NOOTJES PUROL UIT DE PROVINCIE Regelingen voor de Kerstmisperiode en Oudejaar. Hedenochtend bracht H. M. de Koningin een bezoek aan de tentoonstelling van schilderijen door mevrouw Payne Best van Rees, welke gehouden wordt in kunst zaal Bennewitz te 's-Gravenhage, 3 9 9 In een vollen stadsschouwburg te Am sterdam heeft Louis Saalborn gisteravond onder groote belangstelling zijn 30-jarig tooneeljubileum gevierd. t s Vrijdag 24 December a.s. zal het zestig jaar geleden zijn, dat het Nederlandsch museum voor onderwijs en opvoeding, beter bekend als het „schoolmuseum" aan de Prinsengracht 151 te Amsterdam, werd gesticht. De viering van dit feit zal op Zaterdag 18 December plaats vinden, waarbij de mister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, een openingswoord zal spreken en prof. R. Casimir een feestrede zal houden. Vrijdag 17 December a.s. te 19.30 uur zal de heer G. Wolters, directeur van het postkantoor te 's-Gravenhage en voorzitter van het kinderfonds P.T.T. voor de V.P. R.O. een radiorede houden betreffende de kinderzegels. SI ff Naar wordt vernomen is mr. B. G. A. Smeets, directeur van de Rijks tuchtschool te Nijmegen, belast met het beheer en de leiding van de geïnterneerde Spanjaarden, die opgenomen zijn in de citadel te Gorcum. ff Koningin Elizabeth van België is gisteren uit Engeland te Oostende teruggekeerd. e Tengevolge van den mist is gisteren tus- schen Warschau en Loebliana de sneltrein WarschauLember op een stilstaanden goederentrein gereden. Een spoorwegbe ambte werd hierbij gedood, negen werden zwaar gewond. Vier van de gewonde be ambten verkeeren in levensgevaar. 9 9 Volgens berichten uit de Vereenigde Sta ten. heeft Sonja Henie Madison, Square Garden te New York gehuurd, waar zij in Januari a.s. onder eigen regie demonstra ties in het kunstrijden zal organiseeren. Zij wil voor dit doel een groep kunstrijders en -rijdsters van ongeveer zestig personen uit Hollywood naar New York brengen. De samen te stellen ijsrevue zal worden ge filmd. s Voor een automatiek aan het Times Square te New York (V. S.) heeft een bloedige vechtpartij plaats gehad tusschen de politie en ongeveer honderd postende stakers, die bezoekers het binnentreden wilden beletten. Twee politieagentèn wer den gewond en vijftig stakers gearresteerd. Het verkeer op het plein lag meer dan een uur stil. 9 De eerste vrouw, die door den krijgsraad te Jeruzalem (Palestina) is gevonnist, is gisteren tot tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld wegens het dragen van munitie en het in bezit hebben van een revolver. 9 9 3 Tijdens een discussie over een verkie zingskwestie in de provinciale vergadering van La Plata (Brazilië) heeft de afgevaar digde Bezzone zijn collega Chiapara door revolverschoten gedood. 9 5= 3 Tijdens de gistermiddag te Londen ge houden vergadering van het uitvoerend co mité van den „Wereldbond voor den vrede" werd met algemeene stemmen besloten over de geheele wereld een boycott te orga niseeren tegen Japansche waren. Deze actie zou op 1 Januari 1938 ingaan. 9 Gisteren is te Norton (V.S.) een auto door een trein gegrepen, waarbij de vijf inzittenden om het leven zijn gekomen. 3 In het Zwitsersche kanton Wallis zijn vier Italiaansche smokkelaars door een lawine overvallen. Drie van hen zijn om het leven gekomen, de vierde wist te ont komen. 3 9 3 Hedenochtend vroeg zijn nabij Acre (Pa lestina) twee Arabieren doodgeschoten. Een van hen was het dorpshoofd. Zij werden uit hun huis geroepen en op den drempel neergeschoten. woord voor het uitspreken van een korte pi'opagandarece. Spreker wees op de vele ellende die in dezen tijd nog in de wereld voorkomt. Toch 3s er echter ook iets grootsch, nl. de wor steling van personen die blijven gelooven in de kracht van hun idealen. De strijd van de drankbestrijders-vereeniging is voor een hoogere menschheid. Wij mogen het niet voor onze verant woording nemen, aldus spr., dat het le vensgeluk van velen wordt verwoest. Naar aanleiding van een dikwijls geuite opmerking dat het alcoholgebruik is ge daald wees spr. er op dat nog jaarlijks 120 millioen gulden hieraan wordt uitgegeven, d.i. meer dan het totaal bedrag der in komstenbelasting of de som die voor on derwijs wordt uitgetrokken. Xn dezen moei lijken tijd is het volgens spr. niet verant woord dat dit bedrag voor alcohol wordt uitgegeven. Naar spr.'s meening is de grootste factor van het minder gebruik van alcohol gelegen in het feit, dat men er geen geld meer voor heeft. Doch het verlangen naar alcohol is wakker gebleven. Daarom moet men volharden in den strijd, want bij een opleving zal men twee wegen kunnen inslaan, waarvan de eene Winterhanden Wintervoeten Winterteenen Doos 30 cent, Bij Apoth. en Drogist weer leidt naar het café. Bij het volgen van den anderen weg zal er integendeel meer geld beschikbaar komen voor hoog- noodige uitgaven voor het gezin. Spr. bood vervolgens mevr. P. Hubregtse en den heer C. Snoep, beiden leden van de afdeeling Vlissingen, een diploma en een eere-insigne aan daar zij thans 25 jaar op de bres hebben gestaan voor de geheelont houdersbeweging. Spr. wees er op, dat dit eigenlijk niet een persoonlijke huldiging was, doch een huldiging van het ideaal, een getuigenis van eerbied voor wat in die jaren is verricht. Nadat de heer Van Zaltbommel naar ■aanleiding van een en ander een felicita tiewoord van den voorzitter der Z.P.C. had voorgelezen, bracht de heer Snoep dank aan het hoofdbestuur en sprak nog enkele propagandistische woorden. Na een korte pauze vertelde de heer J. Broekert in een aardige voordracht den levensloop van Julius Caesar en nadat vervolgens de J.V.O. uit Vlissingen nog en kele leuke aangekleede liedjes ten gehoore had gebracht en de heer Broekert nog enkele imitaties had uitgevoerd, volgde het hoogtepunt van den avond de trekking. Over het resultaat der loterij is men zeer tevreden. De heer Van Zaltbommel sprak een slot woord. Loop der bevolking. GEVESTIGD: J. F. C. Brandt, rivierloods, Singelweg 8, van Berchem. J. de Jong, rivierloods, Paul Kruger- straat 58, van Berchem. F. P. M. v. d. BergOosterbaan, zonder, Scheldestraat 69, van Den Helder. S, Wielhouwer, matroos le kl., Paling- straat 42, van Den Helder. F. P. van Hulle, vakwerkman P.T.T., Irislaan 34, van Terneuzen. P. de Wispelaere, matroos, Nieuwstraat 49, van Amsterdam, A. Hamelink, machinist, Hendrikstraat 14, van Rotterdam. P. Groen, slager. Kromme Elleboog 7, van IJsselmonde. A. de Goedevan Dijke, zonder, Schelde straat 8, van Tholen. C. G. Verhoef, boekhouder, Wilhelmina- straat 10, van Gorinchem. C. A. P. Dellaert, ingenieur, Paul Kru- gerstraat 47, van Koudekerke. J. P. Bogaard, electro-monteur, Konings weg 5, van Terneuzen. J. P. Entink, caféhouder, Koudek. weg 115, van Zoutelande. D. E. Wolfert, machine-bankwerker, Ko ningsweg 5, van Terneuzen, M. J. v. Arenthals, bankwerker, Lam- brechtsenstraat 22, van Hontenisse. P. A. Sasse, constructiewerker, Tulpen laan 9, van Winschoten. J. Minneboo, lichtwachter-stuurman, Bou levard Bankert 14, van Den Helder. N. LouwsMeijers, zonder, Koudek. weg O. 78, van Koudekerke. J. v. Maaren, machine-bankwerker, Ka naalstraat 62, van Middelburg. J. de Witte, schilder, Zwanenb. weg 4, van Koudekerke. A. C. v. LoenenVolkmann, zonder, Kl. Kerkstraat 5, van O. en W. Souburg. C. J. Zwanenbeek, metaaldraaier, Verk. Quakkelaarstraat 103, van Leeuwarden. VERTROKKEN: A. J. E. Booden-Aerssens, zonder, Bosch- jeslaan 28, naar Soerabaja, A. Willemse, marinier le kl., Waaigat 1, naar Soerabaja. C. A. G. Reimann, slager, Walstraat 100, naar Berchem. A. F. C. Vanhoutte, zeeloods, CoosjeBus- kenstraat 74, naar Oostende. C. Joziasse, stoker K.M., Lampsinsstraat 13, naar O. en W. Souburg. T. Hartog, 11.-machinist N.S., Kanaal straat 140, naar Hengelo. C. T. A. v. Duinv. d. Velde, zonder, Glacisstraat 134, naar Maassluis. A. v. d. Linden, reiziger, Singelweg 8, naar Breda. J. H. v. d. Kop, adj.-commies P. T. en T., Scheldestraat 69, naar Haerlem. P. Pauwels, ijzergieter, Dijkstraat 89, naar O. en W. Souburg. J. J. v. d. Schaaf, zonder, Scheldestraat 50, naar Amsterdam. C. Leusen, werkman, J. de Moorstraat 15, naar Rotterdam. J. J. Aerssens, scheepmaker, Schuit- vaartgracht 75, naar Den Helder. G. M. Bakker, electro-technicus, Wage- naarstraat 2, naar Den Helder. D. Buurema, korp.-schrijver, Lambrecht- senstraat 9, naar Soerabaja. A. N. Schrakamp, luit. ter zee, Wacht schip, naar Amsterdam. J. A. v. Lare, machinist, Badhuisstraat 66, naar Soerabaja. G. W. ten Cate, onder-machinist N.S., R. Claeszenstraat 5, naar Eindhoven. M. J. Pothuizen, machine-bankwerker, Hobeinstraat 44, naar Utrecht. A. C. Alderlieste, korp.-machinist, Mar grietenlaan 27, naar Den Helder. L. Walrave, scheepmaker, Bonedijke- straat 16, naar Den Helder. A. Witsiers, sergt.-torpedomaker, Paul Krugerstraat 46, naar Den Helder. J. Huibregtse, werkman, Groote Markt 10, naar Middelburg. P. de Kraker, chauffeur, Badhuisstraat 47, naar Breda. M. E. Pieterse v. Wijck, geb. Maas, zon der, Singelweg 82, naar Koudekerke. C. J. Janse, onder-machinist N.S., Reinier Claeszenstraat 5, naar Amersfoort. J. A. Kuijpers, ll.-machinist N.S., Kanaal straat 140, naar Rotterdam. A. Vogel, electr. lasscher, Tulpenlaan 9, naar Koudekerke. J. v. d. Boomgaard, zonder, W. Bermweg 16, naar Koudekerke. P. A. Stalpers, kellner, Badhuisstraat 47, naar Tilburg. J. J. Bronder, matroos le kl., Molen straat 59, naar Den Helder. Machineschade opgeloopen. Het Engelsche motorschip „Parkstone", komende van Antwerpen is alhier binnen- geloopen ter reparatie van machineschade. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Ten behoeve van de vereeniging tot be vordering van de belangen van t.b.c.-pa- tiënten is over het geheele land in totaal 1'2 ton aan oude rijwielplaatjes e.d. inge zameld. Vanuit het gebouw dezer vereeni ging aan den Breedeweg s deze kostbare opbrengst Woensdag naar de plaats van bestemming vervoerd. Het regiment motorartillerie te Naarden herdacht Woensdag zgn 10-jarig bestaan, bij welke gelegenheid aan het regiment acht bazuinen met fanions werden aangeboden. Vlissingsch scheep vaar tnieuws. Aangekomen: „Mecklenburg" van Harwich (verwacht) Nederlandsch m.s. „Flying Welshman" van Great Yarmouth. Om te bunkeren: Nederlandsch s.s. „Tela" van Antwerpen Nederlandsche m.s. „Antares" en „Immanuel" van Ant werpen. Vertrokken: „Oranje Nassau" naar Harwich„Flying Welshman" en „Nejaco" naar Antwerpen„Riebo", „An ti ope", „Neelandia" en „Tromp" naar Lon den Rottum" naar Londen„Tela" naar Buenos Ayres. Besmettelijke ziekten. In de week van 5 tot en met 11 December kwamen in onze provincie 2 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. een geval van Poliomyelitis anterior acuta en een geval van roodvonk te Hoofdplaat. MIDDELBURG Fraude te Middelburg? Te Middelburg doen allerlei geruchten de ronde over ontdekte fraude-gevallen. Na onderzoek bleek het Dgbl. v. N.-Br, en Z. het volgende Tegen den directeur van den Reinigings dienst, den heer V. zijn allerlei beschuldi gingen gericht, welke nu door de Justitie onderzocht worden. Verschillende personen zijn reeds gehoordhet personeel van de Reiniging ze'f echter nog niet. Het gerucht, dat de heer V. geschorst is bleek niet juisthg is nog steeds in functie. Kleeren voor arme kinderen. Voor rekening der gemeente heeft de Vereeniging „Kindervoeding" aan 234 kin deren uit 120 gezinnen kleeren verstrekt en dit wel door hen bons te geven, die in be paalde winkels moeten worden besteed. Benoeming ïeeraar gymnasium. B. en W. stellen den Raad voor in de vacatureWiltink als Ïeeraar in de aardrijkskunde aan het gymnasium te be noemen den heer E. Mos, thans tijdelijk Ïeeraar en zulks met ingang van 1 Maart 1938. Kerstgetnlgenls-avond. Gisteravond hield de afdeeling Walen eren van „Kerk en Vrede" een Kerstgetuigenis- avond te Middelburg. Beide sprekers ds. Don en ds. Van den Hooff lieten uitko men, hoe de liefde van God, zooals die in het evangelie van Jezus Christus aan ons geopenbaard wordt, lijnrecht in tegenstel ling is, met de alom toenemende bewape ning en dat wij als Christenen, te getuigen hebben van de werkelijkheid van het evangelie en die van den oorlog en dat ook voor het Nederlandsche volk, slechts waarachtig heil gelegen is, door in ver trouwen op God, alle ongerechtigheid af te zweren, óók den oorlog. Tusschen het getuigenis van beide spre kers, werd nog een serie lichtbeelden ver toond, eerst over de verschrikking van den oorlog in de lucht, daarna een serie over opbouwend vredeswerk. Benoeming secretaris Voogdijraad. Bij Kon, besluit van 13 December 1937 is met ingang van 1 Januari 1938 benoemd tot secretaris van den Voogdijraad te Haar lem mejuffrouw mr. E. C. C. de Visser, thans secretaris van den Voogdijraad te Assen, vroeger te Middelburg woonachtig. OOST- EN WEST-SOUBURG Afloop verkoopingen. Notaris J. C. Blaupot ten Cate te Mid delburg heeft Woensdagmiddag in café „Dorpzicht" te O. en W.-Souburg publiek verkocht Woonhuis met tuin te O. en W.-Souburg aan de Middelburgsche straat 6, groot 1 a. 76 c.a. Kooper J. M. Marcusse q.q., aldaar, voor ƒ2180. 1.02.80 H.A. of 2 G. 186 R. bouwland, al daar, aan den Zandweg. Hooper P. Ovaa, aldaar, voor 1830. KOUDEKERKE Loop der bevolking. Gevestigd Mej. M. Jobse, E 379 van MiddelburgA. Schout, B 335 van Vlissingen mej. G. A. Köpke, D 45 van Middelburg mej. P. A. Ventevogel, E 398 van O. en W. Souburg C. I. Meliefste en gezin, B 464 van N. en St. Joosland mej. W. Simpelaarde Bree, A 188 van Bigge- kerke P. Rinth, C 31 van BoedapestJ. van den Boomgaard en gezin, E 235 van Vlissingen A. Vogel en gezin, E 233 van Vlissingen L. van Haveren en gezin, D 50 van Middelburg mej. N. van der Graaf, B 460 van Vlissingen. Vertrokken: C. A. P. Dellaert en gezin, E 308 naar Vlissingen J. C. E. Wijffels, E £08 naar VlissingenM. A. Terwoert, A 72 naar Utrechtmej. de wed. A. LouwsMegers, D 173 naar Vlissingen; mevr. A. F. M. MetzWemelsfelder en ge zin, C 33b naar Den Helder J. de Witte, B 186 naar VlissingenJ. J. de Kuijper, E 44 naar Iersekemej. A. van Valken burg, D 45 naar Eindhoven. GOES Luchtbescherming. In een gisteravond, door den burgemees ter geleide, vergadering werd besloten over te gaan tot oprichting van een afdeeling van de Ned. Vereen, voor Luchtbescher ming. Tot voorzitter werd gekozen de heer ir. C. Reedijk, tot secretaris de heer A. Hoeck en tot verdere bestuursleden de heeren J. H. B. Buthfer, H. v. d. Veen, A. Vermaire Krugers Dagneux en nog nader aan te wij zen afgevaardigden van den Chr. Vrouwen bond, den R. K. Volksbond, medischen kring, padvinders, Volharding, de Hanze en Handelsbelangen. ZIERIKZEE Aangehouden als verdacht van brandstichting. In verband met een Zondagavond jl. plaats gehad hebbenden brand in de woning van den schoenmaker S. te Zierikzee, vond de politie, die een onderzoek instelde, ter men. aanwezig den bewoner, genoemden S., aan te houden en aan de justitie te Middel burg voor te geleiden als verdacht van brandstichting. TERNEUZEN Aangehouden, Door de marechaussee te Sluiskil is aan gehouden zekere M., afkomstig uit Clinge (België), die er van verdacht wordt zich op meerdere plaatsen in Zeeuwsch-Vlaan- deren te hebben schuldig gemaakt aan openbare schennis der eerbaarheid. LANDBOUW EN VEETEELT Geneesmiddel tegen mond- en klauwzeer ontdekt? Een veehandelaar te Luik, (België) die reeds meer dan 30 jaar bijzondere be langstelling heeft gehad voor mond- en klauwzeer, kwade droes en andere ziekten van denzelfden aard, heeft kortgeleden een mengsel van kruiden ontdekt, waardoor het vee binnen acht dagen weder op de been zou worden gebracht. Eenige dagen geleden is hij er, volgens de „Vingtième Siècle", waaraan wij dit be richt ontleenen, in geslaagd, een brouwsel samen te stellen, dat de zieke dieren bin nen 24 uur zou genezen. Hij heeft het ge neesmiddel op zgn eigen vee toegepast en goede resultaten bereikt. Daar de uitvinder van het geneesmiddel geen veearts is, en in verbanu hiermede in België met het preparaat niet mag werken, heeft hij zich naar Frankrijk begeven, waar hij, te oordeelen naar de verklaringen van veeartsen, burgemeesters en veehande laren aldaar, eveneens uitstekende resulta ten heeft behaald. Hij heeft thans het ministerie van landbouw in kennis gesteld van zijn uitvinding, die door bevoegde be ambten zal worden onderzocht. In verband met het naderen van Kerst mis en Oudejaar wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat voor het winkelbedrijf de volgende regelingen zullen gelden WINKELSLUITING IN DE KERSTMISPERIODE. Voor winkels in het algemeen Van 18 tot en met 24 December mogen alle winkels tot 10 uur n.m. geopend zijn, behalve op Zondag 19 December behou dens hierna te noemen uitzonderingen moe ten op dien datum alle winkels gesloten zgn. De Kerstdagen vallen dit jaar op Zater dag en Zondag. Op Eersten Kerstdag mogen dus alle winkels tot 10 uur 's avonds geopend zijn. Op Tweeden Kerstdag geldt voor de meeste winkels de regeling, welke voor eiken Zondag geldt. Voor den verkoop van brood, ba/nket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te za- men met consumptie-ijs mogen op Zondag den Tweeden Kerstdag die winkels van 8 uur v.m. tot 8 uur nm. geopend zgn. Voor bepaalde branches Op Zondag 19 December gelden de ge wone uitzonderingsbepalingen voor den Zondag. Tevens mogen op Zondag 26 December, den Tweeden Kerstdag bloemenwinkels van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m. geopend zijn voor den verkoop van bloemen en planten, WINKELSLUITING IN VER BAND MET HET OUDEJAAR. Voor winkels in het algemeen Aangezien Oudejaarsdag ditmaal op Vrij dag valt, gelden do gewone sluitingsbepalin gen voor werkdagen. Voor bepaalde branches Bloemenwinkels mogen op 30 December tot 10 uur n.m. geopend zijn. Winkels, waarin uitsluitend, of in hoofdzaak een of meer der navolgende waren brood, banket suikerwerken, chocolade, al dan niet teza men met consumptie-ijs, ten verkoop in voorraad zgn (doch uitsluitend voor den verkoop dezer waren, tusschen 8 en 10 uur n.m.), alsmede winkels met slijtvergunning of volledige vergunning krachtens de Drankwet, mogen op 31 December tot 10 uur n.m. geopend zijn. ARBEIDS- EN RUSTTIJDEN. Voor winkels in het algemeen In afwijking van den normalen arbeids tijd van 9V2 uur per dag en 53 uren per week, mag in winkels door winkelperso neel van 18 jaar of ouder arbeid verricht worden gedurende 11 uren per dag en 62 uren per week op alle werkdagen in het tijdvak van 18 tot en met 24 December. Een verplichte nachtrust van minstens 9 uren moet daarbij in acht genomen worden. Tevens mag in hetzelfde tijdvak voor deze arbeiders afgeweken worden van het verbod van arbeiden na 8% uur n.m., mits niet later wordt gewerkt dan een half uur na het tijdstip, waarop de winkels voor het publiek gesloten moeten zgn (dat Is dus niet later dan half elf). Personen beneden den leeftijd van 18 jaar mogen echter geen arbeid verrichten vóór 8 uur v.m. en na 8 uur n.m. Voor bepaalde branches s Winkelpersoneel hoven 18-jarigen leeftijd mag bovendien, in afwijking van de nor male arbeidsregeling, in de ondergenoemde branches arbeid verrichten als volgt Winkels in brood, banket, suikerwerk en chocolade op 24 December gedurende ten hoogste 14 uren per dag, op 31 December gedurende ten hoogste 13 uren en in de week, waarin 31 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. Bloemerminkels op 22, 23, 24 en 30 December gedurende ten hoogste 14 uren per dag en in de week, waarin 30 December valt, gedurende ten hoogste 26 uren. Vischwlnkels op 30 December gedurende ten hoogste 11 uren en op 31 December gedurende ten hoogste 14 uren en in de week, waarin 31 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. Waar echter 31 December niet op Zater dag valt, zal de 14-uren arbeidstijd niet bereikt kunnen worden en is de verkoop gelegenheid dus beperkt tusschen 6 uur v.m. en 8 uur n.m. Dit is wel een tijdsruimte van 14 uren, doch daar moeten rusttij den af. Deze opmerking geldt echter weer niet als krachtens art 9 van de Winkelslui tingswet een ruimere verkoopgelegeriheid werd geschapen. Slagerswinkels Op 31 December gedurende ten hoogste 11 uren (dit geldt ook voor winkels in vleeschwaren). Slijterijen (winkels waarvoor een vergunning als bedoeld in art. 1, onder e of g der Drank wet geldt) op 31 December gedurende ten hoogste 11 uren. PLAATSELIJKE AFWIJKINGEN: In het vorenstaande is uiteraard geen rekening gehouden met afwijkingen van de winkelsluitingsregeling, welke door den art. 9 der Winkelsluitingswet of krachtens arta 9 der Winkelsluitingswet of krachtens de z.g. crisisregeling, zijn of worden vast gesteld. Is zoodanige verordening voor alle of bepaalde groepen van winkels tot stand gekomen, dan mag in die winkels de dagen, dat zg na 8 uur n.m. geopend zgn, gedu rende ten hoogste 11 uren per dag arbeid verricht worden. BIJZONDERE ADMINISTRATIEVE VOORSCHRIFTEN Tijdelijke afwijkingen van de arbeidslijst, in verband met vorenstaande uitzonde ringsregeling, kunnen ingevolge artikel 25 van het Winkelwerktijdenbesluit worden aangegeven door vermelding van de voor die dagen geldende regeling op een ge schrift, dat door den patroon of den be voegden chef wordt onderteekend en naast de arbeidslijst wordt gehangen. Inzending van nieuwe arbeidslijsten voor die enkele dagen is dus overbodig. Afschrift van het zoo juist genoemde geschrift behoeft niet aan de Arbeidsinspectie te worden gezon den.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2