Hf CRÈME NOOTJES 'care'! pet föi c# en pet stuk Het oud-Tweede Kamerlid mr. G. A. Boon zal de verdediging van den journalist Han sen voeren, wiens zaak op 5 April a.s. voor de Haagsche rechtbank zal dienen. w Begin April zal het Nederlandsch Israe li asch jongensweeshuis „Megadle Jetho- mim" aan den Amstel te Amsterdam twee honderd jaar bestaan. Het bestuur heeft de geschiedenis van de afgeloopen periode la ten vastleggen in een gedenkboek. s Do schilderij van Frank O. Salisbury, welke de kroningsplechtigheid in de West- minster Abdij uitbeeldt een geschenk aan den Britschen koning en koningin van de ministers-president van vier dominions is gisterochtend formeel aangeboden aan de koninklijke familie. In Buckingham Palace waren daartoe aanwezig de hooge commissarissen van Canada, Australië, Nieuw Zeeland en Zuid Afrika. e Het aantal arrestaties in Oostenrijk se dert de aansluiting bedraagt volgens offi- cieele cijfers 1600, waarvan er 300 niet wer den gehandhaafd. Men verklaart, dat de meeste arrestanten waarschijnlijk voor 10 April in vrijheid gesteld zullen worden. Zondag zullen in Uragay verkiezingen worden g'ehouden voor het presidentschap der republiek. De twee voornaamste candi- daten zijn dr. Blanco Acevedo en generaal Alfred Baldomir. Een naar New-Plymouth (Nieuw Zee land) op weg zijnde sneltrein is vannacht nabij Ratana ontspoord. Tot dusver zgn zes dooden geborgen, doch men vermoedt, dat zich onder de wrakstukken van den trein nog meer slachtoffers zullen bevinden. t- e Naar uit Guadalajara in den Mexicaan- schen staat Jalisco gemeld wordt, hebben bandieten het dorp Colomo overvallen en na plundering in brand 'gestoken. Tien in woners kwamen in de vlammen om. Vele anderen werden gewond. In het dorp Ponikowicze in Oost-Galicië is een soort hoofdgriep met een epidemisch karakter uitgebroken. In twee dagen tijds zijn 100 dorpelingen aangetast en twaalf hunner zijn reeds overleden. Op last der autoriteiten zijn de scholen in het dorp en in de omgeving gesloten en alle bewoners geïsoleerd. dame-dievegge, die al lang door de ge rechtigheid werd gezocht. Daarbij verge leken is het „leenen" van den wagen slechts een peulschil, welke graag door de vingers wordt gezien, zeer tot genoegen van Mike, die Belinda niet meer kan mis sen. Martha Raye, een talentvolle come dienne, zorgt in dit filmwerk met succes voor de vroolrjke noot. Het tweede hoofdnummer, New York.San Francisco, is een vliegfilm, welke in beeld brengt een avontuurlijken tocht met een Douglas, die dertien uur boven Noord-Amerika zweeft en daarbij een Interessant samen raapsel van passagiers met zich voert, dat voor de noodige spanning, maar ock voor de noodige vroolijkheid zorgt. Ook hier een bankroover, die het onderspit delft, dank zij een snuggere daad van het Jochie Waldemar Pitt III (Bennie Bartlett), die daarmede alle kwajongensstreken gced maakt. De hoofdrollen in deze door Mit chell Leisen geregisseerde rolprent, worden gespeeld door Fred Mac Murray, Joan Bennots, Zasu Pitts en John Howard. Al met al een aantrekkelijk programma. UIT DF PROV1NC1F Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Wijzigingen: Fa. H. Blok Zonen, Kapelle, handel in manufacturen en aanverw. art. Overl. Venn. H. Blok Azn. N.V. Cultuur Mij. Salatri Plantations, Middelburg. Gebrs. van Damme, Vlissingen, piano- en orgelhandcl. Koninklijke belangstelling. Op 5 Maart j. werd in het arbeidersge zin Ph. de Ruijter te Sint Anna ter Muiden, de negende zoon geboren, die Bernhard werd genaamd. Prinses Juliana heeft thans, naar het Dbld. v. N.B. en Z. meldt, via het gemeen tebestuur medegedeeld dat zij met belang stelling van dat feit heeft kennis genomen en aan het gezin een geschenk doen toeko men. Het oesterseïzoen was niet slecht. Over het algemeen is men te Ierseke niet ontevreden over het afgeloopen oestersei zoen. De oestercultuur heeft eenige zeer moeilijke jaren achter den rug. De schelp ziekte, waarvan de eerste verschijnselen zich reeds in 1927 deden gelden, hebben de Zeeuwsche oestercultuur zeer ernstig be dreigd, en in 1933 was de toestand zelfs zoo, dat deze cultuur met den ondergang werd bedreigd. De oesters stierven bij dui zenden tegelijk, en de groote moeilijkheid was, dat men niet wist, en trouwens nog niet weet, hoe deze schelpziekte bestreden moet worden. Ook de Regeering heeft den ernst van den toestand ingezien en zij heeft in 1935 proeven genomen met het uitzaaien van Fransche oesters. Deze proeven, welke hoofdzakelijk ten doel hadden het kweeken van een beter oesterras, zijn uitmuntend geslaagd, en het Rijk heeft er zelfs nog goede zaken mee gedaan. Dit jaar is een hoeveelheid van 10.000.000 Fransche zaai- oesters met een gewicht van 22 tot 25 K.G. per 1000, onder de oesterkweekers gedistri bueerd. Deze zijn op de diverse perceelen uitgezaaid, en over de resultaten is men unaniem zeer tevreden. Een aardige bijzonderheid is wel, dat de Fransche oesters, welke thans zijn inge voerd, oorspronkelijk van een Zeeuwsch ras zijn. Toen in 1923 de oestercultuur in Frankrijk in moeilijkheden was komen te verkeeren is er n.I. van Nederlandsche zijde hulp verleend. Thans zijn de rollen dus pre cies omgekeerd. Toen de schelpziekte op zijn hevigst was is Engeland als afzetgebied voor de Zeeuwsche oestercultuur grootendeels ver loren gegaan. Het i3 verheugend te consta- teeren, dat hierin thans weer verandering komt. Moeilijker is het om Duitschland als afzetgebied terug te winnen, zulks in ver band met de deviezen-beslommeringen. De gouden tijd van vooi'heen, toen er wel een 60 millioen oesters per jaar werden uitge voerd zal dan ook niet spoedig terugkee- ren, en thans mag men reeds blij zijn met de ongeveer 13 millioen welke er dit jaar zijn uitgevoerd. MIDDELBURG Parkeerverbod. Burg. en Weth. deelen den Raad mede, dat zij het parkeerverbod, dat tot nu toe gold voor het deel van de Noordstraat tus- schen Markt en Helm, hebben uitgestrekt tot het deel MarktSimpelhuisstraat. De commissie van toezicht op het L.O. Aan het aan den gemeenteraad overge legd verslag 1937 van de commissie van toezicht op het L.O. ontleenen wij het vol gende In de commissie namen zitting de heeren mr. A. J. van der Weel en W. L. M. P. Thie- me, in plaats van de heeren P. Frangois en dr. C. Orbaan. Mevrouw G. AppelDeibei verliet Middelburg, zij heeft een lange reeks van jaren door haar advies en haar be langstelling in school en kind een belang rijk onderdeel in het werken der commissie gehad. Als bode fungeert P. C. Muller in plaats van J. van Karssen, hij houdt ook het archief der commissie bij. In de Februari-vergadering deelde de voorzitter de plannen mede inzake de melk- verstrekking op de scholen, in de November- vergadering behandelde hij de bescherming van de plantsoenen en monumenten. Mede werking daarvoor werd gevraagd aan het gemeentebestuur en door middel daarvan ook die van de scholen en de jeugdorgani saties. Ook besprak de voorzitter in die vergadering de plannen voor het buitenge woon L.O. De vier subcommissies, die de scholen bezochten, hadden verschillende opmerkin gen, doch geen groote klachten. Wering van schoolverzuim. De commissie tot wering van schoolver zuim behandelde in 1937 29 gevallen, waar van 4 betroffen leerlingen van school A, 4 van school C, 8 van de R.K. school, 5 van de school Zuidsingel en 8 van de openbare school te Nieuw en Sint-Joosland. Onderwijs aan zwakzinnige kinderen. De Vereeniging tot stichting en instand houding van Chr. scholen voor zwakzinnige kinderen op Walcheren zond een adres aan den Raad, waarin er op wordt gewezen dat van de ongeveer 3500 kinderen die een Chr. school bezoeken, er een 40-tal voor dit bui tengewoon onderwijs in aanmerking zouden komen. Het bestuur verzoekt daarvoor lokaliteit ter beschikking te stellen, bijv. de drie lokalen van het schoolgebouw aan de Nieuwe Haven, waarvoor nog geen bestem ming is gevonden. Verder vraagt het be stuur onder overlegging van een begrooting met een eindcijfer van 2700 en een on voorzien van 110, voor ieder kind uit Mid delburg, dat de bedoelde school zal bezoe ken een subsidie van 30 per jaar. Het Roode Kruis. Gisteren hield de afdeeling Middelburg van het Roode Kruis haar jaarvergadering in hotel De Burg onder voorzitterschap van jhr. F. Beelaeris van Blokland, die mede deelde dat de heer H. Bierman als be stuurslid bedankt heeft en wien hij dank bracht voor alles wat hij voor de afdeeling heeft gedaan. Nog deelde spr. mede, dat telegrammen gezonden zijn in verband met de geboorte van Prinses Béatrix. De secretaris, mr. J. Pilaar, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat zoowel de transportcolonne als de damesafdeeling o.a. bij het bezoek der Koningin op 6 Sep tember, maar ook op andere dagen en bjj oefeningen goed werk presteerde. Verder bleek, dat in den loop van het jaar mr. G. W. A. de Veer als bestuurslid had bedankt. Het verslag werd goedgekeurd en ook de rekening van den penningmeester, J. L. A. baron van Ittersum, aanwijzend een goed slot van 80 tegen 237 over 1936. Er zijn in 1937 verschillende nieuwe materialen aangeschaft. De voorzitter bracht dank aan de heeren doktoren E. Scheps en H. A. de Boer voor hetgeen zij voor de afdeeling doen, waarop de heer Scheps dank bracht voor den steun van het bestuur. Tot bestuursleden werden gekozen me vrouw A. A. L. MoolenburghDijkhuis en mr. P. C. de Jonge en tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering en zjjn plaatsvervanger de voorzitter en de pen ningmeester. Ir. Albarda spreekt over de annexatie van Oostenrijk. Vrijdagavond hield de afdeeling der S.D.A.P. een zeer druk bezochte openbare vergadering, waarin als spreker optrad ir. J. W. Albarda, voorzitter der Tweede Ka merfractie. De leider der partij sprak over den toe stand geschapen door de annexatie van Oostenrijk bij Duitschland en de vele geva ren, die alom dreigen als Hitier voortgaat als tot nu toe dan zullen de kanonnen moe ten beslissen. Men leeft in een tijd, dat alles op losse schroeven staat, een vreeselijken tijd. Spr. acht de schuld van alles b\j den Vrede van Versailles, die geen vrede was. Er zijn in de dictatoraal geregeerde landen geen groepen die halt kunnen toeroepen aan te ver gaande regeerders. Dit bleek bij de massamoord in Abessinië, dat zou bij een democratisch land tegenwoordig niet meer gebeuren. En nu het gebeurde in Oosten rijk. Daarmede opende Hitier nieuwe pers pectieven waardoor geen enkel land meer veilig is, ook Nederland en zelfs de Scandi navische landen niet. Men kan niet alleen vertrouwen op Engeland en Frankrijk, die ook hun groote eigen zorgen hebben. Alle vredelievende staten moeten samenwerken en als het waar is, dat de collectieve veilig heid dood is, deze doen herleven. Dit moet echter niet gaan op de wijze als Rusland voorstelde en dan met uitsluiting van de go«d willende kleine staten, die noch com munistisch, noch fascistisch zijn. Men moet gaan begrijpen, dat een oorlog geen enkel vraagstuk oplost en men moet komen tot redelijk overleg, tot een nieuwe regeling on der de volkeren. Spr. weet dat zijn woorden weerklank vinden bij de S.D.A.P. en het N.V.V., maar spr. doet een beroep op het geheele Nederlandsche volk, dat in zijn over groot© meerderheid voor den vrede is. Nog is Europa niet verloren, maar het kan kort dag zijn. Men moet in Nederland de lessen van Oostenrijk verstaan en terugkomen op de uitsluiting van de S.D.A.P. en het N.V.V. en acht slaan op het gevaar van het fascis me. Wat de binnenlandsche politiek betreft, meende spr., dat men na de verkiering mis bruik heeft gemaakt van den uitslag en te veel nog aan de coalitie bleef hangen. Er moet m.i. een ander bewind komen en wel een van R.K. en S.D.A.P., die veel wenschen en ideeën gemeen hebben. Spr. wekte op de S.D.A.P. te steunen in haar streven voor alles wat zij naar voren had gebracht en eindigde onder luide in stemming der vergadering. Het nieuwe schoolgebouw voor de S.D.O.A. aanbesteed. De genie te Bergen cp Zoom heeft de zer dagen aanbesteed het bouwen van een schoolgebouw voor de S.D.O.A. te Middel burg. Raming 72900. Inschrijvers L. Dingemans, Middelburg 90.000 W. J. Krijger en Zonen, Middel burg 89.500J. Wattel, Middelburg 88.090 H. J. de Baan, 's-Gravenhage 86.500 Aannemersbedrijf W. M. Vollen- berg, Oss 86.400 J. van Boxtel, Vught 85.200J. J. M. Jetten, Nijmegen 84.700 Firma Rhee v. d. Berg, Breda 84.300 J. M. Goedemondt, Vlissingen 83.600L. F. Groosman, Middelburg 83.000 M. F. Goedemondt, Goes 82.900 J. van 't Hoff, Hoek 82.800 J. Wisse-Dekker, Zaamslag 82.800C. K. H. Wisse, Zaamslag 82.350J. H. Rijnberg, Terneuzen 82.100 P. F. Voet. Kloosterzande 82.000 A. de Bruijne en J. M. van Riet, Goes 81.800 P. J. v. d. Enden, Breda .t 81.500 J. v. d. Bent, Ter neuzen 81.400Gebr. van Heesch, Til- burg 81.000S. J. Mielen, Terneuzen 80.750N.V. Alg. Bouwonderneming „Albouw", Breda 80.600 L. P. Kor- stanje, Wemeldinge 79.800 P. v. d. Schoot, Tilburg 79.300 I. la Gasse en Zn., Koudekerke 76.690 J. P. Deurloo. Tholen 76.450 C. v. d. Klippe Vlissin gen 76.200 H. F. Kruitwagen, Rosma len 75.980E. G. Lindenberg, Vlissin gen 75.900. OOST- EN WEST-SOUBURG Een zangavond. Vrijdagavond vergaderden in de zaal van café „De Zwaan", de ouders der kinderen van het kinderkoortje, waarvan de heer H. K. van Duijvenvoorde alhier directeur is. Presidente was mevr. GabriëlseKom dörffer, die na in het bijzonder burgemees ter Stemerding en diens vrouw welkom te hebben geheeten, den heer Duijvenvoorde de gelegenheid gaf zijn leerlingen eenige zangnummertjes te laten zingen, die één- en tweestemmig heel aardig klonken. Het was niet de bedoeling een zanguitvoering te geven doch de ouders te laten hooren hoever hun kinderen het reeds in het half jaar van het bestaan der vereeniging in den zang hadden gebracht. Dit is hun zeker niet tegengevallen. De burgemeester dankte den heer Duijvenvoorde en zeide met genoegen na-ar den zang te hebben geluisterd. Hierna werd overgegaan tot het afwer ken der huishoudelijke zaken. In verhard met de uitbreiding van het ledental zul len de kinderen naar den leeftijd 79 en 1013 jaar in twee klassen worden inge deeld. Wanneer de financiën dat toelaten za1 een operette in studie worden geno men. Wegens het overlijden van den heer P. Wisse werd tot bestuurslid gekozen de "heer B, Reijerse. KERK- EN SCHOOLNIEUWS De nieuwe psalmberijming. Naar ons wordt meegedeeld, zal ook te Enschede een zangavond gehouden worden in de Groote Kerk op Maandag 4 April a.s., om meerdere bekendheid te geven aan de nieuwe psalmberijming van ds. H. Has- per. Ds. Hasper is zelf uitgenoodigd iets over de bedoeling en beteekenis van. zrjn werk te vertellen. De avond is uitgeschre ven door alle predikanten en voorgangers van de Hervormde gemeente, de Gerefor meerde kerk, de Gereformeerde kerk in Hersteld Verband, de Doopsgezinde ge meente, de Christelijk Gereformeerde kerk en de Vrije Evangelische gemeente teza men, terwijl een groot aantal bekende in gezetenen hun naam plaatsten onder de aankondiging, een gebeurtenis van werke lijk oecumenische beteekenis 1 Albert Schweitzer. De beroemde missionaris prof. dr. Albert Schweitzer schrijft uit Lambarene o.a. „Ik ben nu al weer een jaar in Afrika terug en ik kan mij haast niet meer voor stellen dat ik in Europa geweest ben. Er is hier geweldig veel te doen. Het hospitaal is voortdurend overvol. Mijn staf bestaat uit vier doktoren en twaalf Europeesche ver pleegsters. Eiken avond werk ik aan mijn philosophie. Op het oogenblik ben ik bezig de laatste hand te leggen aan een studie over de groote denkers van China. Mijn eerste plan daarvoor dateert al van 1920. Sindsdien heb ik alles twee keer omge werkt. Het boek zal een pendant zijn van mijn studie over de Indische denkers." Verderop geeft Schweitzer uiting aan zrjn bezorgdheid over de richting, die de mo derne cultuur inslaat en voegt erbij„Men gaat wezenlijk angst koesteren voor de toe komst van het ras". Hij heeft zich voorge nomen om minstens nog een jaar in Afrika te blijven en vermeldt, dat hij in de afge loopen twaalf maanden niet verder dan vijf kilometer van zijn hospitaal verwijderd is geweest. Zijn litteraire werk vlot het best, wanneer hij rustig langen tijd op dezelfde plaats kan vertoeven. De Joden en de gebeurtenissen in Oostenrijk. In verband met de gebeurtenissen van de laatste weken in Oostenrijk, heeft de op perrabbijn van de Ned. Israëlietische hoofd synagoge te Amsterdam, de heer L. H Sarlouis, zich in een herderlijk schrijven tot de leden van zijn ressort gewend met een woord van kalmeering. De opperrabbijn roept zijn gemeenteleden tevens op den vastendag „kleine Verzoen dag", welke niet verplicht is en dit jaar op 31 Maart zal vallen, algemeen in vasten door te brengen. Naar wij vernemen hebben bereids ook de opperrabbijnen van de overige ressorten een dergelijk verzoek tot hun gemeentele den gericht. Examens. Geslaagd voor het machinistendiploma A de heer P. L. J. Dagevos te Kattendrjke. Geslaagd voor het examen radio-telegra fist le klasse de heer C. Schoolmeester, leerling der De Ruyterschool. Voor het godsdienstdiploma A is aan de R.K. Kweekschool te Moerdijk geslaagd mej. N. Pieters te Goes. MARINE EN LEGER Aangesteld tot dienstpl. korporaal. Heden werden bij het 14e regiment in fanterie te Bergen op Zoom aangesteld tot dienstpl. korporaal de dienstpl. soldaten J. van Bergen, N. Braber, M. Bruinsma, J. P. Crooij, H. Diepgrond, J, A. van Donk, J. Dubois, R. A. Gerards, L. P. van Giessen, C. J. van Ginneke, W. Rehns, C. Ruissen, K. Stoel, J. Verburg, M. Wisse, P. Joosse, L. Haak, C. van Hee, H. A. van der Heijden, B. H. Hulst, P. Jacobse, P. Kloet, M. Mas tenbroek, A. K. E. Meijer, A. Mijnsbergen, J. A. Rammeloo, E. F. Rokx, L. J. J. Steur, J. A. Tiersen, H. J. van Werjnsbergen, A. de Wijze, M. Ates, J. M. Geuze, M. Hoogeste- ger, D. A. Janse, J. C. Michels, J. Bekx, H. Huibregtse, B. Jansens, J. E. Meijer en B. van der Stelt. De gedeeltelijke dekking der defensie uitgaven. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp houdende tij delijke voorziening tot versterking van de opbrengst van de inkomstenbelasting en van de dividend- en tantièmebelasting tot gedeeltelijke dekking van uitgaven voor de defensie wordt het volgende ontleend. Vrij algemeen erkende men den plicht der volksvertegenwoordiging, mede te wer ken aan het treffen van maatregelen ter voorziening in de uitgaven, welke een ge volg zijn van de versterking van de defen siemiddelen des rijks, aan welker noodza kelijkheid de ontwikkeling der omstandig heden op internationaal gebied in de Jaatste weken wel geen enkelen twijfel itieer heeft overgelaten. Vele leden hadden verwacht, dat de gang van zaken der regeering aanleiding zou hebben gegeven na de aanneming van haar defensievoorstellen met een volledig dek kingsplan, althans met een in het kader van de geheele dekking geplaatst aanvan kelijk plan van dien aard, bij de Kamer te komen. Het had bij hen een gevoel van te leurstelling gewekt, dat in de toelichting op de eerste dekkingsvoorstellen van zulk een plan in het geheel geen sprake is. Verscheidene dezer leden betreurden het ontbreken van een algemeen dekkingspian in het bijzonder daarom, wijl het de vor ming van een juist inzicht inzake de recht STOÖMWASSCHERIJ „ZEELAND" Langevieles.ngel D 197, Telef. 637, Middelburg vaardigheid en de billijkheid van de ver deeling der defensielasten belet. Bij verscheidene leden bestond bezwaar tegen het uit de considerans blijkende voor nemen der regeering, aan de voorgestelde nieuwe heffingen het karakter van een be stemmingsbelasting te verleenen. Verscheidene leden achtten het minder gewenscht, dat op dit oogenblik een meer algemeen dekkingspian met betrekking tot de defensie-uitgaven laat staan een al gemeen dekkingspian, het geheele budget betreffende in bespreking zou komen. Andere leden merkten op, dat het onder havige wetsontwerp niet in het bijzonder dient tot gedeeltelijke dekking van de uit gaven voor den bouw van kazernes en voor de uitbreiding der bewapening, doch tot gedeeltelijke dekking van uitgaven voor de defensie in het algemeen. Verscheidene leden stelen de vraag, of het wel zoo vanzelfsprekend moet worden geacht, dat in deze nieuwe uitgaven wordt voorzien door verhooging van belastingen. Vele leden gaven hun bevreemding te kennen over de omstandigheid, dat de re geering met geen enkel woord tracht aan te toonen, dat verhooging van eenige di recte belastingen een weg, en nog wel den eenigen weg vormt, waarlangs het gestelde doel kan worden bereikt. Herhaaldelijk :s door tal van vooraanstaande deskundigen, met name ook van de regeeringstafel zelf, de vraag gesteld en in ontkennenden zin beantwoord, of verzwaring van de directe belastingen en in het bijzonder van de in komstenbelasting, nog mogelijk zou zrjn. Gaarne zouden vele leden vernemen, waarom de regeering niet begonnen is met de maatregelen, welke naar haar meening, „uit hoofde van redelijkheid" zouden be- hooren te worden getroffen, n.I. regelen tegen het ontgaan van de inkomstenbelas ting door middel van naamlooze vennoot schappen en een technische herziening van de omzetbelasting. Verscheidene leden stelden de vraag, of ling het antwoord zouden afwachten, door de regeering te geven op de boven weer gegeven beschouwingen in zake de verhoo ging der directe belastingen, meenden thans reeds als hun meening te kennen te moeten geven, dat zulk een verhooging in elk geval boven een verzwaring van de in directe heffingen is te verkiezen, welke onevenredig zwaar op de minder draag- krachtigen drukt. Intusschen waren deze leden allerminst blind voor het feit, dat een verhoogfng van de inkomstenbelasting ook talrijke perso nen met een zeer laag inkomen treft, die deze nieuwe verzwaring van den belasting druk uiterst moeilijk zullen kunnen dragen. Vele andere leden meenden naar aanlei ding van beschouwingen, voorzoover daar in ter vervanging van een deel der voorge stelde dekkingsmiddelen andere bronnen van inkomsten worden genoemd, een waar schuwend woord te moeten doen hooren. Een verhooging van het successierecht meenden deze leden met nadruk te moeten ontraden. Ook een verhoogirg van de opcenten op de vermogensbelasting achtten zij niet aanbevelenswaardig. Een verschuiving van de grens der extra progressie in de inkomstenbelasting naar een lagere inkomst enk Jasse achtten deze leden ook ongewenscht. Wat de voorgestelde verhoogfng van de opcenten op de dividend- en tantièmebelas ting betreft, werd vooreerst gewezen op het feit, dat de voortdurende verzwaring van deze belasting een zeer eenzrjdigen druk legt op de bezitters van aandeelen, die, indien de thans voorgestelde opcentenver- hooging tot stand komt, naast de inkom sten- en vermogensbelasting, welke zij over die aandeelen verschuldigd zijn, uit hoofde van deze heffing nog 12 pet. van de reve nuen daarvan zullen moeten betalen. Eenige leden hadden, afgezien van de door hen reeds eerder ter sprake gebrachte principieel e fout, dat hier weder de weg van belastingheffing in plaats van die van stimuleering van het bedrijfsleven wordt ingeslagen, tegen de voorgestelde maatre gelen ook dit bezwaar, dat een verhooging van opcenten elke fout, die in het belas tingstelsel schuilt als voorbeeld werd, wat de inkomstenbelasting betreft, ge noemd de te geringe aftrek voor kinder rijke gezinnen vergroot en in haar wer king verzwaart. Gaarne zou men de meening van de re geering over een weerbelasting vernemen. Gevraagd werd voorts, of niet de winst, op het goud te verkrijgen ten gevolge van de depreciatie van den gulden, voor het thans beoogde doel kan worden besteed, eo daarnevens, of niet een belasting zou kun nen worden geheven op het toegevloeide buitenlandsche kapitaal, gelijk ook in Zwit serland geschiedt. Ook werd gedacht aan een radio-belas ting, welke, naar men meende, millioenen zou kunnen opbrengen. Voorts aan een reis- belasting en aan een heffing op automaten. Ten slotte ook nog aan een jaarl\jksche hef- fing op een binnenlandsche verblijfpas voor vreemdelingen, welke, naar men meende te weten, ook in België bestaat. BATALJONS INFANTERIE EN WIELRIJDERS OPGERICHT. Dinsdag rukken de bataljons de nlenwe garnizoenen binnen. De commandant van het veldleger deelt mede, dat, ingevolge de door den minister van defensie gegeven aanwijzingen, heden 26 Maart bij elk der vier en twintig

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2