UIT DE PROVINCIE GEMEENTEBESTUUR BUITENLAND was gekomen, gaf spontaan blijken van waardeering voor bet werk der leerlingen. Na afloop der tooneelvoorstelling werd gedanst, waarvan in twee goed bezette zalen volop werd geprofiteerd. Tijdens de voorstelling kwam de directeur der school, de beer P. Vijn op bet tooneel, met een inmiddels gevormd bestuur van een nieuwe vereeniging, welke den naam draagt van de „De Ruyterschool". De beer P. Vijn is eere-voorzitter van de nieuwe vereeniging en da heer J. Spaanderman is voorzitter. Deze nieuwe vereeniging zal op geregel de tijden een blad uitgeven, waarin het wel en wee der leden van de vereeniging be sproken zal worden. Tot redacteur van het nieuwe blad is benoemd de beer J. "Schouten, leeraar aan de „De Ruyter scbool". Toen de dageraad aan den hemel ver scheen ging men naar buis, dankbaar ge stemd over den tweeden Mei 1938, die in de geschiedenis der „De Ruyterschool" als een onvergetelijke dag zal worden aange- teekend. Hel nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal, H. M. de Koningin bracht Maandag een bezoek aan Vlissingen. Wij maakten van dit bezoek naast ons geschreven verslag tevens een reportage in beeldvorm, die men in onze Tijdingbal zal aantreffen. Men vindt daar achtereenvolgens foto's van I. De verwelkoming op bet station, waar Heleentje van Woelde ren bloemen aanbiedt; 2. H. M. verlaat het station, begeleid door den Commissaris der Koningin in Zee land 3. Op den Singelweg hebben ca. 800 schoolkinderen H. M. toegejuicht en het Wilhelmus gezongen met begeleiding van „St. Caecilia" (4 foto's) 4. In de Coosje Buskenstraat stonden de buurtvereenigingen opgesteld onze 4 foto's geven een aardig beeld van de enorme be langstelling ter plaatse 5. Hoe de Boulevard Bankert bij de Zee vaartschool er uit zag, uit de rijdende auto mobielen gezien 6. De Commissaris der Koningin spreekt H. M. toe 7. Een krjkje in de tribune 8. De heer J. Spaanderman, voorzitter van het werk-comité, spreekt zijn rede uit 9. Burgemeester C. A. van Woelderen aan het woord 10. H. M. de Koningin spreekt 11. Het gedenkteeken wordt onthuld 12. Staande en met ontbloot hoofd slaan de in de tribune aanwezigen de onthulling gade 13. H. M. de Koningin legt twee bloem stukken, waarvan één namens Prinses Juliana en Prins Bernhard 34. De burgemeester legt een krans na mens het gemeentebestuur 15. H. M. de Koningin begeeft zich naar den hoofdingang van de „De Ruyterschool", begeleid door mr. Jan Smit Az. 16. De Koninklijke standaard wappert op de zeevaartschool 17. De balcons op den Boulevard Bankert puilden letterlijk uit van de belangstellen den 18. Het vertrek van de school 19. Op het perron onderhield H. M. zich nog even met den heer Hollaers, dirigent van „St. Caecilia". 20. De oorkonde die de kunstschilder A. v. d. Zee ter gelegenheid van de onthulling van het gedenkteeken vervaardigde. De nieuwe verkeersbrug over het Mer- wedekanaal nabij Vleuten in den weg Vleu tenUtrecht is Maandag voor het verkeer opengesteld. Het motorschip „Pericles", voor rekening van de Kon. Ned. Stoomboot-Mij. te Am sterdam gebouwd bij de N.V. C. van der Giessen's Scheepswerven te Krimpen a/d. IJsel, maakte Maandag op de Noordzee zijn officieele proefvaart. Wedvlucht postduiven. Wedvluchtuitslag van het station Neufvil- les, gehouden op Zondag 1 Mei jl. Afstand 88.2 KM. Los 10.15 uur. Eerst aankomende duif om 12-38-44 uur. Laatste prijsduif om 14-42-54 uur. De prijzen eerden als volgt behaald 1-6-7-16-28-39-40 A. Jonckman2-15-20- 29-35 K. Marijs3-27 J. H. Leidekkers 4-38 gebrs. Wisse; 5-37 H. Mos; 8 B. J. Peters 9-13-32 M. C. de Buck 10-22 H. van Hoorn 11-14-17-24-34 M. van Belzen 12-18-19-21 J. J. Baak 23-25 J. van Loe- nen 26 C. Mommaas30 C. Bos schaart 31 M. Weug 33 W. F. de Ruiter 36 B. de Ridder. Stand kampioenschap eerste vyf deel nemers luidt als volgtA. Jonckman 131 punten K. Marijs 129 puntenM. van Belzen 119 punten M. C. de Buck 115 pun ten H. van Hoorn 101 punten. Stand kampioenschap aangewezen duif J. H. Leijdekkers 12 puntenB. J. Peters 11 punten M. van Belzen 10 puntenH. Mos 9 punten. Vllssingsch scheepvaartlijeuws. Aangekomen; „Prinses Juliana" van Harwich (verwacht). Om te bunkeren: Fransch s.s. „Caphadid" van Frederikshamn„Myriel" van Antwerpen. Vertrokken: „Mecklenburg" naar Harwich „Caphadid" naar Duinkerken „Myriel" naar Havre„Neerlandia" „Tromp", „Jantje", en „Meta', alle naar bfiaden. „Jantje Welgemoed en zijn vader". Voor onze jeugdige lezers hebben wij goed nieuws. In dit nummer zal worden begonnen met een niéuw kinderverhaal, getiteld „Jantje Welgemoed en zijn va der". Het werd weer geschreven door den heer G. Th. Rotman, zoodat wel ver wacht mag worden dat alle kinderen (mis schien ook vele ouderen?) naar de krant zullen grijpen om het verhaal te lezen en de leuke plaatjes te bekijken. Er zullen drie maal per week twee plaatjes met tekst worden geplaatst, en wel in het nummer van Dinsdag, Donder dag en Zaterdag. Een kordate redding. Gisteren is de nieuwe lichting van het regiment kustartillerie onder de wapenen gekomen. Een van deze miliciens kwam des middags omstreeks twee uur in zijn burgerpakje en met een koffertje van het station de sluizen over. Toen hij nabij den muur aan de Kanaalstraat was gekomen, bemerkte hij dat een knaapje van ca. 4 jaar, naar later bleek het zoontje van de fam. V. aldaar woonachtig, in het water was ge raakt. De jongeman aarzelde geen oogen- blik, zette rijn koffertje aan den kant en sprong geheel gekleed te water. Gelukkig mocht hij er in slagen het knaapje te grij pen en behouden aan wal te brengen. Hierop kon de jongeman na zrjn kordate redding met zijn natte plunje zijn tocht naar de kazerne vervolgen. Dankbetuiging van H.K.H. Prinses Juliana. De burgemeester heeft een dankbetui ging ontvangen waarin hem en de ingeze tenen dezer gemeente namens H.K.H. Prin ses Juliana dank wordt gebracht voor de gelukwenschen ter gelegenheid van Haar geboortedag. Schoondijksche concours- en verzendings- hon d. Bovengenoemde bond hield Zondag een algemeene prijsvlucht uit Arras. Los 11 uur. Eerst aankomende duif 2.9.17. Laatste prijswinnende duif 2. u. 44.47. Afst. 13290 13595. UitslagR. Blomme, Biervliet 1ste en 72eW. Klaaysen, Breskens 2e, 42e, 68e, 72e en 81eDusardeijn, Groede, 3e, 5e, 16e, 18e, 35e, 36e, 37e, 38e, 41e, 43e, 44e, 58e, 64e en 77e De Wever, Biervliet, 4e en 21 C. van Voren, Biervliet 6e en 52e Engels. Biervliet 7e, 24e en 69e De Verj, Breskens 8e Bondewel, Breskens 9e, 10e en 60e P. Jacobs, 11e, Naerje, Biervliet 12eW. Pleyte, Breskens 13e, 22e, 50e en 79e F. Back, Breskens 14ePorrey, Breskens 15e, 46e en 70eMaberoone, Oostburg 17e, 20e, 34e en 59eM. de Visser, Breskens 19e Woittiez, Breskens 22e, 75e en 84e A. vau Gys, Groede 25e en 63e Joz. Plerjte, Bres kens 26eA de Jonge, Breskens 27eA. Versprille, Breskens 28e Bourgraaf, Bres kens 29eJ. Pleijte, Breskens 30e en 49e J. Wisse, Breskens 31e en 45e J. Maas, Breskens, 32eFaas Mzn., Breskens, 33e Verberkmoes, Groede 39e en 67eL. van de Wege, Breskens, 40e J. Meijer, Bres kens 47e Risseeuw, Groede 48e, 51e, 65e en 83e A. Riteco, Breskens 53e P. Haart- sen, Breskens 54e A. Vermeulen, Bres kens 55e M. Quaars, Breskens 56e O. Meyer, Sluis 57e en 74eA. de Munck, Breskens, 61eRookus, Breskens 62e en 66e M. van de Broecke, Breskens 71e en 85eJac. Quaars, 73eP. van de Walle, Breskens 80eD. Morel, Groede 82e. Woittiez, Breskens 1ste overduif Bondewel Breskens, 2de overduif. Eere-medaill© toegekend* By Kon. besluit van 14 April 1938 is toegekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille, in brons, aan mej. C. J. van der Steen-Sarneel, dienstbode bij de familie Collot d'Escury te Hontenisse. Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden (Middelburg) Wijzigingen: N.V. Gebr. Bischoff's Kleeding-, Manu facturen- en Tapijten Mij. (F.) Vlissingen. Uitgetr. beh.A. J. H. Hooydonk. Nieuwe beh.E. C. Th Bischoff Coöp. Landbouwver. „Noord Beveland", G.A., Kortgene. Aan- en verkoop van land- bouwbenoodigdheden. Proc. aanJ. J. de Looff. A. Geensen, Langeviele 14, meubelzaak, Middelburg. Uitgetr E.A. Geensen. Han delsnaam gewijzigd in C. Geensen. Nieu we E. C. Geensen. N.V. Handel My. „De Veluwe" (F.), Goes, detailhandel in boter, margarine, vet, koffie, thee en andere artikelen. F. Lange Kerkstr. 8 opgeh. Ribbens Co.. N.V., Zierikzee, handel in granen, zaden, enz. Overl. dir.J. C. A. Ribbens. Nieuwe dir.A. J. Ribbens en P. A. Ribbens. Opheffing: G. L. Roelse, Vlissingen, timmer-, met sel- en aannemersbedrijf. V.G. L. Roelse. MIDDELBURG Rector gymnasium. Het college van curatoren van het gym nasium heeft de volgende aanbeveling ingezonden, ter voorziening in de op 1 Sep tember a.s, ontstaande vacature van rec tor aan die instelling van onderwijs KONINKLIJK BEZOEK OP 2 MEI 1988. Hare Majesteit de Koningin heeft my opgedragen Hoogstderzelver by- zonderen dank te betuigen aan de Vlisslngsche bevolking voor de har telijke bewyzen van trouw en ver knochtheid tijdens Harer Majesteit's bezoek aan Vlissingen, Hare Majesteit heeft daarbij met name genoemd de indrukwekkende onthullingsplechtigheid aan de Zee vaartschool, de hulde der vereenigïn- geu en den kinderzang aan het sta tion. Vlissingen, 8 Mei 1938. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. Ie. dr. W. van Oorde, leeraar in de klas sieke talen aan het gemeentelijk gymna sium te Rotterdam en dr. J. C. Kamer beek, leeraar in de klassieke talen aan het gemeentelijk gymnasium te Alkmaar. Dè benoeming zal aan de orde worden gesteld in een tegen Woensdag 11 Mei e,k. uit te schrijven raadsvergadering. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op 1 September a.s. Middelburg brengt H. M. een groet. Ook verscheidene Middelburgers waren Maandagmiddag in de gelegenheid H. M. de Koningin te zien op haar doorreis naar Vlissingen. De boemeltrein stopte om 3.40 op het station en voor de vele wachtenden die voor de hekken bij de goederenloods en het veilinggebouw stonden, bleef het nog een vraag of zij een glimp zouden zien van Haar op wie het wachten was. Immers alles ging gewoon zijn gang. De reizigers verlieten den trein en de conduc teurs deden hun plicht. Hierop zette de trein zich in beweging en nadat de laatste passagierswagons voorbij waren, kwamen eenige gesloten wagens en daarachter de twee koninklijke salonrijtuigen. In het eerste rijtuig stond H. M. de Ko ningin, vriendelijk wuivend naar de belang stellenden. Doordat de trein nog een zeer geringe vaart had, was het wachten zeer zeker beloond. Auto-aanryding. Gistermiddag heeft op den Nieuwland- schen weg, dicht by de grens der gemeen te een ongeluk plaats gehad. De Goesenaar J. A. de J. reed in een file met rijn auto in de richting Nieuw- land. Een andere automobilist wilde hem passeer en, maar week niet voldoende naar links uit. Daarby raakte hij den auto van de J., die naar rechts uitweek en met een boom in botsing kwam. Zijn auto werd zoo beschadigd, dat hy later door een kraan wagen moest worden weggesleept. Per soonlijke ongelukken kwamen er niet by voor. Tegen den bestuurder de S. uit 's-Heer Arendskerke, werd proces-verbaal opgemaakt. De commissaris van politie kwam per taxi een onderzoek ter plaatse instellen. meester, Burchtstraat 14, Souburg, giro no. 308330, ten name van comité Marnix-her- denking mr. W. K. H. Dieleman en jhr. mr. T. A, J. W. Schorer. DOMBURG Overplaatsing bij de belastingen. De heer H. Schuurman, commies bij de directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen alhier is per 15 Mei a.s. overge plaatst naar Alkemade (Z.H.). GOES Over een grenswijziging. Het zal bij beoordeelingen van grenswij zigingen wel niet vaak voorkomen dat een gemeenteraad of commissie uit de ingeze tenen van meening is dat hoogere colleges te royaal rijn. Toch is Goes zoo bescheiden. Maandagavond vergaderde nJ. de commis sie uit de ingezetenen om het ontwerp- grenswyziging met Kloetinge c.s. te beoor- deelen. Na breedvoerige discussies kon de voorzitter (de burgemeester) conciudeeren dat de commissie accoord ging met het plan in het algemeen, maar dat verschil lende leden bezwaar hadden om bij Goes de Buijs Ballotstraat, waar Goes nooit om gevraagd had, te voegen. Bedoelde leden voerden aan dat het hier een echte Kloe- tingsche wijk betreft, die volgebouwd is. zoodat ze voor uitbreiding voor Goes geen waarde heeft. De voorzitter wilde dat dit plan in zijn groote lijnen werd gezien. Het brengt voor lange jaren een afdoende op lossing. De groei van Goes gaat nu eenmaal in de richting Kloetinge. Goes moet dit plan alleen van Goesch standpunt bekijken Gaan wij het wijzigen dan staan wij over tien jaar weer voor moeilijkheden. Ten slotte werd met 7 tegen 4 stemmen een motie-Jonkers (v.b.) aangenomen, waarbij in overweging werd gegeven de Buijs Ballotstraat en het terrein ten oosten daarvan, alsmede dat achter de 's-Graven- poldersche straat (vanaf 60 M. uit den weg) bij Kloetinge te laten. D© Goessche eierveiling geopend. Vanmorgen had onder groote belang stelling In het gebouw der veilingsvereeni- ging voor Zuid-Beveland te Goes de ope ning der nieuwe eierveiling plaats. De heer H. A. Hanken voerde daar het woord als voorzitter der fruitveiling en als voorzitter der nieuw gestichte eierveiling. Hy bracht vooral dank aan den heer Van Asperen Vervenne, den rijkspluimveecon- sulent. Hij deed een beroep op den handel om een prettige samenwerking te bevor deren en hoopte dat het gelukken zal ook straks de boter er bij te betrekken. Daarna sprak de heer Van Asperen Vervenne. De oorzaak van de oprichting van. de veiling is dat de afzet der eieren in Zeeland niet deugde. Hij bracht dank aan het bestuur van de veilingsvereeni- ging, dat gratis het gebouw en de inrich ting beschikbaar stelt. Het doel van de veiling is het prijspeil der eieren op te trekken tot het prijspeil elders. Vervolgens had de eerste veiling plaats. Wij verwijzen hiervoor naar de rubriek marktberichten. BRFSKENS De viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K .H. Prinses Juliana gaven de beide muziekkorpsen „Uit het VolkVoor het Hoe groot ook de toeloop van klanten bij Kreymborg is, de sorteering Waarborg- Kleedïng is altijd nog grooter. ouéénbj KREYMBORG OOST- EN WEST-SOUBURG Kosteloos rywielplantje gestolen. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een kosteloos rijwielplaatje van een onbeheerd staande fiets. Mamïx-herdenking. Dit jaar zal te Oost- en West-Souburg een herdenking plaats vinden van den staatsman en letterkundige Marnix van Sint Aldegonde, den vertrouwden vriend van Willem de Zwijger, die naar alle waar schijnlijkheid de begaafde dichter van ons schoone „Wilhelmus" is geweest. Marnix heeft tn Souburg een kasteel be woond en is aldaar in de kerk bijgezet. Daar het jaar van Marnix' geboorte niet met zekerheid is vast te stellen, is voor de herdenking het jaar 1938 gekozen, daar in ieder geval zijn geboorte viel tusschen 1538—1540. De Souburgsche Oranjevereeniging heeft het initiatief tot de Nederlandsche herden king genomen. De Minister van Staat dr. H, Colijn en de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. J. R. Slote- mak.er de Bruïne hebben het beschermheer schap aanvaard, terwijl de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quar- les van Ufford, bereid werd gevonden 't eere- voorritterschap van het herdenkingscomité op zich te nemen, waarin verder vele voor aanstaanden in stad en land ritting hebben. De feestelijke herdenking van dezen grooten Nederlander zal plaats vinden op Zaterdag 10 September 1938 te Souburg. Een in Antwerpen gevormd huldigings comité hoopt dan eveneens dien dag den vroegeren burgemeester der sinjorenstad in Souburg te eeren. Het uitvoerend comité der Marnix-her- denking is als volgt samengesteldJ. C. Gabriëlse, voorz. Souburgsche Oranjever eeniging, voorzitterH. K van Duiven voorde, secretarisJacq. de Smit, penning Volk" en „Soli Deo Gloria" een welgeslaagd concert op de muziektent. Een talrijk pu bliek vormde een aandachtig gehoor. De muziekvereeniging huldigt haar voorzitter. Maandagavond bracht de muziekvereeni ging „Uit het Volkvoor het Volk" een serenade aan haar voorzitter, den heer Iz. de Hullu, in verband met diens SOsten ver jaardag. De vice-voorzitter, de heer F. Kos ter sprak den jubilaris toe en overhandigde hem namens de vereeniging een geschenk. De heer de Hullu dankte persoonlijk voor de hem gebrachte hulde. SCHOONDIJKE Duivenvereeniging „Eerste de Beste". Uitslag prijsvluoht uit Arras Zondag 1 Mei. Los 11.45. Eerstaankomende duif 2-16-59 uur. Laatste prijswinnende duif 3-5-28 uur. Afstand 126.85—133.50. De prijzen werden als volgt behaald;. Mabesone le, 4e, 7e, 15e pr.Risseeuw 2e, 3e, 5e, 9e en 17e pr.Block 6e pr. Moelaert 8e pr. J. de Jonge 10e pr.Dob- belaere 11e en 19e pr. W. de Zwart 12e pr.; J. de Hullu 13e pr.J. van Lare 14e pr. J. de Jonge 16.e pr. TERNEUZEN Sciieepvaartbeweglng. Gedurende de afgeloopen maand zijn in totaal langs de westsluis opgevaren 154 zeeschepen metende gezamenlijk 129.765 N.R.T., en afgeschut 158 zeeschepen met een gezamenlijken tonneninhoud van 137.944 N.R.T. Voor de overeenkomstige periode van het vorig jaar bedroegen deze cijfersopge varen 200 zeeschepen metende 151.873 N. ^•T. en afgeschut 203 zeeschepen met een gezamenlijken tonnenmaat van 160.614 N. R.T. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Afscheid drs. K. P. van der Graaf. Drs. K. P. van der Graaf heeft Zondag jl. afscheid genomen als hulpprediker van de Ned. Herv. gemeente te Terneuzen. Hij deed dit naar aanleiding van 2 Kor. 5 17# Dr. Cazemier heeft den scheidenden hulp* prediker dank gezegd voor het vele werk dat hij in die gemeente heeft mogen ver richten, waarna hij de gemeente verzocht den heer Van der Graaf staande toe te zin gen Ps. 1214. Bevestiging en intrede eand. Bartlema. De heer H. Bartlema, cand. te Voorburg en beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Ritthem, zal op Zondag 29 Mei in deze gemeente rijn intrede doen na be vestigd te zijn door ds. A. Hoekert te Voorburg. R. Kath. Kerk. De bisschop van Haarlem heeft tot pastoor te Yerseke be noemd den weleerw. heer A. J. Clarys, thans kapelaan te 's-Gravenhage. Tot vicarius van de paters minderbroe ders capucijnen te Babberich is benoemd pater Albertus, vicarius te Sluiskil. In rijn plaats is pater Joseph, vicarius te Tilburg, benoemd. De kerkelyke verhoudingen. Voorheen gold aangaande Duitschïand steeds dat er twee derde Protestantsch was en één derde Roomseh-Katholiek. Door de aansluiting van Oostenrijk is dit natuurlijk veranderd. Er zijn thans in het Duitsche rijk 41 millioen Protestanten en 27 millioen Roomsch-Katbolieken, alzoo drie vijfde Protestantsch, twee vijfde R oomsch-Katholiek. Examencommissie hoofdacte 1938. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft in de commissiën, welke in 1938 belast zijn meb het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77b der wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127) o.m. benoemd te Rotterdam tot leden Ch. J. Bakker en dr. K. Huizinga, beiden te Mid delburg. Tot plaatsvervangende leden K. Dekker, E Mos, P. van Oijen en J. W. van Swigchem, allen te Middelburg en dr. Jos. J. Gielen te Hulst. De commissie, met het afnemen van deze examens belast, zal zitting houden te Rot terdam H, voor de inspectiën Gouda, Brielle,; Gorinchem, Goes en Middelburg. De voorzitter van deze commissie is J. B. Visser, inspecteur van het L. O. in de in spectie Dordrecht, te Dordrechttot lid en ondervoorzitter E. H. Bos te 's-Gravenhage* Tot leden zijn benoemd J. T. A. Bos te Dordrecht, G. W. van Brink te Rotterdam, J. Brinkman te Schiedam, P. van Duyven- dijk te Dordrecht, J. C. de Glopper te Rot terdam, R. van der Kleij te Dordrecht, J. A, Kouwenhoven te Rotterdam, J. Muiderman te Rotterdam, H. J. A, Otten te Rotterdam,; P. J. Otten te 's-Gravenhage en dr. J. F. de Vries te Rotterdam. Het schriftelijke gedeelte van het examen zal plaats hebben op 7 Juli de mondelinge examens beginnen 19 Juli. Nadere bijzonder heden vermeldt de St.ct. van gisteravond, waarin men ook de namen der plaatsvervan gende leden van de commissie vindt. RECHTSZAKEN Melk moet geleverd worden zooals de koe haar geeft. De kantonrechter te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in een merkwaardig ge val van overtreding van het melkbesluit. Verdachten, leiders van een groothandel in melk, hadden melk afgeleverd met drie procent vet, terwijl rij van de boeren melk ontvingen met 3.4 vet. Ofschoon dus de "verkochte melk nog een vrij behoorlijk vetgehalte bevatte, was er toch gehandeld in strijd met het voorschrift, dat aan melk niets mag worden toegevoegd en niets mag worden onttrokken. De kantonrechter beschouwde de over treding als ernstig, omdat de consument recht heeft de melk te ontvangen met het volle vetgehalte, waarmede de koe haar geeft. Bovendien is het niet oirbaar dat een groothandelaar zich door dergelijke overtreding een gunstige concurrentie-po- sitie zou verschaffen met behulp van de extra-inkomsten uit van de melk afge haalde room. Het vonnis luidde resp. 100 en 25 boete voor de beide leiders dier onderneming. STAKINGSONLUSTEN OP JAMAICA. Toen de politie wilde overgaan tot de arrestatie van de leiders der stakingsbe weging, welke te Frome (Westmoreland) bij de arbeiders, der suikerplantages groo ten omvang heeft aangenomen, is het tot ongeregeldheden gekomen. De politie zag zich genoodzaakt van de vuurwapenen gebruik te maken. Vier per sonen werden gedood, vijftig liepen won den op. De politie heeft voorts 73 personen ge arresteerd. Militairen rijn gereed om naar het gebied van de onrust te vertrekken. De stakers hebben een terrein van 1500 acre, waarop suikerriet verbouwd is, in brand gestoken.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 7