EERSTE BLAD 76e JAARGANG - NUMMER 73 MAANDAG 28 MAART 1938 f9^uys" naar SÜotterdam ffelpearteaSsseq uata lew dag ABONNEMENTSPRIJS Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agent schappen gevestigd zijn 2.20 per kwartaal of 17 cent per week. Franco per post 2.50. Voor het buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zijner woon plaats. Afzonderlijke nummers 5 cent per stuk. VJissingsche Courant UITGAVE FIRMA F. VAN DE VELDE Jr., WALSTR. 58-60, VUSSINGEN - TEL. 10 - GIRO 66287 AD VERTENTIEPRIJ S Van 1—5 regels 1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijs. Reclames 60 cent per regel. Kleine adver tenties van 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Bij driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Alles bij vooruitbetaling. VERSCHIJNT DAGELIJKS, UITGEZONDERD OP ZONDAG EN ALG. ERKENDE CHR. FEESTDAGEN AANGESLOT EN BIJ HET BUREAU VOOR PU B L I CITEITS W A ADD E, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Een fraai schip aan de Nederlandsche koopvaardijvloot toegevoegd Wederom is na de vele aanwinsten van den laatsten tijd een fraai schip aan de Nederlandsche koopvaardij-vloot toege voegd. Het circa 15.000 ton bruto metende motor-mailschip „Ruys" is Zaterdagmorgen namelijk toegevoegd aan de vloot van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij, nadat de zusterschepen „Boisssvain" en „Tegel berg" reeds waren voorgegaan. Te 9 uur ongeveer zou de „Ruys" van Vlissingen vertrekken. Het is echter aan merkelijk later geworden, aangezien er een nogal ruwe zee stond zoodat het aan boord brengen van de passagiers niet van gevaar ontbloot kon worden geacht, wan neer dit op de reede waar de „Ruys" geankerd lag zou moeten plaats vinden. Dat dit gevaar inderdaad lang niet denk beeldig was, heeft Vrijdagavond, zooals reeds gemeld, de heer Brandt van de Deutsche Werkstaetten te Hamburg tot zijn schade ondervonden. Toen deze name lijk te circa half zes in den middag het schip wilde verlaten stapte hij mis en wel op zoo ongelukkige wijze dat hij aan beide beenen ernstig letsel bekwam en in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Het lag voor de hand, dat men na deze minder prettige ervaring geen risico wilde loopen, temeer daar de tali'ijke genoodig- den voor een niet onbelangrijk deel geen zeebeenen hadden. Aanvankelijk probeerde men het door de „Ruys" een heel stuk dichter bij de haven ligplaats te geven, maar in verband met den zeegang werd het tenslotte toch raadzaam geacht het schip in de haven te doen komen. Om ruim half tien voer het fraaie witgeschilderde schip statig de haven van Vlissingen bin nen zoodat de talrijke genoodigden nog van een onverwacht mooi schouwspel heb ben kunnen genieten. Het viel echter nog niet mede om de boot van den Provin cialen Stoombootdienst op de Wester- schelde langszij van de „Ruys" te krijgen en -dit lukte eerst nadat enkele vergeefsche pogingen in het werk waren gesteld. Het speelsché windje heeft kuren. De wind die ons dus reeds heel wat parten had gespeeld, bleek ook in het ge heel geen eerbied te hebben voor autori teiten en belangrijke persoonlijkheden. Op een gegeven oogenblik, juist toen de manoeuvre om langszij van de „Ruys" te komen met succes werd bekroond, vloog namelijk een heerenhoed door de lucht om een eind verder een roemloozen dood in de golven te vinden. Degene wien op zulk een oneerbiedige wijze, „de kroon van het hoofd werd gerukt" wasde Commis saris der Koningin in de provincie Zee land, de heer jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford eenigen tijd later kon men den hoogstgeplaatsten autoriteit in Zeeland getooid met een fraaie pet de nieuwste aanwinst der K.P.M. zien bewonderen. Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht en dus grepen op dat „nood lottige" oogenblik ruim honderd paren heerenhanden naar de even talrijke hoofd deksels om deze tegen de aanslagen van den baldadigen wind te beschermen. Door den ondervonden tegenslag onder vond het vertrek heel wat vertraging en het was ruim half elf eer de „Ruys" einde lijk de haven van Vlissingen uitvoer. En toen wij na ruim een uur buitengaats kwamen, was het duidelijk merkbaar, dat de stevige wind heusch wel weg weet met een toch groot schip als de „Ruys" Er stond een behoorlijke zee en dit was aan boord duchtig merkbaar, zoodat vele ge noodigden de pogingen om wandelingen aan dek te maken maar opgaven, omdat zij daarbij gedwongen werden om op be denkelijke wijze heen en weer te slingeren, En ook zag men hier en daar enkele ge zichten nogal wit wegtrekken omdat de maag opstandige neigingen begon te ver- toonen Offers aan Neptunus bleven dan ook niet achterwege. Vele genoodigden. Het is niet doenlyk en ook niet noodig, allen te noemen die aan dezen officieelen proeftocht hebben deelgenomen. De direc tie van de Koninklijke Paketvaart Maat schappij had 122 gasten aan boord en wij noemen hiervan den Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland, den burge meester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen, het hoofd der af deeling materiaal der Zeemacht bij het departe ment van Defensie, vice-admiraal A. Vos, den commandant der maritieme middelen te Vlissingen, kapitein ter zee H. J. van der Stad, den directeur van het Ned. Loodswezen in het 6e district, kapitein ter zee R. H. Arntzeniu9, den hoofd-ingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in Zee land, ir. P. J. Walland, den voorzitter en de leden van den raad van bestuur der K.P.M.de heeren M. C. Koning, G. P. J. Caspersz, N. van Zalinge, mr. H. C. Hint- ze) i, mr. D. A. Delprat, mr. D. Crena de Iongh, den regeeringscommissaris der K.P.M., A. F. Gooszen, de directeuren der K.P.M., de heeren J. D. Brand en C. ter Poorten en verschillende ingenieurs der K.P.M. Van de zijde der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" waren o.m. aan boord de com missarissen mr. J. Smit Azn., Th. H. de Meester en A. Gips, de directeuren ir. H. C. Wesseling en A. Smit, en verschillende leden van den technischen staf. Voorts merkten wij den bedrijfsleider van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" op, den heer G. J. Bensink, verschillende leden van de familie Ruys, t.w. de heeren Th. Ruys, W. Ruys Bzn., B. E. Ruys Jr., J. Ruys. Van de vele anderen noemen wij nog den hoofdinspecteur van den arbeid, ir. J. M. Asselbergs, den directeur van de haven van Vlissingen, F. P. C. Mijs, den inspec teur-generaal voor de Scheepvaart P. S. van 't Haaff, voorts directeuren van be vriende stoomvaartmaatschappijen, van bij den bouw betrokken ondernemingen enz. enz. De „Ruys" wordt overgenomen. Om kwart over twaalf verzamelden de ruim 120 gasten zich in de luxueuze „social hall" waar de directeur van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij, de heer J. D. Brand het woord nam en in een uitvoerige rede memoreerde dat de K.P.M. gewoon is hooge eischen aan haar materieel te stellen. Zij deed dit ook reeds vóór 50 jaar toen „De Schelde" voor 7 schepen inschreef en daarbij de laagste was. De heer Ruys droeg den bouw van de 4 grootste dezer schepen aan „De Schelde" op en zoo werd op 12 October •1888 de band gelegd tusschen K.P.M. en „Schelde". De heer Brand wees er op, dat deze schepen steeds groote voldoening heb ben gegeven en meer dan 40 jaar hebben gevaren met dezelfde ketelswèl een be wijs, voor de goede kwaliteit van hetgeen de Vlissingsche werf pleegt te leveren. Behalve de Vlissingsche scheepsbouwers hebben vele anderen bijgedragen aan den bouw van dit nieuwe schip voor de Oriënt- Java-Afrika-lijn van de K.P.M. en de heer Brand sprak daarom woorden van hartelijke hulde en warme waardeering aan het adres van de tali'ijke technische bedrijven en van de sierkunstenaars die tezamen een prachtige prestatie hebben verricht en een schip hebben tot stand gebracht waarop de K.P.M. trotsch is. De heer Brand wess er op, dat dit het laatste schip is dat onder zijn directie aan de vloot der K.P.M. wordt toegevoegd en daarom sprak hij woorden van warmen dank tot de technische leiders der K.P.M., om vervolgens dit 132e schip der K.P.M. van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" over te nemen. Op het achterschip heesch daarop de heer Willem Ruys Bzn. de maatschappij- vlag, terwijl de genoodigden groetten en de sirène loeideDe „Ruys" was aan de vloot toegevoegd. Het schip. Wij hebben indertijd een uitvoerige be schrijving gepubliceerd van de „Ruys" die op 27 September 1937 te Vlissingen van stapel liep, nadat mevr. J. R. KolffRuys de laatste beletselen had weggenomen. Wij kunnen daarom nu kort zijn en vermelden nog slechts, dat de „Ruys" evenals haar zusterschepen de volgende hoofdafmetingen heeft Tusschen de loodlijnen 161,54grootste breedte op buitenkant spanten 21,95 M. holte tot bovendek 12.35 M.zomerdiep- gang 9,18 M. (bij dezen diepgang is het draagvermogen 11.800 ton). Het schip heeft 4 over de geheele lengte loopende dekken, waarboven dan nog het promena dedek, het sloependek en de commando brug liggen. Het sclixp is ingericht voor het vervoer van 78 passagiers le klasse, 82 Chineesche hutpassagiers en talrijke dek passagiers op het achtertusscbendek de le klas-passagiers beschikken over 20 één en 29 twee-persoons hutten en twee luxe-ap partementen. Het schip waarop natuurlijk de modernste veiligheidsmiddelen zijn toe gepast wordt voortgestuwd door drie Schelde-Sulzer dieselmotoren, die elk 3600 As P.K. bij 113 omwentelingen per minuut ontwikkelen en volgens het tweetact enkel- werkende principe met drukverstuiving ar beiden. Het schip maakt niet alleen uiterlijk, maar ook inwendig een buitengewoon goe den indruk er is veel luxe aan boord, maar alles is buitengewoon fijn en kunstzinnig uitgevoerd, zoodat het geheel een bijzonder voornamen en rustigen indruk maakt, die prettig aandoet. In den namiddag werd Schiedam bereikt, waar de „Ruys" bij Wilton werd gedokt en de genoodigden van boord gingen. Met de „Ruys" is thans hst laatste van het drietal schepen dat de K.P.M. voor de OriëntJavaAfrika-lijn heeft doen bou wen, aan de vloot toegevoegd en het schip is waarlijk niet de minste van dit nobele drietal. Goede vaart „Ruys" STADSNIEUWS V.T.V. Een turnvereeniging met ruim 200 adspi ranten en ruim 80 leden, die allen üd zijn van het K.N.G.V., kan bezwaarlijk met één jaarlijksche uitvoering volstaan, daar ieder, hetzij groot of klein, toch, al is het maar één maal, op het tooneel wil komen. De goede traditie van twee uitvoerings avonden heeft de V.T.V. dan ook dit jaar weer gehandhaafd en zoo genoten de adspi- ranten Vrijdagavond weer de eer het twee- daagsche V.T.V.-feest te mogen inluiden. De adspiranten-uitvoering. Het „voorstellen leden" met vaandel- groet en signaalafdeeling, welke onder den kranigen tamboer-maitre. den heer P. M. E.Lambrecht, haar lustig tromgeroffel en hoorngeschal laat weerklinken, vormt steeds weer een ceremonieel, dat indruk maakt niet alleen, doch tevens beloften van saamhoorigheid, moed en volharding voor de toekomst in zich sluit, vooroordeel en domheid ten spijt. Gedachtig aan de spreuk van het K.N.G.V. „Mens sana in corpore sano" (Een gezonde ziel in een gezond lichaam) prees de voorzitter, de heer F. G. Lemmers, in zijn openingswoord tot de ge heel gevulde Britannia-zaal dan ook te recht die ouders, die naast de geestelijke vorming de lichamelijke opvoeding hunner kinderen niet verwaarloozen en deze door goed geleide gymnastiek welke spieren en zenuwen onder onzen wil leert brengen, laten behartigen. De heer Lemmers over handigde voorts den voor het vaardigheids diploma K.N.G.V. geslaagden adspiranten de daaraan verbonden diploma's en speld jes, onder c;-merking, dat meerdere jon gens en meisjes aan het examen voldaan zouden hebben, indien de oefeningen min der zwaar hadden geweest en inderdaad berekend waren geweest voor kinderen van 1012 jaar i.p.v. 15 jaar. Met den wensch, dat het een vreugdevolle en geen losbandi ge avond zou worden, daar de orde het vo rige jaar te wcnschen had overgelaten, eindigde spr. zijn met applaus bezegelde toespraak. Een afwisselend programma. In aansluiting op de woorden van den ^er Lemmers kunnen wij tot ons genoegen verklaren, dat onze opmerking van het vo rige jaar ter harte is genomen. Gedurende de uitvoering hebben de adspiranten de noodige stilte betracht. Het 18 nummers tellende programma stuk voor stuk bepre ken zou ons veel te ver voeren. Wij zullen ons dan ook tot en' ele grepen uit het wel voorziene menu bepalen, dat onder de ac curate leiding van den directeur-hoofdlei der, den heer M. Molhoek, met zijn vol ijverige leiders en leidsters werd opge- discht. In de op muziek uitgevoerde mooie serie stokoefenir<rer (jongens) was veel te waardeeren. Toch deden eenige vergissin gen bij ons de meening postvatten, dat de opgave „op muziek" nog te zwaar was, daar de kinderen hun aandacht verdeelen moeten. Een enkel vlekje daargelaten, wa ren de rhythmische oefeningen van de jongste meisjes-adspiranten, uitgevoerd op het „Largo" van Handel, allerliefst, mede door de effectvo: e belichting. Aan de brug leverden meerdere uitblinksters en uitblin kers al heel aardig werk, evenzoo aan rek stok en paard. Bijzonder voldeden ook de knotsoefeningen (m isjes) en de oefenin gen met diverse passen op de evenwichts- latten (meisjes), waarbij echter in het af springen geen gelijkvormigheid bestond. De K.N.G.V.-reeksen (vrije oefeningen) wer den door de meisjes zeer verdienstelijk op muziek uitgevoerd en de jongens zetten in de vrije oefeningen, alsmede in de zware paal-oefeningen hun beste beentje voor. Lofwaardig waren ook de aesthetische oefeningen (meisjes), terwijl de gymnas tiekles een typisch beeld .gaf van de behan deling der oefenstof (oefeningen in het voortbewegc vrije oefeningen en stand). Ook de vroolijlce noot ontbrak niet. De oefeningen, waarbij de jongens door aan wending van een masker twee gezichten hadden, boden een allerkoddigsten aanblik, welko danig op de lachspieren der toe schouwers werkte. Dat de jongens daarna met touwtrekken enz. echt in hun element waren behoeft geen betoog. Meerdere num mers werden besloten met fraaie standen. Onze totaal-indruk is, dat de adspiranten weer een mooie uitvoering hebben gegeven, waarvoor de aanwezigen hun met veel ap plaus hebben beloond, en waarvoor zij in derdaad verdienden nog een poosje te mo gen nablijven. Bij een „uitvoering" behoort toch ook een „bal" DE UITVOERING DER LEDEN. Ook de leden-avond ving aan met een plechtig ceremonieel. De huiskapel onder Jan Pot speelde bij het „voorstellen leden" het „Turnlied", waarbij de volle zaal zich van haar zetel verhief onderwijl schreden de vaandels naar het podium, waar zij den groet brachten. De signaalafdeeling opende den ban en voerde eenige marschen uit, waarna de heer Lemmers zijn welkomst woord sprak, inzonderheid tot de hoogste autoriteit van het K.N.G.V., den voorzitter, den heer W. de Graaf, mevr. De Graaf, de wethouders W. P. Edelman en A. Rorije, (de beschermheer, burgemeester van Woel deren, was verhinderd aanwezig te zijn), de afgevaardigden van zustervereenigingen en den voorzitter van den Zebra, den heer Bakker, uit Bergen op Zoom, Daar de prestaties van de V.T.V. in het afgeloopen jaar te zeer bekend zijn, achtte spr. zich van een opsomming ontslagen. De V.T.V., welke 2 leden van het dames-keurkorps, 2 leden van het heeren-keurkorps en 1 dame van het jeugd-keurkorps van het K.N.G.V. onder haar vaandel schaart en deelgenomen heeft aan de wedstrijden te Bergen op Zoom en 's-Gravenhage heeft haar plicht gedaan, waarvoor een woord van hartelij- ken dank aan allen, die zulks mogelijk heb ben gemaakt, gewis op zijn plaats is. Na alle personen en instanties gememoreerd te hebben, richtte de heer Lemmers zich tot de veteranenclub der V.T.V., welke thans 10 jaar bestaat, de ruggegraat der vereeniging vormt en om haar steun en moreel overwicht tot voorbeeld gesteld mag worden. Het verheugde spr., dat de voor zitter van het Nederlandsche veteranen- korps, de heer Bakker, aanwezig was, te meer waar het eerste optreden van dit korps te Vlissingen heeft plaats gevonden. Met de opwekking tot de oud-turners, niet- aangeslotenen, om zich uit liefde tot de gymnastiek bij de veteranen te voegen, eindigde spr. Voorzitter Lemmers gehuldigd. De vice-voorzitter der V.T.V., de heer A. Jansens, noodigde daarop mevr. Lemmers uit zich bij haar man op het podium te voegen, waarna hij in opdracht van de ver eeniging den heer Lemmers, die 25 jaar be stuurslid is van de V.T.V., waaivan 4 jaar secretaris en 21 jaar voorzitter, hartelijk dank bracht voor alles wat hij voor V.T.V. heeft verricht en ook tot mevr. Lemmers woorden van groote waardeering voor haar medeleven met de turnzaak richtte. Een meisje en een jongetje der adspiranten- afdeeling boden vervolgens den heer en mevr. Lemmers souvenirs aan, bestaande uit een sigarendoos van palissander met zilveren beslag en een armbandhorloge. Voorzitter Lemmers begiftigd met het „eerespeldje" K.N.G.V. Daarop betrad de heer De Graaf het too neel om, na de verdiensten van de vetera nen geschetst te hebben, die een van de hechtste fundamenten vormen van de turn zaak, omdat zij weten, wat het nut van de lichamelijke opvoeding is, en de V.T.V. geluk te hebben gewenscht met haar vete ranenclub en de veteranen met hun jubi leum, in het kort de geschiedenis van de V.T.V. tè memoreeren, die, na een inzin king, door den heer Lemmers in juiste ba nen is geleid. Lemmers en V.T.V. zijn één geworden, zeide spr. Ook als penningmees ter van den Zebra heeft de heer Lemmers- goed werk verricht. Het verbond hecht groote waarde aan den arbeid van den heer Lemmers. De V.T.V. heeft in makker Melk man en mej. Peeman keurturners, waar mede men op interland-wedstrijden voor den dag kan komen. Steeds heeft de heer Lemmers op post gestaan voor de belangen van de gymnastiek in het algemeen en die van de V.T.V. in het bijzonder, redenen waarom het K.N.G.V. meent den heer Lem mers met de hoogste onderscheiding te moeten begiftigen. Onder daverend applaus stak de heer De Graaf daarop het eeretee- ken op de borst van den jubilaris. De heer De Graaf wees nog op den groei van het K.N.G.V., dat de laatste twee jaren met 4000 leden is toegenomen en nu 55.000 le den telt, op de opofferende, dienende liefde van de bondsvrouwen en dankte mevr. Lemmers met een handdruk namens het verbond, waarna haar drie cheers werden j gebracht. Vervolgens sprak de heer Bakker, die na den heer Lemmers geluk te hebben ge wenscht, den vaandelstrik der adspiranten en de vaardigheidsdiploma's der leden uit reikte, om daarna in opdracht van het ve- teranenkorps de veteranenclub der V.T.V. e enzilveren herinneringsmedaïlle aan te bieden, en de veteranen tot voorbeeld te stellen. Alle sprekers werden door den heer Lem- Dit nummer bestaat uit 2 bladen Met de „Ruys" naar Rotterdam. (Pag. 1, eerste blad1); Verschillende ernstige verkeersongeluk-* ken vonden Zaterdag en Zondag plaats, (Gemengd nieuws) Fransch militair vliegtuig brandend neergestortde vier inzittenden omge komen. (Luchtvaart); De Chineezen rukken aan alle fron ten op. (Buitenland);* ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN mers met een kort, warm woord beant woord en makker Scherpenseel, den leider der veteranen, bracht spr. dank voor zijn werk. Het turn-programma. Met de afwerking van het turn-program- ma heeft de V.T.V. weer bewezen, dat een bloeiend turnleven over haar vaardig is, en dat zij in staat is om behalve het zgn. ge wone werk de noodige topprestaties an eer ste graads-werk te leveren. De heoren- seniores gaven onmiddellijk al een goede beurt aan de ringen. Zeer zeker zetten zij nog menig jongen turner in de schaduw. Hier geldt zeker een variant op het beken de spreekwoord van den vos en zijn haven E De uitvoering van de stok-oefeningen door deze veteranen was in één woord schitte rend. Dat zij ook den humor in het ievea niet versmaden, bleek wel uit het kijkje achter de schermen van de turnzaal. Mak ker Dingemanse benutte na dit nummer de gelegenheid om den leider der veteranen Scherpenseel, met een toepasselijk woord een bloemenmand aan te bieden. De dameg vergastten op mooie vrije oefeningen, wel ke, een enkele weifeling buiten beschou wing gelaten, te prijzen waren. Aan de brug was* het zwakke geslacht, vooral van de eerste afdeeling, heel wat mans naast en kele minder gelukkige zagen wij prachtig, beheerschte oefeningen. Klassikaal gaven de heeren aan vier van deze toestellen zeer veel te genieten nauwlettender acht slaan op het commando van den leider is echter gewenscht om de absolute gelijkheid te be vorderen. Krasse staaltjes leverden de hee ren weer aan het hoog rek, dat als steeds tot de bravour-nummers van den avond behoorde. Een buitengewoon fijn nummer brachten vijf dames met rhythmische oefe ningen op „La Serenata" van G. Braga, Zoowel de uitvoerenden als de ontwerper* makker Jansens, zagen de schoone ver diensten van dit hoogtepunt beloond, door een bijvals-verzoek om herhaling. In-der- daad verdiend 1 Met vrije oefeningen met wederkeerige ondersteuning in groepsver band, uitgevoerd door de heeren, bewees makker Melkman, dat hij met zijn tijd me- degaat. Een belangwekkend nummer, waar aan acrobatiek niet vreemd was. Een glans punt van den avond vormden voorts de persoonlijke vrije oefeningen der dames en heeren. Wat hierin gepresteerd wordt, wij weten het van de succesvolle stedenwed- strijden, is wel het toppunt. Niet alleen de vijf keurturnsters en -turners, doch ook gymnasten als makker Jaap de Ridder c.s. staan daar borg voor. Het was weer dik in orde Door lichteffecten werd het aesthetische element van verschillende nummers aan merkelijk verhoogd. De aanwezigen hebben onverholen hun instemming en waardee ring voor het gebodene door middel van. daverend applaus geuit. Bij directeur Mol hoek was ook nu weer de hoofdleiding in vertrouwde handen. Jan Pot, die met zijn ensemble de pauzen kortte met populaire nummers, zorgde ook voor suggestieve dansmuziek op het gezel lig samenzijn, dat onder leiding van den heer Corveleijn den geslaagden avond be sloot. Jammer, dat het, door de beperken de bepalingen, van zoo koiten duur was. Toen het „recht gezellig" werd, was ook het einde daar. Baldadige automobilisten. Gisteravond zijn onbekende, vermoedelijk onder drankinvloed verkeerende personen, met een voor een café op het Droogdok staande auto weggereden. De rit was ech ter niet van langen duur want reeds in de Hendrikstraat werd tegen een boompje gebotst, dat werd ontworteld terwijl de auto dusdanig defect raakte dat er niet verder mee gereden kon worden. De

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 1