s Huisvrouw WAT GEEFT DE RADIO? GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND TOTO kinderen spelen met vuur Resultaatvier woningen in de asch gelegd. Kinderen, die gistermiddag met lucifers speelden, waren oorzaak van een feilen brand te Maurik, welke twee woningen in de asch heeft gelegd. Eerst tastte het vuur den hooiberg op het eri van den landbouwer A. van Os aan, welke onmiddellijk vlam vatte, waarna het woonhuis in brand raakte. Snel verbreidden de vlammen zich en tastten ook den hooiberg en woning van den landbouwer A. Drost aan. Beide wonin gen waren met riet gedekt en stonden in weinig tijd in lichter laaie. De plaatselijke brandweer, die kort na het uitbreken van den brand aanwezig was, kon tegen de vuurzee niets uitrichten. De beide woningen met hooibergen wer den geheel in de asch gelegd. Slechts een gedeelte van de inboedels kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. Omstreeks half vier ontstond in een schuurtje achter de boerderij van den land bouwer J. van Dijk te Ittersum gem. Zwol lerkerspel een brand, die zich aanstonds ernstig liet aanzien. Aangewakkerd door de i vrij feilen noordoostenwind, deelde het vuur zich met groote snelheid mede aan eenige nabijstaande schuurtjes en hooiber gen, alle met riet gedekt, waarna het zich voortplantte naai bet rieten dak van de boerderij. Ook dit vatte vlam, zoodat de a^omobielbrandspuit van Zwollerkerspel, die spoedig ter plaatse was, zich in hoofd zaak moest beperken tot blusschen en nat houden van belendende arbeiderswoningen en eenige schuurtjes. Naar alle waarschijn lijkheid is de brand ontstaan door het spelen met vuur door kinderen. Alles was verzekerd, hoewel laag. e s Te Vaassen brak gisteravond brand uit in de boerderij van den landbouwer J. B. Kasteel, gelegen in het Bosserbroekerveld. Onmiddellijk werd de brandweer gealar meerd, die met twee moto^spuiten uitrukte. Ondanks krachtig ingrijpen, kon zij niet verhinderen dat de geheele boerderij een prooi der vlammen werd. Een schuur kon behouden blijven, terwijl de inboedel voor een deel tijdig in veiligheid kon worden gebracht. De brand is ontstaan, doordat het zevenjarig zoontje van den landbouwer met lucifers had gespeeld. a In den afgeloopen nacht is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in de boer derij van den landbouwer r. Klomp, eigen dom van den landbouwer W. van Strik te IJhorst, nabij de Wijk. De bewoners werden door het geknetter van het vuur wakker en moesten zich in allerijl in nachtgewaad in veiligheid stel len. De brand had zich intusschen zoodanig uitgebreid, dat aan blusschen niet te den ken viel. De geheele boerderij werd dan ook een prooi der vlammen. Twee paarden, negen koelen, vier pinken, vier kalveren, eenige varkens en vier gel- ten kwamen in de vlammen om. De schade, welke aanzienlijk ls, wordt door verzekering gedekt. Voorts heeft een felle brand gisteravond de Tarvo meelfabriek aan den Schalkwij- kerweg te Haarlem vrijwel geheel in de asch gelegd. Een knecht, die omstreeks acht uur op de bovenverdieping bezig was, bespeurde een sterke brandlucht en ontdekte, dat een filterkast van de instrumenten, waar mede het stcf op de machines wordt weg gezogen, in brand stond. Onmiddellijk waarschuwde hij den bedrijfsleider, die te genover de fabriek woont, en deze scha kelde den stroom uit, waardoor de machi nes stopten. Vervolgens trachtte hij na de brandweer gewaarschuwd te hebben, de vlammen met de in de fabriek aanwezige snelblusschers te dooven, hetgeen echter niet meer mogelijk was. Daar het gebouw, dat een verdieping hoog was, van hcut was opgetrokken, stond het weldra geheel in lichterlaaie. Weldra wierp de brandweer groote watermassa's in de vlammenzee, die daardoor zienderoogen afnam. Ook wist de brandweer te voorkomen, dat een ter linkerzijde belendende boerderij, welke door den hevigen vonkenregen gevaar liep, door het vuur werd aangetast. De aan den anderen kant staande woonhuizen werden niet bedreigd, dank zij de gunstige wind richting. Na een uur blusschen was men den brand meester. De maalderij en de meelkamers, waarin ongeveer 350 balen meel waren opgeslagen, zijn volkomen uit gebrand. Alleen het kantoor kon gedeelte lijk behouden worden. Men vermcedt, dat de brand ontstaan is doordat de schroef of een ander ijzeren voorwerp tusschen de maalsteenen is ge raakt en door de hierdoor ontstane vonken het zeer explosieve meelstof vlam heeft gevat. De vlammen zijn door de exhausters in de houten kokers van de filterkast ge zogen, die daardoor is gaan branden. Ongeveer anderhalf jaar geleden is in deze fabriek op dezelfde wijze brand ont staan, welke toen echter neg tijdig door den bedrijfsleider gebluscht kon worden. Doordat ook de machines verloren zijn gegaan, bedraagt de schade naar schat ting 50.000. Zij wordt door verzekering gedekt. De eigenaar van de fabriek, de heer M. J. Vcs, is echter niet tegen be drijfsschade verzekerd. Proefneming met raket. Gistermiddag is te Rotterdam op het achterterrein van het Feijenoordstadion een interessante proefneming gehouden met een postraket. Den laatsten tijd hebben o.a. bij Katwijk, in de duinen dergelijke proefnemingen plaats gehad, welks geen van alle geslaagd mogen heeten. Gistermiddag echter is het den heeren dr. A. J. de Bruijn en den construc teur H. W. Deering bij hun 323ste poging gelukt hun moeitevollen arbeid met althans hoopvolle resultaten bekroond te zien. Daar de electriscbs spanning, waarmede men de lading tot ontbranding wilde bren gen, niet hoog genoeg was, duurde het een vol uur, eer de lading tot ontbranding kwam. Toen startte de raket, die ongeveer 60 c.M. lang en Zeppelinvormig is, op vlotte wrze. Met een oorverdoovenden knal schoot de raket van de startbaan het luchtruim in, volgens den constructeur met circa 600 K.M. snelheid. Tot zoover scheen de proefneming te zullen slagen. Toen echter de raket nog niet ten volle de startbaan verlaten* had, moet de bodem van de ladingkamer het begeven hebben, waardoor de 400 gram la ding geen noemenswaardige uitwerking meer had. De raket bereikte een hoogte van circa 400 meter, alleen gedreven dus door een startpatroon, duikelde eenige malen over den kop, werd door den wind afge dreven en slechts het stalen binnenwerk, bestaande uit een Mannesmann-buis van vliegtuigstaai, viel in een veld in de on middellijke nabijheid van het stadion neer. Bij onderzoek bleek, dat de bevestigde parachute, die er voor dienen moest, de raket na het uitwerken van de lading veilig te doen landen, reeds bij den start was weggeslingerd. De uit vjjftien brieven be staande post was ten deeie verbrand en werd verspreid in de omgeving van de startbaan gevonden. De heer de Bruijn beschouwt deze proef neming, ondanks dezen tegenslag, als ge- c^eltelijk geslaagd. Hij is van plan binnen twee maanden een tweede raket, waaraan hf reeds werkt, te beproeven. Het eenige, waarvoor hij thans nog een methode zoekt, is een betrouwbare constructie van de ladingkamer. Honderd varkens in be slag genomen. Bij een mester te Zaandam, die tevens als handelaar staat in geschreven, zijn honderd varkens in beslag genomen, op grond van overtreding van het crisis varkensbesluit, dat verbiedt varken*, voor den handel bestemd, langer dan veer tien dagen in bezit te hebben. De varkens zijn op het gemeente-slacht huis verkocht aan een exportslager te Haarlem en daarheen vervoerd. Clandestiene kuiken- broederij tiert nog welig Ambtenaren van den crisis-opsporings dienst, in samenwerking met de gemeente politie, hebben gisteren wederom twee broedmachines in beslag genomen, die zon der vergunning in bedrijf waren gesteld. Bg den landbouwer B. in Doesburgerbuurt gin gen 4800 eieren in handen der politie over, die in één dag niet minder dan 10.800 broedeieren wist buit te maken. Wel een bewijs hoe welig de clandestiene broedergen tieren. Doodelijk ongeluk. Op den Heiligenbergerweg te Hamersveld, gem Leusden, is gisteren de 29-jarige ongehuw de schilder van Doorn, woonachtig te Ha mersveld, met zijn motor tegen een boom gereden. Deerlijk gewond werd hij naar het ziekenhuis „de Lichtenberg" te Amers foort vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Vermoed wordt, dat van D. is komen te slippen. Groot alarm om niets. Niet goed functionneerende brandmel ders hebben gisteren de Amsterdamsch 3 brandweer twee maal met groot materiaal doen uitrukken. De eerste melding was van het armen huis aan de Roeterstraat, de tweede kwam van de Petroleumhaven. Meldingen van twee zeer belangrijke en groot gevaar opleverende punten, welke bij nader onderzoek gelukkig loos bleken te zgn. Tram uit de rails ge loop e n. Gisteravond is door onbe kende oorzaak een motor- en bgwagen »n de bocht KoninginnewegEmmaplein té Amsterdam, uit de rails geloopen. Na tien meter te zijn doorgereden, kwamen de voertuigen tot stilstand. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Slechts sleur de de tram een langs den kant van den weg staand rijwiel mede, dat geheel werd vernield. De passagiers bleven tijdens deze onge wone manoeuvre van de tram volkomen rustig. Vanuit de remise aan den Koninginne weg vertrok dadelijk na de ontsporing een kraanwagen met personeel. Na een half uur waren de wagens weer in het goede spoor gebracht en kon de tram haar rit vervolgen. St. Bernardhonden op weg naar Tibet. Gisteren is een aantal St. Bernardhonden te Marseille aan boord van een schip gebracht om naar In- dië te worden gebracht, waar zij onder lei ding van hun verzorger, broeder Cyril van het Sint Bernardshospitium, zullen werken In het Himalaya-gebergte. Hun standplaats zal worden het klooster van de Fransche Augustynen in den Latsapas in Tibet. Dit klooster ligt ongeveer 5000 meter boven den zeespiegel en er is een hospitium aan verbonden voor de karavanen, die stofgoud en bont van Tibet naar Britsch Indië bren gen. Tot nu toe beschikken de monniken alleen over een hoorn om de reizigers de ligging van het klooster bekend te maken gedurende sneeuwstormen. Thans zullen de honden worden gebruikt voor het redden van verdwaalden. Zooals men zich zal herinneren werder» de honden in den vorigen zomer Ier dood veroordeeld, omdat z^j een klein meisje hadden aangevallen. Het kind is aan de ge volgen overleden. Dit vonnis is niet uitge voerd, doch de honden bleven opgesloten ra een sterke omheining. Broeder Cyril, die de honden vergezelt, heeft ze jarenlang verzorgd en hoewel hg niet meer zoo jong is, heeft hij zijn over sten verzocht zijn honden naar Tibet te mo gen vergezellen. De oplichting van een aannemer in Arnhem. De zer dagen hebben wij gemeld, dat te Arn hem twee uitvoerders, die in dienst waren van een aannemer, tezamen met een hout handelaar in arrest zijn gesteld wegens op lichting van den aannemer. Thans blijkt, dat de uitvoerders den aan nemer niet alleen hebben opgelicht met ge fingeerde houtbestellingen, doch ook met gefingeerde bestelli^en van baksteenen. De uitvoerders bestelden bij een commis sionair te Arnhem meer steenen dan noo- dig waren voor den bouw. Zij leverden den aannemer slechts zooveel steenen als noo- dig waren, doch brachten hem de ganschn bestelling in rekening. Den commissionair lieten zij mee profiteeren van de opbrengst van deze oplichting. Thans is ook de commissionair door de poiitie aangehouden, zoodat zich in totaal vier personen in verband met deze oplich tingsaffaire in arrest bevinden. VOOR Dt VOOR DE SPtNAZIE-ÏIJD. door MARTINE WITTOP—KONING. Spinazie op Italiaansche wijze (4 per sonen). iy2 kg jonge spinazie, 40 g. (2 afgestre ken eetlepels) boter, 15 g. (lt/2 afgestre ken eetlepel) bloem, li/2 dL melk, 4 afge streken eetlepels geraspte kaas, wat zout. Hak of snijd de rauwe spinazie fijn, voeg ze bij de heete boter in de pan en laat ze daarmee gaar smoren (ongeveer 15 minu ten). Strooi er door een zeef bloem over, roer die er door en giet er dan onder voortdurend roeren de melk bij tot de groente een gebonden geheel vormt. Roer er de geraspte kaas door en zooveel zout als voor den smaak noodig blijktbreng het gerecht over in een dekschaal en pre senteer er een schaaltje „croütons" bij (dobbelsteentjes oud brood, in boter rond om bruin gebakken). Spinazie met visch-filets en kaassaus (4 personen). 4 gefileerde wgtings (of een even groote hoeveelheid andere vischfilets), li/2 kg jon ge spinazie, kg aardappelen, ongeveei L. melk, 50 g. (i/2 ons) geraspte kaas, 30 g. (3 afgestreken eetlepels) bloem, on geveer 100 g. (1 ons) boter. Kook de spinazie op de gewone wijze gaar, laat ze uitlekken, hak of maal ze fijn en vermeng ze met ongeveer 1 y2 afgestre ken lepel van de boter. Kook de aardappelen en maak ze met li/2 eetlepel van de boter en ongeveer 3i/2 dL. van de melk tot een mooie gladde purée. Kook de vischfilets gaar in wat water met zout (ongeveer 6 minuten). Bereid een kaassaus door roerende de nog overgehouden boter te vermengen met de bloem, er langzamerhand de rest van de melk (4 dL.) bij te gieten, de saus even te laten doorkoken en er dan de geraspte kaas door te roeren. Leg op den bodem van een ruimen vuur vasten schotel de vischfilets, bedek ze met de spinazie, spreid daarover de aardappel- purée uit en giet er ten slotte de kaassaus over. Zet den schotel in een warmen oven tot de oppervlakte mooi goudbruin is ge kleurd. Spinazierolletjes (4 personen). 4 eieren, 4 eetlepels melk (of water), 1 flinke theelepel «out, ongeveer 60 g 3 af gestreken eetlepels) boter, 1 kg jonge spi nazie, 2 eetlepels geraspte kaas. Kook de gewasschen, flink uitgeknepen spinazie vlug gaar (ongeveer 15 minuten), hak of maal ze, voeg er 1 afgestreken eet lepel boter bij n bind zoo noodig het over tollige vocht met wat broodkruim of wat aangemengde maizena. Klop intussche-' de eieren met het zout, voeg er de melk of het water bg en bak van dit omelette-beslag met de nog over blijvende 2 lepels boter een viertal kleine omelettes. Bedek elke omelette met een gedeelte van de spinazie en rol het dan op. Schik de rolletjes in een ondiepen vuurvasten schotel naast elkaar, bestrooi ze met de ge raspte kaas en zet den schotel in een hee ten oven tot de kaas goudbruin is gekleurd. veere. ONDERTROUWD: J. J. Dekker, 83 j. en S. Blanker, 32 j. GETROUWD: M. Wielinga, 31 j. en M. J. Poppe, 25 j. BEVALLEN: J. Castel, geb. Sparrentak d. M. O. Bol jé, geb. De Smet z. (M.C.) ZATERDAG 7 MEI GOES. GETROUWD: J. van Heteren, 24 j. en E. M. Fait. 25 j. A. C. Kil, 21 j. en R. M. Tierie, 21 j. G. Mennen, 36 j. en J. M. van Doorn. 37 j. BEVALLEN: L. Duijnhouwer, geb. Zandee, z. (D.Z.) jffilversum L 1875 M. (Tevens over den Jaars veldzender op 415.5 M.). K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoon- muzlek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 K.R.O.-Orkest. (1.00 Gramofoon muziek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 K.R.O.-Orkest. 3.00 Kinderuurtje. H.I.R.O. 4.00 Gratnofoonmuziek. 4.05 Causerie over het oefisme. 4.25 Gramofoonmuziek. 4.30 H.I.R.O.-Post. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.40 Causerie over den Vrou wen-V redesgang. K.R.O. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 K.R.O. Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Missiepraatje. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Ber'chten A.N.P. Mede- deelingen. 8.15 Overpeinzing met muzi kale omlijsting. 8.35 Koninklijke Militaire Kapel, K.R.O.-Orkest, de K.R.O. Melodisten, de K.R.O.-Boys en solist 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.55 Gramofoonmuziek. Hilversum H, 301.5 M. V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.45 Esmeralda-Septet. 3.15 Schaakles. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.30 Causerie „Omdat vrou wen gefooven". 4.50 Gramofoonmuziek. 5.40 Letterkundig overzicht. 6.00 Orgelspel. 6.20 Frlesche uitzending. 7.05 Filmland. V.P.R.O. 7.30 Bijbelvertellingen. V.A.R.A. 8.00 Herhaling S.O.S.- Berichten. 8.03 Berichten A.N.P. 8.15 V.A.R.A.-Orkest en solfsten. 9.00 Toespraak. 9.15 En nu.... Oké. 10.30 Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 10.35 Radiotooneel. 11.00 Souvenir-Orkest en so listen. 11.30 Community-Singing. 11.45 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 ML 10.20 Gramofoonmuziek. 11.10 Wynford Reynold's Octet. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Het New Coventry Hippodrome-Orkest. 1.20 Het Gershom Parking- ton-kuintet. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Sportreportages. 4.35 George EIrfck en zijn „Music Makers". 5.20 Berichten. 5.50 Sportpraatje. 6.05 B.B.C.-Orkest. 6.50 Radiojournaal. 7.20 Music Hall-programma. 8.20 Berichten. 8.40 Uit Amerika Week overzicht. 8.55 Medische discussie. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.10 Sportreportage. 10.25 Jack Harris en zijn Band. 11.10 Berichten. Radio Paris, 1648 M. 7.55, 9.05 en 10.20 Gramo foonmuziek. 11.35 Bailiy-Orkest. (Om 12.50 Zang). 2.20 en 3.05 Zang. 5.05 Leonora del Castillo en haar ensemble. 7,35 Zang. 7.50 „Le roi d'Ys". opera. 10.20 Jo Bouillon's dans- orkest. Keulen, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Omroepsextet. 11.20 Weensch Symphonle- orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroep Amusements orkest, Militair orkest en solisten. 5.30 Solistenconcert. 6.30 Orkest van den Rijks arbeidsdienst. 7.20 Gevarieerd concert. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50 Georg Grüber en Joe Bund met hun orkesten. Brussel, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepklein- orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Jazz-pianoduetten en Zang. 3.35 Vioolvoordracht. 4.20 Omroepkleinorkest, 5.35 Gramofoonmuziek. 6.20 Zang. 7.20 Cabaretprogramma. 8.20 Militair Orkest en Man nenkoor „De Vereenig- de Werklieden". 10.20 Gramofoonmuziek. Brussel, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroep orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Zang. 2.50 Cellovoordracht. 3.20 Omroeporkest en solist. 4.20 Kwartet „Pro Arte". 6.05 en 6.35 Gramofoon muziek. 7.20 Omroepsymphonie- orkest, solisten en Om roepkoor. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Populair concert. 10.20 Gramofoonmuziek, Deutschlandsender, 1571 M. 6.30 Het Miihlbeck-Orkest, solisten en het Schu- rlcke-Trlo. 7.20 Omroepkoor en -orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Berichten. 10.20 Omroepdansorkest en duo's. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Georg Grüber en Joe Bund met hun orkesten. fff PREDIKBEURTEN ZONDAG 8 MEI 1938. Ned. Herv. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Kerkdienst voor Jongeren 10 uur Kerkdienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Candidaat F. PIJLMAN. 5.30 uur Candidaat F. PIJLMAN. Chr. Geref. Kerk. 9.30 uur .Leesdienst. 5.00 uur Leesdienst. Evang. Lath. Kerk. 10 uur Ds. L. B. TJEBBES, Emerlt. Predikant te Middelburg Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Vrijzinnig Hervormden. 10.30 uur Ds. H. VERMAAS, van Lochem Gereformeerde Gemeente. (De Lanoystiaat). 9.30 uur Preeklezen. 2 uur Preeklezen. 6 uur Preeklezen. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Molenstraat Hoek Bakkersgang), Kerkdienst 10 en 6 uur. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Lokaal Vrouwestraat 45). Kerkdienst 10 en 4 uur. Leger des Heils (Gravenstraat). Zaterdag 8 uur Straatprediking. Zondag 7.30 uur Bidstond 10 uur Heiligings samenkomst 3.30 uur Openluchtsamenkomst 8 uur Verlossingsamenkomst. Zondag 9, 12 en 5 uur Belangrijke kindersamen komsten. Dinsdag 8 uur Soldatenmeettng. Donderdag 2.15 uur Gezinsbond. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. L. C. SPIJKERBOER. 2 uur Ds. D. J. VOSSERS, van Vlissingen Mamixschool (West-Soubarg). 10 uur Ds. W. REUS, van Westkapelle Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. C. B. BAVINCK. 2 uur Ds. C. B. BAVINCK. RITTHEM. 9.30 uur Ds. D. J. VOSSERS, van Vlissingen 2 uur Ds. J. J. HIETKAMP, van Vlissingen KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. L. J. C. VISBEEK, van Vlissingen. 2 uur Ds. J. W. VAN KOOTEN. (Bediening H. Doop). 'T ZAND. 10 uur Ds. W. VAN KOOTEN. 2 uur Geen dienst. 9.30 uur Ds. DIPPEL, 2 uur Geen dienst. BIGGEKERKE. Ned. Herv. Kerk. van Middelburg ARNEMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. BAKKER, van Veenendaal (Voorbereiding h. Avondmaal). 2 uur Ds. BAKKER. 6 uur Gereformeerde Kerk 9.36 uur Ds. H. SCHOLING. 2 uur Ds. h. SCHOLING. KLEVbRSKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. P. FAGEL. 2 uur Geen dienst. GROEDE. Evang. LuthKerk. 9.30 uur Da. m. P. STOL. MIDDELBURG. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur Ds. P. J VAN DER HOOF. 6 uur Ds. P. G. VAN DER HOOF. Waalse he Kerk (Eglise Walonne). Pas de service. BUITENGEWONE DIENSTEN. Gereformeerde Gemeente (De Lanoystraat). DONDERDAG 12 Mei 7.30 uur Ds. B. NEERBOS, van Rilland Bath Samengesteia dooi hei Kon meteorologisch Instituut te De Büi Hoogste barometerstand 774.8 te Aku- reyri. Laagste barometerstand 752.1 te Ingö. Verwachting Meest matige noordweste lijke tot noordelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, wellicht eenige re gen in het noorden, in het zuiden weinig of geen regen, iets koeler. Buitenlandsch Weerbericht Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut De depressie, die gistermorgen ten noor den van IJsland lag, vormde de afsluiting van het gebied van lagen luchtdruk in de Poolzee. Zij bewoog zich in oost-zuidooste lijke richting en bevindt zich thans op de Noorsche zee. Aan de achterzijde breidde het gebied van hoogen luchtdruk zich naar het noorden uit, zoodat thans een strook van hoogen luchtdruk zich uitstrekt van de Azoren over Groenland tot hoog in het noorden. De arctische winden deden op IJs land en Janmayen de temperatuur weer tot beneden het vriespunt, resp. onder min vijf graden, dalen. De koude-inval is de Faroer rog niet gepasseerd. Geheel Scandinavië is thaiis onder invloed der depressies en de temperatuur is op verscheidene plaatsen sedert gisteren nog gedaald. In het Oost zeegebied en in Centraal-Europa verander de de temperatuur uiteenloopend. De de pressie in het zuiden blijft stationair. Zij gaf gisteren in het zuiden van Frankrijk aanleiding tot onweer en zwaren regen in de Pyreneeën en in Provence. In bet Ka naal en noord-Frankrijk blijft de wind uit oost In het geheele waarnemingsgebied nam de bewolking toe. In de Alpen werd het weer iets kouder. Het station op de Saentis meldt lichten sneeuwval. Het is te voorzien, dat de wind in het noorden zal blijven met koel bewolkt weer, mogelijk later met eenigen lichten regen. WEERBERICHT VCOR BELGIË. Matige N.O. wind, later vrij sterke tot matige wind, afwisselend helder en be wolkte hemel, vrij koel met een nachte lijk temperatuursminimum van 0 tot 5 gr., plaatseiyk rijm op het laatst van den nacht. De barometer daalt langzaam. HOOGWATER TE VLISSINGEN Mei Vrijdag 6E.K. 5.45 18.08 Zaterdag 7 6.25 19.21

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 5