Haadsouerzicht Tal van wijzigingen in de begrooting-1938 aangebracht op verlangen van Ged. Staten NOOTJES UIT DE PROVINCIE Donderdag hield de Nederlandsche bond van graan- en meelhandelaren zijn jaar- lijksche algemeene ledenvergadering te Arnhem. Gisteren werd te Hengelo in het Con certgebouw de algemeene vergadering ge houden van de broederschap van candi- daat-notarissen in Nederland en zijn kolo niën. De centrale jeugd-commissie van de K. jN. V. v. L. organiseert op 12 Augustus a.s. een nationalen jeugdluchtvaardag te Soes- terberg. Het seismologische observatorium te Boedapest (Hongarije) heeft gistermorgen een lichte aardbeving opgeteekend, die 15 minuten duurde, en welker haard zich op een afstand van ongeveer 270 K.M. in het zuidoosten des lands, in de omgeving van Szeg'edin bevond. Er zijn geen berichten ontvangen over schade. In aanwezigheid van vertegenwoordigers van Frankrijk en België is in St. Quentin een bronzen plaat onthuld in den gevel van het huis, waar Charles Rogier, de auteur van het Belgische volkslied, de „Braban- corrne", in 1880 geboren werd. Een autobus met inboorlingen is giste ren te Constantine (Algerije) in een bocht in een ravijn gestort en in brand gevlogen. Van zeven inzittenden met uitzondering van den chauffeur allen inboorlingen heeft men de verkoolde lijken geborgen. Zeventien inboorlingen werden gewond. Hiervan zijn er twaalf in zorgwekkenden tccstand naar het ziekenhuis vervoerd. Bij een onweder in Polen zijn gisteren 22 personen door den bliksem gedood. De schade, die in het district Wilna is aange richt, loopt in de millioenen. Naar tot dusver kon worden vastgesteld, zijn 88 woonhuizen en 455 boerderijen vernield. In 1936 bevonden zich in Belgisch Kongo 3200 missionarissen, o.w. 2475 Belgen, s a Bolivia heeft het laatste voorstel, dat door de vredesconferentie over het Chaco- conflict geformuleerd was, gisteren aan genomen. Dit voorstel strekt tot het aan arbitrage onderwerpen van het bepalen der grenslijn tusschen Bolivia en Paraguay. s De gouverneur van Florida heeft be paald, dat Franklin Pierre Mac Call, die ter dood is veroordeeld wegens moord op den kleinen Jimmy Cash, zal worden te rechtgesteld in de week beginnende 25 Juli. ff Vrijdagavond is in de Hell Gate Canyon, ruim veertig kilometer ten oosten van Missoula (Montana), een locomotief van een goederentrein ontploft. Vijf arbeiders werden gedood en 15 anderen ernstig ge wond. aan de lessen te blijven volgen, wil men steeds paraat blijven om daadwerkelijk hulp te kunnen bieden. Uit dank voor zijn eminente wijze van lesgeven werd namens de geslaagden aan dokter ten Have een fraai souvenir aange boden. Hierna volgde een gefingeerd ongeval, waarbij bleek dat de E.H.B.O.-ers hun ver kregen kennis in de practijk terdege kun nen toepassen. De avond werd verder doorgebracht met zang en muziek. Met groot succes werd het tooneelstuk „Lucy" opgevoerd, een hu moristisch niemendalletje, dat ten zeerste insloeg en meerdere malen een hartelijk gelach ontlokte. Een tableau de E.H.B.O.-klok besloot deze zeer geanimeerde bijeenkomst. DE SCHELDEBEKERZWEMWEDSTRIJD AFGELAST. Een teleurstelling, maar„safety first". Zooals men hedenmorgen vroeg reeds aan ons bureau heeft kunnen lezen heeft de ad vies-commissie, de heeren Van der Stad, Staverman, Van der Jagt, Streefkerk, Ka mermans, De Jong en Prins (van den secre taris der T.C. van den N.Z.B., den heer Dog ger, was bericht ontvangen, dat hij niet naar Vlissingen kon komen om den 8en internationalen Scheldebekerzwemwedstrij d te leiden) om 8.15 uur besloten om den .wedstrijd niet te laten doorgaan, daar de weerberichten, ontvangen van de lichtsche pen Noord-Hinder, Wandelaar en Maas, der mate ongunstig luidden, dat verwacht werd dat de weersgesteldheid eerder verslechteren dan verbeteren zou. Van het Roeiershoofd gezien leek het Schelde-watervlak niet zoo .woelig als het vorige jaar. Weliswaar ont braken de witgekuifde golfjes niet, doch voor het badstrand spookte het al heel aardig verklaarde ons de chef-badbedrijf, .de heer Verharen, en meer naar buiten was het bepaald ruw. „Indien daar, zooals ver- y/aeht wordt", zeide loods Kamermans, „nog jeen Noord-Wester bijkomt, dan zou er nog geprofiteerd kunnen worden, als de vloed gaat." Het is dan ook zeer zeker een daad van Wijs beleid geweest, dat de commissie de pok voor haar onaangename beslissing nam om den wedstrijd af te lasten. Al is dit in breede kringen en vooral ook voor de deelnemers (deelneemsters) een tegenvaller, hoofdrichtsnoer van den wedstrijd is altijd geweest „safety first" en aan dit beginsel heeft men zich ook nu gehouden. De com missie heeft gelijk, dat zij niet het minste risico op zich neemt. Om maar één hoofd factor te noemenhet absolute verband tusschen zwemmers (-sters) en begeleiden de booten zou niet ten volle verzekerd zijn. Het blijft natuurlijk verbazend jammer, dat de wedstrijd is afgelast. Doch dit zijn wij spoedig vergeten. Indien er echter een ongeluk had plaats gegrepen, hetgeen wer kelijk niet tot de onmogelijkheden zou be hoord hebben, dan was er op den wedstrijd een blaam geworpen, welke nimmer zou worden üitgewischt. Laten wij hopen, dat in 1939 de goden ons goedgunstiger gestemd mogen zijn en het enthousiasme voor dezen unieken wedstrijd over de geheele linie zóó groot is, dat het comité in zijn zeer zware vergeefsche uit gaven voor dit jaar, de noodige compensatie verkrijgt. Teleurgesteldmaar sportief. Alle zwemmers nemen deel aan den ka7iaal-ioedstrijd. Het lag in de bedoeling bij niet-doorgaan van den Scheldebeker-zwemwedstrijd een 5 K.M.-zwemwedstrijd' in het kanaal door Walcheren te houden, maar daarvoor was de toezegging tot deelname der zwemmers (-sters) noodig. Er moest dus gewacht worden op de aankomst van trein 10.09. Aan het station bevonden zich op dit mo ment het comité en tal van wedstrijd functionarissen, teneinde de zwemmers en zwemsters te verwelkomen. Een allerhar telijkste ontvangst, een prettig wederzien en aangename kennismakingen, trots het slechte weer en het aflasten van den Scheï- debekerzwemwedstrijd. Glundere, lachende gezichten. Oude bekenden Rie Olsen, Jen ny Kastein, Jan Stender, Boomsma. Ook mr. Deane is met zijn landgenoot Potts aan wezig. Trots de teleurstelling heerscht er toch vroolijkheid en allen doen mede aan den kanaalzwemwedstrijd. Een zwemmer is blijkbaar altijd optimist. Alleen onze stad- genoote mej. Truus de Jong moet zich door omstandigheden terugtrekken. Deze wedstrijd vangt om 2 uur bij de Winterstraat te Middelburg aan. Om één uur vertrokken de deelnemers enz. per boot van den Koningsweg. De vroegere kanaal- bekerzwemwedstrijden wijzen uit, dat over het 5 K.M.-traject in het mooie kanaal door Walcheren ongeveer anderhalf uur gezwom men wordt, zoodat de zwemmers (-sters) om ongeveer kwart over drie, half vier aan de finish bij de zwemschool der Vlissing- sche Zwemclub verwacht kunnen worden. Ter oriënteering volgen hier nog eenige uit slagen van 1934 Rie Olsen (R.D.Z.) 1 uur 30 min. 47 sec. W. Kemper (Groningen), de kampioen, 1 uur 23 min. 33 sec. (recordtijd 1933 1 uur 22 min. 48 4/5 sec.). Ida Breukel (O.D.Z.), de kampioene, 1 uur 26 min. 20 4/5 sec. (recordtijd). Het comité heeft voor den kanaalzwem wedstrijd eenige prachtige prijzen naar keuze ter waarde van 60.20.enz. benevens medailles uitgeloofd. Als het weer nu maar een beetje wilde opknappen, kan het in het beschutte kanaal nog een aardige, spannende kamp worden. De prijsuitdeeling om half 9 in Britannia blijft gehandhaafd. De bestrijding van den Coloradokever. Gisteravond werd ten stadhuize de twee de vergadering gehouden van landbouwers en kleine tuinders, in verband met het be spuiten der aardappelvelden. De belang stelling was niet zoo groot als de vorige maal. De eerste bespuiting der velden is zoo ver gevorderd dat men hiermede waarschijnlijk deze week gereed is. De vergadering was belegd om de resul taten van de eerste bespuiting na te gaan. Het verheugde den voorzitter, den heer C. A. van Woelderen, dat de getroffen maatregelen zoo goed hebben voldaan. Spr. heeft geconstateerd dat alles goed mar cheert en men tevreden kan zijn over de ondervonden medewerking. De heer Van de Putte gaf een overzicht van de financieele zijde van een en ander. De geraamde prijs van 1.50 per gemefc is echter te laag. De kleine tuintjes eischten veel arbeid en het kostte heel wat moeite om deze deskundig te behandelen. De prijs dient thans gesteld te worden op 2.50 per gemet per keer. Met nadruk wees de heer Van de Putte er op dat de kosten veel en veel hooger zijn en de gemeente zeker het zelfde bedrag dient bij te passen. Daar het een groot gemeentebelang betreft, hoopte spr. dat de raad eventueele voorstellen zal aanvaarden. Elk tuintje van 120 roeden kost voor 2 bespuitingen 0.50, de grootere naar verhouding. Spr, wees er op dat het van groot be lang is dat het spuiten centraal geschiedt, want de uiterste zorg dient in acht te wor den genomen. Met voorbeelden uit de prac tijk illustreerde spr. dit. Gelukkig zijn geen verdere gevallen ge constateerd en werden geen larven of ke vers in onze omgeving gevonden, doch het blijft aangeraden scherp toe te zien op de betreffende velden. Van den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen is bericht ontvangen dat vroege aardappelen niet meer bespoten moeten worden. Wanneer de aardappelen gerooid zijn, dient het loof te worden verbrand. Is dit niet mogelijk dan moet het op een hoop worden geharkt en bespoten met lood- arsenaat. Bij bespuitingen worden alle voorzorgs maatregelen getroffen om de vergiftige vloeistof niet op andere gewassen te doen terechtkomen. Daar het lood- arsenaat zeer zwaar vergif is, doet men goed vrouwen en kinderen ongeveer 5 da gen na de bespuiting van de aardappelvel den vandaan te houden. Na dien tijd heeft het zijn schadelijken invloed verloren. Op een vraag van een der aanwezigen deelde de heer Van de Putte nog mede dat het uitgesloten is dat de vergiftigde vloei stof den aardappelknol bereikt. Het oude liedje. Gisteimiddag zijn vijf jonge mannen, waarvan vier van Duitsche en één van Perzische nationaliteit, uit Engeland te ruggezonden als ongewenschte vreemde lingen. Zij zijn ter beschikking van de po litie alhier gesteld. Allen verklaarden naar Engeland te zijn gegaan voor zgn. vrienden- of familiebe zoeken. Twee der Duitschers waren ook zgn. Nederlandsche Duitschers. Zij waren in Amsterdam geboren en aldaar woonachtig. Bij onderzoek bleek dat zij niet naar En geland waren gegaan voor familiebezoe ken doch wel degelijk om aldaar werk te bemachtigen omdat zij hier een oproep hadden gekregen voor den Duitschen mili tairen dienst, waarin zij geen lust hadden. Middelen bezaten zij niet. De twee andere Duitschers en dc Pers zullen naar Duitsch- land worden uitgeleid. De twee uit Am sterdam afkomstige jongemannen worden ter beschikking van de politie te Amster dam gesteld. Den afgeloopen nacht hebben allen aan het bureau van politie doorge bracht. Drie hunner zullen daar nog wel eenige dagen moeten verblijven voor hun uitwijzing kan plaats vinden. Goedgeslaagde ouderavond school H. Men schrijft ons Deze ouderavond die dezer dagen gehou den werd, kenmerkte zich wederom door een zeer druk bezoek. Aanwezig waren de wethouder van onderwijs, de heer W. P. Edelman, het hoofd der school, de heer Franke, het voltallig onderwijzend perso neel, eenige leden van de centrale ouder commissie, de ouder-commissie van school H en circa 150 ouders der schoolkindereu. De voorzitter, de heer Franke, opende de vergadering en sprak er zijn groot ge noegen over uit, dat zoo vele ouders aan den oproep gehoor hadden gegeven om de zen avond bij te wonen. Het afgeloopen schooljaar verliep naar wensch en de voorzitter twijfelde er niet aan, of alle aanwezige ouders zouden na afloop der vergadering, het werk hunner kinderen gaan bezien, daarbij door het on derwijzend personeel welwillend toegelicht. Keurige resultaten der handwerk- en tee- kenlessen waren o.a. te bezichtigen. De wethouder van onderwijs besprak o.m. het nut der oudercommissies en be toogde dat deze commissies een schakel vormen tusschen ouders en onderwijzend personeel. Ook wees hij op het groote nut van het bestaan van een schoolarts, hetgeen hij met enkele sprekende voorbeelden toelichtte. Verder spoorde hij de ouders aan hun kinderen te laten profiteeren van de gebo den gelegenheid tot het beoefenen d=.r zwemsport waartoe hier in Vlissingen zulk een goede instelling bestaat. De boeiende rede van den wethouder werd met applaus beloond. Een nieuw bestuurslid der oudercom missie ditmaal een dame werd bij acclamatie gekozen en bij de rondvraag werd o.a. ook nog het feit ter sprake ge bracht dat in 1937 het gebruikelijke St. Nicolaasfeestje niet in ouden vorm gehou den werd. Een der dames van het onderwijzend personeel heeft hierop in een lang betoog geantwoord, waarbij zij o.m. een keurige verhandeling gaf over de plaats die de re- geering het hedendaagsche openbaar on derwijs toewijst. Verkeer Schipbrug gestremd. Maandagmiddag a.s. zal het verkeer over de Schipbrug van half een tot drie uur zijn gestremd, daar deze brug wordt weg genomen voor het doorlaten van het mo tortankschip „Cleodora", dat zooals bekend Donderdag a.s. zijn officieelen proeftocht zal maken. De „Nachtkoningin" in bloei. Er is denkelijk wel niemand te vinden, die niet geniet van de bloemenpracht, die men in deze zomermaanden alom kan aan treffen. Bijna alle planten prijken echter op den dag met hun luister. De ceretis grandiflora, beter békend als nachtcactus, maakt hierop een uitzondering. Deze plant heeft als bijzondere eigenschap dat zij des nachts haar pracht en praal ten toon spreidt. Tegen den avond begint de bloem te ontluiken om tegen middernacht te prij ken met een stralende schoonheid. Deze bloem was gisteravond te bewonde ren in de étalage van de firma A. J. Witte Zonen. De plant zelf heeft een onoogelijk aanzien, maar haar bloem, ook wel ge noemd „nachtkoningin" was wondermooi en velen hebben haar met bewondering in oogenschouw genomen. De fa. Witte heeft zeer veel zorg besteed aan deze cactus om haar in bloei te krij gen. Het was 6 jaar geleden dat de cactU3 voor het laatst bloeide. Thans heeft de plant nog twee knoppen, die waarschijnlijk tegen het einde der volgende week in bloei zullen zijn. Het nieuws van den dag ia beeld. Foto's in onze Tijdinghal. De bekende filmkomiek Szöke Szakall is Vrijdagmorgen in de residentie aange komen. Op het station werd hij met bloe men verwelkomd door den heer Siegfried Arno. In het Sportpark te Dordrecht werd Vrij dag een groote landdag gehouden van het Verband Dordrecht van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Voor de autoriteiten voor het Raadhuis werd een défilé gehouden. Vrijdagmorgen is in den toren van de t kerk van den H. Dominicus te Tiel brand uitgebroken, die zoo snel om zich heen greep, dat aan een tijdige blussching niet In de Vrijdagmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad ontbraken de leden De Ruiter en van Oorschot van wie bericht van verhindering was ingekomen. In twee vacatures in de commissie van beheer van het Vlissingsch Studiefonds, werd voorzien door de benoeming van de heeren J. Waverijn en P. Vijn. Het trok de aandacht dat de aftredende heer dr. H. de Noo Bzn. die herkiesbaar was en num mer één op de voordracht voor zijn vaca ture stond, niet werd benoemd. Wij hebben hooren mompelen, dat onlangs dit aftre dende lid zich heeft verzet tegen het ver- lcenen van steun voor de studie van een jongmensch, dat een studierichting wilde volgen, die naar het inzicht van dit nu af getreden lid hoegenaamd geen kans op plaatsing bood. Nadat, om andere redenen, andere leden ook een weigerende houding hadden aangenomen, is deze steunverlee- ning van de baan geraakt, hetgeen in de kringen van bedoeld jongmensch misnoe gen schijnt te hebben gewekt. Dit misnoe gen over de houding van het Studiefonds zou voldoening gezocht hebben in een af wijken van de, overeenkomstig de aanbe veling van het Fonds, door B. en W. sa mengestelde aanbeveling. De heer Waverijn werd met 97 stemmen en 1 blanco, be noemd. Hiertoe genoodzaakt dioor Gedeputeerde Staten van Zeeland, heeft de Raad op voorstel van B. en W. besloten tot ver schillende wijzigingen in de gemeentebe- grooting-1938 en die der bedrijven voor hetzelfde jaar. Zoo wordt de post schrijf- en bureaubehoeften en drukwerk met 300 verlaagd en die voor onderhoud en aankoop van meubelen voor het gemeente huis met 200. In verband met de toezeg ging dat verschillende benoodigdheden voor de luchtbescherming door het Rijk zullen worden verstrekt, werd de raming van de kosten voor den luchtbeschermingsdienst teruggebracht van 4800 op 400. De posten voor onderhoud van straten, plei nen en plantsoenen moesten met resp. 2900 en 1580 verlaagd worden tot 20.000 en 15.000 (de bedragen van de begrooting 1937). De tegemoetkoming in de vervoerkosten aan leerlingen die een inrichting van onderwijs te Middelburg be zoeken, is geschrapt. Ook op de subsidies voor muziekcorpsen moest worden bezui nigd. De bijdrage aan het Vlissingsch Studiefonds werd geheel geschrapt. Gede puteerde Staten hebben eindelijk hun goed keuring gehecht aan de aanschaffing van twee vuilnisauto's voor den reinigings dienst, onder voorwaarde dat het benoo- digde bedrag ad 19.000 in 7 jaar afge schreven wordt door het verleenen van be dragen van den gewonen dienst aan den kapitaaldienst. Ook de post van 3000 voor reparatie van de oude wagens is nu eindelijk goedgekeurd, onder conditie dat de kosten uit den kapitaaldienst bestreden worden en dan in twee jaar ten laste van den gewonen dienst worden gebracht. Ten slotte hebben Gedeputeerde Staten ge- eischt dat de kosten van het gewoon on derhoud van de scholen voor openbaar gewoon lager onderwijs en de poston voorziene uitgaven, nog met resp. 900 en 1230 verlaagd worden. En hoewel B. en W. van oordeel waren dat dit laatste bezwaarlijk gaat, stelde het college voor aan den wensch van hoogerhand gevolg te geven. In verband met een en ander kan de extra-bijdrage en de belasting-bijdrage in totaal op 75.200 geraamd worden. meer te denken viel. Het geheele kerkge bouw, een der grootste kerken in de Betu we, werd door den brand verwoest. „Alhambra"-theater. Het uitgezochte en wel zeer onderhou dende program van deze week in „Alham- bra" geeft allereerst bijzondere opnamen van het Wereldnieuws. Te bewonderen is o.m. een schitterende tennismatch, Arne- rikaansche luchtreuzen en pracht-opnamen van de imponeerende gymnastiek-demon- straties in Praag. Onder de verschillende kleinere films die dan volgen, dient in de eerste plaats ge noemd te worden een keurig documentair over de zingende beiaards van muzikaal en kunstzinnig België. Het ontstaan der won dere klokken, het gieten van den klok- kensprjs, de montage hoog in de lucht in de trotsehe belfoorts, dé roem van iedere Belgische stad, het wordt alles slechts overtroffen, wanneer de grootmeesters als Jef Denijn en anderen proeven van hun heerlijke kunst doen hooren. Ter afwisseling volgen dan een gekleurd filmpje en een teekenfilmpje, waarin de precieuse Betty Boop. Ook de bekoorlijke Chelma Todd met haar kameraad brengen een weldadig vrooltjke stemming. Dan gaat een intens amusante film M'n man is detecting, waarin William Powell en Myrna Zog een charmant en elegant echtpaar vormen in een detective-geschiedenis vol geest, humor en spanning. Wanneer wij den hond niet vergeten, dan is hier een trio, dat een detective-comedie speelt, zooals men er maar een wenschen kan. Een geraffineerd blijspel, in de zeer gunstige beteekenis, doch logisch gebouwd en verrassend ein digend. Er is evenveel te zien als te be luisteren, dank zij de pittig komische tafe- reelen en een sprankelende dialoog. Vaar dig en vol spanning is deze episode uit het leven van een beroemden detective, die, getrouwd met een rijke bruid, op Oudejaarsavond bij zijn terugkomst reeds Verschillende raadsleden hebben over deze gedwongen verlaging van diverse posten het woord gevoerd en er hun teleur stelling over uitgesproken. Algemeen werd echter hulde gebracht aan B. en W., daar de Raad er van overtuigd bleek, dat het ooilege alles heeft gedaan wat in de gege ven omstandigheden mogelijk was. Een en ander was tevens aanleiding om inlichtin gen te vragen over de luchtbescherming, welke inlichtingen de raadsvoorzitter ge* geven heeftde burgemeester deelde mede, dat Vlissingen als stad in de eerste geva- renklasse wier luchtbeschermingsplan reeds goedgekeurd is, een behoorlijk aandeel in de beschikbare gelden krijgt en dat nog in dit jaar verschillende benoodigdheden (gasmaskers, brandspuiten, sirenes enz.), beschikbaar zullen zijn. Met het oog op de uitbreiding der stad zal de begrooting 1939 voor het onderhoud van straten, pleinen enz. ondanks de hou ding van Ged. Staten weer dezelfde cijfers bevatten die voor 1938 begroot warenbe hoorlijk onderhoud is tegen de thans uit getrokken bedragen onmogelijk. Men zal pogen om via de groote bedrijven iets te bereiken voor het Vlissingsch Studiefonds welks subsidie geschrapt werd. Besloten werd om de te Middelburg té stichten Christelijke school voor zwakzin nige kinderen te steunen met een subsi die van 15 per jaar en per kind dat uit Vlissingen de school bezoekt. Krachtens het desbetreffende Koninklijke besluit zal de gemeente aan Middelburg nog 15 per kind per jaar daarboven moeten betaleru Enkele in verband hiermede gestelde vragen, waren voor den wethouder van Onderwijs aanleiding om een uitvoerige verklaring af te leggen over de onderhan delingen met Middelburg om tot stichting van een gemeentelijke school voor zwak zinnige kinderen te komen. De gemeentebesturen van Oost- en West- Souburg, Breskens en Westkapelle zoomede het R.-K. schoolbestuur hebben inmiddels schriftelijk medegedeeld hun medewerking te zullen verleenen voor het tot stand ko men van een gemeentelijke school voor buitengewoon lager onderwijs te Vlissin gen. De onderhandelingen met het gemeen tebestuur van Middelburg zullen nu spoe dig worden voortgezet. Bij de overige punten der agenda ont spon zich nog een discussie over de vraag of een sehuimbrandblusch-apparaat tot de „meubelstukken" gerekend mag worden, B. en W. hadden zich op het standpunt ge steld dat zulk een apparaat niet in aan merking komt om voor rekening der ge* meente door twee Gereformeerde scholen, te worden aangeschaft. Een door den heer* Woltering ingediend amendement om het geld toch toe te staan, werd verworpen J het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Woltering deelde mede, dat het schoolbestuur van dit besluit in beroep zal gaan. Verschillende perceelen grond werden verkocht. Na een discussie waaraan ver schillende raadsleden deelnamen, werd be sloten om in tegenstelling met een Raads besluit van 27 Mei jl„ aan den huizenkant van den Boulevard de Ruyter géén trottoir aan te leggen. Bij de rondvraag stelde de s.d.a.p.-fractie bij monde van den heer König vragen over werkverschaffing en werkverruiming, wel ke vragen in de eerstvolgende raadszitting zullen worden beantwoord. Het twintigste raadslid. aanstonds in een zeer ingewikkelde moord geschiedenis verdwaalt. Talloozen kunnen schuldig zijn, talloozen kunnen verschil lende motieven hebben. Op onnavolgbare wijze speelt het logisch denkend brein van onzen geliefden filmheld het. klaar het. juiste motief en daarmee de intrigue te. ontdekken. Den laatsten tijd hebben wij meerdere films in dit genre kunnen genie ten, volstaan wij verder met nadrukkelijk te constateeren, dat deze film van voor treffelijk gehalte terecht de hoofdschotel van een succesvol geheel is. Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden (Middelburg)' Wijzigingens N.V. Cult. Mij. Soember Moedjoer, Hofc" kaai 11, Middelburg, Ind. Cultures. Uitge treden comm.G. E. v. d. Werff J*"*» Am sterdam. Nieuwe comm. Th. F. C. J, op de Coul, Aerdenhout. Wed. J. Slabbekoorn-Valkier, Kloetinge, grof-, hoef-, kachel- en landbouwsmederij en autogene laschinr. Zaak omgezet in vennootschap. N.V. Zuid Ned. Sigarettenh, v/h J. J, Lagaay, Vlissingen, Waïstr. 105, grossier-, derij in tabaksfabr. Nieuwe Dir.J. A. C. Lagaay. Waterschappen. Bij K. B. zijn benoemd in de provïncié Zeeland a. met ingang van 27 Juli 1938, tot dijk graaf van den Molenpolder (Zuid-Beve land), G. Daane te Yerseke b. met ingang van 1 Augustus 1938, tot gezworene van den Molenpolder (Zuid-Beve land) J. Chr. van der Burght te Yerseke c. met ingang van 16 Augustus 1938, tot, dijkgraaf van den Melopolder, R. E. M<. Verhaegen te Graauw-en-Langendam d. met ingang van 1 Augustus 1938, tot

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2