w NOOTJES SPORT Zen nieuwe Scheldekabel Vliss Sc Lob Sou VOO stel zijn £w mo hei' 1 D k Tien Augustus a.s. is het veertig jaar ge leden, dat het particulier gasbedrijf te Am sterdam is overgegf^an naar de gemeente. De Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het d.d. 27 dezer te Mar seille verwacht wordende mailschip „Sla mat" arriveert Donderdag 28 Juli a.s. om 16.16 uur te Roosendaal, 7.09 uur te Rot terdam D.P. en 7.31 uur te Den Haag H.S.M. ss Nazi's hebben gisteren het aan den weg van Linz naar Salzburg staande monu ment ter nagedachtenis aan Herma Schuschnigg, de eerste vrouw van den Oostenrijkschen oud-bondskanselier, met dynamiet opgeblazen. Het monument stond OP de plek, waar mevrouw Schuschnigg in 1935 bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen. z z z De raad van Russische volkscommissa rissen heeft besloten, in Jlanuari in het g?- heele land een volkstelling te houden. In een tempel te Yamakoetsji (Japan) zijn 80 geisha's in staking gegaan. Zij heb ben verklaard deze staking te zullen vol houden tot hun werkgevers besloten heb ben niet meer 50 procent van hun fooien in beslag te nemen. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Zeeland a. met ingang van 27 Juli 1938, tot dijk graaf van het waterschap Oud Wolphaarts- dijk, J. Goetheer, te Wolphaartsdijk b. met ingang van 7 September 1938, tot voorzitter van het waterschap Nol-Koude en-Loven, P. W. Dekker, te Hoek, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden c. met ingang van 13 September 1938 tot dijkgraaf van het waterschap Loven- en Willemskerke, F. W. Dekker, te Hoek, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, Waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; d. met ingang van 3 Augustus 1938, tot dijkgraaf van den Nieuwlandepolder, .T. Veirlare Jzn., te Krabbendijke, uiterlijk tot ket. einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden met ingang van 1 Augustus 1938 e. tot gezworene van den Westkerkepol- 'der, A. W. Kloet, te Wolphaartsdijk f. tot gezworene van het waterschap Groede-en-Baanst, J. B. BecuVerhage, te Groede g. tot gezworene van het waterschap Stavenisse, L. C. Potappel, te Stavenifise h. tot gezworene van het waterschap Poortvliet, M. N. Kloet, te Poortvliet i. tot gezworene van het waterschap Kruiningen, P. Karelse, te Kruiningen j. tot gezworene van den Clarapolder, Th. van de Vijver, te IJzendijke k. tot gezworene van het waterschap Oud-Wolphaartsdijk, M. L. Smallegange, te Wolphaartsdijk 1. tot gezworene van den Soelekerkepol- der, P. D. Remijnse, te Wissekerke m. tot gezworene van den Adriana-Jo- hannapolder, I. D. Gaakeer, te Schudde- beurs, gemeente Noordgouwe, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden n. tot gezworene van den Nieuwe-annex- Stavenissepolder, Chr. Luijk Jzn., te Sta venisse o. tot gezworene van den Oostpolder [(Krabbendijke), J. Adan, te Krabbendijke p. tot gezworene van het waterschap Groot-en-Klein-Baarzande, J. F. de Mil- liano, te Groede q. tot gezworene van den Oost-Nieuw- landpolder, M. J. Mol, te Wolphaartsdijk. MIDDELBURG Nut van 't Algemeen. In de algemeene vergadering van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen waren onder de ingekomen stukken twee brieven inzake de Bewaar scholen. De eerste was van de commissie voor de scholen en hield in, dat beide scholen vol gend jaar zeker nog zullen worden voort gezet. De tweede brief was van het comité tot behoud der beide scholen, hetwelk schrijft, dat zijn actie nog niet het resul taat heeft opgeleverd dat men er van ver wachtte, doch dat men de actie zal voort zetten. De rekeningen van het departement, van de hulpbank en van de spaarbank werden goedgekeurd en die van de bewaarscholen aangehouden In de commissie tot het na zien der rekening van het departement be noemde de vergadering tot lid den heer J. P. Ph. Doorenbos. In de commissie voor de hulpbank werd gekozen de heer mr. J. A. Heijse en in die voor de commissie voor de bewaarscholen de heer F. A. Rosendaal en mevrouw BorgmanLighthart. GOES Wedstrijden voor zeil- en motorbooten. Ter gelegenheid der viering van het 40- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin zal op Zaterdag 10 September te Terneuzen o.m. een zeil- en motorbootwed strijd op het kanaal en de Westerschelde georganiseerd worden. Naar verluidt bestaat voor dezen wed strijd voornamelijk van Belgische zijde veel belangstelling, zoodat reeds verschillende inschrijvingen binnengekomen zijn. Voor de runabouts wordt een wisselbe ker uitgeloofd, die jaarlijks zal worden in gesteld voor een wedstrijd te Terneuzen en voor het eerst op het kanaal in 1938. De beker zal eigendom worden van dengene die het grootst aantal keeren in 5 jaarlijk- sche wedstrijden zal gewonnen hebben. De mogelijkheid bestaat dat enkele Ne- derlandsche rijks- en Belgische gouverne mentsvaartuigen ter opluistering aanwezig zullen zijn. Verder zullen, indien mogelijk, demon straties met ski en planking plaats hebben, terwijl des avonds op den Westhavendam een vuurwerk afgestoken wordt. Een en ander belooft voor Terneuzen een groot feest te worden. Er gaat een predikbeurtenblad verschijnen. Naar wij vernemen heeft de rondgang bij de leden der Ned. Herv. gemeente te Goes of zij tegen een hoogeren abonne mentsprijs dan 'voor het zgn. preekbeurten briefje wordt betaald, prijs stellen op een kerkblaadje, dat naast de preekbeurten ook rubrieken voor het kerkelijk en ver- eenigingsleven zal bevatten, een dusdanig resultaat gehad, dat de kerkeraad besloten heeft, ingaande Januari 1939 uitvoering aan deze plannen te geven. De redactie zal berusten bij de drie predikanten. KERK- EN SCHOOLNIEUWS De eed van trouw der Duitsche geestelijken. De president van den opperkerkeraad van de oud-Pruisische landskerk heeft den termijn voor het afleggen van den staats- politieken eed van trouw der Evangelische geestelijken verlengd tot den 30sten Sep tember. In de overige landskerken is het afleggen van den eed reeds voltrokken en zijn daarbij nergens moeilijkheden gegeven. Slechts in de oud-Pruisische kerkgebiedeu, aldus wordt in kerkelijke kringen volgens D.N.B. verklaard, wordt door predikanten, die tot de belijdende kerkelijke richting be- hooren, nog een zekere tegenstand gebo den, maar ook in de oud-Pruisische lands kerk is door de meerderheid der geestelij ken de eed reeds afgelegd. Door de verlen ging van den termijn moeten naar het schijnt pogingen om tot overeenstemming te komen met nog niet beëedigde predikan ten gesteund worden. Het preekverbod voor Dibelius verlengd. Het preekverbod voor den bekenden Duitschen predikant Dibelius is met zeven maanden verlengd. 40 jaren aan het onderwijs verbonden. De heer S. Brandsma, inspecteur L.O. in de inspectie Brielle en voorheen o.a. in specteur te Middelburg is dezer dagen 40 jaren aan het onderwijs verbonden. Ter gelegenheid hiervan zal Donderdag 22 Sep tember in de Diergaardezaal een huldiging plaats vinden. Examens. Voor costumière zijn geslaagd de dames A. Nieuwdorp en M. Willeboordse en voor het lingerievak de dames M. Suurmond en N. van de Velde. Voor het examen boekhouden van Mer- curius is geslaagd de heer L. A. G. Lieu- wen te Vlissingen. Te Den Haiag is bij het Instituut voor Belastingconsulenten voor het gedeelte IA en IB geslaagd, de heer D. P. Labruijère te Middelburg. Examens. Te Goes slaagden gisteren voor het MCJ- LO-diploma B F. Muizelaar, Serooskerke (W.) J. A. van Wallenburg. Middelburg en J. P. Kakebeeke, Krabbendijke. Afge wezen twee. Voor diploma A W. C. M. Bouwense, A. Heijboer, C. A. v. d. Pol, J. Hubregtse, J. A. Wallenburg, W. G. Net, C. M. Matzinger en E. Dedecker, allen Middelburg D. Rie- mens, A. de Jonge, J. de Putter en F. K. Haak, allen ZaamslagW. v. d. Wege, J. L. Pauw, C. Hamelink, A. H. Reijerse, M. J. Dees en C. van Liere, allen Terneuzen J. W. Dekker, Westkapelle D. C. J. Pom- poene, Baarland J. Siepman, Goes C. J. Verschelling, Axel en J. E. Straub, Kloe- tinge. Afgewezen één. Vakschool voor meisjes te Goes. Het getuigschrift van den 2-jarigen cur sus ontvingen C. G. Dieleman, H. P. de Dreu, A. S. Duvekot, C. Fokke, L. J. de Graaf, J. M. Groenewegen, C. Hoogesteger, P. Koeman, J. J. Maartense, P. J. Nieuw dorp, P. L. Reijerse, A. C. Steketee, L. E. Steutel, C. Timmerman, M. Buteijn, C. P. Deurloo, G. F. Felius J. de Groote, M. J. v. d. Houdt, J. Korstanje, G. Mulder, A. van Oeveren, E. W. van Velzen, M. C. Ver- bruggen, M. L. de Visser, C. L. Visser, M. Visser en L. Schmid. Het getuigschrift van den middagcursus ontvingen T. P. Droogers, A. van El- sacker, M. A. van Liere, W. Molhoek, G. M. Ruissen, T. E. Slabbekoorn en L. K. van Weele. Het getuigschrift voor hulp in de huis houding ontvingenG. Akkerman, J. Beenhakker, L. Boeltjes, J. Boot, T. Cok. Z. van Eijsden, C. Houtekamer, B. de Jon ge, N. S. de Jonge, M. Krijger, J. Mol, J. Nieuwenhuijzen, B. Polderman, J. Pols, F. J. Swart, S. Visser, T. Wagenaar, M. C. van Westen, C. van IJseldijk en J. M. van Zweeden. Het getuigschrift voor huisnaaister ont vingen M. Bolier, M. Bijteijn, J. Buteijn, M. Haasdonk, J. Heinsdijk, G. Kooman, J. Mol, J. Schouwenaar, M. Schrijver, C. Sin- ke, J. van Strien, J. van Willigen. Het getuigschrift voor costuumnaaister ontving P. Harthoorn. De Ochtmanprijzen werden uitgereikt aan A. van Oeveren, J. Beenhakker, T. Ruissen, C. Klompe, F. Swart, G. Akker man, P. Harthoorn en L. Looise. MARINE EN LEGER Eerder met groot verlof. Bij beschikking van den minister van Defensie is besloten, dat de eerste ploeg van de lichting 1938 der infanterie, dat is de ploeg welke moest blijven nadienen, acht dagen eerder met groot verlof gaat, dan oorspronkelijk was bepaald, zijnde in plaats van 9, 2 September. Marine in Indië. Overgeplaatst van Hr. Ms. „Java" naai* het departement der marine, de luitenant ter zee der le klasse G. N. H. baron van Till. Het voormalige instructie-bataljon Kampen marcheert. Vandaag hebben enkele honderden oud- volontairs van het voormalige instructie bataljon, dat tot 1924 in Kampen heeft ge legen en toen is opgeheven, aldaar een reünie gehouden. Tot hen behoorde ook de minister-president, dr. H. Colijn. Om half twee 's middags werden de le den van het eere-comité in de Stadsgehoor zaal ontvangen. Na deze ontvangst begaf men zich naar de voormalige instructie bataljon-kazerne, waar de reünisten zich intusschen reeds hadden verzameld. Voorafgegaan door de staf muziek werd hierna met vieren uit de- flank afgemar cheerd naar de Nieuwe kerk aan den Broerweg. Na korte begroetingswoorden hield de minister-president, dr. H. Colijn, een rede. De S.D.O.A. uit Middelburg zal 29 Au gustus a.s. onder commando va.n luitenant kolonel G. Berghuys deelnemen aan het défilé voor H. M. de Koningin te 's-Gra- venhage. LUCHTVAART Duitsch vliegtuig zal vlucht om de aarde maken. De Duitsche ambassade heeft het staatsdepartement te Washington om toe stemming verzocht voor een landing in Alaska van een Duitsch vliegtuig, dat een vlucht om de wereld zal maken. Britsch postvliegtuig verongelukt. Uit Nairobi wordt gemeld, dat vanoch tend vroeg een postvliegtuig van de Wilson Airways kort na den start bij Kisumu in Kenya tegen een heuvel is gevlogen. De vier leden van de bemanning zijn omgeko men. Het toestel ging in vlammen op. Alarmtoestel voor vliegtuigen. Bij het technologisch instituut van Cali- fornië te Pasadena is heden een toestel voor het automatisch uitzenden van S.O.S.- signalen voor vliegtuigen ingediend. De uitvinders verklaren, dat het toestel on brandbaar is. Het wordt aangebracht aan den staart en bij een schok raakt het los en zendt vier dagen lang onafgebroken noodseinen uit, zelfs als het vliegtuig is vernield. KORFBAL; Zomercompetitie Z.K.B. Afdeeling II, 2e klasse. F.S.V.K.I.K. 1—1 De competitiestand luidt thans H.M.S. n 5 3 117 14—8 F.S.V. 5 2 2 1 6 11—7 Beatrix 4 1 0 3 2 4—13 K.I.K. 2 0 111 2—3 Wedstrijdprogramma voor Vrijdagavond a.s. Te Steenbergen K.I.K.Beatrix. Voor de thuisclub achten wij een kleine winstmogelijkheid wel aanwezig. ATHLETIEK; Trial-meet te Aalst. Zondag 28 Augustus wordt te Aalst (België) een trial-meet gehouden tusschen Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderen en Zee land. De volgende athleten zullen worden uitgenoodigd voor Zeeland uit te komen Kogelstooten J. J. Schipper (E.M.M.), J. Hondeling (A.V.'35). Hoogspringen P. J. van Driel en G. J. Matthijssen (beiden Mar.) speerwerpen P. J. van Driel en J. Hondeling. Discuswerpen G. J. Matthijssen en J. J. Schipper. Verspringen T. van. Roon (E.M M. en J. Parent, (Maraton) 100 Meter A. Brakman en E. Priester (bei den Mar.) 400 M. G. de Pagter (A.V. '35) en H. v. d. Sluis (Mar.) 800 M. A. Kambier (E.M.M.) en J. de Buck (A.V. '35 1500 M.G, Dobbelaere (Mar.) en Van Poelje (Mar.) 3000 M. P. Dronkers (Mar.) en H. A.. Engelaar (E.M.M.) Olympische estafette G. Dobbelaere (800 M.), Van der Sluis (400 M.), E. Priester (200 M.) en De Pagter (200 M.) 4 x 100 M. estafette P. J. van Driel, T. van Roon, J. Parent en A. Brakman. WANDELEN DE VIERDAAGSCHE VAN DEN N.B.L.O. De weg was lang en het was zoo warm Een geslaagde dag. Op den eersten dag van de vierdaagsclie afstandsmarschen kwamen gisteren 4570 deelnemers aan den start. Dat is 190 minder dan er zich aanvankelijk hadden aange meld. Maar 176 deelnemers waren thuisge bleven en veertien hadden het beter geacht gistermorgen niet mee te trekken. Het was reeds om vijf uur dag voor de 55-ers, die in den koelen ochtend onder bedekte lucht de wandeling aanvaardden over geacciden teerd terrein. Het begin was niet zwaar. Over de mooie wegen van Berg en Dal en door den Meerwijk en langs het Groeske, was men weldra op de asphaltbaan naar Gróesbeek. In de kom van het dorp ont moette men alle deelnemers, want eerst daar werden de verschillende afstanden gesplitst. De lange afstandloopers zetten hier koers naar den St. Maartensberg en na den primitieven veldweg door landelijk schoon te hebben bewandeld, belandden zij op den schaduwrijken St. Maartensberg, v/aar zij kennis maakten met een der fraai ste stukjes natuurschoon van Oost-Neder land, door welk ideaal oord zij den plasmo- len bereikten. Hier kwamen zij van de schaduw in het licht en werden zij in de vlakte door de warmte, welke drukkend was onder een dichtbewolkten hemel, over vallen. En zoo moesten de meesten, een moeilijk parcours afleggen langs do Maas oevers, waarbij vooral het landelijke weg getje van het Cuyksche veer naar Mook vooi de voeten der wandelaars een mar telweg werd. Aan den traditioneelen Molen hoek waren o.m. aanwezig generaal-majoor A. R. van der Bent, commandant van de 4de divisie en adj. i.b.d. van H.M. de Ko ningin en generaal-majoor W. Sillevis, commandant van de tweede divisie. Hier defileerden de militaire korpsen en de bur- gergroepen en ook de individueele loopers voor de autoriteiten. Allen maakten in weer wil van de drukkende warmte toch een uitstekenden indruk. Vooral viel hier op de houding van de manschappen van de kolo niale reserve, de cadettende adelborsten, dr mariniers en de cavaleristen van jhr. v. d. Goes. Ook de burgergroepen maakten een uitstekenden indruk. Ook vielen de postale snortvereonigingen op. Dat zijn wandelsportvereenigingen, samengestei d door verschillende post-ambtenaren uit Amsterdam, Utrecht, Den Haag, Rotter dam, Tilburg, enz. Deze postmannen ko men in de vierdaagsche uit, goed getraind en moreel gesteund door hun directies en de hoofd'eiding van P.T.T. De postmannen besteden hun eigen vacantie aan de vier- VI De door onzen dienst gebruikte boeien bestaan uit blauw geschilderde ledige olie vaten, waarop met witte letters „P.T.T.- kabel Vlissingen" is geschilderd. Later is d'Cior middel van beugels en een stang nog de gelegenheid geschapen om op de boeien een rood vlaggetje aan te brengen, hetgeen de zichtbaarheid der boeien op eenigen afstand veel grooter maakt. Dat ook bij het leggen van boeien de aardige momenten niet ontbreken, is in den zomer van 1937 gebleken bij het tref fen van de voorbereidende maatregelen voor de legging van een telefoonkabel door de Schelde voor een anderen tak van dienst. De Schelde was bij uitzondering spiegelglad en ons sleepbootje bracht ons in schitterenden zonneschijn, welke de hocge duinen van Walcheren's kust felwit deed blinken tegen de prachtige blauwe lucht, naar de plaats, waar we onze pro zaïsche boeitjes moesten leggen. Na eeni gen tijd hoorden we motorgetuf en in de verte doemde de visschersvloot van Bres- kens op, welke meestal met eb de rivier afgaat naar de Noordzee op de garnalen- vangst en met vloed weer huiswaarts keert. Ook thans keerde de vloot terug en naar wij hoopten beladen met een rijken buit van het welbekende „Zeeuwsche zee banket". Het deed bij enkele smulpapen aan boord den wensch opkomen bij het middagmaal wat versche, pas gekookte garnalen of, zooals ze hier in Zeeland worden genoemd, „gornet" te verorberen. Ter toelichting moge dienen, dat de gar nalen reeds tijdens de terugreis op de scheepjes worden gekookt. Met spoed werd dan ook een dezer „Bressianer" scheepjes gepraaid en voor een luttel bedrag een flinke schotel met dit specifieke Zeeuwsche gerecht overgenomen. Van de voorbereidende werkzaamheden rest ons thans nog één onderdeel te ver melden, nl. het maken van een tweetal proeftochten met de bij de kabellegging te gebruiken sleepboot. Hét is als het ware de laatste hand, die aan de reek^ van voor bereidingen wordt gelegd. Het geeft een in zicht in den duur van den overtocht, ter wijl de van te voren dienaangaande ge maakte berekeningen nog eens aan de practijk worden getoetst. De eerste proeftocht werd gehouden op Zaterdag 16 October. Hoewel in verband met het op handen zijnde springtij de wa terstand reeds hooger was dan bij normaal hoog water, stond er op de plaat nog te weinig water. We liepen dan ook op den reeds vermelden rug aan de zijde van de Zeeuwsch-Vlaamsche ku3t vast. De kleine, doch sterke sleepboot wist zich echter los te werken. Bij contróle van den waterstand bleek er plm. 1.40 m water te staan. De volgende proefvaart werd gehouden op Maandag 18 October, waarbij aanvanke lijk alles goed ging, doch de sleepboot later nog even vastliep op den rug van de plaat aan de zijde van Ellewoutsdijk. Er kon thans evenwel worden aangenomen, dat het water den volgenden dag weer zoo veel gestegen zou zijn, dat de plaat, zonder raken, overgevaren zou kunnen worden. Gebleken was echter, dat het hoogste punt van de plaat thans aan de zijde Elle woutsdijk was, terwijl dit punt bij de pei ling in het voorjaar 1937 aan de zijde Terneuzen was te vinden. Een voorbeeld van de zich steeds wijzigende gesteldheid van den Scheldebodem en de zich in deze rivier bevindende zandbanken. Zoo was dan, na vele beslommeringen, alles voor de kabbellegging gereed en kon, wat de voorbereidende maatregelen betreft, de volgende dag met een gerust hart worden afgewacht. Ik merk hierbij nog op, dat achter de dijken te Terneuzen en te Ellewoutsdijk putten waren gegraven van dezelfde afmetingen als bij het begin van dit artikel beschreven. Deze putten moes ten dienen voor het opslaan van de aan land te brengen reserve-lengten. Voorts waren zoowel het Nederlandsche- als het Belgische Loodswezen, de marine autoriteiten en de Provinciale Stoomboot- dienst met ons voornemen, om kabel te leggen, in kennis gesteld, met het verzoek om de noodige voorzorgsmaatregelen in acht te nemen, door vaart te minderen, uit te wijken, enz. De kabellegging zou plaats vinden van den wal aan de zijde van Terneuzen uit, aangezien dit het beste moest worden ge acht, in verband met de omstandigheid, dat aan die zijde reeds spoedig, nè. laag water, tot onderaan den dijk kon worden gevaren, zoodat geen moeilijkheden waren te vreezen met het aan land brengen van de 250 m kabel, welke daar opgeslagen moest worden als reserve. Dit kon dus vóór hoog water geschieden. Aan den dijk bij Ellewoutsdijk was dit niet zoo eenvoudig, omdat zich daar een soort schor uitstrekt van ongeveer 100 m breed, dat met hoog water maar net onder loopt, zoodat de platte bak dus op betrek kelijk verren afstand van den dijk moest blijven. De kabellegging moest dan ook zoodanig geschieden, dat het hoogste punt van de Middelplaat, hetwelk aan de Elle- woutsdijksche zijde van de plaat ligt, be reikt werd, wanneer het water op zijn hoogsten stand zou zijn gekomen, terwijl daarna te Ellewoutsdijk nog zóóveel water moest staan, dat tot vrij dicht bij den dijk zou kunnen worden gevaren. Het aan land brengen van den reservekabel te Elle woutsdijk zou daardoor kunnen worden vergemakkelijkt. In verband met het tijdstip van hoog wa ter en den dluur van den overtocht van den Neuzenschen wal tot aan het hoogste punt van de Middelplaat, welke duur op één uur kon worden gesteld, moest te on geveer 12 uur worden afgevaren van den dijk aan den Nieuw-Neuzenpolder. Wel liep er dan nog vloed, maar zooals reeds aan het begin werd opgemerkt, was hieraan niets te veranderen, aangezien er geen ri sico geloopen mocht worden bij het over varen van de plaat. Op Dinsdag 19 October, des morgens 8.30 uur, waren alle bij deze kabellegging betrokken personen aan boord. Het weer liet zich goed aanzien. Het was nog wel wat nevelig, doch er was goede hoop dat deze nevel tegen 12 uur zou zijn opge trokken. Te 8.50 uur werd de hav^n van Terneuzen verlaten om 9.25 uur arriveer den we bij het landingspunt aan den Nieuw-Neuzenpolder. De lichter werd zoo dicht mogelijk tegen den wal getrokken. Een anker werd uitgebracht en de achter zijde van het schip, waar de kabel zou af- loopen, werd nog met een tweetal touwen met den wal verbonden. Aan den wal was het noodige werkvolk reeds aanwezig voor het aan land brengen van den kabel, waarmede dan ook te 9.40 uur werd be gonnen. Te 10.20 uur was een reserve lengte van 250 m. aan wal gebracht, te rekenen van de kruin van den dijk af. Zooals reeds werd vermeld, was de put voor het opslaan van deze reserve-lengte reeds van te voren gegraven, zoodat thans, daar nog tijd genoeg beschikbaar was, met dit opslaan kon worden begonnen. Boven den put werd een bokje geplaatst, waarin een schijf werd gehangen, door welke de kabel op gemakkelijke wijze in ringen in den put kon worden gelegd. Te 11.30 uur v/as men hiermede en met het verankeren van den kabel achter de perkoenpalenrtj gereed. Inmiddels was het wel iets helder der geworden, doch met het bloote oog kon de eerste boei moeilijk en de tweede niet worden onderscheiden. In verband hiermede werd tusschen den wal en de eerste boei nóg een boei gelegd, welke werkzaamheden met de sleepboot werden uitgevoerd. Thans was de route voldoende afgebakend en kon het tijdstip van afvaart worden afgewacht. De werkzaamheden waren tot dusverre zeer vlot verloopen. De nog beschikbare tijd werd besteed aan het versterken van den inwendigen mensch, waarvoor de noodige voc raad proviand aan boord was meegenomen. Te 12.05 uur werd het sein tot vertrek gegeven. Op de lijn waaraan het anker was bevestigd, werd een boeitje gestoken en de touwen, waarmede de lichter met den wal was verbonden, werden losgemaakt. De kabellegging in den eigenlijken zin van het woord was begonnen. (Wordt vervolgd.»

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2