V" c.'*: ONZE GOEDKOOPE PATRONEN ^moD passende kleeding voor meer gezette figuren. Indfen men niet meer in de eerste jeugd is en het figuur zijn slanke vormen in meer gezette heeft doen overgaan, kan de keuze van de juiste modellen wel eens moeilijkheden op leveren. Laten wij eer lijk bekennen, dat vrij wel de meeste vrouwen, die de vier kruisjes ge passeerd zijn hare vor men voller zien wor den, indien zij althans aanleg hebben tot dik ker worden. Veel kan voorkomen worden door een zeer matige leefwij ze en door niet telken male in de verleiding te komen te snoepen. De dames, die echter niet in alle opzichten sen normaal figuur heb ben, kunnen thans te vreden zijn over de Mo de, die alles in het werk stelt om de slanke lijn ;e bevorderen. Zeer ve ie modellen zijn buiten gewoon geschikt voor gezettere, doch tevens Dok voor oudere dames. De tijd ligt reeds ver achter ons, dat dames •/an zestig jaar en daar- Doven zich werkelijk ,oud" moeten kleeden. De golvende lijn van jabots kleedt af, even als puntig geknipte halslijnen, passen e.d. Korte mouwen verdie nen geen voorkeur, daarentegen wel drie kwart lange en vooral aansluitende mouwen. Het is volstrekt geen bezwaar om man- telcostumes van dunne zijden weefsels te dragen, bedrukt met een klein motiefje, zoo als de eerste manteljapon (links van de 2 dames) aangeeft, met de jabotkraag, üie naar de taille toe spits toeloopt en waar van het manteltje met één knoop sluit. De rok heeft een gladde achterbaan, doch aan de voorzijde is een dubbele gedeeltelijk op gestikte plooi, die eenigszins waaiervormig uitspringt. De ruime bovenmouw wordt naar onderen toe nauwer en kan b.v. lang of driekwart gedragen worden. In dit laat ste geval behooren er langere handschoenen bij gedragen te worden. staand boordje kunnen dragen, terwijl bij een korte hals absoluut de V-vorm een ver- eischte is. Sterk klokkende rokken zijn evenmin aan te bevelen, terwijl bij voor keur opgestikte plooien worden gedragen, echter ook wel ingezette plooiengroepjes of plissé's. De eerste van de groep der drie dames (links) heeft een deux pièces met schoot je, dat naar het midden vóór in een pun tige lijn is geknipt. De pas valt even ver der dan de normale schouderlijn -en is met een scherpe punt opgestikt, terwijl in de hals een garnituur van glasbatist wordt gedragen. De middelste japon (der 3 da mes) heeft een opgeknipt stuk, dat tus- schen rok en blousedeelen wordt gestikt. Halsafwerking met zeer puntig geknipte kraag van glasbatist. Het laatste model is van zwarte of don ker blauwe zijde met een klein motiefje bedrukt en heeft een puntig toeloopend vest en jabot-kraag, terwijl de rok meer dere deels opgestikte plooien heeft. laag boekenkastje geplaatst worden, waar op een bowl met bloemen of een plant en een enkele pul of schaal met vruchten komt, terwijl aansluitend aan de andere zij de een theemeubel gezet wordt, waarboven een schemerlampje. Voor de bank komt een tafeltje met een paar gemakkelijke stoelen. In moderne huizen heeft men veelal een vloerbedekking van matten, waarbij men b.v. kan volstaan door een langwerpig kleed voor de bank te leggen. Schemer lampjes hier en daar op schoorsteen en te gen den wand geven een sfeer van intimi teit, terwijl als middenverlichting hoog te gen den zolder een moderne glazen lamp wordt aangebracht. wenken. Indien het riet van het handvat van mat tenkloppers loslaat, omwindt men dit met een stukje zeemleer, daarna met dun touw. Ook de klopper zelf kan men nog lang met dun touw omwoelen als hij begint los te raken. Zilver en goud kan men met sigaren- en sigarettenasch reinigen, waaraan men en kele druppels water toevoegt. Zilver, dat in étuis bewaard wordt, slaat niet aan, in dien men er stukjes kamfer aan toevoegt. Verkeurde zilveren voorwerpen kan men reinigen met zout en azijn, daarna op de gewone wijze met krijt en spiritus of zil verpoeder poetsen. Niet alleen de voorjaars- en zomermode geven de verbreede schouderlijn, doch zoo veel weten wij reeds, dat wij kunnen zeg gen, dat deze voorloopig ook in volgende seizoens gehandhaafd zal blijven. In de eerste plaats werken de ruime bovenmou- wen deze eisch in de hand, doch voorts kan men in dit opzicht ook veel bereiken door passen. Hier geeft de tweede japon van links (der 2 dames) een voorbeeld, waar over de wandel japon van wollen georgette een cape wordt gedragen met ronden pas, waaraan rechte voorpanden zijn geknipt, terwijl het gedeelte, dat over armen en rug valt fijn geplisseerd is. Halsafwerking met smalle zijden stof reep met aangeknip te einden, die gestrikt worden. Alhoewel de rokken korter zijn, zullen gezette dames ze toch iets 'langer dragen, indien dit in het belang van het figuur is. Zulks houdt geheel en al verband met de lengte der draagster, wat geschikt is voor een lange, forsche vrouw leent zich niet voor korte, gezette figuren. Hetzelfde geldt ook voor de afwerking van den hals. Iemand met een lange hals zal, ondanks het feit, dat zij ietwat gezet is, gerust een smal het plaatsen van meubels. In vele kleine woningen is het vraagstuk, hoe de meubels het best geplaatst kunnen worden, meermalen 'n moeilijk iets. Heeft men echter, zooals tegenwoordig in vele moderne huizen breede ramen, dan plaatst men b.v. een bank met kussens vóór het raam en krijgt op deze wijze 'n goede in- deeling. Aan een der zijkanten kan bv. een eenvoudige jur ken voor groo- tere meisjes. Naarmate de doch ters wat ouder worden, zullen ze gaarne ook niet meer al te „kinder achtige" jurken dragen. Alhoewel eenvoud van materiaal en lijn het parool blijft, is er toch wel een middenweg te vinden tusschen kin derjurken en dames ja ponnen. Voor de zomer maanden zullen de weefsels zeer eenvou dig zijn en een geslaag de variatie op de vele bont bedrukte weefsels zijn effen linnen jur ken, die op eenvoudige wijze met handborduur sel versierd zijn. Met behulp van strijk- patronen kan men zoo wel motieven of ran den in kruisjes of plat te- en andere steken heel gemakkelijk op de stof brengen en deze in één of meerdere kleu ren uitvoeren. Wit lin nen geeft iets fleurigs, wanneer men er fris- sche tinten groen, rood, geel, blauw enz. op werkt, terwijl men zich bij gekleurd materiaal bij wit of één kleur in enkcie nuanceerin gen bepalen kan. Men ziet hoe bijzonder aardig de handgewerkte versieringen op deze jurken zijn toegepast. De linker jurk b.v heeft kruissteekmo tieven langs de omtrek van de bolero, die, heel practisch, ook met knoopjes gesloten kan worden. ^let aardigst is om de omtrek met vasten, tn een der gewerkte kleuren, om te haken m op de plaats, waar men de knoopjes denkt te zetten, een boogje van lossen maakt. Het middelste jurkje heeft een versie ring langs de naden van de raglanmouwen, en in het midden voorpand, op de zakjes een ik lang geen keuken- zorgen. Menu's. Zondag: Tomaten, gevuld met gehakt, bief stuk, witte capucijners, aardappelen, ge mengde vruchten. Maandag: Varkensschijf, groote boonen, aardappelen, hangop met beschuit en suiker. Dinsdag: Koud vleesch, worteltjes, aard appelen, roomrijst. Woensdag: Runderlapjes, andijvie, aardap pelen, flensjes. Donderdag: Gehakt, bloemkool, aardappe len, aardbeien met vanille saus. Vrijdag: Gestoofde paling, sla en komkom mer, aardappelen, beschuit met bessen sap. Zaterdag: Tomaten, ommelet, spinazie, ge bakken aardappelen, vruchten. HET ETEN IS AANGEBRAND! Het kan de beste huisvrouw overkomen, dat zij in het vuur van haar arbeid, ver geet, dat zij een of ander gerecht heeft op gezet en door haar reukorganen gewaar schuwd wordt, dat dit staat aan te branden! Ontsteld holt ze naar de keuken en con stateert de catastrophe! Wat te doen? Niets anders dan vlug een teil met water vullen en hier de pan met eten in plaatsen. Vervolgens neemt men een andere pan en schudt hier de inhoud van de eerste in, zonder echter met een lepel den bodem te beroeren. Het aange brande bodempje laat men zitten, doet er soda bij en water en laat het eerst weken, daarna kookt men de pan op een lage pit uit. Bij de inhoud van de tweede pan voegt men een tikje suiker en zoo noodig wat water en kookt het gerecht verder gaar. mode-grillen. Vele huisvrouwen, die buiten wonen en over een grooten tuin beschikken, waarin zij wellicht nog groenten en vruchten kweeken, zullen een deel van het werk, dat hiervoor vereischt wordt voor hare reke ning nemen. Het uitzetten der jonge plant jes, wieden, plukken van aardbeien, aal bessen en kruisbessen, hoe aangenaam het. werk op zichzelf ook moge zijn, vraagt toch wel een zeer practische kleeding, waarin men zich gemakkelijk kan bewegen en toch aardig mee uitziet. Roest op bakblikken verwijdert men door er zout op te strooien en daarna eenige druppels slaolie, waarna men er met een doekje over wrijft. Wanneer men aan het touwtje, dat aan bezems en stoffers gebonden wordt, ten overvloede nog een gordijnring knoopt, kan men ze gemakkelijk aan spijkers of haken ophangen. Links geven wij een japonschort van bontbedrukte katoen weer, afgezet met donker katoen in een der hoofdkleuren. De groote opgestikte zak mag niet vergeten worden, want deze is onmisbaar om een en ander in te bergen. Een dunne voile blouse wordt hierbij gedragen met korte pofmouwen. Rechts is een model, dat even eens zeer eenvoudig van snit is en ook van gebloemd katoen gemaakt wordt. Afwer king van hals en garneering met smalle gekleurde biezen, die ook de zakken accen- tueeren. Behalve groote zonnehoeden draagt men thans ook veel hoofddoeken, die on der de kin geknoopt worden. en aan de zoom van de rok, terwijl het rechter model een zeer geslaagde versie ring heeft op mouwen en revers. De motieven, welke voor de versiering gebruikt zijn, hebben wij in de vierkantjes weergegeven en eenigszins handige werk sters kunnen ze wel zelf op de stof over brengen, b.v. door de patroontjes na te t.ee- kenen en door middel van carbonpapier op de stof over te brengen. De kruissteekmo tieven links kunnen b.v. op reepen stra mien gewerkt worden, die op de stof gere gen worden en waarvan men later de dra den voorzichtig verwijdert. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen m de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van f 0.30 f 0.05 voor ver zend- en administratiekosten post- zegeté (liefst van 1i/9, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36. Den Haag. (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij. die van deze goedkoopepatronen willen profiteeren. dienen het nummer en ie maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te geneven Wij hopen gaarne, dat U ook (Jw kennissen die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen. die een abonnement op deze krant oiedt. te genieten. MID DAG JAPON. (Ook voor gezette figuren.) Succespatroon 1993. Prijs f 0.30 plus f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. De opgeknipte rok wordt meer en meer aan de moderne japonnen toegepast, om dat hij evenals de robe princesse een mooie aansluitende en daardoor afkleedende lijn geeft. Effen en bedrukt zijden weefsels ko men voor dit model in aanmerking, de eer ste staan evenwel het meest gekleed, voor al indien men een mooie soort crêpe sa tijn verwerkt. Het lijfje is te ruim, doch aan weerszijden van de opgeknipte punt komen twee naadjes, die een goed figuur geven. De mouwen, die bij deze japon ge dragen worden zijn voor een effen zijden japon lang en hebben ruimte aan het bo vengedeelte. Naar verkiezing kan men ze bij een imprimé ook kort, halflang of drie kwart nemen, men heeft dan slechts een deel van het mouwpatroon af te knippen. Garneering voorzijde bestaat uit een ciré tres of uit smal lint, dat opgestikt en daar na in den flanelsteek met gouddraad be werkt wordt. Ook kan men op bovendeel en rok een rij kleine knoopjes aanbrengen van het materiaal der japon gemaakt. De rok bestaat uit vier banen. Patronen in de maten 44 t.m. 50. JONGEMEISJESJURK. Succespatroon 1992. Prijs f 0.30 plus f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Een zeer vlotte en aardige meisjesjurk, waarvan patronen verkrijgbaar zijn voor jongedames van 1618 jaar.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 7