NOOTJES UIT DE PROVINCIE DEVLISSINGSCHE COURANT Q De Regeeringspersdienst meldt In de Staatscourant van 27 en 28 Mei 1938 zal het Koninklijk besluit van 14 Mei 1938, no. 18, verschijnen waarbij voor de zelfstandige uitoefening door vreemdelin gen van het kleedingbedrijf een vergunning van den Minister van Economische Zaken wordt verplicht gesteld. Gisteravond is een felle brand uitgebro ken in een groot confectiemagazijn aan het Brouckèreplein te Brussel. Het vuur werd van verschillende zijden bestreden. Een koffiehuis en een bioscoop in de nabijheid werden ontruimd. O Op de brug tusschen de Beethovenstraat en J. M. Coenenstraat te Amsterdam is Woensdagavond een wielrijder in botsing gekomen met een driewielig invalidenwa gentje met motor, waarin zich twee perso nen bevonden, een man van veertigjarigen leeftijd en een vrouw van dertig jaar. Bel den bekwamen ontvellingen en zijn door den geneeskundigen dienst naar het Wilhel- mina gasthuis vervoerd. O 9 De heffing en de steunuitkeering op bo ter, is behoudens tusschentijdsche wijzi ging, voor de week van 26 Mei tot 2 Juni, onveranderd vastgesteld op 45 cent per kg. 9 9 Officieel wordt de verloving van den kroonprins van Iran met prinses Fawzieb, een 17-jarige zuster van koning Faroek van Egypte, bekend gemaakt. 9 9 9 Koningin Mary van Engeland heeft Don derdag haar een en zeventigsten verjaar dag gevierd. Alle openbare gebouwen in Engeland hadden de vlag uitgestoken. 9 9 9 In het hoofdkwartier van de nationalisti sche beweging te Belfast is gisteren een bom ontploft. Het gebouw werd bescha digd, doch slachtoffers zijn niet te betreu ren. 9 9 9 Bij het sloopen van een huis in de Rue Mouffetard te Parijs hebben arbeiders een hoeveelheid gouden munten uit den ttjd van Lodewijk XV gevonden, ter waarde van on geveer twee en een half millioen francs. 9 9 9 In het Poolsche dorp Szaltyn hebben gis teren twee kinderen door onvoorzichtigheid brand doen ontstaan in hun ouderlijke wo ning. Met ongehoorde snelheid breidde het vuur zich uit, zoodat in Szaltyn 28 huizen en in het aangrenzende dorp 70 huizen ver nield werden. Vier personen kwamen in de vlammen om, dertien andere bekwamen ernstige brandwonden. 9 9 9 De Poolsche bladen meldden, dat Woens dag een Poolsche werklooze, Boleslaf Goza. door de Duitsche grenswacht te Dzietrzko- witsj is doodgeschoten, toen hij met twee kameraden heimelijk de grens wilde over gaan om in Duitschiand op het land te werken. De Poolsche grenswacht had hen tot de grens vervolgd. De Duitsche bewa kers schoten op hen, na een sommatie. Goza was op slag dood. De beide andereu ontkwamen. De ontsmettingsoven werd 35 maal ge stookt voor 54 ovenvullingen, ten dienste van Het Christelijk Ziekenhuis „Bethes- da" te Vlissingende Vereeniging tot be strijding der tuberculose te Vlissingen het Gemeentebestuur van Vlissingen en Westdorpede vereeniging „Het Groene Kruis" te Breskens, Domburg, Geersdijk, Hansweert, Hoek, Kortgene, Krabbendijke, Kruiningen, St. Maartensdijk, Nieuwdorp, Schoondijke, Oost- en West-Souburg, Veere en Wemeldinge. Door meerdere bekendheid met den dienst hebben gedurende het afgeloopen jaar belangrijk meer Groene Kruis afdee- lingen van de ontsmettingsinrichting ge bruik gemaakt dan in het voorafgaande jaar. Woningontsmettingen werden uitgevoerd te Vlissingen en te Domburg. De ontvangsten, met inbegrip van ƒ457.50 Rijksbijdrage, bedroegen 1097.71 en de uitgaven ƒ721.81. Het voordeelig saldo ten bedrage van ƒ375.90, tezamen met het batig saldo op 1 Januari 1937 ad 32.74, in totaal derhalve 408.64, is op nieuwe rekening overgebracht. Een commissie bestaande uit drie leden, heeft de finiaincieele administratie van den administrateur nagezien en in orde be vonden. Met betrekking tot het ingesteld onder zoek naar de mogelijkheid, het ontratten van zeeschepen door onzen dienst te doen geschieden, kan worden medegedeeld, dat door verschillende omstandigheden, in het bijzonder ook van financieelen aard, aan deze plannen verder geen uitvoering zal worden gegeven". Aan de beurt vanaftreding als be stuurslid waren dit jaar de heerenP. L. Abrahamse en R. Grippeling. Bij acclama tie werden beiden herbenoemd. De rekening over 1936 werd vastgesteld in ontvangst op ƒ6579.99 en in uitgaaf op 6556.35. Voor 1935 luidden deze bedragen 6969.77 en ƒ6557.92. Tegen verwachting is het ledental met 32 verminderd, hetgeen nog steeds moet worden toegeschreven aan toetreding van leden tot de nieuw hier opgerichte R.-K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis"* Het laat zich echter aanzien, dat thans toch wel het laagste peil bereikt zal zijn en met grond, het volgend jaar, weer eenige vermeerdering verwacht kan wor den. In gezonde jaren denken velen nog niet genoeg aan allerlei uitgaven, die ziekte en ongeval mee kunnen brengen en waarin onze vereeniging, zonder kosten, tegen de zeer laag gehouden contributie van 2. jaarlijks, per gezin, voor een groot deel voorziet. Naar aanleiding van het jaarverslag volgde nog eenige bespreking. De voorzitter wees o.a. op de waarde der kraamverpleging. De vereeniging be schikt over uitstekende, gediplomeerde kraamverpleegsters. Voorts is het zeer ge- wenscht, dat het ledental grooter wordt en spr. drong er op aan dat zooveel mogelijk propaganda tot toetreding van nieuwe le den wordt gemaakt. Het jaarverslag werd hierna goedge keurd. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer P. L». Abrahamse, bleek dat de ontvangsten bedroegen 6683.24, de uitgaven 6717,78, alzoo een nadeelig slot van 34.54. Ook dit ver slag werd goedgekeurd. De begrooting voor 1938 werd vastge steld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van 6000, met een geraamd nadeelig slot van 300. Uit deze cijfers blijkt wel, aldus de voor zitter, dat de uiterste soberheid dient te worden betracht. Zoo zal o.a. de ijsverkoop vanwege de vereeniging worden stopgezet, daar deze een financieel nadeel oplevert althans wanneer de ziekenhuizen bereid worden gevonden 's nachts ijs beschikbaar te stellen. Ernstig zal het bestuur overwegen voor hen, die lid wenschen te worden indien zij artikelen van het Groene Kruis moeten betrekken, weer een verhoogde contributie te heffen. De voorzitter zegde secretaris en pen ningmeester dank voor het vele werk door hen ten dienste der vereeniging verricht. In dezen dank betrok spr. ook den maga zijnbeheerder, den heer Amadio, voor de uitnemende wijze waarop deze het maga zijn beheert, en de wijkzusters vooir de zor gen aan de zieken besteed. Aan de beurt van aftreding als bestuurs leden waren de heeren doctoren J. P. Ver maas en G. J. M. de Greef. De eerste wilde zich uit hoofde van zijn hoogen leef tijd liefst niet meer herkiesbaar stellen. De voorzitter herinnerde er aan, dat dr. Vermaas sinds de oprichting in 1902 aan de afdeeling is verbonden geweest en hierin een stuwende kracht was, en drong er op aan, dat hij ach ook thans weder beschikbaar zal stellen t de jaren gaan aan dr. Vermaas ongemerkt voorbij. (In stemming) Nadat dr. Vermaas voor dezen aandrang v/as gezwicht, werden beide heeren bij acclamatie herbenoemd. Daar het lokaal, thans in het Gasthuis in gebruik voor het consultatie-bureau voor zuigelingen, niet meer aan de tegen woordige eischen voldoet, zal het bestuur omzien naar een geschiktere lokaliteit. Bij de rondvraag werd nogmaals de propaganda besproken. De voorzitter hoopte dat het ledental dit jaar de 2000 zal overschrijden. In het na jaar zal het bestuur weder een propagan- da-avond met film over het werk van het Groene Kruis organiseeren en hg sprak de hoop uit, dat deze dan beter bezocht zal zijn dian in den afgeloopen winter. Hierna werd de vergadering met dank voor de opkomst gesloten. Vlissingsch scheepvaartnieuws. Aangekomen: „Prinses Juliana" van Harwich (verwacht); Nederlandsche m.s. „Mado" en „Antares" van Londen „Roelfiena" van Londen naar Goes „Pal- las", „Saturnus" en „Trio" van Antwer pen. Om te bunkeren: Nederlandsch s.s. „Waalhaven" van HavreNoorseh s.s. „Trondhjemsfjord" van Londen Neder landsch m.s. „Jenny" van Liverpool. Vertrokken: „Oranje Nassau" naar Harwich„Waalhaven" naar Bre men „Solstad" naar Wilhelmshafen „Trio", „Drittura", „Geziena" en „Pallas" naar Londen „Saturnus" naar Dover „Mary" en „Anna" naar Duinkerken „Trondhjemsfjord" naar Bergen „Jenny" naar Rotterdam. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Donderdag is het seizoen met fraai weer goed ingezet De jachthaven van de Vereeniging voor Watertoerisme „Schelde" is geopend. „Madjoe" hield de traditioneele wedstrij den. Ook het strand vertoonde reeds eenige levendigheid. Het zeebad te Scheveningen is Woens dagmorgen vroeg voor het publiek openge steld. In wedloop gingen de eerste zwem mers in zee. H. M. de Koningin sloeg Woensdag voor het paleis Het Loo het défilé gade van de derde compagnie motordienst, dat voor het nieuwe garnizoen te Apeldoorn gelegerd is. Knobelrit door Walcheren. De Zeeuwsche Motorclub „Scheldegou- wen" had op Hemelvaartsdag weder haar jaarlijkschen knobelrit door Walcheren uit geschreven. Deze rit was bedoeld als ge zelschapsspel en opengesteld voor iedereen die over een auto of motor beschikte. De start vond te half twee plaats te Mid delburg. Als verdere knobelstations waren aangewezen Vliegveld Vlissingen, Paviljoen Juliana Vlissingen, Zoutelande, Westkapelle en Oostkapelle. Door plm. 70 deelnemers werd ons mooie eiland in alle richtingen doorkruisd. Alle deelnemers, die voor 6 uur op de plaats van vertrek (Middelburg) terug waren, kwamen in aanmerking voor een prijs. 24STE ZANGCONCOURS DER CHRIST. ZANGVEREENIGINGEN, AAN GESLOTEN BIJ DEN RING ZEELAND. (AfcL van den Kon. Bond van Chr. Zang en Oratorium-vereenigingen in Nederland). Aan dit concours dat gehouden werd in den Boomgaard „Het Hogveld" van de familie Dominicus te Wemeldinge, namen 26 vereenigingen deel. Er werd gezongen in 6 afdeelingen. Vierde afdeelingExelsior, 's-Graven- polder, 248 punten, le pr.Soli Deo Glo ria, Borselle, 181 p., 2e pr. Derde afdeelingZang Veredelt, Anna Jacobapolder, 179 p., 3e pr.Halleluja, Grijpskerke, 219% p., le pr.Valerius, Veere, 188% p., 2e pr.Laudate Deum, Brouwershaven, 183 p., 2e pr.God is mijn lied, Serooskerke, 229 p., le pr.Looft den Heer, Groede, 192 p., 2e pr. Tweede afdeelingTot Nut en Genoe gen, Nieuwdorp, 226% p., le pr. Hosanna, Driewegen, 158 p., geen prijsVooruit gang zij ons streven, Ocsterland, 215 p., le pr.De Lofstem, Nieuwdorp, 194 p., 2e pr.Soli deo Gloria, Kamperland, 203 p., 2e pr.Chr. Neuzen Mannenkoor, Ter- neuzen, 196 p., 2e pr.Soli Deo Gloria, Koudekerke, 199% p., 2e pr. Soli Deo Gloria, Kattendijke, 190 p., 2e pr.Looft den Heere, Heinkenszand, 198 p., 2e pr. Ons Genoegen, Heinkenszand, 198% p. Eerste afdeeling Looft den Heer, Wol- faartsdijk, 207% p., 2e pr.De Lofstem, Zierikzee, 187 p., 3e pr.Excelsior, Ter- neuzen, 206% p., 2e pr. Afdeeling uitmuntendheid A Soli Deo Gloria, Souburg, 256% p., le pr. Afdeeling uitmuntendheid B Looft den Heer, 't Zand, 232% p., 3e pr.Hosanna, Yerseke, 252% p., 2e pr.Hosanna, Vlis singen, 257% p., 2e pr. Hosanna uit Vlissingen, directeur de heer J. W. Bommeljé behaalde het hoogst aantal punten van het geheele concours, terwijl Soli Deo Gloria van Souburg, dat ook onder leiding staat van den heer J. W. Bommeljé promoveerde naar de afdeeling uitmuntendheid Bvoorwaar een mooi succes. Men begon dit uitstekend geslaagd con cours met het gemeenschappelijk zingen van het Bondslied, terwijl werd geëindigd met het zingen van Gezang 96 vers 1. Als jury-leden traden op de heeren J. Ponse, Rotterdam en A. F. de Braai, Haarlem. Bond van Harmonie- en Fanfarevereeni- gingen in Zeeland. Het concours te Heinkenszand. Verschenen is het programma van het 20e concours van den Bond van Fanfare- en Harmonievereenigingen in Zeeland, het welk op tweeden Pinksterdag te Hein kenszand zal worden gehouden. Het aan tal deelnemende vereenigingen bedraagt 33, een respectabel aantal, dat een record beteekent vcorzoover wij kunnen nagaan. Nu zoovele vereenigingen zich voor deel name aanmeldden, kan geen overgroote be langstelling van het publiek verwacht worden. Veel zal echter van het weer af hangen. Het concours zal worden gehouden op het terrein van den heer B. van den Dries, dat gunstig ten opzichte van het dorp is gelegen. Des morgens te elf uur vindt een officieele ontvangst van bondsbestuur, juryleden, voorzitters en directeuren der deelnemende vereenigingen op het gemeen tehuis plaats, waarna door de reeds aan wezige corpsen gezamenlijk de Zeeuwsche Bondsmarsch wordt uitgevoerd. Hierna vindt de afmarsch naar het concourster rein plaats, waar van 11.306.30 uur de wedstrijd wordt gehouden. De jury wordt dit jaar gevormd door de heeren D. Speets, hoofdleeraar aan het Conser vatorium te Amsterdam, Johan Bonte, dirigent te 's-Gravenhage en H. A. Maas, directeur Sted. Orkest en Muziekschool te Alkmaar. Des avonds wtotrden van 710.15 uur zoowel op het dorp als op de weide van den heer M. van Damme concerten gege ven door de vereenigingen Apollo" te Wissenkerke, „Oefening na den Arbeid" te Ritthem, „Excelsior" te 's-Heer Arends- kerke en „Rillandia" te Rilland. Wedvluchten met postduiven. De Schoondijksche concours- en verzen- dingsbond te Schoondijke en de Zeeuwsch* Vlaamsche bond te Oostburg hielden Maan dag jl. een prgsvlucht uit Dourdan. Wegens het slechte weer werden de duiven Zondag niet gelost, doch dit gebeurde nu den vol genden dag om 7 uur 15 m. De afstand be droeg 340 KM. De eerste duif kwam binnen om 12 u. 10 m. 3 sec. De laatste prijswin nende vogel te 12 u. 33 m. 42 sec. De uit slag van den wedstrijd, waaraan met 221 duiven werd deelgenomen, was G. Dusardeijn, Groede 1, 4, 53 M. Mabe- soone, Oostburg 2, 11, 12, 19, 47 A. Jan sen, Biervliet 3, 9 Joz. Pleijte, Breskens 5; Daansen, Oostburg 6 Yntema, Oostburg 7, 52 Leurgans, Breskens 8 P. de Smidt, Sluis 10, 16 A. de Munck, Breskens 13 Jan van Gijs, Breskens 14, 27 Jan Pleijte, Breskens 15, 18 W. Klaaysen, Breskens 17, 33, 34Hoevenagel, Biervliet 20 Faas Mzn., Breskens 21A. Cambier, Breskens 22, 26, 28, 38 Dobbelaere, Schoondijke 23 M. Simpelaar, Oostburg 24Risseeuw, Breskens 25, 32 A. Vermeulen, Breskens 29 W. de Jonge, Breskens 30 F. de Roo, Groede 31 j Jan de Meijer, Breskens 35 Verberkmaes, Groede 36 Woittiez, Bres kens 37, 48 P. de Puij, Biervliet 39 Bracke, Biervliet 40 W. Leenhouts, Oost burg 41De Wever, Biervliet 42 De Vey, Breskens 43, 49 Risseeuw, Oostburg 44 Bruijnooge, Breskens 45 M. v. d. Broeke, Breskens 46 M. Quaars, Breskens 50; I. Klaaysen, Breskens 51; Mabesoone. Oost burg 1ste overduif; De Wever, Biervliet 2de overduif. Besmettelijke ziekten. In de week van *15 tot en met 21 Mei kwamen in onze provincie 8 gevallen van roodvonk voor, nl. 5 te Sas van Gent, 2 te Biervliet en 1 te 's Heer Arendskerke. Te IJzendijke werd één geval van diphtherie geconstateerd. MIDDELBURG. Invoering watermetertarief. Naar aanleiding van op hun verzoek uitgebracht rapport van den directeur der bedrijven heeft de meerderheid van het college van B. en W. bg den gemeenteraad het voorstel ingediend om over te gaan tot geleidelijke invoering van watermeters, met dien verstande, dat le. met ingang van 1 November 1938 het maximaal in rekening te brengen jaar-bedrag voor wa terverbruik wordt gesteld op 48, waar voor, zonder bijbetaling, een jaar-verbruik van 160 M3. zal zijn toegestaan 2e. ge leidelijk, naar mate de financieele toe stand van het waterleidingbedrijf, ter na dere beoordeeling van den Raad, zulks zal toelaten, met de invoering van waterme ters zal worden voortgegaan en met de verlaging van het maximaal in rekening te brengen jaar-bedrag voor waterverbruik tot 24 waarvan dan, zonder bijbetaling, 80 M3 per jaar zal worden verbruikt3e. met ingang van 1 November 1938 de een heidsprijs per M3. voor particuliere ver bruikers te verhoogen van 0.20 tot 0.30. De minderheid van B. en W. is evenals de minderheid van de commissie van bij stand voor de bedrijven, principieel tegen invoering van een watermeter-tarief. Het viel mee. De verwachtingen voor den Hemelvaarts dag waren niet groot en juist daarom is het gisteren zeer mede gevallen. Middel burg heeft zich in een vrij druk bezoek van buiten de stad kunnen verheugen. Het aantal vreemdelingen was niet overgroot, maar de Walchersche jongelingschap be sloot in grooten getale den dag met een bezoek aan onze stad. De muziekvereeniging „Crescendo" hield haar jaarlijkschen wandeltocht. Om 8 uur ging het spelende over Koudekerke naar Vlissingen, waar het muziekkorps veel bekijks trok en waar "een half uur gerust werd. Het ging terug over den Nieuwen Vlissingschen weg. Afgezien werd van het plan om nog een deel der stad door te trekken en het ging langs den kortsten weg terug naar het repetitielokaal. Des avonds met den trein van 9 uur kwam Achilles met de signaalafdeeling terug uit Goes en maakte nog met volle muziek een wandeling door de stad. Alles bijeen nog een vrij goede Hemelvaartsdag. RUZIE IN EEN REISVEREENIGING. De voorzitter mishandeld. Naar wij vernemen hebben drie van de bestuursleden der afdeeling Walcheren van de Ned. Reisvereeniging plotseling „om moreele redenen" hun bestuurslidmaat schap neergelegd. Een dezer drie is de voorzitter dezer 700 leden tellende afdee ling, de heer C. C. Mantz. De reden hiervan is deze, dat een der andere bestuursleden, de heer Gabriëlse, den voorzitter op een bestuursvergadering heeft aangevallen en ernstig mishandeld. Dit bestuurslid heeft later, met den heer van Nieuwenhuizen, zijn medestander, be dankt, doch op een 23 Mei gehouden, slecht bezochte, ledenvergadering (volgens onze inlichtingen waren er slechts een 25- tal personen aanwezig), zijn de heeren Van Nieuwenhuizen en Gabriëlse door hun aan hangers, die een kleine meerderheid vorm den, herkozen. De zittende bestuursleden, de heer C. C. Mantz, en mevrouw J. R. PietersCorne- lisse en de heer H. Th. de Meijer, hebben toen onmiddellijk ontslag genomen en de vergadering verlaten. De heer A. A. Noest, oud-voorzitter der afdeeling, heeft zich bereid verklaard voor- loopig als voorzitter op te treden. OOST- EN WEST-SOUBURO Belgisch bezoek aan den gedenknaald van Marnix van St. Aldegonde. Gistermiddag omstreeks half 5 uur brachten in drie touring-cars, ongeveer 70 leden van de Antwerpsche vereeniging voor Natuur- en Stedenschoon, een bezoek aan den gedenknaald voor Marnix van Sint Al- degonde op de begraafplaats te West-Sou burg, waar zij werden ontvangen door den burgemeester dezer gemeente en het be stuur der Souburgsche Oranjevereeniging. De heer J. C. Gabriëlse, voorzitter der Sou burgsche Oranjevereeniging en het comité voor de Marnix-herdenking, sprak een wel komstwoord. Daarna hielden de heer Fr. Wittemans uit Antwerpen en burgemeester Stemerding een rede. De heer Wittemans lag nog eeni ge particuliere correspondentie voor, door Marnix op zijn kasteel te West-Souburg geschreven, en een gedicht over den slag op den Kauwensteinschendijk te Antwerpen, die juist 353 jaar geleden plaats vond. Vroegere athleet bijna hulpeloos door rheumatische pijnen; Nu weer zoo lenig als een kat. Hij schrijft ons o.a.„Mijn knieën waren door een rheumatische aandoening zoo stijf, dat ik slechts met veel pijn en moeite uit een stoel kon opstaan. In mijn jonge jaren had ik nog wel in twee elftallen gevoetbald en hield ik het schoolrecord op de 100 en 200 meter. Nadat ik zonder resultaat verschillende wrijfmiddelen had geprobeerd, nam ik een proef met Kruschen Salts en om kort te gaan, ik ben nu weer zoo lenig als een kat". W. S. F, Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen aan tot actieve geregelde werking, waar door Uw lichaam gezuiverd wordt van alle schadelijke stoffen, o.a. het gevaarlijk urinezuur, wat in de meeste gevallen de oorzaak is van Uw rheumatische pijnen. Geleidelijk maar zeker zullen de pijnen ophouden en U zult zich zoo goed voelen als in de beste dagen Uwer jeugd. Kru schen Salts is verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten. (Adv.)] DOMBURG Een waaghals. De badgasten voor Domburg komen altijd over landdoch in dit voorseizoen kwam een badgast over zee Domburg binnen en wel in een kano, van rubber met latwerk van binnen. Het was een inwoner van Brussel, die buitenom den tocht van daaruit naar hier met dit ranke vaartuigje, de „Ampa- ra", had gemaakt. Het einddoel is Zand- voort, terwijl de reis daarheen in étappes wordt gemaakt. Dat een en ander niet zonder gevaar is, bleek bij de landing alhier. De kano sloeg in de branding om. Ook moest een dag met vertrek gewacht worden, omdat de zee te woelig was en het niet mogelijk bleek, door de branding heen in zee te komen. GOES Jubileum-sportdag. In verband met haar vijfjarig bestaan ha de Goesche wandelsportvereeniging „de Amateur" tegen gisteren een jubileum sportdag georganiseerd, die uitstekend ge slaagd is. Van de wandelaars maakten de Juniores een 20 K.M. tocht en de anderen liepen 35 K.M. Voorts werd een wielrijders stertocht ge houden. De deelnemers hieraan moesten op; vastgestelde tijdstippen te Wemeldinge en Hoedekenskerke him kaart laten afstem pelen. Des avonds werden in het Schuttershof de prijzen uitgereikt. De uitslag is als volgt Wielrijdersle pr. G. Reijns te Goes, 2e C. Brand idem, 3e D. de Brurjne idem, 4e N. v. Wijngen en 5e A. C. van Wijngen, beiden te Kloetinge. Wandelaars Seniores eereprgs de Jantjes te Vlissingen, le pr. Trekvogels te Terneu- zen, 2e C.K.W.O. te Vlissingen, 3e Achilles te Middelburg en de Wandelaars te Goes, 4e Arve te Middelburg, 5e De vroolijko tippelaars te Vlissingen. Wandelaars Juniores le pr. Achilles, 2e Berdenis van Berlekomgroep te Middelburg, BRESKENS Prgsvlucht met postduiven. De duivenmaatschapprj „Nog Sneller" te Breskens hield Zondag een prgsvlucht op Moescroen met 214 duiven. De duiven wer den gelost om 7 u. 30. De afstand bedroeg 76 KM. De eerste duif kwam te 8 uur 37 min. 39 sec. aan en de laatste prijswinnen de duif om 8 uur 16 min. 10 sec. De uitslag was als volgt. A. Cambier le pr.Woittiez 2, 7; Jan Plegte 3, 45; A. Vermeulen 4, 20, 33 J. Faas 5A. Florussen 6 G. Plegte 8, 50; Jan van Gijs 9, 30 I. Klaaysen 10Bour- graaf 11, 21, 25, 28, 29 J. Maas 12, 53 J. van de Wege 13 M. v. d. Broeke 14 C. Wisse 15 Porrey 16 Jan Pleijte 17, 24, 54 M. de Visser 18 G. Boekhout 19 P. Buyne 22, 44 Joh. Carels 23 Jac. Quaars 26, 36, 39 Jan v. d. Broecke 27 Jan Quaars 31W. Plegte 32, 48 Schippers 34 A. de Jonge 35 Jac. Faas 37 J. Wis se 38, 51 Jac. Wisse 40 A. Hamerlink 41P. Haartsen 42 P. Jacobs 43I. da Jonge 46 P. Jacobs 47F. de Lange 49 P. Haartsen 52. OverduivenC. Klaaysen, P. Jacobs, W. Kl^ysen, J. Maas en W« Klaaysen. ST. MAARTENSDIJK Drama te St. Maartensdijk. In de schuur van den heer S. aan de Westvest te St. Maartensdijk is Woensdag morgen het lijk gevonden van een 12-jarig meisje, de hals was doorgesneden. In de zelfde schuur werd een achttienjarige jon geman opgehangen aangetroffen. Naar de toedracht van het gebeurde wordt een onderzoek ingesteld. Vooralsnog tast men omtrent de drijfveer in het duis ter. staat dag en nacht in Telex-verbinding met de grootste binnen-en buitenl. persbureaux J Haar nieuws is tot de taaiste minuut „BIJ"

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2