WAT GEEFT DE RADIO? Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant GEMENGD NIEUWS De strijd in het Verre Oosten. De burgeroorlog in Spanje. ra DE VLISSINGSCHE COURANT Amilda-crêmc, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct, Ernstige aanrijding te Rotterdam. Gistermiddag is op den Stadionweg te Rotterdam ter hoogte van den uitgang van de fabriek van P. Smit een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een ongeveer 9-jarig jongetje vrij wel op slag is gedood en zijn ongeveer even oud kameraadje zeer ernstig is gewond. Omstreeks genoemd tijdstip reed op den Stadionweg in de richting IJselmonde een sleeperswagen, bespannen met een paard, welke bestuurd werd door den 36-jarigen J. v. d. P. uit Bolnes. Achter dezen slee- perswa'gen liep een groep jongens, die op en van den wagen sprongen. Uit tegenover gestelde richting naderde een zware vrachtauto beladen met kalksteen en be stuurd door den 28-jarigen J. H., wonende te Zwijndrecht. Juist op het moment, dat beide voertuigen elkaar passeerden, hepen twee jongens van het clubje weg en staken onverwacht den rijweg' over. De eerste jongen, de negenjarige P. de Ridder, werd door den bumper opgenomen en bleef daarop zwaar gewond liggen. Ook toen de wagen een eind verder tot stilstand was gekomen lag de knaap er nog op. Hij had een zware schedelbasisfractuur opgeloopen, alsmede tal van verwondingen aan armen, beenen en romp. Zijn even achter hem aanioopend vriendje, G. Baars, kwam veel ongelukkiger terecht. Hij liep tegen den zijkant van den auto, juist achter de ca bine van den bestuurder. Daar is hij ko men te vallen en vervolgens zijn de zware dubbele achterwielen hem over het lichaam gegaan. Deze jongen, die eveneens een schedelbasisfractuur had opgeloopen, moet vrijwel op slag zijn gedood. Zoowel het stoffelijk overschot van B. als de zwaar gewonde de R. zijn per auto van den ge neeskundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de zwaargewonde jongen in zorgwekkenden toestand is opgenomen. Het ongeluk is aan eigen onvoorzichtigheid te wijten. Vechtpartij in de Resi dentie. Gisteravond heeft op ds Vaillantlaan te Den Haag een vechtpartij plaats gehad, waarbij de 32-jarige J. B. C. van der K. met een mes in de borst werd getroffen. In nogal ernstigen toestand is hij door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis a.an den Zuidwal vervoerd. De dader, de 32-jarige C. A. N., is door de politie gearresteerd en in bewaring ge steld. Nader vernemen wij dat de dader grie ven jegens het slachtoffer meende te heb ben wegens ongewenschte inmenging in familie-aangelegenheden. Bij een ontmoe ting op de Vaillantlaan is daarover twist onttstaan, welke er op uit liep, dat N. zijn tegenstander niet een aardappelmes stekeu toebracht in rug, voorhoofd, rechterpols en onderlichaam. Het slachtoffer is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. De dader is vastgehouden wegens zware mishandeling c.q. poging tot doodslag. Doodelijk verkeersonge luk. Op den Valkburgerweg, onder de gemeente Klimmen, is gistermorgen een doodelijk verkeersongeluk gebeurd. Omstreeks zeven uur reden een vracht auto en éen autobus van de Valk elkaar tegemoet. Voor den vrachtwagen, bestuurd door L. uit Cadier en Keer, reed de fietser L. uit Heer, die meende de vrachtauto nog wel te kunnen passeeren, voordat de auto bus hem voorbij zou rijden. De manoeuvre bleek evenwel niet uitvoerbaar, waarop de bestuurder van de vrachtauto krachtig remde. Desondanks greep de vrachtauto den wielrijder, die verscheidene meters werd meegesleurd. Het sterke remmen had tevens tot ge volg, dat de vrachtauto over den kop sloeg. De bestuurder kwam er zonder letsel al, maar de fietser L., een timmerman, die op weg was naar Duitschland, werd met zwa re verwondingen naar het St. Jozef-zie kenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij hedenmorgen is overleden. Het proces tegen de wed. Becker. Gistermorgen heeft men in het proces tegen de wed. Becker voor het Luiksche Hof nog weer getuigen gehoord. Op medisch advies is de beklaag de, die zeer gedeprimeerd was, een schor sing der zitting voor anderhalf uur toege staan. De president heeft een tegenonder zoek der beklaagde gelast. Volgens gisteren geboorde getuigen had den mevr. Castadot en mej. Stevard, die beiden overleden zijn, een zwakke gezond heid. Deze verklaringen werden door de verdedigers onderstreept. Een andere ge tuige verklaarde, dat mevr. Crulle, die eveneens is overleden, zeer dankbaar was geweest voor de toewijding van beklaagde. Een getuige vertelde, dat op een avond mevr. Bulte, klachten geuit had over een poeder, dat zij zoo juist in tegenwoordig heid van getuige had ingenomen. Mevr. Becker heeft er van geproefd. Het O.M. heeft beklaagde verweten naar het Domi nicanerklooster te zijn gegaan om adressen te vragen van oude renteniersters, die ver pleegd moesten worden. Broeder Farter heeft haar niet formeel herkend, terwijl mevr. Becker beweerde, dat zij het bestaan van het klooster niet kende. Vervolgens verscheen een reeks personen, die door mevr. Becker benadeeld waren in verband met een verhaal over een erfenis van 500.000 francs. De beklaagde bestreed de verklaringen dezer getuigen, waarna de ochtendzitting gesloten werd. De zitting van gistermiddag was gewijd aan het hooren der getuigen, die in ver band met het overlijden van de dames Lange en Weiss zijn gedagvaard. O.a. werd een modiste, mevr. Spineux, gehoord, bij wie mevrouw Lange op ka mers woonde. Zij verklaarde, dat zij mevr. Becker verscheidene malen bij mevr. Lange op bezoek had zien komen. De eerste getuige in het geval Weiss was een oude dame, mevr. Lamy, die het in de getuigenbank zoodanig mét haar ze nuwen te kwaad kreeg, dat zij met eau de cologne moest worden bijgebracht. Deze getuige herkende een bij de weduwe Becker aangetroffen sprei als het eigendom van mevr. Weiss, welke verklaring groote be roering wekte. De beklaagde riep uit „Dat is gekheid", waarop zich over deze sprei een discussie ontspon. Ook volgens een andere getuige heeft de sprei aan mevr. Weiss toebehoord, doch de beklaagde hield vol, dat zij de sprei reeds in 1928 heeft gekregen. Daarop volgden nog twee getuigen die de sprei als het eigendom van mevr. Weiss herkenden. Vervolgens werd de zoan van mevrouw Weiss gehoord. Bij het bezoek, dat hij na het vernemen van den dood zijner moeder aan haar kamer bracht, vond hij drie koppen thee, hetgeen hem niet verwonderde, daar zij steeds veel thee dronk. In een opschrijfboekje vond hij de nummers genoteerd van bankbiljetten en effecten. Deze laatste zijn teruggevon den, doch niet de bankbiljetten. De zitting werd hierop verdaagd. Voetbalterrein werd slagveld. Bij een voetbalwedstrijd tusschen twee clubs te Soest, is het Zon dagmiddag tot heftige incidenten gekomen, In dezen wedstrijd diende een der voor hoedespelers den keeper der tegenpartij een stomp .toe. Dit was het sein voor een alge- meene vechtpartij tusschen de spelers, waarbij zich ook de vrouwen voegden en even later ook de toeschouwers, zoodat er in een minimum van tijd een complete veldslag gaande was, waaraan de politie en een dokter te pas moesten komen, meldt de Telegr. Laatstgenoemde moest, nadat de gemoederen waren bekoeld, een veertien personen van de noodige pleisters voorzien. De politie maakte eenige processen-verbaal op wegens mishandeling. Het bleek, dat het publiek en ook de spelers op de hoogte waren, dat or wel eens het een en ander kon gebeuren tijdens dezen wedstrijd en dat men van plan was elkaar eens flink af te drogen. De animositeit is ontstaan doordat e< der spelers eenïgen tijd geleden was overgegaan naar de plaatselijke zusterver- eeniging. De „vriendschappelijke" wed strijd gaf nu gelegenheid om het eens ge- ;ellig onder elkaar uit te vechten. Dat de scheidsrechter den wedstrijd liet staken, lr.at zich begrijpen. Het. laatste bedrijf van dit voetbaldrama zal" zicli nu afspelen voor den kantonrech ter. CHINEEZEN BRENGEN JAPANSCH OORLOGSSCHIP TOT ZINKEN. Van Chineesche zijde wordt gemeld, dat Chineesche vliegtuigen bommen geworpen hebben op een Japansch oorlogsschip nabij Matang aan de Jangtse het oorlogsschip gezonken. Twee andere oorlogsschepen vlogen door bommen in brand. De Chineezen erkennen, dat de toestand te Matang, waar Chineesche strijdkrachten de versperring in de Jangtse bewaken, cri- tiek is. Naar verluidt zijn de Japanneezen reeds door een gedeelte der Chineesche ver dedigingslinie gedrongen. De Chineezen zenden versterkingen. De Chineesche strijdkrachten, die Kwan- teh als basis hebben, zouden na een snel len opmarsch de buitenwijken van Nanking hebben bereikt, Japansche troepen in Zuid-China geland. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld dat twaalf Japansche oorlogsbodems gis teren ongeveer tweeduizend Japansche ma riniers aan land hebben gezet aan de Zuid- Chineesche kust, ongeveer 280 KM. ten Noorden van Hongkong. De plaats van de landing ligt tegenover liet eiland Namoa, dat de Japansche troepen verleden week reeds bezet hebben. De bezetting door de Japamneezen van het eiland Namoa, op 30 KM. ten Oosten van Swatau, op 24 Juni jl. heeft geheel den kusthandel en zeehandel van Swatau af gesneden, aldus melden waarnemers aan Domei. Zij wijzen er op, dat dit tevens be- teekent volkomen stopzetting van het ver keer langs de lijn tusschen Namoa, Formo sa cn de Pescadores. Japansche veroordeelden naar China. Gemeld wordt, dat groote deelen van China, die door de Japansche troepen be zet zijn, gekoloniseerd zullen worden door Japansche en Koreaansche veroordeelden, voor het meerendeel politieke gevangenen. Bij Soengkiang, niet ver van Sjanghai, zou reeds een groote afdeeling gevangenen zijn aangekomen de mannen werken overdag op het veld en brenger den nacht door in het militaire kamp. Dit is oodig met het oog op het rondzwerven van Chineesche guerillabenden. Cholera-cpidemie te Hongkong. Doordat een lid der bemanning van het Duitsche schip „Assuan" bij het zwemmen in de haven te Hongkong besmet is met cholera, is de stad opmerkzaam gemaakt op het gevaar van een epidemie. Vermoe delijk is de piekte meegebracht door de honderden vluchtelingen uit Swatau, Waar zeshonderd gevallen in een week werden geconstateerd. Tot nu zijn in Hongkong nog slechts 33 gevallen opgemerkt, doch hiervan 7 in de laatste 24 uur. DE RECHTSCHE LUCHTMACHT IS WEER ACTIEF. Gisterochtend heeft een rechtsch vlieg tuig-escadrille, bestaande uit vijf Junkers toestellen, Alicante gebombardeerd. De toe stellen vlogen boven de haven en hebben zware bommen uitgeworpen van welke twee tot ontploffing kwamen op de brug van het Britsche vrachtschip „Farnham" dat ernstige schade opliep en in brand ge raakte. De „Farnham" is te Londen inge schreven. Het schip meet 3000 ton. De „Farnham" had een lading levensmiddelen aan boord. Later is het schip gezonken. De lading werd gered. Er zijn drie dooden, naar het schijnt allen leden der bemanning Twee bootwerkers werden gewond. Voorts bevestigde de Britsche admirali teit, dat het Britsche stoomschip „Arlon' in de haven van Valencia is gebombardeerd en in brand geraakt. Voorts zijn, terwijl de Britsche kruiser „Arethusa" nabij de pier van Gandia voor anker ging, zes rechtsche vliegtuigen over de haven gevlogen. Zij lie ten circa twintig bommen vallen, die te recht kwamen op de aan den zeekant ge legen zomerhuisjes. Er viel echter geen en kele bom nabij den kruiser. De oorlogscorrespondenten der Italiaan- sche dagbladen schrijven, dat de objectie ven in Valencia en Alicante gebombardeerd en vernield zijn door de luchtstrijdkrachten der legionarissen, welke eveneens de wegen langs de kust, waarlang's zich colonnes vrachtwagens met soldaten bewogen onder mitrailleurvuur hebben genomen. Legerberïcht der regeering. Naar in het communiqué van het minis terie van landsverdediging wordt medege deeld, hebben de linkschen gisteren in den sector van Rivesalbes verscheidene hevige aanvallen afgeslagen. In het gebied van Lucena del Cid heeft de vijand de heuvels van Cantera en La Solera bezet. In den sector van Valscquillo werd Zondag Pilon de los Arcos bezet. Legerberïcht der rechtsebcn. Volgens het communiqué van het groote hoofdkwartier hebben de rechtschen aan het front van Castellon gisteren bezit ge nomen van stellingen gelegen ten Oosten va.n het ravijn van Artana en ten Z.W. van het dorp Bechi. De ruiterij bevindt zich thans op 2 KM. van het dorp Artana. In den sector van Alcora werden verscheidene stellingen bezet, o.a. de heuvels ten Westen van Araya. Voorts worden de berichten in het linksche legerberïcht over de verove ring van stellingen en dorpen fantastisch genoemd. Deze berichten, aldus wordt ver klaard, worden slechts gegeven om de op de vlucht zijnde troepen aan te moedigen. VOOR PLUIMVEEHOUDERS Zuinigheid die de wijsheid bedriegt. Iedere pluimveehouder heeft vooral bij zijn jonge opfok wel eens dieren, die het niet zoo goed doen. Sams zijn ze eenigen tijd zelfs uitgesproken ziek, maar knappen dan langzamerhand weer op. Velen hebben er nu een genoegen in en beschouwen het als een soort van sport om dergelijke dieren weer op te kweeken en te probeeren er nog wat van terecht te bren gen. Dit is nu op zich zelf heel lief en aar dig en wanneer de dieren weer op beginnen te knappen ljjkt het zelfs voordeelig ook, maar feitelijk zijn het toch buitengewoon gevaarlijke en oneconomische dingen. Zoolang de dieren ziek zijn houdt men hen in de meeste gevallen wel van de an deren afgezonderd, ook al om ze eens extra te kunnen voeren. Zoodra ze echter weer wat opgeknapt zijn, komen ze bij de anderen en da:i beginnen de gevaren van dergelijke liefhebberijen. Laten wij nu eens aannemen dat de die ren leden aan een coccidiosebesmetting, iets wat heel gemakkelijk kan, want de coccidiose komt veel meer voor dan men over het algemeen wel meent en vertoont de meest uitcenloopende ziekteverschijnse len, ja soms alleen maar een achterblijven groei. Ook ai zijn ze nu oogenschijnlijk hersteld, dan blijven ze toch smetstof af scheiden en zullen in korten tijd de heele zaak besmetten. Maar ook al leden ze niet aan een be smettelijke aandoening, dan zullen ze toch nooit opgroeien tot hennen die in staat zijn een goede en langdurige legprestatie te 'e- veren. Alle opfokkosten en de kosten van het extra voer zijn dus feitelijk weggegooid eld, daa.r men in de plaats van dit min derwaardige d'cr, beter een volwaardige hen kan hebben. Wees dus verstandig en ga, niet probee ren, maar ruim alle achterblijvers terstond op. Dr. W. C. v. R. MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS N.V. ZEEUWSCHE HYPOTHEEKBANK TE MIDDELBURG. Aan het verslag over het veertigste boek jaar vande N.V. Zeeuwsche Plypotheek- bank, dat zal worden uitgebracht in de al- WOENSDAG 29 JUNI Hilversum I, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing, raedi- =2 tatie. S 8-15 Berichten, gramofoon- 2= muziek. (Om 9.30 Ge- S lukwenschen). SE 10.30 Morgendienst. 2= 11.00 Gramofoonniüziek. 11.15 Zang met pianobegelel- ding, en gramofoon- muziek. 2= 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonniüziek. 12.30 Stichtsch Salonorkest en gramofoonniüziek. =2 2.00 Gramofoonniüziek. =2 2.30 Voor postzegelverza- S melaars. 3.00 Gramofoonniüziek. 3.30 Trio „Pro Musica" en S gramofoonniüziek. 4.30 Gramofoonniüziek. 4.45 Gefukwenschen. 5.00 Kinderuurtje. S 5.45 Carillonbespeling. S 6.30 Taalles en causerie §2 over het Binnenaanva- ringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- cn tuinbouw- halfuur. 7.45 Reportage. S S.05 Berichten A.N.P. Herha- E= ling S.O.S.-Ber>hten. S.I5 Stafmuziek van de Ken. Marine. 9.30 Gramofoonmuzi?!:. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Accordeonkwartet en gramofoonniüziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 GramofoonmuzieK. ca, 11.50 Schr;ftlezing. Hilversum n, 301.5 M. V.A.R.A. 8.00 Gramofoonniüziek. (Om 8.16 Berichten). 9.30 Keukenpraatie. V.P.R.Ó. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.1 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonniüziek. (Om 12.15 Berichten). 12.30 Fantasia en Orgelspel. 2.00 Knipcursus. 2.30 Gramofoonniüziek. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonniüziek. 6.40 Causerie „Honderd Jaar Fransche Kunst". 7.00 Gramofoonniüziek. 7.06 Vocaal concert. V.P.R.O. 7.30 Causerie over Dante. V.A.R.A. 8.05 Herhaling S.O.S.- Berichten. 8.07 Berichten A.N.P., V.A.R.A.-Varia. 8.20 Orgelspel. 8.45 Radiotooneel. 9.15 Esmeralda-septet en solist. 9-45 Gramofoonniüziek, 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 „Sylvia" Amusements orkest en solist. 10.45 Gramofoomnuziek, 11.00 De Ramblers. 11.30 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 Cellovoordracht. 12.10 Het Norbert Wethmar Pianokwintet. 12.50 Uit Berlijn Willy Stanke's orkest, het Schuricke-trio en solis te. 1.35 Causerie „Junk", 1.50 Het Kleinorkest. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.20 B.B.G. Empire-orkest en solist. 4.05 Causerie over hobbies. 4.20 Vesper. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Sportreportage. 5.30 Roy Fox en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 Inleiding volgende uit zending. 7.10 le acte van de opera „Figaros Hochzeit". 7.55 Causerie „From the four corners". 8.05 2e acte „Figaros Hochzeit", 8.55 Orgelspel. 9.20 Berichten. 9.40 Radiotooneel. 10.10 3e acte „Figaros Hochzeit". 10.55 Declamatie. 11.10 4e acte „Figatos Hochzeit". 11.50 Jazzmuziek. Radio Paris, 1648 M. 8.1Q, 8.50 en 10.35 Gramo foonmuziek. 11.35 Koorconcert. 11.50 Zang. 12.35 Het Caussade-orkest, (Om 1.50 Zang), 2.35 Viool en piano. 4.20 Zang. 5.20 Glardino-orkest. 8.50 Radiotooneel. 9.50 Kamermuziek. 10.55 Gramofoonmuziek". Keulen, 456 M. 6.50 en 7.30 Rheinische Landesorkest. 8.50 Orkest van den Rijks arbeidsdienst. 12.20 Omroeporkest. 2.30 Populaire muziek. 3.20 Kinderconcert. 4,20 Otto Dobrindt's orkest. 6.50 Viool en piano. 7.30 Omroeporkest en solis ten. 9.20 Rijkszending Duitsche Jeugdkoorliederen. 9.50 Bellmann-programma. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Omroeporkest en soliste. 12.20 Gramofoonmuziek. Brussel, 322 M, 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1.50 en 5.20 Gramofoon muziek. 6.50 Gitaarconcert. 7.20 Cellovoordracht. 8.50 Radiotooneel. 9.50 Vervolg dansmuziek'. 10.30 Folkloristisch program ma. 10.50 Graniofoonmuzieka Brussel, 484 M, 12.20 Gramofoonmuziek. 1.00 Ludo Langlois' orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Zepparoni-kwartet. 6.35 Omroepsalonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. S.20 Omroeporkest cn solis ten. 10.30 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 7,30 Walter Fetiske's orkest en solisten. 8.20 Berichten. 8,35 Blaasconcert, 9.20 Zie Keulen. 9.50 Gramofoonmuziek". 10.20 Berichten. 10.40 Politiek maandover zicht. 11.00 Berichten. 11.20 Omroep Amusements orkest en soliste. 12.20 Nachtconcert. (1.15 Tijdsein). Illllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll gemeene vergadering van aandeelhouders op 30 Juni a.s., ontleenen wij het volgende Tengevolge van belangrijke aflossingen van hypotheken en door den grooten ver koop van pandbrieven beschikten wij het geheele jaar door over zóó ruime liquide middelen, dat niet alleen alle 5 en 4 y2 pandbrieven konden worden ingetrokken, doch ook reeds in belangrijke mate kon worden overgegaan tot de vervanging van 4 pandbrieven door Zy2 stukken. In het verslagjaar werd in totaal aan pandbrieven geplaatst voor een bedrag van ruim 17.000.000. Tot 1 Maart 1937 werden gesloten 3971 leeningen tot 'n bedrag van 58.813.246.20. In dit boekjaar werden afgesloten 47 lee ningen tot een bedrag van 1.102.925. To taal 4018 leeningen tot een bedrag van 59.916.171.20. Tot 1 Maart 1937 werd af gelost een bedrag van 39.787.131.20. In dit boekjaar werd afgelost een bedrag van 2.487.585. Op 28 Februari 1938 stonden uit 1108 leeningen tot een bedrag van 17.641.455. Op 28 Februari 1937 stonden uit 4 leeningen der Maas-Hypotheekbank tot een bedrag van 25.960, In dit boekjaar werd afgelost een bedrag van 3570. Op 28 Februari 1938 stonden uit 4 leeningen tot een bedrag van 22.390. Totaal 1112 leeningen ad 17.663.845. De leeningen der Maas Hypotheekbank werden per 28 Fe bruari 1938 naar de Zeeuwsche Hypotheek bank overgebracht. Op 28 Februari 1938 stond uit aan pand brieven 18.395.200. Het reservefonds bedroeg aan het einde van het vorige boekjaar 700.206.83. Daar van worden in mindering gebracht alle kosten, gevallen op den dienst der pand brieven ad 136.137.05, zijnde het saldo dezer rekening met inbegrip van het reeds op de balans per 28 Februari 1937 voorko mende bedrag ad 60.000, verminderd met een afschrijving ad 40.000 ten laste van de winst- en verliesrekening, terwijl aan het fonds worden toegevoegd de met de beleggingen gekweekte rente en de koers winst op de effecten ad te zamen 43.557.65, waarna het reservefonds in totaal bedraagt 607.627.43. Wij achten het gewenscht de wïnstuit- deeling te beperken tot 4 dividend over de onverplichte kapitaalstortingen, waar voor inclusief belasting benoodigd is 3010.97. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.3 te Tou louse. Laagste barometerstand 728.6 te Ler wick. Verwachting tijdelijk afnemende, later weer krachtige wellicht stormachtige zui delijke tot westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk regen, weinig verandering in temperatuur. STOOMVAARTLIJNEN „Alphacca" (uitr.) p. 26 Juni Dungeness „Baloeran" (uitr.) p. 25 Juni Guardafui .Bodegraven" (thuisr.) 25 Juni van Callao „Bloemfontein" (thuisr.) 26 Juni van Mar seille Costa Rica" (uitr.) 26 Juni van Dover .Hoogkerk" (uitr.) 16 Juni van Livomo ,J. P. Coen" (thuisr.) 27 Juni van Sabang ,Kedoe" 26 Juni van Batavia n. Rott. „Kertosono" 25 Juni van Batavia n. Rott. Kota Nopan" 27 Juni te Rott. v. Batavia „Kota Pinang" (thuisr.) p. 25 Juni Point de Galle ,Kota Agoeng" (uitr.) 26 Juni van Genua .Nijkerk" (uitr.) p. 26 Juni Ouessant .Palembang" (uitr.) p. 26 Juni Perim .Rotterdam" 26 Juni te New York v. West Indië .Slamat" 26 Juni te Batavia van Rott. .Simaloer" (uitr.) 27 Juni van Suez .Tapanoeli" 27 Juni van Batavia n. Rott. .Volendam" (uitr.) p. 26 Juni Lizard .Westland" (uitr.) 26 Juni te Montevideo Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut. De depressiekem, welke gisteren nabij| Schotland was gelegen, is, in diepte toene mende, naar de Shetlands getrokken. Over zuid-Noorwegen en de geheele Noordzee waait het nog krachtig tot stormachtig. Dc depressie brengt thans regen over het grootste gedeelte van Zweden en de rand staten. In het afgeloopen etmaal heeft zij zwaren neerslag over noord-Ierland, Schot land, en langs de Noorsche kust gebracht. Over oost-Frankrijk, Duitschland, Polenen centraal Europa bleef het nog warm en rustig weer. Van de Britsche eilanden is een koele luchtstroom tot onze omgeving doorgedrongen. Op den Oceaan nadert eer nieuwe actieve depressie, welke bij Ierland reeds weer regen en krachtige barometer daling veroorzaakt. Voor ons land mag aanvanke lijk afnemende wind worden ver wacht. Later neemt de wind weer toe. Het blijft somber weer, met vooral in den komenden nacht kans op regen. De temperatuur zal gemiddeld weinig veranderen. WEERBERICHT VOOR BELGIË. Vrij hevige tot hevige Z.W.-wind, be-| v/olkte tot betrokken hemel, later enkele;! opklaringen, plaatselijk neerslagbuien, ge-» durende den nacht enkele uren aanhouden-1 de regen, matige temperatuur met eer ij nachtelijk minimum van 10 gr. 2gnf gen: stra ierz perli vals datl gev; de zaki waal ovei D conJ D zak van cha. bou ver< eisc gev V 29 dag stra Haar nieuws is tot de taaiste minuut „BIJ" staat dag en nacht In I Telex-verbinding met de grootste binnen-en buitenl. persbureau* I

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 4