GEMENGD NIEUWS EEN RIJSTGERECHT NAAR DEENSCH GEBRUIK. floondtoiletten in oude stijlen het principe van de niet-inmenging als wa pen in den verkiezingsstrijd tegen de repu blikeinen gebruikt hadden. President Wil son, die derhalve ook door zijn partij gedes avoueerd werd, was dus een democratisch president, die volgens republikeinsche prin cipes regeerde. De democratische president Franklin Delano Roosevelt, het tegen woordige hoofd van de Vereenigde Staten, houdt zich daarentegen geheel aan het de mocratische programma. Hij verkondigt de vrijheid der Philippiinen en concentreert zijn aandacht op een krachtiger inter- Amerikaansche samenwerking, die Ameri ka tegen alle gevolgen van een eventueel conflict in de oude wereld immuum maakt. Op 29 April jl. hebben de beide huizen van het Amerikaansche Congres de nieu we neutraliteitswet aangenomen. Wat staat er in deze wet? Wanneer er ergens een oorlog of een burgeroorlog uitbreekt, die den vrede of de neutraliteit van Amerika bedreigt, komt er van de zijde van den president een pro clamatie. De uitvoer van oorlogsmateriaal en het geven van credieten of leeningen aan de oorlogvoerende partijen is van dat oogenblik af verboden. Amerikanen mogen niet op schepen van oorlogvoerende mo gendheden reizen. De president kan het uitvoerverbod ook uitbreiden tot waren, die over het algemeen niet als oorlogsmateri aal worden beschouwd. Alle waren, welke met als oorlogsmateriaal beschouwd wor- cen en in Amerika gekocht worden, moeten contant worden betaald, alvorens een uit voervergunning wordt gegeven. De pan- Amerikaansche handel, dus o.a. ook met Canada, wordt door deze wet niet beroerd. De eerlijke wensch, uit alle mogelijke conflicten te blijven, valt niet te ontken nen. Aan dit verlangen wordt zelfs het oude principe van de „vrijheid der zeeën", d.w.z. de aanspraak, ook in geval van oor log als neutrale mogendheid op eigen schepen overal handel te kunnen drijven, opgeofferd. Maar desondanks Is de wet in overeenstemming met de eischen van een absolute neutraliteit? Ligt niet reeds in het feit, dat er contante betaling en ver voer op schepen van den kooper geëischt wordt, een begunstiging van rijke en geo grafisch goed gelegen naties opgesloten? Is er niet door de bevoorrechte positie, welke aan Canada is ingeruimd, om zoo te zeggen een brug geslagen, waarover de Amerikaansche grondstoffen ononderbro ken naar een oorlogvoerend Engeland kun nen worden vervoerd? Zooals men ziet, Amerika laat de Wes- tersche democratieën geenszins geheel in den steek en het is dan ook niet verwon derlijk, dat men in Londen met de nieuwe Amerikaansche neutraliteitswet zeer in zijn schik is. En anderzijds is het natuurlijk ook begrijpelijk, dat men in eenige andere Europeesche staten over de Amerikaansche neutraliteit niet al te best te spreken is. Wederwaardigheden bij de Koninginnedagviering. Zooals gebruikelijk op den avond van „Koninginnedag" heeft de politie in verschil lende Amsterdamsche café's vechtersbazen, die wat al te veel aan Bacchus hadden ge offerd, uit elkaar moeten jagen. Bij een ruzie, die om half drie 's nachts in een café aan den Zeedijk was ontstaan en op straat werd uitgevochten, heeft een der betrokkenen gebruik gemaakt van een bier glas, waarmede hij den schedel van zijn te genstander zoodanig bewerkte, dat deze met ernstige verwondingen naar het Binnen gasthuis moest worden vervoerd. Hierheen werd eveneens gebracht een 52- jarige vrouw, die in een café aan het Singel was gestruikeld en een fractuur aan het lin keronderbeen had bekomen. Op de Gelderschekade tegenover de Waal- steeg is omstreeks half twee een vrouw, die geen koers meer kon houden, door een per sonenauto aangereden en met verwondingen aan het been eveneens naar het Binnengast huis getransporteerd. Tijdens de vroolijke feestviering in den avond hebben de „zware jongens" zich niet onbetuigd gelaten en zich door verbreking van de deur toegang verschaft tot een bel etage in de De Clercqstraat. Een partij ta felzilver verwisselde van eigenaar, terwijl ook een radiotoestel werd buit gemaakt. De muziekliefhebbers hebben zich tevens in de winterkleeren gestoken. Twee winterjassen en twee colbertcostuums hebben de langvin- gers zich wederrechtelijk toegeëigend. Vechtpartij te Oss. Toen gisteravond zekere J. G. en Van der S., die gezamenlijk het Koninginnefeest hadden gevierd en onder den invloed van sterken drank te Oss huiswaarts keerden, ontstond er voor de woning van Van der S. een woordenwisseling tusschen J. G. en een buurtbewoner, V. genaamd, die wilde mee helpen Van der S. naar binnen te brengen. Dit bleek niet naar den zin van G. te zijn, die meende, dat hij zelf dat zaakje wel kon opknappen. Na een kortne twist keerde G., die tegen over zijn kameraad woont, toch naar huis. Doch toen hij even later V. uit de woning van Van der S. zag komen ontstak hij blijk baar in woede en vloog op V. aan, waarbij hij hem eenige steekwonden met een mes toebracht. Buurtbewoners riepen terstond geneeskundigs hulp in en waarschuwden de politie. Binnen enkele oogenblikken wa ren Rijks- en gemeentepolitie ter plaatse, die onmiddellijk de plek van het gebeurde afzetten. Het slachtoffer werd per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Hier bleek bij onderzoek, dat een long was geraakt. Men kon echter nog niet zeggen of de wonde levensgevaarlijk was. De dadc. de 35-jarige ongehuwde J. G. was intusschen gevlucht. Daar men hem nog niet heeft gevonden, wordt zijn woning bewaakt. Vanmorgen is J. G., die gisteravond tij dens deze vechtpartij zekeren V. met een mes eenige steekwonden toebracht, aange houden. De man is in het politiebureau te Oss ingesloten. Hij ontkent de steken te heb ben toegebracht. De toestand van het slachtoffer kan, naar omstandigheden, vrij gunstig worden ge noemd. Botsing tusschen auto en motor. Op den hoek van de Am- stelkade en de Maasstraat te Amsterdam is gisteravond een auto in botsing gekomen met een motorrijwiel. De auto sloeg om, doch de inzittenden bekwamen geen letsel. De motorrijder liep een lichte hersenschud ding op en werd naar een der ziekenhuizen vervoerd. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Aanrijding te Amster dam. In de Leidschestraat te Amster dam is gisteravond de voetrem van een personenauto gebroken. De bestuurder moest naar links uitwijken om een botsing te voorkomen. Van de tegenovergestelde richting, van de zijde van het Konings plein, kwam ter hoogte van de Keizers gracht een tram aan en een dame per rij wiel. Deze raakte haar stuur kwijt en kwam, doordat de auto nog meer naar links uitweek, terecht tusschen auto en tram. Met tamelijk ernstige uitwendige verwondingen is zij naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis gebracht. Na hier verbon den te zijn, is zij naar huis teruggekeerd. Bij het baden verdron ken. De heer C. M. van Boven uit Hilligersberg, is gisteren bij het baden te Hoek van Holland verdronken. De heer van B. was vergezeld van zijn vrouw en kind in zee geweest. Toen hij zich nogmaals in zee begaf zonk hij op een gegeven oogenblik in de diepte. Het gelukte de reddingsbri gade, die spoedig ter plaatse was, den drenkeling op het droge te brengen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Een geneesheer constateerde den aood door hartverlamming. Het slachtoffer was 33 jaar oud. Vrachtauto tegen een paal gebotst. Dinsdagnacht is een vrachtauto, geladen met fruit en groen ten, onder de gemeente Dreumel in volle vaart tegen een paal van de radio-centrale gebotst, waarna het vehikel kantelde en in een sloot terecht kwam. De bestuurder, van D., die een oogenblik achter het stuur in slaap was gevallen, is met een ernstige hoofdwonde en hersen schudding naar het ziekenhuis vervoerd De auto werd grootendeels vernield, terwijl de lading onbruikbaar is geworden. De paal was afgeknapt. Zwerver bekent inbra ken gepleegd te hebben. De politie te Veghel heeft een goede vangst gedaan toen zij dezer dagen tot arrestatie overging van den zwerver P., die er van verdacht werd op twee plaatsen te Veghel een poging tot inbraak te hebben gedaan. Bij het verhoor kwam aan het licht, dat P. eveneens schuldig was aan een inbraak bij jhr. Van Nispen tot Sevenaer te Vught, welke twee jaar geleden werd gepleegd. De verdachte, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, zal op transport worden ge steld naar 's-Hertogenbosch, waar hrj in het Huis van Bewaring zal worden ingesloten Sarrasani en het vuur werk.-De olifanten van het circus Sarrasani zijn in de voorstelling van gister avond te Rotterdam niet opgetreden. Door het in de onmiddellijke nabijheid afgestoken vuurwerk waren zij zeer onrustig geworden. Dank zij de genomen voorzorgsmaatrege len en de tact van den dompteur, Willy Hagenbeek, die den geheelen avond bij hen was om hen te kalmeeren, is alles goed af- geloopen. Volksgericht te Oss. De bewoners van de Bagijnestraat te Oss, die dezer dagen door een z.g. volksgericht op touw te zetten, een medebewoner van de straat op ondubbelzinnige wijze blijk hebben gegeven, dat zij zijn aanwezigheid niet lan ger wenschten, hebben het pleit gewonnen. Het echtpaar V., wiens leven in de bewuste buurt ondraaglijk was geworden, is thans uit Oss vertrokken en heeft zich elders ge vestigd. Colporteur aangehou den. De gemeente-politie van Westel- lingwerf heeft aangehouden en voor de ma rechaussee te Heerenveen geleid, een zekere G. V., zonder vaste woonplaats, colporteur en godsdienstonderwijzer, die zich heeft schuldig gemaakt aan inbraak. Drie achter eenvolgende nachten heeft de man een be zoek gebracht aan de woning van den heer B. te Mildam, een bekenden philantroop, waarbij een groot aantal boeken, christelijke lectuur, werd ontvreemd. Deze boeken wer den weer door V. verkocht. De aangehou dene zal naar Leeuwarden worden overge bracht. Het ver leidel ij ke inslui persvak. Dezer dagen bemerkten bewoners van de Ni colaas Maesstraat te Amsterdam, dat een jonge man bijzondere aandacht besteedde aan een der woningen, waarvan hij tenslotte de voordeur opende om naar binnen te gaan. Zij wantrouwden het geval en waarschuwden de politie, die den indringer arresteerde. Hiermede bleek een goede slag geslagen te zijn, want de jongeman die diep onder den indruk was, bekende achtereenvolgens een lange reeks diefstallen. Het insluipersvak bleek al heel gemakke lijk te zijn. De eerste maal had hq het ge probeerd, toen hij in geldverlegenheid zat in een woning aan de tweede Oosterpark straat. Het geringe risico dat hij hierbij liep, maakte, dat hij ook nog in andere wonin gen trachtte binnen te komen en steeds met succes. De eenige buit, dien hij maakte, be stond uit grootere of kleinere bedragen geld. Toen hij eenmaal een geldkistje had buitgemaakt, waarin slechts vcor hem waardelooze papieren zaten, bezorgde hij dit eenige dagen later toen de bewoners wederom afwezig waren terug. De arrestant, een 23-jarige boekbinders- li erling, is ingesloten en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Jongetje verdronken. Gisteravond is in de Zilk, achter de R.-K. pastorie onder de gemeente Noord- wijkerhout, het zesjarig zoontje van den heer l. van Schagen verdronken. De vader was met het kind op het land, waar hij aan het werk was. Hij zond den knaap vast naar huis en ging even later ook zelf huiswaarts. Toen hij thuis kwam bleek de knaap nog niet thuis gekomen te zijn, waarop de man terugkeerde. Hij vond het kind verdronken in de sloot lig gen. Kunstmatige ademhaling leverde geen resultaat meer op. Twee jeugdige kwelgees ten veroorzaken dood van ouden heer. Een tragisch voorval heeft zich in de stad Utrecht dezer dagen afgespeeld. Een zeventig-jarige heer, wo nende in de Zonstraat, die in de Burg. Rei gerstraat liep te wandelen, werd door een tweetal jongens van pl.m. 14 jaar lastig ge vallen. Zij liepen hem na en maakten aller lei misplaatste grappen. Een der belhamels ging zelfs zoover, dat hij den heer een klap op het hoofd gaf. Toen was de maat vol en de 70-jarige, hierover begrijpelijkerwijze zeer ontstemd, wilde den jongen pakken. Dat ging niet gemakkelijk, want deze zette het met zijn vriendjes op een loopen. Toen hij geen kans zag den belhamel te grijpen, liep de driftig geworden heer dadelijk naar het politiebureau in de Gerard Doustraat om daar zijn ervaringen te vertellen en te verzoeken die jongens aan te houden. De bejaarde man deed het verhaal aan den dienstdoenden agent. Tijdens zijn relaas werd de man bleek, hetgeen den agent aan leiding gaf te vragen of hy soms eerst even een glaasje water wilde drinken. Hierop antwoordde de opgewonden heer van „ja". Toen de agent wegging om water te halen zakte de man in een en was op slag dood. Het kostte aanvankelijk de politie heel wat moeite de beide jongens, die door hun schandelijk optreden oorzaak waren van den dood van den ouden heer, op te sporen, doch tenslotte gelukte het dan toch. Van één van hen, een 11-jarig knaapje, kon worden bewezen, dat hij zich aan het treiteren van den ouden man had schuldig gemaakt en tegen hem zal vermoedelijk proces-verbaal worden opgemaakt. Beide jongens hadden een stevige berisping in ontvangst te nemen, waarna zij naar huis werden gezonden. Jonge baviaantjes in de Rotterdamsche Diergaarde. De Diergaarde begint zich reeds te tooien voor het najaarsfeest, schrijft de Maasbode. Fel richt de zon zich op de apenkooien cn het daar voor liggende ga zon, in het .midden waarvan op een krullerig steenen zuiltje een zonnewijzer blinkt. Een opstandige zonnewijzer. Want hq heeft ma ling aan de wet en blijft star aan zijn eigen tijd vasthouden, die natuurlijk een uur ver schilt. Ver van het bonte gewemel van kinder jurkjes en pinda-zakjes staat daar schuin tegen het zuiltje aan een klein kistje, be kleed met een gonjezak, waarin gewik keld in een badhanddoek een armzalig hoopjo ligt van een ons of vier. Een gister nacht geboren Spinks-baviaantje, de tweede in één maand tijd. Hulpeloos graaien de bleeke voorpootjes, als handjes van een af geleefd mannetje in miniatuur, in ijle ruim te. Oppasser Hendrik Schilt komt er bij met de zuigflesch. Hier in het volle zonlicht wordt de baby verzorgd en gevoed met beetjes van 5 cM3 melk in het uur. Een groote zeldzaamheid, meneer, twee geboorten binnen een paar weken verzekerde oppasser Schilt, terwijl hij nog eens zorgvuldig het bedje spreidde. Zoo als een papegaai in gevangenschap zelden een ei legt, zoo vindt or bij tijgers en ijsbe ren en apen zelden een blijde gebeurtenis plaats. Den eersten dag hebben wjj het eens aangezien, met het oog op de moeder. Den eersten dag kun je er weinig van zeggen, of zij in staat is voor de voedering van haar kleine te zorgen. Wanneer het echter den tweeden dag niet goed gaat, roep je de hulp in van den directeur en dokter. En die heb ben maar besloten, het diertje vanmorgen van de .moeder af té halen. Zooals u ziet, wordt het nu uit de hand gevoed. Is de baby wat sterker geworden en mama een beetje opgeknapt, dan zullen wij het nog eens pro- beeren. Het andere baviaantje, dat nu 19 dagen oud is, kon bij de moeder blijven en maakt het uitstekend. De menschen vinden het wel schattig en snoezig, als ze mij zoo voor het wicht zien zorgen, maar er gaat toch niets boven verzorging door de moeder zelf Samen met oppasser Schilt gaan we ver volgens naar het apenhui3, om naar de ge zondheid van mama te informeeren. Voor dat we binnentreden, passeeren we de an dere moeder met haar kind van 19 dagen, dat zich tegen haar aanvlijt. Mama vermijt zich met een spiegeltje, dat kinderen haar gegeven hebben. U mag wel eens vermel den, dat dat zeer verkeerd is van het pu bliek zegt onze leidsman. En het is, of mama het verstaan heeft en bang, dat haar toilet-attribuut wordt afgenomen. In twee sprongen is ze met haar wicht op de plank, achter in haar kooi. Dan betreden we het apenhuis, waar de andere mama zit. Eigenlijk is zitten het woord niet. Ze heeft verdriet, het groote verdriet van een moeder, die haar kind ver loren heeft. Ze blijft geen drie seconden op hetzelfde plekje en zoekten zoekt Ze kijkt naar buiten, hoog boven de ven sters, als weet ze dat daar ergens in de wijde, wijde wereld, die de tuin voor haar beteekent, een hulpeloos kind naar de moe derzorgen hunkert Als wij afscheid hebben genomen, passee ren wij de groote bavianenkooi, waar eerst alle zes de dieren hun verblijf hebben ge had. Na de blijde gebeurtenissen zijn ze nog maar met vieren en waren deze aapmannen menschen, ze zouden een spelletje bridge spelen. De heeren bavianen doen dit echter niet. Ernstig verkeersonge val. Vanmorgen heeft op den rijksweg te Drumpt een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De 63-jarige landbouwer T. Leisink uit Drumpt wilde per rijwiel den rijksweg oversteken, om den weg naar Ach- tcr-Drumpt in te slaan. Hierbij heeft hij even geweifeld, waardoor hij onder een pas- seerende auto geraakte. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Het Duitsche propagan da-budget voor het buiten land. Het te Stockholm verschijnende Nya Dagbladet weet op grond van betrouw bare onderzoekingen de volgende bedragen mede te deelen, die door Duitschland voor propaganda in het buitenland beschikbaar zijn gesteld. Voor Oostenrijk bedraagt de jaarlijksche post 5 millioen mark, voor Zwitserland 750.000 mark, Zweden 500.000 mark, België 700.000 mark, Denemarken 200.000 mark, Finland 200.000 mark, Roe menië 500.000 mark, Noord-Amerika 4 mil lioen mark, Zuid-Amerika 2 millioen mark en voor Nederland niet minder dan 1.500.000 mark. Daarbij komen dan nog de niet ge ringe bedragen, die voor dit doel hun weg vinden naar Frankrijk, Engeland, Spanje en ook naar de Sovjet-Unie. Grensincidenten. Tijdens een grensincident zijn, naar uit Belgrado wordt gemeld, gisteren twee Albaneezen door de Zuid-Slavische grenswacht dood geschoten. Zij hadden getracht heimelijk de grens te passeeren. Toen zij gesnapt werden kwam het tot een vuurgevecht, waarbij een Zuid-Slavisch grensambtenaar doodgescho ten en een tweede zwaar gewond werd. De politie vermoedt, dat de beide Albaneezen in een Zuid-Slavisch dorp bloedwraak wil den nemen. Voor de huisvrouw. Rijst als dessert is voor ons geen onbe kende met boter en suiker, krenten of ro zijnen, of bessensap komt het vrijwel in elk gezin regelmatig aan de beurt. Er zijn van rijst echter ook meer ingewikkelde nage rechten te maken, zooals in het hiervolgende recept wordt beschreven. Deze ovenschotel is niet alleen smakelijk, dóch ook voedzaam, zoodat het als slot van een niet omvangrij ken maaltijd een goede aanvulling vormt. De schotel, die zooals men ziet een variant vormt op den meestal met griesmeel berei den pudding met bitterkoekjes, heet, met een verwijzing naai* het land van her komst Deensche rijst berekend voor 4 pers.) 1 ei. L. melk (7% kopje). 100 gram (1 ons) rijst (1 klein kopje). 50 gram (V2 ons) suiker (ruim 3 afgestre ken eetlepels). 100 gram (1 ons) bitterkoekjes. stukje vanille of dun schilletje van citroen een weinig zout. Kook de goed gewasschen rijst op een zacht vuur gaar in de melk met de vanille of de citroenschil en een heel klein beetje zout (z±r lYs uur). Roer er dan de suiker en de eierdooier door, klop het eiwit flink stijf en vermeng ook dit met de rijst. Leg laag om laag in een met wat boter ingesmeerd vuurvast schoteltje de rijst en de bitterkoekjes. De bovenste laag moet rijst zijn. Laat het schoteltje in den oven lichtbruin worden (matige bovenwarmto zt 10 minuten). PARIJSCHE MODEBR1EP A 260 De moderne avondjapon is, zooals ge weet, geheel door oude stijlen geïnspireerd. Een groepje dames in avondtoilet maakt een merkwaardigen indruk. Daar schrijdt een statige vrouw in een Grieksch gedra peerd gewaad, naast haar trippelt een jong meisje in een ja ponnetje van om streeks 1890, om en om met strookjes be zet. Japonnen die herinneren aan de dagen, dat Napoleon zijn triomfen vierde, met een heel hooge taillelijn, en daar naast toiletten, die van Hawai schijnen te stammen, kleurig en exotisch. De hoo ge taillelijn is voor forschere figuren zeer vocrdeelig, geeft een slanke lijn, omdat het middel niet geaccen tueerd wordt. De stof bij uitnemendheid voor dit soort toiletten is fluweel. Dit valt mooi en kleedt goed af. Van goudbruin ve- lours-chiffon (of crê pe satin) is dan ook het nevenstaande avondtoiletje gedacht. De voorbanen van den rok worden aan elkaar gestikt en het voorpand met een weinig inimte op de voorbaan. Daarna verbindt men de rug- deelen en stikt de zijnaden dicht, behalve het split in den lin kerzijnaad, dat afge werkt en met druk kers gesloten wordt. Vervolgens brengt men de schouder stukken tusschen de voor- en achterbaan, terwijl de hals en het splitje met 'n schuin j biesje naar binnen worden afgewerkt. De mouwen en onder kant van de japon worden smal ge zoomd. De ingehaalde jabot wordt op het voorpand bevestigd en met een clip ge garneerd. Patronen verkrijgbaar in 92 en 100 cM. bovenwijdte. Benoodigd ongeveer 4.25 M. stof, 95 cM. breed. Een chique namid dagjapon van muis grijze zijde ziet ge op de volgende afbeel ding. Zeer apart zijn de mouwen en de wijd afstaande hals. Nadat men de plooi tjes in den voorbaan tot de aangegeven lijn heeft ingestikt, zet men den rok met voorzij baan en ach terbaan verder in elkaar, doch laat in den linkerzijnaad een split open van 15 cM., dat tegelijk met het splitje in het lijfje wordt afgewerkt en van drukkneopen voorzien. De onderkant krijgt een zoom van 4 cM. Voor- en rugpand worden door de zijnaden verbonden, doch de linkerzij- naad blijft tot het aangegeven teeken open. In den mouw stikt men den bijschui- ner af en voert het onderstuk tot de in- geraderde lijn met zijde. De voorkant van de mouw op 25 cM., de achterkant op 28 cM. inrimpelen. De kanten van voor- en rugpand tot het aangegeven teeken r-p de vei'eischte wijdte inrimpelen en de mouw volgens de teekens inzetten. De halsope ning in de vouwlijn naar binnen vouwen en 2 maal volgens ingeraderde lijnen inrim pelen op 66 cM. Patronen verkrijgbaar in 88 en 96 cM. bovenwijdte. Ceintuur 12 bij 150 cM. Benoodigd ongeveer 3.50 M. stof, 95 cM. breed en 25 cM. zijde voor de mouwen, 95 cM. breed. De gekleede japon van marineblauwe wollen stof heeft een wit zijden klokkenden kraag en manchetten, witte knoopjes en een fleurig corsage aan de ceintuur. De zijnaden van den rok werden dichtgest.ikt, doch in den linkerzij naad blijft een split open van 15 cM., dat L tegelijk met het/ splitje van het lijfje afgewerkt wordt. De rok krijgt een zoom van 5 cM. Het voor pand en de rug wor den met elkaar ver bonden en de hals met een schuin biesje naar binnen afge werkt. Vervolgens stikt met de mouw naden dicht en maakt den onderkant met een reepje stof af, waarna de bovenkant ingehaald wordt tus schen de knipjes en in het armsgat be vestigd. Het vestje, ceintuur en manchet ten worden van dub bele zijde gemaakt. Het vestje wordt in den halskant vastge zet, van lusjes voorzien en met knoopjes op het voorpand gesloten. De kraag wordt eveneens in den halskant genaaid en in het midden van het voorpand gehecht. De ceintuur 5 bij 65 cM. wordt aan den rech terkant aan het vestje genaaid en aan den linkerkant met drukkers gesloten. Pa tronen verkrijgbaar in 96 en 104 cM. bo venwijdte. Benoodigd ongeveer 2.10 Meter stof, 1.30 cM. en 1.50 Meter zijde, 90 cM. breed. WILHELMINE. Van deze modellenontleend aan het Nieuwe Modeblad, zijn geknipte patro nen verkrijgbaar na inzending van 35 ets. aan postzegels bij de TJitg.-Mij. Neerlandia Kromme Nieuwe Gracht 6^—66, Utrecht. Men gelieve het nummer van het gewensch- tf patroon nauwkeurig by de bestelling op e geven. a261

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 6