Stemmen van oud-Vlissingers Een gelukwensch van het Garnizoen. Een vraagbaak die nooit teleur stelt. Goed nieuws van een oude bekende. Door Mr. P. M. W. J. VAN DER SLIKKE, Kapitein dec Artillerie en Garnizoenscom mandant. In mijn qualiteit van Garnizoenscom mandant moge ik U, Directie en Redactie van de „Vlissingsche Courant", mijn ge- lukwenschen aanbieden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van uw blad. Ik spreek daarbij den wensch uit, dat uw blad nog lange jaren en toenemend in belang rijkheid zal blijven bestaan. Gedachtig den grooten invloed, die van de Pers uitgaat ten aanzien van de publie ke opinie, moge ik hieraan den wensch ver binden, dat het U gegeven zal mogen zijn, met alle kracht mede te werken aan het onderhouden en aankweeken van het natio naliteitsgevoel uwer lezers, en dat uw blad mede wez'kzaam zal zijn zijn lezers te overtuigen van de waarde van ons zelf standig volksbestaan en van de noodzake lijkheid om voor het hoogste goed der vrij heid en onafhankelijkheid offers te bren gen. Nevenstaand artikel behoorde op paf;. 7 van ons jubileumnummer tc zijn afgedrukthet spijt ons dat dit door een vergissing in het tech nische deel van ons bedrijf niet mogelijk is gebleken. Red. V. C. Het gebouw aan de Kleine Markt 1 187 waar de „Vlissingsche Courant" van Juli 1884 tot de eerste verbouwing in 1907 gevestigd was. Hoe het verbouwde pand vernummerd in Walstraat 58). er uit zag vóór de uitbreiding in 1924. de badplaats, de scheepvaart en het fa briekswezen betreft, werd het belangrijkste nooit verzuimd mede te deelen. Ook van wat in de nabijgelegen dorpen van belang was, werd mede gewag gemaakt. Een uitmuntend medewerker heeft uw blad in den Haagschen journalist, die op aangename, wijze veel belangrijks uit de Residentie weet te verhalen en zijn opinie en critiek, zonder te kwetsen weet te zeggen. Hij vindt steeds een welwillend oor en kan verzekerd zijn van de dankbaarheid der lezers. Een zeer gewaardeerd medewerker is voorzeker de heer Van Grol, die op boeiende, wetenschappelijke wijze vaak allerlei mede- deelingen weet te doen aangaande het merkwaardig historisch verleden van de oude Scheldestad en de waarde of beteeke- nis van aanwinsten voor het Vlissingsch Museum uiteenzet. Het komt mij voor, dat deze Gem. Archi varis een zeer verdienstelijk opvolger is van wijlen mijn onvergetelijken vader, die in zijn tijd met betrekking tot de aloude, toestanden van- den oeverkant van Walche ren bij Vlissingen, buitengewoon goed werk verrichtte door de oeverlijn van den benedenrand van Walcheren op te sporen en in topographie vast te stellen. Welk een reuzenwerk dit geweest is, kan alleen hij weten die het van nabij kent. Zijn arbeid zal ongetwijfeld van blijvende be- teekenis zijn en de kennis, verrijken van het grijs verleden .van Vlissingen. De band aan Vlissingen dateert bij ons van onze voorvaderen af, die er geleefd en gearbeid hebben zoolang het dag voor hen was zij zijn er in het geloof in Christus mogen ontslapen. Hooggeachte Redactie, wij brengen op uw 75en jaardag aan U onze hartelijke ge- lukwenschen en warme dankbetuiging voor hetgeen gij in de afgeloopen jaren ook voor ons geweest zijt door uw veelzijdigen jour- nalistieken arbeid. Moge de eer en goede naam van de „Vlissingsche Courant" door U bij den voortduur hoog worden gehouden tot in lengte van jaren. Blijve een opgewekt optimisme U bezielen bij uw arbeid. Houdt vast aan de eeuwig betrouwbare christelijke beginselen van Gods onfeilbaar Woord en wijs zoo een lichtend licht op de verschillende levensterreinen in en buiten Vlissingen. Wees objectief en helder in uw persbeschouwingen en bouw er door op en bevorder er het welzijn van Vlissingen door, zoowel wat de badplaats als de zeehaven DE WATERVLOED VAN 12 MAART 1906. jf die het bureau dcc Vlissingsche Courant" met fll de werkplaats ruim een meter onder water zette. Dien dag kon geen nummer van ons dagblad verschijnen. Het wassende water overstroomde van i/i.' 2 uur af gedurende enkele uren de laagst gelegen wijken der stad en richtte ontzaglijke schade aan. C. P.. I. DOMMISSE, Katwijk a/Zee, aangaat. Zijt immer als echte zonen van de Vlissingsche voorgeslachten trouw aan ons dierbaar vaderland en Oranjehuis. Blijve ons onvergetelijk Vlissingen U waardeeren en steunen bij uw beteekenis- vollen arbeid. Moge deze vermaarde stad nog menig jaar staan onder de verdienstelijke leiding en het vaderlijk bestuur van haar geboren Vlissinger burgemeester Van Woelderen. Wees verzekerd, uw orgaan van het Vlissingsch stedelijk leven houdt bij voort- duur onze belangstelling en zoo mag uw dagblad De „Vlissingsche Courant" op on zen steun en medewerking blijven rekenen. Het belangrijk vergroote en geheel gemoderniseerde gebouw met tijdinghal (Walstraat 58-60) en daarachter gelegen ruime werkplaatsen (Vlamingstraat 11-17), oud-gemeente-archivaris van Vlissingen en oud-Burgemeester van Sluis en Maassluis. Het doet ons groot genoegen, dat wij er opmerkzaam op gemaakt werden, dat uw dagblad weldra een mooi jubileum mag vieren. Door de hoogst aangename verhouding waarin wij sinds jaren met uwe Redactie stonden, van den tijd toen wijlen uw hoog geachte vader aan het hoofd der zaak stond tot na zijn verscheiden en ons ver trek, kwam gelukkig geenerlei vervreem ding tusschen ons. Waar de nauwe band met Walcheren hecht bleef, daar kon geen verandering ko men met betrekking tot' de goede bestaande verhouding met Vlissingen, waaraan wij van onze prilstejeugdjaren waren verbon den en waarin wij zooveel beteekenisvolle gebeurtenissenhadden doorleefd. Dit is zoowel het geval met schrijver dezes als met zijn gade, die als rasechte Vlissingsche ongedacht alhier haar Vlissingsch speel kameraadje terug vond, waarmede zij de op de Kleine of Ritthemsche Markt aangevan gen vriendschap voortzet in Duinoord alhier. De belangrijke jeugdjaren die wij in Vlis singen doormaakten wat ons familieleven aangaat; de stedelijke, kerkelijke en maat schappelijke samenleving vormde eenheid en dat leven bleef zich voor ons conti- nueeren dcor de reflectie, die de Vlissing sche Courant" er telkens op deed stralen. Veel ervan zal onvergetelijk blijven tot het einde onzes levens. Permanent bracht sinds jaren waar wij ook woonden de „Vlissingsche Cou rant" ons als haar morgengroet de nieuw ste tijdingen, die stedelijk, provinciaal en ook internationaal van beteekenis waren. Vaak zeide ik tot mijn vrouw „Hoe komt ge daaraan Telkens klonk het antwoord: „Uit de „Vlissingsche Courant" Hoe kon het ook anders verwacht worden Steeds trachtte die courant up to date te zijn en de belangen van stad, gewest of land voor te staan. Hoe zij het wist, bleef Vöör ons veelal een diep geheim. Veel gemis zouden wij zeker zonder haar hebben gevoeld, indien het niet ondervan gen was door de wakkere activiteit van uw „Vlissingsche Courant" door haar mededeelingen betreffende Vlissingsche ge beurtenissen en omstandigheden, zoomede door vermelding van tal van bijzonderheden uit het Vlissingsch familieleven en dat van bekende persoonlijkheden. Wij blijven uwe Redactie daarvoor nog immei; dankbaar. Uw blad bood ons steeds een overzichtelijk raadsverslag. Het burger lijk en kerkelijk *even werd goed bijgehou den, zoomede de z.g. burgerlijke stand. Wat kijken en dan onwillekeurig de verzuchting slaken „is het al zóó laat een dagblad heeft het benijdenswaardig voorrecht, zich dan nog te kunnen gevoelen als een krach tig man, die nog midden in het leven staat, om met blijden moed zijn belangrijke levens taak te blijven vervullen Geachte Redactie, mijne beste wenschen dus nog, voor het heden, én voor een verre toekomst. Th. E. BRETSCHNEIDER. Majoor infanterie b.d. te 's-Gravcnhage Aangezien ik vele jaren een getrouw lezer ben geweest van uw goed geredigeerd dagblad, dat steeds in duidelijken, frisschen stijl mij het nieuws van binnen- en buiten land bracht, breng ik U in de eerste plaats mijn oprechten gelukwensch met het 75- jarig jubileum van de „Vlissingsche Courant". Het is prettig, zulk goed nieuws te hoo- ren, van oude goede kennissen. Moge een mensch al bij het vieren van zijn eigen „75-jarig jubileum" met een be denkelijk gezicht op zijn „levenshorloge"

Vlissingse Courant | 1938 | | pagina 25