NOOTJES <3néén bij KREYMBORG SPORT H.ICH. Prinses Juliana zal a.s. Zaterdag te Rotterdam een voetbalmatch bijwonen tusschen Sparta en Feijenoord, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan den bloedtransfusiedienst van het Nederland eche Roode Kruis. Gisteravond hebben Prinses Juliana Prins Bernhard het feest bijgewoond, dat de Nederlandsch-Zweedsche vereeniging ?n het hotel „Het Bosch van Bredius" te Naarden heeft gegeven, ter eere van den tachtigsten verjaardag van koning Gus- taaf V, Be Minister van Sociale Zaken zal Maan dag 20 Juni, 's avonds van 7.15 tot 7.30 uur over de zenders van de N.C.R.V. en de "V.A.R.A. een rede houden over de zomer- postzegels. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter, behoudens tusschen- trjdsche wijziging, is voor de week van 16 Juni tot 23 Juni vastgesteld op 55 cent per k.g. De heer E. Kruijder te Middelburg is in de deze week te 's-Gravenhage gehouden vergadering van de Nederlandsche Ver eeniging van IJzerhandelaren benoemd tot algemeen voorzitter dier vereeniging. 9 9 9 Bij een tusschentij dsche verkiezing ln CoUindridgo heeft de Labourcandidaat 23.566 stemmen verkregen en de nationale liberaal Howard 13.052 stemmen. In de sa menstelling van het Engelsche Lagerhuis wordt door de verkiezing niets veranderd. *99 Een. belangrijke Italiaansche filmonder neming heeft Greta Garbo een bedrag van vijf millioen lires aangeboden voor het spe len van de hoofdrol in een film van into; nationaal karakter, die te Napels zal spe len. Voorts is een bedrag van 2 millioen lires aangeboden aan Frank Capra voor de leiding van deze film. Het is nog niet be kend, welk antwoord de beide film groot heden zullen geven. Het seismologisch instituut van Flo rence (Italië) heeft vannacht om 3 uur 28 min. 11 sec. (M.E.T.) een zeer sterke aard beving geregistreerd, waarvan de haard vermoed wordt op een afstand van 11.300 km. in oostelijke richting. 9*9 Gisteravond is in allerijl politieverster- king gezonden naar twee suikerplantages in Br. Guinea, waar een groot aantal ar beiders in staking is gegaan. 9 9* De cholera-epidemie heeft in de ver- eenigde provinciën van Britsch Indië reeds 14.343 dooden geëischt. Op groote schaal worden prohylactische maatregelen geno men. De gezondheidsautoriteiten worden echter gehinderd door het traditioneele ge bruik om de lijken van cholera-slachtoffers in putten en rivieren te werpen. ZUID-HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT REDDING VAN SCHIPBREUKE LINGEN. Aan het Jaarverslag over 1937 van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen on tie enen wg het volgende In 1937 had men in Zeeland de navol gende stations Burghsluis, zelfrichtende en waterloozen- de motorreddingboot „Prinses Juliana", onder beheer van. den heer jhr. R. J. H. Q. Röell, burgemeester van Haamstede. Westkapelle, mortier en wippertoestel, onder beheer van den heer C. M. Bolier, opzichter van den polder Walcheren, al daar. Vlissingen, motorreddingboot „Maria Carolina Blankenheym", onder beheer van den heer R. H. Arntzenius, directeur van het loodswezen, assistent de heer G. Bak ker, commissaris van het loodswezen. Sluis aan de Wielingen, motorstrandboot „Zeeuwseh-Vlaanderen", mortier en vuur pijltoestel, onder beheer van den heer Iz. Erasmus, oud-burgemeester van Cadzand. Strandingen, reddingen en verleende hulp. Op 14 Februari zag de schipper van de motorvlet te Cadzand by de Raanbank een motorschip in. sterken rook gehuld, dat naar hij meende, door een sein te kennen gaf, hulp noodig te hebben. Hij is met de motorvlet vertrokken, doch het bleek, dat het Nederlandsche motortankschip „Obor" bezig was olieresten enz. te spuien, waarna de reddingboot naar haar station terug keerde. Bij krachtigèn W.N.W.-lijken wind ver liet op 4 Juli het Belgische motorjacht „Dina", eigenaar de heer R. Klaasen te Merxem, de haven van Cadzand met be stemming naar Antwerpen. Juist buiten de haven kwam een groote grondzee aan- loopen en stortte met zoo'n kracht op het jacht, dat zijn stuurhut grootendeels werd vernield. Het jacht werd op de buitenbank geworpen en heesch een noodsein. De mo torvlet „Zeeuwsch Vlaanderen" ging direct uit en slaagde er in twee mannen en een vrouw over te nemen. Nadat het jacht over de buitenbank gezet was en de kans op behoud was uitgesloten, gaven de beide aan boord achtergebleven mannen een te eken, dat ook zij het schip wenschten te verlaten. Bij lichtboei No. 8 in de Wielin gen werden zij door de reddingboot van het jacht gehaald, waarna de vijf geredden te Cadzand zijn geland en door den schipper van. droge kieeren voorzien. De heer Klaa sen zond een waardeerend schrijven om te danken voor de verleende hulp. Na twee jaar lijden haar hoofdpijnen kwijt en haar rheumatische pijnen verdwenen „Meer dan twee jaar lang werd. mijn le ven vergald door vreeselijke hoofdpijnen, duizeligheid enz. en mijn rheumatische pij nen waren soms niet te dragen. Ieder be kend middel probeerde ik. Op een goeden dag begon ik met Kruschen Salts, in de hoop, dat mijn hoofdpijnen dan wat minder zouden worden. Denkt U mijn vreugde in toen ik bemerkte, dat al mijn klachten ver dwenen. Ik zou niet meer zonder Kruschen willen." Mevr. M. P. A. te W. Kruschen is een samenstelling van ze3 verschillende natuurlijke zouten, die ieder voor zich een heilzame werking uitoefenen op Uw inwendige organen. Begin nog he den met de dagelijksche kleine dosis en U zult U gezonder en gelukkiger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. (Aiv.) In den nacht van 9 op 10 Augustus werd te Cadzand bericht ontvangen van den inspecteur van het Belgische loods wezen, dat hem was gerapporteerd, dat een bemande boot in de Wielingen zonder licht ronddreef. Het weder was kalm en met goed zicht. De motorvlet werd dadelijk te water gebracht en gedurende 3 uur werden de Wielingen en de Raanbank af gezocht, echter zonder succes. Bij terugkeer vernam de schipper, dat er telefonisch was kennis gegeven, dat de boot door een schip van de Harwich-lijn was opgepikt. Op 12 Augustus werd bij het station Cadzand opgemerkt, dat een motorjacht drijvende de kust naderde en met een vlag werd gezwaaid om de aandacht te trekken. Daar het scheepje niet ver meer van den zeebreker was, waarop een flinke branding stond, is de reddingboot met spoed te water gelaten. Juist bijtijds kon een tros worden overgegeven aan de reddingboot, die het Belgische motorjacht „Albert", dat een motordefect had, met haar drie opva renden veilig de haven heeft binnenge bracht. In den nacht van 16 op 17 Augustus werd te Vlissingen bericht ontvangen, dat een jacht op de Spijkerplaat zat. Toen de motorreddingboot „M. C. Blankenheym" in de nabijheid kwam, was de Belgische sleepboot „Goliath" reeds aanwezig. Het water was ai zoover gevallen, dat het Ne derlandsche jacht „Corry" bijna droog zat. Nadat gebleken was, dat er geen gevaar voor de opvarenden bestond en de sleep boot bij het jacht zou blijven tot dit bij opkomend water vlot kon worden gebracht, keerde de reddingboot naar haar station terug. De kustwacht van West-Schouwen rap porteerde in den avond van 18 Augustus, dat een zeiljacht Z.W. van den lichttoren op het Noordland was gestrand en in moeilijkheden verkeerde. Ten 20 uur ver trok de moterreddingboot „Prinses Julia na" en bereikte na een uur het jacht „Wa tergeus" van de Koninklijke Marine Jacht club te Vlissingen, waar de zee overheen De reddingboot kwam boven het jacht ten anker, vierde de ankertros uit tot kort aan het jacht en wist het daarna met een tros met den kop op de zee te draaien. In deze positie heeft de reddingboot het scheepje een uur in de branding vastge houden, waarna het kon worden vlotge- trokken. Ten 23.45 is het -met haar beman ning van 4 personen in de haven van Burghsluis gebracht. Op 21 November in den namiddag te 5 uur liep de mailboot „Prinses Juliana" bij zeer dikken mist op de kust, ongeveer 500 meter bewesten de haven van Cad zand. Zekerheidshalve is de reddingboot er nog even heengegaan, doch zij behoefde geen hulp te verleen en. Uit de stichting „Helden der Zee-fonds Prins der Nederlanden" werd aan de daar toe gerechtigden (12 weduwen en kinde ren) over 1937 een totaal bedrag van 16987.17 uitgekeerd. Uit het „Pensioenfonds der Z.-H.M.t.R. v.S", is over 1937 aan daartoe gerechtigde personen een bedrag van 1734 uitge keerd. Uit het fonds van wijlen mejuffrouw I. M. de Raath werd aan de nagelaten betrekkingen van op zee omgekomen zee varenden uitgekeerd een som van 180. Een legaat van 1000 en 4054.02 aan giften werden in den loop van het jaar ontvangen. Voorts kwam aan scheepsbijdragen een bedrag van 42243.68 binnen. Daartoe hebben o.a. medegewerktKon. Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen en de Rotterdamsche Lloyd. De inkomsten bedroegen 82954.97 en de uitgaven 81327.22, waarvan voor het station Burghsluis f 1439.08, station West kapelle 213.60, station Vlissingen 3308.67, station Cadzand 2226.92. Polder Walcheren. Tot commissarissen van den Polder Walcheren voor den ongebouwden eigen dom zijn gisteren herkozen bij candidaat- stelling de beeren J. Bosselaar Szn. mr. Th. Portheine, jhr. H. A. van Doorn, L. Dingemanse Lzn. en A. Maljaars Jzn., ter wijl eveneens bij enkele candidaatstelling gekozen is in plaats van mr. L. van Andel, die zich niet meer beschikbaar stelde, mr. P. Loeff te Koudekerke. MIDDELBURG. Verkeers verbetering. Dat door samenwerking veel kan worden bereikt, blijkt uit de verkeersverbetering, die door samenwerking der gemeente met den eigenaar van het pand hoek St. Pieter straatLange Giststraat is tot stand ge komen. De leelijke uitbouw van het buis aan de zijde van de St. Pieterstraat is af gebroken. De winkel is wel kleiner, maar toch voor zijn doel nog groot genoeg en wat in deze van groote algemeene beteeke- nis is, het trottoir is ter plaatse 80 cM achter uit gelegd, wat het de Giststraat in draaien van groote wagens en auto's zeer zal vergemakkelijken. Door het wegbreken van een kelderluik kan men nu ook in de St. Pieterstraat op het trottoir blijven tot een flink eind van den hoek. Als men ko mende door de Giststraat op het rechter trottoir blijft is men voor zoover daarvan sprake kan zijn, veilig. De verjaardag van Prins Bernhard. Op Woensdag 29 Juni zal het Middel- burgsch Muziekkorps ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard een concert geven op het Molenwater. Daarna zal in samenwerking met Uit het Volk- Voor het Volk en de signaalafdeeling van Achilles een fakkeloptocht worden gehou den. De eerste Arnemuidsche vrouwen op den bon. Zooals bekend, is in de nieuwe politiever ordening o.a. de bepaling opgenomen, dat men zich zelf of anderen niet mag aanbie den om te worden „gekiekt". Wel mag men zich laten „trekken" en aangeboden geld er voor aannemen, maar men mag er niet om vragen en ook niet aandringen op meer als men meent niet behoorlijk te zijn be taald. Men weet dat het ging om paal en perk te stellen aan het optreden van de Arnemuidsche vrouwen, die er een vak van maakten, en daarbij als bedelaarsters te werk gingen en zich aan ergerlijke kinder exploitatie schuldig maakten. Nu de vreemdelingen reeds weder in groote getalen naar Middelburg komen, zijn met name op Donderdag de Arnemuidschen weer op hun post. Maar de politie, die nu handelend tegen haar kan optreden, is er ook en zoo zijn er gisteren velen gewaar schuwd en enkelen die desondanks haar houding niet veranderden, zijn geverbali seerd. Gebruik achter-gedeelte EntTtpöt. In de Raadsvergadering van 1 December 1934 was voor behandeling o.m. aan de orde gesteld een voorstel van B. en W. strekkende tot nadere regeling van de in- gebruik-geving en de desbetreffende voor waarden ten aanzien van de lokalen aan wezig in het achtergedeelte van het Oost- Indisch Huis (Entrepót), zooals dat dij overeenkomst van Maart 1916, door het Rijk in beheer en onderhoud was overge dragen aan de gemeente. Intusschen werd toen, op verzoek van B. en W. besloten tot aanhouding van dat voorstel, nadat de voorzitter had medegedeeld, dat eenig ver schil van gevoelen was gerezen omtrent de toepassing der genoemde overeenkomst. B. en W. verzoeken thans den raad hu a machtiging te verleenen tot verhuur van de bedoelde lokalen c.a. en de voorwaarden vast te stellen waaronder die verhuring zal kunnen geschieden. B. en W. leggen ter zake een uitvoerig ontwerp-besluit ter vaststelling aan den Raad voor. arresteeren. Deze heeft bekend aan diefstal van vijf belastingmerken schuldig te zijn. Na voor den burgemeester te zijn voor geleid is hij op vrtfe voeten gesteld. Men zij wel voorzichting met bet koo- pen van dergelijke plaatjes van person, n die zich, naar aanleiding van een ge plaatste advertentie, aanbieden. De be doelde plaatjes bleken namelijk alle door verschillende personen van den gearres teerde te zijn gekocht. Vanzelfsprekend is in beslagname gevolgd. DOMBURG Gemeenteraad. Donderdagavond kwam de raad voltal lig bijeen. Bij de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van de P.Z.E.M., dat op. verzoek van B. en W. het vastrechtbedrag voor stroomlevering aan het pompgebouw van de waterleiding per 1 September zal worden verlaagd met 250. Tot plaatsvervangend ontvanger werd benoemd de heer J. P. Almekinders, die ook plaatsvervangend secretaris is. Voorts werd de bezoldiging van den 2den ambte naar ter sercretarie geregeld Na 1 Juni krijgt hij 8 per maand en na 1 Septem ber als de betrokkene deel zal nemen aan den opleidingscursus 12 per maand. Een begrootingswijziging 1937 werd vast gesteld, evenals een wijziging van de be grooting 1938 van het waterleidingbedrijf. Op voorstel van B. en W. werd besloten een fraude-risico te sluiten voor 5 jaar by de Incasso-Bank. Enkele wijzigingen wer den aangebracht in de algemeene politie verordening. O.m. stelden B. en W. voor ar tikelen op te nemen waarbij het aan ver gunning- of verlofhouders verboden was te tappen aan personen die op een lijst hun door B. en W. gegeven voorkwamen. Op deze lijst zullen geplaatst kunnen worden gesteunden, bedeelden en in werkverschaf fing opgenomen personen, die daarvoor naar het oordeel van B. en W. in aanmer king komen. Na eenige discussie werd het voorstel met algemeene stemmen aange nomen. Bij de rondvraag stelde de heer Braad voor te besluiten steun te verleenen aan de kleine tuinders. Na een uiteenzetting van den voorzitter en het verstrekken van getallen door den heer Brand werd aldus besloten. De kosten kunnen hoogstens 75 per jaar bedragen voor de gemeente, daar de rest door het rijk wordt betaald. OOSTKAPELLE. Freule Van Till-2»-jaar directrice van „Westhove". Aan een ieder op Walcheren zal het mooi gelegen kasteel „Westhove" bekend zijn. Minder bekend is misschien dat dit kasteel sedert 1889 is ingericht als herstellingsoord voor kinderen. Jaarlijks zijn daar drie maanden een twintigtal kinderen teneinde op te sterken. Indien mogelijk komen die dan uitsluitend uit Middelburg en Vlissin gen. De tegenwoordige directrice, jonkvr. M. A. J. Baronesse van Till, viert heden haar 25-jarig jubileum. Op 17 Juni 1913 aanvaardde rij haar functie als opvolgster van mej. Mossel. Zoekt U een fijn licht zomercostuum? U vindl die bij KREYMBORG in zeer groots sorteering. 12.50 - 14.75 - 17.50 - 19.75 - 23.- - 26 50 enz. Pensioen voor brandweerpersoneel. Bij de toepassing van de Pensioenwet 1922 is gebleken, dat voor gemeenteambte naren, vallende onder genoemde wet, die dienst doen by de brandweer en in die func tie door een ongeval worden getroffen, waardoor recht op z.g. „verhoogd Invali diteitspensioen" (maximum pensioen) ont staat, dat pensioen alleen wordt berekend naar den pensioensgrondslag van brand weerman en niet naar den grondslag in de hoofdfunctie. B. en W. stellen nu voor de ambtenaren in den zin van genoemde wet, die werk zaam. zijn bij de brandweer, voor de toe passing der Pensioenwet te beschouwen de daaraan verbonden werkzaamheden met die, voortvloeiende uit hun andere func- tie(s) in gemeentedienst in één betrekking te vervullen, omdat de pensioensgrondslag van brandweerman als regel te laag is. De Nutsspaarbank in 1937. Bij de Nutsspaarbank te Middelburg werd 1937 ingelegd een bedrag van 1.064.308.24. Terugbetaald werd een be drag van 1.025.399.28. Saldo tegoed aan inleggers verschuldigd 2.474.229.08. Re serve gewone reserve 283.461.83, reser ve van koersverschillen 138.393.39. Rente aan inleggers vergoed bedrag 69.164.41, rentevoet3 van 1 tot 10.000 tot 1 Maart, van 1 tot 3000 na 1 Maart. Be spaard bedrag op de scholen 4184.89, be spaard met spaarbusjes 976.60. Aantal inleggers 5375. Totaal aantal inlagen 6189, aantal terugbetalingen 4096. BIGGEKERKE Rywïelbelastingplaatjesdief gearresteerd. In de laatste weken werden door ver schillende personen rijwielplaatjes ver mist. Na een uitgebreid onderzoek is het den rijks- en gemeenteveldwachter alhier mogen gelukken één der daders, een te Middelburg wonenden venter Th. B., te GOES Landbouwtentoonstelling uitstekend geslaagd. De landbouwtentoonstelling bij gelegen heid van de landbouwdagen der Zeeuwsche Landbouwmij. door den kring West-Zuid- Beveland dier Mij op een terrein ln den Wilhelminapolder bij Goes georganiseerd, is in alle opzichten geslaagd. Het weer werkte bijzonder mede en uit alle deelen van de provincie kwamen de duizenden bezoekers opzetten. Het was in alle af- deelingen den geheelen dag een onafge broken komen en gaan. De afdeeling paarden was goed ver zorgd. Ze gaf een duidelijk beeld van wat de paardenfokkers op Zuid-Beveland pres- teeren. De afdeeling rundvee was kwantitatief niet sterk. Ook kwalitatief ontbrak er nog wel wat aan. Ook de afdeeling schapen was weinig talryk. Varkens, geiten, pluimvee en konijnen waren weer wat beter opgekomen. Van belang waren de meer wetenschap pelijke af deelingen, zooals tuinbouw en veilingwezen, gewassenkeuring, vereni gingswezen, voorlichting en onderwys, enz. Zeer omvangrijk was ditmaal ook de afdeeling landbouwwerktuigen. Den geheelen morgen werd er gekeurd. Tegen twee uur kwamen de bekroonde dieren in den ring. Tegen zes uur werd de tentoonstelling gesloten. Toen spande het in het bijzonder voor de politiemannen, die het trouwens heel den dag druk hadden. Maar het is gelukt al moest er wel eens even geduld ge oefend worden om zonder ongelukken de onafzienbare file van auto's, fietsen en voetgangers van het terrein, over de beide bruggen langs den éénen weg, waar over men maar te beschikken had, naar Goes te leiden. Naar ons wordt medegedeeld, wordt het aantal bezoekers der tentoonstelling op 13 14000 geschat. Onnoodig te zeggen. dat allen (tentoonstellingsbestuur, exposan ten, enz.) zeer tevraden zijn. Den geheelen dag heerschte er een prettige stemming, mede door het schitterende weer. De ex positie is in alle opzichten geslaagd. De 16e Juni was een hoogtijdag voor den Zuid-Bevelandschen landbouw. Het was gisteravond buitengewoon druk in de stad. De stemming bleef feestelijk dank zij de muziekkorpsen en het tam boers- en pijperscorps, die voor de muziek zorgden. Ten besluite werd aan den West- wal ten aanschouwe van een onafzienbare menigte een vuurwerk afgestoken, dat er zijn mocht. Ook gisteravond is in de stad alles zon der incidenten en ongelukken afgeloopen, ST. JANSTEEN WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Men vreest voor zijn leven. Gisteravond omstreeks half elf is op den weg St. JansteenHulst onder eerstge noemde ^'meent? een ernstige aanrijding gebeurd, waarbij één persoon ernstig werd gewond. De 47-jarige D. J. de Maat, commies- dienstgeleider bij de directe belastingen aldaar, fietste op het langs den rijweg lig- gende fietspad richting St. Jansteen. Hij werd door een in diezelfde richting rijden de auto, bestuurd door een veehandelaar uit St. Jansteen, aangereden. De heer de M. is in zeer zorgwekkenden toestand, nadat geneeskundige hulp en geestelijke bijstand was verleend, naar het R.K. ziekenhuis te Hulst vervoerd. De autobestuurder is zonder te stoppen doorgereden. De bestuurder van 'n uit St. Jansteen ko mende auto ^ad zijn wagen, voordat de aanrijding geschiedde, aan den kant van den weg geplaatst, omdat hij van de tegen overgestelde richting een auto zag naderen, die zig zag over den weg reed. De auto van den veehandelaar is later in beslag genomen. Omtrent den toestand van den heer de M. vernemen wij - g, dat hij nog niet bij kennis is. Men vreest voor zijn leven. VOETBAL: Italië en Hongarije in den eindstrijd om het wereldkampioenschap. De uitslagen van de gisteren gespeelde halve eindstrijden van het tornooi om het wereldkampioenschap voetbal luiden Parijs HongarijeZweden 51 (rust stand 31). Marseille ItaliëBrazilië 21 (rust stand 00). Italië en Hongarije zullen dus Zondag a.s. in het Colombenstadion te Parijs in den eindstrijd om bet wereldkampioenschap tegen elkaar uitkomen. RECHTSZAKEN RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 17 Juni 1938. Poging tot oplichting. A. P. van 't V., 30 jaar, koopman te Goes, heeft een in zijn dienst zijnden werk man een briefje doen schrijven aan den Raad van Arbeid te Middelburg, waarop verdachte een bevestiging schreef dat door verdachte aan dien werkman 31 rentezegels waren gegeven om op zijn rentekaart te plakken. De rentekaart bereikte den Raad van Arbeid evenwel zonder dat daarop was geplakt. Uit een door den Raad van Arbeid ingesteld onderzoek bleek evenwel dat de bewering zoowel van verdachte als van zijn knecht, welke laatste het bewuste briefje op aandrang van zijn patroon had geschre ven, niet juist was, en dat verdachte ge poogd had op een listige wijze den Raad van Arbeid te bewegen hem te ontslaan van een premievordering ten behoeve van zijn knecht voor wien gedurende 31 weken geen zegels waren geplakt. De getuige Vermeer, destijds in dienst van verdachte, verklaarde zijn rentekaart destijds niet van verdachte te hebben ge kregen. Hij is naar den controleur van den Raad /an Arbeid gegaan, waarop hij een verzoek kreeg van verdachte of hij eens bij hem wilde komen. Nadat het bewuste brief je was geteekend heeft hrj 1 van ver dachte gehad. Verdachte ondervraagd, zei zeker te we ten dat hij geplakt heeft voor zijn knecht. Hij heeft de opgeplakte kaart aan huis bij Vermeer laten bezorgen. De president merkte verdachte op, dat hij het heel bedenkelyk vindt, om zijn knecht een valsche verklaring te doen tee kenen. De officier van justitie achtte het ver weer van verdachte niet houdbaar. Het is gefantaseerd dat hij zou hebben geplakt cn de kaart bij Vermeer zou hebben doen thuis bezorgen. Verdachte heeft altijd gesabo teerd en het den Raad van Arbeid moeilijk emaakt. De officier eischte een geldboete van 25 of 20 dHs. en 1 maand gevange nisstraf voorwaardelijk. De verdediger van verdachte, mr. C. M. Kegge, was van meening dat de officier de zaak te eenvoudig zag. De officier moet be wijzen dat de zegels niet zijn geplakt. Daar mede staat of valt de zaak. Volgens verde diger is de dagvaarding onjuist. Van listig heid, bedriegelijkheid of valschheid is vol gens verdediger hier geen sprake. Volgens pleiter is de ooging niet voltooid en is bij van meening dat hier geen veroordeeling zal kunnen volgen. Mocht de rechtbank van meening zijn dat verdachte zal moeten wor den veroordeeld, dan verzocht pleiter alleen te volstaan met •'en geldboete.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2