NOOTJES Het gedenkteeken wordt onthuld. De Koningin vertrekt. Het Emmabloemcomité te Den. Haag deelt mede, dat het van H.M. de Koningin een belangrijke gift heeft mogen ontvan gen. Gistermiddag is het anderhalf jarig dochtertje van de familie van Dalen te ?Jade in een onbewaakt oogenblik voor over in een bij de woning gelegen „sterf put" geraakt en verdronken. De Oranjesluizen te Amsterdam, die lan ger dan een week gesloten waren voor fcchepen, grooter dan 68 meter, zulks in verband met een aanvaring, waarbij een der sluisdeuren werd vernield, zijn thans weer voor alle schepen opengesteld. Gisternacht heeft in de Spinozastraat te Den Haag de politie met behulp van den gummistok een 30-tal halfbeschonken per sonen, die kabaal maakten en zich niet op •eerste aanmaning verwijderden, uiteenge dreven. De rust was spoedig hersteld en er zijn geen verwondingen geconstateerd. z Om kwart voor vijf is Hitier gisteren per specialen trein via Muenchen naar Rome vertrokken. Berlijners waren naar het Anhalter Bahnhof gekomen om den Fuehrer te zien vertrekken. MS Volgens de jongste bevolkingsstatistiek telde Zweden op 31 December 1937 rond 6,2 millioen inwoners. 9 In verband met den dood van vijf Arabi sche politiemannen, die Zondag door terro risten gedood zijn, hebben de Palestjjnsche autoriteiten een onderzoek doen instellen, op grond waarvan een tiental huizen is af gebroken. «s Tusschen aanhangers der Ibero-anar- chisten en de politie te Buenos Aires (Ar gentinië) kwam het Zondag tot bloedige botsingen, toen de politie betoogingen der anarchisten wilde verhinderen Bij de vecht partijen viel een doode, terwijl verscheidene personen deels zwaar gewond werden. recht, dat het Uwe Majesteit beh\'»agd heeft naar Vlissingen te komen om het ge denkteeken van wijlen Z. K. H. Hendrik, Prins der Nederlanden, beschermheer der „De Ruyterschool" van 1909 tot 1934, te onthullen. Wij brengen Uwe Majesteit daar voor onzen eerbiedigen dank en kunnen haar verzekeren, dat aan het aangebrachte gedenkteeken daardoor onvergetelijke her inneringen voor de koopvaardij worden ver bonden. Het bestuur der „De Ruyterschool" zij dank gebracht voor zijn toestemming het gedenkteeken aan het gebouw te mogen doen plaatsen. Mijnheer de Commissaris der Koningin in Zeeland, namens het comité zeg ik U har telijk dank, dat wij U bereid hebben ge vonden om het voorzitterschap van het eere-comité te willen aanvaarden en ook voor uwe voorlichting en medewerking. Mijnheer de Burgemeester van Vlissin gen, U onzen oprechten dank, dat U bereid was zitting te nemen in het eere-comité en tevens eere-voorzitter van het werkend comité te willen zijn, en dat wij U altijd bereid gevonden hebben om ons met raad en daad bij te staan en U altijd nog gelegen heid wist te vinden, al kwam het nog zoo ongelegen, met ons te vergaderen. Heeren van het eere-comité, U danken wij, dat U, nadat ons verzoek bij U was ingekomen, hieromtrent zoo spontaan uw ingenomenheid met ons plan kenbaar maak te en bereid was zitting te nemen in het eere-comité. Aan alle heeren, en die zijn over de ge- heele aarde verspreid, onzen welgemeenden dank, dat zij mede ons in staat hebben ge steld, het doel, dat lang bij velen een wensch geweest is, werkelijkheid te doen worden. Den heer Eitenne zij alle lof toegebracht voor de voorbeeldige wijze waarop hij het idee van het comité heeft tot stand ge bracht en voor de prettige samenwerking in dezen. Verder zij allen dank gebracht, die heb ben medegewerkt om het gedenkteeken als een aandenken van de koopvaardij, een sie raad voor de „De Ruyterschool" te maken. Mijnheer de voorzitter van het bestuur der Vereeniging Zeevaartschool de „De Ruyterschool" te Vlissingen, namens het comité draag ik het gedenkteeken van Z. K. H. Hendrik, Prins der Nederlanden, aangebracht aan genoemde school aan U over. De Burgemeester van Vlissingen aan het woord. Burgemeester van Woelderen voerde als derde spreker het woord hij zei Majesteit, Met Uwer Majesteits verlof moge ik mij allereerst aansluiten bij de welkomstwoor den door den heer Commissaris der Konin gin in Zeeland tot Uwe Majesteit gespro ken en Uwe Majesteit eerbiedig dankzeg gen namens de geheele bevolking voor de eer van Uw Koninklijk bezoek aan Vlissin gen, voor de verre reis naar de Schelde- monding om aan deze onthullingsplechtig heid onvergetelijken luister te verleenen. Wij zijn er trotsch op, dat onze Hooge Landsvrouwe onder Hare vele waardighe den ook den ouden titel Vrouwe van Vlis singen voertwant de bijzondere band, die 6 April 1572 werd gelegd tusschen Oranje en Vlissingen, toen Vlissingen als eerste Nederlandsche stad vrijwillig 's Prinsen zyde koos, verbindt Vlissingen thans nog hechter en onwrikbaarder dan ooit aan Uwe Majesteit. Wel zijn er materieele bewijzen van de gunst van Oranje, zooals het fraaie Prinsenhuis van Prins Willem I en het prachtige stadhuis van Prins Maurits door den nood der tijden vernield, maar de Ko ninklijke Maatschappij „de Schelde" en de Stoomvaart Maatschappij Zeeland, Konink lijke Nederlandsche Postvaart zijn daarvan ook nu even groote monumenten en in on wankelbare trouw gevoelt Vlissingen diepe dankbaarheid voor Uwer Majesteits voort durende belangstelling in de Vlissingsche aangelegenheden. Wijlen Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden heeft steeds de diepgewortelde liefde van Vlissingen voor Oranje aangevoeld en menigmaal Zijne voorkeur betoond voor de maritieme en rustige sfeer te Vlissingen, zelfs hadden wij de eer Zijne Koninklijke Hoogheid in 1925, het jaar van het 50-jarig bestaan van de Schelde en de Zeeland, viermaal te Vlis singen welkom te mogen heeten. Op 23' Maart 1907 is ter viering van den 300sten geboortedag van Michiel Adriaansz. de Ruyter, Nederland's grooten admiraal, de eerste steen gelegd door Zijne Koninklij ke Hoogheid voor een Zeevaartschool „de Ruyterschool", bedoeld als nationaal monu ment ter huldiging van de nagedachtenis van Bestevaer Michiel, Vlissing's grooten zoon, door het Nederlandsche volk, waar toe een groot bedrag werd beschikbaar ge steld van de gelden, door het nationaal de Ruyter Comité voor dat doel bijeenge bracht. De Prins sprak bij deze onthulling den wensch uit, „dat deze school een kweekplaats worde van kordaatheid, waar door de roemvolle traditiën onzer zeevaar ders hoog zullen worden gehouden en dat daardoor bijgedragen worde tot verlevendi ging van het besef, dat het behoort tot de hoogere plichten van het Nederlandsche volk blijk te i even van de gehechtheid aan zijn roemrijk verleden door te allen tijde liefde en levendige belangstelling aan de vloot te toonen". Op 23 Maart 1909 werd de de Ruyter school door Zijne Koninklijke Hoogheid plechtig geopend, waarbij het bescherm heerschap dezer zeevaartschool door Z.K.H, werd aanvaard. Gedurende de 25 jaren, dat de Prins dit beschermheerschap bekleedde, heeft hij verscheidene malen de zeevaart school bezocht en de belangrijkste gebeur tenissen bijgewoond, o.a. heeft Z.K.H! de uitbreiding van de school van 1916 geïn specteerd, op 18 April 1923 den nieuwbouw voor de practische opleidingen van de Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij en van de Java China Japanlijn officieel geopend en 2 Mei 1928 het 25-jarig bestaan der school medegevierd door het bijwonen van den tocht met de mailboot „Mecklenburg" van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland. De belangstelling van Z.K.H. ging uit naar de zeevarenden, de kust en de zee, de spontane deelneming aan deze hulde van de Nederlandsche koopvaardij toont hoe warm wederkeerig de harten van zeeva rend Nederland hem tegemoet klopten. De gemeente Vlissingen is dankbaar voor de eer, dit waardevolle gedenkteeken voor wijlen Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlan den te mogen bezitten en zal het, zoolang deze zeevaartschool zal bestaan moge het zijn tot in lengte van dagen ge trouwelijk behoeden in dankbare herinne ring aan den geliefden beschermheer dezer zeevaartschool „de Ruyterschool" Het zij mij thans veroorloofd Uwe Majes teit eerbiedig te verzoeken het gedenktee ken te willen doen onthullen. H. M. DE KONINGIN SPREEKT. H. M. de Koningin pleegt niet van te voren bekend te maken of Zij bij een be paalde gelegenheid voornemens is het woord te voeren. En zoo was het ook gisteren tot het laatste oogenblik onbekend gebleven of Zij ter gelegenheid van de onthulling van het gedenkteeken van wijlen den Prins- Gemaal ook zelf nog spreken zou. De aan wezigen verkeerden dan ook in spanning ten aanzien van hetgeen volgen zou, toen de burgemeester H. M. verzocht had tot de onthulling te willen overgaan. De Koningin stond uit haar stoel op, welk voorbeeld onmiddellijk door alle in de tribune aanwezigen werd gevolgd en na een kort oogenblik van stilte nam zij tot aller verrassing het woord voor het uitspre ken van de volgende rede Gaarne zal ik voldoen aan het ver zoek het borstbeeld van myn geliefden Gemaal te onthullen. Mijne kinderen en ik zyn diep getrof fen en erkentelijk voor de gevoelens die de oud-leerlingen en leerlingen van de „De Ruyterschool" en de Nederlandsche koopvaardij in het algemeen, geleid heb ben tot de oprichting van dit gedenk teeken. Het is U allen beleend welk een warm hart myn Gemaal onzen zeevarenden en onze handelsvloot toedroeg. Met voldoening herinner Ik my de talrijke bewijzen van belangstelling en mede leven door hem gegeven in den arbeid en het streven van deze school, die ge noemd is naar onzen grooten admiraal. Ik acht mij daarom gelukkig deze traditie heden voort te zetten. U, mijnheer de Commissaris en U, mynheer de Burgemeester dank ik voor uwe woorden van welkom bjj myn komst in Zeeland en in Vlissingen, welk gewest en welke stad door onze roem rijke historie zoo nauw met myn stam huis verbonden zijn. Mijnheer de voorzitter van het comité, gaarne sluit ik my aan bij de woorden door myn geliefden Gemaal gesproken toen hy den eersten steen legde voor dit gebouw. Ik voeg hieraan toe mogen de toekomstige koopvaardy-officieren, afkomstig van deze school te allen tijde zich het bezielend voorbeeld van De Ruyter voor oogen houden en zich daardoor bewust zyn van hun hoogen plicht de eer van de Nederlandsche vlag op alle wereldzeeën hoog te houden. Thans ga ik over tot de onthulling van het gedenkteeken. Na het uitspreken van deze rede, drukte de Koningin op een knopjeeen bel klonk. En op dit sein streken de onder het monu ment opgestelde 6 oudste leerlingen der school de vlag die het gedenkteeken tot dusver aan den blik onttrokken had. Terwy'1 alle aanwezigen het hoofd ont blootten of het saluut brachten, zakte het dundoek en op dat oogenblik zette „Ons Genoegen" Gezang 17 in. Eet monument De lezers hebben gisteren reeds een groote afbeelding van bet onthulde gedenk teeken in ons blad aangetroffen, zoodat zij er zich eenigszins een voorstelling van kun nen maken hoe het er uit ziet. Links van de tweemaal levensgroote fi guur treft men het opschrift! Z. K. H. Hendrik Prins der Nederlanden Beschermheer van de „De Ruyterschool" 19091934. aan en rechts het opschrift t Huldeblijk van de Nederlandsche Koopvaardij. 2 Mei 1938. De Prins is afgebeeld in groot-tenue ad miraalsuniform, betgeen voor de band ligt, daar het gedenkteeken immers voor een zeevaartschool bestemd is. Het monument is een borstbeeld op sokkel in een z.g. tonheau. Zooals men op de illustratie van ons blad d.d. gisteren heeft kunnen zien, is de Prins blootshoofds af gebeeld. De breedte van het geheele in blauw- grrjzen hardsteen uitgevoerde monument is ongeveer drie meter, terwijl de middenpartij met bet eigenlijke borstbeeld 1 M. 10 hoog is. Rondom het middenstuk vindt men op de vier boeken de wapens van Prins Hen drik, van Michiel de Ruyter, de gemeente Vlissingen en de provincie Zeeland. De Delftsche beeldhouwer H. J. Etienne bekend o.a. door zijn monument van de Koningin-Moeder te Middelburg heeft ook het gisteren in den gevel der Zeevaart school onthulde gedenkteeken vervaardigd. Men heeft voor dit horstbeeld hardsteen ge kozen, o.m. in verband met het feit, dat het pas onthulde monument het hard te ver duren zal krijgen daar het op den open Boulevard vlak aan zee is aangebracht. Hoe de gevolgen zijn bij een dergelijke opstel ling wanneer een minder geschikte steen soort wordt gebruikt, kunnen zy constatee- ren die wel eens goed naar het standbeeld van Frans Naerebout hebben gekeken. Daarom is het dus maar goed, dat men met de te verwachten atmosferische invloeden van te voren rekening heeft gehouden. Mr. Jan Smit Az. aanvaardt het gedenkteeken. Mr. Jan Smit Az., de voorzitter van het bestuur der Zeevaartschool, aanvaardde het zoojuist onthulde monument vervol gens met een korte rede, waarin hij zei: Majesteit, Vergunt U mij een enkel woord te spre ken namens het bestuur van de Vereeni ging Zeevaartschool, De school bestaat 35 jaar en sinds 1907 heeft wijlen Z.K.H. Prins Hendrik der Ne derlanden ons als beschermheer ter zijde gestaan. Men groote instemming hebben wij het plan van de oud-leerlingen aanvaard, om de nagedachtenis van Z.K.H. te eeren door een gedenkteeken aan het schoolgebouw. Dat Uwe Majesteit bjj de onthulling van dit gedenkteeken persoonlijk heeft willen medewerken, stemt ons tot groote erken telijkheid. Uwe Majesteit moge overtuigd zyn, dat wij voort zullen gaan, deze instelling te besturen in den geest van wijlen onzen Koninklijken beschermheer. Bloemenhulde en kranslegging. Na de overdracht van het monument, wandelde H. M. de Koningin met een bou quet roode en gele rozen over den uitge- legden looper naar den voet van het ge denkteeken, waar Zij de bloemen neerleg de. Vervolgens legde de Koningin een twee de bouquet <r anjers,, neer namens Prin ses Juliana en Prins Bemhard. 9 lauwerkransen volgden. Zij werden achtereenvolgens gelegd door den Burge meester namens het gemeentebestuur van Vlissingen, door Mr. Jan Smit Az. namens het schoolbestuur. Namens het Belgisch Loodswezen door den heer E. L. M. J. Stroobants. Namens de Vereeniging van Nederlandsche Loodsen door den heer S. Groot. De heer H. D. Streefkerk legde een krans namens de Noord-Zuid-Hollandsche Reddings Maatschappij. Tandarts H. B. J. Knoop volgde met een krans namens de af deeling Vlissingen van het Nederlandsche Roode Kruis. De burgemeester van Zierik- zee jhr. mr. J. Schuurbeaue Boeije volgde met een krans namens den Bijzonder Vrij- willigen Landstorm de heer W. L. C. v. d. Plank, gezagvoerder van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" legde een krans namens genoemde maatschappij en tot slot legde de heer F. G. Lemmers een krans namens den Bond van Buurtvereenigingen „Oranje en Vlissingen". Alle heeren die zich met hun krans naar het monument begaven, maakten een bui ging voor H. M., vervolgens één voor het gedenkteeken en na de kranslegging op nieuw voor de Koningin. DE KONINGIN BEZICHTIGT DE ZEEVAARTSCHOOL. Na de kranslegging begaf H. M. de Ko ningin zich in gezelsqjiap van Mevr. Quar- les van Ufford en Mevr. van Woelderen, den Commissaris der Koningin, den burge meester van Vlissingen en den directeur alsmede het bestuur der zeevaartschool en het gevolg, naar de „De Ruyterschool" het gezelschap werd rondgeleid door Mr. Jan Smit Azn. De Koningin heeft met veel belangstelling kennis genomen van hetgeen haar in de zeevaartschool getoond werd en tijdens de bezichtiging deed Zij den beeld houwer den heer H. J. Etienne bij zich ontbieden, alsmedo de zes leerlingen die de onthullingsplechtigheid hadden verricht. Met den heer Etienne heeft H. M. vrij langen tijd gepraat. Zij zei getroffen te zijn door de uitstekende gelijkenis en vroeg den beeldhouwer of hij Prins Hendrik wel eens ontmoet had. Uit het antwoord van den heer Etienne bleek, dat dit niet het geval was, doch dat hij het gedenkteeken vervaardigd heeft aan de hand van de beschikbare foto's van Z.K.H., terwijl hij voorts waar devolle inlichtingen heeft gekregen van de adjudanten van Prins Hendrik de heeren Jhr. Laman Trip en Termytelen. Later werd in tegenwoordigheid der hierboven genoemde personen in de be stuurskamer der school de thee gebruikt en hier werden de heeren F. G. Lemmers, S. Visser (de oud-directeur der zeevaart school), kapitein ter Zee H. J. van der Stad Commandant der Maritieme middelen te Vlissingen) en J. Spaanderman bij H. M. ontboden, die zich met genoemde heeren eenigen tijd onderhield en o.m. belangstel lend informeerde naar den levensloop vau den voorzitter van het werkcomité. Intusschen hadden ook de leden van het eerecomité en de officieel genoodigden zich met hun dames in de school begeven, waar een thee werd aangeboden. De leege tribu ne maakte toen een wel wat kalen indruk, maar hier werd fluks in voorzien, door een deel van het aanwezige publiek tot de tribune toe te laten. Een buitenkansje waarvan gretig gebruik werd gemaakt, zoodat de tribune even later weer den le- vendigen aanblik bood die met een dicht opeengepakte menschenmenigte nu eenmaal onverbrekelijk verbonden pleegt te zijn. De oorkonde. In de bestuurskamer bezichtigde de Ko ningin nog de fraaie oorkonde die de be kende schilder A. van der Zee uit Zoute- lande voor deze gelegenheid vervaardigd heeft en die t.z.t. bij het monument zal wor den ingemetseld, wanneer ook de namen van hen die in Ned. Oost- en West-Indtë bijdragen schonken, binnen zijn. De oorkonde die op zwaar, ivoorkleurig perkament is uitgevoerd in de kleuren turkooisblauw, licht smaragdgroen, goud en sepia, is 45 X 60 cM. groot. Links bovenaan heeft de schilder het oude school gebouw in de Frans Naereboutstraat afge beeld rechts het tegenwoordige school complex. Links beneden ziet men de afbeel ding van een fraai zeilschip, n.l. van de „Halve Maan", het 80 ton metende zeil scheepje, waarmede Henry Hudson in dienst der O.I.-compagnie in 1607 den Oceaan overstak. Beneden in het midden Is het standbeeld van De Ruyter geschilderd en in den rechter-benedenhoek de „Nieuw Amsterdam", het vlaggeschip der Holland- Amerika Lijn. Er zijn zes lijsten aan toegevoegd, die in fraai rondschrift de namen bevatten van de leden van het e~">-comité, van de officieel genoodigden en - hen die bijdragen schonken om het gedenkteeken tot stand te brengendeze bladen zijn van zwaar oud Hollandsch papier. De oorkonde zelf, die met oud-Gothische initialen in rood en goud is versierd, bevat eveneens in sepia-kleurig rondschrift den volgenden tekst Op heden, den tweeden Mei negen tienhonderdachtendertig werd onthuld in den gevel der „De Ruyterschool" te Vlissingen het gedenkteeken van wijlen Zijne Koninklijke Hoogheid Hen drik, Wladimir, Albrecht, Ernst, Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, enz. Beschermheer van de „De Ruyter school" van 19091934 Door Hare Majesteit Wilhelmina, Helena, Paulina, Maria, Koningin der Neder landen, Prinses van Oranje Nassau, Hertogin van Mecklenburg, enz. Het gedenkteeken is een huldeblijk van de Nederlandsche koopvaardij in het algemeen en van de oudleerlingen en leerlingen van de „De Ruyterschool" in het bijzonder. Aan alles komt een eind, zoo ook aan het bezoek van H. M. de Koningin aan de zeevaartschool, al beteekende dit nog niet het slot van het ter gelegenheid van haar bezoek samengestelde programma. Toen de Koningin de school verliet, zette „Ons Genoegen" het Wilhelmus in, het publiek juichte, wederom brachten de maatschappij-vlaggen een groet en toen ging het, langs dezelfde route als op den heenweg, naar het station terug, waar de trein reeds gereed stond. Onderweg was de publieke belangstelling weer bijzonder groot en werd H. M. herhaaldelijk harte lijk toegejuicht. Bij het station was het enthousiasme zelfs zóó groot, dat de poli- tie-afzetting een oogenblik verbroken werd, zoodat velen kans zagen om een eindweegs langs den zij-ingang van het station te loop en zoodat zij gelegenheid hadden de Koningin van zeer nabij toe te juichen toen Zij, weer door den zij» ingang, het station betrad. Toen de Koninklijke auto het Marine terrein passeerde, stonden de opleiding en de mariniers wederom aangetreden en werd evenals by de aankomst, het saluut gebracht. Kinderzang. En toen kwamen eenige oogenblikken die allen die daarbij tegenwoordig zijn ge weest wel de aardigste en best geslaag de van heel dezen hoogtijdag voor Vlis singen hebben gevonden. Op het laatste perron, van waar om 17 u. 38 de Duit» sche trein, waarin de beide salonry tuigen waren gekoppeld zou vertrekken, stonden n.l., onder leiding van den heer A. Schout, de ca. 800 leerlingen van de 5e, 6e, 7e en 8e leerjaren der Vlissingsche lagere scholen opgesteld. „St. Caecilia", onder leiding van den heer A. Hollaers, zette toen het Wilhel mus in, dat onmiddellijk door de juichende» met vlaggetjes zwaaiende en met oranje getooide kinderen werd overgenomen. De Koningin wandelde langs de enthousiast zingende schooljeugd. Aan het eind van het perron boog de lange rij bedenkelijk door en begonnen de kinderen in hun vreugdige uitgelatenheid hoe langer hoe meer naar voren te dringen, zoodat de Koningin nog al eens uitwijken moest. De veldwachters poogden de kinderen op hun oorspronke lijke plaatsen terug te brengen, maar en dat maakte een alleraardigsten indruk zij kregen (blijkbaar op verzoek van de Koningin) een wenk van den adjudant, kolonel jhr. De Jonge van Ellemeet, om de kinderen maar te laten begaan En toen wandelde de Koningin opnieuw een eindweegs langs de nog immer zin gende kinderen tot zij voor de gereed staande salonrijtuigen was gekomen. Hier werden achtereenvolgens de heeren A. Hollaers (dirigent van St. Caecilia), A- O. F. W. C. Gasinjet (commissaris van politie) en le luitenant A. J. W. J. L. Losecaat van Nouhuys by H.M ontboden, die hun haar groote ingenomenheid met den voortfeffelrjken gang van zaken be tuigde. Toen werd het Zeeuwsche Volkslied ten gehoore gebracht en te 10 over half zes klonk het fluitje dat het vertrek van den trein aankondigde. De Koningin nam af scheid, en bleef voor het groote venster van haar salonry tuig staan, terwijl de trein zich langzaam in beweging zette. Op dit moment begonnen de kinders het be kende „Ik hou van Holland" te zingen en zoo, terwijl de frissche kinderzang en het gejuich van het talrijke enthousiaste publiek het perron onder de stations- overkapping deden daveren, verliet H.M. de Koningin onze stad, terwijl zij niet moede werd om staande te wuiven en te danken voor de haar zoo gul gebrachte hulde. Langzaam verdween de trein uit het gezicht. Het einde van een grooten dag was daar. Vlissingen had een goede beurt gemaakt en op de hooge bezoekster een bijzonder gunstigen indruk nagelaten. Even voor het vertrek, verzocht de Ko ningin den burgemeester de bevolking, de vereenigingen, de kinderen enz.- enz. har telijk te danken voor de Haar gebrachte hulde. Men zie in dit verband de publica tie van het gemeentebestuur waarin deze Koninklijke boodschap ter kennis van de bevolking wordt gebracht. 's Avonds bood de N.V. Zeevaartschool- belangen het comité in Grand-Hotel Bri tannia een diner aan, terwijl sterke schijnwerpers op den Boulevard Bankert het pas onthulde monument in een gloed van licht zetten, zoodat tal van belang stellenden in de avonduren nog een blik konden werpen op het nieuwste Vlissing sche gedenkteeken. RÉUNIE-AVOND DER „DE RUYTERSCHOOL". Een vereeniging „De Ruyterschool" opgericht. Gisteravond hielden oud-leerlingen en leerlingen der „De Ruyterschool" in hotel Britannia een réunie-avond, waar een zeer gezellige stemming heerschte. De bijeen komst werd geopend door den heer Spaan derman, daarna volgde de opvoering van een tooneelstuk„De Ruyter spreekt recut", verkorte prozabewerking van het achttiende eeuwsche drama in verzen van Jan NomszMichiel Adriaanszoon de Ruyter (1780). Dit stuk werd werkelijk goed opgevoerd èn de kleeding èn de décors kwamen goed tot hun recht. Daar na werden door de leerlingen enkele mo derne Engelsche liederen gezongen. Het is geen gewoonte om by amateurswerk na men te noemen, maar wij kunnen niet na laten de aandacht te vestigen op de prach tige basstem van den heer Boonstra. Het eere-comité, dat inmiddels ook in de zaal H. singe de tr gen i midd en dej „Ten „vers] numi ontt Dit

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2