BRIEVEN UIT BELGIE VAN ONZE BOEKENTAFEL In de gevangenis twee millioen pond verdiend. Eeuwfeest van den Leeuw van Vlaanderen". Afbetalingszaken enuithuizigheid. Het is thans honderd jaren geleden dat Hendrik Conscience deed verschijnen „De Leeuw van Vlaanderen", het groote boek der Vlaamsche bewustwording, dat geheel een volk aanvuurde ten strijd voor zijn taai en zijn recht. Men kan in de Vlaamsche literatuur geen tweede boek aanwijzen, da. zooveel heeft bijgedragen in de overwin ning der Vlaamsche gedachte. En nog steeds is „De Leeuw van Vlaanderen" het boek van iederen Vlaming, wordt het gele zen door jong en oud, op school en in huis, als een boek van zuiver Vlaamsch aroom, waar zeewinden de horizonnen strijken en Vlaamsche harten kloppen als roffels. In dat boek ruischt de Noordzee, wuiven de boomen van Vlaanderen, golven de Vlaam sche heuvels, rijzen de Vlaamsche tore as en het Vlaamsch verleden op, lijdt ea zwoegt een volk en draagt het rijn lot met moed, met geloof en vertrouwen in de toe komst. Het Vlaamsche leven trilt er in, de Vlaamsche poëzie fleurt er in, het Vlaam sche ideaal bloeit er in het is de Bijbel van Vlaanderen Deze honderdste verjaring zal in Vlaan deren met veel luister gevierd worden. Jn verschillende gemeenten worden plechtig heden op touw gezet en Antwerpen, waar Conscience geboren werd en rijn epos ont stond, gaat daarbij vooraan. Dank zij de samenwerking tusschen het Antwerpscne gemeentebestuur en het Verbond van Vlaamsche Cultuurvereenigingen zal dit nationaal jubileum op 9 en 10 Juli e.k. tn de Scheldestad waardig worden gevierd. Bij de 75-jarige herdenking, thans dus 25 jaren geleden, trok een stille Conscience- stoet door de straten van Antwerpen. Dit maal wordt het op Antwerpen's Groote Markt een machtig spel naast de populair ste cantaten, een reditie van beeld en klank die borg staat voor vol massa-con tact. Zaterdag, 9 Juli a.s., wordt in het Mu seum van Vlaamsche Letterkunde, Min- derbrodersrui 17, Antwerpen, plechtig een tentoonstelling geopend gewijd aan Conscience's „Leeuw van Vlaanderen welke tentoonstelling geopend blijft tot 15 September. Den dag der opening, dus 9 Juli, wordt op de Groote Markt, des avonds ten 8 ure, de eerste openluchtvoorstelling gegeven van „Den Leeuw van Vlaande ren", volksspel in vier bedrijven door J. Meire, welk stuk onlangs werd bekroond door het Verbond van Vlaamsche Cultuur vereenigingen. De leiding van de opvoering is toevertrouwd aan den heer Joris Diel3, voorheen directeur van den Nederlani- schen Schouwburg te Antwerpen. Zondag 10 Juli a.s., te 10.30 ure, vangt in den Kon. Nederlandschen Schouwburg, Komt- dïeplaats te Antwerpen, de Academische ritting aan, waarbij de invloed van den „Leeuw van Vlaanderen" in het bijzonder en van geheel het werk van Conscience op zijn volk en op de Vlaamsche en buiten- landsche letterkunde zullen belicht worden door de heeren Eug. De Bock, Antoon Coolen, Joris Eeckhout, Prof. Dr. Rob van Roosbroeck en Prof. Dr. Aug. Vermeylen. Te 3 uur, 's namiddags, tweede openlucht voorstelling van „De Leeuw van Vlaande ren", des avonds, ten 8 ure, uitvoering van Peter Benoit's „Rubens-Cantate", eveneens op de Groote Markt, onder de leiding van den heer Hendrik Diels. Tijdens deze fees telijkheden zullen het Stadhuis, de Gilde- huizen, de Brabofontein en O.L. Vrouwe toren prachtig verlicht worden. Zooals in Frankrijk heeft ook in België het familie-leven veel te lijden door de toe nemende en tot een mode geworden uit huizigheid. Vooral in de industrie-centra, en in de groote steden blijft 's avonds bijna geen volwassene thuis. Men eet buitens huis, men leeft buitenshuis, men komt al leen thuis om. te slapen en nog niet altyd. De groote zoons en dochters volgen het voorbeeld van vader en moeder, gaan ook naar ,,'t staminee" of de „cinema". A'9 voornaamste oorzaak daarvan worden aangegeven de slechte-.' woningtoestanden en het daaruit voortvloeiend gebrek aan huiselijke gezelligheid. Dit euvel geldt meer uitsluitend de arbeidersgezinnen, die in de Belgische industrie-centra en in de groote steden inderdaad nog zeer slecat behuisd rijn, een of twee, hoogstens drie kamers, met slechts de noodzakelijkste meubileering, geen achterplaats, nog min der een tuin, kazerne-woningen boven elkaar, zonder uitzicht, niets als muren rendom. De Belgische arbeiders hebben lage loonen en kunnen zich in hun huis houden geen luxe veroorloven. Men wil hen thans in de gelegenheid stellen het zich in huis gezelliger te maken, door uitbreiding van het volkscrediet-systeem, hetzij docr financieren van aankoopen, hetzij door le vering op afbetaling. Men streeft hierorj een dubbel doel na, moreel en zakelijk moreel, wijl men het beter arht, dat de be schikbare gelden besteed worden aan de goede inrichting van het huis, tot meer huiselijk geluk, dan dat ze in overdaad weggeworpen worden aan drank en ver maak zakelijk, wijl de groote coöperatie ve verbruiksvereenigingen hun debiet zien verloopen ten gunste van de ondernemin gen die wel op crediet leveren. De organi satie van het volkscrediet is in België thans wel zoo goed geregeld, dat practi- sche of moreele bezwaren tegen een meer uitgebreide toepassing daarvan niet meer aangevoerd kunnen worden. Integendeel, de leiders der groote sociale vereenigingen zijn van oordeel, dat een gunstige wijzi ging in de verdeeling van de arbeidersinko- mens zou kunnen intreden indien het mid del, dat het afbetalingsstelsel daart'. e biedt, wordt aangegrepen. De werklieden behoefden -dan niet zooals heden verstoken te rijn van eigen badgelegenheid, betere meubels, radio, piano, goede boeken en an dere aantrekkelijkheden van het huiselijk leven, welke rij thans vrijwel algemeen ïu België moeten ontberen, gelijk uit eed recent onderzoek is komen vast te staan. Tegenover dit gemis aan hulpmiddelen om de huiselijkheid te bevorderen staat ce propaganda der uithuizigheid van de ver- makelijkheidsbedrijven. Vooral de bioscoop heeft in België een bloei bereikt, welke niet anders uit te leggen is, dan door ie zucht van het volk om 's avonds uit het ongezellige huis te rijn. De vermaken, met uitzondering van de opbrengst der schouwburgen, bereikten in België, volgers een fiscale statistiek van het jaar 1936, een recette van ruim 500 millioen francs. Vast gesteld werd daarbij, dat deze vooral ward opgebracht door arbeiders, kleine bedien den en studenten. Landbouwers, midden standers en intellectueelen bleken minder of heelemaal geen tijd te hebben voor cine ma of café. Voorts is gebleken, dat de werklieden de beste klanten der herber giers zijn de brouwers zijn de eerste ge troffenen bij een werkstaking, door de ver mindering van den bieromzet. België heeft een abnormaal hoog verbruik van bier por inwoner, het heeft ook een record-cijfer van het bioscoop-bezoek, terwijl de ver koop van rook-artikelen in 1937 een klei i- handelsomzet bereikte van niet minder dan 1.233 millioen francs. De Belgische arbei dersbevolking deelt heden cp een geheel bijzondere wijze in allerlei vermaken er goedkoope futiliteiten, waardoor de uithui zigheid bevorderd wordt. Een uitbreiding van het volkscrediet ware in deze categorie te bereiken ten koste van de bovenge noemde bedrijfstakken', waardoor tevens de volkswelvaart zou bevorderd worden. Thans voert België voor meer dan vijftig millioen francs per jaar buitenlandsche films in, om niet eens te spreken van de andere vermaak-producten en genotmidde len, die uit het buitenland ingevoerd wor den. De Vlaamsche meubelnfl verheid, de kleine monteer-werkhuizen en vele hande laars in duurzame of semi-duurzame ver- bruiksartikelen, zouden door deze evolutie bevoordeeld worden. Het is genoegzaam bekend, dat de meubelnijverheid in België een zware crisis doormaakt en behoefte heeft aan uitbreiding der binnenlandse ae markt. Voor de bevordering van die uit breiding acht men een uitbreiding van het afbetalingsstelsel noodzakelyk. Zooals m andere' landen heeft ook in België dit stel sel rijn grootste ontwikkeling bereikt in den automobiel-handel. In deze laatste branche dekt een groot percentage dezer afbetalingszaken in België transacties van productief crediet, die pormaal afgewik keld worden in twaalf maanden, soms ia anderhalf jaar en bij uitzondering in twee jaar. Het stelsel wordt gebruikt zoowel by den verkoop van vrachtwagens als van luxe auto's. Aankoopen van luxe auto's op crediet zijn echter in België nog vrij zeld zaam, wijl de lage jaarwedden er niet toe laten over een automobiel als „luxe" i.e beschikken. Overigens rijn de voorwaarden gestandardiseerd en teneinde lichtzinnige aankoopen tegen te gaan begint men met een aanvangsstorting van 33 tot 40 pro cent der koopsom de daaropvolgende pe riodieke stortingen rijn gelijkmatig en be staan uit hoofdsom en rente, vastgesteld volgens een bepaald tarief. De automobiel industrie te Antwerpen tracht, met succes, haar afzet op deze wijze te stimuleeren. „Jongens in de sneeuw" door Hans de la Rive Box. Geïll. door F. van Bemmel. Uitgave Gebr. Kluitman, Alkmaar. Onder dezen nuchteren titel verschuilt zich een detectiveverhaal dat er mag rijn. Daar hebben we een pension aan de Noord zeekust met geheimzinnigdoende bewoners, een verlaten visschershut in de duinen en dan een bendeNeen, verklappen staat leelijk. Leest zelf wie Jonkheer pensiongast Hazen tot Lipp eigenlijk is, hoe de kok zich de vingers brandt en hoe dé sneeuw- jongens behulpzaam zijn om het geheim zinnig geval te ontrafelen. Een spannend, goed geschreven verhaal. „De Woestyn-Piloten" door Walter Tomson. Geïll. door Pol Dom. Uit gave Gebr. Kluitman, Alkmaar. Dit boek uit de serie „De Nieuwe Lees kring" brengt ons in gezelschap van twee jeugdige Engelsche piloten naar het land der Pharao's. In verband met het steeds toenemende kwaad van den smokkelhandel in bedwelmende middelen en -slaven, moe ten zij daar patrouillevluchten verrichten, waarbij parachutesprongen gemaakt wor den. Het boek vertelt op leerzame wijze van het milieu waarin de Oosterling leeft het verhaalt van Sheiks en van zandstor men, van Oostersche slimheid en allerlei intrigues, die tot ontknooping gebracht worden. Het houdt de aandacht van begin tot eind gespannen en zal zijn weg naar den lezer wel vinden. „Vier Hollandse jongens in de Al pen" door A. D. Hildebrand. Geïll. door Pol Dom. Uitgave Gebr. Kluit man, Alkmaar. Vreemde oogen dwingen het best. Ouders die hun eenig zoontje verwennen, waardoor het dik, lui en verwaand wordt, worden verzocht het voorbeeld van den bankdirec teur de Wekker te volgen en het met een verstandig, doch minder gefortuneerd gezin van een kunstschilder mee naar de Alpen te geven, opdat het er sportiever en minder arrogant vandaan kome. Men bereikt hier mede een drieledig goed doel, dat vooral in het aanstaande seizoen tot uiting kan ko men. De lichamelyke en geestelijke ver- frissching, die een alpentocht aan jeugd en ouderdom biedt, is in dit boek voortreffelijk beschreven, terwijl de figuren natuurlijk en ongedwongen nagebootst zijn. Een goed boek, dat in dezen tyd gaarne gelezen zal worden. „Dieren zien en Ieeren kennen" door A. F. J. Portielje. Foto's van W. F. H. Schut. Uitgave Neder- landsche Keurboekerij te A'dam. Wij allen zien dieren, doch wij allen „ken nen" ze niet. Onze blik schiet heel vaak te kort en wij verliezen daardoor veel van het geen ons leven mooier en nuttiger kan ma ken. Wij behoeven vaak een paar oogen dat scherper ziet of dat in de gelegenheid is, zich meer en intenser te oefenen en dit ons voorlichten kan. Zulk een paar oogen vinden wij hier in dit merkwaardige boek, geschreven door den bekenden Inspecteur der levende have van „Artis" A. F. J. Por tielje. De zeer bijzondere inhoud, verlicht door de ongeveer 300, eveneens zeer bijzon dere, foto's, maken dit werk tot een kost baar bezit niet alleen voor biologen en die renvrienden, maar ook voor opvoeders, art sen en psychologen, wijl het een inricht geeft in de primaire roerselen, die ook aan het menschenleven ten grondslag liggen. Het bevat het resultaat van een dertigjarig „zien" en „begrijpen" van de merkwaardig ste dieren der wereld door een dierpsycho loog, die rijn roeping tot in de puntjes verstaat. Dit boek is een openbaring van het dierenleven, waarmee wij ons eigen leven verrijken, omdat het ons de moeilijke taak leert, van aandachtig te zien, waar door de schoonheid van de natuur in 't al gemeen en van het levend individu in 't bij zonder, voor ons blootgelegd wordt. Het boek zien, is het boek begeeren en het mag dan ook in geen verzameling ont breken. Lezen en herlezen is de voorbe stemming van dit merkwaardige geschrift. Geheel en al vergeten is in Kaapstad gestorven Victor Orvillo, de uitvinder van het bij alle volkeren van Oude en Nieuwe Wereld geliefde kruiswoordraad sel. Een milde Zondag in den herfst loopt ten einde. In het landhuis van Mister Alleny, niet ver van de stad Oxford, maken de gasten zich, min of meer luidruchtig ge reed om met rijtuig of auto te vertrekken. Eenige heeren zijn in een uitgelaten stem ming. Zij hebben te diep gekeken in het glaasje van hun gastheer, dat gevuld was met uitstekenden wijn en geurigen likeur, met het gevolg, dat hun gang ietwat on zeker is Victor Orville, de rijkste grond bezitter, die des zomers op zijn landgoed en des winters in zyn stadswoning woont, zou zich het liefst geen oogenblik verwij deren van deze „vochtige" geneugten. Zijn vrouw moet al haar overre dingsgave aanwenden om den opgewon den echtgenoot er toe over te halen, afscheid te nemen van rijn gastheer en in de auto te stappen. Eenigszins bevreesd zit rij naast hem aan het stuur waren wij maar eerst thuis en was dit ritje met den..wagen maar eerst goed en wel achter den rug, denkt zijMaar zij zal haar huis niet weerzien, deze stille, zachtaar dige vrouw. De duivel, die alcohol heet, heeft den man bedwelmd en laat hem in volle vaart tegen een boom rijden. Vic tor Orville wordt zwaar gewond opgeno men in het ziekenhuis, maar zijn vrouw sloeg de oogen niet meer op De rechterlijke macht heeft ontdekt, dat Victor Orville zich in beschonken toestand achter het stuur heeft bevonden hij had behooren te weten, dat hij daarmede het leven van de aan rijn zorgen toevertrouw de vrouw ernstig in gevaar bracht. Wan neer hij weer geneest, doet de overheid I hém een proces aan en veroordeelt hem -"i wegens dood door schuld tot een gevan genisstraf van vijf jaar. Gebroken als hij was, had de ongeluk kige sléchts één wenschniet onderge bracht te worden in de gevangenis van zyn eigen woonstreek, waar hy de geluk kigste jaren van zijn leven heeft doorge bracht en allen hem kennen. „Ik smeek u mij naar het uiterste puntje van de be woonde wereld te brengen", schrijft hij in een brief aan den officier van justitie. Zyn wensch wordt verhoord men brengt hem naar Kaapstad, waar hij bij een aan tal gevangenen wordt ingedeeld, die in te genstelling met de overigen, na een be paalden tijd zekere voorrechten verkrijgen, zulks in tegenstelling met de andere ge vangenen. In hun vrijen tijd mogen zij boeken lezen. Maar Orville heeft al heel spoedig de geheele bibliotheek uitgelezen en hy begint zich danig te vervelen. In een dergelijk uur van ledigheid stelt hij zich de vraag, of bet niet mogelijk zou zijn een middel te vinden om de verveling afdoende de verdrijven. Zou er geen raad sel te maken zijn, dat voor vele menschen tegelijk een tijdverdrijf kan zijn Ter stond beproeft de ondernemende gevan gene zijn idee in werkelijkheid om te zet ten. Uren lang rit hij gebogen over zonder linge teekeningen en woordenreeksen en laat zich door den spot van de cipiers niet van de wijs brengen. Maar tenslotte berichten deze laatsten, dat zy ernstig twijfelen aan de geestelijke gezondheid van den man. Dikwijls vergeet hij zelfs voor zijn vreemde liefhebberij het eten. Ik ben niet gek De directeur begeeft zich vergezeld van een arts naar de cel van den gevangene en vraagt Orville, wat deze zonderlinge werkstukken te beduiden hebben. „Dat moet een raadsel worden", antwoordt de gevangene. Nu blijft den directeur en arts welhaast geen twijfel meer overdeze man is niet normaal. Den volgenden dag moet Orville verschijnen op het spreekuur van den dokter. „Aha, dus daarom hebt u my hier laten komen. Stelt u zich ge rust, dokter, ik ben niet krankzinnig. Dit hier" en hij. wijst op een teekening „moet inderdaad een raadsel worden. Maar de dokter is daarvan allerminst overtuigd en hij onderzoekt Orville zeer nauwkeu rigom te moeten constateeren, dat hij kerngezond is. Uit zijn cel stuurt Orville een proeve van zyn werk naar een groote Engelsche courant. Het blad neemt het raadsel, tér- stond van hem op en koopt eveneens an dere. Nauwelijks zes maanden later ver schijnt er welhaast geen krant meer zon der een raadsel van den gevangene uit Kaapstad. Een ware epidemie heeft de wereld aangetast. In groote steden worden boeken, die alleen uit kruiswoordraadsels bestaan, te koop aangeboden. Wanneer de gevangene vrij wordt gelaten, is hij een vermogend man. Zijn idee heeft hem twee millioen pond opgebracht. Orville keerde niet naar het moederland terug, maar kocht zich een huisje in de buurt van Kaapstad. Reporters en allen, die daar zijn rust kwamen verstoren, wees hij de deur. Geen mensch is het ooit ge lukt over den drempel van rijn huis te ko men. Hij had met de wereld afgerekend. 75 jaar is de even gelukkige als ongeluk kige uitvinder van de denksport gewor den. De wereld heeft niet geweten, of hij nog in leven was. Eerst nu, na zijn dood, weet zij het STOOMWASSCHERIJ „ZEELAND" Langevielesinget D 197. Telef. 637. Middelburg Zarief per kilo en per stuk BETTY BOOP MAAKT PLAATS VOOR SALLY SWING. De bekende creatie van Max Fleischer, miss Betty Boop gaat verdwynen. De reden is het feit dat Betty niet meer „modem* was, dus niet meer het hedendaagsche ideaal van vrouwelijke jeugd belichaamde. Deze taaie zal thans worden overgenomen door een geheel nieuw geesteskind van Max Fleischer, miss Sally Swing, In tegenstelling tot Betty heeft Sally wèl een hals, zooals men hierboven ziet. „VLIEGRAMP" IN CALIFORNIA De bewoners van de San Fernando vallei in Califomië hebben dezer dagen ettelyke malen de politie gealarmeerd met het be richt dat een vliegtuig brandend was neer gestort. De politiemannen gingen diverse malen op onderzoek uit, doch van een wrak was niets te bespeuren. Het bleek eindelijk dat wat men voor een werkelijk ongeluk had aangezien slechts een getruqueerde catastrophe was geweest ten bate van Wil liam Wellman's camera's, die gevechts scènes voor Paramount's luchtvaart-epos „Men with wings" opnamen. Paul Mantz, in 'n voorhistorische Nieuport tweedekker, had eenige malen Frank Clarke met zyn Fokker uit 1915 „neergeschoten". Dit toe stel was uitgerust met een apparatuur, die op een manoeuvre van den bestuurder ge weldige rookwolken en vlammen produ ceerde. De Technicolor-camera's namen het „neergestorte" vliegtuig op,_doch vlak b$ de aarde gekomen koos Clarke weer het luchtruim. Het eigenlijke neerstorten wordt later apart opgenomen, als alle opnamen voltooid zijn en het toestel niet meer noo- dig is. WERK GENOEG In tegenstelling tot berichten over groo te werkloosheid in Hollywood bericht Para mount dat er momenteel in haar Californi- sche studio's twee duizend personen aan het werk zyn, waaronder spelers, schrijvers, technici en ander p rsoneel. Reeds over de maand April was het dagelijksch gemid delde 1500 personen, het hoogste gemiddel de in twaalf maanden. DE DAME, DIE DE FILM AL ZAG Wij lezen in c\ Held. Crt. Wij leven in een tyd van deskundige voorlichting. Och arme, wat kunnen en kennen wij tegenwoordig zoomaar uit ons blóóte hoofd? Met deskundige voorlichting worden we al dan niet geboren, met des kundige voorlichting gaan wij trouwen of niet trouwen, met deskundige voorlichting gaan wij dood of blijven nog een tijdje. In het laatste geval kan het gebeuren dat wij af en toe in het donker gaan zitten snotte ren om schaduwbeelden van een bleeke juf frouw of een mooien meneer. Soms ook onder deskundige leiding. Van de dame die de film al zag. Voltaire heeft Haar niet gekend. Deze goede vriend schreef ter eeuwige intentie van alle krantenschrijvers, dat het niets hindert of iets mooi of leelijk is. Als het maar niet vervelend is. De dame voornoemd is echter leelijk èn vervelend. Aldus Néé, dat soemaal is nou net niks an. Poligoon spant de kroon ook in toon. Lijkt dat sinterklaasrijmpie wel van de bakker Spikkelaas van bakker Klaas speelt de baasSuurtje?Mensch, me biosco- pie sonder suurtje is me eitje sonder sout, siet uNou komp meheer Hitler, met de does'i: Zie net so lief de dikke en de dunneDie is van se vrouw af, wéét U dat? Nee, Hit1 er niet, die èndere magere. Stan Hardie heet ie, met dat touwtjes- haarDas meheer Geuring, die ken je der derekt uit an die breeje streep op se broek en se blikkiesNatuuropname Nou krijg U de Vesuvius bij maanlicht Swart benne die Italiaanders toch hè? Nou komp Venesie met de duifies op de plazéé, zoö heet dat. Knussies hè? Ik hou van de beeste. Katte vin ik anders enge mor melsNog een suurtje? So, pauze Gaat U effies mee? Néé, daar is het niet. Achter de frontklapstoele moete we weze. Drukke nering hier. (5 So 't ken van mijn weer beginne. Hoor mijn lied, Fiolêhèttatatatatatéa Téétètètatetamooi hè, net een opera koor van de keveléériaGelukkig, we gane weer...... Vertelend al die name erst.Garie Koper heit de hoofdrol. Nee, Garrebo doet niet meeSnap U nou hoe ze zin an die Stookooskie het? Ik mag Mariene Diederig ook welLillejan Har- revie? Nee, net suikerwater met stroop. Moedusien, aanstons gane ze naar sijn huis, en dan komt rij. Néé, zij nietdie ande re, die blonde. Nou gaat hij wegJa dat weet ik niet, misschien om vijf cente drop- pies, maar hij moet weg anders kon de schurk toch niet binnenkf -mme Nou komt er aanstonds een lugubere gedaante onder de spiegelkast vandaandaar staat et al te lezenDaar is ie. Nee, Boris Karelpf is het niet, 't is Harrie Kaa- ry, maar net even groote fieltOm je een apie te schrikkeSuurtje Met één gebroke hart blijft Lilieja eersaam op het verlate eiland achterSal je gebeure Had ie maar terug moete komme. Nou duurt het nog vijf acte3 voor ie der in se arreme kan sluite't Is anders écht na 't lefeik hep met mijn Simon persies hetzelfde gehad. Eén woord van onbe dachtzaamheid, kan make dat je jare schreitNou ik hèp geschreje, me oog jes uit...... Ha 'k moete wete wa'k nou v/eetHè, stil ellendelingHens up Sit dooh, oold sjep en tel. mie wot is de medderAs je iedere week je bieskoopiê maak verdraai je voor dat Engèlsch jè hand niet meer.....; Nou kryt die fielt een dofferKnotsSo, nacht nies, de nachtschuit inDie hep genoegNou gane se na het landgoed van de ouwe mar- reMes, die leit op se sterrefbedEn dan komt het happie end en de soen van een meter en de sente die krijge se ook nog. Leuk hè, dat ik het al gesien had. Begrijp U het véél beter, Suurtje? FILMSPELERS ETEN ER GOED VAN..* Hongerige 'ilm extra's en artisten con- sumeeren een'verbazingwekkende hoeveel heid voedsel, speciaal als het door iemand anders wordt bet- .ld, aldus Katherine Hig*- gins, chef-kokkin van de Warner Bros- studio's. Tydens de buiten-opnamen van de film „De macht van het goud" maakte miss Higgins en haar staf van keukenpersoneel gemiddeld 500 lunch-pakketten per dag klaar. Hieronder lat:wij een kort overzicht volgen van de verschillende voedselsoörten, die in dit kort tijdsbestek van plus minus 4 weken verorberd werden 5000 hard ge kookte eieren, 4000 appels, 1665 sneden brood, "000 stukkën cake, 1000 bananen, 500 kuikens, 100 hammen, 250 pond kaas, 10 groote stukken rosbeef, 1. zak vol cho colade, koeken enz. enz., 50 pond koffie, 50000 halve fleschjes melk, 125 pond boter.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 7