WAT GEEFT DE RADIO MR MiÉ Drrr xlif* WN[ )tf> GEMENGD NIEUWS Het Japansch-Chiaeesche conflict Van een bouwwerk ge vallen. Toeü de 23-jarige arbeider W. G. B., afkomstig uit Gorkum, Zaterdag bezig was met het ophijschen van een ijze ren bint bij een bouwwerk aan de Lulofs- straat te Den Haag, brak plotseling de balk, waarop hij zich bevond, waardoor de arbeider van een hoogte van ongeveer ze ven meter omlaag stortte. Met een bekken-fractuur en een hersen schudding is hij door den geneeskundigen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde overgebracht. Zijn toestand is ernstig. .Mysterieuze vondst te Rotterdam. In den loop van Vrij dagavond heeft men in de Lange Toren straat te Rotterdam een vondst gedaan. Voor het pand van den bodedienst Burg graaf zag de ondernemer een pakje liggen, dat naar hij vermoedde, van een der be stelauto's was gevallen. De heer Burggraaf had al spoedig ont dekt, dat het niet van zgn dienst afkomstig kon zijn, omdat er geen adres op was ge plakt. Bij opening vond men een pantalon en eenige onderkleedmg van een mansper soon, die danig besmeurd waren met bloed. Direct is van de vondst kennis gegeven aan de politie, die echter niets heeft kun nen ontdekken, dat op misdrijf wijst. De politie heeft het pak in beslag genomen en naar het bureau Witte de Withstraat over gebracht Zaterdagmorgen heeft de zeden- dienst het pakje onderzocht, maar er niets bijzonders aan kunnen ontdekken. Thans zal onderzocht worden of bet in derdaad menschenbloed i3, dat aan de klee- ren kleeft Het is namelijk nog mogelijk, dat Iemand een konijn heeft geslacht en op deze ma nier een misplaatste grap heeft willen uit halen. Inbraak. Vrijdagnacht is inge broken in het kantoor van de N.V. Ned. industrie voor dierlijke producten S. van Hessen en Zoon aan den Keileweg te Rot terdam. De dieven, die waarschijnlijk ge tweeën zijn gekomen, hebben aan een der zijgevels een raam opgeschoven en zijn zoo binnengekomen. Alles is overhoop gehaald. De brandkast in het kantoor is openge broken. Er wordt een bedrag van 700 vermist. Brandkast opengebro- k e n. Door middel van valsche sleutels heeft men zich Vrijdagnacht toegang ver schaft tot het kantoor van de firma D. B. aan de Kipstraat te Rotterdam. Een brand kast is opengebroken. Een bedrag van 800 aan contant geld wordt vermist. Van de dieven heeft men geen spoor kunnen ont dekken. Vechtpartij, tusschen Scheveningsche- en Pool- sche visschers. In een café aan de Nieuwe Binnenhaven te Den Haag kreeg Zaterdagavond een zevental Poolscüe vis schers ruzie met eenige Scheveningers. Allen waren onder drankinvloed. De twist werd eenigen tijd later op den Schokker- weg voortgezet. Messen kwamen er bij te pas en er ontstond een hevige vechtpartij. Hiervan werd de 34-jarige Scheveningsche visscher J. B. het slachtoffer. Een der Po len stak hem met een mes in den buik en alhoewel de wonde zich aanvankelijk ern stig liet aanzien, kon na een onderzoek ge lukkig worden vastgesteld, dat geen edele deelen waren getroffen. Na verbonden te zijn, kon de man zich op eigen gelegenheid naar huis begeven. Een der Poolsche visschers werd voor een verhoor naar een politiebureau overge bracht. Het is nog niet komen vast te staan wie van de Polen het mes gestoken heeft. Brand te Eindhoven.- Zaterdagavond ontstond door onbekende oorzaak brand op de bovenverdieping van de bakkerij van M. van de Laar aan de Orchideeenstraat te Eindhoven. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, doch de brandweer wist het vuur vrij spoedig te blusschen. Desniettemin verbrandden de geheele bovenverdieping en het dak. Bene den kreeg de winkel zoodanige waterscha de, dat het bedrgf niet kan worden voort gezet. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. Bovendien is bakker van de Laar tegen bedrijfsschade verze kerd. Spaansche vluchtelin gen worden vermist. In ho tel Figi te Zeist verbleven sedert Juli ne gen Spaansche vluchtelingen. Deze waren bij het uitbreken van den burgeroorlog uit vrees voor de linksche overheersching uit het land gevlucht en hadden in ons land een onderdak gevonden. Zij hebben daarbij hun eerewoord gegeven, dat zij het land niet zullen verlaten. Daar zes der mannen reeds verscheidene dagen niet in Zeist zgn teruggekeerd, vreest de vreemdelingenpolitie, dat zg hun woord gebroken hebben en op weg zgn ge gaan naar hun vaderland. Per radio werd inmiddels hun opsporing en voorgeleiding verzocht. De directie van het hotel deelde mede, dat het nog niet vaststaat, dat deze mannen het land verlaten hebben. Zij had den een groote bewegingsvrijheid en het kwam wel meer voor, dat zij eenige dagen Zeist verlieten om elders in het land bij kennissen op bezoek te gaan. Gisteravond waren zij nog niet in het hotel terugge keerd. Volgens afspraak vervoegden de ne gen Spanjaarden zich iederen Maandag op het bureau van politie te Zeist. Dit was dan ook vrijwel de eenige controle die men op deze menschen had. Men vertrouwde op hun eerewoord, vooral daar het hier voor aanstaande industrieelen en diplomaten betrof, van wie men niet kon verwachten, dat zij hun woord tegenover de Nederland- sche regeering zouden breken. Men wacht thans af of zij zich vandaag volgens de af spraak, bij de Zeister politie zullen melden. s Ds regeeringspersdienst meldt naar aan leiding van deze ontvluchting nog het vol gende Blijkens berichten over de ontvluchting van ©en aantal hier te lande geïnterneerde Spanjaarden, bestaat er misverstand om trent de omstandigheden, waaronder deze hier te lande vertoefden. De Spanjaarden, welke hier asyl hebben gevonden, behoorden tot de groep der recht- schen, welke kort na het uitbreken van den burgeroorlog hun toevlucht in de Neder- landsche legatie te Madrid hebben gezocht. Nr de verplaatsing van de Spaansche re- geering naar Valencia heeft de Nederland- sche regeering van haar gedaan gekregen, dat de weerbare mannen onder de in het gezantschap verblijf houdende vluchtelin gen, die naar Nederland wenschten te wor den gebracht, hiertoe toestemming verkre gen, waarbij de Nederlandsche regeering zich tegenover de Spaansche regeering ver bond maatregelen te nemen, ter voorkoming dat zij Nederland zouden verlaten. Teneinde hun niettemin, binnen Neder land bewegingsvrijheid te kunnen toestaan, heeft onze regeering hen op eerewoord schriftelijk aan haar doen beloven van elke poging tot ontvluchting af te zien. Na de eerste gevallen van ontvluchting, welke desniettegenstaande hebben plaats gevonden, zijn allen onder dagelijksche po- l'tiecontróle geplaatst. Enkele maanden is deze regeling gehandhaafd, waarna zij op aandrang der betrokkenen minder streng is gemaakt. Toen bovendien d- Franco-re- geering zelve den geïnterneerden had ge maand him beloften na te komen, is het toezicht tot een zuiver administratieve con- tröle teruggebracht, met dien verstande, dat met een aanmelding eens per week ge noegen werd genomen. De nieuwe ontvluchtingsgevallen hebben ar nleiding gegeven de dagelijksche aan melding wederom voor te schrijven, gepaard met het verbod de woonplaats te verlaten. Uit den aard zijn alle maatregelen tot opsporing van de vluchtelingen genomen. Gelijk uit het bovenstaande blijkt, was hetgeen hier opnieuw geschiedde niet het verbreken van een belofte der geïnterneer den aan de regeering van Valencia, doch hun aan de Nederlandsche regeering ge geven eerewoord. Met de non-interventie-overeenkomst heeft deze zaak niets uit te staan. Te water geraakt. Za terdagmiddag is te Amsterdam de 18-jari- ge P. W. R., met de transportfiets, welke hij bestuurde, door onverklaarbare oorzaak in het water van de Rechtboomsloot gere den. Onmiddellijk schoten voorbijgangers toe die den drenkeling, benevens zijn fiets, op het droge wisten te brengen. Door de koude bevangen raakte de jongeman toen bewusteloos, waarop hij naar het Binnen gasthuis is vervoerd. Het te Amsterdam ge schaakte meisje. De vermis sing van de 20-jarige mej. Leyendeckers uit de ouderlijke woning aan de 2e Atjeh- straat te Amsterdam, van wie men veron derstelde dat zij geschaakt was, is op een andere wijze tot een oplossing gekomen dan men verwachtte. Vrijdagavond laat is het in bedoeld huis aan de Atjehstraat tot een twist gekomen, toen het „geschaakte" meisje, in gezelschap van een van de beide mannen, die van schaking verdacht wer den, onverwacht was teruggekeerd. Haar terugkeer, waarvan de ouders de politie onkundig hadden gelaten, bleek namelijk voor haar beide broers aanleiding tot on- eenigheid te zijn, waarbij de een door den ander uit het huis werd verwijderd. Deze verschafte zich in den winkel, waar hij werkzaam was, een zakmes en keerde naar huis terug. Op het trapportaal kwam het evenwel reeds tot een worsteling, waarbij een van de broers door een messteek licht werd gewond. De politie was spoedig van een en ander op de hoogte en arresteerde den steeklusti- gen jongeman. Na verhoor is hij weer op vrije voeten gesteld. Autobotsing te Amster dam. Op den hoek van den Middenweg en den Nieuweweg te Amsterdam zijn gis termorgen een melkauto en een personen auto met elkaar in botsing gekomen. De personenauto kwam uit de richting Diemen en reed naar de stad. De melkauto reed den Nieuweweg af en wilde de richting Diemen afslaan. Bij de botsmg liep de bestuurder van de personenauto een Hilversummer lichte verwondingen op. De auto werd zeer ernstig beschadigd en ook de melk auto kwam er niet zonder schade af. Twee honderd liter melk ging verloren. De be stuurder van de eerstgenoemde auto is ter plaatse verbonden, waarna hij naar zijn woonplaats kon terugkeeren. Kolendampvergiftiging te Lunteren. Twee oude men schen te Lunteren, de 85-jarige S. B. en zijn 60-jarige dochter, zijn door kolendamp vergiftiging bijna 24 uur bewusteloos ge weest. Gelukkig hebben omwonenden be merkt, dat er iets niet in orde was en dank zij dit ingrijpen, zijn de beide oude men schen thans weer bijna geheel hersteld. Leveranciers kregen Zaterdag geen ant woord op hun herhaald bellen. Zij schonken hieraan echter geen aandacht, in de ver onderstelling, dat de bewoners uit zouden zijn. Toen men des avonds evenwel nog geen leven in de woning bespeurde, hebben omwonenden zich toegang verschaft en vonden den ouden heer en zijn dochter in bewusteloozen toestand. Na door een geneesheer te zijn behan deld, bleken de slachtoffers er niet zoo ern stig aan toe te zijn, daar nog juist bijtijds frissche lucht was binnengekomen. Beiden verklaarden niets bijzonders bespeurd te hebben. Reeks diefstallen op gehelderd. De politie te Lunte ren heeft gisteren den dader weten op te sporen van de reek3 diefstallen, die daar sedert een half jaar vrij regelmatig wer den gepleegd. Dezen zomer werd bij een electricien zelfs viermaal achtereen inge broken, waarbij in totaal een bedrag van ongeveer tweehonderd gulden werd ver mist. Ondanks ijverige nasporingen van de politie, werd geen spoor van den dader ontdekt. De laatste veertien dagen werden wederom eenige diefstallen gepleegd. Toen de heer M. Zaterdagochtend bemerkte even eens met een bezoek te zijn vereerd en een bedrag van honderd gulden miste, greep de politie, die nu sterke vermoedens had ge kregen, krachtig in en arresteerde den ver- moedelijken dader, den 17-jarigen G. H. uit Amersfoort, die meermalen in Lunteren logeerde, toevallig juist in den tijd dat de diefstallen werden gepleegd. De jeugdige verdachte heeft een volledige bekentenis afgelegd. Reeds eerder waren van H. vin gerafdrukken genomen, doch deze kwamen niet overeen met die, welke door de politie waren gevonden. Vermoed wordt nu, dat H. een medeplichtige heeft gehad. Hierover heeft hij zich echter nog niet willen uit laten. Drie circuspaarden door electrischen stroom om het leven gekomen. In een der stal len van het circus Van Bever, dat aan den Slingerweg te Breda z(jn winterkwartier heeft opgeslagen, is Vrijdagavond een ern stig ongeluk gebeurd. Vermoedelijk is bij het verrijden van een der circuswagens de rubberbekleeding van een der electriscbe voedingskabel3 ten deele afgescheurd, zoodat de ijzeren stan gen, waaraan 32 paarden stonden vastge bonden met kettingen, onder stroom kwa men te staan, meldt de Tijd. Drie paarden vielen dadelijk dood neer. terwijl de andere ineenzakten of in doods angst met het hoofd tegen den muur vlo gen, waarbij zij verschillende verwondingen aan hoofd en oogen opliepen. De dieren lagen als een verward kluwen dooreen. Terstond werd de electrische stroom uitgeschakeld en voorzichtig wer den de paarden overeind geholpen Het circus heeft door het gebeurde groote schade geleden, aangezien niet alles tegen brandschade verzekerd is. De strijd tegen malaria. O. Magidson, doctor in de chemische wetenschappen heeft met zijn assistent A. Grigorofskij in het centrale chemisch-phar- maceutische laboratorium te Moskou (Rus land) tallooze proefnemingen gedaan met akrichine, en ongeveer vijftig nieuwe sa menstellingen, o.m. „Akrichine 8", ge vormd. De geneeskracht van een preparaat akri chine overtreft zevenvoudig de werkzaam heid van kinine, terwijl een preparaat „Akrichine 8" weer 20 procent krachtiger blijkt te zijn dan akrichine. Een gasmasker reden tot echtscheiding. Een Praag- sche vrouw wenscht echtscheiding omdat haar man haar de laatste zes maanden ge dwongen heeft in bed een gasmasker te dragen. De echtgenoot is in den wereldoorlog tweemaal gegast en zijn vrouw beweert, dat hij voortdurend vreest tijdens een lucht- raid weer gegast te worden. Hg acht het dragen van een gasmasker nog niet safe genoeg en daarom laat hij ook nog een gasvrrjen kelder onder zijn huis bouwen, ofschoon bg eigenlijk geen geld genoeg heeft om dit te betalen. Naar aanleiding van het verzoek van de vrouw om echtscheiding verklaarde de man, dat het duizendmaal beter is twee of drie maal per week met een gasmasker naar bed te gaan, daar men er dan aan ge went, dan bij een aanval door gifgas ge dood te worden. HOOGWATER TE VLISSINGEN December Dinsdag 7 3.29 15.54 Woensdag 8 4.06 16.45 De opmarsch naar Nanking hervat. De Japansche troepen hebben Zaterdag, nadat versterkingen waren aangekomen, den opmarsch naar Nanking hervat. De voorhoede staat ten westen van Tangjang en Lrjang. Het schijnt, dat de Japanneezen Tsinkiang aan de Jangtse rechts laten lig gen, het vliegveld te Nanking is gebombar deerd door vliegtuigen. Volgens Chineesche berichten hebben de Japanneezen het eiland Sjangwan ten zuid westen van Hongkong bezet. Vandaag hebben negen Japansche vlieg tuigen het vliegveld van het Ming-paleis, dat binnen de stad is gelegen, gebombar deerd en vernield. Een benzine-opslagplaats vloog in de lucht, terwijl zes huizen, die in de nabijheid stonden werden vernield. J&r vielen geen slachtoffers. De Chineesche troepen, die Nanking verdedigen, hebben het zwaar te verantwoorden. Het is zeer koud en zg hebben geen warme kleeding en weinig levensmiddelen. Soldaten pa trouilleeren door de straten van Nanking, waar de krijgswet is afgekondigd. Plunde raars in de havenwijken vormen een gevaar te meer. Men vreest, dat de ongediscipli neerde soldaten zullen trachten de stad te flIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIl 1 DBNSDAG 7 DECEMBER I HILVERSUM I, 1875 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.00 Berichten. 12.15 K.R.O.-Orkest, en Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 3.05 Modecursus. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.00 De K.R.O. Melodisten en solist. (Om 5.45 Fe- licitatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 „De godsdienstig- zedelijke ontwikke lingsgang in Sovjet- Rusland", causerie. 7.35 Sporthalfuur. S.00 Berichten A.N.P. Me- dedeelingen. 8.15 Stedelijk Orkest Maastricht, m.m.v. so liste. 9.15 K.R.O.-Orkest. 9.50 Radiotooneel. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Bela Kiss' orkest. 11.05 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. A.V.R.O. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Het Kovacs Lajos- orkest, en soliste. 11.00 Huishoudelijke wen ken. 11.30 Orgel-, viool- en saxofoonsoli. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Omroeporkest en so listen. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Omroeporkest en so liste. 2.45 Kniples. 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 A.V.R.O.-Dans- orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Me- dedeelingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavond- trein. 9.30 Vocaal concert. 10.00 Vervolg Dinsdag- avondtrein. 10.45 Reportage schaak match. 11.00 Berichten A.N.P. Hierna A.V.R.O.- Dansorkest. 11.40 Gramofoonmuziek. DROIT WICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Cello en piano. 12.35 Discussie. 1.05 Orgelconcert. 1.35 Gramofoonmuziek. 4.20 200 missing-an er ror in the accounts", causerie*. 4.35 Het Hungaria Zigeu nerorkest. 5.20 Omroepkleinorkest van Radio-Paris. 5.50 De Karl Caylus- Players en solist. 6.20 Berichten. 6.45 „Establishing new business in the spe cial areas", causerie. 6.55 B.B.C. Northern- orkest. en solist. 7.50 „An imaginary con servation", causerie. 8.20 Radiotooneel met mu ziek. 9.05 Pianoduetten. 9.20 Berichten. 9.40 „My friends the Greek", causerie. 10.00 Orgel en alt. 10.30 Viool en piano. 11.20 Louis Freeman's Band 11.50 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 31. 7.25 en 8.55 Gramofoon muziek. 12.40 Bailly-orkest en zang. 3.05 Pianovoordracht. 3.20 Zang. 4.20 Pianovoordracht. 4.35 Zang. 5.20 Derveaux-orkest. 8.35 Loewenguth-kwar- tet en solisten. 9.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.50 N.S.-Orkest. 7.50 H. Hagestedt's orkest. 11.20 Gouworkest. 3.20 Omroep Amusements orkest. 5.20 Pianovoordracht. 5.40 Zang en piano. 6.30 Omroeporkest, in strumentaal kwartet, en Gouw-orkest. 9.50 Omroepkoor, -man- nenkwartet, piano duo, en H. Heine- manil's orkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroepsalon- orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 5.35 Gramofoonmuziek. 5.55 Vervolg orkest concert. 6.50 en 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Operette „Der Zigeu nerbaron". 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M, 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest; 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Orgelconcert. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep Symphonie- orkest en soliste. 10.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCIILAND SENDER, 1571 M. 7.20 Militair orkest. 8.20 Berichten. Politiek dagbladoverzicht. 8.35 Omroepkleinorkest, en solist. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 9.20 Berichten. 10.20 De Boedapester Phil- harmonie. plunderen, indien de algemeene terugtocht wordt bevolen. De Japansche troepen hebben gisteren bij het aanbreken van den dag Koejoeng, op 40 KM. ten Noordwesten van Nanking bezet en daarmede de omsingeling der stad voltooid. In de provincie Kansoe zgn veertien Chi neesche vliegtuigen op het vliegveld Lan- tsjau vernield en twee andere Chineesche toestellen werden neergeschoten. In de pro vincie Honan is het arsenaal te Koengsjien geheel vernield. Naar het schijnt hebben zekere Chinee sche elementen, die optreden in het gebied van Kwangte niet hun aanvalsvermogen verloren. Sommige berichten melden zelfs, dat zij voortdurend plaatselijke successen zouden behalen en dat de Japansche op marsch naar Nanking niet zoo onweer staanbaar zou zijn als men eerst had kun nen meenen. De Chineesche pers meldt, dat Chineesche colonnes een belangrijken op marsch naar het Noordoosten in de richting van Woehing ten Zuiden van het Taimeer hebben uitgevoerd. Het Chineesche bericht, dat de herovering van Kwangte door de Chineezen meldde, is niet duidelijk tegen gesproken door de Japansche autoriteiten. Chineesche kruiser door tegenstanders buit gemaakt. Naar gisteren officieel te Sjanghai werd medegedeeld, heeft de bemanning van den Japanscben torpedojager zich meester ge maakt van den Chineeschen kruiser „Ning Hai", nadat zij te voet onder een hevig vuur de versperring over de Jangtse was overgetrokken. Nogmaals de Japansche minimum- vredea voorwaarden. Volgens uit Hankau ontvangen berichten schijnt het bgna zeker, dat de Duitsche am bassadeur Trautman, die gisteren van zijn reis naar Nanking te Hankau is terugge keerd, druk heeft uitgeoefend op Tsjar.g Kai Sjek om vrede te sluiten en dat hij dezen de minimum-voorwaarden heeft overhandigd, waarop naar hij meende de Japanneezen bereid zouden zijn onderhan delingen aan te knoopen. De voorwaarden zouden de volgende zijn 1. Toetreding van China tot het anti communistische verdrag 2. erkenning van Mandsjoerije en aan vaarding van de autonomie van Noord- China 3. instelling van een Japansche conces sie te Sjanghai 4. herziening der Chineesche douane tarieven 5. hervorming van de Kwo-mintang. Men meent te weten dat de generalissi mus deze voorwaarden niet aanvaard heeft, doch de onderhandelingen niet heeft afge broken en den Dui';schen ambassadeur te genvoorstellen heeft overhandigd. In politieke kringen te Hankau, die in nauw contact staan met de Chineesche re geering verklaart men, dat de Duitsche pogingen spoedig een einde te maken aan het conflict in het Verre Oosten, er wel in zijn geslaagd den vorm te verzachten der Japansche eischen, doch niet den grond slag. Het vredesaanbod van Tokio maakt geen melding van het terugtrekken der Japansche troepen van het Chineesche grondgebied, hetgeen de regeering te Nan king als voorafgaande voorwaarde had ge steld voor iedere onderhandeling. Het Ja pansche aanbod wettigt daarentegen, zoo verklaart men verder, de verkrachting van de territoriale onschendbaarheid van Chi na. Tenslotte eischen de Japansche voor stellen van Nanking een politieke verbin tenis waarvan de .grenzen onbepaald blijven. w \Z3- Samengesteld door hei Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.8 te Abisko en Ingö. Laagste barometerstand 740.3 te Gronin gen. Verwachting Matige tot zwakke wind uit westelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk opklarend, enkele regen- of sneeuwbuien, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. Bultenlandsch Weerbericht Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door hei Kon. Met Instituut. De luchtdrukverdeeling blijft in groote trekken dezelfde. Een lang gerekt gebied van lagen luchtdruk, met een as van west noordwest naar oostzuidoost gericht, ligt tusschen een gebied van hoogen luchtdruk binnen den poolcirkel en een, dat reikt van de Azoren tot benoorden Afrika. De hoofd- mmima liggen ten westen van Schotland en ten noordoosten van ons land. De laat ste beweegt zich langzaam naar het Oost zeegebied. In Scandinavië, Finland en Oost- Europa vriest het overal matig tot streng. Vooral in het zuiden van Noorwegen ko men temperaturen ver onder normaal voor. In Ierland en Engeland komt lichte vorst voor, in Centraal-Europa alleen in Zwitser land. In de bovenlucht worden zeer lage temperaturen waargenomen en de neerslag valt op vele plaatsen in den vorm van sneeuw. De Alpenstations melden eveneens zeer lage temperaturen (Saentis min 14 graden, Jungfraujoch min 18 graden) met sneeuw en sterken wind uit noordwest. Het binnenland van Scandinavië en verder Fin land en de Baltische Staten, zijn bedekt met een gesloten sneeuwdek. Centraal- Europa is echter nog sneeuwvrij, behou dens enkele plaatsen in noordwest Duitsch- land en op de Belgisch-Fransche grens. Aan de kust van de Golf van Biscaye vie len zeer zware regens, evenzoo op enkele plaatsen om de Noordzee (te Vlissingen in den nacht 26 mm.) Het is te verwachten, dat in het weer type nog weinig verandering zal komen en dat tg den van regen en sneeuw zullen af wisselen met opklaringen. De temperatuur blijft slechts enkele graden boven het vriespunt, doch zal bij opklaring in den nacht tot enkele graden onder 't vriespunt dalen. Weerbericht voor België Matige tot vrij sterke Westenwind. Afnemend zwaar be wolkte hemel en opklaringen, regen of sneeuwbuiëii op vele plaatsen. Laagste nachttemperatuur rond 0 gr. De baronieter stijgt.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 7