w 1 r WRflKKFH SOCIALE VERHOUDINGEN IN ENGELAND. GEMENGD NIEUWS BURGFRf.WF STAND PREDIKBEURTEN Wat Britsch is, is goed. Geen muren scheiden de volksklassen. Engeland la ook thans nog een eiland. In geen anderen staat ter wereld zijn wel de sociale verhoudingen door den oorlog en de gevolgen van den oorlog zoo weinig ver anderd als hier. Niets heeft de fundamenten van het Britsche leven tot nog toe ernstig kunnen schokken. Zeker, de golven van het tijdgebeuren brandden ook aan Engeland's kusten. Er kwamen stakingen en gevallen van sabotage voor. Maar de traditie zit den Brit zoozeer in het bloed, dat men het be leven kan, dat communistische demonstran ten bij het spelen van het volkslied het hoofd ontblooten. Of, zooals bg de autobus stakingen tijdens de kroningsfeesten, dat stakers het koninklijk paar met vlaggen en muziek huldigden. Zelfs de algemeene sta king van 1926 vermocht den binnenland- schen vrede niet ernstig te storen. Stakers en politie-agenten ontmoetten elkaar op typisch Engelsche wijze niet op de stra ten en de binnenplaatsen van de fabrieken, maarop de voetbalvelden en leverden daar een sportieven strijd. De directies der fabrieken stelden de voetballen ter be schikking Men ziet, men moet in Engeland andere maatstaven aanleggen. Het ligt in den btf- zonderen aard van het Engelsche wezen, dat maatschappelijke en economische ver schillen, die aan de overzijde van het Kanaal zeer groot rijn, tusschen de verschillende volkslagen geen klassen-tegenstellingen geschapen hebben. Wat Britsch is, is vol gens de overtuiging van de breede Engel sche massa synoniem met „goed". Zoo kan men steeds weer waarnemen, hoe bij gToote avondfeesten de werklooze, die in het St. Jamespark pleegt te overnachten, den schitterenden stoet dames met hun prach tige toiletten en juweelen met belangstel ling en nieuwsgierigheid gadeslaat, maar geenszins met afgunst of haat. Hg is trotsch op zijn adel, op de ontplooide pracht en verheugt zich. dat men in Engeland met zoo iets tegenover den buitenlander voor den dag kan komen iets, dat ook de „foreigner" bewondert. Zoo zijn de klassentegenstellingen uiterst gering. Hof felijkheid en humor, de beide goede karak tertrekken van den Engelschman, verblin den de volkslagen. En evenmin als de ar beider klassenhaat kent, bezit de lord standsvooroordeelen. Op het cricket- en voetbalveld zijn zij goede kameraden, Wil men het Engelsche volk in groepen indeelen dan zal men drie standen kunnen vaststellen: adel, burgerij en arbeiders. De Engelsche boer is met het oog op aan tal en beteekenis nauwelijks als stand te beschouwen. Maar ook de drie overige standen worden niet door scherpe grenzen van elkaar gescheiden. De arbeider is niet van den kleinen burger te scheiden de leden van den middenstand niet van den adel. Vergelijkingen met toestanden in het buitenland zijn derhalve moeilijk. Zoo vindt men in Engeland geen stand, die met cïe Fransche bourgeoisie overeenstemt. En evenmin kan men de Britsche aristocratie met den adel van het vasteland van voor den wereldoorlog vergelijken. De Engelsche arbeider. De Engelsche arbeider strijdt evenals rijn buitenlandsche collega voor verbetering van zijn loon en levensvoorwaarden. Ook hg bedient zich daarbij van de staking als strijdmiddel. Maar hij gevoelt zich niet als proletariër, niet als ontrechte, maar als een gelijkberechtigd lid der volksgemeen schap. Daarbij is zijn sociale positie geens zins te benijden en zeker slechter dan die van zijn Nederlandsche collega. Wel is er op het gebied van de Engelsche sociale verzekering eenige vooruitgang waar te nemen, maar gemeten aan Nederlandsche toestanden steekt haar organisatie nog in de kinderschoenen. Sanitaire toestanden in de fabrieken, bescherming der arbeiders, veiligheidsapparaten bgv. in de mgnen laten nog veel te wenschen over. De z.g. „speciale gebieden" in Zuid-Wales en Noord-Engeland, in Schotland, aan de Clyde en aan de Tyne met hun langdurige werkloosheid en de verschrikkelijke gevol gen daarvan voor de bevolking zijn voor het rijke Engeland 'n schande. De „slums", de krotwoningen te Londen, Birmingham, Manchester, Liverpool en Glasgow, zijn nog steeds niet afgebroken. Eerst het voorbeeld van den vroegeren koning Edward VHI heeft op het gebied van de sociale zorg eenig goed gedaan, Hierbij heeft ook een onderzoek van het ministerie van oorlog een zekere rol gespeeld. Het bleek, dat de recruten uit de geheel verarmde gebieden niet in staat waren den dienstplicht te ver vullen. Opvallend is tenslotte, dat voorstel len tot verbetering van de sociale toestan den slechts ten deele uit de rijen de* arbei ders gekomen zijn, maar dat men zich voor namelijk door buitenlandsche voorbelden laat beïnvloeden. Zoo zal het betaalde verlof eerst thans den Britschen arbeider ten deel vallen. Dat ondanks veel nood en ellende de invloed der communisten klein is gebleven is wel hoofdzakelijk te danken aan het feit, dat de Britsche arbeider stevig aan de tradities vasthoudt en van het principe „poor but loyal" (arm maar trouw) uitgaat. Adel en burgerij. Meer nog dan de arbeiders worden de hoogere standen door de tradities be- heerscht. Deze laag omvat niet slechts de aristocratie. Het laat zich niet eenvoudig vaststellen, wie tot den adel en wie tot de burgerg behoort. De grenzen zijn vloeiend, wtjl de adel slechts op den eerstgeboren zoon overgaat. En zoo is het eigenaardige feit mogelgk, dat hooggeboren aristocraten zooals b.v. Churchill als eenvoudig „mister" of „misses" door het leven gaan, terwgl omgekeerd leden van den midden stand als „sir" en „lady" aangesproken worden, hoewel zij geenszins tot den adel te rekenen zijn. Zij hebben hun titel evenals een ridderorde voor den tgd van hun leven gekregen. Bovendien bestaan er in Enge land sinds vele eeuwen tusschen „nobility" en „mercantile" geen tegenstellingen. De tweede en derde zonen duiken in de burgerij onder en het ligt geheel aan hen, of zij weer tot de „upper class" opstijgen. Aan deze zonen dankt Engeland zijn rijkdom en rijm empire. Zij trokken naar alle deelen van de wereld om hun geluk zelf te zoeken en keerden dikwijls eerst na vele jaren terug, om in het vaderland van de vruchten van hun werk en hun avonturen te genie ten. Zoo is de kring der eigenlijke „aristo cratie", het aantal bezitters van titels, eng begrensd. Twee maal per jaar komt er ech ter in den vorm van de „honour list" een aanvulling. Tegenover de groep van deze „benoemde" ridders staan de nakomelingen van den eigenlijken landadel, de „baronets", die den titel „sir" en „lady" erfelijk dragen. Aan hun titel zijn echter geen voorrechten verbonden. De peers. Sinds het jaar 1215 zijn in de „Magna Charta", de groote Engelsche grondwets oorkonde, de voorrechten van de peers nauwkeurig vastgelegd en van kracht ge bleven. Het eigenlijke voorrecht van den hoogen adel bestaat ook thans nog uit een zetel in het Hoogerhuis. Dit Hoogerhuis is misschien eenigszins te vergelijken met een senaat, die het recht heeft, besluiten van de Kamer te veranderen en voor een tweede behandeling terug te verwijzen. Het Hoo gerhuis telt 765 leden, waarvan ongeveer 700 vertegenwoordigers van den hoogen adel. Intusschen oefenen slechts weinigen hun recht uit, want het voorrecht der ge boorte dekt zich niet altijd met de persoon lijke wenschen van het individu De overi ge 65 leden bestaan uit hooge geestelijken en rechters, die slefchts tijdens hun ambts periode lid van het Hoogerhuis rijn. De eerste plaats in het Huis nemen de herto gen van koninklijke bloede in, dan volgen de aartsbisschoppen van York en Canterbu ry en daarop de leden van den hoogsten En- gelschen adel, n.L de 21 dukes en de 30 marquesses. De onderste drie lagen van den hoogen adel, de earls (131), de viscounts (80) en de baronnen (441) rijn de „eigen lijke" lords. Buiten het Hoogerhuis vindt men nog vele aristocraten, die dikwgls zeer hooge titels dragen. Dat zijn tweede en derde zo nen van peers, die neventitels van hun va der gekregen hebben. Zoo bezit de hertog van Norfolk b.v. niet minder dan 10 titels. Krijgt hg 10 zonen, dan ontvangt elk van hen een 'titel. Is echter in een familie geen vaderlijke neventitel meer te geven, dan krijgen de kinderen de betiteling „honou rable". Dit geldt ook voor den lageren adel. Zoo is het mogelijk, dat een volle neef van den Engelschen koning, de tweede zoon van de Princess Royal en den earl of Hare- wood, eenvoudig de „hon. Lascelles" heet en om zoo te zeggen „burgerlijk" is. Het zelfde geldt voor eenige broeders van de koningin, die uit de Schotsche hertogelijke familiie Bowes-Lyon stamt. De „titellooze" broeders van de koningin rijn o.a. op de beurs en in de kolenindustrie werkzaam. De vraag naar het „geboren" geldt als tactloos. Dikwgls stijgen filmdiva's tot de lordskroon op waarbij schoonheid bijna als een adelsbrief geldt. Evenals de „auto"- lord behoeft de danseres zich slechts aan haar nieuwe omgeving en haar ongeschre ven wetten aan te passen. Zoo is de structuur van de Engelsche maatschappij sterk elastisch. Nergens vindt men wrgvingsvlakken. En ook de middle- class, de eigenlijke dragende laag van het Engelsche volksorganisme, is stevig geba seerd. Zij geeft Engeland zijn artsen, rech ters, advocaten, geestelijken, officieren en voor een groot deel ook rijn politieke lei ders. In haar wortelen de goede burgerlijke tradities. De middle-olass is conservatief en moet als de eigenlijke vertegenwoordiger van Old-England beschouwd worden. Geen muren scheiden de verschillende klassen. Ondanks groote vermogensverschillen men is in Engeland eerst „rijk", indien men een inkomen van minstens 50.000 pond per jaar heeft zijn de klassentegenstelling kleiner dan elders. Het is bijna tactloos, er over te spreken. Boerderij afgebrand. Vanochtend ontdekte de veehouder B. Ro?- linga te Mildam, bij Heerenveen, brand in zijn boerderij. Het vuur greep snel om zich heen, maar het gelukte toch, at het vee in veiligheid te brengen. De motorspuit van Heerenveen verscheen spoedig. De boerderij ging echte** geheel in vlammen op. Niets kon worden gered. De oorzaak van den brand is het te-hoog branden van een stallantaarn. De boerderij was laag verzekerd. Drie boerderijen afge brand. In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in de boerderij der fami lie Fama aan den Hoofdweg te Loenen bij Apeldoorn. Het woonhuis, dat met een rie ten kap bedekt was, brandde, evenals de aangrenzende schuren en stallen, tot den grond toe af. De bewoners, die door het angstig geloei van het vee werden gewekt, konden zich slechts in nachtgewaad in vei ligheid stellen. Vier koeien en een paard kwamen in de vlammen om. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. aBHaMagifc Vrijwel op hetzelfde oogenblik ontstond eveneens brand in de vijfhonderd meter ver der gelegen boerderij van de weduwe van Zon. Hier kon het vee gered worden. Ook deze boerderij brandde tot den grond toe af Enkele uren later ontstond brand in de onbewoonde boerderij van den landbouwer Nieuwkamp, aan den Grooten Braakweg Deze boerenhoeve, welke dienst deed als bergplaats voor landbouwwerktuigen, i* eveneens tot den grond toe afgebrand. De waardevolle inventaris ging verloren, ter wijl zeven varkens, twee kalveren en eeo waakhond in de vuurzee den dood vonden. Als verdacht van brandstichting is he denochtend de 20-jarige Rabelink uit Loe nen gearresteerd, tegen wien reeds eerder verdenking was gerezen, nadat het vorige jaar de woning van zijn ouders op onver klaarbare wijze tot den grond toe was af gebrand. Naar wij vernemen, was geen der ver brande perceelen verzekerd. Fantast aangehou- den. De gemeentepolitie te Bergen op Zoom heeft een zekeren B. O., melkknecht te Wouw aangehouden, verdacht van op lichting van een bedrag van. ongeveer 6000 gulden ten nadeele van A. B. te Ber gen op Zoom. De man had dit bedrag in gedeelten en onder verschillende voorwendsels geduren de de laatste anderhalf jaar geleend, aan vankelijk gaf hij voor het geld ten bate van den benadeelde ap „het stamboek" te zullen plaatsen. Later zei hij de géiden noodig te hebben voor een erfeniskwestie, daar zijn moeder overleden was en hij een paar boerderijen in Zeeland zou krijgen, waarvan een ter waarde van 320.000. Verder bad hij geld noodig om zijn zwager, die notaiïs zou zijn „uit de gevangenis te koopen". O. werkte niet meer, leefde op grooten voet, gaf cadeaux aan vrienden en ken nissen en zelfs aan den man van wien hij het geld had geleend. Ook zichzelf verga', hij niet, hij kocht o.a. vele gouden sie raden. De man is thans ter beschikking van den officier van justitie te Breda gesteld. Twee woningen te Hees- wijk afgebrand. Vanmorgen is te Heeswijk brand uitgebroken in de woning annex broodbakkerg manufacturen- en kruidenierswinkel van K. van Stokkom-van Zeeland. Het vuur kon, met behulp van een ouder- wetsche handspuit aanvankelijk onvoldoen de worden bestreden en al spoedig sloeg het vuur over op de nabij gelegen woning van J. van den Bosch. Beide woningen brandden tot den grond toe af, de woning van J. van Scheindel kreeg groote water schade, terwgl het café van den heer L. H. Gij bels, als laatste huis van het blok, kon blgven staan. Verzekering dekt de schade. Vlieger heeft een a a n r g ding. Op den beek van den Rgswijkscheweg en de Wenckebacbstraat te Den Haag is de 16-jarige M. van H., wonende op de Laakkade, die op de fiets was, gisteravond tegen een auto opge reden. De fietser bad schuld aan deze aan rijding omdat bij geen voorrang verleende aan de auto. Van der H. kreeg een lichte hersenschudding en schaafwondjes aan hoofd en handen. Hg is dioor den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan oen Zuidwal vervoerd en aldaar ter ob servatie opgenomen. De bestuurder van de auto was de be kende vlieger H. M. Schmidt Crans, die een sogwondje aan het linkeroor kreeg en ter plaatse van het ongeval door een dok ter werd verbonden. De auto sloeg over den kop en werd grootendeels vernield. Het wapenarsenaal in het Haagsche water. Het wapenarsenaal in het water van de Waldeck Pyrmontkade te 's-Graven- hage is nog niet uitgeput. De baggeraars hebben weer nieuwen voorraad opgehaald, die ditmaal bestond uit een kleinen revolver, 226 revolver patronen en 27 geweerpatronen. Russische prins wil een eiland koopen. Naar het Nieuws van den Dag van Ned. Indië ver neemt, is bij een der departementen te Ba tavia een merkwaardig verzoek binnenge komen. Het is een schrijven van Prins Wla- dimir Paley, waarin deze Russische aristo craat verzoekt hem alle inlichtingen te wil len verstrekken omtrent de mogelijkheid een klein, liefst onbewoond eiland in den Indischen Archipel te koopen. De bedoeling van den Russischen Robin son Crusoë schijnt, voorzoover men dit uit het prinselijk schrijven kan opmaken, te zijn zich in zijn eentje op zijn eiland bezig te houden met klein-landbouw. De betrokken dienst zit eenigszins verle gen met een antwoord aan dezen adellijken emigré, van wien men slechts den naam en het familiewapen kent, omdat beide voor komen op het satgnachtzge briefpapier, waarop het verzoek aan de Indische regee ring neergeschreven is. Wij kunnen het departement eenige merk waardige bijzonderheden omtrent den per soon" van Prins Wladimir Paley verschaffen en wij twijfelen er niet aan of afgaande op onze mededeelingen zal het departement dezen Russischen prins een hartelijk wel kom in deze gewesten toeroepen. Prins Wladimir Paley is de zoon uit het morganatisch huwelgk van Olga Valeria- novna Kniaguinia met grootvorst Paul Alexandrovitch, achterneef van Tsaar Ni- colaas n, welk romantisch huwelijk vol trokken werd in 1902 te Livorno. De Tsaar aller Russen verleende aan de morganatische echtgenoote van zijn neef den prinselïjken titel van Paley. Tijdens de bolsjewistische revolutie werd grootvorst Paul Alexandrovitch te Peters burg vermoordde prinselijke familie vluchtte naar Parijs, waar tien jaar later de weduwe prinses Olga stierf. De twee zusters van prins Wladimir zfln beiden te Parg's getrouwd, de oudste Prin ses Irène met grootvorst Theodore Alexan drovitch, de jongste, Nathalie, met den be kerden Parijschen mode-dessinateur Lucien Lelong. Honorarium voor lede ren theaterbezoeker. De zer dagen wordt in Londen een theater ge opend, dat wel uniek mag worden ge noemd. Het bevindt zich in Maiden Lane en draagt den naam „Experiment Stage". Zuiver uiterlijk verschilt dit theater slechts van andere Londensche theaters door het feit, dat men hier geen rangen en balcons vindt. Het heeft slechts een parket met 200 zitplaatsen en de bespaarde ruim te komt aan het tooneel, dat waarlijk groo te afmetingen heeft, ten goede. Het tooneel is van alle nieuwe technische vindingen voorzien. De tooneelspelers van dit theater zijn geen bekende stars, maar beginnelingen, die eerst een langen weg op de planken moeten afleggen, alvorens aan den theater- hemel te kunnen schitteren. Zij kunnen op het „proeftooneel" (experiment stage) in een door het ensemble gekozen rol optre den, maar moeten voor het debuut een ze- :kere som als -„pacht" betalen. Uit deze pacht worden de onkosten van het theater bestreden. Ook staat het theater ter be schikking van jonge tooneelschrijvers en dichters, die hier een onderzoek in willen stellen naar de mogelijkheden van hun werk. Bij dergelijke voorstelling wordt slechts een uitgelezen publiek uitgenoodigd zooals critici, dramaturgen en theater directeuren, terwgl bij de andere voor?tel lingen de plaatsen aan iederen willekeuri- gen bezoeker ter beschikking staan. Het meest curieuse van dit theater is echter het feit, dat geen bezoeker iets be hoeft te betalen. De garderobe is vrij, een uitvoerig programma krijgt men ten ge schenke en bij het verlaten van het theater krijgt men bovendien een soort presentie geld van negen pence. Daartoe moet men echter in het bezit zijn van een behoorlijk costuum. Dronken lieden worden niet toe gelaten. Het repertoire van het theater omvat alle soorten tooneelwerken van het blijspel ai tot het zwaarste drama toe. De bouw van het theater, die een flink kapitaal verslon den heeft, is bekostigd door een bekende Londenschen tooneelvriend. Eigenaardig genoeg is het aantal mannelgke tooneel spelers veel gvooter dan het aantal vrou welijke. Of het theater succes zal hebben, is op het oogenblik nog moeilgk te zeggen. De meeste Londenaren verwachten een groote mislukking. SCHOONDIJKE. GETROUWD: P. C. de Meij, 27 j. en E. S. van den Broeke, 27 j. J. Blaakman, 28 j. en S. de Hullu, 21 J. BEVALLEN. J. Steurrijs, geb. Triou, z. J. Quist, geb. van Vliet, z. E. M. P. Cammaert, geb. Haverbeke, z. M. M. Risseeuw, geb. Provoost, z. OVERLEDEN: T. J, Roose, 30 J., d. M. Willemsen, 76 J., man van A. de Metier. A. Moggré, 80 j., man van M. M. Leenliouts. B.C.) MARKTBERICHTEN GROENTENVEILING MIDDELBURG 15 April 1938. Slavellen 311 ct., snijsla 37 ct., spina zie 3—10 ct., postelein 29—37 ct., bruine boonen 9 ct., spruiten 1222 ct, witlof W 14 Ct., koolrapen 23 ct., wijnpeeën 2 3 ct., andgvie 819 ct, kroten 2 /2 ct, roo- de kool 910 ct., prei 35 ct., alles per kg; peeën 1620 ct., raapstelen 22/2 ct., selderie 35 ct., rabarber 36 ct., ra dijs 2/241/2 ct, alles per bosbloemkool 330 ct., kropsla 16 ct., komkommers 1618 ct., knolselderie 2—4 ct., alles per stukbloemen violen 412 ct., pioenen lie.fjes 3—8 ct., bakkruid 4—21 ct., pioenen 21 ct., alles per 10 stuks cineraria 1016 ct. per potflieren Si/2—7 ct., tulpen 7— 18 ct, narcissen 418 ct., alles per bos. Op de veiling zijn Vrijdag de eerste aard- beiden aangevoerd door den heer J. L. op kweekerij „Beusbergen" te Koudekerks, zij deden 4 ct. per stuk. De cultuurmaatschappij „Loverendale" .te Serooskerke voedde de eerste komkommers aan, dievan 1618 ct. deden. ZONDAG 17 APRIL 1938 Eerste Paaschdag). Ned. Herv. KerJc. BRESKENS. 9.30 uur 7 Ds. GOUDZWAARD. 5.30 uur Ds. GOUDZWAARD, CADZAND. 9.30 uur s Ds. VISSER. HOOFDPLAAT 9.30 uur Ds. M. R. PLIESTER. NIEUWVLIET. 2 uur Ds. DERKSEN. OOSTBURG 9.30 uur Ds. FABER. SCHOONDIJKE. 9.30 uur Ds. J. A. SWART. ZUIDZANDE 9.30 uur Ds. STEGENGA. GROEDE. 9.30 uurDs. DERKSEN. MAANDAG 18 APRIL 1938. /Tweede. Paaschdag). BRESKENS. 9.30 uuri Ds. DERKSEN. SCHOONDIJKE 9.30 uur Ds. J. A. SWART. GROEDE. 9.30 uur Ds. GOUDZWAARD. Li iamengesieia ano7 hei Kon. aieieoroLpgisci Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.6 te Black- sod. Laagste barometerstand 754.6 te Sodan- kyla in Lapland. Verwachting: Zwakke tot matige Noord- Oostelijke tot Noord-Westelijke wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ringen, eenige kans op regenbuien, iéts kouder overdag. Buitenlandsch Weerbericht Eedenmorgen uit officieele .gegevens samengesteld door hef Kon. Met Instituut, SLECHT PAASCHWEER VERWACHT, Het gebied van hoogen luchtdruk breid de zich weer over. onze omgeving en Zuid-: Duitschland uit. De kern ligt nog ten Noordwesten van Ierland. In het Noordoos ten van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk laag, ook in het Zuidwesten ligt eer. depressie. De berichten van IJsland en Noordwest-Ierland ontbreken hedenmorgen, zoodat de luchtdrukverdeeling in :het Noordwestelijk deel van het waarnemings gebied niet bekend is. In Frankrijk waaien zwakke Noordwestelijke winden, de lucht is er meest onbewolkt. Ook op de Britsche eilanden is de wind meest zwak doch uit Noordwestelijke richting. De lucht is er gedeeltelijk bewolkt, met plaatselijk nevel. In onze omgeving, Duitschland, midden- en oost-Europa en Denemarken is de lucht betrokken, mét hier en daar motregen. Ook hier is de wind over het algemeen zwak. De weersvooruitzichten voor eer sten Paaschdag zijn niet gunstig. Verwacht wordt, dat de Noordelij ke wind aan zal houden, terwgl dé temperatuur vermoedelijk iets zal dalen. De lucht zal zwaar bewolkt zijn, met tijdelijke opklaringen, terwijl er eenige kans is op regen buien. In verband met de vele ontbre kende berichten kan omtrent het weer op tweeden Paaschdag nog niets gezegd worden. Sterke magnetische storingen. Het Kon. Ned. Met, Instituut in Dö Bilt deelt mede Hedenmorgen omstreeks zes uur (tijd van Greenwich) werd aan het meteorolo gisch Instituut te De Bilt oen buitenge woon sterke magnetische storing opge- teekend, die vermoedelijk nog geruimen. tijd zal voortduren. WEERBERICHT VOOR BELGIË. Zwakke tot matige N. wind. Over het algemeen bewolkte hemel, plaatselijk een weinig regen of motregen, tjjdelgk heldere hemel. Vrij koel, met een minimale nacht- temperatuur van 50 gr. en een maxi male dagtemperatuur van 1015 gr,

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 9