KONING GUSTAAF V VAN ZWEDEN „JUBILEERT" BUITENLAND SPORT 27.400 te doen zijn bij een oefenduui van 8 maanden. Minister Van Dijk wees het amendement-Schil thuis namens de regee ring met de meeste beslistheid ai en liet ten aanzien van het amendement der katholieken (IJsselmuiden cum suis) de stemming aan de Kamer over, zij het ook, dat spr. aan het regeeringsvoorstel, dat geen beperking tot 5 jaren inhield, de voorkeur moest geven. De heer Van Hcuten (chr. democraat) noemde het amendement-LJsselmuiden een krijgslist om het verhoogde contingent erdoor te krijgen en was er daarom tegen. De heer d'Ansembourg (n.s.b.) wilde vasthouden aan het regeeringsvoorstel en stemde om die reden tegen het amende- ment-IJsselmuiden, dat daarop met 80 te gen 6 stemmen werd aangenomen. Het amendement-Schilthuis werd met 65 tegen 30 stemmen verworpen. Verder werd een amendement-Albarda, dat beoogde den eersten-oefenduur op zes maanden te stel len, met 70 tegen 25 stemmen verwoi*pen. De eindstemming ovër het dienstplicht- ontwerp werd uitgesteld tot Dinsdag a.s. in verband met de aangebrachte redactie wijzigingen. Bij de begrooting van het departement van koloniën bepleitte de heer IJzerman eenige waterleidingbelangen voor Surina me en eenige sociale voorzieningen op Curasao, Minister Weiter zegde overwe ging toe en wees er met gerechtvaardigde instemming op, dat Curagao vrijwel het eenige land is dat een sluitend budget heeft en dank zij de olie nog een kassaldo overhoudt. Deze begrooting werd zander hoofdelijke stemming goedgekeurd, waarna de vergadering tot vanmiddag werd verdaagd. Dezer dagen viert Koning Gustaaf V van Zweden zijn 30-jarig regeerings- jubileum. Op bijzonderen wenach van den Koning zullen geen officiuele fees telijkheden worden georganiseerd. Koning Gustaaf V van Zweden is onge twijfeld een van de meest beminde vorsten van het continent. Waar hij zich ook ver toont, op de stations en de pleinen der wereldsteden, op de tennisbanen van St. Moritz en Nice of in de jachthutten van 2gn Zweedsch vaderland overal weet hjj sympathie en vereering voor zich op te wekken. En zulks is niet in de laatste plaats een gevolg van het feit, dat hij, ondanks de vele moeilijkheden, welke aan zijn hoog ambt verbonden zijn, het lichaam zoo heeft weten te stalen, dat de bijna tachtigjarige nog steeds voor eiken ten niskampioen een niet te onderschatten te genpartij is. Toen Gustaaf V aan het einde van het jaar 1907 den troon zijner vader besteeg, maakte zich onmiddellijk een nieuwe geest van zakelijkheid van het Zweedsche hof roeester. De nieuwe koning liet zich niet „kronen". Pracht en praal stonden hem tegen en zoo liet hij den hofmaarschalk weten, dat hij er niet over dacht, het door koning Oscar zoozeer geliefde ceremonieel aan zich te daten voltrekken. Oude vormen werden over boord gegooid en bij de ope ning van het parlement werd het volgende arrangement getroffen De hermelijnen mantel werd als decoratie op de leuning van den troonzetel gelegd de kroon, het rijkszwaard en de insignes rustten op een taieltje, dat geheel onopvallend naast den troon stond. Het romantische tijdperk vacn koning Oscar behoorde voor goed tot het verleden en in de plaats daarvan ontstond het volkskoningsschap van een man, die als eerste burger van zijn staat lichaam en geest op voorbeeldige wijze onder tucht hield en zich tot devies koos „Met het volk voor het vaderland 1" Met de grootste nauwgezetheid vervult koning Gustaaf zijn regeeringszaken en representatieplichten. De ceremonieën bij ontvangsten, openingen van tentoonstellin gen en den Rijksdag, enz. doet hij ethter steeds met een droge zakelijkheid af. Van lange redevoeringen houdt hij al even wei nig als van groote feestmaaltijden sen timentaliteit behoort niet tot de eigen schappen van dezen monarch, die liever bij de kabinetszittingen in een gewonen bu reaustoel of op de tennisbaan als scheids rechter een nuchtere, maar treffende be slissing neemt. In tegenstelling met „Mis ter G.", zooals de koning op de interna tionale tennisbanen genoemd wordt, is zijn zoon, kroonprins Gustaaf Adolf, een vurig redenaar. Meer dan zijn vader schijnt hij de pathos van het huis Bernadotte geërfd te hebben. Koning Gustaaf als politicus. Daarbij mag men echter niet vergeten, dat koning Gustaaf ondanks alle nucbter- heid en zakelijkheid steeds een energiek en medesieepend leider van zijn volk ge weest is, indien het er om ging, vitale vraagstukken der natie tot een oplossing te brengen. Zijn verdienste was het, dat Zweden en de beide andere Scandinavische staten in den wereldoorlog neutraal geble ven ztfn. En evenzeer heeft men het aan hem te danken, dat het na Finland's los scheuring van Rusland niet tot een nieu wen „Noorschen oorlog" kwam. Toen ten slotte de Aalandeilanden tot een twistappel tusschen Zweden en Finland dreigden te worden, nam de koning het besluit tot een royale oplossing, die zoowel Zweden als Finland kon bevredigen.Dcor de er varingen gewaarschuwd, eischt koning Gustaaf van regeering en Rijksdag echter een sterk leger en bleef dit standpunt tot op den huidigen dag met groote taaiheid trouw. Deze compromislooze trouw is een van de uitstekendste eigenschappen van den particulier „Mister G." Toen zijn persoon lijke vriend, de ingenieur Quarnström, in de eerste regeeringsjaren van koning Gustaaf ziek werd, zat hij dagelijks min stens een uur aan het bed van. zijn sport- kameraad. En toen het Quarnström bijzon der slecht ging, bleef hij zelfs den geheelen morgen bij hem. Tegen den middag riepen dringende staatszaken hem echter naar el ders. Toen hij na een uur weer terugkeer de, was zijn vriend gestorven. Ook tegenover zijn gemalin en zijn kin' deren was de koning steeds vol liefde en opmerkzaamheid. Hij bezocht zijn echtge- noote, die in Italië herstel voor een zware ziekte zocht, minstens vier keeren per jaar. Europ.eesche beroemdheid heeft cle Zweedsche koning vooral als tennisspeler verworven. „Mister G." verrast nog op het oogenblik een ieder door de soepelheid zijner bewegingen, hij beheerscht zijn lichaam als een goed getraind, jong athleet en plaatst de ballen met groote strategie. Zoo is „Mr. G.", de sportieve, grijze ko ning tot een van de meest beminde tennis spelers van het contingent geworden. DE BELGISCHE KAMER EN SENAAT BIJEEN. De Belgische Kamer heeft gisteren met 148 stemmen voor en 7 onthoudingen de wet aangenomen, waarbij het stelsel der ouderdomspensioenen wordt gewijzigd. Vervolgens heeft de Kamer de behande ling van de begrooting van. onderwijs voortgezet. Zij heeft een lange rede van minister Hoste aangehoord. De Senaat is begonnen met de artikels- ge wij ze behandeling van het wetsontwerp inzake den doktorenstand. BELGISCH ONDEROFFICIER WEGENS SPIONNAGE GEARRESTEERD. De Belgische politie heeft een onderoffi cier van het tweede regiment luchtvaart troepen te Bierset gearresteerd, die ver dacht wordt van spionnage. Reeds eenigen tijd verdacht men een jonge vrouw te Brussel van spionnage voor rekening van een buitenlandsche mogend heid. Bij een in haar woning verrichte huis zoeking vond men verscheidene documen ten, alsmede een bewijs, dat zij betrekkin gen onderhoudt met een militair uit Luik. Ook werd een chèque van een vrij hoog be drag in besl-°g genomen. Het onderzoek, dat te Luik werd voort gezet, leidde tot de aanhouding van den on derofficier, wiens taak het was, kaarten op te stellen voo.* den generalen staf. De aan gehoudene is in verzekerde bewaring ge steld. Het onderzoek, waaromtrent het par ket de grootste geheimhouding betracht, wordt voortgezet. GRAAF DE GRUNNE GEEN SENATOR MEER VOOR REX. Bij den aanvang der vergadering van den Belgischen Senaat van gistermiddag heeft De Mont, de leider der Rexistische Se naatsfractie, verklaard, dat de Rexistische senator graaf De Grunne voortaan als on afhankelijk dient te worden beschouwd, daar de Rexistische fractie zich niet kan aansluiten bij de verklaringen, die De Grunne Woensdag in den Senaat heeft af gelegd. Hij zeide, dat de Grunne uit zijn eigen naam had gesproken en geen over leg had gepleegd met den Rex-leider De- grelle. De Grunne verklaarde, zich aan te- sluiten bij de conclusies van De Mont. MERKWAARDIGE BEMOEIZUCHT EENER REGEERING MET JOURNALISTIEKE KWESTIES. De Campagne, die de Joego-Slaviscne re geering veert tegen het leidende dagblad van Joego-Slavië, Politika, dreigt tot den ondergang van dit blad te leiden, aldus de Daily Telegraph and Morning Post uit Belgrado. De geheele oplage van Zondag van de Politika is in beslag genomen, omdat het blad te weinig plaats had ingeruimd aan het bezoek, dat minister-president Sto- jadinowitsj aan Rome heeft gebracht. Het is voor het eerst, dat een Joego- Slavisch blad gestraft is, omdiat bet voor een bericht te weinig ruimte beschikbaar heeft gesteld. De geheele oplage van Woensdag is in beslag genomen, omdat deze kritiek in hield op de besprekingen, die Stojadino- witsj met het Vaticaan heeft gevoerd. Een derde inbeslagneming beteekent, dat het voorgoed wordt verboden. De uitwijzing van den Renter- correspondent. Het feit, dat de Reuter-eorrespondent, Harrison, melding heeft gemaakt van de weglating door den censor van het „Mickey Mouse"-verhaaltje in de Politika is de aanleiding tot zijn uitwijzing. Harrison, die Belgrado Woensdag verla ten heeft, werd door tal van personen uit geleide gedaan. Aan het station bevonden zich o.a. bis schop Gregorowitsj, een lid der heilige synode, een aantal aanhangers der regee ring en vooraanstaande leiders der oppo sitie. Harrison laat zijn vrouw en twee kleine kinderen te Eelgrado achter tot zijn plan nen vaat staan, RUMOER IN DE FRANSCHE KAMER. De Fransche Kamer is gisteren begon nen met de bespreking van de begroeting van justitie. De links-republikein Berenger, die onder veel tumult toespelingen maakte op personen, die in verband met de Csar- affaire gearresteerd zijn, verklaarde er over verontwaardigd te zijn, dat men oor logshelden de behandeling van moorde naars en hoosdoeners doet ondergaan. Toen Berenger over generaal Duseigneur wilde spreken, schreeuwde de communist Cor- navin„Dat is een schavuit". Het rumoer bedaarde pas, toen de voorzitter de Kamer tot de orde riep. Berenger werd aan het einde van zijn toespraak langdurig door rechts en centrum toegejuicht, terwijl de communisten opnieuw lawaai maaxten. Vincent Auriol antwoordde op de inter pellatie van Berenger. Hij zeide, dat het niet aan hem, doch aan den rechter van onderzoek staat, te beslissen over voorloo- pige invrijheidstelling. Overigens moet de gelijkheid van alle burgers in acht geno men worden. Degenen, die in verband met de Csar-affaire in staat van beschuldiging gesteld zijn, worden vervolgd wegens ver- eeniging met kwaadwillige bedoelingen en het in bezit hebben van wapenen voor een burgeroorlog. Het parket moet de verhoo- ren voort zetten en de minister kan geen pressie op den rechter van onderzoek oefe nen. De zaak met de oud-strijders is pijn lijk, aldus Auriol. De gezondheidstoestand van Duseigneur zal door dokters onder zocht worden. DE A.S. GROOTE REDEVOERING VAN MUSSOLINI. In den nacht van Zaterdag op Zondag zullen te Rome (Italië) groote volksverza melingen worden georganiseerd om de be volking gelegenheid te geven de luisteren naar de verklaringen, die Mussolini na af loop van de zitting van den Grooten Fascis- tischen Raad zal houden. OVERSTROOMINGEN BEMOEILIJKEN DE KRIJGSVERRICHTINGEN IN SPANJE. De onafgebroken regenval der laatste dagen heeft ernstige overstroomingen in Opper-Aragon en in het Ebrodal veroor zaakt. De regeeringstroepen moesten de ondergeloopen stellingen verlaten en naar hooger gelegen liniën terugtrekken. Ten zuidoosten van Saragossa heeft het water van de Ebro veel schade aangericht in het dal, tusschen Pin-a en Saragossa. Vele loopgraven moesten worden ontruimd. Rechtsche bombardementen. In zijn toespraak heeft generaal Queipo de Llano gisteravond medegedeeld, dat rechtsche vliegtuigen in antwoord op het bombardement, waarvan Palma de Major ca het doelwit was, het vliegveld van Maih'on (eiland Minorca) hebben gebom bardeerd. De haven van Barcelona werd eveneens gebombardeerd. Moeilijkheden met de „Celtic Star". Het Britsche stoomschip „Celtic Star", dat van Zuid-Amerikaansche havens met een lading vleesch op weg was naar ha vens op het onder contröle der Spaar.sche regeering staande gebied kon zijn reis niet voortzetten, daar 27 personen van de uit 57 koppen bestaande Britsche bemanning wei gerden de reis voort te zetten wegens de bestemming. Algemeen gelooft men, dat schepen van Franco mijnen hebben gelegd in de buurt van Barcelona, Valencia en Cartagena. Arrestatie in verband met Juanola- affaire. Uit Perpignan (Frankrijk) werd gisteren vernomen, dat de karabinier, die op 0 De cember den Franschman Juanola heeft ge dood, door de Spaansche autoriteiten is gearresteerd. Hij zal met zijn beide mede plichtigen op transport gesteld worden naar Barcelona. HET TERRORISME IN PALESTINA. Een terrorist te Haifa (Palestina) is gisteren gevlucht, terwijl hij zijn revolver leegschoot op hem achtervolgende perso nen. Deze man werd betrapt op het oogen blik, dat hij een bom wilde werpen. Een jonge jood werd ernstig door kogels gewond. In een andere wijk is een bom ontploft zender evenwel schade te veroorzaken Bij Nazareth hebben militairen een huis vernield, dat door personen was bezet, die er van verdacht werden onlangs een auto bus te hebben aangevallen. SCHAKEN: Ook de 27ste partij van de match EuweAljechin remise. De 27ste partij van de match tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin, die gisteravond te Amsterdam werd gespeeld, eindigde na 28 zetten in remise. De stand is thans Aljechin 16i/2 punt, Euwe 10>/2 punt. De 28ste partU wordt Zondag 12 Decem ber a.s. eveneens te Amsterdam gespeeld. Toen dó vorige partij binnen dertig zet ten een vreedzaam einde vond, nadat al lerlei interessante wendingen de bezoekers geruimen tyd in spanning had gehouden, konden wjj geen aanleiding vinden, een op merking wat betreft den strijdlust der bei de meesters te plaatsen, doch na deze 27ste partij, schrijft de heer Lod. Prins, gelooven wij niet meer in de toevalligheid van bin nen dre uren bereikte remises. Er is geen twijfel aande spelers kun nen met den besten wil van de wereld niet meer de geweldige energie opbrengen, die men zich herinnert uit de periode der match, waarin heiden nog het gevoel kon den hebben dat het „om h""1 leven" ging. Zeker, de partij van Donderdag is voor treffelijk gespeeld en het is vaker voorge komen, dat Euwe een, openingsvoordeel niet kon realiseeren, doch er ontbreekt iets in dit conventioneele slot der match, dat het gedeelte tot -n mot, laten wij zeggen de 24ste partij niet alleen rechtvaardigde, doch er tevens die bovenmenschelijke spanning aan verleende, welke honderden bezoekers naar de zittingen trok de innerlijke nood zaak. Onder zulke omstandigheden verdient echter deze ondanks alles interessante par tij niet minder onze bewondering. KORFBAL: Wintercompetitie Z.K.B. Wijziging wedstrijdprogramma Af deeling I, 2 e klasse Swift III—H.B.S. II wordt verwangen door: H.B.S. II—H.B.S. I. LUCHTVAART Dornier vliegbooten voor Indië. De Dornier-vliegtuigfabrieken te Fried- ricbshafen deelen voor het eerst eenige bij zonderheden mede over de driemotorige Dornier Do-24 vliegboot, die in opdracht der Nederlandsche regeering ontwikkeld werd en waarvan een serie is besteld. De eerste vliegboot van dit type is eeni gen tijd geleden geleverd en reeds naar Nederlandsch-Indië verscheept. Tijdens de proefvluchten van dit toestel is gebleken, dat de snelheid die de Do-24 ontwikkelt, grooter is dan de bekende prestaties. Bo vendien hebben proeven op de Noordzee de buitengewone zeewaardigheid van dit toe stel aangetoond. Windsterkten tusschen 1218 m. per seconde met den daarbij be hoorenden zwaren zeegang werden door het toestel schitterend doorstaan. In zijn uiterlijk is de Do 24 een typische Dornierboot. De aërodynamische zeer fraai gevormde romp draagt aan beide zijden de bekende Dornier zeevleugels, die voor de stabiliteit op het water zorgen. De. indeeling van het vliegtuig is als volgtIn den boeg van het toestel is een geschutstoren, waarachter zich de volko men gesloten stuurhut bevindt, gevolgd door de cabine voor de navigatie en de radio waarachter de ruimten gelegen zijn voor het verblijf der bemanning met slaap gelegenheid. Hierachter bevindt zich aan den bovenkant van den romp een tweede geschutstoren, terwijl een derde gebouwd is in de uiterste punt van den romp achter het hoogteroer. Deze inrichting geeft het toestel niet alleen een groote gevechts kracht, doch de uitrusting der voor de be manning bestemde cabine maakt het mo gelijk om de boot op grooten afstand van haar basis te gebruiken, waarbij zij onaf hankelijk is van een steunpunt op het land. De vleugels zijn met den romp ver bonden door middel van een eenvoudig samenstel van spanten. In den vleugelneus zijn drie met lucht gekoelde motoren ge monteerd, die een vermogen van 700 tot 900 p.k. ontwikkelen en bekleed zijn met N.A.C.A.-kappen. De vleugel bestaat uit een rechthoekig middelstuk, waaraan de motorgondels be vestigd zijn en de beide trapeze- en pijl vormige vleugelpunten. Ter vermindering van de start- en- landingssnelheid bevindt zich een landingsklap aan de achterzijde, van het middelstuk van den vleugel. Bo vendien kunnen de ailerons, die van het gespleten typ^ zijn, eveneens als klappen gebruikt worden bij start en landing. Aan het einde van den romp zit het stabilisatie- vlak met het hoogteroer. Het stabilo kan tijdens de vlucht versteld worden. Aan de uiteindr i van het stabilo zitten de twee kielvlakken met twee richtingroeren. De vliegboot is geheel van metaal ge bouwd de romp en de vleugels hebben een huid van dural. De benzinetanks bevinden zich in den vleugel en in de zeevleugels van de boot. Hier volgen eenige bijzonderheden om trent afmetingen en prestaties vlucht 27 m., totale lengte van de vliegboot 22 m., vleugeloppervlak 108 m2, totaal gewicht 13.500 kg., maximum-snelheid afhankelijk van de sterkte der motoren 315 tot 340 km per uur, werkingssfeer ruim 3500 k*n- IJsvorming oorzaak van het verongelukken van P^oïscb vliegtuig. Het door een commissie van deskundigen ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, dat het verongelukken van het Poolsche Dou- glas-vliegtuig in Bulgarije te wijten is aan ijsvorming, waardoor het toestel hoogte verloor en tegen een berg vloog. SCHEEPVaARTBERJCHTEN Veerboot gestrand. De veerboot „Preussen" die de verbin ding onderhoudt tusschen Trelleborg en Sassnitz (Duitschland), is vannacht tijdens een sneeuwstorm by Stubbenkammer op een rots geloopen. Naar de spoorwegdi rectie te Stettin mededeelt, bestaat voor het schip geen onmiddellijk gevaar, daar de storm geluwd is. Aan boord bevinden zich geen passagiers en de bemanning is onge deerd. NEDERLANDSGH PASSAGIERS VRACHTSCHIP „ALDABI" IN BRAZILIË OP EEN ROTS GELOOPEN. Voor de opvarenden geen gevaar. Het Nederlandsche stoomschip „Aldabd" van Van Nievelt, Goudriaan en Co. te Rot terdam is gisteren op weg van Buenos Ayres naar Rotterdam nabij Kaap Santa Marta (Brazilië) op een rots geloopen. Ruim 1 en 2 staan onder water. Voor de bemanning bestaat geen gevaar. De „Aldabi" is een passagiers-vracht schip van de RotterdamZuid-Amerika lijn. Het schip i3 in 1921 te Hamburg ge bouwd en meet 4946 bruto reg. ton. De „VLISSINGSCHE COURANT" B «taat dag en nacht In TELEX- Kö verbinding met de grootste bin- Mt oen- en buitenlandsche persbureaux. |f Haar nieuws ia tot de laatste minuut „Bil' 9 RECHTSZAKEN Haarlemsche jongens naar Spanje. Tegen ronselaar één maand geëischt. De Haarlemsche rechtbank behandelde gistermiddag een zaak tegen den Haarlem mer Van S., wien ten laste was gelegd, dat hij zonder toestemming van de Koningin personen voor den vreemden krijgsdienst had aangeworven, subsidiair daartoe be middeling bad verleend. Verdachte, die bestuurslid was van de afdeeling Haarlem der communistische partij, kwam in April in contact met twee Haarlemsche jongens, D. D. en J. R., wie h\j eerst geld had gegeven voor het aan vragen van bewijzen van Nederlanderschap en later 30 reisgeld. Als getuige werd eerst de 19-jarige chauffeur D. D. gehoord. Hij verklaarde dat Van S. hem werk beloofd had als chauffeur bjj een fabriek in Spanje. Over deelneming aan den krijgsdienst was niet gesproken. Wel had verdachte hem gewaax-schuwd „dat er wel eens een paar bommen konden ver dwalen". In Spanje kreeg getuige een uni form en moest bij met een ongeladen ge weer op schildwacht staan bij een auto. Toen hij hiertegen protesteerde, liet men hem met een vrachtauto bouwmaterialen vervoeren. Op zekeren dag werd hem ech ter gezegd, dat hij naar het front moest. H\j liep weg, doch werd weer gepakt, omdat men hem voor een spion aanzag. De andere getuige, de 22-jarige loodgie ter j, R. verklaarde, dat verdachte hem een plaats bij de „Hollandsche brigade" in Spanje had beloofd. Hij was echter drie weken lang chauffeur op een vrachtauto geweest moest daarna naar het front. De officier van justitie achtte niet bewe zen, dat Van S. de getuigen voor den vreemden krijgsdienst had aangeworven, maar wel, dat hij een bemiddelende rol had gespeeld. Hij eisc1 'e een maand gevange nisstraf. De verdediger, mr. S. de Jong, betoogde o.a. dat verdachte slechts hulp heeft ver leend aan jonge mannen, die zonder eenige pressie besloten waren naar Spanje te gaan. Hij he- "t geen enkel voordeel van deze bemiddeling genoten en mag ook geen ronselaar genoemd worden, want hij heeft hen niet voor den krijgsdienst aangewor ven. Bovendien is geenszins bewezen, dat de getuigen werkelijk in Spaanschen krijgsdienst zijn geweest. Pleiter vroeg dan ook vrijspraak. De rechtbank zal op 23 De cember uitspraak doen. Na afloop van de zitting werd de getui ge D. D. in arrest gesteld, daar hij zich door de reis naar Spanje had onttrokken aan de voorwaarden van een voorwaarde lijke veroordeeling tot vijf maanden ge vangenisstraf, welke de rechtbank hem in het begin van dit jaar had opgelegd we gens looddiefstallen. Geknoei met oormerken van varkens. In den loop van de jaren 1936 en 1937 hebben ambtenaren van de landbouw-crisis- wet herhaaldelijk varkens aangetroffen, o.a; bij exportslagerijen, welke voorzien bleken te zijn van valsche oormerken. Een uitgebreid onderzoek, dat werd in gesteld, leidde tenslotte naar den koopman A. J. L. te Midwolde. Bij dezen werd ook een tatoueertang, waarmede het merken geschiedde, in beslag genomen. Gisteren heeft h\j zich voor de Groningsche recht bank moeten verantwoorden. Met hem hebben terechtgestaan de koop man S. M. uit Groningen, die de varkens voor hem verkocht en de marktkoopman B. A. P. uit Amsterdam, die de tatoueer tang en de benoodigde letters heeft gele verd. Tegen de eerste twee verdachten heeft het O.M. één jaar gevangenisstraf geëischt en tegen den derden zes maanden. Uitspraak over een week. Bankbiljetten vervaJseht. De Rotterdamsche rechtbank heeft gis teren een strafzaak tegen den 35-jangen werkman J. B., thans gedetineerd, met gesloten deuren behandeld. De rnan moest terechtstaan ter zake van het feit, dat hij twee bankbiljetten van 10 verva'scht bad. Het O.M., waargenomen door mr. Wil- brenninck, eischte 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. De verdediger mr. L. v. d. Berg, pleitte u'terste clementie. Uitspraak 23 December.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 6