Briest I het beste 1 SPORT 1 van de velde 1 BINNENLAND Crisis-Publicatiën. VOETBAL; De uitslagen van gisteren. Afdeelïngl. Ie klass?. A.D.O.—D.F.C. K.F.C.V.U.C. SpartaExcelsior Afdeelir. I le klasse. 't Gooi—H.B.S. C.V.V.—D.H.C. XerxesFeijenoord HaarlemStormvogels Blauw-WitHermes-D.V.S. Afdeeling III. le klasse. A.G.O.V.V.Wageningen EnschedeTubantia HeraclesZ.A.C. Afdeeling IV. le klasse. N.O.A.D.L.O.N.G.A, EindhovenJuliana B.V.V.N.A.C. BleyerheideP.S.V. 2e klasse A. HeroVlissingen De BaronieDe Zeeuwen BredaMiddelburg 3e klasse B. Goes IIMiddelburg II Goessche BoysZeelandia II 1—3 5—1 4—0 0—3 0—2 0—1 1—4 3—2 2-2 3—0 1—2 2—1 2—4 2—1 0—0 1—0 4—3 2—1 2—0 1—6 De eerste klassers. De stand in de verschillende afdeelingen Js na de wedstrijden van gisteren als volgt: (In het Noorden werden alle wedstrijden afgelast) Afdeeling I. K.F.C. 9 5 3 1 13 17—8 Ajax 9 5 2 2 12 2610 D.W.S. 8 4 2 2 10 16—14 R.F.C. 9 5 0 4 10 24—21 D.F.C. 9 4 1 4 9 12—20 V.U.C. 8 3 2 3 8 13—14 Sparta 9 3 2 4 8 17—13 A.D.O. 9 3 2 4 8 17—20 V.S.V. 8 1 2 5 4 19—29 Excelsior 8 2 0 6 8—20 Afdeeling II. Feijenoord 9 7 0 2 14 24—9 Haarlem 9 6 0 3 12 24—19 Blauw-Wit 9 5 1 3 11 21—15 Stormvogels 9 4 2 3 10 23—20 C.V.V. 9 4 2 3 10 14—12 Xerxes S 2 3 3 7 27—19 H.B.S. 9 3 1 5 7 18—26 't Gooi 9 3 1 5 7 15-—24 D.H.C. 9 2 3 4 7 15—27 H.D.V.S. 8 1 3 6 3 10—20 Afdeeling III. Heracles 10 8 0 2 16 26—9 Enschede. 10 6 2 2 14 32—18 Go Ahead 9 4 4 1 12 20—12 Tubantia 10 4 3 3 11 21—17 A.G.O.V.V. 10 3 3 4 9 16—16 N.E.C. 0 3 2 4 8 13—13 Z.A.C. 10 4 0 6 8 14—22 Hengelo 9 2 3 4 7 12—22 P.E.O. 9 2 2 5 6 10—18 W ageningen 10 1 3 6 5 11—28 Afdeeling IV. P.S.V. 9 6 1 2 13 30—16 B.V.V. 9 5 1 3 11 21—15 N.A.C. 4 2 2 10 18—13 M.V.V. 9 4. 2 3 10 19—24 Eindhoven 9 A 1 4 9 2ü21 Juliana 8 4 0 4 8 20—16 Roermond 8 •3 o 3 8 17—23 Bleijerheide 9 2 4 8 16—17 Willem II 9 3 2 4 8 17—19 Longa 9 2 2 5 6 14—2 L N.O.A.D. 9 2 1 6 5 19—31 De competitie van gisteren. Een zwaarbevochten .10 overwinning op Vlissingen heeft Hero opnieuw op de eerste plaats gebracht. Met één wedstrijd minder gespeeld dan Vlissingen en Middel burg staat de Hero-club er nu wel buiten gewoon mooi voor. De Bredasche clubs boekten successen over de geheele linie. Naast Vlissingen moesten ook Middelburg en de Zeeuwen in Breda het onderspit del ven. Voor Middelburg komt deze nederlaag in verband met haar kampioensaspiraties wel zeer ongelegen. Het verliespuntcn-aan- tal van deze club is tot 8 gestegen tegen Hero 4. De speelterreinen in Brabant heb ben zich gisteren beter gehouden dan in onze omgeving, waar door overvloedigen regenval de ontmoetingen Zeelandia—R.B. C. en R.C.S.Goes moesten worden afge last. De stand is Hero 9 6 2 1 14 20—12 Vlissingen 10 6 1 3 13 24—15 Middelburg 10 4 4 2 12 16—12 Breda 9 5 1 3 11 22—18 R.C.S. 9 4 2 3 10 2422 De Baronie 9 3 3 3 9 21—18 De Zeeuwen 10 4 1 5 9 23—25 Zeelandia S 2 2 4 6 14—19 Goes 9 2 1 6 5 13—19 R.B.C. 9 0 3 6 3 ll-r-28 In de derde klasse B bleken de Middel burg-reserves niet tegen de Goes-reserve3 opgewassen. Deze hebben nu hun drie me de gegadigden voor de eerste plaats geklopt en zullen eerlang de leiding weer herove ren. De Zeelandia-reserves behaalden een verrassend groote uit-overwinning op de Goessche Boys, hetgeen de Zeelandianen een plaats op de ranglijst doet stijgen ten koste van de Goessche Boys. De ontmoe tingen Eiland BoysVlissingen H en Ter- neuzen IIE.M.M. gingen, evenals alle wedstrijden in de derde klasse A, wegens terreinafkeuring niet door. De stand is Eiland Boys 8 6 0 2 12 23—16 Goes II 6 5 •1 0 11 25—4 E.M.M. 8 5 1 2 11 27—19 Middelburg II 8 4 1 3 9 21—12 Vlissingen II 7 4 1 2 9 20—18 Terneuzen n 7 2 2 3 6 19—17 Zeelandia II 8 2 1 5 5 17—28 Goessche Boys 8 1 1 6 3 16—33 Hansweert 8 1 0 7 2 14—42 2e klasse A. Hero—Vlissingen 10. Een nederlaag met het kleinst mogelijke verschil op het Hero-terrein kostte den roodwitten de eerste plaats. Vlissingen stelde zich op met de Ridder (ex-Schelde- stroom) op de rechtshalf-plaats. Toen scheidsrechter Voltijn het beginsignaal gaf, ontwikkelde zich een gelijk op en neer gaand spel. Beide ploegen laten zich door te groot enthousiasme kansen ontglippen. Toen ongeveer een kwartier gespeeld was, sloeg de keeper der thuisclub bij een hoog schot mis. Hij wist zich te herstellen en den bal te achterhalen, echter duidelijk zichtbaar een halve meter achter de doel lijn. Op dit moment bevond zich de scheids rechter op flinken afstand van het doel. Hij verklaarde niet gezien te hebben, dat de bal het doelvlak had gepasseerd en kende onder heftig protest van de Vlissingen-spe- lers en den grensrechter geen doelpunt toe. Kats (rechtsbuiten) moest hierop wegens een blessure uitvallen en door van Peenen vervangen worden. Hero wist de leiding te nemen, toen aanvoerder Butz gehaakt werd, waardoor hij niet voldoende kon in grijpen. Uit deze situatie kwam de bal bij den zich in buitenspelpositie bevindenden Hero-linksbuiten, die wist te doelpunten (10). Tijdens de rust waren de Vlissin- gen-gemoederen danig verhit en ontspon zich een felle discussie tusschen de Vlissin- gen-spelers en den scheidsrechter, die Vlis singen door een moment van onoplettend heid een doelpunt had onthouden. De scheidsrechter wilde echter niet op de ge nomen beslissing terugkomen. In de tweede helft waren de ploegen ge heel aan elkaar gewaagd. Beurtelings ver keerden de doelen in groot gevaar, zonder dat de voorlinies kans zagen tot doelpun ten te komen, hoewel er mogelijkheden daartoe in overvloed ontstonden. Met een benauwde 10 zege voor de thuisclub kwam het einde. Een gelijk spel zou de krachtsverhouding juister weergegeven hebben. Van. beide kanten stond deze wed strijd op goed peil. Bij Vlissingen speelde de Gruijter een zeer goede partij. J. Kodde was de ster van het veld. Bij Hero blonk de linksbuiten van Dongen uit. INSIDER. De BaronieDe Zeeuwen 43. Door een. onverdiende nederlaag tegen de Baronie moesten de Zeeuwen hun plaats op de ranglijst aan de Baronie, dat een be ter doelgemiddelde heeft, afstaan. De Baronie won den toss, zoodat D'Jon.g tegen den wind moest aftrappen. Direct forceerden de Zeeuwen een hoekschop, die achter werd geplaatst. De thuisclub werkte zich geleidelijk los. Steeds brachten zij den bal, mooi samenspelend, gevaarlijk dicht voor het doel der tegenpartij. De rechts binnen kreeg een schotkans en buiten be reik van Zietse verdween de bal in het doel (10). Dadelijk hierop speelde Leijnse een bal vrij en gaf over aan D'Jong, die kei hard inschoot (11). Een hoekschop op het Zeeuwen-doel van links verdween even later, niet zonder geluk, ineens in het net (21). Niet lang hierna gaf de Baronie rechtsbuiten Zietse van dichtbij geen kans (33). Nog voor de rust wist Leijnse den achterstand in te loopen door een kundig staaltje voetbal (32). Na de rust namen de Zeeuwen het spel geheel in handen en het duurde dan ook niet lang, of de staud was gelijk. Smit gaf mooi door naar Donze. Deze zwenkte naar binnen en zijn schot belandde via de lat in het doel (33). De Zeeuwen behielden nog geruimen tijd de overhand, doch voor het doel wilde het niet lukken. Bij een open Baronie-aanval kwam de bal bij den vrij- staanden linksbinnen, die zich geen oogen- blik bedacht en van korten afstand hard inschoot (43). Hoe de Zeeuwen zich ook inspanden om nog gelijk te komen, doel punten bleven uit. Een gelijk spel nad de verhouding zeker beter weergegeven. De toeschouwers hebben kunnen genieten van een sportieven kamp met fraaie speelmo- menten. Scheidsrechter Geenen uit 's-Her- togenbosch leidde correct. YVedstrijduitslagen Zeeuwsche Voetbalbond. Zaterdagcompetitie „Walcheren". Zaterdag 4 December. R.C.V. 1—Serooskerlce 1 22 Serooskerke 2Vlissingen. 0- -14 Arnemuiden 1R.C.S. 21 V.V.V.V.V. 1—Veere 1 1—8 Zondag 5 December. Adspiranten. 2e klasse A. Kortgene 1Kapelle 1 41 Kattendijke 1Zeelandia 4 171 2e klasse B. Axel 3—S.V.O. 2 4—1 3e klasse A. De Noormannen 2Walcheren 2 29 Domburg 2Walcheren 3 44 FrankrijkItalië 0-0. Ondanks regenachtig weer waren gister middag te Parijs 45.000 toeschouwers aan wezig, toen de wedstrijd tusschen Frank rijk en Italië begon en die in een puntloos gelijk spel eindigde. KORFBAL: Wintercompetitie Z.K.B. Afdeeling I, le klasse Uitslag van Zaterdag jl. T.O.G.O.Zeelandia 1—9 SCHAKEN: DE 25STE PARTIJ OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP AFGEBROKEN. Aljechin zal deze party wel winnen. De Zaterdagavond in den Dierentuin te Den Haag gespeelde 25ste party van de revanchematch om het wereldkampioen schap schaken tusschen dr. Euwe en dir. Aljechin is na 40 zetten afgebroken in een stelling, waarin Aljechin, die met zwart speelde, twee pionnen meer heeft. Aangenomen mag worden, dat Aljechin deze partij tijdens de voortzetting, Dins dagavond a.a, eveneens in den Dierentuin te 's-Gravenhage, zal winnen. Bij het afbreken was de stelling als volgt Wit, EuweKf3, Dd2, Td6, pionnen a3 en f2. Zwart, AljechinKg8, Dh3, Tf8, pionnen a7, f6 en g7, a Dat de match reeds Zaterdag In het voordeel van den uitdager had kunnen worden beslist, moet o.i. van heel wat minder beteekenis worden geacht, dan de wijze waarop het geschiedde, schrijft de heer Lod, Prins. Ongetwijfeld heeft nie mand verwacht, dat dr. Euwe een achter stand van 5 punten zelfs maar tot 2 of 3 zou weten te reduceeren, doch stellig hebben velen nog op menige spannende ontmoeting en in elk geval op een zwaren strijd gerekend. Het heeft zoo niet mogen zijn. Ook deze party werd blijkbaar gespeeld door een totaal ontmoedigden Euwe, die, althans aanvankelijk, niet by machte bleek met zyn spreekwoordelijke nuchterheid en vol harding voor deze reeds verloren zaak te vechten. Tweemaal in de Nimzowitsch- verdediging kon hij een gunstig spel ver krijgen en beide malen gaf hij den tegen stander gelegenheid zijn stelling te ver beteren, om niet te zeggen te perfectio- neeren een gelegenheid, die door dr. Aljechin prompt werd benut, zoodat trou wens iedere meester die zou hebben kun nen benutten. Na den dertienden zet was eigenlijk reeds alles voorbij. Hoe begrypelijk en aannemelijk deze ge heel e gang van zaken ook moge zijn, men ontkomt niet aan den onbevredigenden in druk, dat het catastrophale einde dezer match wel verwonderlijk sterk uit den toon valt, by het formidabele en voor onzen landgenoot zoo glorieuze begin. Met deze opmerking willen wy overigens in geenen deele de schitterende prestaties van Alje chin verkleinen, doch slechts onze verwon dering uitdrukken over de onverwachte in eenstorting van Euwe's geestkracht sönds de 21ste partij. Er waren nog vrij veel bezoekers raar den Dierentuin gekomen, die blijkbaar in de grootste spanning en onder plechtige stilte het moment zaten of stonden af te wachten, waarop de wereldtitel van eige naar zou verwisselen. Doch roemloos on dergaan was beneden Euwe's waardigheid. Of het nu was om Aljecbin's bewonderaars den tijd te geven, kransen of andere hulde blijken te doen aanrukken, of de „Marseil laise" in te studeeren, of dat hij werkelijk meende, niet geheel en al verloren te staan wij weten het niet, maar zeker is, dat hij in zijn critieke situatie plotseling een energie begon te ontwikkelen, die de door het lot toegelachen Aljechin hem niet zou hebben verbeterd. En als de zwart-speler, overtuigd spoedig te zullen winnen, van een zijner ontelbare excursies naar zekeren vleugel van het ge bouw terugkeerde en struikelend van ze nuwachtigheid het podium beklom, stond Euwe met de uiterste voorzichtigheid op en verwijderde zich op de teenen van het bord, daarmede terecht te kennen gepende, dat de strijd, nog in vollen gang was en dat hy bereid was, zyn steentje tot de zoo uitdrukkelijk verlangde stilte bij te dragen. Inderdaad, de strijd was nog in vollen gang. Aljechin moest meer dan één fijnen zet verzinnen, om het voordeel te reali- seeren. En toen hem dit ten slotte gelukte, was het duidelijk, dat de eventueele beslis sing een tweede zitting zou vorderen. Alle partijen zullen worden gespeeld. Naar wy van het Euwe-Aljechin-comité vernemen, zal, in strijd met bepaalde ge ruchten, de wedstrijd ook al zal de beslis sing vóórdat alle 30 partijen zullen zijn ge speeld verkregen zijn, in ieder geval wor den voortgezet, hetgeen ook in het contract is vastgelegd. De match zal eerst zijn afgeloopen, als de 30ste partij is beëindigd. ATHLET1EK: District Zeeland K.N.A.U. De heer A. P. de Roo te Groede nam ontslag als bestuurslid van het district Zeeland van de K.N.A.U. BOKSEN: Buitengewone algemeene ledenvergadering N. B. U. Zondagmorgen heeft de Nederlandsche Boks Unie in een der zalen van Pschorr te Rotterdam in een buitengewone algemeene ledenvergadering het rapport der fusie-com missie N.B.B. en N.B.U. 1937 behandeld en aangenomen. MARINE EN LEGER Opleiding tot onderofficier-vlieger met kort dienstverband b(j het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger. Voor een tiental flinke jongelieden, die -ie i leeftijd van 19 jaren "ïabben bereikt en dien van 25 jaren niet hebben overschreden, ongehuwd en in het bezit -*an het vlieg brevet A (sportbrevet), bestaat de moge lijkheid om voor landsrekening naar Neder- landsch-Indië te worden uitgezonden ter op leiding tot onderofficaer-kortverbandvlieger bij opgemeld leger. Nadere inlichtingen bevat de staatscou rant van 3/4 Dec. 1937 no. 234, waarvan overdrukken op schriftelijke aanvrage wor den verstrekt door de afdeeling C van het commissariaat voor Indische zaken bij het departement van koloniën. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine. Serg.-konstabel P. M. Luijken van De Mok naar wachtschip Willemsoord. Serg.-konstabel B. Gierman van wacht schip Willemsoord naar De Mok. Bootsman S. Jonker van „Schorpioen" naar wachtschip Vlissingen. Bootsman S. van der Meij van wacht schip Willemsoord naar „Schorpioen". Per m.s. „Marnix van St. Aldegonde" zul len naar O.-L vertrekkenmajoor-vlieg tuigmaker (M) L. van Egeraat, sergeant- vliegtuigmaker (H) J. C. Endenburg per m.s. „Sibajak" majoor-konstabels P. de Blieck en J. Wassenaarmajoor-machinist A. van Klaveren serg.-torpedomaker J. H. van Valkenburg, De reserve 2e luitenant D. Buitenhuis is met ingang van heden gedetacheerd by de 2e schoolcompagnie regiment kusfcartillerie te Vlissingen. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 December 1937 benoemd in tijdelijken dienst, voor een proeftyd, tot ingenieur der marine, ir, G. J. Hogewin en ir. H. \t Hooft, De verdediging van Curagao. Aan de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Koloniën ontleenen wij het volgende Voor wat betreft de noodzakelijk geoor deelde versterking van het detachement mariniers in Curagao wordt aangeteekend, dat na den in 1929 plaats gehad hebbenden overval de machtsmiddelen aldaar zijn ge reorganiseerd. De troepen in Curagao, welke vóór dien belast waren zoowel met de verdediging als met den politiedienst, werden behoudens eenige met bijzondere functies belaste mili tairen, die in Curagao zijn gebleven ver vangen door een uitsluitend met de ver dediging belast detachement mariniers en een met den politiedienst belast korps mili taire poütietroepen. Het detachement mariniers, waarvan de sterkte aanvankelijk 178 man bedroeg, werd sedert mede onder den drang van be zuiniging belangrijk ingekrompen. Zooals in de memorie van antwoord be treffende het onderwerpelijk begrotings hoofdstuk voor het dienstjaar 1937 reeds werd opgemerkt, noopte de onzekere poli tieke toestand in Venezuela na het over lijden van den vorigen president om, bij wijze van voorzorg, deze minimale sterkte van het detachement mariniers in Curagao weer tijdelijk uit te breiden. Het vertrek uit de Curagaosche wateren van Hr. Ms. flottieljevaartuig „Johan Mau- rits van Nassau", dat een landingsdivisie van 40 mariniers aan boord had, maakte een verdere versterking van voormeld deta chement aan den wal noodzakelijk. Daar tegenover staat uiteraard dat de vervan ging van genoemd vaartuig gedurende een aantal maanden door een tweetal onder- z^ebooten voor de kosten van de maritieme verdediging van Curagao een belangrijke besparing beteekent. De met deze begrooting correspondee- rende sterkte van het detachement bedraagt 145 man, welke sterkte de gouverneur voorshands niefc voor vermindering vatbaar acht. By K. B. van 3 December 1937 is met in gang van 1 Februari 1938 de gepension- neerd generaal-majoor-titulair G. J. D. Bauduin op zijn verzoek eervol ontheven van de waarneming van de functie van in specteur der burgerwachten, onder dank betuiging voor de in die functie bewezen diensten en is met ingang van denzelfden datum belast met de waarneming van de functie van inspecteur der burgerwachten, de reserve-kolonel b.d. der infanterie W. Froger, adjudant van H. M. de Koningin in buitengewonen dienst. Per motorschip „Baloeran" der Rotte^•- damsche Lloyd, dat 6 December a.s. te Rotterdam uit Ned.-Indië wordt verwacht, reizen officier van administratie der twee de klasse der Koninklijke marine M ten Sande, benevens van het Kon. Ned.-Ind'i8ch leger kapitein der infanterie R. Swart. of ficier van gezondheid der eerste klasse dr. L B. van Bommel en eerste luitenant der artillerie P. Cleckx. De kapitein-luitenant ter zee G. G Bo- zuwa, 6 December geplaatst op het appar tement van Defensie, wordt aldaar werk zaam gesteld bij de Ille afdeeling A (per soneel zeemacht) De luitenant ter zee der tweede klasse P. L. M. van Geen en officier van den ma- rinestoomvaartdienst der tweede klasse G. E. J. Groenendaal, thans dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord, zijn bestemd om bij de weder indienststelling van Hr. Ms. „Java" op dezen kruiser te worden geplaatst KERK EN SCHOOLNIEUWS Geref. Gemeente. Tweetal te Terneuzen dL. A. Verhagen te Middelburg en ds. H. Agtenbsrg te Lisse. |IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII0I!IIIIIIIIIIIIIII!IIIIII1IIIIII!III| 1 uit het goede versohil In kwaliteit g 1 is in alle dingen, dus I I ook in drukwerk drukkerij g walstraai ::- telefoon no. 10 iiiiiiiiiiiiiiiiuiiiM LUCHTVAART De „Pelikaan" heeft vertraging doo? slecht weer. Het thuisvliegende Indië-toestel „Peli kaan", onder commando van Smirnoff, heeft gisteren met tlecht weer te kampen gehad. De machine arriveerde hierdoor te laat te Marseille en vertrok ook over tijd. De weersomstandigheden bleven echter ook op b?t verdere deel van de route ongunstig* waarop Smirnoff het gewenscht achtte naar Marseille terug te keeren. Het lag in de bedoeling vanochtend vroeg de reis voort te zetten. Britsch vliegtuig in zee gestort. Een viermotorig vliegtuig van de „Impe rial Airways", nl. de „Cygnus", dat uit Britsch-Indië kwam, is gistermorgen na, het vertrek van Brindisi in zee gestort. Het toestel, een watervliegtuig, zonk. Van de dertien personen, die zich aan boord /bevon den, zyn er twee om het leven gekomen* Alle anderen, onder wie de luchtmaar- schalk sir John Salmond, die van een in spectiereis naar Indië terugkeerde, zijn ge wond en overgebracht naar het hospitaal der militaire luchtvaart, waar zij door den prefect en andere autoriteiten werden be zocht. Britsch vliegtuig verongelukt. Hedenochtend is te Kirkdale (Engeland) een vliegtuig omlaag gestort en in een tuin terecht gekomen. Het toestel vloog in brand. Een der inzittenden is omgekomen, de tweede levensgevaarlijk gewond. BEDRIJFSRAAD VOOR HET KAPPERSBEDRIJF. Het kappersbedryf en het werkloosheids' vraagstuk. Dezer dagen kwam de Bedrijfsraad voor het Kappersbedrijf, onder presidium van den heer J. Cornax te Amsterdam in ver gadering bijeen. Aanwezig waren vertegenwoordigers van de drie nationale werkgeversorganisaties, namelijk de Nederlandsche Kappersbond, de Ned. R. K. Bond van Kapperspatroons St. Franciscus van Assisië en de Federatie van Kapperspatroonsvereenigingen, alsme de vertegenwoordigers van de twee natio* nale werknemersorganisaties de Neder landsche Bond van Kapperspersoneel en de Ned. R. K. Bond van Kappersbedienden St. Cosmas. De vergadering, die belegd was ter be handeling van door de werkcommissie tot bestrijding van de werkloosheid gedane voorstellen inzake verruiming van werk gelegenheid in het kappersbedrijf, werd ook bijgewoond door de heeren Th. van Lier en C. van Harmelen, die als waarnemers van genoemde commissie bij den Bedrijfsraad optreden, alsmede door den heer Meyer de Vries en mej. mr. Th. Hackstroh, respec tievelijk secretaris en adjunct-secretaresse van de werkcommissie. De vergadering toonde zeer ernstig te streven naar zoo vlot en doelmatig moge lijke samenwerking met de werkcommissie en nam ten aanzien van verschillende voor stellen al reeds definitieve besluiten, terwyl andere voorstellen aan een nader onder zoek zullen worden onderworpen. Ongetwijfeld zal de medewerking van dezen Bedrijfsraad leiden tot zoo krachtig mogelijke inperking van de werkloosheid in het kappersbedryf. STAATSLOTERIJ HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 6 December 1937. 2e Klasse le Lijst. 2000 No. 15833 1000 No. 4971 8251 13586 400 No. 6684 20138 f 200 No. 14067 100 No. 1856 4904 12129 14390 14835 15968 20136 20533 20834 STEUN KOOLZAAD OOGST 1937. De Nederlandsche Akker bouwcentrale maakt bekend, dat de steun voor koolzaad van oogst 1937, dat in het tijdvak 3 October 1937 tot en met 27 November 1937 met in achtneming van de gestelde voorschriften is verkocht, 0.50 per 100 .G. zal bedragen.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 6