterzijde van het huis over een hek, schoven een rolluik op en forceerden de deur. Hier werd eveneens alles overhoop gehaald, schrijfbureaux wer den opengebroken cn doorzocht en waar schijnlijk langs denzelfden weg waarlangs zij binnen zijn gekomen, zijn de inbrekers weer verdwenen. Verstoorde ydille van zwerver. Een zwerversbe staan is geen alledaagsch bestaan, het is vol avontuur cn het heeft de willekeurige dagindeeling, die een vagebondeerend leven zoo verlokkend maakt. Dat de volgende gebeurtenis zich op zoo ontijdig tijdstip afspeelde, behoeft dan ook geen verwonde ring te baren. Te ongeveer drie uur maakte een waker van de A.G.P.N.V. zijn nachtelijken rit door het Vondelpark te Amsterdam, toen hij bij het „Melkhuisje" gekomen in den vijver een man zag spartelen. Daar hij den bader door handreiking niet kon bereiken, ontdeed hij zich van zijn gummibeenstuk ken, bevestigde deze aan elkaar en wierp ze den drenkeling toe, die ze kon grijpen en zoo op het droge kon worden gehe- schen. Intusschen was de eigenaar van het „Melkhuisje" op het gerucht ontwaakt. Deze belde den geneeskundigen dienst, welke den man, die nogal wat water en kroos had binnengekregen, naar het Wil- helminagasthuis vervoerde, waar hij ter verpleging werd opgenomen. De man, een 59-jarige zwerver, vertelde, dat hij aan den kant van den vijver naar de eendjes had staan kijkendaarbij was hij uitgegleden en te water geraakt. Gearresteerde neemt de vlucht. Vanochtend had de gemeente-politie te Zutfen een zekeren T. aangehouden, die in Arnhem wegens mis handeling een gevangenisstraf van veertien dagen moest ondergaan. Hij zou door de rijksveldwacht op transport worden gesteld van Zutfen naar Arnhem. Op het perron te Zutfen vroeg de aangehoudene even ge bruik te mogen maken van de waterplaats. Hij nam deze gelegenheid waar om over het station-emplacement de vlucht te ne men". Het is de achtervolgende politie iiog niet gelukt den man te arresteeren. Belgisch zwerve, r maakt ons land onveilig. Een caféhouder in de Keizerstraat te Scheveningen heeft bg de politie aangifte gedaan, dat een Belgisch zwerver, wien hij uit medelijden onderdak had verleend, vertrokken is met medeneming van een potje met -3.50 aan- stuivers en een gouden dameshorloge. De man bleek inmiddels reeds gearres teerd te zijn wegens fietsendiefstal, twee maal gepleegd. Op Zaterdag 16 Juli nl., werd een flets gestolen uit het portaal van een kerk in de Berkenbosch-Blokstraat. Een recher cheur nam de fiets in beslag bij een rij wielhandelaar, die beweerde deze gekocht te hebben van iemand, die zich als Ame rikaan voordeed. Deze man, zekere B., had als woonplaats een adres in de Paul Kru- gerlaan opgegeven. Dit adres bleek onjuist te zijn, zoodat het spoor van den „Ameri kaan" doodliep. In den nacht van Maandag cp Dinsdag hield de politie op de Sport- laan een man aan, die. zich daar verdacht ophield. Bij onderzoek bleek dit de bewuste Amerikaan te zijn, die zich evenwel als een Belg ontpopte. Hij. was naar ons land gekomen -om te ;trachten werk te vinden,, doch was daar niet in geslaagd. Hij had toen zijn rijwiel verkocht en van de op brengst eenigen tijd geleefd. Toen dat geld op was, was hij tot diefstal van rijwielen overgegaan. Behalve de reeds vermelde, heefthij op 20 Juli een rijwiel gestolen uit het portaal van de kerk aan de Apel- doornsche laan. Dè nachten bracht hij meestal op straat door. Zaterdagavond heeft hij een caféhouder in de Keizerstraat weten te bewegen hem onderdak te ver- leenen. Hij was toen weggegaan met ach terlating van een koffer. Hierin bleek evenwel niets van waarde te zitten en later ontdekte de caféhouder, dat de zwer ver zijn gastvrijheid beloond had door eenige voorwerpen van waarde mee te nemen. Botsing tusschen mo torfietser. Vanochtend om half twaalf zijn op den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam ter hoogte van den St. Lucien- steeg twee motorfietsen met elkaar in bot sing gekomen. Een der bestuurders, een 22-jarige Amsterdammer, viel tegen den grond en liep daarbij een hersenschudding en een beschadiging van den wervelkolom op De G.G. en G.D. vervoerde hem, naar het Binnengasthuis, waar hij ter verple ging is opgenomen. Züinigheid met vlijt...... In verband met de schaarschte van graan in Italië, hebben de eigenaars van hotels en restaurants opdracht gekregen te zor gen, dat hun personeel en klanten geen brood vermorsen, zoo weinig mogelijk brood mag op tafel worden gezet en stuk jes brood, welke overgelaten zijn, moeten op de een of andere wijze worden gebruikt. Nieuwe zandbank ont dekt. Het onderzoekingsschip van den Duitschen hydrografischen dienst „Mete oor" heeft ten westen van de Oanarische eilanden in den Atlantischen Oceaan een nieuwe zandbank ontdekt, welke ongeveer veertig mijl lang en 20 breed is. De bank rijst op uit een diepte van 500 meter en blijft, ongeveer 170 meter beneden den zeespiegel. „Koud" clectr isch licht. Door een firma te Philadelphia zrjn „koude" electrische balonnetjes in den handel gebracht, die tweehonderd maal zoo scherp zijn als de gewone ballonnetjes, schrijft Cobouw. Door deskundigen wordt in verband hier mede verklaard, dat de gewone lampjes 97 pet. van den electrischen stroom in warm te omzetten, terwijl de nieuwe practiscb zoo goed als niet warm worden. Zij zjjn on geveer 60 tot 90 milimeter lang en worden in diverse kleuren vervaardigd. Voornamelijk zullen ze worden gebruikt voor lichtreclames en andere eommer- cieele doeleinden. Bij een proefneming is gebleken, dat groen de meest doeltreffende tint is, bij een gelijk stroomverbruik ongeveer 3>« maal zoo scherp licht geeft als een gewo' ballonnetje. U moet beslist ken nismaken met den eenigen „tapijtreini ger", den STOFZUIGER ƒ90.— Verkrijgbaar bij YV. B. VAN DEN BERG ZONEN, Bellamypark 52, Vlissingen - Telef. 446. Meteoorsteen waarge nomen.— Het Hayden planetarium te New York heeft een grooten meteoorsteen waargenomen, welke het luchtruim in noordoostelijke richting doorkliefde. Het was de grootste meteoorsteen, welke men was de grootsten meteoorsteen, welken men passeerde onder den Grooten Beer en de Poolster en liet een lang spoor van blauwe en roode vonken achter. Poolexpeditie. Heden is Lincoln Ellsworth aan boord van de „Euro pa" naar Engeland vertrokken met twee vliegtuigen voor de vierde Zuidpoolexpedi tie, welke in het najaar zal vertrekken. Na enkele weken jacht te hebben gemaakt op groot wild in Kenya, zal Ellsworth zich te Kaapstad aan boord van het Noorsche schip „Wyattearp" begeven, dat de volgen de maand, met negentien man aan boord, uit New York zal vertrekken. Ellsworth is voornemens Enderbyland te onderzoeken en hoopt vroeg in het komen de jaar via Australië terug te keeren. EVENTJES LACHEN. Mijnheer „En nu ga je zeker beweren, dat je naar je moeder gaat, niet waar?" Mevrouw „Zoo dom ben ik niet. Ik zal vragen of ze hier komt". „Toen we pas getrouwd waren, had ik gewoonte, mijn man 's ochtends wakker te maken met een kus". „En nu dan?" „Na drie maanden heeft hij een wekker meegebracht." Aan het front van Estramadura in de provincie Badajoz, hebben de regeerings- troepen na feilen strijd het dorp Campana- rio, op13 km ten oosten van Villanueva do La Serena, moeten opgeven. De rechtschen zetten hun aanvallen voort in' de richting van, Almaden, waarbij zij den spoorweg BadajozAlmaden vol gen. Hun' luchtmacht bestookt Cabeza del Buey, halverwege tusschen Castuera en Almaden. Aan het Levant-front blijven de regee ringstroepen met succes Viver verdedigen. Gisternacht hebben de rechtschen getracht de stellingen tusschen Caudiel en Benafer te forceeren. Zij werden echter terugge- De Italiaansche troepen, die aanvallen in de zöne van Bejis, op 11 km. ten wes ten van Viver, hebben, na doorgedrongen te zijn in liet dal van den Rio Palancia, getracht af te dalen naar het zuiden der provincie Valencia. Zij werden verrast door een tegenaanval der regeeringstroepen en hun avantgarde-formaties werden gedwon gen het gehucht Beteta, op de helling van de Sierra del Toro, op te geven. Reuter meldt, dat volgens berichten van betrouwbare zijde de regeeringstroepen, die gisteren Mora del Ebro hebben ver overd, reeds tot voorbij Gandesa zijn opge rukt. Voorts wordt gemeld, dat de link- schen met succes aanvallen aan het Ara- gonfront. In het communiqué van het groote hoofdkwartier der rechtschen wordt mede gedeeld, dat de vijandelijke strijdkrachten, die de Ebro bij de monding zijn overge trokken, ongeveer een regiment, in de pan gehakt zijn. Er zijn meer dan 400 dooden geteld, terwijl een honderdtal vijandelijke soldaten verdronken is. De linkschen, die de rivier ten zuiden van Mequinenza zrjn overgetrokken, zijn omsingeld. Hun brug gen zijn vernield. Tarragon gebombardeerd. Uit Barcelona wordt gemeld, dat gister middag rechtsche vliegtuigen 35 bommen op het centrum van Tarragona geworpen hebben. Er vielen 6 dooden en 25 ge wonden 6 huizen werden vernield. Het antwoord van Barcelona. De Spaansche minister van buitenland- sche zaken, Alvarez Del Vayo, heeft een bij zonderen correspondent van Havas me degedeeld, dat gisterochtend het antwoord van de regeering op het Britsche plan tot terugtrekking van de vrijwilligers op het Foreign Office te Londen is overhan digd. Het antwoord is opgesteld in een geest van internationale verzoening. Hoe wel het plan op enkele punten onrecht vaardig is voor de Spaansche regeering, is het aangenomen met enkele reserves, aangezien het een middel is om de buiten- landsche inmenging in den strijd te doen eindigen. Hierdoor wordt tevens het ge vaar beperkt, dat de strijd zal leiden tot een algemeenen oorlog, Britseh schip tot zinken gebracht. Het Britsche koopvaardijschip „Dell- v/yn" is in de haven van Gandia door een watervliegtuig dat van Majorca kwam, tot binken gebracht. Dit is de vijfde aanval op het schip in irie dagen tijd. Het schip vervoerde een ading steenkool met- toestemming van de liet-inmengingscontröle. DE VAL VAN KIOEKIANG, Naar het Chineesche Telegraaf agent schap meldt, schrijft de North China Daily News, een te Sjanghai verschijnend Engelsch blad, in verband met den val van Kioekiang „De verovering van Kioekiang door de Japanneezen behoeft niet nood zakelijk iets belangrijkers te bewijzen dan. de val van Soetsjau, hetgeen beteekent, dat nog weer een stad door de Japannee zen bezet is. Het is mogelijk, dat een ver-, dere Japansche opmarsch haar Hankau zal moeten wachten, tot het overstroo-" mingsseizoen teekenen van zrjn aftocht toont". De Chineesche troepen houden nog steeds het grootste deel van Kioekiang bezet vol4 gens de laatste Chineesche berichten. De Chineezen geven toe, dat de Japanneezen een hoek van de stad hebben bezet. Er worden straatgevechten geleverd. Volgens een ander bericht zijn d.e Ja pansche troepen na den val van Kioekiang direct verder opgemarcheerd. Een colonne rukt, naar gemeld wordt, uit Kioekiang langs den spoorweg' op naar Nahtsjarig, terwijl een andere colonne de Jangtse volgt in de richting van Hankau. Cholera-epidemï© te Sjanghai breidt zich uit. Ondanks alle maatregelen van de auto riteiten breidt de cholera-epidemie in de internationale nederzetting te Sjanghai zich snel uit. Officieel wordt medegedeeld, dat zich in de afgeloopen week in de in ternationale concessie 772 nieuwe gevallen hebben voorgedaan en dat 172 Chineezen en 1 buitenlander aan de ziekte bezweken zijn. Terreur in Nanking. Volgens mededeelingen van Japansche zijde zijn Maandag te Nanking zes bom men geworpen door Chineesche terroristen. Twee bommen werden tot ontploffing ge bracht bij het ministerie van binnenland- sche zaken en vier bij het gemeentehuis. Een politieman en een aantal arbeiders werden gewond. De Japansche politie heeft negen verdachten gearresteerd. CORRESPONDENTIE. Jeugd en toerisme. In de uiteenzetting van het werk van den B.B.T.B.B.A., opgenomen in ons num mer van gisteren, stond vermeld dat men zich voor nadere inlichtingen kan wenden tot den heer B. Kalker, p.a. V.V.V. Vlis singen, Badhuisstraat 18. Dit laatste moet echter zijn Badhuisstraat 15. S. J. K.R., Vlissingen. Wij stellen naar eeiien ander een onderzoek in en hopen dezer dagen te aritwóorderi. WISSELKOERSEN Noteering van 27 Juli, des namiddags 3 uur. (Officieel.) Londen 8.95Berlijn 73.05, Parijs 5.03, Brussel 30.77, Zwitserland 41.67, New York 1.81is/16. MARKTBERICHTEN GEMEENTELIJKE VISCHMIJN VLISSINGEN. 26 Juli. Flinke aanvoer Pufschar 3.104.60, pufschol 34, beide per mandmooie schar 3.303.80 middel schol 3, mooie schol 4.304.70, alles per 20 Kg.tong 0.571.27 per Kg.zoodjes 0.702.10, gullen 0.60—1, schol 1.201.40, kleine tong 2.20, pér 10 Kg. Garnalen kleinhandel 1720 ct. per Kg. AARDAPPELVEILING MIDDELBURG 26 Juli 1938. Bonken 0.961.23, kroten 0.98— 1.31, drielingen 5195 ct.kriel 3060 ct,, blauwe 0.95—1.26, drielingen 50 95 ct., kriel 34 ct., alles per 25 kg. Aan voer 17.000 kg. FRUITVEILING MIDDELBURG. 27 Juli 1938. Roode bessen 1021 ct., witte bessen 14 15 ct., zwarte bessen 28 ct., kruisbessen 613 ct., tomaten 59 ct., Madeleinen 13- 22 ct., Oomskinderen 2628 ct., oranje- pruimen 1115 ct., Earley Laxton 39 ct., alles per kg perziken 25 ct., netmeloe- nen 720 ct., beide per stuk. VAN PUBLIEKE VERMAKELIJKHEDEN, VERGADERINGENENZ, Aihambra-Theater. Van Vrijdag 22 Jul! tot en met Donderdag 28 Juli „De on zichtbare Troubadour" en „Tarzan's Wraak". Paviljoen „intime". Optreden cabaret ensemble „De Bohémiens" en de „hét en swing band" van Louis le Grand. Paviljoen Wandeipier. lederen avond Roemeensch Zigeuner-Orkest. Grand Hotel „Britannia". lederen avond optreden van Bert van Dinteren. Kunstkring „Het Zuiden". Dagelijks ten toonstelling schilderijen 10.3012 en 25 uur.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 5