V Een radiotoespraak van Dr. Colijn. Aspirin Het buitenland leeft mee. aan of de prettige samenwerking zal ook in de komende jaren blijven zooals wij die in ons bedrijf steeds hebben gekend. Spr. her dacht den stichter van ons bedrijf, wijlen zijn vader, den heer P. van de Velde en ein digde met een driewerf hoera op het be drijf en de jonggeboren Prinses, waarmede allen van harte instemden. Niet minder enthousiasme ontketende de hierop volgende mededeeling, dat het ge- heele personeel ter gelegenheid van dit 75-jarig- jubileum een gratificatie ontving. IN BRITANNIA. Hoe velen van ons nog bijtijds voor de receptie in Britannia hebben kunnen zijn, snappen wij nu nog niet. Want er is heel den dag bijna onafgebroken gewerkt om de twee edities op een ongewoon vroeg uur de deur uit te krijgen en er is nauwelijks ge legenheid geweest om onderdehand een bo terhammetje soldaat te maken. Maar wie om vier uur in Britannia moést zijn, was er ook en de kleine tentoonstelling die wij daar hebben georganiseerd kwam met kunst en vliegwerk ook op tijd klaar vóór de eerste bezoekers hun opwachting maakten Wij hebben reeds verteld, dat er een schat van bloemstukken was. Wij kunnen de schenkers onmogelijk alle vermelden het is werkelijk ondoenlijk. En hetzelfde geldt voor die talloos velen die hun geluk- wenschen kwamen aanbieden. Het was een onafgebroken stroom autoriteiten en par ticulieren, die daar temidden van een geu rende bloemenweelde van meer dan 60 schitterend opgemaakte manden en stuk ken, kwam feliciteeren. Wij kunnen geen namen noemen zonder ons onbewust en ongewild aan onbeleefdheden schuldig te maken want wij zouden velen vergeten. Vermelden wij dus slechts dat het voltal lige college van Burgemeester en Wethou ders, zoomede de gemeente-secretaris zijn opwachting heeft gemaakt dat de burge meesters van Oost- en West-Souburg en Ritthem de heeren A. H. S. Stemerding en P. W. ter Haar kwamen feliciteeren en dat wat de schriftelijke gelukwenschen betreft, de Commissaris der Koningin in Zeeland, de burgemeesters van Koudekerke en Kattendijke, de gemeentesecretaris van Oost- en West-Souburg, van hun belang stelling blijk hebben gegeven. Daarnaast wanen vrijwel zonder uitzon dering alle officieele persoonlijkheden uit Vlissingen en zeer velen uit omliggende ge meenten, alsmede tal van particulieren in Britannia aanwezig, terwijl vele organisa ties uit de courantenwereld en het grafi sche bedrijf zoowel de patroonsorganisa ties als de personeel-vereenigingen ge lukwenschen zonden. Voor Is zou het lichter vallen het aantal Nederlandsche dagbladen en nieuwsorganen te vermelden dat geen. gelukwenschen zond, dan de talloos vele op te sommen, die dit wel hebben gedaan. Het was in één woord verbijsterend. Een bescheiden tentoonstelling. Den bezoekers wachtte nog een kleine verrassing, daar in een nevenzaal een kleine tentoonstelling was georganiseerd, waar de telex-in-werking zeker de grootste attractie vormde. Maar ook overigens was er voor niet-couranten-menschen toch ook heel wat belangwekkends te zien verschillende foto's uit het bedrijf, een stype, een matrijs en een opgemaakte vorm de oorkonde die het personeel 's morgens had aangeboden een keurcollectie van in het bedrijf ver vaardigd drukwerk en verschillende couran ten (met jubileumnummer en extra-editie ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in fcefe Huis van Oranje). Ook het verleden wa3 niet vergeten en vertegenwoordigd .door verschillende oude jaargangen van de „Vlissingsche Courant" (van 1803 tot heden) talrijke belangrijke gebeurtenissen uit dit betrekkelijk nabije verleden waren op kaarten overzichtelijk aangegeven. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. De voorspelling die wij in ons jubileum nummer veronderstellenderwijs maakten, is bewaarheid. Ons blad mocht zijn jubileum vieren op denzelfden dag dab Prinses Ju liana het leven schonk aan haar eersteling. Weliswaar heeft dit ons gisteren voor bijna onoverkomelijke moeilijkheden geplaatst maar er schuilt toch ook iets moois in het samenvallen van beide gebeurtenissen. Heel de stad was in feeststemming en zoo heeft de blijde gebeurtenis een zeer bijzonder stempel gelegd op ons eigen feest, waarvan wij niet hadden kunnen vermoeden dat het onder zóó uitzonderlijke omstandigheden zou moeten (en mogen) worden gevierd. Het is een jubileum geworden dat niet gemakkelijk zal worden vergeten en het was geen toeval dat op de receptie het groote portret van wijlen den heer F. van de Velde een ©ereplaats innam. In zijn geest hebben de tegenwoordige uitgevers het bedrijf verder geleid en tot bloei ge bracht. Alleen daardoor is het mogelijk geweest om gisteren te doen wat zonder veel ophef gedaan is maar wat eigenlijk ongelooflijk moet worden genoemd. En daarom willen wij eindigen met namens het geheele personeel uiting te geven aan onze waardeering en dankbaarheid voor de ka meraadschappelijke en prettige verhoudin gen in ons bedrijf. Want daar zonder zou de Vlissingsche Courant" niet kunnen zijn wat zij blijkbaar is ©en dagblad dat leeft in de harten van de leden van vele duizen den gezinnen in ons gewest een dagblad dat leiden wil, door te dienen VREUGDE TE GOES. Nadat gistermorgen te ongeveer 11 uur de schoolkinderen op de Markt, met bege leiding van de beide muziekkorpsen, vader- landsche en volksliederen hadden gezongen en daarna een rcndgang door de stad had den gemaakt, werd te 12 uur het carillon bespeeld. Gisteravond had, onder leiding van het bestuur der Oranje-vereeniging, in het Schuttershof een groote bijeenkomst plaats. Daarvoor was zooveel belangstelling, dat twee zalen in gebruik moesten worde a ge nomen. Tal van sprekers (o.a. de burge meester en de heer Van Ballegoijeu de Jong, voorzitter der Oranjevereenigmg) voerden het woord. Er heerschte een uitstekende stemming. Na afloop maakten de muziekkorpsen wan delingen door de stad. Het was ondanks het druilerigs en stormachtige weer nog lang druk in de stad. Vanmorgen werden in verschillende ker ken diensten gehouden. Vanmiddag zullen de kinderen ïn de scholen getracteerd worden en zullen de hoogste klassen op het Rozenplein een her- irneringsbcom planten, die aan het ge meentebestuur zal worden overgedragen. Vanavond zal een défilé plaats hebben. IN BRESKENS Kort na 10 uur werd de bevolking van Bveskens gistermorgen het nieuws van de blijde gebeurtenis bekend gemaakt door het loeien van de stoomfluit der Van Melle's fabrieken. O ogenblikkelijk werden de vlaggen uitgestoken en in de Dorps straat een 24-tal saluutschoten gelost. Er heerschte een groote drukte op straat te meer daar de schoolkinderen onmiddellijk vrijaf kregen. Inmiddels kondigden ook klokgelui en de sirene van den misthoorn te Nieuwesluis het heuglijke nieuws aan. Drie herauten te paard stelden zich voor het gemeentehuis op, waar een boodschap werd voorgelezen. Een donderend hoera van de. menigte klonk hierna op. De herauten vervolgden hierop him tocht langs de straten en pleinen van het óorp v/aar op de voornaamste punten de bood schap werd voorgelezen. 's Namiddags 3 uur stelden zich op het Spuiplein de kinderen der verschillende scholen op. Met een ruiterstoet en de mu- ziekvereeniging voorop werd door de voor naamste straten gemarcheerd. De rijk rret cranje getooide kinderstoet bood een prachtigen aanblik. Des avonds 7 uur kwam een groote me nigte bijeen in het kerkgebouw, waar een wijdingsdienst zou plaats vinden die langs het net van de Breskensche Radiocentrale werd uitgezonden. Ds. Goudswaard opende de bijeenkomst, waarna door allen Gez. 96 gezongen werd Na het gebed door ds. Goudswaard hield de burgemeester, mr. J P. Drost, een redevoering, waarna „Con cordia" het Wiegelied van R. Hol zong. Hierna was weer het woord aan ds. Goudswaard, waarna de zangvereeniging „Breskens" een Wiegelied van Brahms ten gehoore bracht. Met dankgebed sloot ds. Goudswaard deze plechtige bijeenkomst en tot slot werd door aren staande twee cou pletten van het volkslied gezongen. Des avonds te haif negen gaf de mu- ziekvereeniging een concert op de Juliana- tent. Er heerschte een gezellige drukte. BIERVLIET. Zoodra Maandagmorgen het blijde nieuws bekend was, werden de kinderen op alle scholen getracteerd op sinaasappelen en chocolade, waarna zij tot Woensdag va- cantie kregen. Om vijf uur werd in de Ned. Herv. ^"erk een herdenkingsdienst gehouden, waaraan het Christelijk zangkoor „Hosanna" zijn medewerking verleende. Des avonds deed het muziekgezelschap ..Harmonie" een rondwandeling door de gemeente. Er was veel volk op de been. EEN BUITENGEWONE STAATSCOURANT. Gisteren is een buitengewone Nederland sche Staatscourant verschenen, waarin de geboorte van een vorstelijke telg is afge kondigd. Deze, voor ons Vorstenhuis en het Ne derlandsche vclk zoo heuglijke gebeurtenis, is voor de directie van de Nederlandsche Staatscourant aanleiding geweest, dit num mer een feestelijk aanzien te geven. De versiering is ontworpen door den Haag- schen teekenaar Jac. H. Molier, die de Ne derlandsche Staatscourant symboliseerde in een figuur van den de blijde gebeurtenis af- kondigenden heraut. Achter dezen heraut verrijst een oranje boom, welks vruchten ook als motief voor de randversiering zijn gebezigd. De uitvoe ring geschiedde in zwart en oranje. Prins Bernhard stelt den ex-keizer m'kehnis van het heuglijke nieuws. Z.K.H, Prins Bernhard heeft gistermor gen telegrafisch den ex-keizer en diens familie kennis gegeven van de geboorte van zijn dochter en medegedeeld, dat de Prinses het uitstekend maakt. Nederland viert feest. Te Soest is overal een feestversiering aangebracht. Ten paleize werden gedurende den ge- heelen dag bloemen bezorgd. Op de Brink van Baarn waren gister avond duizenden menschen bijeen. De burgemeester sprak voor de duizen den toehoorders toen een herinneringsrede uit. In fakkeloptocht ging men daarna naar den Eemweg, waar een groote stapel tak kenbossen te wachten lag. Een h^og op laaiend vreugdevuur volgde, eerst letterlijk, ten slotte figuurlijk voortgezet. Hedenmiddag te twee uur zal de Minister-president dr. H. Colijn voor de radio een rede uitspreken in verband met de blijde gebeurtenis. Deze redevoering wordt van avond om 8 uur nogmaals uitgezonden. DEN HAAG. Om elf uur gisteravond was de Haagsche binnenstad een deinende menschel zee. Uiteraard domineerde de schooljeugd, doch deze was dan ook zoo uitbundig, dat de politie de grootste moeite had het zeer drukke verkeer in goede banen te leiden. Ondanks regen en wind stroomden het Buiten- en Binnenhof vol, reden gepavoi- seerde auto's door de binnenstad, terwijl de inzittenden met serpentines naar de op straat bevindende feestgangers gooiden. Bij het Paleis aan het Noordeinde pas seerden dichte drommen verheugde stadge- rooten en ook in de huurt van het stad huis concentreerde zich de drukte zoodanig, dat de politie het verkeer moest omleiden. Gistermiddag precies 2 uur heeft de burgemeester van Den Haag par. S. J. R. do Monchy, de geboorte van het Prinsen kind officieel aan de burgerij medegedeeld. Deze plechtige gebeurtenis geschiedde van het bordes van het stadhuis op de Groenmarkt af. Hierna speelde de kapel het „Wilt heden nu treden", wederom gevolgd door een couplet van het „Wilhelmus". De herauten vertrokken vervolgens naar de verschillende stadswijken cm op diverse plaatsen de zoojuist door den burgemeester meegedeelde proclamatie voor te lezen. Ook de Militaire kapel maakte onder groote belangstelling een tocht door de stad. Verschillend© kransen werden, nog ge legd. Drie vliegtuigen van de vrijwillige orga nisaties sportvliegers zijn gisterochtend van het vliegveld Ypenburg opgestegen voor het verspreiden van strcoibiljetten, die tot tekst hadden „Vivat Oranje De vlag in top d'Oranjezon stijgt stralend op. T?nu- ari 1938". De Haagsche gemeenteraad is gistermid dag in buitengewone zitting bijeengeko men. Als genoodigden waren o.m. aanwezig de minister van Buitenlandsche Zaken, mr. J. A. N. Patyn, de minister van Staat jbr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, Com missaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland en de minister van Binren- landsche Zaken, de heer H. van Boeijen. De burgemeester, mr. S. J. R. de Mon chy, sprak hier een rede uit. Verder werd die tekst medegedeeld van enkele te verzenden telegrammen aan de Koninklijke familie. Op instignatie van den burgemeester werd een driewerf „hoera" voor het "V or stelijk gezin aangeheven, waarna de bui tengewone zitting werd gesloten. In de be nedenzalen werd tenslotte den genoodigden een aantal vernaperingen o.a. beschuiten rret oranje muisjes aangeboden. In de Groote Kerk te Den Haag vond gisteravond een plechtige dankstond plaats. Het groote bedehuis was tot op de laatste plaats bezet. Onder de aanwezigen bevon den zich vele hofdignitarissen en regee- rir.gsautoriteiten met hun echtgencoten. Dr. Schokking hield een korte toespraak met als tekst het derde vers van den 126en Psalm. De tweede voorganger, ds. Dijckmeester, gewaagde van. het voorrecht, Oranje te midden van het Nederlandsche vólk te mogen hebben. Na bet zingen van Gezang 96 en het slotgebed werd de plechtigheid besloten met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Het stadsbeeld van de Hofstad vertoonde gisteravond veel overeenkomst met het aspect uit de bruidsdagen van het Prinse lijk paar. Den geheelen avond en een groot gedeel te van den nacht was het overvol in de straten van de binnenstad. Juichend en hossend trokken uitbundige scharen door de straten, die, versierd en verlicht als zij waren, een schitterend geheel vormden. Buitengewoon druk was het op het Bui tenhof, vooral gisteravond het centrum v/aar velen in de café's konden of wilden uitrusten. Velen moesten teleurgesteld wor den, omdat de café's te klein waren om allen tegelijk onderdak te verschaffen. Een grootschen aanblik bood het vreug devuur, dat gisteravond bij het kamp Waalsdorp c-plaaide. Reeds weken voor den heuglijken dag waren de manschappen van de regimenten grenadiers en jagers druk doende, op een der duintoppen een brandstapel van waar lijk indrukwekkende afmetingen op te rich ten. Honderden belangstellenden sloegen het fantastische schouwspel gade. Na ongeveer een uur verminderde de roode gloed, dit tot ver in den omtrek zichtbaar was, en velen spoedden zich naar do binnenstad, om daar verder feest te vieren. AMSTERDAM. Op den Dam te Amsterdam, die gister morgen getuige was van de spontane vreugde-uitingen van het publiek, is gister avond de groote, door het centraal comité van oranje- en nationale organisaties geor« aniseerde betooging gehouden, waaraan naar schatting meer dan 40.000 menschen hebben deelgenomen. Op het vrijgehouden gedeelte voor het paleis verzamelden zich de genoodigden, o.w. de burgemeester van Amsterdam en eenige wethouders, leden van den gemeen teraad, de garnizoenscommandant en de ondercommandant van de marine. Het was bijna half tien alvorens alle betoogers op den Dam bijeenstonden en de voorzitter van de Dam-commissie, dr. J. Gajentaan, de bijeenkomst kon openen en het woord kon geven aan den voorzitter van het centraal comité van Oranje-vereenigingen, den heer J. ter Haar Jr., die een feestrede uitsprak. Nauwelijks had de heer ter Haar zijn rede, die luide werd toegejuicht, beëindigd, of de muziek zette het Wilhelmus in, en uit tienduizenden kelen schalde het oude lied van Marnix tegen het raadhuis. Plechtig klonk de zang, die onderbroken werd door den dreunenden knal van een en twintig saluutschoten, die in het Damplantsoen werden gelost. Tegelijkertijd werd het plein met zijn duizendkoppige menigte in feilen gloed ge zet door het licht van fakkels en magne sium toortsen, die langs de geheele breedte van het paleis werden ontstoken en terwijl lichtraketten vonkend uiteen spatten, werd de verlichting van de feestversiering, die gisteren in enkele uren tijds aan de stei gers, die voor het paleis staan, is aange bracht, ontstoken. Zij stelt voor een vier meter hoog en zeven meter breed voetstuk, waarboven vier blauwe lichtende golven, waarin zich een brandend hart bevindt, zjjn aange bracht. Op het voetstuk staat een verlichte wieg, waaronder de initialen zichtbaar zijn van Prinses en Prins. Een teer groene kleur, de kleur der hope, en boven het geheel zweeft een lichtende koningskroon. Deze symbolen zijn straalsgewijs omgeven met zeventien 10 meter lange vlaggemasten, welke decoratief geplooide Nederlandsche vlaggen dragen. Nogmaals beklom de heer ter Haar het spreekgestoelte om onder luid gejuich der menigte voor te stellen een telegram aan H M. de Koningin en H.K.H. Prinses Julia na te zenden. Hierna hield de burgemeester van Am sterdam, dr. W. de Vlugt, die op hartelijke wijze werd begroet toen hij het hooge spreekgestoelte betrad, een rede, waarna plechtig het dankgebed „Dankt nu allen God" klonk, gevolgd door Valerius' „Wilt heden nu treden". De voorzitter van de commissie hield een slotrede. Het Wilhelmus besloot de massale betoo ging, die te ruim tien uur beëindigd was, waarna de drommen, die hier bijeen waren, zich over de binnenstad verspreidden of naar de buiten het centrum gelegen-buur ten terugkeerden, doch de meesten bleven op straat, waar op dit uur de feestvreugde eerst recht een aanvang nam. Ook in den Amsterdamschen stads schouwburg is gisteravond voor den aan vang der voorstelling, het heuglijke feit herdacht. De verwachting dat de avond voor Am sterdam een Oranje-avond van ongekende allure zou worden, is juist geweest. De Amstelstad bruiste en juichte alsof het een feestzaal was. Wat men anders in de war me atmosfeer van besloten ruimten pleegt te doen, werd zelfs hier en daar op het asphalt verricht een rasecht Amster- damseh pierement had zich hier en daar in een gewoonlijk stille straat of op een plein tje geposteerd, waar men geen drukte ver wachten zou, en men danste en hoste, paarsgewijze met een kraag hoog over de ooren en zelfs met een parapluie en arm in arm en het werkte zoo aanstekelijk, dat al spoedig de heele straat mee deinde. Op elk punt in de binnenstad dat er maar eenigs- zins aanleiding toe gaf, was een gelegen heid geschapen waar men en masse kon feestvieren. Hetzij café, hetzij cabaret, restaurant, of cafeteria, alle openbare ge legenheden waren overvol, niet het minst van „buitenmenschen", die, niet ten on- i echte op luidruchtige wijze te kennen ga ven dat zij „van buiten" kwamen. Aan „besloten" feestelijkheden heeft het overigens ook niet ontbroken. Zoo is o.a. het door het I.C.A. georgani seerde Prinsjesbal in de enorme Apolloha1 een uitnemend succes geworden, zoo vier den de reserve-officieren de Prinselijke ge boorte met een gala-avond in het officiers- casino in het Amstel hotel en was er in de Oranje Nassaukazerne een feestavond die er zijn mocht. Ook de groote Koopmansbeurs te Am sterdam bood gisteren een feestelijken aan blik. Ook hier hadden de bezoekers zich uitgedost met oranje petten en oranje hoeden, en met strikken en andere versier selen. Enkele orkesten hielden er de feest vreugde in en onder aanvoering van enkele personen uit de koopmanswereld werd met de muziek voorop een bezoek gebracht aan de effectenbeurs. Men hield zich voorts on ledig met het afsteken van vuurwerk. De drukte was overstelpend groot, doch tot zakendoen kwam het niet. Wel echter ge lukte het enkele noteeringen te maken. ROTTERDAM. De triomfante verkonder van het blijde nieuws te Rotterdam was de haven, waar d- schepen begonnen te loeien en te fluiten, een bekend geluid, dat het geroezemoes van het stadsgewoel overstemde en al wat zich in de omgeving van de rivier bevond, spoedde zich naar den waterkant, om niet alleen het zoo zeer verbeide geluid te hoo- ren, maar tevens om te zien, hoe de haven in stemming geraakte. De eerste oogenblikken na het bekend worden van de geboorte van het Prinsesje, stond Rotterdam volledig op zyn kop. De stad onderging een ware gedaanteverwisse ling. Overal bleek, hoezeer men op dit ino- Zuinigheid? Prachtig! Maar nooit ten koste van Uw gezondheid, want daarvoor is het beste juist goed ge. noeg Daarom bij ver koudheid en rheuma- tiek direct ASPIRIN- tabletten nemen. isSen .Save».-produet. Oranjebanden.SovM.-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid ment had zitten wachten, want was er om tien minuten over tien niets bijzonders te zien, nauwelijks vijf minuten later hingen alle vlaggen uit. In de groote gebouwen, zoowel als in de kleinste arbeiderswoningen waren er tientallen, ja honderdtallen, die van hun blijdschap wilden getuigen en wel dra wapperden de dundoeken vroolijk in den wind. De blijde mare was rok reeds op de scho len verkond. Er gingen hoera's op, die des te spontaner opgingen, omdat er nu nog een vrije dag was bijgekomen. De school jeugd werkte met voetzoekers en andere knalprojectielen en de voorbijgangers, die zich in gewone omstandigheden flink nijdig over dergelijke schrikdingen maken, juich ten nu bij eiken nieuwen knal enthousiast mee. Op de schepen in de binnenhavens verschenen steeds meer vlaggen, maar het was Maandag en er was een nationale feestdag in zicht. Er viel dus nog heel wat op te knappen, vóór werkend Rotterdam zich kan opmaken om onbezorgd te gaan feestvieren. De arbeid, die op het bericht var de blijde gebeurtenis even had gestokt, ging weer normaal functioneeren. OOST- EN WEST-INDIË. Het heuglijk nieuws werd te Paramaribo (West-Indië) bij het ochtendgloren ontvan- gp-i. Het bulderend kanon wekte iedereen v' slaap. Het was het mooiste weer. was het enthousiasme geweldig. I barstte het uit. De stad prykte in e. men ten in vlaggentooi. c plein voor de gouverneurswoning drong ten enorme menigte samen om een militaire parade te aanschouwen. Gisteravond om 8 uur heeft de gouver neur-generaal te Batavia in verband met d( vorstelijke geboorte een toespraak voor de radio gehouden. De G.-G. eindigde zijn toespraak met de woorden „Moge lang nog de herinnering aan dezen dag ons vervullen en nieuwe kracht toevoeren aan ons vertrouwen in de saamhoorigheid van de Nederlandsche onderdanen, waar ook ter wereld en in de eenheid van het koninkrijk". Het hoogtepunt van het officieel gedeelte van de feestviering te Batavia vormde gis teren een plechtige dienst in de oude Por- tugeesche Buitenkerk, in het historische gedeelte van oud-Batavia gelegen. Overigens werden in alle kerken, bede huizen en tempels van alle gezindten spe ciale dankdiensten gehouden. Op verschillende punten van de stad had den volksfeesten plaats. Tweeduizend arme kinderen werden in de gelegenheid gesteld een speciale bioscoop-voorstelling bij te wonoii. De felicitatie-registers, aan het paleis neergelegd, werden druk geteekend. Uit alle deslen van den archipel ontving Aneta bericht omtrent de buitengewoon en thousiaste feestvieringen. De gouverneur-generaal ontving een stroom van telegrafische gelukwenschen. Telegrammen van gelukwensch. Tal van organisaties heeft de Koninklijke familie telegrammen van gelukwensch doen toekomen. Wij vernemen, dat de beide grootmoeders van de jonggeboren Prinses en Prins Bom hard by de bevalling van Prinses Juliana aanwezig zijn geweest. De moeder var den Prins heeft zelf actief deelgenomen aan de verpleging van Hare Koninklijke Hoogheid. Dinsdi Burg' singen f breng Hinden! dat bl de N-T Schelde! richten zullen le. K.V.A., voor brieksg| 2e. diening I meting in Londen. D© Nederlandsche gezant te Londen mr. J P. graaf van Limburg Stirum, zou gis teravond tjjdens het Regional Nieuws pro gramma in de Engelsche taal een radio rede houden in verband met de blyde ge beurtenis. De Nederlandsche Kamer van Koopkan- de.1 te Londen zal de volgende week een receptie organiseeren. Noorwegen. Ook in Noorwegen werd de geboorte van het Nederlandsche Prinsesje met groo te belangstelling ontvangen en de dagbla den publiceeren sympathieke artikelen. D ui tsch land- De geboorte van de Prinses te Soestdijk werd door alle Duitsche kranten op de frontpagina vermeld. Verder gaven de bla- 30)

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 2