KERK- EN SCH00LNIEUWS MARINE EN LEGER LUCHTVAART BUITENLAND Van het oorlogstooneel in het Verre Oosten. LAATSTE BERICHTEN MARKTBERICHTEN vaardigde kritiek („Eigen Volk", Mei 1938). Wat wil het comité nu eigenlijk? Het laat ons omtrent zijn bedoelingen met in het onzekere. Het wü de Zeeuwsche - speciaal de Walchersche en Zuid-Beve- landsche kleederdracht in stand houden als het mooiste en interessantste dat Zeeland bezit". „Het is ons te doen om de artistieke zijde van deze aangelegenheid" schrijft het comité, maar het laat daar op onmiddellijk volgen, dat er ook andere belangen zijn. „Wij denken bijv. aan het vreemdelingenverkeer. Wat zal er over bliiven van de attractie van de Middel- burgsche en Goesche marktdagen, wan neer de schitterende kanten mutsen, de kleurige doeken en „beukjes" van het too- neel zullen zijn verdwenen?" Deze openhartige uitspraak demonstreert daI1 elke andere de ondeskundigheid net Zeeuwsche comité. Het wil de kool T. de geit sparen en in dit geval zal dat toch werkelijk niet gaan. Het comité schijnt niet te begrijpen, dat juist die Mid- delburgsche en Goesche marktdagen, ter- wi'le waarvan het de kleederdrachten be waard zou willen zien, van deze kleeder drachten den ondergang beteekent. Dé,èr toch komen de boeren en boerinnen tot het inzicht, dat ze in hun gewestelijke kleeding een bezienswaardigheid vormen voor Ame rikanen en andere vreemdelingen, die al leen maar oog hebben voor het bizarre, liet afwijkende van hun eigen doorgaans smakeloozo kleeding. Da&r toch worden de boerinnen lastig gevallen door brutale vlegels, die omdat ze toch in een vreemd land zijn, meenen zich alle vrijheden te mop-en permitteeren tegenover de inheem- sche bevolking. D&ar toch ervaart de boer, dat hij met zijn voorvaderlijke kleeding uit den toon valt, dat men hem grappig vindt, dat men zich met zijn kleedij amuseert, kortom, dat hij een museumstuk is gewor den. Ik ben er diep van overtuigd, dat het vreemdelingenbezoek juist een der belang rijkste factoren is, die de mooie Zeeuwsche kleederdrachten doen verdwijnen. Een der belangrijkste, maar lang niet de eenige. Er is nu eenmaal in het volksleven een alge- meene tendenz waarneembaar, om zich aan te passen aan den nieuwen tijd. Zonder deze tendenz zou alle leven verstarren. De geschiedenis van de kleederdrachten, ook* van de Zeeuwsche, wijst trouwens uit, dat er in den loop der tijden groote veranderin gen in dit opzicht hebben plaats gevonden. Het zou dwaasheid zijn, de Zeeuwsche dracht te willen behouden in den vorm, waarin ze thans gedragen wordt. Maar eerst en voorallaat de Zeeuw sche boer en de Zeeuwsche boerin zélf be schikken over hun dracht. En dat kunnen ze, zoolang Zeeland geen tweede Marken of Volendam is geworden, zoolang de Zeeuwsche boer zijn brood niet behoeft te verdienen met zich te laten bekijken door nieuwsgierige vreemdelingen. De tegenstel ling tusschen de stad en het platteland kan alleen maar grooter worden, als de stede ling ach gaat bemoeien met wat tot het domein van den boer behoort. Het is zijn taak, den boer vrij te laten in zijn leven, zijn gewoonten en gebruiken, hem te eer biedigen in de uitingen van zijn cultuur. De boer moet boer blijven en geen object voor vreemdelingenverkeer. Ik lees in den Toeristenkampioen van 21 Mei 1.1., dat het comité tracht de „hoogcre standen" er toe te bewegen zich „af en toe bij feestelijke gelegenheden" in de provin ciale dracht te vertoonen. Ik ben er van overtuigd, dat het gebruik van de Zeeuw sche dracht als maskeradepakje luist het tegengestelde effect zal hebben van wat men. er mee beoogt. Ik kan dit protest moeilijk beter eindigen dan met een aanhaling uit het bezielde pleidooi van mijn betreurden leermeester, prof. Schrijnen „Spaar de volksgebrui ken", waarin hij o.a. het volgende schreef „Het volksleven in zijn verschillende uitingen is een kruidje-roer-mij-niet. Wil men het sparen, dan late men het onge deerd en ongemoeid daar waar het thuis hoort, op eigen erf, in eigen bodem en ge koesterd door eigen klimaat. De volks psyche is zoo uitermate teer. Hoe meer men gaat inzien, dat kleederdrachten en gebruiken verschillen van die van het mee- rendeel van de' beschaafde landsbevolking en van de gewone Nederlandsche levens wijze, hoe spoediger dat alles zal ophouden een normaal bestandsdeel te vormen van het lokale volksleven. Zoodra men ze ais merkwaardigheid gaat beschouwen, zijn ze ten doode opgeschreven... Het is niet alleen de ridicule, qui tue, maar ook le sentiment de 1'extraordinaire (Het is niet alleen het belachelijke, dat een vernietigende uitwer king heeft, maar ook het gevoel van iets buitenissigs te zijn)". Verbetering tertiaire wegen. Het voorstel tot vaststelling van een ver ordening betreffende de tertiaire wegen als bedoeld in de wet van 27 December jl. heeft in de afdeelingen van de Staten aanleiding gegeven tot verschillende op- en aanmer kingen en beschouwingen, die Ged. Staten aanleiding hebben gegeven tot een uitvoerig antwoord op het algemeen verslag. Aan dit antwoord ontleenen wij, dat het tempo van uitvoering mede afhankelijk is van de mate van medewerking van de onderhoudsplich tigen. Evenals bjj de uitvoering van het secondaire wegenplan zullen Ged. Staten gestadig werkzaam z\jn in het belang van een zoo snel mogelijke /^betering der ter tiaire wegen. Wat den onderhoudsplicht be treft is het systeem, dat die plicht blijft, daar, waar zij thans berust. De mogelijk heid is echter geschapen om de voldoening aan dien plicht op te dragen aan de pro vincie, welke hiertoe bereid is en zeer bil lijke voorwaarden stelt, zoodat provincie en onderhoudsplichtige ieder de helft van het financieele risico dragen. Zij, die niet tot overdracht wenschea over te gaan, kra gen ƒ150 per K.M. De helft van het te fixeeren bedrag voor onderhoud en vernieu wing zal in het algemeen meer zijn dan ƒ150 per K.M., zoodat daarin een prikkel tot overdracht ligt. Naar bet zich laat aanzien zal met het oog op de kosten veelal een gesloten weg dek worden gekozen. Het geven van terugwerkende kracht aan de verordening heeft tot gevolg een belem mering voor de snelle uitvoering van bet plan. In het belang van de werkverruiming, zoowel als in dat van een snelle uitvoering hebben Ged. Staten het niet gewenscht ge acht de reeds zeer beperkte middelen aan te wenden voor in het verleden tot stand gebrachte werken. Echter komt het Ged. Staten bij nadere overweging gewenscht voor alsnog steun te verleenen voor die werken, welke, aan den vooravond van het in werking treden der nieuwe regeling overeenkomstig de eischen van het tertiaire wegenplan, zijn tot stand gebracht. De terugwerkende kracht kan worden begrensd tot 1 Januari 1937,» wat volgens een voorloopig onderzoek rond ƒ21.600 aan verbeteringsbij dragen, zal noodig maken- MIDDELBURG. Luchtbescherming. Af en toe hebben Zaterdagsmiddags tuchtoefeningen boven ons land plaats, welke o.a. ten doel hebben de luchtbe schermingsdiensten in verschillende plaat sen gelegenheid te geven zich te oefenen. Hieraan nam Zaterdag jl. ook de Middel- burgsche luchtbeschermingsdienst deel en wij waren in de gelegenheid een kijkje te nemen op het hoofdbureau, waar de in lichtingen, die Scheveningen-haven uitzond over de plaats waar vliegtuigen werden ge signaleerd en de richting welke zij vlogen, uitzonden, werden genoteerd en op kaarten bijgehouden. Maar zeker niet van minder belang is het zelf signaleeren van in eigen omgeving zichtbare machines en daarom brachten wij een bezoek aan den uitkijk post, waar verschillende waaraemens het luchtruim verkennen en bij het waarnemen van een vliegmachine met verschillende practische hulpmiddelen en kaarten precies vaststelden waar de machines zich bevon den en waarheen zij denkelijk gaan. Bij beide bezochte posten bleek ons, dat men ook in Middelburg personen heeft die gereed staan tegen bet eens ernst mocht worden, en het is alleen te betreuren, dat de werkelijk actieve personen nog niet met meerderen zijn. OOST- EN WEST-SOUBURG Gevonden voorwerpen. Damssportemonnaie bij De Witte, Mid- delburgschestraat 81 lipsleutel bij Van Thiel Berghuis, Nieuwe Vliss. weg E 327, Koudekerkebelastingplaatje bij Leen- houts, Vlissingsche straat 106jas bij Jongman, bruggeknecht, Nieuwe Vliss. weg 2. Luchtbeschermings-oefening. Zaterdagmiddag tusschen 2 en 5 uur hield de luchtbeschermingsdienst een oefe ning. Het sein „luchtgevaar" en verdere berichten werden per zender Scheveningen verspreid. Het personeel, ingedeeld bij den luchtbeschermingsdienst in onze gemeente, was verzocht uiterlijk 2 uur aanwezig te zijn in de zaal van café „de Zwaan", ten einde daar de oefeningen, weergegeven door een radiotoestel, te beluisteren. De heer A. Geschiere, hoofd van den luchtbe schermingsdienst O.- en W. Souburg, gaf tusschen het binnenkomen der verschillen de radioberichten door, de noodige inlich tingen overde vraag, hoe door het perso neel moet worden opgetreden wanneer het gevaar eens werkelijkheid mocht worden. Verder werd het gebruik en de behandeling van het gasmasker getoond en werd een demonstratie gegeven met een zaijlantaarn, welke geen licht naar boven kon doen uit stralen. Velen hadden aan den oproep om aanwezig te zijn gevolg gegeven. ARNEMUIDEN Openluchtconcert. De muzievereeniging Oefening na den Arbeid, onder leiding van den heer P. Melief ste, van Nieuw- en Sint-Joosland, heeft Zaterdagavond onze gemeente met een bezoek vereerd. Na eerst een kleinen rondgang door de gemeente gemaakt te hebben, gaf de vereeniging een concert op de tent, welke op het Stationsplein stond. De talrijke aanwezigen, waaronder er velen waren uit Nieuw- en Sint-Joos- land, genoten van de ten gehoore gebrach te muzieknummers. DOMBURG Rijwielen verdwenen en kwamen terug maar hoe Op een morgen in de afgeloopen week vervoegden zich een tweetal „dames", res pectievelijk 17 en 18 jaar oud, bij een ver huurder van rijwielen met het verzoek voor ieder een fiets te huren. De fietsen werden mede gegeven in de verwachting dat die ook terug zouden komen. Ze zijn ook terug gekomen, echter op een geheel andere dan de gebruikelijke wijze. Nadat enkele dagen niets meer verno men was van dames noch fietsen, volgde aangifte bij de politie. Intusschen echter werd één rijwiel terug ontvangen, onge- frankêerd en zonder huurpenningen. De tweede bleef weg. Na langen tijd gezocht te hebben bleek het tweetal te Vlissingen thuis te behooren, terwijl bij na der onderzoek bleek dat de tweede fiets te Middelburg was verkocht voor een be drag van 5, aan iemand die deze te goeder trouw had overgenomen. De betreffende jongedame werd medege nomen naar Middelburg, alwaar de fiets werd terug gevonden, en nadat tegen het meisje proces-verbaal was opgemaakt, mocht ze daarna weer naar Vlissingen vertrekken, terwijl ook de tweede fiets weer te Domburg terug kwam, YERSEKE De kreeftenvisscherij. De kreeftenvisscherij te Yerseke behoort ook weer tot hst verleden. Nog geen seizoen is zoo slecht geweest als dit. De vangst was slecht en in geen geval loonend. Gaat het zoo door, dan zal de kreeftenvisscherij spoedig tot het verleden behooren. De kreef tenstand is onrustbarend achteruitgegaan. Men schrijft dit toe aan het verzanden der gaten (holen) tusschen de steenen der zeewering. Congressisten Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap bezoeken Yerseke. Zaterdagmorgen bracht een aantal con gressisten van het Kon. Ned. Aardrijks kundig Genootschap onder leiding van Mr. P. Dieleman uit Middelburg een bezoek aan onze gemeente en de verschillende cultures. Het gezelschap werd in de versierde raads zaal ontvangen door burgemeester Willem- sen van Wemeldinge en den heer G. O. Vee- nendaal, gemeente-secretaris van Yerseke. Eerstgenoemde sprak de heeren in het Fransch toe en vertelde hun het een en ander ov-er de cultuur. Een der Fransche deelnemers dankte de heeren zeer hartelijk voor deze gulle ontvangst. Daarna heeft het gezelschap onder voorlichting van bur gemeester Willemsen. de verschillende cul- tux'-es bezichtigd. BIERVLIET Gemeenteraad, Vrijdag vergaderde de raad van Bier vliet. Op verlangen var Ged. Stoten wordt het raadsbesluit van 19 Mei j.l., betreffende den verkoop van het oude stadhuis, gewij zigd in dien zin, dat uitwendige verande ringen aan het gebouw alleen kunnen wor den aangebracht in overleg met de pro vinciale schoonheidscommissie. Een voorstel van B. en W. inzake het afkoopbaar stellen van een jaarlijksche bijdrage van 25 in de kosten van de ver harding der Weststraat ten name van den Geertruidapolder, voor een bedrag van 625 ineens, wordt aangenomen. Besloten wordt van gemeentewege over te gaan tot aankoop voor afbraak van een woonhuisje in den Ameliapolder, voor "0 Een overeenkomst wordt aangegaan met het destructiebedrijf „G.E.K.R.O." te Over- schie. Een ontwerp overeenkomst met de ge meenten Hoofdplaat en IJzendijke, inzake den vleeschkeuringsdienst, wordt na het aanbrengen van enkele kleine wijzigingen aangenomen. Een verzoek van J. Anthonisse ter ver krijging van grond in erfpacht voor uit breiding van een winkelpand wordt afge wezen. Een voorstel van B. en W. betreffende het verstrekken van een tegemoetkoming ir de verpleegkosten van zwakke kinderen in herstellingsoorden, ten bedrage van 25 ct. per knd e i per dag, met een maximum ven 3 maanden, wordt aangenomen. Rondvraag De heer Naeye wijst op enkele werk zaamheden die op de begraafplaats ver richt moeten worden. De voorzitter heeft den grafdelver inmiddels reeds instructies gegeven. Op een vraag van den heer Du Fossé, antwoordt de voorzitter dat binnen enkele dagen begonnen zal worden met de distri butie van d*n B-steun. TERNEUZEN Paard op hol geslagen. Toen de woonwagenbewoner O. jl. Za terdagmiddag met zijn wagen, waarop zich een straatorgel bevond, door de Nieuwe- diepstraat reed, kwam het paard, dat voor den wagen stond, te schrikken, met het gevolg dat het op hol sloeg. Het or gel viel van het voertuig en kwam tegen een huis aan dat hebt beschadigd werd. Op den wagen bevonden zich een tweetal kinderen van O., waarvan er slechts een lichte kwetsuren opliep. Het oir ge1, dat schade bekwam, kan gerepai*eerd worden. Klein festival. Uitgaande van de plaatselijke mondhar monicaclub „Bravo" vond j.l. Zaterdag avond te Terneuzen een klein festival plaats waaraan een 4-tal clubs deelnamen. Op de Markt werden verschillende num mers ten gehoore gebracht die bij het tal rijke publiek zeer in den smaak vielen. Tot laat in den avond heerschte er een genoeglijke stemming in de stad. Geref. Kerken. Beroepen te Wissekerke A. A. Oostenbrink, cand. te Kampen. Benoeming tijdelijk hoofd. Benoemd met ingang van 4 Juli jl. tot tijdelijk hooxd aan de sohool voor L.O. op Ger. Grondslag te 't Zand mejuffrouw M. M. den Hollander te Middelburg. Examens. Voor het praktijk-examen. Nederlandsche handelscorrespondentie, afgenomen door de vereeniging van leeraren in de handelswe tenschappen, is geslaagd de heer H. C. do Bruijne, te Vlissingen. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven het einddiploma Afd. scheepsbouwkundeJ. A. van Heel te Goes Afd. vliegtuigbouwkunde i C. Salo me, Groede. Voor het praktijk-examen Nederlandsche handelscorrespondentie, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen te Amsterdam is geslaagd de heer H. J. Leuvelink te Vlissingen. Voor het examen boekhouden, afgeno men vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen zijn geslaagd mej. Biesma en de heeren A. Woltering, P. A. Segeler en J. Verstelle, allen te Vlis singen. Geslaagd voor het praktijk-diploma boekhouden, afgenomen door de Vereeni ging van Leerr-en in de Handelsweten schappen de heer J. P. Prince te iissin- gen, Voor het diploma als werktuigbouwkun dige zijn aan de M.T.S. te Dordrecht ge slaagd J. M. de Clercq, KapelleH. W. Ghysen, Middelburg. Het diploma chemisch technicus wrd be haald door P. van den Bergen, Vlissingen P. J. W. Bongertman, Zierikzee. Voor het diploma als weg- en water bouwkundige slaagde de heer M. Aellwijn. St. Philipsland. Minister Van Dijk met verlof. De minister van Defensie, de heer J. J. C. van Dijk, is heden voor vier weken met verlof naar het buitenland vertrokken. De „Sumatra" huiswaarts. Hr. Ms. kruiser „Sumatra", onder bevel van den kapitein ter zee L. F. Klaassen, is op 17 Juli van Gibraltar naar Nieuwe- diep vertrokken. Ontslag uit den zeedienst. Sergeant-monteur J. W. A. Engelbarts sergeant-hofmeester L. E, J. Veeninga majoor-vliegtuigmaker (H.) T. J. Keijzer opperschipper J. C. Anspach, Opgave overgeplaatste onderofficieren der Marine. Bootsman I. van Sonsbeek, van Sumaitra naar W. van Ewijck stafmuzikant C. H. ter Voort, van Sumatra naar wachtschip Willemsoord; sergeant-vliegtuigmaker (M) A. Rieger, van De Mok naar kazerne Am sterdam, K.L.M.bootsman S. van der Meij, van O.Z.D. naar afdeeling mariniers Rotterdam en tewerkgesteld bij den bouw van de K XIX bij de N.V. Wilton-Feijen- oord te Schiedamsergeant-machinist P. A. Besuijen, van wachtschip Willemsoord naar afdeeling mariniers Rotterdam en te werk gesteld bij den bouw van de K XX schipper G. A. v. d. Braak, van wachtschip Vlissingen naar kazerne Amsterdamser geant-konstabel G. D. C. Smit, van Gel derland naar kazerne Amsterdam en te werkgesteld bij den bouw van den mijnen- legger „Willem van der Zaan" bij de Ned. Dokmaatschappij te Amsterdam; sergeant- konstabel E. P. Erfmann, van wachtschip Willemsoord naar Gelderlandmajoor-ma chinist B. Westerhof en sergeant-machinist M Daniels van Van Speijk naar afdeeling mariniers Rotterdam en te werk gesteld bij den bouw van het artillerieinstructie- schip „Van Kinsbergen" bij de Rotterdam- sche Droogdokmaatschappij.majoor-ma chinist J. C. de Ligt, van Van Meerlant naar wachtschip Willemsoord en van wachtschip Willemsoord naar Gelderland, onder intrekking van overplaatsing naar Hr. Ms. Van Speijk sergeant-machinist A. Benning, van Van Speijk naar Sumatra. Jonge werkloozen bouwden zweefvliegtuig. Zaterdagmiddag is op het vliegterrein aan den Cornelius Douwesweg te Amster dam een „Zoeglung zweefvliegtuig", dat door de cursisten der eerste centrale werk plaats van het Amsterdamsch Centraal comité voor jonge werkloozen vervaardigd is, ingevlogen. GERUCHTEN OVER MOBILISEERING VAN TSJECHISCHE LEGER TEGEN GESPROKEN. Zaterdag namiddag werden van verschil lende zijden berichten verspreid over een mobilisaatie van het Tsjechische leger in het grensgebied van Troppau tot Traute- nau. Deze geruchten bleken gelukkig wel dra niet overeenkomstig de werkelijkheid te zijn en werden kort daarop in officieele tegenspraken weerlegd. OOK COLOMBIA UIT DEN VOLKENBOND President Alfonso Lopez heeft enkele dagen geleden tegenover de Colombiaan- sche gedelegeerden bij den Volkenbond ver klaard, voorstander te zijn van het uittre den van Colombia uit den Volkenbond. Hij voegde hier evenwel aan toe, dat hjj de beslissing hieromtrent zou overlaten aan Santos, die hem 7 Augustus zal opvolgen. Aan het Levantfront worden hevige ge vechten geleverd. De druk van de recht* schen langs den weg TeruelSagunto wordt voortgezet. Het regeeringsfront van Valbona en Mora de Rubielos is niet ver broken, ondanks den val van Sarrion. In den sector van Albentosa, ten zuiden van Sarrion, rijn negen vliegtuigen neergehaald door jachttoestellen der regeering. De re- geeringstroepen blijven met succes tegen aanvallen doen ten noorden van de Sierra de Espadan. Ter hoogte van Segordo gaat de opmarsch der regeeringstroepen voort,- Aan het front van Teruel hebben de rechtschen Zaterdag de volgende plaatsen bezetMora de Rubielos, San Augustus, Alocalas en Pina. Zondag hebben zij Nogueruela, Areonoso en Fuentes die Rubielos veroverd. Tijdens een luchtgevecht werden 5 regeerings- vliegtuigen neergehaald. Alicante gebombardeerde Vijf driemotorige vliegtuigen hebben Zondag tegen den middag Alicante gebom bardeerd met bommen van groote kracht en een honderdtal brandbommen. Vele pro jectielen vielen in zee. Door bommen die in de voorstad Roig terecht kwamen ontstond brand, die echter spoedig overmeesterd kon worden. Om één uur waren er twee personen gedood en vijf gewond HEVIG LUCHTGEVECHT BOVEN HANKAU. Achttien Japansche bombardements vliegtuigen hebben Zaterdagmiddag onder dekking van een even groot aantal jacht toestellen een aanval ondernomen op Han- kau. Chineesche jachtvliegtuigen stegen op. Een hevig luchtgevecht ontwikkelde zich, waarbij vijf toestellen omlaag gescho ten werden. Volgens Chineesche mededee- lingen waren daarvan drie Japansche ma chines. Een benzinedepot is door het bom bardement in de lucht gevlogen. Naar uit Tokio wordt gemeld, heeft <3c Japansche luchtmacht Vrijdag het Chinee sche vliegveld van Nantsjang gebombar deerd en aldaar vijftien van de twee-en- twintig Chineesche vliegtuigen vernield. Een Japansch watervliegtuig heeft boven dien boven Kinkiang de Chineesche kanon neerboot „Pingming" met bommen tot zin ken gebracht. tJIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. van 9 Juni 1938 is benoemd tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw J. M. van Bommel van Vlo ten, lid van Gedeputeerde Staten van Zee land te Goes en tot ridder in de orde van Oranje Nassau, H. I. Bralrman, secretaris van de streekplan-commissie westkust Zeeuwsch-Vlaanderen, ontvanger der ge meente Retranchement. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de ontvanger der directe belas tingen enz. AI. Verhoef van het kantoor Eede naar het kantoor Eersel verplaatst. FRUITVEILING MIDDELBURG Aardbeien 3160 ct., roode bessen 1921 ct., zwarte bessen 60 ct, witte bessen 12 ct., tomaten 914 ct., kruisbessen 17 ct.,, alles per K.G.Perziken 49 ct., netme- loenen 1528 ct beide per stuk fram bozen 2529 ct. per pond. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 18 Juli. Geldersche schoolmeesters 56 ct., Brie!- sche schoolmeesters 4ys5Ys ct., Briel- sche kleine schoolmeesters 3—4 ct., Eigen heimers blauwe 45 ct., Westlandsche ronde zand 56Yz ct., Westlandsche ronde kleine 45 ct., Westlandsche eerstelingen 56 ct., idem kleine 34 ct., Noord- Hollandsche 44% ct., alles per Kg. Met flinken aanvoer, kalmen handel. VLASMARKT ROTTERDAM. Aanvoer1100 Kg. blauw, schoon, 60 68 per Kg.5800 Hollandsch Geel 6068 ct. per Kg. Overzichtaanvoer klein, vraag vol doende, zoodat al het aangevoerde vlas kocpers kon vinden. VEEMARKT ROTTERDAM. 18 Juli. Aanvoer 603 vette runderen, 289 vette kalveren, 400 schapen en lammeren, 541 varkens. Totaal 1833. Prijzen per K.G.vette koeien 74, 46—52 ct. vette ossen 69, 63, 50—55 ct.vette kalveren 1.85, 6070 ct.varkens (levend gewicht) 55, 54, 53 ct.schapen 50, 40, 35 ct.lammeren 55, 50, 40 ct. Prijzen per stuk schapen f26, f22, f 14* lammeren ƒ16, ƒ12, ƒ8. Vette koeien en ossen aanvoer iets rui-, mer, handel traag, prijzen gelijk vorige week Dinsdag, prima koeien tot 78 ct., prima ossen tot 72 ct.vette kalveren aanvoer korter, handel matig, prijzen on veranderd, prima's tot 1.05 schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen vooral niet hoogervarkens aan voer iets kleiner, handel kalm, prijzen als vorige week doch vooral niet hooger. Een klein partijtje schap-en werd yoor export verkocht.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 7