Ierste blad iaisoi MIS-HITS HANDSCHOENEN Mig§|sai MOSERNE «ES OVERHEMDEN COLLECTIE ,DE STER „DE STER 76e JAARGANG - NUMMER 65 VRIJDAG 18 MAART 1938 Nieuwe kwartaal ahonné's STADSNIEUWS EEN HOED? T00TAL KERKQ SHIRTS UIT DE PROVINCIE STETSON MEUWSEN abonnementsprijs Voor alle gemeenten op Walcheren en waar agent schappen gevestigd zyn 2.20 per kwartaal of 17 cent per week. Franco per post 2.50. Voor het buitenland neme men een abonnement op het postkantoor zijner woon plaats. Afzonderlijke nummers 5 cent per stuk. Vlissingsche Courant UITGAVEFIRMA F. VAN DE VELDE Jr., WALSTR. 58-60, VLISSINGEN - TEL. 10 - GIRO 66287 ADVERTENTIEPRIJS Van 15 regels 1.25, iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijs. Reclames 50 cent per regel Kleine adver tenties van 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent (max. 10 regels). Bij driemaal plaatsing wordt tweemaal berekend. Alles bij vooruitbetaling. VERSCHIJNT DAGELIJKS, UITGEZONDERD OP ZONDAG EN ALG.ERKENDE CHR.FEESTDAGEN AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAA RDE, INGESTELD D OOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen ontvangen de in deze maand ver schijnende nummers gratis Alle abonné's der „Vlissingsche Courant" in het bezit van een polis, zijn overeenkomstig de be treffende bepalingen geheel gratis verzekerd tegen ongevallen. Postzegellokefc voor verzamelaars. Het postzegelloket voor verzamelaars is Zaterdag 19 Maart 's middags van 3 uur tot half 5 geopend op het Post- en Tele graafkantoor alhier. Daar zijn naast ver schillende postzegels van Nederland ver krijgbaar, de post- en portzegels van Ned.- Indië, Curagao en Suriname. Voor de eerste maal zijn verkrijgbaar de luchtpostzegels van Curagao van 15 ct, 25 ct. en 50 ct. Geref. Jeugdcentrale. Men schx*ijft ons o.m. Gisteravond hield de Geref. Jeugdcen-, trale in het jeugdgebouw aan de Dr. Otte- straat haar jaarlijkschen praatavond. De voorzitter, de heer A. Schout, open de deze vergadering op de gebruikelijke wijze. In zijn welkomstwoord riep hij de aanwezigen, in het bijzonder den nieuwen hulpprediker, den heer Pijlman, een harte lijk welkom toe. Een aanvang werd vervolgens gemaakt met het behandelen der vragen, die de jeugdouderlingen alle op duidelijke wijze beantwoordden, waarna telkens een aange name gedachtenwisseling volgde. Actueele vraagstukken van uiteenloopenden aard passeerden de revue. Doordat de vragen een zéér uiteenloopende bespreking verg den, stelde de voorzitter voor, nog een keer bij elkander te komen. Tot slot bracht de nieuwe hulpprediker dank voor de wijze, waarop hij met de ver- eeniging kennis mocht maken. Tot slot werd gezongen Ps. 75 1, waar na ds. G. Smeenk met dankzegging ein digde. De Middernachtzending. Alhier is een commissie gevormd van de Nederland sche Middemachtzendings- vereeniging, die tot taak heeft de belan gen van. den arbeid van deze vereeniging in onze gemeente te behartigen. In deze commissie hebben zitting geno men ds. D. J. Vossers, voorzitter, mevr. Van BeverenSmouter, secretaresse mevr. SchoutGoote, penningmeesteresse; mevr. De JongeKwant, mevr. Wolters- Hazeü en dis. G. Smeenk. De leden van deze commissie stellen zich beschikbaar om de helpende hand te bieden aan de ongehuwde moeder en haar kind en, in het algemeen, die personen, waarmede zij op het terrein van den ar beid in aanraking komen, met raad en daad terzijde te staan. De loop der bevolking gedurende de eerste helft van de maand Maart 1938. GEVESTIGD; A. van Gaans, sergt.-machinist, Verkuijl Quakkelaarstraat 11, van Soerabaja. L. Cupido, schilder, Scheldestraat 41, van Utrecht. Mej. W. M. de Man, med.-analyste, Kou- dekerksche weg O. 78, van Oud-Beijerland. G. J. Vis, onderwijzer, Badhuisstraat 92, van Hillegersberg. A. Steijn, metaalbewerker, van Hoorn v. Burghstraat 29, van Middelburg. P. Rondhuis, machinedraaier, Kasteelstr. 13, van Appingedam. M. A. de Ruijter, ladingmeester, St Jacob- straat 27, van Zoutelande, J. P. Glerum, zonder, Coosje Buskenstr. 14, van Middelburg. K. Meulmeester, korp. der mariniers, J. de Moorstraat 25, van Den Helder. J. F. Weg, architect, Beursstraat 5, van Gent. P. van Geest, schipper, Buitenhaven, van Botterdam. J. M. van Raaltevan Maren Bentz van den Berg, zonder, Boul. Bankert 38, van Middelburg. L. de Ridder, zonder, Beursstraat 15, van Rotterdam. P. A. H. Joosten, schilder, Beursplein 7, van Tilburg. J. P. E. Rademakers, autog.-lasscher, Nieuwendijk 43, van Vogelwaarde. J. van Lopik, schipper, Buitenhaven, van Rotterdam. G. A. van Oorschot, vertegenwoordiger, Sottegemstraat 50, van Rolde. L. B. Kruijff, matroos le kl., Kouden hoek 32, van Curagao. L. Hokke, scheepmaker, Lepelstraat 2, van O. en W. Souburg. J. Laport, zonder, Groenewouö 45, van Rotterdam. - J. Stastra, zonder, Groenewoud 45, van Rotterdam. C. B. Feliksdal, marinier le kl., Paar denstraat 21, van Curagao. A. Bouwman, leerl.-machinist N.S., Ka naalstraat 140, van Utrecht. VERTROKKEN; A. P. den Hamer, sergt.-maj.-adm., Boul. Bankert 10, naar Batavia. Ph. V. Thur, chauffeur, Hobeinstraat 11, naar Dusseldorf. G. Weug, electr.-lasscher, Weststraat 2, naar Curagao. G. J. de Koning, hofmeester, Nieuwen dijk 49, naar Amsterdam. H. A. J. G. Kaasjager, kapitein Kon. Mar., Houtkade 16, naar Apeldoorn. L Theunev. Splunder, huishoudster, Kr. Elleboog 7, naar O. en W. Souburg. J. A. Edelman, bestuurder el. tram, Bad huisstraat 24, naar Koudekerke. C. J. Ardewijn, zonder, Dortmansstraat 6, naar Schiedam. P. Brandes, expediteur, Lampsinsstr. 15, naar Middelburg. Mej. R. B. de Jonge, onderwijzeres, Bad huisstraat 43, naar 's-Gravenhage. H. D. Streefkerk, schipper N.L., Paul Krugerstraat 94, naar Koudekerke. M. Nienhuis, metaaldraaier. Van der Swalmestraat 3, naar Amsterdam. H. Jongepier, machinist, Glacisstraat 38, naar Curagao. J. J. Scheers, stucadoor, Kolvenierstraat 9, naar Koudekerke. G. L. de Zwart, werktuigkundige, Aagje Dekenstraat 7, naar Batavia. P. J. Goedhart, kellner, Bellamypark 1, naar Eindhoven. H. J. Hoogardie, caféhouder, Breestraat 1, naar Eindhoven. P. König, klerk P.Z.E.M., Badhuisstraat 80, naar Koudekerke. P. C. Schenkel, houder v. e. wasscherij. Hobeinstraat 26, naar Amsterdam. C. Quist, marechaussée, Bloemenlaan 60, naar Axel. H. Rob, luit. ter zee, Wachtschip, naar Den Helder. Om het biljartkampioenschap van Zeeland 2e klasse. Gisteravond hebben de supporters van de biljartsport van zeer mooie partijen kun nen genieten en zich kunnen overtuigen dat deze deelnemers aan de wedstrijden om het Zeeuwsch kampioenschap 2e klasse in deze klassen thuis hooren. De eerste partij SuurmondBaarends was niet zoo spannend doordat Suurmond weer zyn bekend offensief inzette met se- rietjes van 13-18-10 en 11 en zoodoende een goeden voorsprong nam, om daarna echter wat te minderen. Baarends' spel was niet zooals Maandag. Hij verloor dan ook met groot verschil. In de party KestelooGoormachtig speelde eerstgenoemde een keurige partij. Hij begon met een serie van 25. Goormach tig antwoordde later met 14 en 15: Kesteloo maakte gebruik van eenige ongelukkige missers van zijn tegenstander om ver uit te loopen en wist zelfs in zijn voorlaatste beurt een keurige serie van 30 te noteeren. Goormachtig noteerde daarop in zijn laat ste beurt 17 en had toen in totaal 92, waar na Kesteloo met 6 de partij volmaakte. Een juweeltje was de partij Baarends Kesteloo. Kesteloo noteerde achtereenvol gens 17-16-8 en 11 en had in 6 beurten 62 punten, Baarends 40. Het spel werd met keurig gespeelde sérietjes voortgezet en de stry denden gaven elkander niets toe. Jam mer dat Baarends iets te vlug afstoot wat hem soms missers bezorgt. Kesteloo speelde zeer rustig en behaalde de 150 met een mooi gemiddelde van 6.81. De uitslag is als li o A. Suurmond 150 33 4.54 18 M. Baarends 99 33 3.00 13 A. Kesteloo 150 26 5.76 30 A. Goormachtig 92 26 3.53 17 A. Kesteloo 150 22 6.81 18 M. Baarends 97 22 4.40 19 DAMES! Dan is b!ï ons Uw adres Geweldige sorteering, Chique modellen MATIGE PRU2EN. Bahuisstraat 56, Telefoon 451 Het nieuws van den dag in beeld. Foto's '/i onze Tijdinghal. Dr. F. H. Fentener var Vlissingen, voor zitter van dén raad van beheer der Jaar beurs, is Donderdag met zijn echtgenoote met den boottrein uit Ui'.recht vertrokken om zich te Genua in te c- "'hepen aan boord van de „Marnix van St. Aldegonde" voor een vacantiereis van drie maanden in Ned.- Indië. De wereldberoemde dirigent Arturo Tos- canini is in Den Haag aangekomen om er een tweetal concerten met het residentie orkest te leiden. Vlissingsch scheept aartnieuws. Aangekomen: „Oranje-Nassau" van Harwich (verwacht) Nederlandsch m.s. „Schie" terug uit zre wegens defecte machine, repareert bij „De Schelde" m.s. „Diana" van Antwerpen„Wocana" van Londen„Rhein" van Antwerpen. Om te bunkeren: Itadiaansch s.s. „Erica" van Venetië Grieksch s.s. „Leonidasmavalmas" van Glynia. Op de reede geankerd wegens defecte verlichtingsmachine Eng, s.s. „Stanforth" van Antwerpen. Vertrokken: „Mecklenburg" naar Harwich „Travelier" na: Londen„Wil- ja", „Drittuda" en „Diantnaar Londen „Wocana" naar Antwerpen„Rhein" naar Lomma„Leonidasma'-ilt ia^" naar Oran» Hij ging naar de poes kijken. Gisteren zag een ingezetene alhier rook uit een dakraam komen van een perceel in de Noordstraat. Bij een dadelijk inge steld onderzoek bleken op den zolder eenige kleeren te branden. Nader is geble ken dat een 13-jarige jongen, die alleen thuis was, met een brandende kaars naar een kat met jongen is gaan kijken, waar door de vlam vermoedelijk te dicht by de kleeren is gekomen en waardoor de brand is ontstaan. De ingezetene heeft met de hulp van den jongen den brand gebluscht, terwijl ook de politie direct ter plaatse was, waardoor erger werd voorkomen. Wij etaleren heden: een geheel nieuwe vanaf f2.25 tot f5.- waarbij als geheel nieuw artikel de Past op uw fiets. Den laatsten tijd komt het weer her haaldelijk voor dat buiten staande, onbe heerde rijwielen verdwijnen. Het ergste is dat de rijwielen niet elders worden terug gevonden, zooals nagenoeg altyd placht te geschieden, omdat vermoedelijk jongens de karretjes voor een ritje hadden meege nomen en deze dan elders neergooiden. Nu zij niet terecht komen, wordt baldadig heid uitgesloten geacht en aan diefstal gedacht. Een zeer mooie sorteering hebben we geëtaleerd. Ajour, charmeuse, castor, fantasie dessins, nappa, glacé, wildleder. Vanaf 34 cent tot 4.49. 99 59' St. Jacobsstraat 8. Telef. 494. Dieven op pad. Uit een pakhuis alhier werd een doos met gloeilampen en kleine electrische bat terijen ontvreemd. Later is de doos op straat teruggevonden. De inhoud was evenwel verdwenen. Van een hier onbeheerd staande fiets werd een actetasch ontvreemd, waarin o.m. een portemonnaie met geld. Later is de tasch met inhoud op straat terugge vonden. De portemonnaie met geld zat er echter niet meer in. Voorts deed een Engelsche dame aan gifte bij de politie, haar paspoort met Engelsch bankpapier te hebben verloren. Eenige uren later werd het paspoort op het bureau van politie als gevonden gede poneerd, doch het grootste gedeelte van het Engelsche bankpapier was verdwenen. Vreemd Een ingezetene deed aangifte bij de po litie dat een jongen haar mantel met kalk had besmeurd, terwijl een andere inge zetene aangifte deed 's avonds op den Prins Hendrikweg door een onbekenden man zonder eenige noodzaak te zijn vast gegrepen, waardoor haar mantel was ge scheurd. Op haar hulpgeroep had de man ijlings de vlucht genomen. Zulke vreemdelingen zyn niet welkom In den afgeloopen nacht heeft de kapi tein van een Grieksch schip, op weg van Polen naar Oran, vanuit zee verzocht hier de haven te mogen binnenloopen om twee aan boord ontdekte en van Poolsche na tionaliteit zijnde stowaways, te mogen doen landen. De politie heeft deze landing echter geweigerd. Het schip heeft daarop blijkbaar zijn reis vervolgd. Mutaties loodswezen. Met ingang van 1 April a.s. is den machi- nedryvers bij het loodswezen G. Leer en J. C. J. de Kieviet eervol ontslag verleend. Per gelijken datum zijn tot machinedrijver benoemd de le stokers J. Nieuwland en M. Stapel. Vergadering dageïyksch bestuur Z.L.M. Maandag jl. vergaderde het dagelijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maat- schappij in het Landbouwhuis te Goes. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking Naar aanleiding van een schrijven van het Landbouw-comité gericht aan den minister van economische zaken, waarin de bezwaren tegen de verhoogde teelthef fing van 50 per H.A. worden uiteenge zet, vond een uitvoerige gedachtenwisse ling plaats. Het dageïyksch bestuur ver klaarde zich in beginsel ermede accoord, dat de consumptie-aardappelregeling t.z.t. door den georganiseerden landbouw wordt overgenomen, mits de teeltheffing belang rijk lager wordt gesteld dan thans het geval is en een eventueel tekort voor re kening zal komen van. het Landbouw crisisfonds. Voorts handhaafde het bestuur zijn reeds eerder ingenomen standpunt dat de verhooging der teeltheffing tot 50 be zwaarlijk kan worden aanvaard, daar deze verhooging niet door meerderen denatura- tiesteun wordt gecompenseerd. De met aardappelen beteelde oppervlakte is ook in Zeeland verminderd, vergeleken met het vorige jaar. Liever nog dan de handhaving ook in de toekomst van genoemde heffing zou de vergadering een kleine beperking van de teelt zien aangebracht. Uit een schrijven, dat is ingekomen van het Landbouw-comité, is gebleken, dat de minister van economische zaken voorne mens is de instelling van een Landbouw raad te bevorderen. Het dagelijksch bestuur was geenszins overtuigd van de noodzakelijkheid daar toe over te gaan. De instelling van een dergelijk lichaam werd voorshands niet noodig geoordeeld, daar de georganiseerde landbouw thans via de drie centrale land bouworganisaties in geregeld contact met do regeering staat en de behoefte niet wordt gevoeld dat hierin een ingrijpende wijziging wordt gebracht. V 9 Ingekomen was een schryven van den kring Axel der Z.L.M. waarin afkeuring werd uitgesproken over de huidige rege ling der tarwe-inname. Besloten werd het bestuur der geweste lijke tarweorganisatie te verzoeken een zoodanige regeling te treffen, dat elite landbouwer zijn tarwe kan leveren, naar* het hem zelf goeddunkt. Het bestuur van den Bond van hande laren in aardappelen heeft het verzoek in gediend art. 5 der algemeene handels- voorwaarden bij verkoop van aardappelen f§else«rfgBiSsse«ii «wai gtem dgas^j Cordell Huil houdt belangryke rede over; Amerika's buitenlandsch beleid. .(Buitenland)] Moorddadige luchtaanvallen op Barcé- lona naar schatting werden hierbij 600 personen gedood en 1000 gewond. (Buitenland)] De Fransche regeeringsverklaring, aan vulling van de bewapening en verhoo ging der productie aangekondigd. (Buitenland)] Polen stelt Littauen een ultimatum dej toestand wordt ernstig geacht. .(Buitenland)] ZIE VERDER EVENTUEEL LAATSTE BERICHTEN de onaf scheidelijken Gedistingeerde voorjaarsmodellea, Exclusieve modefinten, Bij vermissing of diefstal van Uw hoed GRATIS een nieuwe hoed bfj MEUWSEN Vraagt ons certificaat! Vlissingen, Walstraat 66, Telefoon 144, ALLEENVERKOOP voorGEHEEL ZEELAND te wijzigen in dien zin, dat een. kleinere hormaat dan 33 mM. bij verhandeling van consumptie-aardappelen voor de binnen- landsche markt niet is toegestaan. Het dagelijksch bestuur besloot hieraan geen medewerking te verleenen, daar z.i, het belang van kooper en verkooper hier mede niet zijn gediend. e Het dagelijksch bestuur nam met ver ontrusting kennis van de daling der graanprijzen, met name die van gerst en rogge. In verband hiermede werd er op gewezen dat in het teeltplan-1937 voor den akkerbouw is bepaald, dat de richt prijs voor gerst zal worden vastgesteld op 7, oploopende tot 8.25 per 100 K.G., terwijl de richtprijs voor rogge gemiddeld 7.75 per 100 K.G. zal bedragen. Waar de graanprijzen op de wereld markt thans reeds zoover zijn gedaald, dat het gemiddelde van de voor gerst en rogge vastgestelde richtprijzen niet meer wordt Marquisetttes, Voiles, effen en gebloemd, met strookjes I met schulpjes met kantjes vanaf 19 tot 69 cent per El. 33 St. Jacobsstraat 8. Telef. 494.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 1