RD BINNENLAND BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN wjmm 1 maatschappij en de kapitein zelf anders op „vergeldingsmaatregelen" der links-radica le vakvereeniging der Amerikaansche zee lieden zouden moeten rekenen. „Sinds de oprichting der moderne vakver- eenigingen en de instelling van hun gedele geerden-systeem op de schepen zijn kapiteins en officieren machteloos. Op het oogenblik is de toestand zoo, dat voor schriften ten aanzien van de discipline de goedkeuring van deze gedelegeerden be hoeven. Van den scheepskapitein verwacht men, dat hij de voorschriften in overeen stemming met hun wenschen zal geven. Daar de officieren gedwongen zijn lid te worden van dezelfde vakvereenigingen als het overige scheepspersoneel, bezit de vak- vereeniging de macht, de officieren aan te klagen, zoodra zij zouden trachten hun autoriteit toe te passen, zonder dat hun voorschriften de goedkeuring van de be manning bezitten. Van geen officier kan men verwachten, dat hij zijn plicht doet, indien hij er op rekenen moet, dat de vak- vereeniging zijn verwijdering van het schip zal eischen". En dan gaat de kapitein tot bijzonderhe den over. Hij heeft zeelieden gezien, die zelfs tijdens de wacht stomdronken waren. Een ander lid van de bemanning was zoo dronken, dat hij het stuur in de verkeerde richting draaide fen daardoor zoowel het eigen alsook andere schepen in gevaar bracht. Liftboys verklaarden in de lift aan jonge meisjes hun liefde. Stewards vielen in de eetzaal dames lastig. Tijdens de maal tijden hielden de stewards zelfs communis tische propagandaredevoeringen voor de passagiers. Het is schering en inslag, dat de matrozen tijdens den dienst sigaretten, pijpen en sigaren roolcen, waarbij het hun koud laat, op welke plaats zij werken. De kapitein vertelt verder van machinis ten, die den communistischen groet brach ten, terwijl andere manschappen dreigden, dat zij binnen weinige jaren de vlag met den sikkel en den hamer aan den scheeps mast zouden laten wapperen. Meermalen kwam het voor, dat de leden van de beman ning communistische litteratuur onder de 'passagiers verdeelden. Bijzonder kenmer kend schijnt ons het verbaal van den kapi tein over de gebeurtenissen tijdens een brand op een groot passagiersschip op een Zondag. Hoewel de brand ernstig dreigde te worden, moesten de kapitein en zijn officieren zelf het bluschwerk verrichten, wijl de dekwacht volgens de vakvereeni- gingsvoorschriften het recht heeft van Za terdagmiddag tot Zondagavond in zijn kwartier te blijven. Naast het rapport van den kapitein zijn er nog talrijke andere brieven en schrifte lijke verklaringen, die door de Senaats commissie onderzocht werden. In deze documenten wordt van muiterij en onge hoorzaamheid, van brutaliteit en een schan dalige houding van het Amerikaansche scheepspersoneel gesproken. De passagier van een schip vertelt, hoe hem door een steward aan de ontbijttafel de boordcou- rant uit de handen getrokken werd met de woorden „Die krant wil ik hebben. Zoekt u maar een andere Toen de passagier >an het geval melding maakte, verklaarde de kapitein, dat de steward niet gestraft kon worden. In de verklaringen, die de commissie te onderzoeken had, werd er op gewezen, dat fle toestanden op de schepen, die den Stillen Oceaan bevaren nog erger zijn dan die op Re Atlantische lijnen. De aanvaring te Temeuzen. Het bedrag, dat de reederij van het IfeSo&fsche stoomschip „Ibis" als cautie moet stellen wegens de beschadiging van de Oostelijke ebdeur der zeesluis te Ter- neuzen is door den rijkswaterstaat nader bepaald op 10.000. Het schip, dat aanvan kelijk in het kanaal heeft vastgemaakt, kon na het stellen der cautie naar zee vertrekken, meldt 't Hbld. Het Nederland- sche motorschip „Raket" van Groningen, is nog niet uit Terneuzen vertrokken. Als bedrag van aan het schip tengevolge van de aanvaring toegebrachte schade wordt een bedrag van 20.000 k 25.000 ge noemd. Het sloependek en de achtersteven, benevens de verblijven der bemanning, heb ben aanzienlijke schade. Waarschijnlijk zal het motorschip te IJsselmonde repareeren. De tewaterlating van het motorschip „Opalia". Als tweede van het viertal tankschepen bi; de Nederlandsche Dok Maatschappij N.V. te Amsterdam in aanbouw voor de Ko ninklijke Shell-groep, werd heden het mo tortankschip „Opalia" te water gelaten. De „Opalia" is één van de schepen, die behoorden tot de belangrijke order, welke de Koninklijke Shell-groep aan de Neder landsche werven gaf. De technische bijzonderheden van de „Opalia" zijn de volgende lengte tusschen de loodlijnen 425', breedte 54'3", holte 31', draagvermogen 6100 tons, machinevermo gen 2800 A.P.K., dienstsnelheid 12 mijl per uur., De „Grootekerk" vervolgt haar reis. Na onderzoek door den expert heeft de „Grootekerk" gisteravond omstreeks zeven uur haar reis voortgezet. Het schip, dat bestemd is voor Kobe, gaat eerst naar Genua. ONJUISTE GERUCHTEN OVER TROONSAFSTAND. Naar aanleiding van het verhaal in een Parijsch blad verschenen als zou Koningin Wilhelmina van plan zijn in den loop van dit jaar ten voordeele van haar dochter troonsafstand te doen, schrijft het Laatste Nieuws, kunnen wij met de meeste stellig FIJNE VLEESCHWAREN\EN CONSERVEN - heid verklaren, dat het heele artikel van A. tot Z. uit de lucht gegrepen is. Er is geen woord van waar dat er ook maar eenig voornemen van dezen aard zou bestaan. Het Nederlandsch gezantschap te Parijs heeft dan ook reeds onomwonden dit ver zinsel gelogenstraft, WERKGELEGENHEID VOOR LAND- ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. Ondersteunden, die weigeren hiervan gebruik te maken, krijgen geen steun meer. De Minister van Sociale Zaken heeft een circulaire aan de gemeentebesturen gezon den, waaraan het volgende is ontleend Evenals het vorig jaar zal er in den loop van dit jaar een groote werkgelegenheid bestaan voor Nederlandsche landarbeiders in Duitschland. Behalve in Rijnland en 'Westfalen zullen landarbeiders kunnen wor den geplaatst in Hannover, in de streek tusschen Bremen en Oldenburg en, doch in geringere mate, in Mecklenburg. De categorieën van arbeiders, die ge plaatst kunnen worden, zijnongehuwde melkknechten, melkersgezrnnen, - land arbeidersgezinnen en inwonende knechten voor allerhande landbouwwerk (hieronder vallen zoowel paardeknechten, als knechten, die met landbouwmachines kunnen omgaan of die met allerlei landbouwwerkzaamheden op de hoogte zijn, terwijl ook vaak knech ten gevraagd worden, die ook enkele koeien kunnen melken). Deze groepen van arbei ders behooren tot het vaste personeel, dat het geheele jaar door kan werken. Verder kunnen in Rijnland en Westfalen en in kleinen omvang ook in Mecklenburg onge veer tweeduizend seizoenarbeiders worden geplaatst. Deze seizoenarbeiders werken in het voorjaar in de suikerbieten en moeten verder op de hoogte zijn van de gewone seizoenlandbouwwerkzaamheden, daar zij verder ook worden tewerkgesteld bij den graanoogst en bij het rooien van aardappe len en suikerbieten in het najaar. Ingevolge de met de Duitsche regeering gesloten overeenkomst kunnen de loonover- schotten of besparingen van Nederlandsche werknemers, die in Duitschland wonen, tot 85 via den Nederlandschen rijksconsulent voor sociale zaken te Oberhausen (Rhld.) naar Nederland worden overgemaakt. De gemeentebesturen worden uitgenoo- digd, ervoor te willen zorgdragen, dat door het orgaan der arbeidsbemiddeling in hun gemeente, zoo noodig in overleg met het orgaan der steunverleening* wordt nage gaan welke landarbeiders voor aanbieding van deze werkgelegenheid in aanmerking komen. Het orgaan der arbeidsbemiddeling dient de aanbiedingen zoo spoedig mogelijk door te zenden aan de districts-arbeids- beurs, waaronder het ressorteert. De minister teekent hierbij aan, dat bij weigering tot het aanvaarden van dezen arbeid de betrokken arbeiders, die steun ontvangen of bij een werk verschaffing zfln geplaatst, voor der gelijke overheidszorg voorloopig niet meer in aanmerking dienen te komen, terwijl ingeval hun uitkeering uit een werkloozenkas wordt verstrekt, daar tegen bezwaar behoort te worden ge maakt, een en ander tenzij door den minister anders wordt beslist. Het vorenstaande geldt ook by weigering van werk van inwonende zoons van land arbeiders of kleine boeren, die in zorg zijn, met dien verstande, dat bij het bepalen van het steunbedrag of bij plaatsing bij een werkverschaffing van het hoofd van het gezin of den kostwinner rekening dient te worden gehouden met het inkomen, dat in wonende zoons hadden kunnen verdienen, indien zij den arbeid in Duitschland hadden aanvaard. Ten aanzien van de z.g. B. boeren zij op gemerkt, dat deze circulaire alleen geldt voor inwonende zoons niet-kostwinners. Voor de B. boeren zelf of voor de voor hen in de plaats tredende zoons-kostwinners geldt zij echter niet. DE STRIJD TEGEN DE BALDADIGE BRANDMELDINGEN. Nieuw type brandmelder. Op tien plaatsen van de vier honderd en een, waar in Amsterdam brandmelders staan, zullen in de komende week mel dingsapparaten van een nieuw type worden opgesteld, waar mede men hoopt het euvel der baldadige alarmeeringen afdoende te gen te gaan. De meldende persoon moet nu eenigen tijd voor een luid daxoiraeerenden melder blijven staan om de brandweer te kunnen alarmeeren. Om op straat een noodzake lijke handeling te verrichten het doen van de melding terwijl een luid loeiende claxon de aandacht trekt van eiken voor bijganger en zelfs van de menschen in de huizen, is een zekere zedelijke moed ver- eischt, waarvan men veronderstellen mag dat zij niet wordt getoond dcor den balda- digen jongeling die het pretje wil beleven de roode brandweerauto's te zien uitrukken volgeladen met gehelmde brandweerlieden, die niet weten waar de brand is. De bediening van den nieuwen door den commandant der Amsterdamsche brand weer den heer G. Gordijn en zijn staf ont worpen brandmelder, waarbij groote een voud is betracht, komt neer op het op lichten van een klep, het draaien van een schijf, het openen van een telefoonkastje en het telefonisch inlichten van de brand weer. Dit laatste zal men eerst kunnen doen wanneer de eerstè handelingen in de boven aangegeven volgorde zijn verricht, waarbij een donkertonige claxon een niet te onderschatten geraas laat hooren. Alles bij elkaar is het een zeer eenvoudig'e ma nipulatie, waarbij het aankomt cp het ronddraaien van de schijf, die eerst wan neer zij stuit de melding tot stand brengt, waarna men telefonisch inlichtingen kan geven. Bij wijze van proef, van welker uitslag men het zal laten afhangen dezen nieuwen melder algemeen in te voeren, zullen voor loopig op de tien plaatsen waar de meeste valsche alarmeeringen vandaan kwamen, de nieuwe apparaten worden opgesteld. Ofschoon de nieuwe manipulatie slechts luttele seconden tijds meer vraagt zal het bcoze element in den mensch, dat tot bal dadigheid aanzet over een heel groot be zwaar heen moeten stappen voor het tot euvele daden kan leiden. Met groote belangstelling, zoowel in het binnen- als het buitenland, ziet men het resultaat van deze proefneming tegemoet. BENOEMING TOT REFERENDARIS BIJ P.T.T. Bij Kon. besluit is benoemd tot referen daris der posterijen, telegrafie en telefoon de referendaris 2e klasse A. J. Salomé, met bepaling dat de benoeming wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Januari jL VACATURE DIRECTIE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen is thans besloten om trent vervulling van de vacature, welke door het overlijden van ir. Van Dijk in de Spoorwegdirectie was ontstaan en zal voor benoeming tot directeur der N.V. Neder landsche Spoorwegen in aanmerking wor den gebracht prof. dr. ir. J. Goudriaan Jr., onder-directeur der N.V. Philips' gloei lampenfabrieken te Eindhoven. BINNEN TWEE MAANDEN DRIEMAAL BRAND. Raadselachtige gebeurtenissen op den Franschen pantserkruiser „Strassbourg". De Fransche pantserkruiser „Strass bourg", die zich op een werf te St. Na- zaire in aanbouw bevindt, is in den. loop van twee maanden driemaal een prooi' der vlammen geworden. Als oorzaak van de drie branden wordt iedere maal kortsluiting als gevolg van een. verkeerd aangelegde electrische leiding genoemd. Daarbij is ech ter bewezen, dat reeds eenige uren voor het uitbreken der drie branden de stroom in deze leidingen was afgeschakeld. Van het vaststellen van dit feit tot de meest uiteenloopende geruchten is natuurlijk slechts een stap. Heeft men hier met brand stichting te doen? Zoo ja, wie zijn de brandstichters? Communistische of anar chistische saboteurs? Het „Geheime Comité van den Revolutionnairen Raad?" Of heb ben misschien zekere elementen onder de talrijke buitenlandsche arbeiders, die bij den bouw van den „Strassbourg" te werk gesteld zijn, geen volkomen zuiver gewe ten? Van verschillende zijden werd er reeds bij de directie van de werf tegen ge protesteerd, dat men in een dergelijke horst van militaire geheimen buitenlandsche ar beidskrachten te werk gesteld heeft, doch op deze wijze zal men de oorzaak van de drie branden toch moeilijk op kunnen hel deren. De bijzondere commissaris, die met de leiding van het onderzoek te St. Nazaire belast is, zal zich in de eerste plaats met de nadere omstandigheden van den brand hebben bezig te houden. De laatste brand werd omstreeks 10:30 uur in den avond ontdekt, toen zich nog talrijke arbeiders van de nachtploeg op de werf bevonden. Een electricien zag plotse ling dikke rookwolken uit de achterste machinekamer opstijgen. Er ontwikkelde zich onmiddellijk zooveel rook, dat de brandweer niet direct den eigenlijken vuur haard kon bereiken. Eerst tegen twee uur in den morgen was het gevaar van een ver dere uitbreiding van den brand geweken. De Fransche pers gelooft aan brand stichting, aan sabotage van de nationale verdediging van het land. Versterkt wordt deze overtuiging nog door de omstandig heid, dat sinds eenige weken op bepaalde uren van den dag een wacht het geheele in aanbouw zijnde schip controleert en op een van zijn ronden, nauwelijks tien minuten voor het uitbreken van den brand, voorbij de plaats van den vuurhaard war? gekomen zonder iets verdachts te bemerken. Maar hoe dit alles ook zij, eigenaardig blijft toch het feit. dat een in aanbouw zijnd Fransch oorlogsschip binnen een tijd van 60 dagen driemaal een prooi der vlammen kon worden, onverschillig of nu de oorzaak daarvan in onvoorzichtigheid of in brand stichting en sabotage moet worden gezocht. HET NATION A AL-SOCIALISME IN OOSTENRIJK. Naar vernomen wordt hebben de Oosten- ryksche autoriteiten de kwestie van het hakenkruis en de Hitlergroet voorloopig geregeld. In het particuliere leven is het geoorloofd een hakenkruis te dragen, mits het niet het insigne is van een bepaalde party. Ook is het in het oarticuliere leven geoorloofd met „heil Hitlèr" te groeten, doch dit mag niet geschieden tegenover overheidspersonen. Het Horst Wessellied mag niet worden gezongen, wel het Deutschland Deutschland ueber alles, mits het wordt voorafgegaan door het eerste couplet van het Oostenrijksche volkslied. Tenslotte is geoorloofd het portret van Adolf Hitler te verkoopen. HET PROCES TE MOSKOU. De derde dag van het monsterproces te Moskou is gisteren begonnen met het ver hoor van Sjarangowitsj, oud-secretaris der partij in wit-Rusland. Hij verklaarde, dat hij sedert 1921 spion voor Polen en chef van de „nationaal-fascistische organisatie van wit-Rusland" was. Goloded, oud-voorzitter van den raad van volkscommissarissen van Wit-Rusland, die in 1936 zich van het leven beroofde na Tsjerviakof ontmaskerd te heb ben en zijn opvolger in de gevangenis ge bracht te hebben, was lid van de nationaal fascistische organisatie, evenals Ghikalo, een der voornaamste partijleiders, en vele anderen. Sjarangowitsj zei, dat de organi satie in Wit-Rusland een aanslag tegen Worosjilof had voorbereid, toen er in dit gebied manoeuvres werden gehouden. Hij verhaalde verder, hoe door de inenting van bacillen op de dieren de vernietiging van veestapel, paarden en varkens georgani seerd werd. Steeds wanneer de procureur hem vroeg, of hij erkende verrader, spion, defaitist en terrorist te zijn, antwoordde hij „Dat is volkomen juist". Vervolgens bekende Faisloella Godjaief, de vroegere president van den uitvoerenden raad voor Oetsbekisten, reeds van 1920 af een verrader te zijn geweest. In 1930 kwam hij in contact met Rykof en Boekarin met het doel Oetsbekisten on der protectoraat van Engeland geplaatst te krijgen. In de avondzitting werd Rosengolz ver hoord. Hij bekende, dat na het vertrek van Trotski naar het buitenland tusschen Trotski en hem een briefwisseling is ont staan, waarbij Krestinski zijn bemiddeling verleende. In Karlsbad heeft de zoon van Trotski, Sedof Rosengolz aanwijzingen van zijn vader overhandigd om zich in verbin ding te stellen met Toechatsjefski. In 1936 werd Toechatsjefski aangespoord een contra-revolutie te ontketenen en tege lijkertijd werd besloten een moord op Stalin, Molotof en Kaganowitsj te organiseeren. Rosengolz bekende verder met Duitsche militaire kringen in verbinding te hebben gestaan. Hy heeft o.a. generaal von .Seeckt mededeelingen verstrekt over de Sovjet- Russische luchtvloot. Ook heeft hij twee Britschen journalisten mededeelingen ge daan. Krestinski nogmaals verhoord. Na Rosengolz werd nogmaals Krestinski verhoord, die verklaarde, dat zijn onwettige activiteit in 1921 is begonnen. Hij vertelde dat hij in 1922, toen hij am bassadeur te Berlijn was, in opdracht van Trotzki een overeenkomst sloot met gene raal von Seeckt, waarbij de Trotzkisten zich voor geldelijken steun verplichtten, in lichtingen ovér het roode leger aan de rrjksweer te verstrekken, en, indien zij aan het bewind zouden komen, Duitschland in een nieuwen wereldoorlog bijstand te ver- leenen. Naar Krestinski verklaarde, ont vingen de Trotzkisten in de jaren 1923 tot 1930 van de Duitsche rijksweer ongeveer twee millioen rijksmark in goud. Volgens Krestinski stond Trotzki reeds in 1920 door bemiddeling van Kopp in verbinding met den Duitschen spionnagedienst. Verder vertelde Krestinski over zijn ont moeting met Trotzki te Merano in het'na jaar van 1933. Trotzki wees er tijdens het onderhoud op, dat in verband met 't aan de macht komen van Hitier gestreefd moest worden naar een overeenkomst met de Duitsche regeering, door in ruil voor mili taire hulp by het grijpen naar de macht het afstaan van een deel van het grondgebied der Sovjet-Unie te beloven. Trotzki gaf Krestinski opdracht, in verbinding te treden met Toekhatsjefski en Roedsoetak. Toe- khatsjefski ging accoord met deelname van zijn contra-revolutionaire organisatie aan een opstand. Hierop besloten de Trotzkis ten een blok te vormen met de rechtschen. Na de afzetting van Toekhatsjefski en Gamarnik, toen hij de ineenstorting vreesde, was Krestinski, naar hy verklaarde, zich op zyn arrestatie gaan voorbereiden en had hij de verbinding met Trotzki overgedragen aan Rosengolz. De rechtbank ging vervolgens over tot het verhoor van Rakowski. WEDEROM BOMAANSLAG OP CHINEESCH BLAD TE SJANGHAI. In de internationale nederzetting te Sjanghai werd Vrijdagavond een bomaan slag gepleegd op het Chineesche blad Li- pau. In het gebouw van dit blad is ook de drukkerij gevestigd van een dagblad, de Tamei Wanpau, dat als Amerikaansche on derneming is ingeschreven. Vier personen werden gewond. Boven dien werd groote materieele schade aange richt. De daders konden ontkomen. In de Fransche concessie werd gister avond ook een bomaanslag gepleegd. Hier had men het op een schoolgebouw gemunt. Vier personen werden gewond. VERGADERING GROENE KRUIS. Vrijdagavond werd te Domburg de jaar vergadering gehouden van het „Groene Kruis". De rekening van de vereeniging sloot in ontvangst en uitgaaf met een be drag van 1330.98. Het goed slot was ge stegen tot 301.53. Het t.b.c.-fonds sloot in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 441.01. Het nadeelig slot steeg tot 48.68. De vereeniging telt thans 378 leden. Het verslag van mej. Zr. G. Traas, t.b.c.- huisbezoekster, vermeldde dat in Januari 1937 6 gezinnen met 7 patiënten en eind 1937 7 gezinnen met 7 patiënten onder toezicht stonden. Als bestuurslid werd herkozen de heer M. Reynhoudt Jr. en in de vacature werd de heer mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerke gekozen. De voorzitter, dr. B. Vaandrager, bracht verslag uit als leider van het consultatie bureau voor zuigelingen. Hierna werd vertoond de klankfilm „Roeping", nadat de heer Veldhuizen, pro pagandist der Alg. Ned. Ver. „Het Groene Kruis" de film had ingeleid. VERGADERING COöP. BOEREN LEENBANK TE KOUDEKERKE. Vrijdag vergaderde de Coöp. Boerenleen bank te Koudekerke in het Verenigings gebouw. Het ledental is stationair gebleven, nl. 373 leden. De ontvangsten en uitgaven in 1937 be droegen 321.782,14. De balans sluit met een totaal van 427.367.13, waaronder reservefonds 35.781.65 en winst 1937 738.41. De rente voor spaargeld en te goed in loopende rekening over 1938 bedraagt voor loopig voor leden 2.70 voor niet-leden 2.50 voorschotten en schuld in loopende rekening 3.75 Het aftredende bestuurslid A. de Lange, het lid van den raad van toezicht F. Bras ser, werden evenals de plaatsvervangende leden J. de Buck en J. Jasperse, herkozen. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 5 Maart, 12 uur (officieel) Londen 8.96% Berlijn 72.32% Pa- rys 5.82% Brussel 30.33 Zwitserland 41.51 New York 1.78 15/16. HET MAKEN VAN DE INLOOPHAVEN AAN DEN PERKPOLDER GEGUND. De Rijkswaterstaat heeft het maken van de inloophaven aan den Perkpolder ten behoeve van den veerdienst Perkpolder Kruiningen opgedragen aan den aannemer J. Visser te Sliedrecht voor 448.000. Samengesteld dooi nee Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 781.2 te Muen- chen. Laagste barometerstand 726.6 te Seydis- fjord. Verwachting In het Zuiden zwakke tot matige, in het Noorden meest matige, wes telijke tot zuidelijke wind, plaatselijke mor genmist, overigens licht tot half bewolkt, droog weer, overdag zachter in het Zuiden, in het Noorden weinig verandering in tem peratuur. Buitenlandsch Weerbericht Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon. Met. Instituut. De hoogedrukking handhaafde zich over het vasteland en het zuiden der Britsche eilanden, haar kern bewoog zich in de afge- loopen 24 uur naar zuid-Duitschland. Het weer in dit geheele hoogedrukgebied blijft rustig, windstil, doch tengevolge van de sterke nachtelijke uitstraling vormden zich uitgebreide plaatselijke mistgebieden. In ons land meldden hedenmorgen de zuide lijke stations dikken mist, terwijl uit het noorden helder tot licht bewolkt weer werd gemeld. De temperaturen zijn over het zuidoosten van ons land, België en het aangrenzende Duitschland onder het vries- punt gedaald. Over de Noordelijke helft van het waarnemingsgebied trekt weer een buitengewoon diepe depressie, welke Wes terstorm brengt over Schotland, Faroer, Shetlands en Zuid-Noorwegen. Over IJsland en langs de Noorsche kust vielen weer ma tige neerslaghoeveelheden. Het weer ten onzent blijft nog steeds onder invloed van het hoogedrukgebied. Behoudens plaatselijke morgenmist is later op den dag op lichten tot half bewolkten hemel te rekenen. In het Zuiden mag ten opzichte van heden eenige temperatuurstij ging worden verwacht. WEERBERICHT VOOR BELGIË. Zwakke veranderlijke wind. Plaatselijk nevel en mist, vooral in den nanacht en in den voormiddag, elders mooi weer bij helderen hemel, met nachtvorst van 0 tot 3gr., over het algemeen vrij zacht weer.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 9