H NOOTJES UIT DE PROVINCIE SPORT BINNENLAND In verband met\de lichte ongesteldheid van prins Tsjitsjiboe heeft het Japansche Prinselijke paar zijn reisplan moeten wijzi gen. Daar de prins en de prinses in ieder geval nog vandaag en morgen in de residen tie zullen blijven, is afgezien van de voor genomen bezoeken aan Brussel en Parijs. De Britsche koning en de koningin en do beide prinsesjès, Elisabeth en Margaret Rose zijn gisteren op Balmoral Castle aan gekomen, waar zij een deel der vacantie zullen doorbrengen. Te Rome wordt verwacht dat Mussolini na afloop der groote manoeuvres, die op Sicilië van 12 tot 19 Augustus zullen wor den gehouden, een belangrijke politieke rede zal uitspreken. Gistermiddag heeft een hevige storm gewoed boven de Noordelijke voorsteden van Londen. Op verscheidene plaatsen werd aanzienlijke schade aangericht. Tele foonlijnen en electrische geleidingen wer den vernield. Sinds 1 Augustus zijn in het Noordelijk deel van Korea 130 menschen gedood en 18 gewond als gevolg van zware stormen en regenbuien, welke aanzienlijke materieele schade hebben aangericht. De overstroomingen op het eiland Luzon (Philippijnen) veroorzaakt door den zwa- fen regenval, loopen langzaam terug. Tot dusverre heeft men zeventien dooden ge teld. De schade is aanzienlijk en velen zijn dakloos. In een persconferentie heeft admiraal William Leahy, leider der Amerikaansche vlootoperaties, medegedeeld, dat de marine het congres in de volgende zitting credieten voor den bouw van twee slagschepen en twee lichte kruisers zal vragen. Hoewel geen nieuwe stappen zijn gedaan in verband met het uitgestelde bezoek van Von Neurath aan Londen, meent men al daar te weten, dat de Duitsche Minister welkom zou zijn, als hij in de gelegenheid is te komen. Volgens de Asahi hebben Japansche troe pen op 3 Augustus nabij Peiping 250 man, behoorende tot de gendarmerie-brigade van O'ost-Hopei, die aan het muiten geslagen was en op 29 Juli Japansche ingezetenen te Toengsjau had vermoord, vernietigd. Uit Sofia wordt gemeld, dat de Bul- gaarsche oud-minister en leider der agrari sche partij, Guitsjef, die van een reis naar het buitenland, o.a. Parijs, terugkeerde, bij het uitstappen uit den brein te Sofia is ge arresteerd. De redenen hiervoor worden door de autoriteiten niet medegedeeld. vergadering verhandelde onderwerp over een vuurwerk op 31 Augustus a.s.. Na nog eenige andere punten voor dezen dag be sproken te hebben, werd deze geanimeerde vergadering gesloten. De R.-K. Dameszangvereeniging zingt voor de microfoon. Zondag 8 Augustus, des namiddags tus- sphen 3 en 5 uur, zal de R.-Kath. Dames zangvereeniging alhier, onder leiding van den heer Adriaan Hollaers een concert ge ven voor de K.R.O.-microfoon te Hilver sum. Het programma, dat in twee gedeelten zal worden'uitgevoerd, luidt als volgt: 1. „Das grosze Halleluja", Frans Schubert. 2;» „Das gestorte Glück" (nach einer Volksweise), Reichart. 3. „Spinnelied" (uit der Fliegende Hollander), Richard Wagner. 4. „St. Jans Vier", J. P. J. Wierts. Pauze. 5. „Hoffmans Erzahlungen" (Barderolle) J. Offenoach. 6. „Aïda" (fragment uit de opera Aïda), G. Verdi 7. „Aan den Schoonen Blauwen Donau", Joh. Strauss. Het zangkoor zal aan den vleugel wor den begeleid door mej. Victorine Speckens, alhier. Hefc nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Er zijn vele Zeeuwen op de Jamboree De ingang van het Vlissingsche kamp. Vleesch verdeelen. Eet smakelijk Vlissingsche welpen tijdens het défilé. Zeeuwsch bezoek in het kamp. De aankomst van Koningin Wilhelmina en Prins Bernhard. Prins Bernhard op de raadsrots, om ringd door de welpen. Woensdag zijn de feesten ingezet, welke tot 8 Augustus gehouden worden ter vie ring van het 700-jarig bestaan van Does burg. De voorzitter van het Herdenkings comité, notaris M. F. D. E. Horst, bood den burgemeester, jhr. mr. G. A. A. Nahuys, een herinneringsplaquette aan ter plaatsing in het gemeentehuis. Op het Jamboree-demonstratieterrein werd Woensdagmiddag voor H. M. de Ko ningin en Z. K. H. Prins Bernhard een vlaggendéfilé gehouden en werden de Ko ninklijke Familie verschillende geschenken aangeboden. De Indische padvinders boden Prins Bern hard een gedreven zilveren rooktafel aan, bestemd voor het Prinselijk jacht „Piet Hein". Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissin- gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd Een mantel band vulpotlood fictsriem melkbussleu tel en ceintuur met gesp, en dat inlichtin gen te bekomen zijn omtrent Een jong poesje bij Van 't Westende, Walstraat 4 lederen boodschappentasch bij Buijs, Anje lierenlaan 22 lot Middelburgsche vacan- tieschool bij Hendrikse, Gravenstraat 25 paar .jkisokjes bij Stroo, Scherminkel- straat 22 zilveren vulpotlood bij Polder man, Boulevard de Ruyter 36 gestreept tafelkleedje bij Jobse, Clijverstraat 36 red lingsinsigne bij Du Pont, Kanaalstraat 146 theedoek bij De Koninck, Waaigat 1 groene mantelband bij Klootwijk, Groene- woud 47 band van jurk bij Weug, Evert- senstraat 11 huissleutel bij Van Vlijmen, Vrouwestraat 20 rozenkrans in étui. bij Heijman, Marinestraat 23 gehaakt mutsje bij Lenaerts, Scherminkelstraat 6 meis jesmanteltje bij Hendrikse, Van der Man- derestraat 12 2 gestreepte boorden bij Wanst, Winkelmanstraat 9 strandschop en emmertje bij Janssen, Bonedijkestraat 3; vulpotlood bij Bostelaar, Koudckerke B 7 kindersokje bij Meulmeester, Hendrikstr. 8 en achterlamp van een motorrijwiel bij Bostelaar, Kromme Elleboog 2. Vreemdelingenbezoek. Met de provinciale boot van Breskens werd heden wederom een beduidend aantal personen en auto's van de Belgische plaat sen meer vervoerd dam vorig jaar. Er wer den nl. 4800 passagiers en 218 auto's over gezet tegen resp. 4200 en 168 in 1936. Vlissingsch scheepvaartnieuws. Aangekomen om te bun keren. Noorsch s.s. „Mimona" van Londen Nederlandsch m.s. „Remi" van Antwerpen. V e r t rokken: „Remi" naar Lon den „Mimosa" naar Brussel. MIDDELBURG Statuten verzonden. Met no. 147 van de Staatscourant zijn verzonden afdrukken van de statuten van de Vereeniging tot oprichting en instand houding van een Christelijke Bewaar- en Voorbereidingsschool te Middelburg, geves tigd te Middelburg. OOST- EN WEST-SOUBURG Loop dér bevolking. G e vest i g d: L, Wagenaar, Nieuw- straat 19, van Ned. Oost-Indië M. Bron-, ke, De Deckerestraat 7, van Ned. Oost- Indië W. de Rijcke, Nieuwstraat 11, van Ned. Oost-Indië A. L. Castel, Marnixplein 21, van Middelburg M. H. Wesdorp, Abeelscheweg W 18, van Bruinisse B. Boskeljon, De Deckerestraat 11, van Rot terdam Wed. E. Arends-Burgers, De Deckerestraat 2, van Enschede P. C. Otte, geb. van Bemden, Nieuwe Vlissingsche weg 371, van Zierikzee P. J. Nusteleijn, Nieu we Vlissingsche weg 309, van Vlissingen J. Blauwen, Aldegondestraat 3, van Vlis singen Wed. E. Koppelaar-v. d. Linden, De Deckerestraat 11, van Rotterdam wed. A. Corthals-Blaakman, Dijkstraat 59, van Vlissingen A. Louws, Oranjeplein 39, van St. Laurens wed. M. Flipse-Francke, Nieuwe Vlissingsche weg 229, van Vlissin gen E. Basting, Nieuwe Vlissingsche weg lc, van RetranchementM. Th. Stevense, Spoorstraat 76, van Middelburg G. A. van Santen, Kanaalstraat 91, van Vlissingen J. Castel, Parklaan 9, van Vlissingen M. A. Vermaatde Hulster, Middelburgsche straat 50, van Oostburg M. Suurmond, Nieuwe Vliss. weg 15, van Bergen op Zoom J. Krijger, Nieuwe Vliss. weg 301, van St. Laurens M. de Ridder, Spoorstr. 48, van Vlissingen J. J. Weststrate, Tuin straat 17, van Vlissingen M. Heerschap Selij, Dijkstraat 45, van Renkum P. J. Heerschap, Dijkstraat 45, van Ned. Oost- Indië A. Otte, Nieuwe Vliss. weg 371, van N. Oost-Indië I. van SteeVerfaillie, Vliss. straat 104, van Ierseke A. Schef- fers, Tuinstraat 6, van Schiedam D. P. Zoutewelle, Oranjeplein 33, van Goes J. Kruithof, Nieuwe Vliss. weg 325a, van Kruiningen A.J. Griep, Nieuwe Vliss. weg 170, van Middelburg. Vertrokken: P. Bakker, Abeel- sche weg 16, naar Den Helder Wed. A. v. d. Bergede Meijer, Nieuwstraat 54, naar Groede H. de Wijze, Marnixplein 15, naar Koog a.d. Zaan P. J. Willemse, Paspoort straat 27, naar Amsterdam J. Kaljouw, Oranjeplein 10, naar Grijpskerke P. Wes- terloo, Nieuwe Vliss. weg 371, naar Gronin gen A. Scheffers, Tuinstraat 6 naar Schiedam M. Steutel, Nieuwe Vliss. weg 181, naar Amsterdam P. Verhage, Abeel- sche weg O. 2, naar Middelburg M. S. van Belzenvan Hoorn, De Deckerestraat 3, naar Vlissingen Th. van der Linden, Vrijburgstraat 5, naar Vlissingen L. H. Koppejan, Vrijburgstraat 42, naar Koude- kerke C. Castel, Ritthemsche straat T naar Krabbendijke B. Dijke, Nieuwstraat 67, naar Wissenkerke. Ringryden. Zaterdag 7 Augustus a.s. zal op het Oranjeplein de jaarlijksche zomerriogrij- derij te paard worden gehouden. Er wordt door twaalf paarden gereden. Onder de prijzen waarom gekampt zal worden is o.m. ook de wisselbeker van burgemeester jhr. H. A. van Doorn, welke om half vier verreden zal worden. KOUDEKERKE Ongepaste strandvreugde. Gistermiddag was een aantal jongens aan de zgn. „tweede duinen" aan het voet ballen. Op een onverwacht oogenblik kreeg een boerenvrouw, die aan het strand ver toefde, den bal met zooveel kracht tegen het hoofd, dat een der gouden krullen van haar muts afbrak en haar hoofd ver wondde. De vrouw eischte van de jongens tege moetkoming in de kosten van een en an der. Toen de jongens dit eenparig hadden afgewezen, legde de vrouw beslag op den voetbal en wilde zich naar de politie be geven. Dit optreden van de vrouw werd door de jongens niet aanvaard en zij begonnen naar op minder faire wijze te plagen en haar den weg te versperren. De vrouw ontstak daardoor in zulk een woede, dat zij kort daarna in een bezwij ming viel en per draagbaar moest worden weggedragen. Door leden van den hulppost van het Roode Kruis werd de eerste hulp verleend. Toen de politie ter plaatse verscheen, waren de belhamels natuurlijk verdwenen. Gezellige drukte. Het is bijzonder druk aan strand en dui nen. Zoover het oog reikt is het strand bedekt met tentjes en er wordt gespeeld, gestoeid, pootjes gebaaid en de zwemkunst beoefend. Op het vroon bij Kaapduinen gaf V.V.V. Woensdag een ringrijderij te paard, waaraan 26 ruiters in nationaal costuum deel namen. Het werd een eenige dag voor de steeds talrijke toeschouwers vooral het kampen der ruiters om de mooiste prijzen is bijzonder aantrekkelijk. Van 8 tot 10 uur gaf het muziekgezel schap „Voorwaarts" (directeur de heer S. Sanders) bij Kaapduinen een uitstekend ge slaagd concert. In gezellige groepjes zaten honderden met groote aandacht naar de goed uitgevoerde nummers te luisteren, waarop een dankbaar applaus volgde. TERNEUZEN De bradery. Evenals het vorig jaar heeft de plaatse lijke winkeliersvereeniging „Klimop" in de v/eek van 4 tot 7 Augustus een „braderij", d.w.z. een feestclijken straatverkoop geor ganiseerd. Het woord „braderij" is van Vlaamsche afkomst en naar alle waar schijnlijkheid heeft deze uitdrukking haar ontstaan te danken aan het feit, dat eertijds de huisvrouwen haar vleesch gingen bra den in verschillende daartoe door de over heid aangewezen buurten. Dit was een voorzorgsmaatregel om brand te voor komen. Gedachtig aan hetspreekwoord „Waar volk is, daar. is de nering", sloegen kooplieden hun; kramen in deze wijken op, hetgeen dan aanleiding gegeven zou hebben tot de z.g. braderijen, d.w.z. straatver- koopen. Het fraaie zomerweder had velen uit ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen aangelokt tot het brengen van een bezoek aan Terneuzen. Zoo waren er alleen met de Z.V.T.M. des middags een 15C0 menschen aangevoerd. Velen kwamen ook per fiets of auto, zoo dat er spoedig een zeer groote drukte heerschte. Het doel dat de plaatselijke winkeliers vereeniging zich stelt, nl. om Terneuzen in wijden kring meerdere bekendheid te geven, is gezien de drukte die er op den eersten dag heerschte wel bereikt. De verdronken loods. Hedenmorgen arriveerde alhier in de middelhaven het Belgische Gouvernements vaartuig Scheldewacht", waarmede het stoffelijk overschot van den op 28 Juii, jl. verdronken Belgischen loods Van Schoor naar Antwerpen vervoerd zou worden. On der eerbiedige belangstelling van het pu- bliek werd de lijkkist door personeel van het Belgische Loodswezen, alhier aan boord gedragen, wao.rna zij op het achterdek werd opgesteld. Nadat de vlag halfstok was geheschen en .de lijkkist met de Bel gische driekleur was bedekt, vertrok de „Scheldewacht" met haar droeven last naar Antwerpen, alwaar het stoffelijk overschot aan de aarde zal worden toevertrouwd. VERKEERSVEILIGHEID VAN VRACHTAUTO'S. Een initiatief van den B.B.N. Werken de remmen goed? Zijn de lich ten volgens de eischen van de Motor- en Rijwielwetgeving Is het stuur goed in orde? Zijn er geen gebreken aan raam of veeren Het is een nieuw denkbeeld van den Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, dat deze uitgewerkt heeft in samen werking met het Wetenschappelijk Bedrijfs auto-Instituut naar het voorbeeld van een automobilistenvereeniging in Frankrijk, die een wagen op den weg gebracht had met het doel de auto's te onderzoeken aan rem men, stuur, enz. en waarbij gebleken was, dat niet minder dan 75 °/o niet beantwoord de aan de eischen van de wet. De auto door den B.B.N. voor dit doel op den weg ge bracht in samenwerking met tet W.B.I., bevat verschillende apparaten voor deze contröle en komt Woensdag, '11 Augustus a.s. 's morgens vroeg in Middelburg, stand plaats Molenwater bij den Schouwburg. Ieder, die met een of meerdere vracht auto's daar komt, zal zijn wagens tegen een luttel bedrag kunnen laten onder zoeken. Aan de eigenaars van deze auto's wordt binnen enkele dagen toegezonden een offi cieel rapport, samengesteld volgens de re glementen van het bekende bureau Veritas in Pariis, bekend door zijn maatregelen ter verhooging van verkeersveiligheid ter zee, welk bureau sinds eenige jaren ook een re glement heeft voor verkeerseiligheid te land, welk reglement het W.B.I. het recht heeft voor ons land toe te passen. Het groote voordeel van een dergelijk rapport is dat hiermede eventueel de politie kan worden getoond, welke groote waarde de eigenaar hecht aan de verkeersveiligheid van zijn materieel, wanneer zijn wagen zou worden aangehouden. Het is een origineel idee, dat bij de auto riteiten reeds in goede aarde is gevallen en het is te hopen, dat vele wagen-eigenaars van dezen dienst gebruik zullen maken. De controle-wagen zal zijn tocht vervolgen door alle districten in Nederland, om op marktplaatsen en overal, waar bedryfs- autohouders tezamen komen, hun wagens te controleeren op verkeersveiligheid en bedrijfszekerheid. De B.B.N. wil zorgen, dat het goederen vervoer langs den weg verkeersveilig is in het belang van het publiek. Besmettelijke ziekten. In de week van 25 tot en met 31 Juli kwamen in onze provincie 2 gevallen van roodvonk voor, nl. één in ieder der ge meenten Hoofdplaat en IJzendijke. VOETBAL: Nieuwe K.N.V.B.-clubs. Met ingang van het nieuwe seizoen zijn, behoudens goedkeuring van het speelter rein, tot den K.N.V.B. toegelaten de ver- eenigingen Goes II en Corn. Boys (Sas vam Gent) Jaarverslag Zuidelyk district. Aan het jaarverslag van het Zuidelijk district ontleenen wij, dat af deeling IV thans 163 elftallen omvat. De Z.V.B. bleef stationair en telt 94 elftallen. In totaal is het neutrale voetbal in het Zuiden thans 717 teams sterk. De financieele toestand van vele ver- eenigingen is slecht. Dank zij enkele fond sen heeft het afdeelingsbestuur aan de meest noodlijdende clubs de helpende hand kunnen bieden. Het bestuur doet in het verslag ook een beroep op de instanties welke het goed meenen met den naam van dit district om mede te werken de goede, sportieve ver houdingen te bevorderen, zoodat het aantal te behandelen strafzaken zal verminderen. De Zuidelijke technische commissie ver klaart dat bij globale beschouwing van het spelpeil in het Zuiden de conclusie gewet tigd is, dat dit nog steeds niet verheffend is en dat van vooruitgang, ondanks toene mende training, nog steeds weinig is* te be speuren. KORFBAL: Zomercompetitie Z.K.B. Programma voor Zondag a.s. Te GoesTogoVolharding (6 uur, scheidsrechter de heer P. Huysse). In de lijn der verwachtingen ligt, dat Togo deze ontmoeting wint. In verband met een succes van het druk- foutenduiveltje geven wij hierbij den juis- ten stand van den ranglijstaanvoerder Seolto. Seolto 4 4 0 0 8 22—2 SCHAKEN: Het landentournooi te Stockholm. Gisteren werden te Stockholm de hang- partrjen der ontmoetingen van de vierde, vijfde en zesde ronde voortgezet, terwijl daarna de wedstrijd uit de zevende ronde gespeeld werd. Landau maakte zijn partij tegen den IJslander Gudmundsson uit de vijfde ronde remise, zoodat Nederland met 2i/^V/2 van IJsland won. In de zevende ronde leidde Nederland met 21 tegen Litauen. De partij De Groot Abramavicius is afgebroken in een voor onzen landgenoot betere stelling, zoodat de mogelijkheid groot is, dat Nederland ook de zevende ontmoeting zal winnen. Uit de algemeene rangschikking blijkt, dat Polen momenteel met 22 »/2 pnt. de lei ding heeft. Nederland staat zesde met 19 pnt. 1 afgebroken partij. Men dient echter niet te vergeten, dat o.m. Hongarije, Amerika, Estland en Ar gentinië reeds de vier winstpunten tegen Roemenië gehad hebben in verband met het feit, dat dit laatste land niet is opge komen. Polen, dat deze vier winstpunten nog cadeau moet krijgen, staat er dus bui tengewoon fraai voor. En ook de positie van Nederland is, dit in aanmerking geno men, zeer goed. ZEILEN: IJmuidenSolent. Het eindresultaat van den zeilwedstrijd IJmuidenSolent, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roei- vereeniging, in samenwerking met de Royal Ocean Racing Club, is volgens de berekende tijden gewonnen door ae „Senta" van de B.Y.C., W.Y.C. het Nederlandsche jacht de „Zeearend" van C. Bruijnzeel Jr. werd tweede. Om den America-Cup. Rangerwint ook de derde race Gisteren werd nabij Newport de derde race gezeild om den America-Cup tus schen Harold vanderbilt's „Ranger'' en mr. Sopwith' „Endeavour 2". Ook deze derde race werd door het Ame rikaansche jacht gewonnen en indien de „Ranger" ook de race van vandaag wint, blijft Amerika houder van de trophee. De tijd van de „Ranger" was 3 uur 54 minuten 30 sec., die van de „Endeavour 2" 3 uur 58 minuten 57 sec. De „Ranger" vestigde een nieuw record op de baan over 15 mijlen aan den wind met een tijd van 2 uur 3 minuten 47 sec. Het record stond op naam van de „Rain bow", eveneens van Harold Vanderbilt, ge vestigd met een tijd van 2 uur 4 minuten 25 sec. in het jaar 1934 in den strijd tegen de „Endeavour 1" van den heer Sopwith. ZWEMMEN: Thomas Blower zwemt over het Kanaal. De Engelsche zwemmer Thomas Blower is er ir» geslaagd het Kanaal over te zwem men. Hij ging te Kaap Gris Nez te water en zwom van Gris Nez naar Dover in 13 uur 29 minuten. Blower is de 23ste zwemmer, die er in geslaagd is het Kanaal over te zwemmen. Hoewel hij eer. zeer goeden tijd maakte, is hij iets beneden het record van George Michel, den Franschen zwemmer, geble ven, die in 1936 een tijd noteerde van 11 uur 5 minuten. WATERPOLO: Het IJ kampioen van Nederland. In een uiterst spannenden wedstrijd heeft gisteravond in het zwembad „De regentes" te 's-Gravenhage het IJ met 64 van H.Z. en P.C. gewonnen, waarmee de Amsterdam mers voor 1937 beslag op het Nederlandsch kampioenschap hebben gelegd, daar zij te Amsterdam reeds met 42 van de Hage naars hebben gewornen. Hie"~nee heeft H.Z. en P.C. den titel, dien zij twee jaar lang heeft gevoerd aan 't IJ moeten afstaan. SCHEEPVAARTBERICHTEN De baggermolen „Zuiderzee" gelicht. De baggermolen „Zuiderzee", welke 15 Juli jl. nabij Urk is gezonken, is heden door de N.V. Van der Graaf en Koelman's Bergings- en Transportbedrijf gelicht en in de haven van Urk binnengebracht. De tinbaggermolen „Doejoeng" nadert Gibraltar. De ^n opdracht van de Billiton Maat schappij bij J. en K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk gebouwde tinbaggermolen „Doejoeng", welke op 27 Juli jl. zijn sleep reis naar Nederlandsch-Indië heeft aange vangen, vordert, mede dank zij het vrij gunstige weer in het Kanaal en in de Golf van Biscaye, goed. Volgens het laatste by L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst, welke firma met het moeilijke transport is belast, inge komen bericht, bevond zich het transport Maandagmiddag 2 Augustus jl. omstreeks het middaguur ter hoogte van de Noord kust van Spanje, 70 mijl ten Noordwesten van La Coruna. Verwacht wordt, dat de sleepbooten „Humber" en „Oostzee" in den loop van Vrijdag met de „Doejoeng" te Gibraltar zullen aankomen, waar voor de eerste maal gebunkerd wordt. Engelscli toeristenschip gestrand. Lloyds meldt, dat de „Prince of Wales" aan boord waarvan driehonderd personen een kruistocht ter hoogte van Southend maakten, op de zandbank Groin gestrand is. De passagiers hebben het schip verlaten. LUCHTVAART Het luchtverkeer over den Noordelijken Atlantischen Oceaan. De groote Fransche vliegboot „Lieute- nant-de-Vaisseau Paris", die verleden jaar, in Januari 1936 te Pensacola was gezon ken en daarna is gelicht en geheel her steld, heeft dezer dagen haar proefvluch ten beëindigd, waarbij bleek, dat de ma chine opnieuw aan de gestelde eischen voldeed. De vliegboot, waarmee men een serie proefvluchten over den Atlantischen Oceaan naar Noord-Amerika wil maken, is uitgerust met zes Hispano-motoren van 650 P.K. elk, die haar een snelheid geven van maximaal 250 K.M. per uur, een kruis- cnelheid van circa 190 K.M. per uur. Zonder tegenwind is de actie-radius, bij een ge wicht van 40.000 K.G., 5500 K.M. De zes motoren, waarmee de proefvueh- ten bij Marignane gemaakt zijn, zullen ver vangen worden door zes nieuwe motoren van hetzelfde type. Wan-eer deze geleverd kunnen worden voor de vacanties by de Hispanofabrieken, die op 15 Augustus a.s., beginnen, hoopt men, de „Lieutenant-de- Vaisseau Paris" in den loop van Septem ber den eersten tocht naar New-York kan maken, via de Azoren, Saint Pierre en Miquslon. INTERNATIONAAL CONGÉtÈS VAN VERGELIJKEND RECHT. Een internationale faculteit te 's-C vrmhage. Gistermiddag is het gistermorgen in het té -haus te Schevcningen geopende Inter nationaal Congres van Vergel^kend Recht voortgezet met een maire zitting in het Vredespaleis. Op voorstel van den president van het Permanente Hof van Internationale Justi tie, prof. Guerrero, werden telegrammen

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2