NOOTJES Naar aanleiding" van het dezer dagen ge opperde denkbeeld inzake bijeenbrenging van gelden voor een nationaal weerbaar heidsgeschenk, wordt medegedeeld, dat do initiatiefnemers zich in verbinding hebben gesteld met de vereeniging voor nationale veiligheid, welke vereeniging in beginsel bereid is aan de verwezenlijking van dit denkbeeld leiding te geven. De dienst der postwissels en der vrij van rechten uit te reiken zendingen van pak ketten in de richting OostenrijkNeder land is gestaakt. 9 a De verzending per post uit Duitschland naar het in handen der regeering zijnd deel van Spanje van kranten en tijdschriften is van gisteren af verboden. tf 99 Vernomen wordt, dat het Oostenrijksche leger 'binnen zeer korten tijd voorzien zal worden van Duitsche uniformen. In de Slowaaksche gemeente Nizna in de buurt van de Poolsche grens heeft Dinsdag- een brand gewoed, welke het halve dorp in de asch heeft gelegd. 65 huizen en schuren zijn een prooi der vlammen geworden. Een kind is in de vlammen om het leven geko men, een tweede kind heeft levensgevaar lijke brandwonden opgeloopen. e Terwijl de bewoners van het gebied van Marmara (Turkije) een zeer vroege lente genieten, lijdt men in Oostelijk Anatoïïë, eveneens in Turkije, nog onder zwaar win terweer. De thermometer is daar gedaald tot 50 graden onder nul en de wolven nade ren de dorpen. Gisteravond is in het centrum van Haifa (Palestina) een bom geworpen, waardoor twee Arabieren en een Jood werden ge wond. De daders slaagden erin te ontko men. Tengevolge van een lek in een gasleiding zijn gisteren in de Japansche staalfabriek te Kawasaki vier arbeiders am het leven gekomen, terwijl twintig werklieden een ernstige gasvergiftiging hebben opgeloo pen. Strooperij op de Wester-Schelde. Aan het boord van een Belgisch jacht, dat zich op de Westerschelde bevond, zijn gisteren door den rijksveldwachter uit Glin- ge en den jachtopziener uit Nieuw Namen verschillende vuurwapenen in beslag geno men. Deze ambtenaren zijn erin geslaagd aan boord te komen van het jacht, nadat geconstateerd was, dat' door de opvarenden op Nederlandsch gebied jacht werd ge maakt op wilde eenden. Aan boord bevonden zich vijftien perso nen, terwijl bij contróle aldaar werden aan getroffen enkele kanon-geweren, gemon teerd op den kop van het vaartuig, benevens verschillende jachtgeweren, meldt het Hbld. Een en ander werd in beslag genomen. Het wild, dat reeds was geschoten en zich nog aan boord bevond, werd eveneens in beslag genomen. Tegen de opvarenden, waaronder verschillende personen uit Brussel afkom stig, werd proces-verbaal opgemaakt. Dit is in enkele maanden tijds reeds de derde keer, dat tegen strooperij op de Schelde door de Nederlandsche ambtenaren met gunstig resultaat wordt opgetreden Herhaaldelijk wordt uit België op Neder landsch gebied jacht gemaakt op wilde een den, in een tijd dat de jacht is gesloten, vooral met behulp van vaartuigen uitge rust met kanon-geweren, waardoor onder de eenden ware verwoestingen worden aange richt. Aanbestedingen. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft heden morgen aanbesteed het aanleggen van een gedeelte van den Rijksweg 58 onder de ge meenten Kruiningen, Schore en Kapelle en het maken van verhardingen van cement- beton en klinkers op dit wegvak. Inschrijvers warenP. Broeke, Breda 176.850J. G. Steensma, Lemmer 168.500 N.V. Aannemers- en wegenbouw maatschappij v.h. J. Heijmans, 's-Herto- genbosch 166.750 N.V. de Geruischlooze weg, Heemstede 366.600 J. H. v. d. Ven, Vlissingen 166.160 W, M van Noorden- ne, Giesendam 165.000 Iz. Lagasse en Zoon, Koudekerke 163.990 J. van Etten en Zoon, Enschedé 163.900 N.V. Ensche- désche Bouw- en Beton Maatschappij, En schedé 163.100 J. Lindenberg Czn., We- meldinge 158.800 O. Linzel, Soestdrjlc 158.300 A. M. Kuiper, Middelburg 158.000 P. F. de Waal, Kuitaart 155.900 N.V. Jaarsveld's wegenbouw, Silvolde 155.200 N.V. Wegenbouwmaat schappij v.h. H. J. ten Siepe, Winterswijk 155.200 P. F. Voet, Kloosterzande 154.890 C. Verwater Co., Teteringen 154.000 P. Bruil en Zoon, Ede 153.900; N.V. Koning's wegenbouw, Oss 152.900 N.V. Gebr. Honing, Arnhem 151.900 W. Rasenberg, Breda 151.000 M. A. Jaars veld, Apeldoorn 149.300 L. van Drunen, 's-Hertogenbosch 149.250 N.V. Reef's Aannemers- en Handelsmaatschappij, Ol- denzaal 147.900 L. J. Dekker, Veere 147.160 N. V. Betumeweg, Utrecht 146.450 N.V. Aannemers maatschappij v.h. P. C. Zanen, Tilburg 145.000 N.V. Wegenbouw Maatsch., Harlingen 144.900; N.V. van Dijck, Bergen op Zoom 141.200; N.V. Joh. Mourik en Co., Groot-Ammers 138.900 J. Dees, Colijnsplaat. 138.000 N.V. Nederl. Basaltmaatschappij, Zaandam 137.100 Hollandsche Beton Maatschap pij, Den Haag 134.320 firma J. H. Buns- ma, Oldenzaal 132.500 J. Haringman, Colijnsplaat 131.200. Eén biljet was van onwaarde. Nog werd aanbesteed het vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaat sen, gebouwen en verdere inrichtingen, be- hoorende tot het kanaal voor Walcheren gedurende 1938, 1939 en 1940, in twee per- ceelen of in massa. Raming perceel 1 6750, perceel 2 3850, massa 10.600. Voor het eerste perceel was geen biljet ingekomen voor het tweede één van A. J. van Miert, Middelburg voor 3735. Voor de massa schreven in K. W. Dek ker, Veere 8820 J. J. Polderman, Krab- bendijke 8643 en J. J. Doma, Horst 6900. Eén biljet was van onwaarde. MIDDELBURG Erfpachtsuitgifte gemeente-terrein Zuidsingel. Voor een nieuw schoolgebouw der S.D.O.A. Met voldoening kunnen Burg. en Weth. van Middelburg, na de reeds eerder aan den raad gedane vertrouwelijke mededeelin- gen te dezer zake, thans mededeelen, dat zij met den Staat (departement van Defen sie) volledig tot overeenstemming zijn ge komen nopens de beschikbaarstelling, door middel van erfpachtsuitgifte tegen een mini mum-canon, van een gemeenteterrein, ge legen aan het «laantje tusschen Zuidsingel en Molenwater (deel vroeger Korte Heeren gracht genaamd) en nu in gebruik als kweekerij, om aan het Departement gele genheid te bieden daarop voor de S.D.O.A. een nieuw, afzonderlijk schoolgebouw te stichten, zulks als gevolg van de aanstaan de verdub heling van het aantal leerlingen der school, waardoor de kazerne aan de Lange Noordstraat straks uitsluitend voor legering zal moeten dienen en waarin dan geen ruimte voor schoollokalen meer over blijft. Het front van het gehouw zal komen aan het bovengenoemde laantje, dus uitziende op den Watertoren, ter lengte van 37.2 M., ter wijl het 18.5 M. diep zal worden en daaren boven nog een terrein ter diepte van 24 M. en een zelfde breedte van 37.2 M. in erf pacht zou worden gegeven, op hetwelk o.m. een rijwielbergplaats zal worden gebouwd. Na de erfpachtsuitgifte zal nog een terrein, diep ongeveer 95 M., ter beschikking der gemeente blijven. Uit aesthetische overwegingen zal het gebouw niet onmiddellijk aan het laantje verrijzen, doch ten minste 10 M. naar ach teren, waardoor eenige plantsoen-aanleg, aansluitend bij de omgeving ter plaatse, mogelijk wordteen en ander zal door den dienst van gemeente-werken in orde wor den gemaakt. Het gebouw zal 18 lokalen bevatten, verdeeld over 2 gewone verdie pingen en een zolderverdieping met schuin dak. Eerstgenoemde verdiepingen zullen samen 7.2 M. hoog zijn de- totaal-hoogte van het gebouw zal 10.3 M. bedragen. Uit het ontwerp-besluit blijkt, dat onge veer 1581 M2. in erfpacht wordt uitgegeven voor 1 per jaar en dat voor 75 jaar, welk tijdvak na afloop ieder maal weer met 75 jaar kan worden verlengd, mits niet de Staat ten minste 1 jaar vóór den afloop het erfpachtsrecht heeft opgezegd. De Staat is verplicht binnen een jaar na registratie der erfpachts-akte 05 den erf- pachtsgrond een schoolgebouw te stichten ten behoeve van de S.D.O.A., terwijl zoowel de Staat als de gemeente bevoegd is het recht van erfpacht te doen eindigen, wan neer» te eeniger tijd genoemd schoolgebouw niet langer zou worden gebruikt voor doel einden, samenhangende met de duurzame aanwezigheid van garnizoen te Middelburg. Opheffing betrekking controleur Gemeentebelastingen. Naar aanleiding van het voorstel tot op heffing van de betrekking van controleur gemeentebelastingen, vraagt de commissie van financiën, waarom als de klerk der be lastingen een anderen titel krijgt, niet liever ambtenaar tweede klasse bij den gemeen te-ontvanger" is gekozen, men weet dan precies in welke salaris-groep hij behoort, terwijl invoering van den titel „adjunct ambtenaar" verwarring sticht, omdat deze in de pas in 1936 vastgestelde salai'isver- ordening niet voorkomt. Nog vraagt de commissie of er niet veel voor te zeggen is deze veranderingen pas in te voeren in overleg met den zeker eerlang te benoemen ontvanger. Burg. en Weth; zeggen, dat er theoretisch voor de eerste gedachte der commissie wel een en ander te zeggen is toch meenen zij niettemin aan hun aangekondigd voornemen te moeten vasthouden, omdat de indeeling als „ambtenaar 2e klasse" zonder verdere toevoeging nog altijd de mogelijkheid open Iaat den betrokkene ter secretarie te werk te stellen en gelijktijdig de contrölewerk- zaamheden daarheen over te brengen, voer zoover zulks eventueel in de toekomst ge- wenscht mocht blijken. Het ligt niet in de bedoeling aan betrokkene definitief een nieuwen titel te geven. Wat de tweede vraag betreft, melden Burg. en Weth., dat zij inderdaad den Raad binnenkort in de gelegenheid zullen stellen een nieuwen gemeente-ontvanger te be noemen. Maar Burg. en Weth. kunnen niet inzien welk belang er voor de gemeente in kan gelegen zijn de afdoening van de onder havige aangelegenheid te verschuiven tot na de in-functie-treding van den nieuwen titu laris. Zij achten het juist gewenscht nu een regeling te treffen en de te verkrijgen be zuiniging niet langer uit te stellen. Wijziging heffingsverordening vermakelükhedenbelasting. De commissie van financiën heeft een paar opmerkingen gemaakt inzake het voorstel tot wijziging van de heffingsver- ordening vermakelijkhedenbelasting. O.a. betreft dit de redactie inzake van het heffen van maar 10 van bepaalde plaatselijke vereenigingen en stellen Burg. en Weth. nader voor het desbetreffende ar tikel als volgt te redigeeren „Voor tooneel- en bioscoop-voorstellingen en -vertooningen, alsmede voor andere ver makelijkheden, georganiseerd door plaatse lijke vereenigingen, gezelschappen en comi té's, die daarmede, ter beoordeeling van Burg. en Weth. een cultureel doel beoogen, is 10 van de onzuivere opbrengst ver schuldigd." De commissie had opgemerkt, dat de oorspronkelijk voorgestelde redactie het deed voorkomen of de opbrengst het cultu- reele doel moet nastreventerwijl er krachtens de ter zake ingekomen adressen vaker van een tekort dan van een op brengst sprake is. RITTHEM Vereeniging „Rijwielpad Walcheren". De afdeeling Ritthem van de vereeniging „Rijwielpad Walcheren" hield gisteravond haar jaarvergadering onder leiding van den burgemeester P W. ter Haar. De penningmeester sloot zrjn boeken met een goed slot van 3.52. De aftredende bestuursleden W. Boogaard en B. J. de Meij werden als zoodanig her kozen. Tot afgevaardigde van de afdeeling naar de a.s. algemeene vergadering werd benoemd de heer P. Daniëlse. Dankbaar was de afdeeling, dat het rij wielpad SouburgAbeele is doorgetrokken naar Middelburg, al is dit laatste niet zoo zeer het werk der vereeniging, maar naar wij meenen te weten van de gemeente Mid delburg. Wielrijders uit Ritthem, vooral die uit Welzinge, zullen er gebruik van maken. Ook was men dankbaar voor de ingekomen mededeeling, dat het rijwielpad op tien zee dijk beter zal onderhouden worden, zooals b.v. door het afsnijden van het overhangen de gras. Toch heeft de afdeeling nog enkele wen- schen, zooals een rijwielpad langs den Viso- weg en het doortrekken van het rijwiel pad op den zeedijk naar Rammekens, al was het maar bij gedeelten. Ook werd opgemerkt, dat het niet meer dan billijk is, dat vooral zij, die geregeld gebruik maken van de rijwielpaden, door de vereeniging aangelegd en onderhouden, lid zijn. Deze opmerking geldt niet alleen voor Ritthem, maar ook voor alle andere ge meenten, waar dergelijke rijwielpaden lig gen. KOUDEKERKE Jaarvergadering B.V.L. Maandagavond kwam onder leiding van den burgemeester de plaatselijke afdeeling van den B.V.L. in jaarvergadering bijeen. De prijzen voor de gedurende de winter maanden gehouden schietoefeningen werden uitgereikt aan de volgende personen le prijs Joh. Tevel 91 punten 2e pr. H. Brasser 91 p. 3e pr. J. de Witte Wzn. 90 p. 4e pr. Abr. Brasser 89 p. 5e pr. J. de Kroo 89 p. 6e pr. Anth. van Vlaanderen 88 p. 7e pr. Fl. Wielemaker 88 p. 8e pr. Jan Tevel 87 p 9e pr. H. de Schipper 87 p. en 10e pr. P. Reijnierse 86 p. De heer J. C. Eckhardt, secretaris van de gewestelijke commissie, reikte een brevet uit aan W. S. Aamoutse (186 pt.), P. Reij nierse (180 pt.) en W. Roose (180 pt.) De heer Eckhardt hield hierna een lezing met lichtbeelden over de Russische revo lutie. Een en ander werd met aandacht ge volgd. De afdeeling kan op een goed ge slaagden avond terugzien. SEROOSKERKE Eindles landbouwcursus. Dinsdagavond had in de Hervormde school de eindles plaats van den tweejarigen landbouwcursus, die alhier door den land- bouwondervvijzer, den heer I. Winter uit Middelburg is gegeven. Deze eindles werd bijgewoond door ir. C. J. Droogendijk, land- bouwconsulent voor Zeeland te Goesde commissie van toezicht, het college van Burg. en Weth. en den heer M. Kleinepier, secretaris van den kring Walcheren der Z.L.M. ARNEMUIDEN Het auto-ongeluk bij Cappellen. De heer Zuidweg overleden. Adriaan Zuidweg uit Arnemuiden, die Zondag bij het ongeluk onder Cappellen (België) ernstig werd gewond, is gisteren in het ziekenhuis overleden. De man is 35 jaar oud. GOES Zeldzaam jubileum. Vrijdag a.s. zal het 65 jaar geleden zijn, dat de heer J. F. Wolfers in dienst trad bij de fabriek voor houtbewerking „La Vitesse" te Goes (voorheen S.. v. d. Pijl). De heer Wolfers, die thans meesterknecht is, verricht nog dagelijks, ondanks zijn 76- jarigen leeftijd, in goede gezondheid zijn werk. Meisje aangerand. Gistermiddag te ongeveer half vijf teen de gezusters M. uit Kloetinge van een fietstochtje door de Poel huiswaarts keer den, stond bij de Hooge Heul een man, die, toen zij passeerden, iets tot hen zei. Ze vermoedden, dat hij een cigaret wilde presenteeren, waarvoor zij bedankten. Hij liet daarop de jongste van de twee meis jes doorrijden, maar voor het rijwiel van de oudste plaatste hij zijn voet, waarop hij haar van de fiets trok. Hij wierp haar tegen den grond met de kennelijke be doeling oneerbare handelingen te plegen. Mej. M, verweerde zich echter krachtig en riep om hulp. Het gelukte haar over eind en op de fiets te komen. Voor de tweede maal trok het individu haar van de fiets met dezelfde bedoeling. Weer ver zette het meisje zich hevig, waarop hij haar Icsliet. De beide meisjes konden, hoewel zij geheel overstuur waren, nog fietsen naar het in de buurt zijnde café, waar een taxi voor hen ontboden werd. Mej. M. had zich door de worsteling met den aanrander bloedend aan de knie verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij de politie te Goes werd aangifte gedaan. Een vaag signalement van den dader kon worden opgegeven. Het gelukte de politie nog gisteravond den aanrander te arresteeren. Bij confrontatie werd hij onmiddellijk door de beide meisjes her kend. Het bleek te zijn de 33-jarige doof stomme W. J. V. uit 's-Gravenpolder. Hij is in arrest gesteld en zal vcor den offi cier van justitie worden geleid. BIERVLIET Het Groene Kruis. Maandagavond werd te Biervliet een vergadering van leden gehouden van de vereeniging Het Groene Kruis voor IJzen- dijke en omstreken. Er was een 40-tal le den aanwezig. Uit het jaarverslag bleek, dat Biervliet thans 269 leden telt. Het tekort voor de geheele vereeniging bedroeg over 1937 301.52. De inkomsten waren 2908.24 en de uitgaven 3209.76. De voorzitter, de heer M. Maas, deed een beroep op de leden om dit tekort weg te werken. Met 600 leden in totaal moet dat toch kunnen. Daarbij zal getracht worden, enkele subsidie-verheogingen te verkrijgen, om dan te zien wat bereikt is. Daarvan zal het afhangen welke maat regelen genomen moeten worden om even wicht in de inkomsten en uitgaven te ver krijgen. De vergadering was het met deze zienswijze eens. Zr. Rosier te Biervliet legde in 1937 te Biervliet en Hoofdplaat vnl. 2955 bezoe ken af en zr. Minderhoud te IJzendijke en Waterlandkerkje vnl. 1944 bezoeken. In totaal werden 278 artikelen uit de magazijnen uitgeleend in 136 gezinnen, waarvan te Biervliet en Hoofdplaat 168 in 77 gezinnen. Zr. Rosier wconde 26 zit dagen bij van het bureau voor zuigelingen zorg te Biervliet. De heeren A. J. Oublie en M. Maas wer den bij acclamatie herkozen als lid van het bestuur. GROEDE Vergadering van het „Groene Kruis". Dinsdagavond had te Groede een alge meene vergadering plaats van de afdee ling het „Groene Kruis". De voorzitter de heer A. J. Pauw, open de de vergadering en heette allen welkom en wel in het bijzonder het eerelid de heer A. H. J. Beuningh, die na zijn lange onge steldheid, de vergadering weer bijwoonde. Ook herinnerde de voorzitter nog aan 4 Maart jl., den dag waarop zuster Maaks haar 25-jarig jubileum mocht vieren. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de wijkzuster in totaal 2450 bezoeken heeft afgelegd, te weten 2069 ziekenbezoeken, 247 zuigelingenbezoeken en 134 t.b.c.-bezoeken. 62 leden hebben 124 maal gebruik gemaakt van de verple- gingsmaterialen. Uit de rekening over 1937 bleek, diat was ontvangen 1104.30 en was uitgege ven 1065.25, alzoo een batig saldo van 38.05. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Vlissingen werd benoemd mevr. Dees-Haak. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Examens. Voor het examen apothekers-assistente is te Amsterdam geslaagd mej. J. Buyze te Zuidzande. HIER IS EEN RECEPT OM ZELF VOOR DE KINDEREN EEN HOEST SIROOP TE MAKEN. Als een kind erg heest, wordt het lastig en neemt het niet gemakkelijk iets in. Een kind heeft van nature een hekel aan medicijnen. Daarom zult U blij zijn met het recept van een heerlik smakende hoestsiroop, die U zelf thuis kunt maken. In een kwart liter heet water lost U een eetlepel honing of suiker op. Na afkoeling voegt U hieraan toe 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd), die U bij eiken apotheker of drogist kimt kocpen. Uw hoestsiroop is dan gereed. De kinderen nemen het graag in en de heerlijk ver zachtende bestanddeelen van Vervus doen direct de hoest ophouden. Niets is beter voor Uw kind, als het hoest, dan Vervus bij kinkhoest doet het wonderen. Knipt dit recept uit, om niet te verge ten 30 graim Vervus (dubbel geconcen treerd) te halen. MARINE EN LEGER De zeemacht. Bij Kon. besluit van 14 Maart is voor de lichting 1938 het getal voor inlijving bij de zeemacht te bestemmen gewone dienst plichtigen nader bepaald op 930. Overgang naar het korps beroeps officieren. Binnenkort komt een tweede groep, dit maal van 20 res.-luitenants onder de wape nen met bestemming om na voorafgaande practische en theoretische vorming te zijner: tijd over te gaan naar het korps beroeps officieren der infanterie. Tot deze groep behooren o.m. de onderstaande officieren s Bij het le regiment infanterie komt de reserve tweede-luitenant M. G. Bil, van het 14e reg. inf. Bij het 3e regiment infanterie, reserve tweede-luitenant H. P. C. Vermeulen van het 6e reg. inf. Bij het 14e reg. inf. reserve-eerste-luite- nant M. J. Haasdonk, van dat regiment. Bij het 5e reg. inf., reserve-tweede-luite nant J. Raaijmakers, van het 3e reg. inL Eenige dezer reserve-luitenants zijn reeds vrijwillig onder de wapenen. Aanvankelijk zullen allen worden gespecialiseerd, en wel óf bij de tirailleurs, óf bij de zware mitrail leurs, óf bij de mortieren. Op 28 Maart a.s. komt bij de 2e school- compagnie regiment kustartillerie alhier; onder de wapenen de reserve luitenant kolonel H. J. Karei. Op 29 Maart a.s. worden van de 2e schoolcompagnie regiment kustartillerie al hier, geplaatst te Hoek van Holland3 sergeanten-capitulant, 12 dienstplichtige sergeanten en 35 dienstplichtigen. Op 29 Maart a.s. worden van de 2 e schoolcompagnie regiment kustartillerie al hier geplaatst te IJmuiden de sergeanten- capitulant G. Dekker en W. L. Goedbloed. Plaatsingen bij de marine. Bij beschikking van den minister van Defensie zyn de volgende plaatsingen ge last Met 1 April 1938 de officieren van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse, G. A. W. Grimberg aan boord Hr. Ms. „Ja va", M. A. Teljer aan boord Hr. Ms. „Van Speijk" en J. H. Sehuitema aan boord Hr. Ms. „Gelderland"' met 4 April 1938 de officier van ge zondheid der 2e klasse G. J. Puister ter beschikking gesteld en de officier van ge zondheid 2e klasse G. J. B. van Swelm aan boerd Hr. Ms. „Gelderland" met 20 April 1938 de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse C. J, L. Rooseboom bij het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord met 25 April 1938 de officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse N. C van Bergen van der Grijp aan booard Hr. Ms. „Java" met een door den commandant der ma rine te Willemsoord te bepalen datum de officier van administratie der le klasse mr. R. J. Brünner aan boord Hr. Ms. „Java" en de officier van administratie 2e klasse W. F. L. Waleveld bij het departe ment van defensie. De majoor F. G. Triebei van den staf der Vile inf. brigade is overgeplaatst bij het 14e reg. inf., teneinde te worden be stemd voor de functie van commandant van het He bataljon van het 14e regiment inf. SCHEEPV AARTBF.RICHTEN Opdracht van de K.N.S.M. aan Gebr. Pot te Bolnes. De K.N.S.M. heeft aan de N.V. Scheeps werf. Gebr. Pot te Bolnes opdracht gegeven tot het bouwen van vier motorvrachtsche pen, zusterschepen van het door deze N.V. gebouwde motorschip „Dido". De hoofd- afmetingen zijn 57,52 X 9,07 X 5,18 M. De voortstuwing zal geschieden door een acht- cylinder Storkmotorinstallatie van 570 P.K. LUCHTVAART De luchtpost van Engeland naar Nederland. Naar wjj vernemen zal de Britsche lucht vaartmaatschappij International Air Freight Ltd., die sedert verleden jaar een geregel- den luchtvaartdienst Amsterdam-^-Londen v.v. onderhoudt, van 28 dezer af post en pakketten van Engeland naar Nederland vervoeren. Het luchtpostvervoer van Ne derland uit blijft uitsluitend in handen van de K.L.M. en de met haar samenwerkende luchtvaartmaatschappijen. Van allerlei artikelen zegt men: goed, beter, alléén bij best, maar van kleeding kan men gerust g# gg) zeggen: goed, beter.... Waarborg-kleedïng! jjf^fnj(,O) jd? fHkiaiP

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2