„Hii heeft gezeten NOOTJES UIT DE PROVINCIE öileen bij KREYMBORG Te Amsterdam is dezer dagen een plaat selijke afdeeling van de Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtbescherming opge* richt. Sinds ongeveer twee jaar bestaat reeds een afzonderlijke Amsterdamsche vereeniging. Ernstige pogingen zijn in het werk gesteld om deze vereeniging er toe te bewegen zich bij de landelijke organisatie aan te sluiten, doch deze pogingen hebben gefaald, mede omdat de Amsterdamsche vereeniging het standpunt bleef innemen, dat zij zich niet door de overheid wenschte te laten dwingen. o In tegenwoordigheid van den minister president is aan Eduard Herriot, den voor zitter van de Fransche Kamer, den titel van doctor honoris causa der Egyptische universiteit verleend. e Het aantal werkloozen in Tsjecho-Slo- wakije bedroeg in Maart 435.000. 9 Volgens berichten uit Hudiksvall (Zwe den) zijn aldaar nieuwe goudvondsten ge daan, welke waarschijnlijk zullen leiden tot de exploitatie van deze ertsen. Onlangs werden reeds in het erts goudkorrels ont dekt. Na electrische metingen bleek dat de ertslagen goud bevatten, en wel volgens de laatste onderzoekingen een hoeveelheid van 32 gram per ton. 0 9» Te Alexandrette is gisteren een botsing van politieken aard ontstaan, waarbij ver scheidene schoten werden gelost. Er vielen zes gewonden. De wacht van het Sandjak herstelde de orde. In Antiochië blijft de toestand eenigszins nerveus. Men is daar bezig met voorbereidingen voor verkiezin gen. 0 0 0 Tengevolge van een breuk van een wa terleiding werd een deel van Venetië (Ita lië) onder water gezet. Tal van winkels zijn overstroomd. De stad zelve bleef eenige uren lang zonder drinkwater. De Grieksche politie heeft een uitge breide communistische organisatie ontdekt en documenten in beslag genomen. Er wer den 74 personen, onder wie 6 vrouwen, ge arresteerd. De helft der arrestanten werd veroordeeld tot gevangenisstraffen, gaande tot 4Yz jaar, de andere zijn verbannen. De bladen melden, dat de Littausche ka binetsraad besloten heeft een radiozender van 120 k.w. te doen bouwen. De Arabische terrorist Moestafa Hinda- nyeh is gisteren in de gevangenis van St. Jean d'Arc (Palestina) terechtgesteld. 9 9 Bij Zilupe aan de LetlandschRussische grens heeft de Russische grenswacht gis teren het vuur geopend op Letlandsche sol daten, van wie één gewond werd. De Let landsche gezant te Moskou heeft geprotes teerd en een streng onderzoek geëischt. 9*9 Rafaela Cacanova, de vrouw van een blanken man, heeft het leven geschonken aan een zevenling. De familie Casanova woont te Bajamo in de Cubaansche pro vincie Oriente. 9 De Boliviaansche luitenant-kolonel Juan de Dios Cardenas is door den krijgsraad ter dood veroordeeld. Hij was schuldig be vonden aan verraad en rebellie in verband met de jongste omwentelingspoging in den Chaco, die onder leiding stond van den vroegeren voorloopigen president David Torro. 9 De stad Antiochië is door een orkaan, gepaard aan een waterhoos geteisterd. De Orontes is buiten de oevers getreden en door de overstrooming zijn tien huizen in gestort. De bewoners werden onder de puinen begraven en meer dan twintig per sonen zijn om het leven gekomen. Beëedigingen. Ter terechtzitting der Arrondissements rechtbank te Middelburg, kamer voor bur gerlijke en handelszaken, zijn gisteren be- eedigd Als kantonrechter-plaatsvervanger in het Kanton Middelburg de heer mr. J. J. Hese, advocaat en procureur, wonende te Middelburg. Als ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente IJzendijke 1. de heer jhr. L. E. D. S. van Bonninghausen tot He- ringhaven, burgemeester dier gemeente 2. de heer J. L. C. V. I. A. Dierikx, ambte naar ter secretarie. Als ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Overslag 1. de heer V. A. Plasschaart, molenaar aldaar 2. de heer G. A. Boddaert, hoofd eener school, aldaar. Als waarnemend-deurwaarder in het Ar rondissement Middelburg en bij het Kan tongerecht te Oostburg, ter standplaats Oostburg, de heer Izaak Abraham Brak man, procureursklerk te Oostburg. Opgepast. Het finantieel weekblad voor den fond senhandel schrijft Lieden, die het gemakkelijker vinden, op den zak van het publiek te parasitee ren dan te werken, hebben weer een nieuw middel uitgevonden, om den menschen hun geld afhandig te maken. Dat middel is de dividend-polis, welke wordt uitge geven door een op nr, 108 de Perponcher- straat, te 's-Gravenhage, gevestigd syn dicaat „Proton". De personen, die zicht achter dezen naam verschuilen, schijnen een zoo hoo- gen dunk van hun uitvinding te hebben, dat op hun circulaires staat gedrukt „Alle auteursrechten, zoowel van het systeem als van den tekst, nadrukkelijk voorbehouden". Wat willen nu deze individuen Zij trachten het publiek tegen den prijs van 25 te verkoopen een dividend-polis, welke recht geeft op l/320ste deel van de op een aandeel Bengkalis gedurende net bestaan dezer maatschappij uit te keeren dividenden, echter met dien verstande, dat, zoodra 500 in totaal op een polis mocht zijn uitgekeerd, deze vervallen is. De geheele geschiedenis komt hierop neer, dat de snuiters, die dit zaakje op touw hebben gezet, ter beurze voor nog geen duizend gulden een aandeel Beng kalis koopen en voor het dividendblad daarvan tegen betaling van 8.000 320 bewijzen afgeven, elk recht gevende op l/320ste deel van het dividendbedrag, het welk over eenig jaar op het onderliggende aandeel mocht worden uitgekeerd. Dit wil zeggen, dat, als de Bengkalis een dividend van 5 uitkeert, de bezit ter van een „dividend-polis" voor dat jaar over zijn 25 koopsom ca. 15 cent tou cheert. Hg en de koopers van nog 319 divi dend-polissen hebben echter den Proton- parasieten een winst van meer dan 7000 (of 700 bruto bezorgd. Ten einde eenige kans op succes te neb ben bij hun plundering van de beurs van het publiek, hebben zij een uiteenzetting gegeven van de vooruitzichten der Beng kalis, welke aan het krankzinnige grenst en waarin zij een jaarlijksch dividend van 129 berekenen. En omdat deze „heeren'" hun werkterrein vooral schijnen te zoe ken op de Zeeuwsche eilanden, hebben zij in de circulaire ook een aanhaling uit het Oude Testament opgenomen. En wie is de uitvinder van al dit fraais Iemand, die in den lande een zeer ge vestigde reputatie heeft, n.l. mr. L. P. Denekamp, die in dezen met een derde een dokter schijnt samen te doeu. Vreemdelingen-industrie. Een Gooisch voorbeeld. De Middelburgsche Courant vertelde in haar nummer van gisteren het een en ander over het Gooische hotelplan en stelt hier de mogelijkheden van een soortgelijke organisatie voor Zeeland tegenover. Wij ontleenen aan het bewuste artikel het volgende Wat is het Gooische hotelplan Wé.t heeft het nu bereikt Ditalgeheele coördinatie van alles, hetgeen den toerist aangaat, in de deelne mende Gooische gemeenten. Er is voorseizoen (Mei, Juni, September) en daartusschen volseizoen. In het voor seizoen kan men een week-carnet kcopen van 29.50 af tot 52.50 (superklasse) in het volseizoen kosten ze 33.50 41 50.50 en 59.50. Behalve een gratis re genverzekering heeft de houder van zulk een Gohoplacarnet recht op een volle v/eek volledig pension in het hotel of pen sion zijner prijsklasse onbeperkt vervoer in den trein op het traject BaarnHil versum, met de Gooische tram, met alle interlocale autobusdiensten en met de Hil- versumsche stadsbusseneen IJsselmeer- vaart naar Urk, Marken of Volendam rondvaarten op de Loosdrechtsche plas sen deelname aan een excursie in Hilver sum ter bezichtiging van het vele archi tectonische schoon in deze gemeente een excursie naar Naarden, ter bezichtiging van het Raadhuis, de vestingwallen, het merkwaardige Comeniusmausoleumeen excursie door de fabrieken der N.S.F. met zenderbezichtigingCantonspark, Baarn, museum Hilversum, vrijen toegang tot de zomeravondfeesten, gratis toegang tot sommige bezienswaardigheden en groote reducties op de zwembaden te Crai- loo, Hilversum, Naarden en Loosdrecht en dan nog een gratis excursie door het Goci met Atobussen voor Gohoplanisten, die hun carnet op het spoorwegstation van vertrek laten afstempelen. Ziedaarwat kan men in alle redelijkheid nog meer wenschen De belanghebbenden bij het vreemdelin genverkeer in onze provincie weten nu, zij het in het kort, wat er aan zoo'n Hopla vast zit. Zoodat men zich alvast kunne beraden op de vraag, of er een Ze-Ho-Pla in elkaar te timmeren ware, om het volgend jaar bijv. de lieden die nu en om het Gooi wonen, en die nu wel eens wat anders willen, naar Zeeland te trekken. Ze-Ho-Plavrij vervoer op den trein van Rilland tot Vlissingen op alle bussen in de provincieop den provincialen stoombootdienstop alle trams die er bij ons nog rijden een boottochtje Breskens- Walcheren—ZierikzeeBuitenom mis schien zelfs een vice-versa-lripje (van de Witte-Week-Stgl) met de „Zeeland" naar Harwichvrij bezoek aan al het vele fraais hetwelk in onze provincie te zien valten dan een week in een onzer vele goede hotels en pensionshet is aan lokkelijk, maar...... het vergt een organi satie. Het Gooische hotelplan is na moeizamen en tijdroovenden voorbereidenden arbeid tot stand gekomen. Als het slaagt, dan ztj uitbreiding van dezen vorm van gesimplificeerd regionaal toerisme voor ons gewest in ernstige over weging te nemen, want de bevordering van het vreemdelingenverkeer is in Nederland nog lang niet, wat het zijn meet, en Zee land maakt in dit opzicht geen uitzonde ring, ten goede noch ten kwade." Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de pro vincie Zeeland a. met ingang van 24 Augustus 1938, tot voorzitter van het bestuur der waterkeermg van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomaes, B. J. M. Thomaes, te Hoofdplaat; b. tot dijkgraaf van den Hertogin-Hed- wigepolder, A. J. M. Rottier, te St. Jan steen. Besmettelijke ziekten. In de week van 24 tot en met 30 April kwamen in onze provincie 9 gevallen van roodvonk voor, waarvan 4 te Rilland Bath (in één gezin), 3 te Oud-Vossemeer (het 4e, 5e en 6e geval in één gezin) en één geval te Burgh en te Terneuzen, MIDDELBURG De nieuwe algemeene politieverordening. Van de gelegenheid opmerkingen te ma ken over het ontwerp-politieverordening, hebben de raadsleden op ruime wijze ge bruik gemaakt. Ds leden Paul c.s. bepleiten de vaststel ling van een verschillende strafmaat voor verschillende overtredingen naar gelang van den ernst. De commissie voor strafver ordening heeft daartegen bezwaren. Van het stellen van één algemeene maxi mum-straf in de politieverordening behoe ven, zooals de praktijk in andere gemeenten uitwijst, geenerlei moeilijkheden gevreesd te worden. De leden Paul c.s. hebben voorgesteld te bepalen dab het verbod inzake aanbrengen van voorwerpen aan gevels niet geldt voor vlaggestokken, vlaggen of wimpels, mits de onderkanten daarvan ten minste 2VZ meter van het wegdek verwijderd zijn, en tevens om geen beperking op te leggen dat er geen propaganda of reclame op voor mag komen. m De commissie heeft daartegen bezwaar, omdat niet alleen elders, doch ook in deze gemeente vlaggen vaak misbruikt worden voor allerlei handels-reclame en niet minder als propagandamiddel voor bepaalde poli tieke groepen. Het bestuur der postduivenvereniging „Zeelandia" heeft verzocht de verbodsbe paling voor het laten uitvliegen van duiven in bepaalde tijden, achterwege te laten, dan wel daarin het uitvliegen van postduiven uit te zonderen. Het lid Jeronimus heeft te kennen gegeven het bedoeld verzo« k juist en de plachten van jde zijde der Z.L.M. over schade aan landbouwgewassen onjuist te achten. De leden' Paul c.a willen zonder meer het artikel doen vervallen. De commissie merkt te dezen aanzien op, dafcr destijds vanwege de politie aan duiven- houders is verzocht gedurende een aantal weken hun dieren 'nnen te houden. Vrij algemeen is aan dat verzoek voldaan, doch vanzelfsprekend zou, bjj gemis aan vrijwil lige medewerking, de landbouw ernstig ge schaad worden. Ter illustratie diene, dat al hier ong. 800 postduiven zijn en het totaal aantal duiven omstreeks 3200 bedraagt. Der- ha 7ve is een bescherming der landbouwbe langen alleszins redelijk. B. en W. hebben echter de bevoegdheid om voor oefenvluch- ten van postduiven ontheffing van het ver bod te verleenen. De voorzitter der adres- seerende vereeniging heeft, na kennis neming van het ontworpen artikel, aan den commissaris van politie verklaard, dat z.i. de leden zijner vereeniging, evenals met hemzelf het geval was, zich daarmede zou den kunnen vereenigen. In plaats van op den openbaren weg het beroep van fotograaf of eenig handwerk uit te oefenen, tenzij met vergunning van B. en W., wil de heer Hollander lezen per sonen, na door dezen te zijn gefotografeerd, door vragen, ophouden van de hand, roepen of op eenigerlei andere wijze te bewegen of trachten te bewegen om een belooning te geven. Bedoeling van de ontworpen verbodsbe paling is het tegengaan van excessen bjj het zich laten fotografeeren, daarin be staande, dat vrouwen en kinderen in klee derdracht bij vreemdelingen op zeer hinder lijke wijze, op eenige belooning aandringen. Tegen het geven eener belooning op zich zelf bestaan geen bezwaren en nimmer is behoefte aan een verbod te dier zake ge bleken. Aannemen eener belooning als contra-prestatie behoeft naar het oordeel der commissie niet strafbaar te worden gesteld. Het lid Den Hollander meent, dat onthef fing van het verbod „vuurwerk of ontplof bare stoffel te verkoopen of af te leveren aan personen beneden den leeftijd van 18 jaren", onmogelijk moet worden gemaakt. De commissie ontraadt het amendement. De heer Jeronimus bespreekt het artikel volgens hetwelk eigenaars, houders en ver zorgers van honden verplicht zijn zorg te dragen, dat hun honden tusschen des na middags 1 uur en des voormiddags 5 uur niet op den openbaren weg rondloopen, tenzij onder ge eide of toezicht, en dat, on verminderd de straf op de overtreding van dit verbod gesteld, honden, in strijd hier mede aangetroffen, opgevai gen kunnen worden en na verloop van 24 uur, indien zjj door den eigenaar niet teruggevorderd zijn, met machtiging van B. en W. afge maakt worden. De heer Jeronimus wil dit schrappen, z.i. is het artikel ingegeven door iemand, die niet preci.es een hondenliefhebber is. Daartegenover stelt de commissie, dat vaak honden, die, gedurende den voor de nachtrust bestemden tijd, losloopen, door blaffen of janken zoodanigen hinder ver oorzaken, dat maatregelen te dien opzichte gewenscht zijn. De leden Paul c.s. en het lid Jeronimus zouden de bepaling willen schrappen, dat het verboden is zich op den openbaren weg of op vandaar zichtbare plaatsen zich te bevinden in aanstoot gevende kleeding. De heer Jeronimus vraagt wat „aanstootelrjk" is en verklaart bij de mondelinge behande ling van het ontweip voorbeelden te zullen noemen van wat men wel eens in een vroe gere bepaalde periode aanstootelijk heeft genoemd en wat alle raadsleden heden ten dage, geen een uitgezonderd, absoluut niet aanstootelrjk vuiden. Wil men, aldus dit lid. Middelburg als vreemdelingenplaats en jachthaven onmogelijk maken, dan hand- have men deze bepaling. Naar het gevoelen der commissie heeft de practijk in de zomermaanuen de nood zakelijkheid van deze verbodsbepaling aan getoond en zij moet daarom tegen haar schrapping bezwaar maken. De Bond van Marktkooplieden verzoekt de ontworpen verbodsbepaling om zich met een rijwiel tijdens de weekmarkt zich te begeven of te vertoeven in de doorgangen tusschen de tenten en kramen op het markt terrein, eerst te doen gelden van 12 uur des midda s ai. De commissie heeft daartegen bezwaar, omdat, vooral des zomers, de drukte in de kramenrijen ook vóór 12 uur reeds belang rijk is. Het lid Jeronimus zou de bepaling waar bij het verboden is zich te vertoonen in de kleeding van de sekse waartoe men niet behoort, willen schrappen, ofschoon hij het hier minder noodzakelijk vindt als hier boven genoemd. Naar het der commissie voorkomt, neemt het gebruik van zulke kleedingstukken door vrouwen misschien gelukkig niet toe. Hou het ook zij, wanneer een vrouw met zulle een kleedingstuk gekleed is, zal zelfs eer. leek duidelijk kunnen zien of dit voor haar dan wel voor een man gemaakt is. De politie zal zeker ir voorkomende gevallen geen moeite hebben om te bcoordeelen of het betrokken artikel is overtreden. OOST- EN WEST-SOUBURG Wie kwamen en wie vertrokken. In de maand April vestigden zich in onze gemeente S. Sinteur, vormer, Paspoortstraat 34 Namens het Vlissingsche comité van uitvoering voor den nationalen reclassee- nngsdag op Zaterdag a.s. verzoekt de heer A. A. Goudsbloem om plaatsing van het onderstaande Heeft de veroordeelde door het onder gaan van ztfn straf zijn tol aan het Recht betaald, dan zijn het de „brave" menschen buiten de gevangenis, menschen overtuigd van eigen rechtschapenheid, die een nieuw en ontzettend vonnis uitspreken „Krj heeft gezeten". De grondgedachten van het recht, neergelegd in dezen regel „non bis in idem", d.w.z. geen twee vonnissen voor hetzelfde misdrijf, wordt door de we reld tot een ware aanfluiting gemaakt. „Hij heeft gezeten", en de mensch keert zich vol verachting af houdt geen reke ning met boetedoeningsluit den geval len mensch bulten de gemeenschap en ver hindert hem een nieuw Teven te beginnen en op te bouwen. „Hij heeft gezeten" is de looden last van smaad en schande, de veroordeeling tot „levenslang" in ketens van verachting en vereenzaming van vele menschen, van nen die afdwaalden van den weg der deugd Niet alleen tot de Farizeën, maar tot ons allen klinkt Jezus' woord „Wie uwer zonder zonde is werpe den eersten steen V Hebben wij het recht een medemensch te veroordeelen Is het niet vaak zoo, dat. het eenige verschil tusschen den ontslagen gevangene en zijn verachter is, dat de eerste zjjn misdrijf met gevangenisstraf heeft geboeten de ander niet, of dat do misdadiger niet gestruikeld is uit slechtheid, maar dat de schuld in andere richting moet worden gezocht? Zijn wij vaak niet te streng, te voor barig, met het beoordeelen en veroordee len? Vergeten wij niet al te gemakkelijk, dat ook de treurige omgeving, de jammer lijke verwaarloozing, de zonlooze jeugd een groote rol spelen bij de schuldvraag van den mislukten en gevallen mensch Moeten wij de vaak beslissende factoren, als „erfelijke belasting", gebrek aan liefde en leiding, maar kalm weg uitschakelen? En dan spreken wij nog niet eens van den geesel dezer tijden de werkloosheid. Het is niet onze bedoeling het kwaad te ver goelijken, de zonde te verdoezelen of een misstap goed te pratenwij willen Li slechts op de verzachtende omstandighedei wijzen en u overtuigen, dat een beetle medelijden niet voldoende is. In deze wereld van verwarring en verwording zoowel op maatschappelijk als geestelijk van MiddelburgF. W. Amoldus, korp. hofmeester K.M., Nieuwe Vlissingsche weg 131 van N.O.I.D. Kesselaar, betonwer ker, Nieuwe Vlissingsche weg 227 van Kloetinge W. van Soelen, dienstbode, Bu- teuxstraat 7 van Bussum T. W. Arnoldus, geb. Versluijs, zonder, Nieuwe Vlissingsche weg 131 van MiddelburgJ. Reinders, zonder, Bermweg lg van Amsterdam L. van Welt, geb. Simpelaar, zonder, Mid delburgsche straat 60 van Biggekerke J. Schipper, geb. Fluijt, zonder, Aldegonde- straat 1 van Middelburg J. P. van Hekke, timmermansknecht, Buteuxstraat 41 van Yerseke Wed. M. J. J. MillenaarRade maker, zonder, Weststr. 9 van HulstH. J. V. Slingerland, geb. Schutte, zonder- Ritthemsche straat 67 van Ter Aar J. H. van Welt, korp. kok, K.M. Middelburgsche straat 60 van N.O.I. M. de Lange, korps telegrafist K.M„ Kanaalstraat 46 van Cu- ragao M. de Lange, geb. Jansen, zonder» Kanaalstraat 46 van Harderwijk S. W. van Butselaar, korps machinist K.M., Dijk- straat 58 van Vlissingen M. Steketee, werkman, Vlissingsche straat 72 van UtrechtL. de Bruijne zonder, Middelburg sche straat 26 van Zierikzee J. Ham, geb. But, zonder, Bermweg 11 van Den Helder W. Blaasse, bootsman K.M., Dijkstraat 59, van Vlissingen C. H. Montée huis houdster, Nieuwe Vlissingsche weg lc. van Rotterdam. De volgend epersonen vertrokken C. A. Koppe, De Deckerestr. 14 naar Rotterdam A A. Schouten, De Deckerestr. 14 n. Rot terdam G. Sluik, Dijkstraat 51 naar Rot terdam J. Tange, Vlissingsche straat 118 naar Vlissingen P. Jacobse, Bcciusstraat 24 naar Vlissingen A. Rovers, Nieuwe Vlissingsche weg 10 naar Vlissingen D. Kesselaar, Nieuwe Vlissingsche weg 227 naar Kloetinge T. Verstraate, Nieuwe Vlissingsche weg 1 naar Middelburg G. van Eenennaam, Oranjeplein 14 naar Vlis singen F, M. Brinkman, Vlissingsche str. 89 naar Amsterdam J. M. van Hemert, Abeelscheweg W 14 naar Middelburg G. C. van Westreenen, Dijkstraat 59 naar Rot terdam S. de Boer, De Deckerestraat 11a naar Breda M. Flipse, Marnixplein 54 naar Vlissingen J. Lievense, Nieuwe Vlis singsche weg 263 naar Bergen op Zoom P. Schout, Middelburgsche straat 5 naar Kou- dekerke G. Verhoef, Nieuwe Vlissingsche weg 157 naar Zutphen F. Simons, Abeel- sche weg W 16 naar Vlissingen A. van Hese, Nieuwe Vlissingsche weg 223 naar Rotterdam. (Nbl.) KOUDEKERKE Loop der bevolking. Gevestigd: A. Geensen, E 159, van MiddelburgP. Schout, B 266 van Oost- en West-Souburg C. Izeboud, B 192, van Vlissingen P. W. ter Haar, E 834, van RitthemA. J. C. de Vroon, geb. Rerjers, B 277 A. de Meulmeester, gebied, rust op ons allen, op u en op mij, een zware taak, een menschlievende plicht. De veroordeelde, „de misdadiger", is een medemensch hij moet worden ge holpen. „Wij, die sterk zijn, zijn schuldig de zwakheden der onsterken te dragen en niet ons zeiven te behagen". (Rom. 15 1), Door het sociaal en humaan, maar bo venal Christelijk werk der reclasseering te steunen en te versterken, doet a uw plicht, helpt u een gevallen medemensch. Reclasseering is meer dan een ontslagen gevangene aan een baantje te helpen of een veroordeelde in zijn cel bezoeken en van lectuur voorzien. Reclasseering is het licht weer te doen schijnen in de duisternis van een gebroken leven het gepijnigde en gefoeterde men- schenhart weer de rust en vrede te her geven. De samenwerkende reclasseeringsbistel- lingen hebben de zorg voor de duizen den veroordeelden, die jaarlijks in onze gevangenissen worden opgeslotende nazorg voor hen, die „ontslagen" zijn. Door middel van landkolonies voor de handarbeiders en schrijfkamers voor de meer intellectueelen, trachten zij de Kloof tusschen gevangenis en .maatschappij te overbruggen. De laatste jaren concentreeren de re- ctasseerin gsinsteUin gen hun aandacht op de nazorg. Nog altijd is het beter te voorkomen dan te genezen, vandaar ie ruim 8000 voorwaardelijk-veroordeelden, die aan hun goede zorgen zijn toever trouwd. Ontzettend veel arbeid wordt geheel be langloos door zeer vele werkers in dienst der menschheid verricht, werk in het be lang van zwakken en ontmoedigden, mi3- deelden en vereenzaamden. Het werk der reclasseering verdient ons aller steun eD medewerking. Op Zaterdag 7 Mei doen wij een ernstig beroep op u Zaterdag 7 MeiNationale Re- classeeringsdag. Eenmaal per jaar kloppen wij bij u aan De duizenden guldens, die voor de in standhouding en versterking van lezen ooogst belangrijken gezegenden arbeid noo- dig zijn, moeten op één dag bij elkaar komen. Dit zal en kan lukken alsook u ons steunt. Uw gave, klein of groot, kun nen wij niet missen „Vlissingen" kent uw plicht Hoe is het mogelijk, dat Waarborg-Kleeding apart van stoi en apart van bewerking is? Omdat Kreymborg er geen massa-werk van maakt. Verbeter en verbitter niet Toon goedheid, toon vertrouwen Een oog, dat scherp, maar zuiver ziet, Kan bi| 't kwade, dat geschiedt ff H 't Aanwezig goede aanschouwen.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2