NOOTJES <3//één bij KREYMBORG Gistermiddag is het 3-jarig zoontje van Van B. te zuilen bg het spelen in de Berkel geraakt en verdronken. 9 Bg manoeuvres van een pioniersregi ment te Pressburg (Tsjecho Slowakije) is gisteren een schuit met drie soldaten om geslagen. Alle drie verdronken. Door groote hoeveelheden water den tunnel in te laten loopen is men er in ge slaagd den tunnelbrand te New York (V. S.) te blusschen. Verscheidene brandweer mannen geraakten buiten bewustzijn of be kwamen ernstige neus- en oorbloedingcn tengevolge van den grooten luchtdruk. Volgens de ingenieurs is er aan het bouwwerk zelf weinig ernstige schade aan gericht. James B. Oash, de vader van het eenigen tijd geleden ontvoerde en vermoorde knaapje, heeft gisteren medegedeeld, dat hij overweegt om sheriff Coleman te ver zoeken hem den schakelaar van den elec- trischen stoel te laten overhalen, wanneer MacCall, die ter dood veroordeeld is wegens moord op zijn zoontje, terecht gesteld zal worden, i z Sedert 22 Juni is John Nedill Maccor- mick, de 21-jarige zoon van een uitgever te Chicago (V.S.) en erfgenaam van een groot vermogen, verdwenen. Er zijn aan wijzingen, dat de jongeman ontvoerd is. dig haar beslag zal krggen. Uiteraard ver heugt het Ged. Staten, dat de fusie-com missie onder deze omstandigheden bereid is hare werkzaamheden ter zake van deze aangelegenheid nog een korten tijd voort te zetten. Ged. Staten herinneren er aan, dat in de vergadering d.d. 14 Juli 1936 besloten is op nader te stellen voorwaarden mede te helpen aan de kapitaalsreorganisatie der N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche-Tramweg- Maatschappij, wanneer cxp een door de Sta ten goed te keuren wijze tusschen genoem de N.V, en de N.V. Stoomtram-Maat schappij Breskens-Maldeghem overeen stemming verkregen zal zijn omtrent ge meenschappelijke exploitatie harer bedrij ven. Nu die overeenstemming nog niet bereikt is kunnen worden, hebben Ged. Sta ten omtrent deze aangelegenheid nog niet het gevoelen gevraagd van de commissie uit de Staten inzake de kapitaalsreorgani satie. Het ligt echter in het voornemen van Ged. Staten, om, zoodra de fusie haar beslag zal hebben gekregen de daarop be trekking hebbende stukken ten spoedigste in handen van voornoemde commissie te stellen opdat zij Prov. Staten ter zake van advies zal kunnen dienen. Behalve een afschrijving op de aan de N.V. Z.V.T.M. verleende rentelooze voor schotten, zal er echter vermoedelijk ook een afschrijving op de aan de Stoomtram- Maatschappij „Breskens-Maldeghem" ver leende rentelooze voorschotten dienen plaats te hebben. Ged. Staten stellen daar om voor aan de krachtens het besluit van 17 Dec. 1935 benoemde commissie op te dragen, ingeval van de N.V. Stoomtram- Maatschappij „Breskens-Maldeghem" een verzoek mocht worden ontvangen tot af schrijving op de haar door de Provincie verleende rentelooze voorschotten, een on derzoek in te stellen. Aan het verslag der commissie voor de fusie ontleenen wij nog Het resultaat van de in Maart 1936 aangevangen bemoeiingen, om partijen tot Overeenstemming te brengen, waren zoo weinig hoopgevend, dat de commissie eind 1937 er aanleiding in zou hebben gevon den te verzoeken haar van haar taak, voor zooveel het de tramwegen in Z. Vlaanderen betreft, te ontheffen, ware het niet, dat zij het wenschelrjk oordeelde te voren nog in nader overleg te treden met de commissie uit de Staten inzake de kapitaalsreorganisatie, welke commissie, min of meer cp hetzelfde terrein, zulk verdienstelijk werk had verricht. Uit ter zake op 7 Januari gevoerde besprekingen bleek duidelijk, dat de Statencommissie, welke in voltallige vergadering bijeen was, de meening der commissie, voor de fusie deeldè, dat het, gezien de weinige toena dering, welke de belanghebbende N.V.'s betoonden, geen nut had de onderhande lingen voort te zetten. De fusie-commis sie vond daarin aanleiding aan beide tram- maatschapp^en te berichten, dat het in het voornemen lag de onderhandelingen op korten termijn te beëindigen. In gelij ken zin werd aan den Minister van Wa terstaat geschreven. Overtuigd als de com missie echter was, dat het wegnemen van de moeilijkheden, die de samenwerking tus schen de drie tramwegmaatschappijen in den weg stonden, niet alleen in het belang was der betrokken N.V.'s, maar evenzeer der streek, verklaarde zij zich tegenover den Minister bereid met het verleenen van haar tusschenkomst voort te gaan, zoo de Minister slechts zou kunnen aangeven op Welke wijze dit met kans op succes zou kunnen geschieden. De Minister adviseerde Ged. Staten de fusie-commissie uit te breiden met twee deskundigen op tramweggebied, die geacht kunnen worden volkomen neutraal tegen over beide partijen te staan. Naar aanlei ding van dit schrijven van den Minister wendden Ged. Staten zich tot de door hem genoemde tramdeskundigen, de heeren G. P. J. Caspersz. directeur van tramweg maatschappijen in Indië te 's-Gravenhage en jhr. Ir. J. Roëll, directeur der West- landsche Stoomtramweg-Maatschappij te I/oosduLnen, met de vraag of zij bereid waren in de commissie zitting te nemen, waarop beide heeren bevestigend ant woordden. Hierna heeft de Minister d.d. 8 Maart een schrijven gericht tot de Z.V.T.M. en een soortgelijk tot de S.M. „Breskens- Maldeghem" waarin voor 15 April ant woord werd gevraagd of de N.V. bereid is tot samenwerking. De vrees der fusie commissie dat de Z.V.T.M. niet genegen zou zijn het voorstel van den Minister te aanvaarden, bleek helaas niet ongegrond. De N.V. had intusschen harerzijds een onderzoek opgedragen aan een commissie bestaande uit de heeren jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, oud-minister van wa terstaat, ir. H. W. Sebbeles, directeur van Geldersche Tramwegen en ir. D. de Jong Wzn., oud-directeur van het Departement van Gouvernementsbedrijven in Nederl.- Indië en verwachtte spoedig het rapport, dat zij dan aan den Minister, aan de fusie commissie en aan de „Breskens-Malde ghem" en aan de Z.V.T.M. zou overleggen. De S.M. „Breskens-Maldeghem" bericht te daarentegen, dat zij zich onvoorwaar delijk met het voorstel van den Minister wilde vereenigen cn dat haar Raad van Commissarissen gaarne bereid was de uit spraak van de uitgebreide fusie-commis sie met een warme aanbeveling ter aan neming voor te dragen aan de vergadering van aandeelhouders en aan de crediteuren der N.V. Hoewel de commissie direct toegeeft, dat het door do Z.V.T.M. ingenomen, standpunt in scherp contrast is met dat van do S.M. „Breskens-Maldeghem" cn hoe gaarne zij ook gezien had, dat de Z.V.T.M. vertrou wen zou hebben gesteld niét alleen in de objectiviteit, maar ook in de deskundig heid van de aangevulde commissie, om de hierbedoelde arbitrale uitspraak als goede scheidsmannen naar behooren kunnen doen, meent zg toch, dat bij de beoordeeling van deze kwestie er rekening mede zal moe ten worden gehouden, dat het een beslis sing geldt van zeer verstrekkende betee- kenis, niet alleen omdat zij ten nauwste de rentabiliteit van elk der betrokken ven nootschappen raakt, maar ook, omdat de beslissing zou gelden tot in lengte van ja ren. Het is daarom, dat de commissie kan begrijpen, dat de Z.V.T.M., welke in ver houding tot de Br.-M., nog altijd een vrij gunstige financieele positie inneemt, zulk een beslissing niet gaarne in anderer han den legt. Dat neemt intusschen niet weg, dat naar de meening van de commissie, de Z.V.T.M. al te zeer uit het oog verloren heeft, dat in de restrictie, dat de uit spraak der commissie, wil zij voor partgen bindend zijn, met eenparigheid van stem men tot stand zou moeten zijn gekomen, de waarborg ligt, dat die uitspraak voor alle partijen in elk opzicht billijk zou zijn. Intusschen heeft de weigering van de Z.V.T.M. om de door de oommissie aange boden arbitrage te aanvaarden, nadat reeds tal van met moeite en zorg voorbe reide pogingen zijn mislukt, om partijen op andere wijze tot overeenstemming te brengen, het voor de commissie uiterst moeilijk gemaakt de onderhandelingen voort te zetten. De commissie zou dan ook aanleiding hebben gevonden Ged. Staten te verzoeken er in te willen bewilligen, dat zij haar taak in dezen als beëindigd be schouwt, ware het niet, dat de door de commissie van Lidth de Jeude ontworpen voorstellen, welke neerkomen op de overneming van de S.M. „Breskens-Maldeghem" door de N.V. „Z.V.T.M." een goede kans van slagen hebben. D.d. 15 Juni deelde de S.M. „Breskens-Maldeghem" mede, dat haar Baad van Commissarissen zich in beginsel met deze voor stellen, welke de commissie verder onbesproken laat omdat zij ver trouwelijk zijn medegedeeld, kan vereenigen en dat zij zich terzake van de détailpun- ten met de Z.V.T.M. in nadere verbinding heeft gesteld. Het laat zich mitsdien aan zien, dat de fusie-plannen thans spoedig verwezenlijkt zullen kunnen worden. Het is echter geenszins uitgesloten, dat bij de uitwerking van de detailpunten van de aan te gane overeenkomst nog moeilijk heden zullen rijzen, welke de bemiddeling van de commissie gewenscht doen zijn. Het is op grond van deze overweging, dat de commissie besloot terzake van deze aangelegenheid nog een korten tijd dili gent te blijven. Jaarverslag vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland. Aan het jaarverslag over 1937 van den secretaris van bovengenoemde vereeniging ontleenen wij het volgend^ Het aantal afdeelingen bleef 67. Het le dental daalde in den loop van het jaar met 155 en wel van 3688 op 3533. Van hen be hooren niet tot een afdeeling 88, De ach teruitgang is nog sterker dan het vorige jaar, toen het ledental terugliep met 132. Toch bleek ook dit jaar, dat brj eenige propaganda het ledental nog wel is op te voeren. Zoo gingen de afdeelingen Bros- kens, Colijnsplaat, Gapinge, Haamstede- Burgh, Kortgene, St. Laurens, Middelburg, Ovezande-Driewegen en Poortvliet in le dental vooruit. Het aantal corporaties bedraagt thans 40 dit is 1 minder dan vorig jaar, doordat 2 corporaties hun jaarlijksche bijdrage ver minderden en daardoor niet meer aan de voorwaarde, neergelegd in art. 11 der Sta tuten, voldoen de Geref. Kerk te Terneu- zen trad als nieuwe corporatie toe. Aan het verslag van den Geneesheer- Directeur is het volgende ontleend Op 31 December waren in dienst 67 ver plegers en 122 verpleegsters. Het aantal ziektedagen van het manne lijk verpleegpersoneel was 304 van het vrouwelijk verpleegpersoneel bedroeg dit 1187. Op 1 Januari werden in de gestichtsaf- deeling verpleegd 293 mannen en 255 vrou wen, in de aangewezen afdeeling 143 man nen en 157 vrouwen, in de gezinsverple ging 6 mannen en 14 vrouwen, totaal 442 mannen en 426 vrouwen, 868 patiënten. Op 31 December waren deze cijfers resp. 298, 267, 144, 147, 2, 14, 444, 428 en 872. Het aantal verpleegdagen voor mannen bedroeg 163615, voor vrouwen 156001 to taal 319616. Het gemiddeld aantal mannelijke pa tiënten was 448, het gemiddeld aantal vrouwelijke patiënten 427. Het totaal ge middeld aantal patiënten bedroeg 875. Aan de ontspanning der patiënten werd op verschillende wijze veel zorg besteed. Op 29 Juni werd een boottocht gemaakt op de Wester-Schelde met een boot van den Provincialen Stoombootdienst. De voor- en nazorg in Zeeland werd als vorige jaren verricht door dr. P. de Jonge. Deze bracht daarvan een verslag uit, waar in hij o.m. mededeelt dat men over het jaar 1937 wat den Buitendienst betreft, niet ontevreden mag zijn. Op het consultatiebureau te Goes hebben zich 39 personen met 94 bezoeken aange meld te Middelburg 27 personen met 64 bezoeken en te Zierikzee 25 personen met 72 bezoeken. Totaal op de gezamenlijke consultatiebureaux 91 personen met 250 bezoeken. De voorzorg strekte zich in 1937 uit over 48 personen, aan wie 87 bezoeken werden gebracht. De nazorg betrof 91 personen, aan wie 282 bezoeken werd gebracht. Indien we de cijfers vergelijken met die van vorige jaren, zien we voor de totalen in de jaren 1930 t/m. 1937 de volgende ge tallen 111, 138, 179, 180, 187, 173, 213 en 233. We bevinden ons dus nog steeds in stijgende lijn. Gebruik makend van de A.V.O. tellingen, in 1930 gehouden, komt men tot een per centage van 0,3 geestelijk onvolwaardi- gen in de provincie Zeeland. Bij een bevol king van rond 250.000 zielen geeft dat een totaal van 750 onvolwaardigen, die zich vrij in de maatschappij bewegen. De bemoeienis strekte zich uit over 233 personen. Het miximum is dus nog niet benaderd. De voor- en nazorg in Zeeuwsch-Vlaan deren komt nog niet tot haar recht. De eerste jaren van het bestaan van den Bui tendienst werd in Oostburg een consulta tiebureau gehoudenwegens het zeer ge ringe bezoek is dit opgeheven. De verlies- en winstrekening sloot met een goed saldo van 28082,71. De opbrengst van contributiën, collecten, enz. bedroeg 3851,79, het laagste jaarcij fer sedert het bestaan van de Vereeniging en iets meer dan de helft van de opbrengst in 1925, het jaar van het hoogste bedrag. Indische dienst. In Europa is met verlof aangekomen dr, E. de Vries, fd. hoofdambtenaar van eco nomische zaken, p.a. ds. J. de Vries, Wil- helminadorp bij Goes. Ontslag veldwachter. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag verleend aan J. Leynse, als bezoldigd veld wachter der gemeente Kats. De grenswijziging van Goes en de omliggende gemeenten. Maandagmiddag had in een der zalen van het Gebouw der Provinciale Griffie van Zeeland een openbare vergadering plaats van Ged. Staten met de gemeente besturen van Goes, Wemeldinge, Katten dijke, Kapelle en Kloetinge, ter bespreking van de plannen tot grenswijziging tusschen genoemde gemeenten. De voorzitter, de Commissaris der Ko ningin, wees er op, dat alle bij de wet voor geschreven schriftelijke behandelingen hebben plaats gehad en dat thans de ge meentebesturen gelegenheid hebben hun oordeel over de voorstellen en de rappor ten er over naar voren te brengen. Van deze gelegenheid maakte gebruik de heer C. Zandee, burgemeester van Kloe tinge, die een viertal bezwaren tegen de grenswijziging naar voren bracht en toe lichtte. Namens Wemeldinge sprak de heer J. A. Dominicus, wethouder, en gaf de verzeke ring, dat deze gemeente accoord ging met de eerste wijzigingsvoorstellen thans gaat zrj con amore ook mede. Kattendijke ib groot 2000 h.a. en telt 1200 inwoners, We meldinge maar 868 h.a. met 2300 inwoners, Kattendijke kan dus wel een stuk grond afstaan. De burgemeester van Kapelle, de heer W. Bierens, zei dat de wenschen dier gemeen te reeds in een uitvoerig schrgven bekend zgn gemaakt. Daar van de gemeenten Goes en Katten- dgke niemand het woord vroeg, sloot de voorzitter de vergadering. OOST- EN WEST-SOUBURG. DE MARNIX-HERDENKING UITGE STELD TOT 1940. Maandagavond 27 Juni jl. vergaderden in café Dorpzicht de leden van de Souburg- sche Oranje-vereeniging onder voorzitter schap van den heer J. C. Gabriëlse, die al len het welkom toeriep, waarna de secreta ris de notulen voorlas welke werden goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken was een procesverbaal van kasopname door de controlecommissie, waaruit bleek dat kas en bescheiden in orde zijn bevonden. Van dhr. Van Raalte was bericht ingeko men dat hij, wegens zijn vele bezigheden, r.ls bestuurslid bedankte. Hierna deelde de voorzitter mede dat ook in het Tuindorp op West-Souburg een buurtcommissie is opge richt met aanvankelijk 65 leden. Den hee ren die dit door zich er voor te spannen hebben gedaan gekregen, bracht hij hier voor dank. Vervolgens deelde de voorzitter het volgende mede De Marnix-herdenking uitgesteld. Zooals bekend is werd op initiatief der S.O.V. besloten in 1938 Marnix van St. Al- degonde op waardige wijze te herdenken, waartoe een comité werd opgericht met een eere-comité waarvan Z. E. minister Colijn, alsmede minister Slotemaker de Bruine het beschermheerschap hebben aan vaard. Thans vernemen wij, dat de Ne- derlandsche regeering heeft beslo ten de Marnix-herdenking in Ne derland te doen plaats hebben in 1940, omdat men zich hier te lande geheel heeft gericht naar de over tuiging dat Marnix niet in het jaar 1538, maar in 1540 geboren is. Het Belgische Komiteit van de Marnix- herdenking te Antwerpen, dat Marnix in 1938 herdenkt, blijkt bereid te zijn den in September 1938 voorgenomen tocht naar West-Souburg uit te stellen tot 1940. In verband met een en ander hebben wij be sloten onze Marnix-herdenking eveneens uit te stellen tot 1940. Het feestprogramma gewijzigd. Hierdoor vervalt een en ander wat op het reeds voorloopig vastgesteld feestpro gramma was aangegeven dit programma ziet er thans als volgt uit Maandag 5 September des avonds 8 uur: Herdenkingsdienst 40-jarig jubileum van H. M. Koningin Wilhelmina in de Ned. Herv. Kerk, waar als sprekers zullen op treden burgemeester Stemerding, eerevoor zitter der Souburgsche Oranje-vereeniging, de heer J. C. Gabriëlse, voorzitter van de Souburgsche Oranjevereeniging en ds. Spij kerboer, terwijl de beide groote zangvere nigingen zich zullen doen hooren. Dinsdag 6 September van 8 tot 8.30 klokgelui, daarna reveille van het Ritthem- sche fanfarecorps door het dorp. Woensdag 7 September 's middags van 2 tot 5 uur groot kinderfeest op de weide van Jacobs met muziekdes avonds van 810 uur turnen op het Marnixplein. Donderdag 8 September's avonds van 8 tot 10 uur concert van de beide Souburg sche zangverenigingen. Zaterdag's morgens van 88.30 klok gelui, waarna reveille met muziek, 11 uur kinderzang op bet Oranjeplein 's middags van 2.50 uur bloemencorso met muziek korpsen 's avonds van 7.30&.uur concert op het Oranjepleinvan 9.30 tot 10.30 uur gondelvaart in het kanaal met muziek op de loskade, waarna ontbinding op het Oranjeplein plaats vindt. Na de vaststelling van bovenstaand pro gramma werden nog verschillende zaken onderling besproken, waarna de voorzitter de goed bezochte vergadering sloot. Muziek op 29 en 30 Juni. Ter gelegenheid van den jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard op Woensdag 29 Juni a.s. zal de Chr. muziekvereeniging „Vlijt en Volharding" alhier des avonds ten 8 ure een muzikale rondwandeling door de gemeente maken. Vertrek vanaf het re petitielokaal aan de Deckerstraat. Verder zal bovengenoemde vereeniging (directeur de heer J. J. van Soelen) op 30 Juni des avonds 8.10 een concert geven op de tent op het Oranjeplein. Programma: 1. El Capitan, marsch, J. Ph. Sousa 2. Ouverture Joyeuse, par G. Corney 3. Suspeneel Valse roumaine J. Ivanovici 4. Fantaisie op Motieven van Verdi Kliment Pauze. 5. Die kleinen Soldaten, Charakterstuk B. Morks 6. Fusie Ballet A. Dehage 7. Wiener Melodieën, Strauss, H. Klimont 8. Finale. OOSTBURG. Gemeenteraad, Maandag vergaderde de gemeenteraad van Oostburg voltallig. Een verzoek van F. de Smet om ter uit breiding van magazijnruimte gebruik te mogen maken van het gedeelte, nog aan dc gemeente behoorenden muur, grenzende aan het Kerkplein, ondervond geen tegen stand. Aan de A. P. C. werd vergunning ver leend tot plaatsing van een benzinepomp bij het pand van D. Luteijn aan de Lange- straat tegen een retributie van 50 per jaar. Gunstig werd beschikt op een verzoek der schoolvereeniging „Immanuel", om toepassing van art. 72 der L.O.-wet tea aanzien van 72 schoolbanken, waarbij dr, Philips aandrong op aanbesteding. Hierna volgde een zeer belangrijk punt, nl. tot aankoop van 45.33 aren grond, lig gende midden in de gemeente voor een bedrag van 10.000, vrij op naam en be stemd voor parkeerterrein van auto's, welk terrein kan bereikt worden vanuit de Nieuwstraat en de Koepelstraat. Dit voorstel was in een besloten zitting van 26 April besproken en werd thans met algemeene stemmen aangenomen. In verband met de besprekingen over dit punt informeerde dr. Philips hoever het al stond met het uitbreidingsplan der ge meente. Na eenige bespreking stelde dr, Philips voor dat geen bouwvergunning meer zouden verleend worden voor bouw buiten de bestaande rooilijnen, zoolang het plan niet is vastgesteld. Aldus besloten. Vervolgens werd benoemd tot schoon* houder der lagere school de heer J. A* Gossije. Deze aanstelling geschiedde op ar beidsovereenkomst tegen een beloomng van 500 per jaar. Tegen het parkeerverbod in de Brou werijstraat waren een tweetal bezwaar schriften ingekomen, en wel van een 10-tai neringdoenden, dat verzocht een deel der Brouwerijstraat van parkeerverbod vrij te stellen en voorts van 20 anderen, die zich niet tegen een parkeerverbod verzetten, doch een geoorloofd oponthoud van bijv, een half uur noodig vonden. Een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken werd aangenomen. Met algemeene stemmen werd gunstig beschikt op een verzoek van de commissie voor het houden van een vetvee-markt enz. op 21 September a.s. en om eene bij drage uit de gemeentekas van 100 en een paar medailles. Voorts bracht de voorzitter nog ter ta fel het in April ingekomen verzoek der vereeniging voor M.U.L.O. in zake stich ting van een openbare U.L.O.-school te Oostburg. Na korte bespreking is besloten deze zaak op te schorten totdat zich om* standigheden mochten voordoen, die behan deling noodzakelijk maken. Ten slotte kwamen nog eenige werk- objecten ter sprake voor de werkverschaf fing, o.a. het voorbereidend werk voor het parkeerterrein. KRABBENDIJKE Verzekeringsagent aangehouden wegens verduistering en valschheid in geschrifte. Zaterdag heeft de gemeentepolitie van Krabbendijke in samenwerking met den al daar gestationneerden rijksveldwachter aangehouden als verdacht van valschheid in geschrifte en verduistering den onge veer 27-jarigen O. S., hoofdagent van een levensverzekeringsmaatschappij en wonen de aldaar. Naar wij vernemen moet de man tal van fictieve verzekeringen hebben afgesloten, terwijl hij ook gelden van onder hem staan de agenten moet hebben ontvangen en niet afgedragen. De arrestant is gistermorgen opgebracht naar Middelburg en daar in voorloopige hechtenis gesteld. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Zitting van 28 Juni 1938. Verduistering. A. C. v. P., 29 jaar, monteur te Terneu- zen, had zich te verantwoorden terzake dat hij op 10 Mei 1.1. te Terneuzen met het oogmerk tot wederrechtelijke toeëigening een geldsbedrag van ongeveer 60 heeft weggenomen, geheel of ten deele toebe- hoorende aan de afdeeling Terneuzen van den R. K. metaalbewerkersbond, althans aan P. H. de Bruyne. In deze zaak werden twee getuigen ge hoord, die mededeelingen deden betreffen de de vermissing van het geld. Vlrdachte ondervraagd, erkende de fei ten. Hij heeft van het ontvreemde getd 54 gezonden naar Utrecht, daar hg cor respondent was van de bouwvakarbeiders. Op een vraag van den president, zegt verdachte niet eerder te hebben durven be kennen. De officier van justitie requisitoir ne mende, zegt dat het vast staat dat ver dachte geld heeft weggenomen. Hg genoot het vertrouwen "an zijn zwager om fa diens huis te komen. De bekentenis van verdachte komt niet voort uit diepgevoeld berouw. Hij kon er niet tusschenuit, dat heeft verdachte gevoeld. De officier eischte 4 maanden gevange nisstraf. De verdediger van verdachte, mr. H. Vermaas, zei dat er geen juridisch verweer is, nu de verdachte bekend heeft. Hij be paalde zich dan ook alleen tot de straf maat. Pleiter achtte een gedeeltelijk voorwaar delijk en gedeeltelijk onvoorwaardelijke straf met aftrek van voorarrest, hier op zijn plaats. De reclasseering is bovendien bereid eventueel het toezicht uit te oefe nen. Verdachte is nimmer veroordeeld en het huisgezin staat heel goed bekend. Verduistering. J. S., 30 jaar, chauffeur te Axel, had zich te verantwoorden terzake dat htf in Juni 1937 in Zeeuwsch Vlaanderen opzettelijk een geldsbedrag van ongeveer 483, al thans van 150, geheel of ten deele toebe- hoorende aan W. A. Poppe, zaakwaarne mer te Hulst, welk geld hij, verdachte, ter uitbetaling aan H. Vissering te Oud- en N.euw Gastel onder zich had, wederrechte lijk zich heeft toegeëigend. De getuige W. A. C. Poppe, exploiteert een. financiersbedrrjf voor auto's. Hij gaf een uiteenzetting van de zaken, zooals deze 'n Heerlijke luchtige zomerdracht zijn de lichte zoraercostuums van KREYMBORG. Zeer chique modellen, 9.75 - 12.50 - 14.75 - 17.50 - 13.75 23.- 26.50 enz.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2