SPORT BUITENLAND De strijd in Spanje. De wereldtentoonstelling te New-York in 1939. INGEZONDEN STUKKEN MARINE EN LEGER J rDe „Tromp" na Paschen naar Schotland. De jongste aanwinst van de Nederland- sche marine, de flottieljeleider „Tromp", die twee weken op de reede van Nieuwe- diep heeft gelegen, terwijl verschillende onderdeelen van de uitrusting van het schip werden beproefd, zou vanochtend de reede van Den Helder verlaten met Am sterdam als bestemming, waar op de werf van de Amsterdamsche Droogdokmaat- schapprj gedokt wordt. Direct na Paschen zal, naar de comman dant, kolonel L. A. C. M. Doorman mede deelde, de „Tromp" koers zetten naar Schotland, waar ter hoogte van Glasgow in diep water de snelheidsproeven zullen worden genomen. Daarna zal het schip naar Amsterdam terugkeeren voor de verdere afwerking van het geheel. Hr, Ms. schoenerjacht „TJrania" gaat oefenreis maken. Hr. Ms. schoenerjacht „Urania", dat vaart voor de practische vorming van adel borsten, zal, onder bevel van den kapitein luitenant ter zee der K.M. res., J. H. Cool- haas, Dinsdag 10 Mei a.s. van Den Helder zee kiezen, voor het maken van een reis door de Noordzee en de Oostzee. De oefentocht gaat langs de volgende havens Helgoland 1214 Mei, Oslo 17 19 Mei, Goetheborg 2123 Mei, Aarhus 24 25 Mei, Odense 2526 Mei, Hesnaes 26 27 Mei, Roenne 2830 Mei, Stralsund 31 Mei1 Juni, Warnemünde 12 Juni, Mur- wik 37 Juni, Calmar 1011 Juni, Stock holm 1417 Juni, Visby 1820 Juni, Carls- krona 2123 Juni, Kiel 2527 Juni. Het schip wordt 1 Juli te Den Helder terug verwacht. Voor onze defensie. Tot op heden werd in totaal 95.868.02 vrijwillige bijdragen voor de versterking van de defensie ontvangen. O.m. kwamen de volgende giften binnen 50 M. H. B. Middelburg en 50 I. M. B. Middelburg. Bij het departement van koloniën zijn de volgende vrijwillige bijdragen ontvangen ten behoeve van de defensie van Nederlands overzeesche gewesten 54 van S. te Am sterdam en 50 van ir. S. te 's-Gravenhage. Eventueele verdere bijdragen zullen gaar ne worden ontvangen op de postrekening voor de koloniën te 's-Gravenhage no. 8583, met de aanduiding „voor defensie overzee sche gewesten". De kapitein J. van Engelenburg van het 3e reg. inf. te Bergen op Zoom, is ingedeeld bij het tweede bataljon van zjjn korps en overgeplaatst naar Roosendaal. Geplaatstbij de marinekazerne „Oed- joeng", de luitenant ter zee der 2e klasse S. S. W. van der Woude, bij den onderzee dienst, de luit. ter zee der 2e klasse T. Brunsting, beiden verwacht uit Nederland- LUCHTVAART Waarom het hoofdkantoor der K.L.M. te 's-Gravenhage folyft. De mededeeling der K.L.M., dat zij zal overgaan tot den bouw van een nieuw hoofdkantoor, heeft in sommige Amster damsche persorganen het commentaar uit gelokt, dat de K.L.M. deze gelegenneid diende aan te grijpen om haar bedrijf te vestigen in de hoofdstad des lands. International Aero Press schrijft ons naar aanleiding daarvan het volgende Sinds de oprichting der K.L.M. is het hoofdkantoor van deze onderneming in Den Haag gevestigd en het ligt voor de hand, dat er zich een zeer bijzondere reden zou moeten voordoen om hierin wijziging te brengen. Het is ons bekend, dat men vaak heeft overwogen om dit hoofdkantoor te plaat sen op het vliegveld Schiphol, waar een groot deel der activiteit van de maat schappij wordt ontwikkeld. Doch naarmate de Amsterdam-Batavia dienst en het be drijf in West-Indië zich uitbreiden, en de internationale beteekenis der K.L.M. toe neemt, worden de argumenten steeds zwakker, die zouden pleiten voor de plaat sing van het hoofdkantoor nabij het cen trum der verkeereactiviteit, het vliegter rein Schiphol. De directie en de staf be- hooren op een plaats te zitten, waar zij een open oog houden voor de ontwikkeling als wereldbedrijf, en waarbij de leiding zich vrij weet te houden van locale invloeden. Toen bleek, dat de bestaande kantoor ruimten onvoldoende waren en een ruimere opzet noodzakelijk was, is natuurlijk over wogen of verplaatsing naar een andere stad wenschelijk zou zijn. Dit beraad heeft, zooals vanzelfsprekend is, plaats gevonden in den raad van bestuur der K.L.M., waarin vijf gedelegeerden der re geering zitting hebben, hetgeen zeggen wil, djat de regeeringsgedelegeerden daar in de meerderheid vormen. Na ampele overweging en in overeenstemming met de regeering is dus het besluit gevallen oir het hoofdkantoor te laten in de plaats van de oorspronkelijke vestiging der maatschappij. Gronden, uitgestrekt genoeg om iedere uitbreiding te kunnen opvangen, konden op voordeelige voorwaarden worden verkre gen bovendien is de exploitatie van het hoofdkantoor te 's-Gravenhage voordeeli- ger dan bijv. in de stad Amsterdam. Voorts moeten wij nog opmerken, dat deze vestiging geen invloed heeft op de wijze, waarop het luchtverkeer van en naar Nederland zal morden ontwikkeld. Fransch vliegtuig verongelukt. Gistermiddag is bij Cugnaux een Fran- sche bommenwerper slecht neergekomen en in brand geraakt. De toestand van eeu officier en twee onderofficieren is ernstigr. Motordefect boven de Noordzee. De veertien passagiers en drie leden der bemanning van een Douglas D.C. III toe stel van de Cechische luchtvaartmaatschap pij C.L.S., welk toestel gistermorgen van Croydon was gestart met bestemming Rot terdam, hebben boven de Noordzee een onaangenaam avontuur beleefd, dat dank zij den goeden vliegeigenschappen der Dou glas-machines en de bekwaamheid van den piloot, zonder kwade gevolgen is gebleven. Kort na den start raakte de olieleiding van den rechtermotor defect, waardoor de olie met groote kracht naar buiten geslin gerd werd tegen den rechter-zijwand van het vliegtuig. Deze motor moest worden uitgeschakeld en op één motor werd verder gevlogen naar Waalhaven. Gelukkig bleef deze motor goed werken en de piloot slaag de er in de zwaargeladen machine, ruim een kwartier over tijd op Waalhaven binnen te brengen en een perfecte landing uit te voe ren. De machine was aan den rechterkant dik met olie bedekt Na een uur hard werken hadden monteurs de schade hersteld en kon de reis met twee motoren worden voortge zet (Tel.) Proefvlucht van de K.N.I.L.M. naar Australië. Nu de Lockheed's definitief nog deze maand in Indië zullen zijn en vliegen, kan worden medegedeeld, dat de K.N.I.L.M. een proefvlucht naar Australië zal maken. Voer deze vlucht zal gebruik worden gemaakt van een der nieuwe Lockheed-Super-Elec- tra's 14, welke in de toekomst ook de ge regeld gebruikte toestellen op de komende Australië-verbinding zullen zijn. Vermoedelijk zal als commandant van het toestel worden aangewezen de K.N.I. L.M.-commodore Scbot, die reeds eerder een vlucht naar Australië maakte als bestuur der, van een door sir Philips gecharterde Douglas. Op welken datum de proefvlucht zal aan vangen, staat nog niet vast. Wèl zal ze geheel volgens dienstregeling worden ge vlogen. Gratis vliegen in Turkije. De Turksche burgerluchtvaartmaatschap pij heeft, teneinde de bevolking beter be kend te maken met het luchtverkeer, als motto aangenomen, dat op alle vtff betaalde vluchten één gratis vlucht zal volgen. Reeds zijn voorbereidingen gemaakt om de bin- nenïandsche luchtroutes en die naar de Ba 1- kanlanden en naar het nabije oosten te kop pelen aan de diensten in Europa, Azië en Afrika. Turkije moet beschouwd worden als een natuurlijke schakel tusschen het oosten en het westen, en door rekening te houden met de internationale luchtdiensten, zal zrjn centrale ligging nog meer versterkt kunnen worden. 20 millioen voor den bouw van stijve luchtschepen. In de marinecommissie van den Ameri- kaanschen Senaat heeft commandant Ro- sendahl aanbevolen 20 millioen dollar be schikbaar te stellen voor den bouw van stijve luchtschepen. Voorloopig zouden 2 groote luchtschepen worden gebouwd. VOETBAL: Wedstrjjd ten bate van het contributiefonds van den Z.V.B, Evenals verleden jaar zal ook thans weer op Walcheren een wedstrijd worden ge speeld tusschen twee Walchersche voetbal elftallen, ten bate van het contributiefonds van den Zeeuwschen Voetbalbond. In een vergadering van de besturen der K.N.V.B. vereenigingen op Walcheren is de vorming der elftallen besproken en ver schillende regelingen getroffen. Men kwam tot volledige overeenstemming. De wedstrijd zal in de eerste helft van Juni op een Vrijdagavond op het Zeeuwen terrein te Vlissingen plaats hebben. Voor deze ontmoeting, die zeker belangwekkend zal zijn, werden de volgende combinaties gevormd RoodVlissingen. De Zeeuwen, Eiland Boys en E.M.M. BlauwMiddelburg, Zeelandia en K.C.S. Er kunnen zoodoende zeker twee sterke elftallen tegen elkaar in het veld worden gebracht. Daar het contributiefonds van belang is voor alle vereenigingen, lid van den Z.V.B., profiteeren alle van de samenwerking van deze vereenigingen, die in den K.N.V.B. ook hun elftallen hebben. A O R F BAL: Wintercompetitie Z.K.B. Afdeeling I, 2e klasse. Gebleken is, dat E.W.W. in den uit-wed strijd tegen H.B.S. I op 26 Maart j.l. niet een ongerechtigden speler is uitgekomen. De competitieleider, de heer ir. J. Buiten dijk, heeft deswege E.W.W. gestraft met een geldboete en aan H.B.S. I de beslissing overgelaten of zij dezen wedstrijd wenscht over te spelen. Vanzelf heeft H.B.S. deze kans op ranglijstpositieverbetering aange grepen Zaterdag a.s. om half vier vindt de ontmoeting plaats. Men zal zich herinneren, dat de uitslag een gelijk spel (11) was en dat E.W.W. zich daarmede vast op de derde plaats van de ranglijst nestelde. Thans is de situatie dus weer zoo geworden, dat de kansen we derom precies eender staan als destijds en dat eerst in de komende match over de 3e en 4e plaats beslist zal worden. Het zal er vermoedelijk d'us wel spannen. Voor E.W.W., dat twee punten meer heeft, is weer een gelijk spel voldoende om haar plaats te handhaven. Als H.B.S. I echter zoo'n partij speelt als 2 April j.l. tegen Swift n, dan vreezen wij voor de Vlissing- sche H.B.S.-sers het ergste. De gewijzigde competitiestand luidt Swift II 10 9 0 1 18 71—10 Madjoe II 10 8 1 1 17 37—10 E.W.W. 9 5 0 4 10 22—22 H.B.S. I 9 4 0 5 8 38—24 Swift HI 10 1 2 7 4 9—40 H.B.S. II 10 0 1 9 1 5—76 Zomercompetitie Z.K.B. Afdeeling II. De voor deze competitie voor Zaterdag j.l. vastgestelde wedstrijden werden beide uitgesteld. Ook Zaterdag a.s. wordt er niet gespeeld. VolhardingLuto. Vermits de Zeeuwsche Korfbal Bond ook een korfbalvereeniging met den naam „Vol harding" telt, welke te Yerseke is gevestigd brengen wij in verband met verschillende ons gestelde vragen onder de aandacht, dat de in ons blad van Maandag j.l. vermelde wedstrijd met onsportief slot Volharding Luto niet slaat op de Yersekensche club, doch te Amsterdam werd gespeeld. SCHEEPV A ARTBER ICHTEN De Duitsche kruiser „Emden" te Amsterdam. De Duitsche kruiser „Emden", welke met een aantal adelborsten aan boord een bezoek aan Amsterdam brengt, is heden ochtend aldaar aangekomen en is aan den voormaligen steiger van de Holland-Ame- rika-lijn gemeerd. Namens de Nederland- sche marine was de officier van piket, luitenant ter zee der tweede klasse H. A. K. Wiedemans en de verbindingsofficier J. J. Steensma, ter begroeting aanwezig. De Duitsche onderofficieren zullen he denavond in de Marinekazerne de gasten zijn van de Nederlandsche onderofficieren der Koninklijke marine. Scheepvaart te Napels door storm gestagneerd. De scheepvaart in de haven van Napela is gedurende twee dagen door een zwaren storm hevig belemmerd. De „Conté di Savoia", welke Maandag voor een tocht door de Middellandsche Zee zou vertrekken moest het vertrek uitstellen. Onder de pas sagiers bevond zich ex koning Alfonso van Spanje. De „Conté Bianco Mano", welke van een reis terugkeerde, moest geruimen tijd buitengaats blijven liggen. Zoowel in Napels als in andere deelen van Italië heerscht nog wintersch weer. Men vrees c het ergste voor den fruitoogst. In andere jaren is het hier reeds volop voorjaars weer. HET FRANSCHE WETSONTWERP TOT FINANCIEEL HERSTEL IN DE KAMER AANGENOMEN. In het door de rogeering Daladier opge stelde wetsontwerp tot financieel herstel van Frankrijk wordfogezegd, dat de schat kist in 1938 in het geheel lasten te dragen heeft ten bedrage van ongeveer 35 milliard. Er moeten zonder verwijl financieele maat regelen genomen worden om het begroo- tingstekort aan te vullen en een hervatting der bedrijvigheid te stimuleeren, waardoor de wegen voor een definitief herstel ge opend worden. Staande voor de urgentie der te nemen maatregelen, vraagt de re geering de middelen om ze bij decreet ten uitvoer te leggen. Het program der regeering, dat vooral de dringende maatregelen omvat, zal aange vuld worden met een geheel van wetsont werpen, dat in staat zal stellen het econo misch herstel des lands en de financieele saneering voort te zetten. De uiteenzetting der motieven van dit wetsontwerp wordt gevolgd door slechts één artikel, waarin bepaald wordt, dat de regeering tot 31 Juli gemachtigd is bij de creten, waarover beraadslaagd is in den ministerraad, de maatregelen te nemen, die zij onontbeerlijk acht om het hoofd te bie den aan de eischen der landsverdediging en om herstel te brengen in de financiën en de economie der natie. De decreten zullen ter ratificatie voorgelegd worden aan de Ka mers, in een buitengewone zitting op zrjn laatst op 31 December. De wet met groote meerderheid aangenomen. De Kamer heeft vannacht met 508 tegen 12 stemmen het door de regeering ingedien de financieele wetsontwerp aangenomen. STERKE AARDBEVING IN OF NABIJ ZUID-ITALIË. Vermoedelijk geen slachtoffers. Hedennacht om twee uur 49 min. 6 sec., tijd van Greenwich, werd aan het Meteoro logisch instituut te De Bilt, een vrij sterke aardbeving opgeteekend. Afstand ongeveer 1500 K.M. Oorsprong in of nabij Zuid- Italië. De bevolking van verscheidene Zuid- Italiaansche plaatsen werd hierdoor opge schrikt. Tot dusver is niet gebleken, dat er slachtoffers te betreuren zijn of schade is aangericht. De beving is door alle seismolo gische instituten waargenomen. Men veron derstelt dat het epicentrum zich in zee be vindt. Ook aan de drie seismologische instituten van Würtemberg en het observatorium te Ukkel is vanmorgen een sterke aardbeving geregistreerd. Volgens de berekeningen moet de haard zich bevinden in de omge ving van de Tyrrheensche zee. TEGEN DE OOSTENRIJKSCHE HABSBURGERS. Naar de correspondent van de Daily Te legraph and Morning Post te Weenen ver neemt, zijn maatregelen genomen, waar door het aartshertog Otto niet meer moge lijk is van zijn bezittingen in Oostenrijk de ongeveer 100.000 gulden te trekken, die zij hem jaarlijks opbrachten. Het is duidelijk, aldus de correspondent, dat de vroegei-e keizerlijke familie beschouwd wordt als een bedreiging van de Duitsche eenheid. Bevel tot arrestatie van Otto van Habsburg. De Essener Zeitung verneemt uit Wee nen, dat de Oostenrijksche autoriteiten be vel hebben gegeven tot arrestatie van den Oostenrijkschen kroonpretendent aartsher tog Otto van Habsburg, die thans als Duitsch staatsburger wordt beschouwd. Het blad vermeldt als reden voor dit ar restatiebevel, dat aartshertog Otto in een vraaggesprek met buitenlandsche jouma listen, de hulp van het buitenland heeft in geroepen voor de „verdrukte bevolking van Oostenrijk". Deze verklaring wordt als hoogverraad beschouwd. MISLUKTE AANSLAG OP DEN DEENSCHEN MINISTER VAN JUSTITIE Op den Deenschen minister van Justitie Steinecke is heden een mislukte aanslag gepleegd door een jongeman, die van de publieke tribune van het Folketing twee schoten op hem loste, die geen doel troffen. De dader en een aantal andere jongelie den, die zich op de publieke tribune bevon den, zijn gearresteerd. Zij zouden Deensche nationaal-socialisten zijn. Ten tijde van het incident behandelde de Kamer de nieuwe immigratiewet, waar de Deensche nationaal-socialisten tegen zijn. BRITSCHE COMMISSIE NAAR PALESTINA. Officieel wordt medegedeeld, dat op 21 April een commissie onder voorzitterschap van Sir John Woodhead van Londen naar Palestina zal vertrekken, teneinde de gren zen vast te stellen, die zullen moeten wor den aanbevolen in verband met de verdee- ling van het land, en een rapport op t° stellen over de economische en financieele vraagstukkendie uit de verdeeling voort vloeien. JAFANSCHE VLOOTBOUW AANGE KONDIGD. De Japansche minister van marine Yonsi heeft gisteren tegenover persvertegenwoor digers verklaard, dat te betreuren is, dat de bewapeningswedloop ter zee steeds grooter omvang aanneemt. Japan zal zich daar evenwel niet om bekommeren doch aan de herwapening der andere mogendheden het hoofd bieden door een eigen sterke vloot, welke Japan zoowel voor de handhaving van den vrede in het Verre Oosten als voer de verzekering van zijn nationale verdedi ging noodig heeft. Over de munitiefabrieken In het westen van Japan liet Yonsi zich op tevreden wtjze uit. De industrie ontwikkelt een zeer groote activiteit en heeft zich op velerlei gebied geheel onafhankelijk van het buitenland gemaakt. DE REGEERINGSTROEPEN IN HET OFFENSIEF. Bij het aanbreken van den dag hebben de troepen van Franco gisteren de krijgsver richtingen ten Oosten van Morella (Castel- lon) hervat langs een front van 10 kilome ter met een krachtig artillerievuur. Het ge schut is verdekt opgesteld in bergplooien. De regeeringstroepen melden, dat hur. voetvolk bij Tortosa het initiatief genomen heeft en de stelling verbeterd heeft dom een reeks aanvallen. Ook in den noordelij ken sector van Aragon zijn de regeerings troepen tot den aanval overgegaan. Bij Seros hebben zij een uitgestrekt gebied be zet. Regeeringstroepen In het offensief. Officieel werd gisteren te Barcelona me degedeeld, dat de regeeringstroepen hun offensief ten noorden van de Ebro voortzet ten. Zij zijn erin geslaagd het dorp Granja Escarpe ten zuiden van Fraga te bezetten en hebben den vijand gedwongen weer oveu de Segre terug te trekken. Het communiqué maakt er verder mel ding van, dat bij de brug van BaJaguer nog heviger wordt gestreden. Regeeringstroepen hebben hier het initiatief tot de gevechten genomen. Bij luchtgevechten in den sector van Tor tosa hebben regeeringsvliegtuigen en bat terijen luchtdoelgeschut drie Fiat-vliegtui gen omlaag geschoten. Aan het front van Maestrago heeft de vijand enkele stellingen zonder strategische waarde ingenomen. Aan het front in Estre- madura hebben de regeeringstroepen suc cessen behaald. Mededeelingen van rechtsche zyde. In het communiqué van het groote hoofd kwartier van Franco wordt medegedeeld, dat het legercorps uit Navarra een aantai haarden van tegenstand van de regeerings troepen in de Pyreneeën heeft vernietigd. Tourisme In rechtsch Spanje ongewenscht. De correspondent te Gibraltar van de Daily Telegraph and Morningpost meldt aan zijn blad, dat de rechtsche autoriteiten een decreet hebben uitgevaardigd, waarari tourisme in het door de rechtsehen bezetie gebied wordt verboden. Talrijke personen ja Gibraltar die vergunning hebben aange vraagd een bezoek te mogen brengen aan Sevilla en andere steden tijdens de Paasch- dagen, hebben een weigerend antwoord ge kregen. Uiteraard, zoo voegt de correspon dent er aan toe, is Sevilla vol vreemdelin gen onder wie vele Duitschers en Italianen. Men denkt te Gibraltar dat het binnen af- zienbaren tijd even moeilijk zal worden Spanje binnen te reizen als Sovjet-Rusland. Men schrijft ons Twee-en-zestig landen en de Volkenbond doen mede aan de wereldtentoonstelling te New York, de vijfde wereldtentoonstellingt die in de Vereenigde Staten wordt gehou den Philadelphia in 1876, Chicago in 1883, St. Louis in 1904 en Chicago in 1933. New York in 1939. Chicago's wereldtentoonstel ling kostte 30 millioen dollar, die te New: York zal 150 millioen dollar kosten. Chi cago zag terug op „een eeuw van vooruit gang", New York ziet in de toekomst „building the world of to-morrow". Ia 193 zullen, volgens den heer Grover Wha- len, president van de fair, 50 millioen menschen de tentoonstelling bezoeken en .z 1 miljard dollars voor uitgeven: De tentoonstelling komt op het terrein van de aschvaalt der New Yorksche voor steden, die „Flushing Meadow" heet, gele gen op den noordelijken oever van Long Island. In Juni 1936 begon men met het afgraven en ophoogen van het terrein en het leggen van rioleeringen en waterleidingen. Als de tentoonstelling voorbij is, zal 1200 acres land gewonnen zijn, waarop een groot stadspark zal verrijzen. Vijftien maanden voor de opening der ten toonstelling kwamen reeds elf fair-gebou- wen tot stand, terwijl 98 is verhuurd van de totale, voor eigen gebouwen van particuliere inzenders beschikbare opper vlakte. Het is algemeen bekend, dat Nederland er Nederlandsch-Indië op deze tentoonstel ling, waaraan de geheele wereld (op China en Spanje na) deelneemt, eveneens aanwe zig zullen zijn. De secretaris-generaal voor deze officieele participatie, jhr. nir. A. C. D. de Graeff, is van meening, dat bij deze demonstratie het rijk of goed, of in het geheel niet voor den dag moet komen, een opvatting welke de regeering ten volle deelt blijkens het zoo juist genomen be sluit, aan de Staten-Generaal te zullen voor stellen het subsidie van het rijk van 750.000 te verhoogen tot 1.490.000. Aan de totstandkoming der inzendingen van Nederland en de Nederlandsche over zeesche gewesten wordt op het oogenblik hard gewerkt. Ruwweg kunnen twee groote afdeelingen worden onderscheidende afdeelingen waarin de Nederlandsche cultuur zal wor den weergegeven tezamen met het Neder landsche economische leven en dat van de West, en de afdeeling, waarin Nederlandsch- Indië wordt getoond. Wat Nederland betreft, zal nog een be roep op financieelen steun van particuliere zijde gedaan worden, resp. worden voort gezet. Ondanks de ruime fondsen, door de regeering ter beschikking gesteld, ver- eischt een waardige demonstratie een be drag aan fondsen, dat de thans beschikbare resp. in uitzicht gestelde nog aanzienlijk te boven gaat. Het verbond van Nederlandsche Werkge vers, de Algemeene R.K. Werkgeversver- eeniging en de Christelijke Werkgeversver- eeniging hebben reeds een opwekking tot deelname aan deze tentoonstelling tot him leden gericht. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De cople wordt niet teruggegeven. APEKOOL. M. de R. Een nieuwe ontdekking J Een uitkomst voor de tuinders en groentehandelaars De crisis in die bedrijven grootendeels op gelost? Wat deed zich voor? Dit. In de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering alhier, deelde een der vroede vaderen, nl. de heer De Ruiter mee, dat door een adressee- renden groentehandelaar apekool ver kocht was. Tot nu toe was echter dit soort kool in de kringen van tuinbouw en handel onbekend, maar dank zij den Zeeuwschen Omroep van ons Panorama van jl. Zaterdag blijkt ons dat deze kool, mits bereid vol gens Fransch menu, en gekookt in een flinke dosis Hollandsch spraakwater een kostelijk gerecht vormt. Reden waarom ik alle tuinders in overweging wil geven hun tuinderijen te beplanten met dit soort kool, opdat in 't vervolg niet meer alleen boven bedoeld raadslid, maar de gansche burgerij, dus ook de verpleegden en ouden van da gen kunnen genieten van dit kostelijk ge recht, waardoor vanzelf uiteindelijk voor tuinbouw en groentenhandel een betere le venspositie uit voortvloeit. Tuinders, voert daarom dit nieuwe pro duct toe aan de reeds bestaande groenten van Nederlandschen bodem wie weet wel ke perspectieven er in zitten tot opbloei uwer bedrijven Huismoeders, vraagt nog dit jaar dit nieuwe productDe kool der toe komst. U, M. de R., dankzeggend voor de plaats ruimte teeken ik M. LOUS.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 7