WAARBORG-KLEEDING NOOTJES BINNENLAND BUITENLAND De Chineezen in Zuid-Siansi De Minister van Justitie heeft bepaald, dat de rijksrechercheurs worden ingedeeld in twee klassen, aan te duiden als rijks rechercheurs eerste klasse en als rijks rechercheurs. 9*9 Prof. dr. Jan de Vries te Leiden is be noemd tot eerelid van de American Folklore Society. 9 9 9 Mevrouw Top van Rhyn—Naeff te Den Haag, de bekende schrijfster, zal op 24 Maart a.s. den zestig jarigen leeftijd berei ken. 9 Gisteravond is in een gymnastieklokaal in de Ten Katestraatte Amsterdam een meisje ernstig gevallen. Zij kreeg een her senschudding en een ribfractuur. Door den G.G. en G.D. is zij naar het Wilhelminagast- huis vervoerd. 9 9 9 De Belgische Kamer heeft gisteren de begrooting van defensie met 134 tegen 19 stemmen en 2 onthoudingen aangenomen. 9 9 Bij het Duitsche visschersdorp Pillkoppen op de Kurische Nehrung werd het ijs uit het Kurische Haff door den storm over een lengte van anderhalven kilometer twintig meter het strand opgedrukt. De ijsmassa, welke ongeveer twintig meter dik was, heeft veertien visschersschepen vernield. 9 9 Berlijn bezit 406 bioscopen, of ongeveer het twaalfde deel van alle Duitsche biosco pen. Deze 406 bioscopen hebben in het ge heel 204.000 zitplaatsen. In 40 bioscopen kunnen meer dan duizend toeschouwers worden ondergebracht. De gouverneur van Stiermarken (Oos tenrijk), Stefan, is afgetreden. In zijn plaats werd benoemd staatsraad dr. Trum- mer. #99 De Weensche politie heeft de bankiers Klein en Thorsch gearresteerd, die er van -beschuldigd worden naar het buitenland gelden te hebben overgebracht, toebehoo- rende aan personen, die twijfelden aan de stabiliteit van den politieken toestand in Oostenrijk. Het bestuur der Britsche nationale coöpe raties heeft aan de coöperatieve vereenigin- gen aanbevolen voor den duur van het con flict in het Verre Oosten geen goederen in Japan te koopen. Bij ELmante in den Mexicaanschen staat Tamaulipasa is een goederentrein op een autobus gereden. De bus kwam in een ka naal terecht. Veertien menschen zijn om het leven gekomen en verscheidene, onder wie zeven kinderen, ernstig gewond. Robert Scripps, de leider van het be kende Amerikaansche dagbladconcern He- wordScripps, is op 42-jarigen leeftijd aan boord van zijn jacht overleden. Van Gent naderde het Noorsche stoom schip „Ibis" dat tezamen met beide sche pen zou afschutten. Personen die zich op de sluis bevonden, viel het op dat de „Ibis" zoolang haar snelheid behield, zelfs toen zij zich reeds vlak voor de sluis bevond. Op de „Raket" werd men ook op dit feit opmerkzaam gemaakt, en daar een botsing onvermijdelijk was, vierde men aan boord de meerdraden om erger te voorkomen. In middels was de „Ibis" beide schepen ge naderd. Als een wig perste de „Ibis" zich tusschen de „Emmi", waar men bij wijze* van rem, met de schroef achteruitsloeg, en de „Raket". Dit schip werd voortgeduwd en kwam in aanvaring met de oostelijke ebdeur van het buitensluishoofd. De deur bekwam groote schade aan de bovenzijde, doch een inderhaast ingesteld onderzoek wees uit dat het draaiwerk goed functicn- neerde, zoodat de scheepvaart geen stag natie zal ondervinden. Wel moet de deur eruit gelicht worden en vervangen door een andere, doch de stremming die dan zal ontstaan, wordt gering geacht. De „Raket" had echter groote averij bekomen. Het achterschip werd zwaar beschadigd terwijl de dakspanten van het sloependek geheel verwrongen werden. De machinekamer moet verder ontzet zijn, terwijl ook de scheepshuid van den achtersteven schade bekwam. Persoonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor, hetgeen zeer wel moge lijk was geweest daar de echtgenoote van den kapitein zich juist ter ruste begeven had in een der verblijven van het achter schip. Naar de loods van het aanvarende schip mededeelde, had hij herhaaldelijk de scheepstelegraaf op achteruit gesteld, doch het gegeven commando werd in de ma chinekamer niet opgevolgd. Daardoor was het hem onmogelijk geweest de vaart uit het schip te krijgen. Ook de „Emmi" be kwam averij en wel aan stuurboordzijde van den achtersteven en aan de brug, een schade die op 800.0.0. geraamd wordt. Laatstgenoemd schip heeft inmiddels de reis naar zee voortgezet. De „Raket" die op weg was van Gent naar Denemarken met een lading cokes, en de „Ibis" hebben beide op het kanaal vastgemaakt in afwachting van een in te stellen onderzoek. De „Ibis" bekwam slechts geringe averij. Vanwege den rijks waterstaat wordt voor de beschadigde sluisdeur een cautie gevraagd van 15.000. BIERVLIET ^en ongeluk. Dezer dagen was de zoon van landbou wer v. d. V. bezig met zakken laden met Vroegere athleet bijna hulpeloos door rheumatische pijnen. Nu weer zoo lenig als een kat. Hij schrijft ons o.a. „Mijn knieën waren door een rheumatische aandoening- zoo stijf, dat ik slechts met veel pijn en moeite uit een stoel kon opstaan. In mijn jonge jaren had ik nog wel in twee elftallen gevoetbald er. hield ik het schoolrecord op de 100 en 200 meter. Nadat ik zonder resultaat ver schillende wrijfmiddelen had geprobeerd, nam ik een proef met Kruschen Salts en om kort te gaan, ik ben nu weer zoo lenig als een kat". W. S. F. Kruschen Salts spoort Uw afvoerorganen aan tot actieve geregelde werking, waar door Uw lichaam gezuiverd wordt van alle schadelijke stoffen, o.a. het gevaarlijk urinezuur, wat in de meeste gevallen de oorzaak is van Uw rheumatische pijnen. Geleidelijk maar zeker zullen de pijnen op houden en U zult zich zoo goed voelen als in de beste dagen Uwer jeugd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de fleseh, zoowel als op de buitenverpak- king, de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. (Adv.) behulp van een zakkenheffer. Toen h\j een zak op den schouder wou nemen, schoot de zakkenheffer los, waardoor v. d. V. het ijzer met de zware zak op een der hielen kreeg. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Groene Kruis-film. Voor de afdeelingen Biervliet en Hoofd plaat van het Groene Kruis werd Donder dagavond in de „Oude School" de Groene Kruis propagandafilm vertoond. De zaal was geheel bezet. De voorzitter van de afdeeling Biervliet, de heer M. Maas, sprak een woord van welkom en wees hierna op de moeilijke financiëele positie van het Groene Kruis in deze omgeving. Spreker drong er op aan, de jaarlijksche bijdragen, indien eenigszins mogelijk, te verhoogen. De heer Veldhuizen sprak namens het hoofdbestuur te Utrecht. De klankfilm „Roeping" viel zeer in den smaak. De film gaf een duidelijk beeld van Let verplegingswerk van het Groene Kruis. Tot slot richtte de heer Maas nog en kele woorden tot de aanwezigen. MARINE EN LEGER Bij Kon. B. van 3 Maart 1938 is met in gang van 1 Mei 1938 op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend ter zake van langdurigen dienst aan den luit.-kolonel J. H. Sonne,^commandant van het 3e regiment infanterie en is met ingang van 1 Mei 1938 benoemd en aangesteld bij het reserve- personeel der landmacht bij den staf der 6e infanteriebrigade de eervol ontslagen luit.- kolonel P. W. Leverland van het 12e regi ment infanterie. RECHTSZAKEN Oneerlijke postbode staat terecht. In den zomer van het vorige jaar ge beurde het herhaaldelijk, dat psikjes en briefpakjes, die via het postkantoor Zuid in de Gerard Terborgstraat te Amsterdam moesten worden bezorgd, nooit hun be stemming bereikten. Vooral kleine onop vallende pakketjes verdwenen op onna speurbare wijze. Het was duidelijk, dat de dader onder het personeel moest worden gezocht, temeer daar sommige stukken een of twee dagen te laat aan het adres wer den afgeleverd. Het was duidelijk, dat de dief eerst zijn buit thuis rustig had onder zocht. Viel de inhoud hem niet mee, dan pakte hij alles weer netjes in om het den volgenden dag keurig af te leveren aan het juiste adres. De hoofdbestellers kregen opdracht scherp op te letten. Korten tijd later meen de een der hoofdbestellers een zijner be stellers betrapt te hebben. Het had zijn aandacht getrokken, dat deze besteller ver dacht veel belangstelling had voor kleine onopvallende pakjes. Op zeker oogenblik zag de hoofdbesteller op de. sorteertafel van den man, verstopt achter een blok ijzer, een pakje, met een adres, dat buiten diens wijk lag. Plotseling was het pakje verdwenen, de besteller had het gebouw verlaten om zijn bestelling te verzorgen. De hoofdbesteller rende hem na, haalde hem buiten in en verzocht hem naar het bestellerslokaal terug te gaan. Het pakje werd niet bij hem gevonden, doch nog tij dens het onderzoek kwam een werkster binnen, die het bewuste pakket had gevon den achter de deur, waardoor de besteller weer binnen was gekomen. De man ontkende woedend iets met het geval te maken te hebben- Doch de recht bank was van meening, dat het bewijs ge leverd was. Hij hoorde zich veroordeelen tot 1 jaar gevangenisstraf. Gisteren diende de zaak in hcoger be roep voor het hof. De procureur-generaal vorderde 9 maan den gevangenisstraf, daarbij rekening hou dende met het aan verdachte gegeven ont slag uit den dienst. De verdediger pleitte vrijspraak op feite lijke en juridische gronden. Arrest 16 Maart. DE WIERINGERMEER Men schrijft ons uit den Wieringermeer- polder Het aan den bodem ontspruitende gewas cverdekt het nieuwe land over een uitge strekt oppervlak reeds weer met een groen kleed. Een belofte voor den komenden zo mer, welke naar wij hopen niet zal wor den verstoord door atmosferische invloe den, ziekte in de gewassen of optredende insectenplaag. Grooter risico dan het oude land levert de Wieringermeer in dit op zicht niet op. De verstreken jaren hebben daarvan het volledige bewijs geleverd en dit is ook wel de reden, dat vele agrariërs, die aanvankelijk weinig vertrouwen had den in de landbouwkundige waarde van dit ontginningsgebied, hun reserve ten eenenmale hebben laten varen en thans vol enthousiasme de ontwikkeling van den landbouw volgen. De boeren in den nieuwen polder voelen zich bevoorrecht boven vele anderen, die tot heden tevergeefs poogden aldaar een bedrijf te bemachtigen. Het is voor hen een spoorslag hun uiterste krach ten in te spannen om de resultaten van hun bedreven tot het uiterste op te voeren. De een wil voor den ander niet onder doen en zoo ontstaat er een wedijver, welke in groote mate ten goede komt aan den boe renstand. De voorlichtingsdienst, ingesteld door de directie van de Wieringermeer, staat de boeren met deskundig advies ter zijde. De aanwezigheid van deze advies instantie wordt zoo goed mogelijk uitge buit, omdat in den polder algemeen bekend is, dat deze voorlichting haar grondslag vindt in jarenlange proeven op jonge zee- gronden. Over de tweehonderd boeren uit alle stre ken van ons land oefenen er reeds voor eigen rekening het landbouwbedrijf uit over een oppervlakte van circa 8600 ha. Meer dan 1000 ha. is als los land verpacht aan boeren uit de randgemeenten, voor uitbrei ding van hun bedrijf op het oude land en aan enkele gemeentebesturen, die dit land weer aan tuinders in hun gemeente onder verhuren. Deze tuinders worden hierdoor in staat gesteld naast weinig winstgevende tuinbouwproducten ook den verbouw van landbouwproducten in te schakelen, waar door een meer rationeele bedrijfsvoering mogelijk wordt. Opperdoes is hierbij voor gegaan. Medemblik, Twisk enx Wervershoof zijn pas gevolgd, terwijl nog verschillende gemeentebesturen wachten op het beschik baar komen van cultuurrijpen grond om ook te worden ingeschakeld. Reeds circa 175 tuinders zijn op deze wijze aan kleine oppervlakten cultuurland, varieerende van 2 tot 5 ha. geholpen. Ook zijn onderhandelingen gaande om tuinders uit het Geestmerambacht, die voor uitvoering van het ontwaterings- en verkavelingsplan aldaar hun grond zullen moeten afstaan, tijdelijk in de Wieringer meer aan de voor uitoefening van hun be- gestrekt deel van Abessinië geplaatst wor den, doch natuurlijk aan de bevelen van den onderkoning onderworpen blijven. Zijn posi tie zou dan feitelijk gelijk zijn aan die van een Indischen prins tegenover Abessinië: Een officieele stap zou nog niet bij Haile Selassie gedaan zijn, doch deze zou elk oogenblik te verwachten zijn en ook de reden geweest zijn van het bezoek, dat de Negus eergisteren aan Lord Halifax heeft gebracht. NATIONAAL-SOCIALISTISCHE AGITATIE IN HONGARIJE. Volgens het orgaan van graaf Bethlen, Nvolo orai Ujsag, hebben de nationaal- socialisten in Hongarije sedert 13 Januari in 126 steden en dorpen van Hongarije 7 antisemieische pamfletten met een oplaag van drie millioen verspreid. De kosten van deze propaganda raamt het blad op 10.000 pengoe. De verspreiding werd verzorgd door driehonderd leden van de studenten organisatie Turul. Twaalf automobielen en zes motorrijwielen, allen met Duitsch num mer, waren ter beschikking van de ver spreiders gesteld. DE VERKIEZINGSCAMPAGNE IN EGYPTE BEGONNEN. De Egyptische minister-president, Mo hammed Mahmoed Pasja, heeft gisteren ter opening van de verkiezingscampagne een redevoering uitgesproken, waarin hij be toogde, dat zijn regeering was samenge steld in overeenstemming .met de grondwet. Hij leverde critiek op de regeering van Nahas Pasja, dien hij er van beschuldigde te hebben getracht niet behulp van de blauw- hemden de macht ten eigen bate uit te oefenen, waarbij hij dacht, dat „Engeland hem steunde". Hij verklaarde, dat de huidige regeering de politieke rust wil brengen en handhaven om Egypte in staat te stellen zijn missie te vervullen op nationaal en internationaal gebied. Hij voegde hier aan toe ook de landsverdediging te willen versterken, op dat Egypte op waardige wijze zijn betrek kingen met verschillende staten zou kunnen handhaven, met name met de geallieerde natie. De internationale toestand vereischt, dat Egypte op zijn hoede blijft, omdat het de verbinding vormt tusschen oost en west en het intellectueele centrum der Arabische wereld is. HET PROCES TEGEN VON WANNOW. In de zaak tegen dr. von Wannow, die ervan beschuldigd wordt, het grootste ge deelte van den aan von Ossietzki toegeken- den Nobelprijs voor den vrede te hebben verduisterd, is gistermorgen voor de Ber- lijnsche rechtbank het getuigenverhoor voortgezet. Als eerste getuige werd Karl von Os sietzki gehoord, die er zeer vermagerd uit zag, en die verklaarde, aan von Wannow geen enkele opdracht te hebben gegeven. Mevrouw Ossietszki vertelde, hoe zij met Bij goed kijken en vergelijken zal U de 'beste blijken WAARBORG-KLEEDING ALLEEN BIJ KREYMBORG. drijf noodigen grond te helpen. Zoo is de Wieringermeer in staat ook een sociale taak te vervullen. Reeds meer dan de helft van den be schikbaren cultuurgrond is in particuliere handen. Ruim 8000 ha. is nog in tijdelijke staats-exploitatie, doch successievelijk wordt deze oppervlakte minder. De voorbereidin gen voor de uitgifte dit jaar van 50 bedrij ven met een oppervlakte van ongeveer 1750 ha. worden weer getroffen. Over enkele maanden zal de gelegenheid voor aanmel ding voor deze bedrijven weer worden opengesteld en bedriegen de voorteekenen niet, dan zal het ook thans weer een wed loop worden, waarbij slechts een klein deel het einddoel zal bereiken. CHAUTEMPS HAD KWESTIE VAN VERTROUWEN GESTELD. In zesde lezing heeft de Fransche Se naat het ontwerp inzake de verzoenings- en arbitrageprocedures met 191 tegen 71 stemmen aangenomen. Het is thans defi nitief aangenomen. Nadat Reibel het woord had gevoerd, had Chautemps de kwestie van vertrouwen gesteld. DE BIJZETTING VAN D'ANNUNZIO. In den binnenhof van de villa van d'An- nunzio te Gardone (Italië) staat een kleine tempel, gewijd aan de helden van Fiume. In dezen tempel heeft men een crypt ge graven, op welfks sluitsteen een bronzen Christusbeeld is aangebracht. Hier is het stoffelijk overschot van d'Annunzio bijge zet. Vanmorgen om 7 uur is de baar van de „Puglia" langs het pad „Aligi" naar het heiligdom overgebracht, terwijl het kanon van de „Puglia" dreunde en hymnes ge zongen werden. DE NEGUS ZOU AFSTAND VAN ABESSINIË MOETEN DOEN. Volgens een specialen correspondent van de Daily Herald zou Mussolini van plan zijn, den Negus te vragen, een formeele verklaring te teekenen, waarbij deze Abes sinië aan Italië zou „cedeeren". In ruil hiervoor zou hij aan het hoofd van een uit von Wannow in kennis v*as gekomen. Deze verklaarde zich bereid, het geld van den Nobelprijs uit Oslo te halen. Mevrouw Os sietzki verklaarde hem echternooit gemach tigd te hebben, zelf het geld van den Nobel prijs te plaatsen, hetgeen de verdachte daarop bestreed. HET PROCES TE MOSKOU. Krestinski heeft nu weer bekend. Tijdens de middagzitting van het proces tegen de rechtschen en Trotzkisten te Mos kou heeft Krestinski gisteren zijn volledige schuld bekend aan alle hem ten laste ge legde feiten. Krestinski verklaarde „Het was in een smartelijk gevoel van schaamte en over stelpt door mijn ziekelijken toestand, dat ik gisteren, bijna machinaal, in plaats van te erkennen schuldig te zijn, verklaarde on schuldig te zijn. Ik beken volledig en ge heel schuldig te zijn aau alle tegen mij in gebrachte beschuldigingen." Zooals men weet was Krestinski Woens dag de eenige van alle beklaagden, die ten stelligste ontkende verraad te hebben ge pleegd en te hebben deelgenomen aan het complot der Trotskisten. De vroegere volkscommissaris voorhout- industrie, Iwanof, bp kende, zonder dat hem in die richting gaande vragen gesteld wa ren, dat hij reeds voor den oorlog agent van de Tsaristische Ochrana was geweest. Uit zijn verdere verklaringen blijkt, dat hij in hoofdzaak Boecharin beticht van allerlei misdaden. Boecharin trachtte zijn optreden voor te stellen als dat van een in de oppositie zijnd politicus en vermijdde voorloopig recht streeks misdaden als spionnage en landver raad te bekennen. Ook de voormalige plaatsvervangende commissaris voor land bouw in de Groot-Russische republiek, de R.S.F.S.R., Soebaref, legde uitvoerige be kentenissen af vooral ten aanzien van sa botage op landbouwgebied. Tijdens het verhoor van Rykof heeft deze bekend, dat hij en zijn medebeklaagden in 1934 hebben samengezworen om Stalin te vermoorden in het Kremlin met behulp van Peterson, den vroegeren commandant van het paleis, generaal Gorbatsjef, oud-com mandant van het garnizoen van Moskou en Jegorof, commandant van de militaire aca demie. Zooals men zich zal herinneren deed en kele maanden geleden het gerucht de ron de, dat deze drie officieren gearresteerd waren en sindsdien heeft men hen ook niet meer gezien. In de avondzitting van het groote proces te Moskou richtte de officier van justitie Wysjinski een aantal vragen tot Rakofski inzake de activiteit van Krestinski als Trotskist. Rakofski verklaarde ten aanzien van de mededeeling van Krestinski dat hij zich in 1928 van Trotski heeft afgekeerd, dat hij voor den vijftienden partijdag van de communistische partij te Berlijn een onder houd heeft gehad met Trotskisten, waarbij ook Kreskinski aanwezig was. Hier is niets gebleken van een afkeer van Trotski. De brief van Krestinski aan Trotski waarin hij verklaarde met hem te breken beschouwde Rakofski als een poging een alibi te vor men. Krestinski bevestigde dit. DE BRITSCHE AMBASSADEUR BIJ HITLER. Reuter verneemt, dat Hitier gisteren den Britschen ambassadeur te Berlijn heeft ontvangen voor een algemeene bespreking van de onderwerpen, waarbij beide landen belang hebben. Het verluidt, dat het bezoek de voortzet ting vormt der besprekingen, die eenige maanden geleden te Berlijn zijn aange knoopt door Lord Halifax. Vernomen wordt, dat Hitier veel aan dacht zou hebben besteed aan de houding, door de Engelsche pers jegens Duitschland in de laatste weken aangenomen. Het on derhoud moet in verband gebracht worden met Hitler's besluit tot terugkeer naar de normale wisseling van diplomatieke nota's, een methode, die volgens den rijkskanselier de voorkeur verdient boven groote confe renties, welke te vaak aanleiding geven tot misvormingen en tendentieuze uitleg ging in de wereldpers. Men moet, aldus verklaart men te Berlijn, in dit onderhoud de eerste toepassing van dit beginsel zien. ONDERZOEK NAAR DE ONTDEKKING DER EILANDEN IN DEN STILLEN OCEAAN. Van welingelichte zijde te Washington wordt vernomen, dat ambtenaren van het Amerikaansche departement van marine op verzoek van Cordell Hul oude documenten bestudeeren, welke betrekking hebben op de ontdekkingen van de eilanden in den Stillen Oceaan, teneinde na te gaan of de Vereenigde Staten misschien aanspraak kunnen maken op eilanden, waar thans een buitenlandsche vlag waait. Volgens de oude documenten zijn talrijke eilanden ont dekt door Amerikaansche walvischvaarders en ontdekkingsreizigers. Het schijnt, dat de Vereenigde Staten belang hieraan hechten voor het oprich ten van luchtvaartbases. Het gerucht gaat, dat binnenkort diplomatieke stappen zullen worden gedaan bij de regeering van Enge land inzake de Phoenix-eilanden, de Gil- bert-eilanden en de Ellice-eilanden, welke in de richting van Australië liggem ERNSTIGE ONLUSTEN IN PALESTINA. In de omgeving van Djenin (Palestina) zijn de onlusten toegenomen en hedenmor gen zag de toestand er ernstig uit. Ten westen van de stad is een aanzienlijke troe penmacht samengetrokken. De detache menten politie, die bij de aankomst van den hoogen commissaris de orde hadden ge handhaafd, zijn ter versterking gezonden. Nabij het dorp Dielkus zou gevochten wor den. De terroristen zouden hierbij reeds zware verliezen hebben geleden. DE AANSLAG OP ISOH ABE. De aanslag op Isoh Abe, voorzitter van de Japansche partij der sociale massa, heeft niet alleen woede gewekt bij zijn partij, maar ook de Meinsito- en Seyoekai-partirjen gestimuleerd. Deze beide partijen hebben besloten vandaag in de plenaire zitting van het Lagerhuis gezamenlijk de regeering te interpelleeren over deze aangelegenheid en te eischen, dat krachtige maatregelen ge nomen worden ter voorkoming van een herhaling van dergelijke ongewenschte inci denten in de toekomst. Voorts zullen deze partijen eischen, dat volledig rapport zal worden uitgebracht van het officieel© on derzoek naar de bezetting van het hoofd kwartier der partijen door partijleden op 17 Februari jl. De Chineeschb troepen, die volgens be richten uit Japansche bron reeds op 28 Fe bruari in het zuidwestelijk deel van Sjansi waren omsingeld, bieden nog steeds tegen stand. Zij hebben de beschikking over ge reorganiseerde gemechaniseerde eenheden. De voorhoede der Japansche troepen, die uit noord-Honan naar het westen oprukken, heeft, naar het Chineesche persbureau meldt, de stad Joentsjoe, een strategisch punt in Zuid-Sjansi, aan den noordelijken oever van de Gele Rivier, reeds bereikt. Bij de stad wordt thans hevig gevochten, waar bij aan beide zijden zware verliezen worden geleden. Een bloedige slag wordt geleverd in den zuidelijken sector van den spoorweg TatoengPoetsjau. Aan het geheele front in Noord-Honan is het rustig, daar de Ja- panneezen al hun aandacht besteden aan den strijd in Zuid- en West-Sjansi. Ook aan den spoorweg TientsinPoekau was het Woensdag betrekkelijk kalm. Langs den benedenloop van de Jangtse zijn de Japan- neezen in het defensief, terwijl de Chinee sche troepen in het noorden van Tsjekiang Woensdag wat terreinwinst behaalden.

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2