Veiling van Aardbeien Examen doen? SPORT GEMENGD NIEUWS BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN De abonne's 1000 500 300 150 100 25 DEVLISSINGSCHE COURANT Coöp. Veilingsvereniging „WALCHEREN" w.a. «a Nadat op een vraag van de commissie van financiën een kleine wijziging in de voorwaarde was aangebracht, werd het voorstel z.h.s. aangenomen. Bij de rondvraag stelde de heer Van der Feltz de vraag, voor wiens rekening de kosten zijn van de schade toegebracht door het omvallen van den boom op het Noordbolwerk op 30 Mei. De voorzitter zeide, dat de eigenaar van het getroffen perceel de gemeente aan sprakelijk heeft gesteld en dat deze op haar beurt in overleg is getreden met de Incassobank, die de wettelijke aansprake lijkheid van de gemeente over heeft ge nomen. Het antwoord van de bank is nog niet definitief ingekomen, maar in ieder geval is het een kwestie tusschen de ge meente en de bank. De heer Jeronimus wilde nog een vraag stellen, doch in besloten vergadering. De deuren werden daarop gesloten en na heropening der openbare vergadering werd deze direct gesloten. Vaststelling rekeningen gemeentebedrijven. B. en W. bieden den Raad de jaarreke ningen der gemeentebedrijven ter vaststel ling aan. Die voor het electrisch bedrijf wijst een netto-winst aan van 67.164.65, welk bedrag 6507.39 meer is dan de ra ming, en B. en W. stellen voor deze hoo- gere winst te bestemmen voor extra-af schrijving op de nog bij het waterleiding bedrijf bestaande reorganisatierekening en het overblijvende bedrag aan de gemeente uit te keeren. De rekening van het gasbedrijf wijst een winst aan van 11.507.20 of 6660.73 meer dan geraamd is. B. en W. stellen voor deze meerdere winst te benutten voor een te vormen Onderhoudsfonds en het overige bedrag aan de gemeente uit te keeren. De rekening van het waterleidingbedrijf wijst 27.364.86 winst aan of 22.693.39 meer dan geraamd is. Ook hiervan stellen B. en W. voor de meer-winst te bestemmen voor een extra-afschrijving op de reorgani satie-rekening en het overige bedrag te besteden voor uitkeering aan de gemeente. TJit het VolkVoor het Volk. In de gisteravond gehouden vergadering van de vereeniging Uit het VolkVoor het Volk, heeft na de opening door den voor zitter, den heer W. de Graaf, de secretaris, de heer L. A. Schenk, het jaarverslag 1937 1938 uitgebracht. Uitvoerig herinnerde de secretaris aan de verschillende feesten. De Volkszangschool telde bij den aan vang van het cursusjaar 197 leerlingen, ni. 159 meisjes en 38 jongens, bij het einde resp 226, 191 en 35. Natuurlijk behandelt het verslag ook de fusie met de Oranjevereeniging en de heer Schenk uit de hoop, dat met het opheffen der Oranjevereeniging de eensgezindheid in onze stad ten aanzien van het leiding geven aan feestelijkheden bij hoogtijdagen in het Vorstelijk Huis weergekeerd is en de oude vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" met voortdurenden. steun der buurt- commissies nog tot in lengte van jaren haar energie en routine in dienst moge stellen van haar medeburgers. De rekening van den penningmeester sluit met een nadeelig saldo van 122.90. In het ledental is stabiliteit ingetreden. Begonnen met 117 leden en 123 begunsti gers, contribueerend 427, eindigde het jaar met 124 leden en 120 begunstigers met 444.30 contributie. Hierbij komen 4 leden en 74 begunstigers met 85.50 contributie, als een gevolg van de fusie met de Oranjevereeniging. Het to taal is dan 322. Het jaarverslag werd met dank van den voorzitter aan den secretaris goedgekeurd. Het financieel verslag van den penning meester, eveneens den heer Schenk, gaf den voorzitter aanleiding er nog eens op te wijzen, dat nu is komen vast te staan, dat men van hoogerhand blijft vasthouden aan den datum van 6 September als nationale feestdag en de dag waarop de nationale huldebetooging te Amsterdam zal plaats hebben. Er is nu besloten toch ook op dien dag te Middelburg het feest te vieren, want doet men het op een anderen dag, dan kunnen velen er niet van profiteeren en worden de kosten door het betalen van verlet enz. nog veel grooter. Een andere mogelijkheid is, dat van de buurtcommissies nog maar 785 is toegezegd, terwijl het eendaagsche feest met het programma zooals het on langs is verme'.d op 1350 wordt geraamd. Het bestuur heeft daarom besloten een circulaire te richten tot alle buurtcommis sies met verzoek nog eens goed na te gaan of men werkelijk 25 afdraagt en op an dere wijze ook to overwegen de algemeene kas te versterken. Intusschen kon de rekening worden goed gekeurd en overgegaan worden tot de be stuursverkiezing. Herkozen werden de hee- ren J. A. M. Lambermont en Chr. J. Ma- zure, Gevangene uit het Huis van Bewaring ontsnapt. Gistermiddag heeft een gevangene het stoute staaltje uitgehaald om uit het Huis van Bewaring te ontsnappen. De vluohte- ling, de 27-jarige transportarbeider S. P. uit Souburg, die in onze provincie ook meermalen aan wielerwedstrijden deel nam, zat al eenigen t\jd in voorarrest. Be halve met wielrennen had hij zich vorig jaar tevens met verschillende oplichterijen bezig gehouden, een minder onschuldig ver maak dus. Vrijdag jl. heeft hij hiervoor terecht gestaan en eischte de officier van justitie een gevangenisstraf van anderhalf jaar tegen hem. Daar hij, zooals gezegd, nog steeds in voorarrest zat, was het hem toegestaan in den gevangenistuin te werken. Vanzelf sprekend was er toezicht aanwezig, doch op een gegeven oogenblik toen men hem schijnbaar even uit het oog verloren had, heeft hij kans gezien om over den hoogen gevangenismuur aan de zijde van de Vlis- singsche brug te klauteren. Hoe hij dit klaar gespeeld heeft blijft vooralsnog een raadsel. Eenmaal op straat gekomen was het hem natuurlijk niet moeilijk om weg te komen daar hij in deze omgeving goed bekend is. Onmiddellijk toen de verdwij ning ontdekt werd heeft men de politie in de verschillende omringende plaatsen hier van in kennis gesteld, doch dit heeft voor zoover ons bekend, nog niet tot aanhou ding van den vluchteling mogen leiden. Men heeft thans zirjn signalement ver spreid dat als volgt luidtlang 1.75 M., middelmatig postuur, blond krullend haar, litteeken onder linkeroog. Hij droeg een donker gestreepte broek en padvinders- kiel en loopt waarschijnlijk nog op zijn gevangenisklompen. Aanhouding van een Chinees. Op verzoek van den brigade-comman dant der Kon. marechaussée te Terneuzen, kon hier Maandagmiddag, juist voordat hij met den trein naar Amsterdam zou ver trekken door de politie op het perron van het station een persoon van Chineesche nationaliteit worden aangehouden, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan diefstal of verduistering van een paspoort ten name van een zijner collega's. Bij fouilleering bleek de man inderdaad o.m. in het bezit te zijn van een niet te zijnen name staand paspoort. Hij is op last van den commissa ris van politie naar Terneuzen overge bracht. OOST- EN WEST-SOUBURG. Baldadigheid. In den nacht van Zaterdag op Zondag is wederom een van de in het najaar langs de Vlissingsche straat aangeplante linden- boompjes doormidden gekraakt. Het is de politie thans gelukt, den dader, den 23-jarigen fabrieksarbeider J. de W. op te sporen. Ofschoon deze aanvankelijk ontkende, heeft hij tenslotte een volledige bekenten'-s afgelegd. Hij pleegde de baldadigheid des nachts omstreeks, half twee. HOEDEKENSKERKE Schuur een prooi der vlammen. Hedenmorgen is de schuur van den heer Chr. Dekker, gelegen midden in de kom der gemeente Hoedekenskerke, door onbekende oorzaak geheel uitgebrande Twee vracht wagens en een aanhangwagen werden me de een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. DRE5SCHOR Een burgemeester op bed beëedigd. De Commissaris der Koningin in onze provincie Zeeland is naar Dreischor ge komen in verband met het feit, dat de heer E. H. P. van Nahuys, die is herbe noemd tot burgemeester van Dreischor, wegens maanden lange ziekte verhinderd was voor de beëediging naar Middelburg te gaan. De Commissaris heeft den heer Nahuys nu den eed afgenomen aan het ziekbed, hetgeen nog nimmer is voorgeko men. (Z. Nsb.) MARINE EN LEGER Hr. Ms. „Sumatra" te Colombo aangekomen. Hr. Ms. kruiser „Sumatra'* onder bevel van den kapitein ter zee K. W. F. M. Doorman, is heden te Colombo aangekomen. De officier van gezondheid le klasse W. A. Borgeld wordt 12 Augustus ontheven van de waarneming van den geneeskun digen buitendienst der zeemacht te Vlissin- gen en de officier van gezondheid le klas se M. van der Sluis met dien datum met dezen dienst belast. De officier van den marinestoomvaart dienst der 2e klasse F. J. de Hoop, met 30 dezer geplaatst te Vlissingen, zal btj de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" worden belast met het toezicht op den aanmaak der machines voor in aanbouw zijnde onderzee boo ten. Bij beschikking van den Minister van Defensie is de luitenant ter zee der 2e klasse J. van Staveren den 15 Juni 1938 geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Schor pioen". Bij beschikking van den Minister van Defensie is de luitenant ter zee der 2e klasse D. L. van Elk den 15en Juni ge plaatst aa.n boord van Hr. Ms. „Nautilus" en de luitenant ter zee der 2e klasse R. Ritsema van Eek, met dien datum, aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord. Met ingang van heden zijn bij de 2e Schoolcompagnie Regiment kustartillerie te Vlissingen de navolgende dienstplichti gen toegelaten tot de opleiding tot onder officier A. Admiraal, P. Broek, H. L. A. Diks, H. H. van Dongen, G. C. A. Elshoud, P. van Es, C. W. van Gils, W. Goossen, H. A. Groenendijk, A. Kievit, W. H. van der Schalie, T. Smit, A. Spee, G. M. Valstar en K. Vincent. U zult geen last hebben van „zenuwen", indien U 'n "AKKERTJE" neemt) LUCHTVAART Proefvluchten van de Air France over den Oceaan. De Portugeesche regeering heeft de Air France toestemming verleend om zeven proefvluchten te maken van Lissabon naar Noord-Amerika, met tusschenlandingen te Ponta Delgada c£ Fayal op de Azoren. RECHTSZAKEN Politierechter, De Politierechter te Middelburg heeft heden de navolgende zaken behandeld A. P. V., 26 jaar, werkman en J. J. K., 18 jaar, beiden te Oostburg, verdacht van diefstal van een aantal doosjes sigaretten en heling daarvan te Oostburg op 21 Fe bruari jl., ten nadeele van F. de Smet, ieder 15 b. s. 10 d.h. A. M., 46 jaar, koopman te Terneuzen, verdacht van beleediging van een politie agent te Terneuzen op 1 April jl, 15 b. s. 10 d. h. L. W. v. D., 30 jaar, koopman te Clinge, verdacht van mishandeling van G. van Ruimbeek te Clinge op 27 April jl., 15 b.s. 10 d.h. C. O., 40 jaar, arbeider te Ovezande, verdacht van diefstal van kipeieren te Nisse op 6 Mei jl., ten nadeele van J. Vermue, 10 b. s. 5 d.h. J. D., 27 jaar, koopman zonder vaste verblijfplaats, verdacht van mishandeling van een paard te 's-Heer Arendskerke op 5 Mei jl., 10 b. s. 5 d.h. C. v. H., 28 jaar, schippersknecht te Zie- rikzee, verdacht van mishandeling van P. van Houten te Zierikzee op 15 Mei jl., 15 b. s. 10 d.h. A. J. B., 28 jaar, politoerder te Middel burg, verdacht van verzet tegen de politie en beieediging van een politieagent te Middelburg, toen dezë hem wegens open bare dronkenschap wilde aanhouden, 14 dagen gevangenisstraf. H. D., 33 jaar, werkman te Bruinisse, verdacht .van diefstal van .steenkolen te Bruinisse cp i4 Mei .jl,,. 10 b. s. 5 d.h. een 1 maand gevangenisstraf voorwaarde lijk. L. v. L55 jaar, landbouwer te Wisse- kerke, verdacht van vernieling van een stuk land bezaaid met gerst te Wissekerke op 10 Mei jl. ten nadeele van L. Kramer, 25 b. s. 10 d.h. H. Th. v. S., 28 jaar, koopman te Goes, verdacht van vernieling van ruiten in het café van M. Zoutewelle te Goes op 19 Mei jl., 20 b. s. 10 d.h. G. v. d. W., 34. jaar, loodgieter te Vlis singen, verdacht van het opzettelijk niet voldoen aan een ambtelijk gegeven bevel te Koudekerke op 14 Mei jl., 10 b. s. 5 d. h. VOETBAL: De nieuwe competitie. In de zuidelijke af deeling zal de com petitie der eerste klasse, waarin elf ver- eenigingen uitkomen, aanvangen op Zon dag 11 September en de overige klassen op Zondag 18 September. Wedstrijdprogramma Zeeuwsche Voetbalbond. Zaterdag 18 Juni. Zaterdagcompetitie „Zuid-Beveland". Kapelle 2Waarde 1. Kruiningen 2Kloetinge 1. Krabbendijke 1Yerseke 2. Zondag 19 Juni. le klasse B. Teraeuz. Boys 3.Philippine 1. 2e klasse B. Axel 3B.K.V.V. 2. Hulst 3Philippine 2. Ria 2Corn. Boys 3. KORFBAL; Zomercompetitie Z.K.B. Af deeling II, 2e klasse. BeatrixF.S.V. 2—0 De competitiestand is nu 7 Beatrix 1 1 0 0 2 2—0 F.S.V. 1 0 0 1 0' 0—2 Z.K,B.-nieuws. Een T.O.G.O.-combinatie speelde Zater dag een vriendschappelrjken wedstrijd tegen de jonge korfbalclub Wemeldinge, welke met 52 in het voordeel van de Togonee- zen eindigde. De Breskensche korfballers, die tot nu toe uitkwamen onder den naam V.M.S.V. (Van Melle Sport-Vereeniging) zullen voor taan spelen onder den naam B.K.C. (Bres- kensche Korfbal-Club). ATHLETIEK: Wedstrijden van „E.M.M." te Middelburg. Deze wedstrijden welke 11 Juni uitge steld zijn, zullen Zaterdag a.s. 18 Juni ge houden worden. Jammer is het dat deze wedstrijden veel aan interesse zullen ver liezen door het niet deelnemen van de heerenploeg der V.S.V. „Marathon" welke den volgenden dag in 's-Hertogenbosch moet uitkomen. Toch zal de Vlissingsche ver eeniging „A.V/35" wel zorgen dat aan „E.M.M." goed partij gegeven wordt. De dameswedstrijden zullen echter heel wat interessanter zijn daar hierbij „A.V.'35" „E.M.M." en „Marathon" met hun nage noeg sterkste ploegen kunnen uitkomen. Nationale athletiekwedstrijden te 's-Hertogenbosch. Zondag a.s. 19 Juni organiseert de A.V. „De Adelaar" te 's-Hertogenbosch op het B.V.V.-terrein groots nationale athletiek wedstrijden. Vlissingen zal er vertegenwoordigd wor den door de V.S.V. „Marathon" die met een flink aantal athleten aan den wed strijd zal deelnemen. Namen als Brakman, Van Driel, Dobbelaere, Dronkers enz. zeg gen reeds dat ook onze Vlissingsche ver eeniging haar best zal doen. wae:sports Vlissingsche wandelaars te Bergen op Zoom. Men schrijft ons o.m. Bij de jl. Zaterdag en Zondag gehouden afstandsmarschen te Bergen op Zoom, ter gelegenheid van de Markiezaatsfeesten, heeft des Zaterdags de wandelafdeeling van C.K.W.O. uit Wissingen den 5en prijs behaald, terwijl des Zondags de Vliss. Wan- delsportvereeniging „De Vroolijke Tippe laars" den. 3den prijs wist te bemachtigen. De parcoursen, welke vrijwel geheel door de bosschen liepen, waren weliswaar niet gemakkelijk, doch boden den wandelaars veel natuurschoon. Postwisselvervaï- scher gearresteerd. Na een uitgebreid onderzoek is de politie te Assen er in samenwerking met de Ko ninklijke Marechaussee te Nieuwe Pekela in geslaagd den man, die de vorige week aan het postkantoor te Assen een post wissel incasseerde, waarop hij een bedrag van 9 had veranderd in 90, te arres teeren, toen hij in het postkantoor te Nieuwe Pekela dezelfde truc wilde uitha len. Het was de politie ter oore gekomen, dat gisteren iemand in het postkantoor te Wildervank een postwissel van 9. had aangeboden op dezelfde wijze als de vo rige wéék te Gieten. Dezen keer was de postwissel geadresseerd aan iemand te Nieuwe Pekela. Toen de man hedenmorgen probeerde den postwissel te verzilveren, werd hij gearresteerd. Dezen keer had hij het bedrag liiet veranderd, omdat het hem wel gebleken was, dat het bedrog ontdekt zou worden. De postbeambte te Wildervank n.l. had knoeierijen door verschillende strepen op den postwissel aan te brengen, onmogelijk gemaakt. De vervalscher is een 37-jarige land arbeider te Ter Apel. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. DE KONINGIN VAN DENEMARKEN HERSTELLENDE VAN DEN HONDENBEET. Koningin Alexandrine van Denemarken die de vorige week Woensdag leelijk door een hond in het been werd gebeten, is op weg naar herstel en zal over enkele dagen weer kunnen loopen. Het ongeval ge schiedde, toen zij met haar eigen twee hon den wandelde langs het strand te Skagen, en een vreemde hond haar aanviel. Deze hond is het eigendom van een knaap, die zijn leedwezen tegenover de Koningin heeft betuigd en dit vergezeld deed gaan van een bouquet bloemen. Bombardement op Barcelona voorkomen. Vannacht omstreeks twee uur heeft de rechtsche luchtmacht gepoogd Barcelona te bombardeeren. De sineres gaven het alarmsein en de luchtdoelartillerie opende het vuur. Tenslotte dwongen de regeerings- vliegtuigen de aanvallers hun bommenlast buiten de stad te laten vallen, zonder schade te veroorzaken of slachtoffers te maken. in het bezit eener Polls, zjjn gratis verzekerd tegen ongelukken voor; gulden bij levenslange on geschiktheid tot weiken.. gulden by dood door een ongeluk. gulden by verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van duim. gulden by yerllee van een wijsvinger. gulden by verlies van een anderen vinger. WISSELKOERSEN Noteering van 14 Juni 1938, des namidd. 3 uur. (Officieel). Londen 8.96, Berlijn 72.70, Parijs 5.02%, Brussel 30.64, Zwitserland f 41.34 New York 1.807/ié. MARKTBERICHTEN EXPORTVEILING MIDDELBURG. li Juni 193S. Kruisbessen 15.9016.10 per 100 kg. GOESCHE MARKT. 14 Juni 1938. Kipeieren 3.103.30, particuliere prijs 4.20, eendeieren 3.153.20, klei ne eieren 2.903.05. Boter 1.35 per KG., 0.67i/2 per KG., particuliere prijs 0.77% per KG., fa- brieksboter 0.80 per KG., afwijkende boter 0.50 per KG., 2e kwal. boeren- boter 0.62% per KG. Noteering handelaren Boter 0.60 per KG., kipeieren en eendeieren 2.80 per 100 stuks. Zeer weinig vraag voor eieren. Eierveiling Goes. Aanvoer 35.000 stuks. Kipeieren 3.083.31, eendeiereh 'f 3.15 3.20, ganseieren 5.70. VEEMARKT ROTTERDAM. 14 Juni 1938. Totaal aanvoer 2949 stuks196 paarden, 4 veulens, 825 magere runderen, 488 vette runderen, 75 vette kalveren, 62 graskalve ren, 998 nuchtere kalveren, 105 schapen, 129 lammeren, 2 varkens, 65 bokken en geiten. Prijzen per kg Vette koeien 76, 66, 50— 55 ct.vette ossen 70, 64, 5256 ct.stie ren 62, 58, 54 ct.vette kalveren 95, 80, 5060 ct. schapen 50, 45, 40 ct.-; gras kalveren 55, 50 ct.nuchtere kalveren 45, 40, 35 ct.slachtpaarden 52, 44, 39 ct. Prijzen per stuk: Schapen 27, 23, 15 zuiglammeren 16, 13, 6 nuch tere slachtkalveren 11.50, 8, 6; nuch tere fokkalveren 22, 20, 16 slacht paarden 220, 180, 110 werkpaarden 365, 305, 200 hitten f 245, 195, 100 stieren 340, 260, 195 kalf- koeien 300, 250, 180 melkkoeien 295, 250, 175 varekoeien 200, 160, 120 vaarzen 320, 170, 120 pinken 190, 150, 110 bokken en geiten 10, 7, 4. OverzichtVette koeien en ossen korter aanvoer, handel tamelijk, prijshoudend, pr, koeien 80 cent, pr. ossen 74 ct.stieren iets ruimer aanvoer, handel lui, prijzen on veranderd vette kalveren aanvoer tame lijk, handel matig, prijzen als gisteren 105 ct.schapen en lammeren korter aanvoer, handel tamelijk, prijzen als gisteren zuig lammeren kleiner aanvoer, handel redelijk, prijzen onveranderdnuchtere slacht- en fokkalveren iets kleiner aanvoer, handel kalm, prijzen van vorige week moeilijk te handhavenpaarden aanvoer gelijk vorige week, handel traag, prijzen iets stijver; kalf- en melkkoeien korter aanvoer, han del kalm, prijzen iets mindervarekoeien aanvoer gelijk vorige week, handel traag, niet geheel prijshoudend vaarzen en pin ken aanvoer gering, handel slap, prijzen stabielgraskalveren aanvoer klein, han del slecht, prijzen als vorige week bokken en geiten iets kleiner aanvoer, handel wil lig, prijzen als vorige week. staat dag en nacht In Telex-verbinding met de grootste binnen» en buitenl. persbureoux I Haar nieuws is tot de laatste minuut „BIJ" MIDDELBURG Vanaf a.s. VRIJDAG 17 JUNI des morgens Iedere werkdag zuilen de veilingen aanvangen 7 uur, behalve des Maandags 8 uur. De aanvoer, dient te geschieden minstens een half uur voor het veilen, dus tot 6'/2 uur. Des Maandags tot 7J4 uur. VAN HOORN, Directeur.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 5