TRIUMPH TRIOMFATOR ROOKT 1 CENT VIRGINIA EERSTÊ^BLAD 76e JAARGANG - NUMMER 78 ZATERDAG 2 APRIL 1938 STADSNIEUWS |)Gft f 1.50 KEES HELDER UIT DE PROVINCIE §elieurlciii8seii «nn Jen Boekenweek 2 tot 9 April. gratis Boekenweek 2 tot 9 April, ABONNEMENTSPRIJS Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agent schappen gevestigd zijn 2.20 per kwartaal of 17 cent per week. Franco per post 2.50. Voor het buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zijner woon plaats. Afzonderlijke nummers 5 cent per stuk. VJissingsche Courant UITGAVE FIRMA F. VAN DE VELDE Jr., WALSTR. 58-60, VLISSINGEN - TEL. 10 - GIRO 66287 AD VERTENTIEPRIJ S Van 1—5 regels 1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijs. Reclames 50 cent per regeL Kleine adver tenties van 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Bij driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Alles bij vooruitbetaling. VERSCHIJNT DAGELIJKS, UITGEZONDERD OP ZONDAG EN ALG. ERKENDE CHR. FEESTDAGEN AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOO R PUB LICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLAN DSCHE DA GBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 3 bladen en een kindercourant. DE BOULEVARD-VERBETERING. In 1939 voltooid. Wij namen Woensdag een bericht van het Volksblad over, waarin o.a. werd me degedeeld dat de aanbesteding van het ver vaardigen en leggen van een betonnen dui ker „binnen enkele dagen" zal kunnen plaats vinden. Het is ons echter gebleken dat dit in dezen vorm althans niet juist kan wor den genoemd. Weliswaar hoopt men den duiker nog dit jaar te leggen, maar de aanbesteding zal toch nog wel even op zich laten wachten. Het bestek moet na melijk no,g door Den Haag worden goed gekeurd en hoewel de betrokken instanties hun medewerking hebben toegezegd moe ten de officieele vergunningen nog worden afgewacht. Ook wat de basaltglooiing be treft, staat nog niets vast met betrekking tot de aanbesteling. Zooals wij hierboven reeds schreven, zal de duiker nog dit jaar worden gelegd. Wanneer men hiermede gereed is, zitten wij echter in het badseizoen. En dan valt er natuurlijk niet aan te denken, om den dijk open te breken voor het uitvoerender overige werkzaamheden. Het doortrekken van den boulevard en hetgeen hiermede verder verband houdt, zal dus het volgen de jaar moeten plaats vinden, zoodat de voor onze stad zoo belangrijke boulevard verbetering in 1939 voltooid zal kunnen zijn. Cursus onderofficieren capitulant te Vlissingen. Op 4 April a.s. worden te Vlissingen bij de 2e Schoolcompagnie Regiment Kustar- tillerie, voor het volgen van een capitulan- tencursus, gedetacheerd de dienstplichtige sergeant titulair J. Jansen en de sergeant capitulant D. de Bruine van de le School compagnie Regiment Kustartillerie te Den Helder De dienstplichtige sergeanten titulair L. van Vierzen, J. Koppejan, P. A. de Ridder en de sergeanten capitulant H. van Vierzen en A. P. Pouwels van de 4e Schoolcompag- niet regiment kustartillerie te Hoek van Holland. De dienstplichtige sergeanten titulair A. Ligthart en H. den Hamer van de 2e Schoolcompagnie Regiment Kustartillerie alhier, zullen eveneens aan voornoemden cursus deelnemen. Uitvoering Chr. Gemengde Zangvereeniging „Hoop op Zegen". Donderdag 7 April a.s. geeft de Chr. Zangvereeniging „Hoop op Zegen", onder leiding van den heer A. Bosdijk, haar jaar- lijksche uitvoering in het „Concertgebouw" alhier. Aan deze uitvoering, die zich ieder jaar in een goede belangstelling mag verheugen, verleenen drie solisten him medewerking. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. „Alhambra"-Theater. Paramount Wereldnieuws is interessant door de imposante opnamen van de groote revue der Fransche vloot. Lieflijk doen de nieuwste modecreaties aan. Ook het zoe ken naar den toekomstigen Groot-Lama van Thibet, dat met gebeden en pelgrims tochten begeleid wordt, is een bijzondere gebeurtenis voor de lens. Tenslotte stippen wij uit het vele andere nog aan de begra fenisplechtigheid van Gabriele d'Annunzio, welke dichter en strijder Italië Fiume gaf. In de penarie is een Hall Roach comedie met Stan Lau rel en Oliver Hardy. Onze beide vrienden van den gullen lach zien wij in bovenge noemde klucht in verschillende gedaanten terug. Wij hopen echter weer eens op iets meer origineels. Eerst zien wij hen als eigenaars van een winkel in electrische artikelen. Zij zijn juist bezig met de openingswerkzaamhe den. Hun buurman blijkt echter hun aarts vijand te zijn. Zoo ontstaat een reeks ko mische vijandelijkheden, waarin ook het vrouwelijke zich niet onbetuigd laat en den winkel leeg eindigt, doch niet door verkoo- pcn. De beide ongeluksvogels beginnen dan een ander baantje. Zij gaan matrozen ron selen, doch loopen zelf ook weer in de val, waaruit een dwaze spookhistorie hen ver lost. Zij zijn den dans wederom ontsprongen, doch besluiten om nu eindelijk eens niet in het hoekje te zitten, waar de slagen vallen. Dus worden zij politieagent. Erg pienter zijn zij in dit baantje ook ..iet. Zelfs een inbreker is onthutst over zooveel gebrek aan verstand. Per abuis dringen zij, in goed verzekerd zelfvertrouwen, de woning van den hoofdcommissaris binnen. Wat zich nu afspeelt, is waarlijk zeer dol. Op vreemdsoortige wijze vervolgen zij hun doel, slaan den commissaris neer en zoo eindigt ook dit laatste tafereel van het veelbewogen leven der beide vagebonden met een jammerlijken aftocht. 't Was in de Mei. Van het zoo voortreffelijk zangerpaar Jeanette MacDonald en Nelson Eddy heb ben wij al meer genoten. En niet slechts van de stemmen, ook van het goede spel. Voegen wij er nog aan toe, dat de. actrice lieftalligheid aan gratie paart, terwijl de acteur ons niet zonder sympathie laat. Ook in dit historisch milieu draagt Jeanette MacDonald haar costumes met zwier. Het scenario is opgebouwd als een her innering uit het verleden en bevat de per soonlijke les liefde boven een carrière bij de opera te stellen. Jeanette stelt de jonge en schoone prima donna voor, die, tot verrukking van haar gehoor, zingt, aan bet hof van Napoleon den Derden. Na haar succes wordt zij op een zwerftocht door de studentenwijk van Pa rijs verliefd op een voortvarend Amerikaan, ofschoon haar manager Nazaroff, (John Barrymore), de opkomende ster reeds ten huwelijk vroeg. De jonge menschen maken het feest van den eersten Mei mede, maar toch verklaard Marcia, dat zij Nazaroff uit plichtsbesef zal huwen. De zangeres bouwt haar loopbaan met steeds stijgend succes op, maar, hoewel zij een toegewijde en trouwe echtgenoote is, heeft zij baar man niet werkelijk lief. In haar debuut in de groote opera van New York ziet zij haar Parijsche liefde terug. Kort slechts, want deze sterft in haar armen, getroffen door den verbitterden echtgenoot. Deze liefde kende slechts één dag, een Meidag, voor de rest herinnering voor een heel leven. Deze film, die ontroerende momenten be vat, is niet alleen treffend in haar muzikale weergave. De mise en scène is rijk en kunstzinnig. Grootsch is de schittering aan het hof van Napoleon III, die van luxe hield. Behalve de Parijsche studentenwijk is ook de Meiviering ruim opgevat. Muzi kaal en filmisch wordt de vlucht van Mar- cia's stijgende roem suggesief weergege ven. Doch vooral is daar het prachtige slot met een wondermooi gedeelte uit de opera „Czaritza", waarin het mooie koor. Een film, die zeer zeker weer een nieuw succes is voor het beroemde tweetaL Vlissingsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen: „Mecklenburg" van Harwich (verwacht) Nederlandsche m.s. „Lutgerdina" van Rochester naar Roer mond „Gejo", „Trio", „Truida", „Limburg", „Geziena", „Antwerpen". Om te bunkeren: Fransch s.s. „André Thome" van Duinkerken; Engelsch m.s. „St. Rosario" van Londen. Vertrokken: „Oranje-Nassau" naar Harwich; „André Thome" naar Em- den „St. Rosario" naar Antwerpen „Im- manuel" naar Antwerpen„Gejo" naar Bellingham„Trio" naar Southampton „Truida" naar Fareham „Limburg" naar Shoreham „Geziena" naar Londen. Zitting soc.-dem. raadsfractie. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende Zooals de elders in dit nummer voorko mende advertentie vermeldt, zal de soc.- dem. raadsfractie te beginnen met de maand April maandelijks twee maal zit ting houden teneinde inwoners, die zulks wenschen, gelegenheid te bieden over za ken de gemeente of de gemeentepolitiek rakende te spreken. Herhaaldelijk komt het voor, dat burgers van onze gemeente informaties of inlichtingen wenschen over de meest uiteenloopende zaken. Wij den ken hierbij aan grondaankoop, huizenbouw, belastingen, armenzorg, geneeskundigen dienst, onderwijs, enz. ,«W®1 door Kees Helder ge maakt, is het mooiste geschenk dat ge Uw verloofde geven kunt. Niet alleen dat het tref fend gelijkt, maar het geeft bovendien door z'n fijne licht- en scha duwwerking een ver rassend mooi effect. 6 toto's briefk. formaat Fotograaf Bellamypark 38 In den vervolge houdt genoemde fractie tweemaal per maand, nl. den eersten en derden Dinsdag in de maand zitting om inlichtingen en informaties te verschaffen. „Luxor"-Theater, De tyran. Een aangrijpend drama, deze Warner Bros-film welke onder de eminente leiding van regisseur Michael Curtiz tot stand kwam. De titelrol wordt gespeeld door den ruwen bergbewoner Jeff Harkins (Robert Barrat), die, beschuldigd van een poging tot moord op een jong ingenieur, in de ge vangenis raakt door de handigheid van den jongen advocaat Paul Cameron (Georgi Brent), die de jury en den beschuldigde te glad af is. Deze Paul heeft echter de doch ter van den veroordeelde, Ruth Harkins (Josephine Hutchinson), lief en zij hem. Men zal begrijpen, dat de vader, die ai reeds niets van dien vreemdeling moest hebben, niet alleen den verdediger van zijn tegenpartij gloeiend haat, doch in zijn blin de woede ook zijn dochter een onverzoen lijke vijandschap gaat toe dragen, waarte gen geen redeneeren mogelijk is. Het meis je, dat zich geroepen gevoelt om de hy giënische toestanden van vrouwen en kin deren in het bergland te verbeteren, volgt een opleiding tot verpleegster en sticht daarna met behulp van dokter Doc Barnard (Guy Kibbee) en haar gefortuneerde New Yorksche vriendin Evelyn Wayne (Mona Barrie) een kliniek in haar geboortestreek. Ofschoon het nieuwe ziekenhuis al haar tiji in beslag neemt, tracht zij toch zich met haar vader te verzoenen. Deze weigert ech ter elke toenadering en maakt zijn huis nog tot een grooter hel door zijn jongste doch ter tot een huwelijk te willen dwingen. Dit kind zoekt bescherming bij haar oudere zus ter, werwaarts de vader-beul haar volgt. Een vreeselijke scène speelt zich nu voor de tweede maal tusschen vader en dochter af. Ditmaal wordt het den beul, die aan een hartkwaaT lijdt, noodlottig. Het mannelijke bergvolk, dat toch al afwijzend stond tegen over „de inmenging" van de verpleegster heeft nu onder aanvoering van zijn eigen „advocaat" een welkom motief om Rutb wegens „moord" op haar vader uit den weg te doen ruimen. De film, welke zeer sterke scènes heeft, welke met volle overtuiging worden gespeeld en diepen indruk maken, bereikt nu haar hoogtepunt van spanning en sensatie. Als, dank zij het pleidooi van haar geliefde, de jury de ongelukkige Ruth „slechts" tot 25 jaar gevangenisstraf ver oordeelt, wil de opgehitste menigte haar lynchen. Ook nu is advocaat Paul echter gladder dan de rest en hij is het, die, met behulp van den dokter, er voor zorgt, dat de toeschouwer na alle emotie en afschuw, welke het optreden van den tyran en ztjn aanhang suggereeren, herademt. De trouw lustige huishoudster van dr. Barnard (Mar garet Hamilton) draagt zorg, dat er bij tijd en wijle nog eens gelachen wordt in dit wèl dramatische, bijzondere filmverhaal. De vliegende dood is de titel van de voornaamste film uit het voorprogramma, welke zich, zooals de titel reeds aangeeft, goeddeels in de lucht af speelt. In een vliegmachine wordt een passagier vermoord. Meer zullen wij, om de spanning te bewaren, van den inhoud van deze Warner Bros niet vertellen. De hoofd rollen worden vertolkt door Jean Muir en Warren Huil. Vooraf gaan eenige korte filmpjes een wetenschappelijke film over de walvisch- vangst, een zeer geslaagde teekenfilm van Leon Schlesinger en een muziek- en dans film, terwjjl Polygoon de gebruikelijke re portage geeft. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's m onze Tijdinghal. In het veilinggebouw „Frascati" te Am sterdam vond Vrijdag de eerste inschrij ving van Sumatratahak plaats. Zooals al tijd bij een dergelijke inschrijving, ging dit weer met een groote drukte gepaard. De heer J. H. Jaspar vierde Vrijdag zijn 12 y2 -jarig jubileum als griffier der Provin ciale Staten van Limburg. De broodprijzen worden verlaagd. Met ingang van Maandag a.s. zullen de broodprijzen met één cent worden verlaagd. Handelsregister Kamer van. Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen: Firma S. Boogerd de Dreu, Middel burg, graanmalerij, meelmengerij en foura- gehandel. Overl. venn.S. Boogerd. Venn, ontbonden. J. A. Coomans, Colrjnsplaat, bakkerij en kruidenierswinkel. Uitgetr. E. J. A. Coo mans. Handelsnaam gew. in P. H. Coo mans. Nieuwe E.P. H. Coomans. C. J. M. Hackenberg, Middelburg, goud en zilversmid. Uitgetr. E. Wed. P. A. HackenbergMeertens. Volmacht ingetr. van M. D. P. L. Hackenberg. Nieuwe E. M. P. D. L. Hackenberg. „La Venezia", Middelburg, fabriek van consumptieijs en melksalon. Uitgetr. Venn.: E. Uccelli. Uitgetr. Venn.Mej. G. Olivot- to, Vlissingen. Nieuw Venn.; Mej. I. Oli- votto. Zoo lachen de Vlamingen. Vrijdagavond had in het Schuttershof te Middelburg de laatste ontwikkelingsavond plaats uitgaande van de afdeeling Walche ren der N.R.V. De voorzitter, de heer C. C. Mantz, kon wederom talrijke aanwezigen welkom heeten en allen dank brengen voor de groote be langstelling die het bestuur op alle bijeen komsten in het afgeloopen winterseizoen heeft mogen vaststellen. Spr. wekte op, volgend jaar een zelfde belangstelling te toonen en anderen op te wekken ook kaar ten te nemen. Ook wekte spr. op in de a.s. zomermaanden voor reizen gebruik te ma ken van de voorlichting van de N.R.V., die over een 32-jarige ervaring beschikt. Hierna verkreeg de heer Jan Verheijen uit Amsterdam het woord om zijn onder werp „Zoo lachen de Vlamingen" te behan delen. Eerst heeft de heer Verheijen gesproken over het ontstaan der Vlaamsche litteratuur en er op gewezen hoe bijna alle bekende Vlaamsche schrijvers uit het volk zijn voortgekomen en juist daarom in al hun werk zoo juist den Vlaamschen geest naar voren weten te brengen. Van dat werk heeft spr. voor en na de pauze enkele mooie humoristische stukken op zeer verdienstelijke wijze gedeclameerd en daarvoor dankbaar applaus der aanwe zigen en dankwoorden van den voorzitter geïncasseerd. Mosselenkrabber gezonken. Vrijdagmorgen half vier is een mosselen krabber, gemerkt Ierseke 37, die van de stad kwam, in den Amstel nabij de Berlage- brug te Amsterdam op een stoel geloopen en daar gezonken, meldt de Tijd. De schip per, P. P. Dijkwel uit Ierseke, en zijn twee knechts wisten met behulp van een plank zwemmende den wal te bereiken. Het schip, dat geladen was met mosselenzaad en niet verzekerd was, ligt nog gezonken. In den laten namiddag zou het schip door een drijvenden bok worden gelicht. Overleg en arbitrage. De Minister van Economische Zaken heeft aan een groot aantal landbouwers in West Zeeuwsch-Vlaanderen, met wie de landarbeidersbonden nog niet tot overeen stemming kwamen inzake de loonen en ar beidsvoorwaarden voor 1938/'39, overleg opgelegd met de mededeeling, dat, indien vóór een bepaalden datum geen overeen stemming met de landarbeidersbonden wordt verkregen, oplegging van verplichte arbi trage zal volgen. In 1939 zal de boulevard-verbetering voltooid zijn. X Stadsnieuws X De Chineezen zetten hun opmarsch naaï het Noorden voort. (Buitenland)] Gisteren is een Belgisch stratosfeer- vliegtuig verongelukt. (Luchtvaart); De Franco-troepen zjjn de voorsteden van Lerida binnengerukt. (Buitenland^ Te Amsterdam heeft een kat een zwa- ren brand veroorzaakt, waardoor men- schenlevens in gevaar zijn geweest. (Gemengd nieuws); ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN Ieder koerpe thans een Boek! Bij aankoop vanaf f 2.50, een hoek Drie Novellen", dat in den handel 1.25 kost BOEKHANDEL D'HUY, Badhuisstraat 15* Telefoon 84$, MIDDELBURG Kosten van verpleging en behandeling in het Gasthuis. Naar aanleiding van het voorstel van Bj en W. om de loopende overeenkomst tus schen de gemeente en het bestuur der Gods huizen nopens verpleging en behandeling van patiënten in het Gasthuis tot 1 Juli 1939 te verlengen, deelde de commissie van financiën mede, dat haar eenige wijziging in het tarief redelijk voorkomt. De tarieven; van het Gasthuis zijn, naar de commissie bekend is, in den laatsten tijd eenigszins veranderd en de gemeente zal daarvan na tuurlijk evengoed kunnen profiteeren alg j andere belanghebbenden. Naar aanleiding van deze opmerking der, I commissie stelden B. en W. zich nader in; i verbinding met het bestuur der Godshuizen en als resultaat daarvan zijn enkele wijzi gingen aangebracht in de ontwerp-overeen- komst. BIGGEKERKE De Koninklijke Familie schenkt medailles voor schietwedstrijd. Voor den op 4, 6 en 7 Juni a.s. te houden, jubileumschietwedstrijd door de schietver- eeniging „Nut en Genoegen" alhier, ter her denking van haar 40-jarig bestaan, zijn van. H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, alsmede van den Commissaris der Koningin in Zeeland prachtige zilveren medailles ontvangen. BIERVLIET Uitvoering van „Klein Excelsior". Gisteravond gaf het kinderkoor „Klein Excelsior" onder leiding van den heer L. J. Goedbloed een goedgeslaagde uitvoering in de „Oude School". De zaal was geheel bezet. Na een woord van welkom van den heer Goedbloed werd opgevoerd „De vroolijke schoenmaker", een kinderzangspel in vier bedrijven. Er was weer ijverig gestudeerd, zoodat alles van een leien dakje ging. Ook de dansjes virien zeer in den smaak en moesten zelfs herhaald worden. Aan do costumes was weer bijzondere zorg besteed» De „Musical Boys" zorgden in de pau zes voor een welkome afwisseling. Een afscheidswoord van den heer Goed bloed besloot dezen gezelligen avond. Kocht U reeds een boek f Vanaf f 2.50 met geschenkbestaandej uit drie uitstekende literaire no* vellen. Boekhandel F. LAND SMAN St, Jacobsstraat 16t Telef11?4

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 1