RD WAT GEEFT DE RADIO? AGENDA H g wilde een eigen zaak beginnen. De Haagsche politie was fer dezer dagen achter gekomen, dat de 42- jarige horlogemaker P. J. D., die in diensc is van een juweliersfirma in de Spuistraat, een groote hoeveelheid horloge-onderdeelen, armbanden enz. in zijn huis had opgesla gen. Dit feit trok temeer de aandacht, om dat de -man zijn werkzaamheden niet thuis, maar op het atelier van de firma verricht. De politie vond het gewenscht het huis van den horlogemaker te doorzoeken. Men vond een hoeveelheid horloge-onderdeelen en armbanden tot een gezamenlijke waarde van circa 1000 gulden. De politie stelde de juweliersfirma met deze vondst in kennis, waarna een onderzoek het vermoeden be vestigde, dat de materialen aan de firma toebehoorden en dat zij dus uit het atelier v/aren ontvreemd. De horlogemaker heeft bekend, dat hij de onderdeelen in den loop van de laatste twee jaren heeft gestolen. Hij had het voornemen daarmede te zijnertijd een eigen zaak te beginnen. De politie heeft den man in voorloopige bewaring gehouden. Doodelijk ongeluk. Op den Amersfoortschestraatweg te Bussum ter hoogte van de uitspanning „De Gooi- sche boer", is gistermiddag de 57-jarige wielrijder van der Berg, wonende te Bus sum, door een personenauto, welke uit Am sterdam kwam, aangereden. Het slachtof fer werd met kracht tegen het plaveisel geworpen. Met een schedelbasisfractuur is de man naar de Majellastichting te Bussum vervoerd, op weg waarheen hij aan de ge volgen van het ongeluk is overleden. Waarschuwing tegen brillenkoopman. De burgemees ter van Eijsden geeft aan belanghebbenden in overweging, alvorens in relatie te treden met Petrus Hendrikus Roels, geb. te Ber gen op Zoom 12 Maart 1895, koopman, gedom. aldaar, zich ter verkrijging van na dere inlichtingen eerst tot genoemden bur gemeester te wenden. Genoemde persoon maakt er zijn beroep of gewoonte van om brillen, welke een betrekkelijk geringe waarde hebben, tegen abnormaal hooge prijzen te verkoopen, daarbij den indruk wekkende oogenspecialist te zijn. Kindje bij brand om het leven gekomen. In een pand aan de Oeverstraat te Arnhem, bewoond door de familie S. P. Gitsels, heeft gisteren in dep namiddag een brandje gewoed, waar bij het jongste kindje der familie, een drie maanden oud jongetje, om het leven is ge komen, terwijl de moeder lichte brandwon den opliep. Het kindje lag in een wieg in de woon keuken en was lijdende aan bronchitis. In verband hiermede werd het kind gestoomd, waarvoor een stoomapparaat, dat ver warmd werd dor.** een spiritusvlam, bij de wieg stond opgesteld. Terwijl de moeder een oogenblik de keuken had verlaten, is de wieg in brand geraakt, waarbij het kind je ernstige brandwonden opliep, aan de ge volgen waarvan het korten tijd later is overleden. De moeder, die het kind nog uit de brandende wieg wist te halen, liep daar bij lichte wonden aan de handen op, welke ter plaatse werden verbonden. Met eenige emmers water kon men het brandje blus- schen. Toen de gewaarschuwde brandweer verscheen, behoefden nog slechts de laatste resten vuur te worden gedoofd. Het stoffelijk overschot van het kind is naar het geme°nte-ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Doodelijk verkeers ongeval. Gisteravond is op den hoek van de Oostmolenstraat en het Boe- rensteiger te Rotterdam een ernstig onge luk gebeurd, dat den 24-jarigen concert zanger P. de Visser het leven heeft ge kost. De V. fietste in de richting Groenen- daal, toen er plotseling uit de Oostmolen straat een tractor met oplegger naderde, die het Boerensteiger in de richting Val- kensteeg overstak. Hoe het ongeluk pre cies in zijn werk is gegaan kon nog niet warden vastgesteld, maar de fietser reed tegen het achterste gedeelte van den op legger op, waarna hij kwam te vallen. Met tal van ernstige hoofdwonden is hij per auto van den gemeentelijken genees kundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Felle brand in een verf- fabriek. Gisteravond is brand ont staan in de oliestokerij, behoorende tot de verffabriek van de gebroeders Tjallema te Sneek. De vlammen grepen snel om zich heen en aanvankelijk liet de brand zich zeer ernstig aanzien. Het vuur vond gretig voedsel in het vele brandbare materiaal. De gealarmeerde Sneeker brandweer be streed het vuur krachtig en mocht er in slagen den brand te beperken tot de olie stokerij, welke geheel is uitgebrand. De schade wordt geschat op 8 a 9000 gulden. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Bejaarde smid bij ont ploffing doodelijk gewond. Tengevolge van een explosie is te Mij drecht de bijna 70-jarige smid G. van der Geer zoodanig verwond, dat hij kort na het ongeval is overleden. In een schuur bij zijn smederij was men bezig ijzeren voorwerpen te lakken. Van der Geer zou even constateeren hoe boog de temperatuur was en stond voor de deur van den oven, die vanwege den rook niet geheel gesloten is geweest. Door het ontploffen der gassen werd de deur weggeslingerd en van der Geer buiten het gebouw gesmeten. Scherpe deelen der deur waren in zijn lichaam gedrongen en bovendien was hij aan het hoofd ernstig verwond. Voorts kreeg een werkman, die eveneens tegen den grond geslagen werd, ernstige brandwonden. Zijn toestand is redelijk. Duitsche deserteur naar het vreemdelingen legioen. De jonge Duitsche deser teur, die dezer dag-en in volle vaart met een pantserwagen de Fransche grens pas seerde, is naar Marseille vertrokken, ten einde dienst te nemen bij 't vreemdelingen legioen. Naar veïluidt zal de pantserwa gen door de Fransche autoriteiten aan Duitschland teruggegeven worden. Er is geen sprake van, aldus luidt de meening der autoriteiten, dat men hier te maken zou hebben met een Duitschen spion, die opdracht had te beproeven of hij de Fran sche Maginotlinie kon passeeren. De man stopte drie mijl achter de grens, terwijl de linie zes mijl achter de grens begint, 14-jarige jongen be dreigt zijn moeder. Gister morgen kreeg een 14-jarige jongen uit de Tasmanstraat te Den Haag ruzie met zijn moeder, die hem een standje gaf, omdat hij het zijn 9-jarig zusje herhaaldelijk lastig maakte. De knaap werd hierover zoo kwaad, dat hij een broodmes van de tafel nam, en daarmee zijn moeder bedreigde. Waarschijnlijk omdat hij bang was voor de gevolgen van zijn daad, is de jongen het ouderlijk huis ontvlucht. Hij wist met een vrachtauto mee te rijden naar Rotterdam, waar hij zich na vele omzwervingen in de stad in den loop van den dag bij de politie aanmeldde. Toen het jongmensch weder naar Den Haag was teruggebracht, bleek echter, dat hij aan de Rotterdamsche politie een val- schen naam had opgegeven. De jongen wordt voorloopig in bewaring gehouden. Dijkdoorbraak aan het Albertkanaal. Gisterochtend heeft zich bij het Albertkanaal (België) een dijkdoorbraak voorgedaan, ten gevolge waarvan ernstige overstroomingen ont stonden en de scheepvaart op het kanaal voorloopig gestremd zal zijn. Nabij Viersel en Grobbendonck, op de grens van Pulle, waren arbeiders bezig met het aanleggen van een duiker onder het Albertkanaal d'cor, toen plotseling de dijk begon in te zakken. De arbeiders kon den zich tijdig in veiligheid stellen. De verzakking van den djjk nam steeds ernstiger vormen aan en spoedig stroomde het water over de naburige terreinen. Ver scheidene huizen kwamen tot een hoogte van 50 cM. onder water te staan, eenig pluimvee verdronk. Belga verneemt, dat een dertigtal pon tons bij het Albert-kanaal zijn meege sleurd door de watermassa's en door het gat in den dijk cp het land zijn terecht ge komen. Het gat is thans 50 meter breed. Het verkeer tusschen Antwerpen en Luik zal gedurende eenigen tijd gestaakt moeten worden, daar nog zeer veel water uit het kanaal zal moeten loopen, aleer men het gat definitief zal kunnen dichtstoppen. Een groot aantal autoriteiten van het departement van waterstaat bevindt zich ter plaatse. De schade wordt nu reeds op 3 millioen geschat. Drie groote pentons met cement zullen bij het gat tot zinken worden gebracht om het voorloopig te dichten. Er zijn reeds genietroepen onderweg. Gisteravond was men er nog niet in geslaagd de doorbraak in den dijk van het Albertkanaal te dichten, het gat werd in tegendeel steeds grooter en de overst.roo- mingen werden steeds erger, honderden hectaren land staan onder water. Op som mige plaatsen bereikt het water een hoogte van anderhalven meter. Verduisteringen op groote schaal bij Belgisch bankfiliaal. Het parket van Brus sel heeft een instructie geopend naar aan leiding van belangrijke verduisteringen, welke gepleegd zouden zijn bij het filiaal van een Brusselsche bank te La Louvière. Deze verduisteringen zouden loopen over een bedrag van eenige millioenen. De ver duisterde bedragen werden grootendeels aangewend voor speculaties die werden uit gevoerd door tusschenkomst van een te Brussel gevestigde credietinstelling, welke gedreven werd door eenige leden van het personeel van het bankfiliaal. Een ander deel der bedragen werd door deze instelling, die thans in liquidatie is, aangewend voor de persoonlijke operaties van eenige harer leiders. Het parket is overgegaan tot de arresta tie van den directeur, den procuratiehouder, verscheiden kassiers en andere leden van het personeel van het filiaal der bankinstel ling te La Louvière zoomede van den direc teur van de credietinstelling. De overstroom ingen in Zuid-Calif orn'ë. De hoogwa- tercatastrophe in het zuiden van Californië neemt een steeds grooter omvang aan. Riverside is het hevigst geteisterd. Vijf tien personen die in auto's zaten, zijn er verdronken, toen de Santa Anna rivier bui ten haar oevers trad. Naar schatting be vonden zich 45 personen op de Angeles- rivierbrug, toen deze bezweek. Dertig .per sonen konden later worden gered. Naar radio Los Angelos bericht zijn 124 personen om het leven gekomen. 57 licha men zijn aangespoeld, zestien hiervan zijn herkend, 67 personen worden nog vermis1-. De materieele schade wordt op 25 mil lioen dollar geraamd, het overstroomde ge bied bedraagt tienduizend vierkante kilo meter. De spoorwegverbinding met Los Angelos is verbroken. Nader wordt gemeld Tot dusver hebben de overstroomingen 144 menschenlevens geëischt en is voor meer dan 5 millioen dollar schade aange richt, doch thans is het water beginnen te zakken. Intusschen zijn duizenden menschen dak loos, terwijl de schade aan den oogst nog niet te overzien is. In vijf dagen is ruim 25 cM. regen ge vallen, en ook thans is het weer nog zoo slecht, dat niet behoorlijk gezocht kan worden naar het vermiste verkeersvlieg tuig, dat Woensdag op weg van San Fran cisco naar Albuquerque is verdwenen. De politie heeft opdracht gekregen, plun deraars bij betrapping op heeterdaad dood J. schieten. Havas meldt, dat honderd steden en dor pen door de overstroomingen getroffen zijn, terwijl 20.000 personen dakioos zijn. Nu gisteravond de regen is opgehouden en het water is begonnen te vallen, is het gevaar in de omgeving van Los Angeles geweken. Het spoorwegverkeer tusschen Los Angeles en San Francisco is hervat, evenals de luchtdienst. Volgens een schatting van het Roode Kruis zijn tot nu toe 1500 huizen onbewoonbaar geworden. PREDIKBEURTEN ZONDAG 6 MAART 1938. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 uur Ds. L. J. C. VISBEEK. (Jeugddienst). Kerkdienst voor Jongeren. 10 uur Kerkdienst. Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. G. SMEENK. 5.30 uur Ds. G. SMEENK. van Biezelinge Chr. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. A. M. FRANSSEN, 5.00 uur Ds. A. M. FRANSSEN. Evang. Luth. Kerk. 7.30—8.30 uur Ds. C. F. NOLTE. (17e Avondstilte). Doopsgezinde Gemeente. 10 uur Da. A. J. MEERDINK—VAN DEN BAN. Vrijzinnig Hervormden. 10.30 uur De heer A. P. GOUDSBLOEM Jeugdkerkdienst (voor jongeren van 1015 jaar). Gereformeerde Gemeente. (De Lanoystraat). 9.30 uur Preeklezen. 2 uur Preeklezen. 6 uur Preeklezen. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Molenstraat Hoek Bakkersgang). Kerkdienst 10 en 6 uur. Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. (Lokaal Vrouwestraat 45). Kerkdienst 10 en 4 uur. Leger des Heils (Gravenstraat). Zaterdag 8 uur Straatprediking. Zondag 7.30 uur Bidstond 10 uur Heiligings- dienst 3.30 uur Openlucht 8 uur Verlos- singsamenko.ust. Maandag 8 uur Geen Zendingsavond. Dinsdag 8 uur Soldatenmeeting. Donderdag 2.15 uur Gezinsbond 8 uur Inzege ning aangaande het jeugdwerk. Leider Kolonel Rönits. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. J. S. HARTJES, van Vlissingen 2 uur Ds. J. J. HIETKAMP, van Vlissingen Marnixschool (West-Souburg). 10 uur Ds. W. REUS, van Westkapelle Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. C. B. BAVINCK. (Bediening H. Avondmaal). 2 uur Ds. C. B. BAVINCK. (Dankzegging.) RITTHEM. 9.30 uur Ds. G. DE RU. 2 uur Ds. G. DE RU. (Doopsbediening). KOUDEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. DIPPEL, 7 uur Ds. J. W. VAN KOOTEN. (Jeugddienst). 'T ZAND. 10 uur Ds. J. W. VAN KOOTEN. 2 uur Ds. M. VAN EMPEL, van Middelburg BIGGEKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. C. DE RU. 2 uur Ds. C. DE RU. (Bediening H. Doop). ARNEMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur De heer F. LUIDJES, van Leiden 2 uur Ds. VAN VOORST VADER, van Middelburg (Bediening H. Doop). 6 uur De heer LUIDJES. Gereformeerde Kerk. 9.31 uur Ds. H. SCHOLING. 2 uur Ds. H. SCHOLING. (Voorbereiding H. Avondmaal en Bevestiging nieuwe leden). KLEVERSKERKE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. P. FAGEL. 7 uur De heer HUININK van Veere Ds. P. FAGEL, Ned. Herv. Pred. te Veere Kleverskerke Ds. H. SCHOLING, Geref. predikant te Arnemuidcn (Ned. Bijbel Genootschap). GROEDE. Evang. Luth. Kerk. 9.30 uur Da. M. P. STOL. MIDDELBURG. Geref. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur Ds. VAN DER HOOFF. 6 uur Ds. VAN DER HOOFF. Waalsche Kerk (Eglise Walonne). 10 h. 30 du Matin Monsieur le Pasteur R. BLOMMAERT van Middelburg HOOGWATER TE VLISSINGEN Maart Vrijdag 4 Zaterdag 5 Zondag 6 Maandag 7 ZATERDAG 5 MAART Hilversum I, 1875 M. p V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. §f V.A.R.A. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 1.00 V.A.R.A.-Orkest. 2.00 Causerie „Vrouwen van Holland, ontwaakt 1" 2.15 Gramofoonmuziek. S 2.45 Amateursuitzending. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Arbeiders Zangveree- niging „De Stem des E§ Volks" Rotterdam, het Rotterdamsch Philhar- monisch Orkest en so- listen. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg concert. H 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel en zang. 6.30 „De Wielewaal" en toe- spraak, s 7.00 Filmland. V.P.R.O. 7.30 Causerie „Bijbelver- tellingen". V.A.R.A. 8.00 Herhaling S.O.S.-Be- richten. 8.03 Berichten A.N.P., p V.A.R.A.-Varia. 8.15 Cor Steyn's accordeon- orkest, „De Krekeltjes" en „The Four Blue Stars". 9.15 En nuOké I 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Gramofoonmuziek. 11.15 Berichten. S 11.20 Souvenir-Orkest. ff Hilversum H, 301.5 M. 1 K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoon- muziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 3= 12.00 Berichten. 12.15 K.R.O.-orkest en Gra- mofoonmuziek. 2.00 Voor de rijpere jeugd. m 2.30 De K.R.O.-Melodisten. 3.00 Kinderuur. H.I.R.O. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie „Dieren klagen niet aan". 4.25 Gramofoonmuziek. 4.30 H.I.R.O.-Post. ee 4.35 Gramofoonmuziek. 4.40 Causerie „Onze Taak". K.R.O. 5.05 De K.R.O. Melodisten en solist. 5.30 5.45 6.15 6.20 6.45 7.00 7.15 7.35 8.00 8.35 10.30 10.40 10.55 Esperantonieuws. De K.R.O. Nachtegaal tjes. Gramofoonmuziek. Journalistiek weekover zicht. Gratnofoonmuziek. Berichten. Causerie „Dwaling om trent den rechtvaardigen prijs". Actueele aetherflitsen. Berichten A.N.P. Mede- deelingen. Overpeinzing met mu zikale omlijsting. Bont programma. Berichten A.N.P. Internationale Sport- revue. Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Het Celebrity Trio. 12.35 Gramofoonmuziek. 2.20 Bas en viool. 3.05 Orgelspel m.m.v. solis ten. 3.50 Sportreportagc. 5.00 Declamatie. 5.20 Roy Fox en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 B.B.C. Theater orkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-programma, 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Het Glasgow Orpheus- Koor en solist. 10.35 Parijsch halfuurtje. 10.50 Leslie Bridgewater's kwintet. 11.35 Ambrbse en zijn Or kest. 11.50 Orgelspel. 12.10 Berichten. Radio Paris, 1648 M. 7.55, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Pianovoordracht. 12.35 Bailly-Orkest en zang. 3.20 en 4.05 Zang. 6.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Orkestconcert m.m.v. vocaal dubbelkwartet. 11.20 Jo Bouillon's dans- orkest. Keulen, 456 M. 5.50 Walter Noack's orkest. 7.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Orkest van het Opper- silezisch Grenzland- theater. 1.35 Solistenconcert. 3.20 Omroep Amusements orkest en solisten. 5.30 Uit Motala Omroep koor en solisten. 5.55 Gramofoonmuziek. 6.30 Robert Gaden's orkest. 7.20 Omroeporkest en solis ten. 9.50 Herbert Strauss en Her- bert Fröhlich met hun orkesten. Brussel, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Kamermuziek met toe lichting. 3.20 Zang. 3.35 Gramofoonmuziek. 3.50 Vervolg zang. 4.05 Pianovoordracht. 4.35 en 5.20 Concert. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Gitaarsoli. 8.20 Omroeporkest en solist. (Om 9.05 Radiotooneel). 10.30 Concert. 11.35 Gramofoonmuziek. Brussel, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroepklein- orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Mandoline-orkest en solist. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.20 Muzikale causerie mei piano-illustraties. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.35 en 6.00 Omroepklein- orkest. 6.35 Omroepdansorkest. 7.35 en 8.20 Gramofoon muziek. 8.50 Uit Parijs Omroep orkest, vocaal dubbel kwartet en solist. 9.30 Uit Parijs Radiotoo neel. 10.10 Uit Parijs Vervolg van 8.50. 10.50 Omroepdansorkest. 11.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Omroep Amusements orkest, Hans Bund's orkest, vroolijke boeren- kapel, accordeonduo en solisten. 9.10 Berichten. 9.50 Kwintetconcert. 10.05 Berichten. 10.20 Omroepkleinorkest en -koor m.m.v. solisten. van publieke vermakelij'k heden, vergaderingen, enz. ,,Alhambra"-theater. Van Vrijdag 4 Maart tot Donderdag 10 Maart ,,'t Jochie" en „Brandende dollars". „Luxor"-theater. Van Vrijdag 4 Maart tot Dinsdag 8 Maart „Een aanzoek per radio" en „Cassidy's laatste schot". Maandag 7 Maart. Lezing Chr. Soc. Vereeniging Maarten Luther. Evang. Luth. Kerk, 8.15 uur. Dinsdag 8 Maart. Kunstkring „Het Schouwspel", „De sprong in het Duis ter", „Britannia", 8.15 uur. Vrijdag 11 Maart. Propaganda-vergade ring Nederl. Beweging voor Eenheid door Democratie, Concertgebouw, 8.15 uur. Zaterdag 12 Maart. Inst. v. Arbeiders ontwikkeling. Revue-feestspel „De brui loft van geluk en arbeid", Concertge bouw, 8.15 uur. STOOMVAARTLIJNEN „Alphacca" (thuisr.) p. 2 Maart Fernando Noronha „Bennekom" (uitr.) 2 Maart te Callao „Bilderdijk" 2 Mrt. te New York van Rott „Chr. Huygens" (thuisr.) 3 Mrt. te Suez „Dempo" 3 Mrt. te Batavia van Rott. „Dinteldijk" (thuisr.) 2 Maart te Seattle „Heemskerk" (uitr.) 2 Maart van Djeddah „Hoogkerk" (uitr.) 3 Maart te Colombo „Indrapoera" (uitr.) 3 Maart te Marseille „Jagersfontein"(thuisr.) 2 Mrt. te Marseille „Meliskerk" (uitr.) 3 Maart te Fremantle „Nijkerk" (thuisr.) p. 3 Mrt. Beachy Head „Streefkerk" 3 Mrt. te Rott. v. Calcutta „Spaarndam" (uir.) p. 2 Mrt. Dungeness „Siantar" 3 Mrt. van Batavia naar Rott. „Simaloer" (thuisr.) 3 Mrt. te Londen „Tajandoen" (thuisr.) 2 Mrt. van Padang „Talissee" 3 Mrt. te Halifax van Batavia „Zaanland" (uitr.) 2 Mrt. v. Las Palmas 2.28 14.53 3.04 15.27 3.42 16.04 4.22 16.48 a Hoogste barometerstand 7S0.6 te Le Havre. Laagste barometerstand 729.2 te Ar- danes. Verwachting Zwakke tot matige meest westelijke wind, plaatselijk ochtendmist, overigens licht tot half bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch Weerbericht Hedenmorgen uit officieele gegevens rtmcnqestéld door he* Kon. Mei Instituut. Het hoogedrukgebied handhaafde zich ovtr midden- en noord-Frankrijk. Het kreeg in het westen nog eenige versterking, zoodat de stabiele weerstoestand ten onzent nog gehandhaafd blijft. Ons land bleef onder invloed van tropische lucht, welke uit westelijke richtingen wordt aan gevoerd. Bij de te verwachten windver mindering neemt de kans op ochtendnevel echter wat toe, overdag is vrij zonnig droog weer waarschijnlijk. Over geheel Frankrijk, het zuiden van de Britsche eilanden en zuidwest-Duitschland heerscht rustig helder weer. In Frankrijk kwamen minima onder het vriespunt voor, overigens bleef de temperatuur onveranderd. Een krachtige depressiestoring trok weer over IJsland naar noord-Noorwegen. Over Schot land en langs de zuidelijke Noorsche kust waaien nog steeds stormachtige winden, terwijl over de omgeving van de Oostzee krachtige westenwind wordt waargenomen. Onder invloed der depressie viel over IJs land en Scandinavië nog vrg veel neerslag. De vorst is in noord-Zweden weer aanzien lijk in beteekenis afgenomen. WEERBERICHT VOOR BELGIË. Over het algemeen mooi weer, eerst met lichte Westenwind en later met verander lijken wind. Op het laatst van den nacht mist op vele plaatsen, vooral in het Wes ten, waarna lichte nachtvorst. Normaal lentcreer venveht. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut meldt In het begin van December publiceerden wij de volgende ipe^°deeling „Voor den winter geven de berekeninger uitkomsten, d-'e voor de temperatuur niet veel van normaal afwijken, maar voor den neerslag wjjzen op een te veel". Deze verwachting is volkomen vervuld. De temperatuur vertoont over December Februari een afwijking van 4- 0.4 graad Celsius, de neerslag een te veel van 36 mm. Berekend waren afwijkingen van -f- 0.8 graad en -f 44 mm., zoodat ook quantita- tief de overeenstemming goed is. Het te veel aan neerslag is echter door Januari veroorzaakt, terwgl de berekeningen dit in Februari deden verwachten. Voor de lente als geheel geven de bere keningen uitkomsten, die zoowel voor tem peratuur als voor neerslag zeer weinig van normaal afwijken, terwijl voor de enkile maanden Maart aan den drogen, Mei aan den natten kant zou zijn. Men bedenke, dat een normale lente vooral in de eerste maanden droog en eenigszins guur is. LICHT OP VOOR AUTO'S. FIETSEN EN VOERTUIGEN Maart Vr\jdag 4 6.12 u Zaterdag 5 6.14 ft Zondag 6 6.16 Maandag 7 6.18 Dinsdag 8 6.20 a

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 4