De krijgsverrichtingen in Spanje. AGENDA VOETBAL: De wedstrijden van gisteren. Kampioenschap van Nederland. Ferjenoord- -Be Quick 3—1 HeraclesD.W.S. 2—1 Fejjenoord 6 4 2 0 10 16—6 Heracles 5 4 0 1 8 12—8 D. W. S. 4 0 3 1 3 2—3 P. S. V. 4 0 2 2 2 4—9 Be Quick 5 0 1 4 1 5—13 Promotie 2e klasse. Afdeeling I. D.O.S.Excelsior 32 Afdeeling II. EmmaOvermaas 31 Afdeeling III. RigtersbleekQuick 01 Afdeeling IV. De Valk—Hero 2—0 MirandaBlerjerheide 24 Afdeeling V. G.R.C.F.V.C. 2—2 2 e klasse A. R.C.S.-Goes 34 Promotie 3e klasse. G'.U.D.O.K.Zeeuwen 22 Eiland BoysTerneuzen 24 Om den Nederlandschen Voetbalbeker. WageningenMiddelburg 31 De competitie van gisteren. De laatste wedstrijd in de 2de klasse A leverde voor R.C.S. een niet verwachte ne derlaag op. De Souburgers beëindigen het seizoen daardoor één plaats lager als waar toe ze in staat geweest waren. In punten- aantal is Goes nu met hen gelijk gekomen. De eindstand in deze klasse is Hero Middelburg Breda De Baronie Vlissingen R.C.S. Goes Zeelandia R.B.C. De Zeeuwen 18 11 18 8 18 18 18 18 18 18 18 18 9 7 8 7 7 4 4 5 3 26 48—32 3 23 34—25 5 22 41—38 6 19 40—32 8 18 39—38 8 17 46—46 8 17 33—37 13 32—40 13 34—45 2 11 12 34—48 In de promotie-wedstrijden 2de klasse boekte de le klasser Blerjerheide een mooi succes op het Miranda-terrein. Dit is de tweede overwinning in successie. Het zal voor de 2de klassers nu een heele toer wor den Blerjerheide uit de le klasse te wippen. Zooals verwacht werd, kon onze klasgenoo- te Hero het in Valkenswaard niet bolwer ken de overwinning moest daar aan den kampioen van 2B gelaten worden. De stand is Blerjerheide 2 2 0 0 4 74 De Valk 2 10 12 4—3 Hero 2 0 111 2-4 Miranda 2 0 111 46 De kansen van de Zeeuwen in de promo tie-wedstrijden 3de klasse stijgen. In Til burg werd tegen het in eigen huis moeilijk te bevechten Gudok een gelijk spel gefor ceerd. Voorwaar een fraaie prestatie Dit is de tweede uitwedstrijd van de drie, die de Zeeuwen er goed afbrengen. Stevig be houden zij de leiding in deze promotie competitie. Gudok en Terneuzen staan thans in puntenaantal gelijk. De rangschikking is De Zeeuwen 3 1 2 0 4 75 Terneuzen 3 1113 7V Gudok 3 1113 6—6 Eiland Boys 1 0 0 1 0 2—4 e Door de nederlaag van Middelburg tegen de Oostelijke 1ste klasser Wageningen ver dween de laatste Zeeuwsche club uit de wedstrijden om den Nederlandschen Voet balbeker. Competitie 2e klasse. R.C.S.-Goes 3—1. Tot besluit van het competitieseizoen speelde R.C.S. gisteren haar laatsten wed strijd tegen Goes en zag geen kans hieruit nog winst te halen, zoodat haar plaats op de ranglijst niet meer verandert. Onder leiding van scheidsrechter Le Due stellen beide ploegen zich op. Goes heeft 2 spelers uit de reserves opgesteld. R.C.S. speelt met hetzelfde elftal waarmede de beide Paaschdagen zulke aardige resulta ten waren behaald. R.C.S. heeft het eerst het voordeel van den straffen wind. On danks een R.C.S. overwicht weet Goes na 15 minuten de leiding te nemen, als Lejj ri se (midvoor) van een misverstand in de R.C.S.-verdediging profiteert om van dichtbij te scoren (01). De thuisclub blijft toch het beste van het spel behou den en uit een goeden voorzet van Kruijsse schiet Wanjon keihard tegen den Goes- doelman, die nog juist den bal weet weg te stompen. De Goes-verdediging komt geducht in het nauw, doch de rechtsback Akkermans en doelman Van der Slurjs blinken beiden uit. Eerst na een half uur maakt R.C.S. gelijk, als uit een vrijen schop de bal door den R.C.S. rechtshalf precies voor het Goes-doel geplaatst wordt, waar Gillisse, Wanjon en de Goes-doelman met zijn drieën hiernaar springende Goes-doelman mist hierdoor den bal, die in het net verdwijnt (11). R.C.S. weet kort daarna zelfs een voor sprong te nemen. Een hooge voorzet van Kruijsse laat Gillisse zeer tactisch loopen voor Wanjon, die toeloopt en den uitloo penden doelman passeert. De Goes-doel man wordt hierbij nog even geraakt, doch is spoedig weer op de been (21). Van dezen voorsprong heeft R.C.S. niet lang plezier, want als bij een vinnigen Goes-aanval, waarbij linksbuiten Schrijver een voorname rol speelt, de R.C.S. doel man gepasseerd wordt, slaat één der R. C.S.-verdedigers met de hand den bal uit het doel. De toegestane penalty wordt door den Goes linksbinnen Lockefeer keu rig benut. (22). Na de hervatting krijgt Goes het wind- voordeel. Een sterk overwicht, zooals R.C.S. in de eerste helft weten zij niet te verkrijgen. R.C.S. is zelfs nog wel het meest in het offensief. Als Guérand door veel te vroeg uitloopen Leijnse een gemak kelijke kans geeft, aanvaardt deze die dankbaar (23). Nadat de Goes-doelman dan bij een zeer gevaarlijke situatie voor zijn doel opluch ting heeft gebracht, krijgt Leijnse in zui vere buitenspel-positie den bal van Schrij ver toegespeeld, om van dichtbij te score/u De referee heeft schijnbaar niets gecon stateerd en kent dit doelpunt toe (24). R.C.S. blijft het meest aanvallen en na veel vergeefsche pogingen, ziet Gillisse eindelijk zijn werk beloond, als hij met een formidabel schot den Goes-doelman niet de geringste kans geeft (34). R.C.S. probeert in de resteerende minuten die zij ook zonder Schout speelde, die ui. wegens een blessure was uitgevallen, om nog den gelijkmaker te forceeren, doch zonder het gewenschte resultaat. Het einde brengt dan een geflatteerde Goes overwinning. De leiding was op ver schillende momenten te slap. Er werd soms veel te forsch gespeeld, waaraan de Goes centerhalf zich nogal dikwijls be zondigde. Promotie-competitie derde klasse. Eiland BoysTerneuzen 2—4. Voor den eersten wedstrijd van de Eiland-Boys in de promotie-wedstrijden, die op het Vlissingen-terrein gespeeld werd, be stond groote belangstelling. Voor den aan vang dezer ontmoeting heeft het bestuur van de Eiland-Boys een bloemstuk aan den Terneuzen-aanvoerder aangeboden. Als scheidsrechter Jos Franken uit 's-Her- togenbosch laat beginnen, stellen de Boys zich in dezelfde samenstelling als in den beslissingswedstrijd tegen Middelburg H op. Van het begin af wordt er door beide partijen stevig aangepakt en er ontwikkelt zich een levendige, gelijk-opgaande strijd. De Boys geven hun tegenstanders goed par tij en beurtelings worden de doelen, be stookt. De Terneuzen-aanvallen zijn iets agressiever dan die der thuisclub. Na een kwartier spelens komt een voorzet van links bij den vrijstaanden Kouwijzer, die zijn club met een onhoudbaar schot de lei ding geeft (01). De Boys hebben den wind mee, hetgeen een voordeel is. Het veld is glad en mistrappen komt herhaalde lijk voor. Verschillende malen moet het spel onderbroken worden voor vrije trappen tegen Terneuzen de scheidsrechter treedt streng op en ziet niets door de vingers. Na een half uur brengt Maas met een hard, laag schot vanaf de 16-meter ljjn de partijen op gelijken voet. Enkele minuten hierna herneemt Terneuzen deleiding. Als v. Vlaanderen komt te vallen, kan de rechts buiten der bezoekers hem het leder afhan dig maken en voorzetten naar den links buiten van Luijk, die geen moeite heeft den bal in het net te werken (12), Dan wordt een Terneuzen-doelpunt wegens hands ge annuleerd. Tegen de rust worden de aanval len der bezoekers veelvuldiger en. gevaar lijker. Nadat de bal enkele malen van links naar rechts en omgekeerd langs het Boys- doel is gegaan zonder dat de backs ver mochten in te grijpen, maakt Laurens (linksbinnen) aan deze critieke situatie een einde door in te schieten (13). In de tweede helft hebben de Terneuze- naren windvoordeel. Zij nemen het spel in handen en keer op keer wordt van Vlaan deren op de proef gesteld. Nadat een kop bal van den tactisch spelenden Dobbelaere via de lat uit is gegaan, vergroot deze speler na solowerk met een kalm schot den voorsprong tot 14. Dan verwisselen rechtsbuiten Minderhoud en de Boys-rechts back van plaats. Nadat de bezoekers gerui- men tijd den toon hebben aangegeven, brengt een pracht doelpunt van Torenvliet plots bij de Boys weer wat leven in de brouwerij. Er ontstaan nu gevaarlijke situ aties voor het Terneuzen-doel, maar het achtertrio weet toch stand te houden. Ver dedigend'en aanvallend verricht Torenvliet fraaie werk, maar het binnen-trio der Boys weet zijn passes niet te benutten. Tegen het einde ontsnapt het Boys-doel tweemaal aan doorboring, waarna de scheidsrechter, die rustig en zeer correct leidde, het eind-signaal geeft. De overwin ning der bezoekers, die een beter spel ver toonden, was welverdiend. Gudokde Zeeuwen 23. Gudok heeft enkele wijzigingen in haar elftal aangebracht. Een nieuwe doelman en linksbinnen zijn opgesteld. De Zeeuwen pro beerden Poerstamper (de midvoor van het 2de elftal) op de midvoorplaats. Overigens was het elftal ongewijzigd. Direct na den aftrap neemt de thuisclub het spel in handen en krijgt terstond twee hoekschoppen te nemen, die niets opleveren. De Zeeuwen werken zich geleidelijk' los eu er zijn een paar mooie aanvallen, door Smit geleid, te noteeren. Ook de rechtervleugel gaat er eenige malen keurig van door. doch aan weerszijden blijven de achterhoedes de baas. Na 25 minuten krijgt Smit den bal op het middenveld te pakken hij wringt zich letterlijk door de Gudok-verdediging heen en lost vanaf den rand van het 16 meter- gebied een keihard schot, waarbij de bal in den bovenhoek van het doel, geneel bui ten het bereik van den doelman, verdwijni (01). Gudok onderneemt nog enkele ge vaarlijke aanvallen, maar de Zeeuwen-ach terhoede en speciaal Zietse ra het doel, doen uitstekend werk. Na de rust komt de thuisclub overweldi gend opzetten. Keer op keer dreigt er nu voor de Zeeuwen gevaar. Ook nu is de Gudok-voorlinie weer onproductief. Bij eer. keiharden schuiver van den Gudok-rechts- binnen hebben de Zeeuwen geluk, want de bal springt van den paal weer in het veld terug. Aan den anderen kant mist Donze de kans van den dagalleen voor doel staande, trapt hij den bal nog langs het doel over de outlijn Door stug doorzetten van Smit krijgt Poerstampe^ een kans met een kalm schot passeert hij den keeper (02). Gudok blijft het meest in den aan val en de Zeeuwen moeten alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Als er nog 10 minuten te spelen is, vliegt de bal binnen het strafschopgebied tegen de hand van Kats. De scheidsrechter geeft hiervoor een strafschop, hetgeen o.i. een te zware straf was, daar er van opzet geen sprake was. Deze wordt onhoudbaar ingeschoten (12). Enkele minuten later krijgt Gudok een hoekschop te nemen, die heel scherp wordt voorgegeven. Roose speelt den bal geheel onnoodig met de handen. De hier voor toegekende strafschop wordt eveneens in een doelpunt omgezet (22). Onder groote spanning verstrijken de laatste mi nuten, doch gedoelpunt wordt er niet meer. Gudok speelde veel beter dan de vorige week op het Zeeuwen-terrein. Er werd nu veel harder gewerkt. Overigens was het weer een uiterst fair gespeelde wedstrijd, waarin de zenuwen b(j de spelers een hartig woordje meespraken. Zietse verdedigde zijn doel op keurige wijze, terwijl Smit in de voorlinie het meest opviel. Scheidsrechter Enders uit Helmond leidde uitstekend. Gu dok had in Tilburg het rijk alleen, waar door zeer veel publiek aanwezig was. Wedstrjjduitslagen Zeeuwsche Voetbalbond. Zaterdag-competitie „Walcheren", Zaterdag 30 April 1938. R.C.V. 2—Vlissingen 0—4 Bekerwedstrijden. Zondag 1 Mei. Hontenisse 1Breskens 1 3—4 Kruiningen 1Goes 2 15 Zierikzee 2Zierikzee 1 16 B.K.V.V. 2—Breskens 2 0—4 le klasse B. Corn Boys 2Hulst 2 23 Ria 1Terneuzen 3 43 le klasse C. Oostburg 2Biervliet 2 18 Schoondijke 2Groede 1 23 2e klasse A. Cortgene 1Zeelandia 4 193 Goes 4Kapelle 1 01 2e klasse B. Corn Boys 3-^-Hulst 3 44 Ria 2Terneuzen 4 35 Sluiskil 2S.V.O. 2 6—0 3e klasse A, Zeelandia 5Walcheren 2 01 Gecostumeerde voetbalwedstrijd ZeevaartschooL Op het terrein aan den Kapoentjesweg speelden gisteren twee elftallen van de De Ruyterschool een gecostumeerden voetbal wedstrijd ten bate van het fonds „Helden der zee". Het A-elftal won met 54. De Olympische dag. NederlandNederlandsch-Indië gaat niet door. Naar wij vernemen zal de voetbalwed strijd tusschen Nederland en het Neder- landsch-Indisch elftal, welke ontmoeting in het kader van den Olympischen dag op Zondag 26 Juni in het Stadion te Am sterdam zou worden gespeeld, geen door gang vinden. ZwitserlandPortugal 21. Twaalf duizend toeschouwers hebben te Milaan den wedstrijd tusschen Zwitser land en Portugal bijgewoond, welke ont moeting als voorwedstrijd voor de wereld kampioenschappen gold. Door met 21 te winnen plaatsen de Zwitsers zich in het eindtournooi. Zij komen op 4 Juni te Pa rijs tegen Duitschïand uit. De laatste 16 landen, de deelnemers aan het eindtournooi om het wereldkampioen schap zijn thans bekend, indien men al thans Cuba als winnaar van de Centraai Amerikaansche groep beschouwt. Deze zestien landen zijn Nederland, Tsjecho-Slowakije, Duitschïand, Zwitser land, Zweden, Oostenrijk (teruggetrokken», Hongarije, Nederlandsch-Indië, Frankrijk, België, Cuba, Roemenië, Brazilië, Polen, Italië en Noorwegen. De achtste finales worden nu als volgt gespeeld DuitschïandZwitserland, Zwe denWalk Over, HongarijeNederlandsch- Indië, FrankrijkBelgië, CubaRoemenië, Tjecho-SlowakijeNederland, Brazilië Polen, ItaliëNoorwegen. ii O RP BAL: Zomercompetitie Z.K.B. Afdeeling I, 2e klasse A. Swift n—H.B.S. I 3—3. H.B.S. I, dat reeds eerder Swift II naar de kroon stak, wat haar echter, zij het op het nippertje, niet gelukte, heeft Zaterdag middag een flinke schrede op dien weg ge zet, door dezen Middelburgschen derby met een gelijk spel te beëindigen, aldus zorgen de voor de'verrassing, welke wij mogelijk veronderstelden. Er stond een straffe wind, toen scheids rechter J. Leefiang liet beginnen. Swift pakt direct flink aan en bezorgt H.B.S. moeilijke momenten, doch punten worden niet vreemd is. Na circa 23 min. schiet Ba- S.-aanvallen, welke echter ook op niets uitloopen. De mand wordt nogal eens ge raakt, doch de schoten zijn aan beide zij den te weinig zuiver, waaraan de. wind wel niet vreemd is. Na ciria 23 min. schiet Ba rend de Jonge eindelijk in en Swift leidt (10). Verder succes blijft uit en met 10 komt de rust. Als men zich klaar maakt voor de twee de helft, dwingt een ijskoud kletsbuitje tot een kort uitstel. Dan wordt het spel her vat en weldra zelfs onder aangenamer om standigheden, daar de wind gaat liggen. Spoedig zorgt Tekla Reekers voor 20, hetwelk H.B.S. echter niet onder zich laat. Nauwelijks is de vakwisseling geschied of Ali Mos scoort het eerste tegenpunt (21)Dit. geeft den H.B.S.-sers moed, doch Swift is paraat en weet het gevaar te kee- ren. Na een half uur maakt Crucq met een schitterend schot van ver zelfs 31. De nu volgende vakwisseling wordt den Swiftena- ren noodlottig. Aanvoerder Jaap Wisse komt nu bij de gasten in den aanval en met eenige tusschenruimte deponeert hij twee reuze-kogels in den korf (33). Daarna ontstaan aan beide zijden nog enkele ge vaarlijke momenten, doch gescoord wordt er niet meer. Als de referee einde blaast zijn de punten eerlijk gedeeld, V.M.S.V.—Swift ra uitgesteld. Daar de Van Melle-menschen door werk zaamheden verhinderd waren uit te komen, werd deze ontmoeting op hun verzoek uit gesteld. De competitiestand luidt nu Madjoe H 1 1 0 0 2 10—2 H.B.S, I 10 10 1 3—3 Swift II 10 10 1 3—3 Swift in 1 0 0 1 0 2—10 Afdeeling I, 3e klasse. Swift IVDomburg 01. De K.V. Domburg heeft door haar eer sten wedstrijd te winnen een mooi compe titie-debuut gemaakt. Ongeveer op het midden van de eerste helft wist J. van IJzeren voor de gasten te scoren (10). Wel werden aan beide zijden nog verschil lende doelpogingen gepleegd, doch tot pun ten kwam het niet. Swift bracht slechts 5 heeren in het veld, Domburg in het laatste deel van den vedstrijd eveneens. De leiding berustte bij scheidsrechter D. Vos. H.B.S. IIMadjoe IK uitgesteld. De Madjoeneezen maakten een vergeef sche Middelburgsche reis, daar de ontmoe ting, wegens onvolledigheid van H.B.S., geen doorgang kon vinden. De competitiestand luidt nu Domburg 1 1 0 0 2 1—0 Swift IV 1 0 0 1 0 0—1 Z.K.B.-nieuws. Voor de zomercompetitie is thans ook afdeeling I, 2 e klasse B gevormd. Zjj be staat uit Volharding I en EC, T.O.G.O., S.S.S. en later eventueel Wemeldinge. Deze clubs spelen hun competitie in Mei, Juni en c.q. Juli. Na de vacantiemaand Augus tus vormen de nummers 1 en 2 uit deze competitie met de nummers 1 en 2 uit Afdeeling I, 2e klasse A één klasse, welke in September c.q.October een competitie speelt om den kampioenstitel van afdee ling I, 2e klasse. Na 18 Mei zullen de competities voor het West-Noord-Brabantsche deel van den Z.K.B. definitief worden vastgesteld, daar verwacht wordt, dat dan alle vereenigin- gen in dit gewest zich zullen hebben uit gesproken omtrent de deelname. F.S.V. (Fijnaart) is als 18e bondslid tot den Z.K.B. toegetreden. De propaganda-actie boekt nog steeds succes. Te Sluiskil zal vermoedelijk een korfbalclub worden opgericht, welke geleid zal worden door den heer Van Tatenhove. Hoek zal na een propaganda-wedstrijd RapideSeolto tot stichting van een club overgaan op 4 Mei a.s. De leiding berust bij den heer L. Kiel, onderwijzer, aldaar. Te Kats gaven zich voorloopig 6 dames en 7 heeren als lid op. Toezegging voor een veld werd verkregen. Ook hier zal een korfbalclub haar beslag wel krijgen. Te Willemstad werd onder groote be langstelling door H.M.S. (Dinteloord) en F.S.V. (Fijnaart) een propagandawedstrijd gespeeld. Een vergadering zal zoo goed als zeker de rest doen. Na leden-zuivering is G.E.N.I.E. (Ber gen op Zoom uit haar asch herrezen. ATHLETIEK: Boschloop te Domburg. Zaterdagmiddag hield de Middelburgsche athletiekvereeniging E.M.M. uit Middelburg haar vierden boschloop te Domburg. De belangstelling leed zeer onder het gure weer. Doch ook nu zijn de loopen voor de juniores en senioren geslaagd. Eerstgenoemden moesten ongeveer 1400 M. loopen en de volgorde daarbij was 1. G. Dobbelaere, Marathon (Vlissingen) 4 m. 54.8 sec. 2. K. Barentsen, E.M.M. (Mid delburg) 5 m. 0.6 sec. 3. D. Slooves, Ma rathon, 5 m. 15.5 sec. 4. F. Klijn, A.V. '35 (Vlissingen) 5 m. 25.2 sec. 5. K. v. d. Voorde, Middelburg, 5 m. 28 sec. 6. A. Jongepier, Middelburg 7. Pluijmers, Mid delburg 8. P. J. Bliek, Middelburg 9. L. B. Back, Middelburg. De seniores liepen ongeveer 3400 M. De uitslag was 1. E. Dronkers, Marathon, 11 m. 38.6 sec. 2. K. van Opdorp, E.M.M., 11 m. 59.2 sec. 3. H. Enkelaar, E.M.M., 12 m. 6.8 sec. 4. D. van Poelje, Marathon, 12 m. 12,2 sec. 5. A. Kambier, E.M.M. 6. Jan Vreeke, Domburg 7. F. van Opber gen, Marathon 8. P. Lipjes, Marathon 9. A. Bijsterveld( A.V. '35 10. A. Scheijbe- ler, A.V. '35 11. Jo Vreeke, Domburg 12. G. v. d. Feltz, E.M.M. De burgemeester van Domburg, mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken, heeft het startschot gelost. B\j de prjjsuit- deeling werd hem hiervoor dank gebracht door den voorzitter, den heer R. van Roo, die echter eerst eenige oogenblikken stilte ha.d verzocht voor herdenking van wijlen den vroegeren b rgemeester van Domburg, den heer B. J. van Voorthuijsen, die de eer ste drie maal zijn medewerking verleende en het startschot loste. Burgemeester Tuyll van Serooskerken heeft den prijs aan den Domburger Jan Vreeke uitgereikt, en ten slotte heeft de heer K. de Vries, voorzitter van het ge west Zeeland van de K.N.A.U., een opwek kend woord gesproken. De Baumgarten's krijgen de rechten vau Nederlandsch athleet. Naar wij vernemen zijn de athleten Heinz Baumgarten, Karl Baumgarten en P. Kruse bij een dezer dagen gehouden schriftelijke stemming in de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, met groote meerderheid de rechten van Nederlandsch athleet toegekend. SCHAKEN Meestertoumooi. De A.V.R.O. heeft besloten in November van dit jaar in nader aan te geven Neder landsche steden een meestertournooi te or- ganiseeren. Als deelnemers zijn ingeschreven Alje chin, Euwe, Capablanca, Flohr, Reshevsky, Botwinnik, Fine en Keres. Het zal een tour* nooi worden met dubbele ronden, d.w.z. dat de meesters twee maal tegen elkaar spelen. Hij, die wint, heeft het recht den we reldkampioen Aljechin uit te dagen voor een titelgevecht. Wordt Aljechin winnaar van het tournooi, dan mag de tweede aan komende den wereldkampioen uitdagen. HOCKEY; Nederland BWest-Duitschland 1—2. Zaterdagmiddag is op het terrein van. de Deventer Hockey Vereeniging een wed strijd gespeeld tusschen een Nederlandsch B-elftal en West-Duitschland, welke ont moeting in een 21 overwinning voor de gasten is geëindigd. Met de rust hadden zij een 20 voorsprong genomen. ZWEMMEN: Nieuw wereldrecord van Ragnhild Hveger op 500 meter borstcrawl. Tijdens de jubileum wedstrijden van de Dansk Kvinde Gymnastik Klub te Kopen hagen is Ragnhild Hveger op de 500 meter er gisteren in geslaagd haar eigen wereld record met niet minder dan 6,6 sec. te ver beteren en te brengen op 6 min. 39,1 sec. Het oude record had zij op 14 Juni 1936 te Kopenhagen gevestigd, toen zij Willy den Ouden op dezen afstand als wereldrecord- houdster onttroonde. GEEN KRIJGSVERRICHTINGEN IN SPANJE DOOR SLECHT WEER. Het weder in Spanje is de geheele week zeer slecht geweest. Dientengevolge zijn de militaire verrichtingen in het Noordooste lijk deel van Spanje bijna tot stilstand ge komen. De vrachtauto's sleepen zich moei zaam door het modderachtig terrein en op vele plekken zijn de wegen volkomen on berijdbaar. Het groote hoofdkwartier van Franco deelde gisteren mede, dat de rechtsche strijdkrachten in den Alfambra-sector hun stellingen hebben verbeterd en belangrijke posities hebben bezet bij het dorp Jorga, dat eenige dagen geleden veroverd was. In den sector-Ovejo aan het front van Cor dova is een vijandelijke aanval afgeslagen. Het ministerie van defensie deelde giste ren mede, dat de regeeringstroepen een aanval op de stellingen te Picalias de Sier ra Monsech hebben afgeslagen. In den sec- tor-Aliga zijn de opstandelingen tot den aanval overgegaan. De vijand bezette eeni ge stellingen, die echter door de regeerings troepen heroverd werden. Voorsteden van Barcelona gebombardeerd. Van Majorca komende vliegtuigen van Franco hebben Zaterdagmorgen om 8.50 uur de voorsteden van Barcelona gebom bardeerd. Boven de stad konden zij niet ko men. Tot dusver zijn er 24 dooden en een veertigtal gewonden. Om 11.30 uur tracht ten de toestellen opnieuw Barcelona te bombardeeren, maar werden hierin door de jachtvliegtuigen der regeering en door het luchtafweergeschut verhinderd. Niettemin vielen talrijke bommen in de omgeving en bij dezen tweeden aanval zouden 15 men- schen zijn omgekomen en 20 gewond. Tijdens de luchtaanvallen zijn de twaalf Britsche koopvaardijschepen, die in de ha ven lagen, bijna alle door granaatsplinters getroffen. Een Britsche zeeman werd ge wond en moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd. van publieke vermakelijk heden, vergaderingen, enz. Alhambra-Theater. Van Vrijdag 29 April t.m. Donderdag 5 Mei „De Spaansche aarde" en „Première". Woensdag 11 Mei. Leerlingen-avond Zang- en Dansinstituut HöfeleinVer- hoeff, Grand-Hotel „Britannia", 7 uur. MIDDELBURG. Dinsdag 3 Mei. Vergadering handel ra aardappelen, groenten en fruit, café „De Eendracht", 8 uur.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 4