WEK DE GAL IN UW LEVER OP NOOTJES UIT DE PROVINCIE De openbare behandeling: van de zaak- Barmat is Zaterdag voor de rechtbank te Brussel gesloten met het pleidooi van den tweeden verdediger van Gyselinck. De uit spraak is op 13 Januari bepaald. 9 9 9 Koning Leopold en koningin Elisabeth van België zijn Zaterdag van Oostende naar Engeland vertrokken, waar zij de gasten van den hertog en de hertogin van Port land te Welbeck Abbey zullen zijn. Prins Karei is gistermorgen eveneens naar Enge land vertrokken. 9 9 O De Belgische ministerraad heeft Zater dag een wetsontwerp goedgekeurd, waar bij de lichting 1938 wordt gesteld op 88.300 man, hetzelfde aantal als het vorige jaar. O 9 9 De Petit Parisien meldt dat Alexander Barmin, de zaakgelastigde der Sovjet Unie te Athene, die dreigde teruggeroepen te worden, zooals dit den laatsten tijd met verscheidene Sovjet diplomaten is geschied, ontslag heeft genomen. Hij heeft met zijn regeering gebroken en is naar Frankrijk gevlucht. De Zaterdag in geheel Duitschland ge houden collectes ter gelegenheid van den „dag der nationale solidariteit" hebben ze ven millioen 650.000 mark opgebracht tegen vijf millioen 662.000 mark in 1936. o e Tusschen Zarnefanz en Belgard in Duitschland is Zaterdagochtend een perso nentrein op een trein met arbeiders inge reden. Elf arbeiders zijn om het leven ge komen, één werd zwaar gewond en zes werden licht gekwetst. 9 9 9 Irene Schmeder, de Fransche aviatrice, die in December 1936 in een vliegtuig op haar vriend Lallemand schoot, is Zaterdag te Versailles vrijgesproken. Toen de uit spraak bekend gemaakt werd, viel zij flauw, en terwijl de fotografen him werk deden moest zij uit de beklaagdenbank ge dragen worden. o a Ongeveer 45.000 arbeiders van de Powell Duffrynmijnen in Zuid-Wales hebben zicb gisteren uitgesproken voor een staking van twee weken als protest tegen het aan drie mijnwerkers verleende ontslag. o Een aantal Britsch-Indische troepen is Zaterdag van Waziristan naar hun vredes- garnizoenen teruggekeerd. Dit is een tee- ken, dat de toestand in Waziristan aanzien lijk verbeterd is. moe In het dorp Jezof bij Lodz (Polen) is tijdens een bruiloft de vloer van de feest zaal, waarin zich ongeveer honderd men- schen bevonden, ingestort. De gasten kwa men in den kelder terecht. Tot overmaat van ramp brak nog brand uit, hetgeen de redding bemoeilijkte. Vrijwel alle bezoekers werden door den val gewond, terwijl een veertigtal bovendien brandwonden opliep. *99 In de omgeving van Cortka en Berat (Al banië) hebben de laatste dagen zware re gens overstroomingen veroorzaakt, waar door een aantal personen zijn gedood. o 9 0 De Cubaansche Senaat heeft een wets ontwerp aangenomen, waarbij het houden van stierengevechten op Cuba, welke ge durende 36 jaar verboden zijn geweest, weer wordt toegestaan. Het herstel van het stierengevecht, zoo hoopt men, zal het vreemdelingenverkeer sterk bevorderen. O O O De Tsjecho Slowaaksche minister van handel, Najman, die Vrijdag ziek geworden ia, is Zaterdagochtend in den ouderdom van 56 jaar overleden. De dood is ingetre den tengevolge van hartzwakte. O Ü- 0 In de omstreken van Debica nabij Przyborow (Polen), is op een diepte van 220 meter natuurlijk lichtgas gevonden, evenals bij Opary in het gebied Drohobycz, waar het gas 398 meter diep ligt. Het gas is voldoende om het gebied van lichtgas te voorzien. 00a Een zware taifoen heeft Zaterdagavond gewoed boven de in het midden der Philip- pynen gelegen eilanden. Het eiland Samar ïs geïsoleerd. Zooals bekend zijn de Philip- prjnen resp. op 11 en 17 November jl. reeds geteisterd door twee taifoens, waarbij toen 200.000 personen dakloos werden en 300 slachtoffers vielen. 0 0 9 Op het stationsplein te Jeruzalem (Pa lestina) zijn Zaterdag schoten gelost °P een gezelschap studenten, dat van een uit stapje terugkeerde. Een Joodsche jonge man werd gedood, terwijl een meisje ver wondingen opliep. 9 0 Met de „President Harding" zijn kolonel Lindbergh en echtgenoote gisteren te New York onverwacht aangekomen. Het is hun eerste bezoek aan de Vereenigde Staten sedert zrj zich metterwoon in Engeland hebben gevestigd. Naar men weet zijn hun kinderen daar achter gebleven. Volgens mededeeling der officieren van de „Presi dent Harding" zijn de Lindbergs naar de Vereenigde Staten gekomen, teneinde het Kerstfeest bij mevrouw Morrow, de moeder van mevrouw Lindbergh, te vieren. 9 9 9 De Luxemburgsche minister-president Dupong had op 23 November een wets voorstel tot verlenging der volmachten van de regeering tot 1 Juni 1940 ingediend. Na eenige stormachtige vergaderingen heeft het parlement toegestemd in verlenging tot 1 Januari 1939. mede genoten van de ongedwongen vroo- lijkheid der jeugdige „gasten". Wat klon ken de heldere kinderstemmetjes bij het zingen der St. Nicolaasversjes, onder piano begeleiding van den heer Corns, van Beers, opgewekt en wat lieten zij zich de ver snaperingen goed smaken De St. Nicolaasvereeniging heeft aan en kele honderden kinderen weder een zeer prettigen middag bezorgd. Bij het verlaten der zaal ontvingen alle kinderen een nuttig geschenk, benevens een zakje speculaas en een handdruk van „Sir» terklaas". Hierboven schreven wij reeds, dat 329 kinderen het feest bijwoonden. Ongetwij feld mag dit als een gunstig verschijnsel worden aangemerkt en een verminderen der economische crisis, daar vorige jaren het aantal soms ruim 500 bedroeg. Dit behoeft echter voor het Vlissingsch publiek geen aanleiding te zijn het goede werk der vereeniging in mindere mate fi nancieel te steunen. Integendeelaller me dewerking blijft noodzakelijk en gewenscht. Al vermindert het aantal kinderen eenigs- zins, het bestuur kan dan wat meer geven. Een jaar van hard werken ligt thans voor de vereeniging weer achter den rug. Om de benoodigde gelden bijeen te bren gen is telkens heel wat arbeid noodig Enkele uitvoeringen, een verloting, een straatcollecte, enz. De voorzitter, de heer A. Raamsdonk, bracht allen medewerkenden hartelijk dank, in het bijzonder den commissaris van politie en het gemeentebestuur voor de steeds verleende medewerking, het or kest en de heeren Ots voor het welwillend beschikbaar stellen der zaal. De St. Jacobskerk, Het voorstel van Ged. Staten om een subsidie van 360 maximum te verleenen aan de kerkvoogdij te Vlissingen voor res tauratie van den Noordelijken gevel der St. Jacobskerk, deed in een der afdeelingen van de Prov. Staten een lid er de aandacht op vestigen, dat de kerkvoogdij in haar adres aan de Prov. Staten o.a. schrijft dat een tiental jaren geleden door het ge meentebestuur is overgegaan tot het afbre ken van een gebouw, staande aan de Oude Markt tegen de Noordelijke zijde van de St. Jacobskerk, teneinde tot ontmanteling van deze kerk te geraken, terwijl in den brief van den Minister van O. K. en W. o.a. wordt medegedeeld, dat de kerkvoogdij niet in staat is, meer voor haar rekening te ne men dan het bedrag van 1000, dat reeds door haar is besteed voor den aankoop van het thans gesloopte pand. Genoemd lid vindt dit althans oppervlakkig bekeken een eenigszins zonderling figuur. De kerk koopt n.l. een gebouw en de gemeente breekt het af. Een ander lid merkt op, dat genoemde 1000 slechts een bijdrage was in de kosten van aankoop van genoemd pand op de Oude Markt en dat de aankoop in gemeen overleg met het gemeentebestuur is ge schied, teneinde tot ontmanteling te gera ken. In een andere afdeeling vroeg een lid wie de resteerende 5 betaalt, waarop het antwoord luidde, dat waarschijnlijk de gemeente Vlissingen dit zal moeten doen. In de derde afdeeling was een lid van mee- ning, dat men zich aan 10 moet houden, en dat de kerkvoogdij wel op een of andere manier aan het ontbrekende bedrag zal kunnen komen. Een ander lid zei dat de kerkvoogdij in de kosten van restauratie vroeger reeds belangrijke bedragen heeft bijgedragen. Staten-Centrale Vlissingen. Men schrijft ons.: Zaterdag 4 December kwam de Centrale A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oran je" te Vlissingen in ledenvergadering bijeen. De voorzitter, de heer G. van de Putte, sprak een woord van welkom, den gunsti- gen stembusuitslag hierbij in herinnering brengend en wijzend op den ernst der tijden, terwijl hij onze regeering Gods zegen op haar zoo moeilijken arbeid toebacL De secretaris deelde mede, dat het leden aantal der aangesloten kiesvereenigingen steeg van 585 tot 631. De heeren G. van de Putte, C. Polderman en J. de Kroo werden herkozen als afge- vrardigden naar het provinciaal comité. Ds. Vreugdenhil bracht uitvoerig verslag uit van den tweedaagschen „leiderscur sus" in Den Haag. De het volgend jaar te voeren propaganda werd nader besproken. Te Lockport in Illinois (V. S.) hebben vijf met machinepistolen gewapende man nen Zaterdag een overval op een voor het postkantoor staande auto gedaan. Zij ver wondden een postbeambte en maakten 25.000 dollar buit. Een politie-officier na men zij als gijzelaar mee in hun auto, doch later lieten zij hem vrij. Het Cubaansche departement van buiten- landsche zaken heeft gisteren bekend ge maakt, dat de regeering zou aandringen op uitlevering van den oud-president Gerardo Machado door de Vereenigde Staten op grond van zeven beschuldigingen, die- tegen hem zijn ingediend wegens verduisteringen en moord. 9*9 Ondanks het voortduren van de lichte verbetering in den gezondheidstoestand van den Duitschen generaal Ludendorff, blijft deze volgens de meening der behandelende geneesheeren den eerstkomenden tijd ern stig. Zaterdagmiddag heeft te Valencia in Spanje een treinbotsing plaats gevonden. Er vielen 5 dooden, 5 reizigers werden zwaar gewond. en U zalt 's morgens „kiplekker" ait bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter ga! In de te» gewanden doen vloeien. Wanneer de galalscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerdhet bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisne wordt Vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. Loop der bevolking. GEVESTIGD: A. M. Makkee, onder-machinist N. S Badhuisstraat 14, van Rotterdam. W. Ovaa, kruidenier, Sottegemstraat 8, van O. en W. Souburg. N. J. M. Hermans, kellner, Dam 1, van Tilburg. C. A. P. v. Hoepen, machinist, Anjelie renlaan 131, van Velsen. J. W. v. Dijk, metaaldraaier, Aagje De kenstraat 89, van Meppel. J. Hoogen-dijk, metaaldraaier, Hellebar- dierstraat 8, van Leeuwarden. B. Biesebroek, metaaldraaier, Hendrik straat 32, van Hulst. A. J. Gedjsen, zonder, Verk. Quakkelaar- straat 12, van Amsterdam. T. Pals, loodsleerling, dr. Ottestraat 3, van Terschelling. L. v. Vlaanderen, sluismeester, Bad huisstraat 113, van Koudekerke. K. Stam, scheepsmaker, Arsenaalstraat 8, van Zwartsluis. L. Potters, varensgezel, Dijkstraat 119, van Antwerpen. A. Bloemer, koperslager, Korenstraat 14, van Haarlemmermeer. G. L. de Zwart, werktuigkundige, Aagje Dekenstraat 7, van Bussum. J. J. v. Groningen, stuurman, Singelweg 180, van Amsterdam. G. Kei-vink, bankwerker, Koningsweg 5, van Hoek. F. J. Vanderkerckhove, bankwerker, Prin senstraat 10, van Terneuzen. J. C. Minderhoud, motordrrjver N. L-, A. de Kerk 1, van Westka.pelle. C. Vader, electricien, Scheldestraat 69, van Den Helder. K. Minderhoud, kantonnier, Vrrjdomweg 4a van Westkapelle. J. P. Corver, ingenieur, Wilhelminastraat 3, van Delft. P. A. de Wit, draaier, Dahlialaan 1, van Leeuwarderadeel. Mej. D. Bostelaar, huishoudster, Koudek. weg W. 41, van Middelburg. H. C. Smit, ingenieur, Badhuisstraat 95, van Haarlem. VERTROKKEN! T. de Vries, stoker-olieman, Singelweg 76, naar N. ïndië. P. Reijerse, korp. machinist K.M., Cro- cuslaan 12, naar Soerabaja. L. P. Vernieuwe, zeeloods, Bid. Bankert 30, naar Oostende. P. Meulenberg, scheepsmaker, Vlaming straat 29, naar Den Helder. J. v. Belle, metaaldraaier, Bankertstraat 35, .naar Rotterdam. J. van Keulen, scheepmaker, B. Ewout- straat 18, naar Den Helder. G. den Bakker, machinist, Koudek. weg (O) 7, naar Den Helder H. Kokelaar, klinker, Sottegemstraat 66, naar Amsterdam. A. A. Nagelkerke, machineteekenaar, Steenhuisstraat 26, naar Haarlem. A. P. Boot, chauffeur, P. Heinstraat 14, naar Breda. H. M. Terwiel, klinker, v. H. v. Burgh- straat 29, naar Curasao. P. B. Kateman, bankwerker, Anjelieren laan 84, naar Ede. H. C. Nieuwenhuisen, luit. ter zee le kl., Hr. Ms. „Friso", naar Den Helder. J. Schaefer, leidekker, Droogdok 12, naar Roermond. J. Meulmeester, visscher, Breewaterstr. 57, naar Haarlem. B. C. Fock, luit. ter zee, Bid. Bankert 42, naar Ned. O. Indië. P. C. de Rijke, metaaldraaier, Beursstr. 35, naar Eindhoven. L. Wisse, teekenaar, Sottegemstraat 8, naar Den Haag. J. Sikkema, remmer N.S., Aagje Deken straat 87, naar O. en W. Souburg. D. B. den Houting, concierge, Weststr. 12, naar Den Haag. J. Brosens, magazijnbediende, Schermin- kelstraat 8, naar Koudekerke. J. Verbeek, bakker, Emmastraat 10, naar Rotterdam. F. B. Hanssen, schilder, Wilhelminastr. 12, naar Brussel. P. W. Feitge, winkelier, Schermihkel- straat 22, naar Dusseldorf. C. P. Brakenhoff, 11. machinist N.S., Ka naalstraat 140, naar Eindhoven. A. A. v. d. Veer, matroos le kl., v. Dis- hoeckstraat 5, naar Den Helder. A. Gideonse, zonder, Vrrjdomweg 40, naar Koudekerke. De winkels moeten vanavond om 8 uur gesloten zyn. Wij zijn vandaag enkele malen door win keliers opgebeld, die informeerden hoe laat zij vanavond moeten sluiten. Bij navraag op het stadhuis deelde men ons mede, dat voor hedenavond geen ont heffing is verleend, zoodat de winkels op den gewonen tijd, d.i. 8 uur, gesloten moeten zijn. Aanbestedingen. Vrijdagavond heeft de architect N.I.V.A., ing. W. J. Bruijnooge in hotel „Vermeesch" aanbesteed het bouwen van 6 arbeiders woningen (bestek no. 121) en van één wo ning (bestek 122) gelegen aan de Anjelie renlaan, alhier. Ingeschreven werd voor het bestek 121 en 122 door D. Lindhout, Hoedekenskerke voor resp. 15.777 en 3039 de Pagter en v. Slurjs, Domburg 15.300 en 3045 A. Poelman, Ritthem 16.115 en 3245 J. Priem, Ovezande 17.290 en 3150 J. M. Goedemondt 15.688 en 3188 J. Lampers 15.400 en 3190 BarendsHartog, Am sterdam 16.987 en 3Ó80 G. de Grave, Souburg 15.879 en 2765 fa. Post en Berting 15.760 en 2947M. Goedemondt, Goes 16.050 en 3300 J. W. Christiaanse, Koudekerke 16.930 en 3140. Voor het bestek 121 schreven in M. Bou- tens, Goes 15.000 L. Boone 15.550 J. de Jonge, Biezelinge 16.220fa. J. M. J. Schrijver, Goes 16.300 J. Coeveringen, Schore 16.750 D. van der Poel, Oudelande 16.800 en voor bestek no. 122 Wou- mens, Westkapelle 2899 en W. J. Krijger Zoon, Middelburg ƒ2980. De inschrijvers achter wier namen geen woonplaats is vermeld, zijn te Vlissingen woonachtig. Ds gunning is aangehouden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tqdinghol. Onder groote belangstelling heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland Vrijdag de nieuwe brug over de Oude IJssel te Doetinchem geopend. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum als chef van het verkeerswezen te Amsterdam, werd commissaris C. Bakker Vrijdagmiddag in hotel „American" gehul digd. De heer J. E. van der Heijden sprak den jubilaris namens den Minister van Wa terstaat toe. De bekende ItaJiaansche componist Al fredo Casella, die ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Concertgebouw te Amsterdam een concerto voor orkest schreef, dat op 9 dezer onder zijn leiding voor het eerst zal worden gegeven in het Concertgebouw, is Zondagavond in de hoofdstad aangekomen. Te Den Bosch werd Zondag de voetbal wedstrijd B.V.V.N.A.C. gespeeld. Vcor den aanvang van den wedstrijd kwamen Sinterklaas en Pieterman de beide elftallen op het veld bezoeken en een cadeautje aan- Badhuis aan de Bonedijkestraat. Gedurende de week van 29 November tot 4 December werden in het badhuis 433 baden genomen en wel 306 door heeren, 106 door dames en 21 door kinderen. Vlissingsch Scheepvaartnieuws. Aangekomen; „Mecklenburg" van Harwich (verwacht) Nederlandsche m.s. „Aldebaran", „Roelfiena" „Vesta", „Satur- nus", „Bebo" van Antwerpen, Om te bunkeren: Engelsch s.s. „Aryenslen" van Rotterdam Italiaansch s.s „Manon" van GenuaGrieksche s.s. „Dimitrios Chandris" van Emden „Marion- ga" van zee „Petros Nomikos" van Goole „Kosti" van Rouaan „Mount Kyllene" van Kopenhagen. Vertrokk en; „Oranje Nassau" naar Harwich„Gejo", „Corona", „Vesta", „Sa- turnus", „Bebo", „Aldebaran" naar Londen; „Arylensen" naar O ran„Mount Kyllene" naar Tampico „Manon" naar Stettdn „Dimitrios Chandris" naar Piraeus „Pe tros Nomikos" naar Buenos Aires „Kosti" naar Blacksea. Jaarvergadering van het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis. In het hotel „Des Pays-Bas" te Terneu zen vond Zaterdagmiddag de jaarvergade ring van den Provincialen Bond van het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis plaats. De heer D. Th. Schelfhout, voorzitter van den Provincialen Bond heette in zijn openingswoord de aanwezigen van harte welkom. In het bijzonder richtte hij zich tot den heer J. A. van Rompu, als ver tegenwoordiger van Gedeputeerde Staten in Zeeland, en tot de verschillende hoofden van gemeenten, uit wier aanwezigheid hij meende te mogen opmaken dat een insti tuut voor den schoolartsendienst in Zeeuwsch-Vlaanderen hetwelk op deze ver gadering ter sprake zou komen, hunne volle aandacht had. Vervolgens was het woord aan den heer dra. C. R. Zeyerveldt, districtsschoolarts te Sassenheim die een lezing hield over het onderwerp „Een schoolartsendienst in Zeeuwsch-Vlaanderen". Spreker behandelde achtereenvolgens het waarom, het cut en de werkwijze van een schoolartsendienst in het algemeen, waar na hij voor Zeeuwsch-Vlaanderen in bijzon derheden trad, vooral ook wat betreft de financiering van den dienst. Spreker stipte in dit verband aan, dat wanneer in Zeeuwsch-Vlaanderen met haar bevolkings aantal van 84000 zielen tien cents per hoofd en per jaar werd betaald, het finan- cieele gedeelte gedekt zou zijn. In hef- be gin zou men kunnen volstaan met één schoolarts voor het geheele gewest. Na spreker's causerie die aandachtig be luisterd werd, volgde een korte pauze, waarna werd overgegaan tot het huishou delijk gedeelte van deze vergadering. Na het voorlezen der notulen werd het jaarverslag over 1936 besproken. Hierin wordt geconstateerd, dat al zijn de be haalde resultaten niet in overeenstemming met de gekoesterde wenschen, het feit alleen dat er vooruitgang is, tot voldoening stemt; Aangesloten zijn thans 23 afdeelin gen met 9416 leden (gezinnen), terwijl in de wrjkgebouwen 5364 bezoeken werden genoteerd. De aftredende bestuursleden de heeren C van Horsigh te 's-Heerenboek en H. C. Rozemeijer te IJzendijke werden bij accla matie herkozen. Bij de verkiezing van 3 toegevoegde be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren J. A. van Lierop te Hulst, J. Fuijlaert te Sas van Gent en P. A. Staal te Sluis, werden deze heeren eveneens bij acclamatie herkozen. De tijdelijke commissie voor den school artsendienst bestaande uit de heeren H. C. Rozemeijer, P. Eggermont, mr. R. Lam- booij en J. Puijlaert werd op deze verga ring als vaste commissie geïnstalleerd, be houdens de teer Eggermont die wegens vertrek naar elders moest bedanken in zijn plaats werd gekozen J. Cornelis te IJzendijke. Na bespreking van enkele zaken van ondergeschikt belang sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering. Bond van muziekvereenigingen io Zeeuwsch-Vlaanderen. Zondag werd in hotel „de Vuijst" te Oost burg een vergadering gehouden van den Bond van Muziekvereenigingen in Z. Vlaanderen W.D. onder leiding van den heer C. van Overbeeke te Aardenburg. Van de dertien aangesloten vereenigingen wa ren er vier niet vertegenwoordigd. Alvorens verder te gaan met de agenda bracht de voorzitter hartelijken dank aan de vereeniging „Geduld Overwint" te IJzendijke, die dezen zomer haar 100-jarig bestaan herdacht en tegelyk het Bondscon- cours moest verzorgen, voor de flinke ont vangst aldaar. Ingekomen was een mededeeling van den Bondssecretaris J. Ph. Cijsouw, dat hg we gens drukke beroepsbezigheden als zooda nig ontslag nam. Daarna was aan de orde bespreking van plaats en datum, waar en wanneer in 1938 het Bcndsconcours zal gehouden worden. Met algemeene stemmen werd vastgesteld, dat een concours zal gehouden worden, doch na langdurige discussie was er geen beslissing genomen waar en wanneer dit het geval zou zijn. Dit zal in de voorjaars vergadering nader worden besproken, na dat door het bestuur een ontwerp-regle- ment voor den Bond zal zijn opgemaakt, dat in die te houden vergadering kan wor den vastgesteld thans bestaat enkel een regeling voor de concoursen. Voor de functie van Bondssecretaris stelde de heer I. van Nieuwenhuijzen te Nieuwvliet 'zich beschikbaarhjj werd bij acclamatie gekozen. MIDDELBURG Een slagers vakschool te Middelburg. Naar wij vernemen zal de slagersvak school voor Zeeland, die aanvankelijk te Goes zou worden gevestigd, niet daar doch te Middelburg komen. Sint Nicolaas rijdt door de stad. Zaterdagavond is Sint Nicolaas door de stad getrokken te paard en gevogdl door 't muziekgezelschap „Crescendo". Ook nu trok de Sint veel belangstelling en het einde, was St. Joris, waar een 250 tal kinderen met hun zang instemden met de St. Nico- laasliedjes, die het muziekkorps ten beste gaf. Alle kinderen kregen een geschenk van den goeden Sint. Moet de beryder van een paard by donker voorzien zyn van lichten Het komt in dit seizoen vaak voor dab 's morgens vroeg of 's avonds paarden zich met hun berijder van het land naar den stal of omgekeerd begeven. Dat deze paar den. een gevaar voor het verkeer opleveren is reeds meermalen gebleken. Sommige po litiemannen ten plattelande zijn er dan ook de laatste weken toe overgegaan om in dergelijke gevallen proces-verbaal op te ma ken wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Mr. Z(aaijer) betoont in het Zeeuwsch Landbouwblad, dat een dergelijk bestuurder liet strafbaar is, omdat die berijder op nor male wijze aan het verkeer deelneemt en niet op abnormale wijze zijn rijdier bestuurt of berijdt. De veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht door iederen auto mobilist die 's avonds in het donker met zoodanige snelheid rydt, dat hij geen kans meer heeft om zijn auto tijdig tot stilstand te brengen. Teneinde veroordeeling echter te ontgaan adviseert mr. Z., dat de voerlieden niet op paarden gaan zitten maar terzijde van de paarden loop en. Het is echter een tragische samenloop van omstandigheden, dat zeer kort na het verschijnen van dit artikel een automobilist or.der de gemeente 's Heer Arendskerke bij het passeeren van een tegenligger niet tijdig genoeg een span paarden ontdekte, om de dieren te ontgaan, tegen een boom botste en gewond naar een ziekenhuis te Goes moest wórden overgebracht. De redactie van het Zeeuwsch Landbouw blad adviseert daarom in het belang v\n de veiligheid van de dieren en hun geleiders om, al levert dit practische bezwaren op 'avonds een lantrarn mede te voeren. Twee koplampen en een rood achterlicht zou ideaal zyn, maar hoe moeten deze aan een paard bevestigd worden? Het paard zou dan in een krat dienen te loopen Met belangstelling wordt in landbouwers kringen afgewacht hoe de rechterlijke macht, naar aanleiding van de opgemaakte processen-verbaal hierover zal oordeelen.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2