lflissingsche Courant Vereniging voor Beroepskeuze TWEEDE BLAD Ciisis-Pubücatiën. ®e spelling oan het Ttederlandsch. SPORT Uit de Vlissingsche Courant van vóór 50 jaar. FEUILLETON IR G INI A'S van de van Zaterdag 24 Juli 1937. No. 172. STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouw-centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten, gedenatureerd in het tijd vak van 19 Juli 1937 tot en met 24 Juli 1937 zal bedragen voor kwaliteitsklasse A 2.75 per 100 kg., voor kwaliteitsklasse B 2.25 per 100 kg., voor kwaliteitsklasse C 1.75 pér 100 kg. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in hetzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoeding 1.25 per 100 kg. Onder bovenstaanden titel schrijft het Belgische Laatste Nieuws De examentijd is anhter den rug en de verloftijd begonnen, maar in Nederland sche opvoedkundige kringen en ook elders waar .men het belang inziet van de taal als factor en spiegel van de beschaving, gaan waarschuwende stemmen op in verband met het aanstaande schooljaar. In 1934 werd immers in de Nederlandsche scholen een nieuwe spelling ingevoerd, de zoogenaamde spelling-Marchant, aldus ge noemd naar den Minister, die ze aan de scholen voorschreef. Deze spelling werd voorgesteld als een „vereenvoudigde" en alhoewel wij in een tijd leven, die op vereenvoudiging is gestelc. blijkt het Nederlandsche publiek alles be halve haastig om deze „vereenvoudiging" te aanvaarden en toe te passen. Bij herhaling is er in ons blad op gewe zen, hoe het gebruik van de spelling-Mar- chant beperkt bleef tot de school, waar men wel verplicht was ze te gebruiken. De openbare besturen in Nederland, de meeste dagbladen, de groote handelsfirma's en het gewoon publiek bleven de gevestigde spelling gebruiken en leverden daardoor het bewijs, dat deze spelling niet zoo moeilijk is als de „vereenvoudigers" het beweren. De verwarring waarop Minister Marchant zich beroepen had om de nieuwe spelling uit te vaardigen, is niet verdwenen maar eer der toegenomen. Het spreekt vanzelf, dat er zich steeds moeilijkheden voordoen maar de ondervin ding met de spelling-Marchant in Nederland heeft bewezen, dat de zoogenaamde vereen voudiging de zaken menigmaal nog inge wikkelder maakt. Zoo heeft de Nationale Vereeniging voor Orde en Netheid in de Schrijftaal, in een adres aan de Nederlandsche regeering ge wezen op het feit, dat de letter „e" in de spelling-Marchant, drie klanken moet aan duiden, terwijl ook het aantal homoniemen (gelijkluidende woorden die echter verschil lende beteekenis hebben, Red. V.C.) op overdadige wijze is toegenomen, dit alles ten nadeele van de leesbaarheid. De moeilijkheden op school. Een vroeger voorstander van de spelling- Marchant, dr. F. C. Dominicus, heeft in het Algemeen Handelsblad van Amsterdam een paar brieven laten verschijnen, waarin hi]" den terugkeer vraagt naar de spelling De Vries en Te Winkel als middel om een einde te stellen aan de heerschende verwarring. Allereerst betoogt dr. Dominicus, dat het dwaasheid ware de oogen te sluiten voor de werkelijkheid, namelijk dat in het openbaar leven de spelling De Vries en Te Winkel stand heeft gehouden. Vervolgens spreekt hij de bewering tegen, volgens welke iedere normale leerling thans de spelling-Marchant kent, terwijl vroeger haast iedereen met de spelling De Vries en te Winkel sukkelde. In zijn school, die ongeveer 500 leerlingen telt, heeft hij integendeel kunnen vaststel len, dat vele leerlingen een allerzonderlingst mengelmoesje schrijven, vooral als zij ko men van scholen waar men de dictees als ouderwetsch heeft afgeschaft. Deze verklaring geeft meteen de war.j oorzaak aan van de verwarring in Neder land, waar men jaren lang, onder voorwend sel van moderne leermethoden, verzuimd heeft de taal behoorlijk aan de jeugd aan te leeren. Bij de eindexamens stelde dr. Dominicus vast, dat .men aan de candidaten een lijstje gaf, waarop het geslacht van sommige woorden vermeld stond, blijkbaar omdat tengevolge van het weglaten van de bui- gings-n de kennis van het geslacht der woorden is verloren gegaan en men niet meer weet of „hij" dan wel „zij" dient ge bruikt. Men begrijpt, dat in die voorwaarden in Nederland met aandrang gevraagd wordt om in die scholen terug te keeren naar de spelling De Vries en Te Winkel waaraan men in de Belgische scholen trouw is geble ven. De taal is inderdaad een te kostbaar bezit dan dat men de spelling zoo maar zou ver anderen zonder eerst de gevolgen van deze verandering na te gaan. laatste loodjes zoo niet het zwaarst, dan toch wel zeer zwaar wogen. Want behalve de oververmoeidheid, welke deze monsterrit op vele renners reeds als stempel heeft gedrukt, kwam daar gisteren ook nog een tropische hitte bij en in deze hitte moesten de deelnemers een tijdrit rijden, welke verre van gemakkelijk was. De rit tegen het horloge ging van La Rochelle naar La Roche sur Yon, een af stand van 81 K.M. De 81 K.M. werden met een gemiddelde snelheid van ongeveer 41 K.M. per uur gereden en dat, ondanks het vroege uur, in een groote hitte. De eene jacht volgde de andere op, om beurten namen de renners van een groep den kop, er werd hier strijd geleverd om seconden. Vooral de Fransche en Italiaansche renners streden een grooten strijd en onze landgenoot was hierbij een van de besten. De Italianen kwamen, aan gevoerd door Martano, na 1 uur 59 min. 21 sec. binnen. Vlak achter Martano ia.gen Introzzi, Vicini, Anton van Schendel. Ca- musso en Romanatti. Toen de Franschen, onder leiding van Lapebie, waren binnenge stoven, bleek het, dat zij 11 seconden snel ler als de Italiaansch-Nederlandsche groep hadden gereden. Geen der andere groepen noteerde een korteren tijd. Op het tweede gedeelte van de étappe, van La Roche sur Yon naar Rennes over een afstand van 172 K.M., welke met massastart werd verreden, kwam de terug slag van de groote inspanning', welke de renners tijdens den tijdrit hadden moeten ontplooien. Niemand had lust weg te vluchten, geen enkele poging' werd ge daan om het tempo wat straffer te maken. Eerst op enkele kilometers af stand van de eindstreep sprong plotseling Choque weg, een achtervolging begon, maar de Franschman wist toch nog met zes seconden voorsprong op een groote groep als eerste over de finish te stormen. De Fransche individueel Frechaut won in de sprint voor Puppe, Cloarec en Braecke- veldt, terwijl de 39 rijders, die daarna volgden en waaronder zich ook Anton van Schendel bevond, op de zesde plaats wer den geklasseerd met denzelrden tijd als Frechaut. De Fransche individueel en Lau rent en Lemarie bezetten de voorlaatste en laatste plaats op de grocte groep. In het algemeen klassement bleef Lape bie met bijna 5 minuten voorsprong op Vi cini leider. Amberg en Camusso verwissel den van plaats, zocdat de Italiaan thans derde is. Marcaillou schoof naar de vijfde plaats ten koste van Vissers, terwijl Choc- que van de 9e naar de 7e plaats verhuisde. Anton van Schendel ging van de 34e naar de 33e plaats. In het landenklassement veranderde niets. De uitslag van den tijdrit was 1. Lape bie (Frankrijk) 1 uur 59 min. .10 sec. 2. Marcaillou (Frankrijk) .3. Chocque (Frankrijk) 4, .Tanneve.au.. (Frankrijk) i 5. Martano (Italië) 1 uur 59 min. 21 sec. 6 Introzzi (Italië) 7. Vicini (Italië) indi vidueel 8. Anton van Schendel (Neder land) 9. Camusso (Italië) 10. Romanatti (Italië) 11. Garnard (Frankrijk) 12. Bautz (Duitschland) 1 uur 59 min. 50 sec. 13. Weckerling (Duitschland) 14. Wengler (Duitschland) 15. Hauswald (Duitschland) 16. Thierbach (Duitsch land) 17. Geyer (Duitschland) 18. Wen- del (Duitschland). Tweede gedeelte van La Rcuche sur Yon naar Renners 1. Chocque (Frankrijk) 6 uur 6 min. 14 sec. 2. Frechaut (Frank rijk) individueel 6 uur 6 min. 20 sec. 3. Puppo (Frankrijk) individueel 4. Cloarec (Frankrijk) 5. Braeckeveldt (België) in dividueel 6. een groep van 39 renners waaronder Anton van Schendel. Totaal klassement1. Lapebie (Frank rijk) 126 uur 28 min. 29 sec. 2. Vincini (Italië) individueel, 126 uur, 33 min. 24 sec. 3. Camusso (Italië) 126 uur 53 min. 46 sec..; 4. Amberg (Zwitserland) 127 uur 1 min. 22 sec. 5. Marcaillou (Frankrijk) 127 uur 3 min. 36 sec. 6. Vissers (België) individueel, 127 uur 9 min. 38 sec. 7. Cho cque (Frankrijk) 127 uur 27 min. 28 sec. alhier Maak bij het kiezen van een beroep voor Uw zoon of dochter gebruik van de gegevens, waarover ons bureau beschikt. Zitting Dinsdag a.s. 7.30—9 uur in het Voormalig Burgei weeshuis aan de Bad huisstraat. Inlichtingen kosteloos. 8. Bautz (Duitschland) 127 uur 29 min. 14 sec. 9. Gallien (Frankrijk) individueel 127 uur 32 min. 6 sec. 10. Frechaut (Frank rijk) individueel, 127 uur 44 min. 56 sec. 33. Anton van Schendel 129 uur 20 min. 17 sec. Landenklassement 1. Frankrijk 380 uur 59 min. 33 sec. 2. Italië 384 uur 7 sec. 3. Duitschland 284 uur 2 min. 6 sec. 4. Zwitserland 385 uur 5 min. 35 sec. 5. Spanje 390 uur 45 min. 45 sec. 6. Luxem burg 391 uur 1 min. 51 sec. ATHLETiEK; Achilles Jaervinen zal niet meer uitkomen. Een van de grootste Finsche all round athleten, Achilles Jaervinen, heeft besloten niet meer op wedstrijden te zullen uitko men. Deze vroegere wereldrecordhouder in den tienkamp, wiens wereldrecordpresta tie na den wereldoorlog eerst door den Amerikaan Bausch en later door den Duit- scher Sievert werd verbeterd, heeft bij het oefenen een spier zoo ernstig gescheurd, dat hij voor dit jaar buiten gevecht is ge steld. Jaervinen, die reeds gedurende tien jarene als een der beste Finsche athleten getuigenis aflegde van den hoogen bloei, welken de athletiek in zijn land heeft be reikt, zal zich nu uit de wedstrijdsport te rugtrekken en zijn plaats aan jongeren overlaten. PC HERMEN: De wereldkampioenschappen schermen. De oud-Olympische schermkampioene, de Duitsche niej. Helena Mayer, veroverde gisteravond te Parijs in den personeel en wedstrijd op floret voor dames in de finale poule den titel van wereldkampioene. Zij sloeg nl. de Hongaarsche rnej. Elek en de Oostenrijksche mej. Preiss in deze ontmoe ting. LUCHTVAART Tsjechisch burgervliegtuig op Duitscfa militair vliegveld geland. Een Tsjecho-Slowaaksch. burgervliegtuig, dat van Praag- onderweg was naar Zuerich om deel te nemen aan het vliegconcours aldaar, is om onbekende redenen gisteren op een militair vliegtuig nabij Munchen gedaald. Het kon de reis naar Zuerich voortzetten. De Duitsche autoriteiten stel len een onderzoek in. Transatlantische proefvlucht. De Imperial Airways deelt mede, dat de volgende transatlantische proefvlucht zal worden gehouden door de „Cambria", die Donderdagavond naar Newfoundland zal vertrekken. Amerikaansche militaire commissie van den Senaat keurt wetsontwerp inzake verkoop van helium goed. De militaire commissie van den Ameri- kaanschen Senaat heeft gisteren het wets ontwerp goedgekeurd, waarbij de verkoop van helium voor gebruik in buitenlandsche verkeers-luchtschepen, wordt toegestaan. Het wetsontwerp, dat een indirect gevolg is van de ramp van de „Hindenburg" voor ziet in de instelling van een regeerings- monopolie voor helium. naar het verhaal van die lepels Vóór zij kon antwoorden, kwam Marty van Duyne met McMillan op hen toe. Jane, ik heb Michael uitgenoodigd Qm met ons te lunchen. Je hebt er toch niets op tegen? Het was om Michael, dat Virginia toe stemde. Zij vond mrs. Bleecker onuitstaan baar, maar zij kon zich het plezier van een nadere kennismaking met Michael McMil lan niet ontzeggen. Dus dan zijn we met ons vijven, zei Jane Bleecker. Tony, je doet het beste met even een tafel te reserveeren. Tony ging. Hij was ervan overtuigd dat Virginia op zijn aandringen ja had gezegd. Rickey had uit het zolderraam zijn zuster gadegeslagen. Hij zag, hoe zij haar excuses maakte over den spiegel. Echt iets voor Jinny, om zoo op haar eer te staan Wat maakte het voor verschil voor die men- schen Rickey was er niet van bewust, dat zijn zuster mooi was. Hij hield van haar en hing aan haar, omdat zij van zijn prilste jeugd af zijn eenigen kameraad was ge weest, zijn steun in moeilijkheden, zijn vei ligheidsklep in booze buien en zijn troost in alle verdrietelijkheden. Maar voor hem was zij geen sprookjesprinses, zooals voor Tony en Michael. Schoonheid zag Rickey alleen in vrou wen, zooals die eene daar beneden, die heelemaal in het zilvergrijs was. Die was pas mooi, mooi als een zilveren tooverfee. De zon scheen pal op haar, maar de hitte scheen haar Diet te deren. Zij was koel en bleek, van een glanzende, doorschijnende bleekheid, alsof er binnen in haar een licht brandde. Hij kon zijn oogen niet van haar afhouden en draaide onwillig zjjn hoofd af, 30ste week 1887. Aan de stemming voor de verkiezing van 6 raadsleden hebben van de 491 kiezers voor den gemeenteraad, 231 personen deel genomen. Er waren 231 witte stembriefjes ingeleverd, waarvan 2 in blanco. De vol strekte meerderheid bedroeg alzoo 115 stemmen. Van de uitgebrachte stemmen verkregen de heeren C. Mortier 208, C. A. Kalb- fleisch 196, I. Harder 184, F. Delvoye 150 en E, M. Chevalier 115 stemmen. De aftredende leden van den raad, de heeren Mortier, Kalbfleisch en Delvoye zijn derhalve herkozen en tot nieuwe leden ge kozen de heeren I. Harder en E. M. Cheva lier. Voorts waren nog uitgebracht op de hee ren C. M. Dommisse 56, T. J. Blonk 40, J. Ie Sage van Hoeve 37, C. J. Rekkers 16, J. Lagaaij 15, A. Koppejan 7, M. P. Troel stra 8 en H. J. van der Meer 5 stemmen, terwijl nog tal van heeren 1, 2 en 3 stem men verkregen. Van de 230 gele stembriefjes waren 7 blanco ingeleverd en werd 1 van onwaarde verklaard. De volstrekte meerderheid be droeg alzoo 112 stemmen. Van de uitgebrachte geldige stemmen verkreg'en de heeren M. P. Troelstra 109 stemmen en J. Ie Sage van Hoeve 64 stem men, tengevolge waarvan een herstemming tusschen deze heeren moet plaats hebben. Voorts waren nog uitgebracht op de heeren T. J. Blonk 9, C. J. Houbaer 7, C. J. Rekkers en J. Lagaaij ieder 6, C. M. Dom misse 4, benevens 1, 2 en 3 stemmen op verschillende personen. Van onder een der kappen van de werf der Kon. Mij. „de Schelde" is op 16 Juli met goed gevolg te water gelaten de sta len raderstoomboot „Walcheren", gebouwd voor rekening van de provincie Zeeland en bestemd voor den dienst op de Wester- schelde. De boot is 41.15 M. lang, 6.10 M. breed, holte 2.90 M. en diepgang 1.83 M. Om niet in de havens te moeten keeren heeft de boot een vóór- en achterroer. Er is een kajuit voor le en 2e klas passagiers, die in het koude jaargetijde met stoom verwarmd zal worden. CS* Tot hoofdcommies ter gemeente-secre tarie is door Burg. en Weth. benoemd de heer J. H. Dommisse, hoofdcommies der plaatselijke belastingen alhier. Bij Kon. besluit is aan de lichtwachters van het lichtschip „Schouwenbank" W. A. Segeler en G. Spuij, voor ieder hunner een buitengewone belooning van 25 toege kend voor de door hen met levensgevaar verleende hulp bij het onklaar raken van den ketting van het lichtschip „Noord- Hinder" op 22 Juni jl. Tevens is aan de beide gezagvoerders van het lichtschip „Noord-Hinder" D. Slot en L. Maasdijk, zoomede aan dien van den transportschoener „Coertszen" L. A. van Hoeke, 's ministers tevredenheid betuigd voor hun oordeelkundig en flink beleid tij dens de werkzaamheden bij voornoemd on geval. Van 9 tot 15 Juli vervoerden de mailboo ten der Mij. „Zeeland" 1841 passagiers, nl, 950 uit Queenboro en 891 uit Vlissingen. s Uit de advertentie-rubriek „Kermis Beursplein. Gearriveerd met meer dan 300 gedresseerde Vlooien, waar onder 12 vlooien die gekleed zijn als dames voor een ballet. Vlooien gespannen voor rijtuigen, gedresseerd gelijk paarden, te veel om te melden." toen hij Virginia's stem achter zich hoorde. Zeg Rickey, stel je voor, de Bleeckers hebben mij te lunchen gevraagd Hij draaide zich snel heelemaal om en zag haar stralende oogen. Wat moeten ze van je hebben? Virginia maakte een kleine buiging. Mijn gezelschap Toen zag ze den rimpel van. zijn hoofd, en voegde eraan toe Ze willen graag de geschiedenis weten van de dingen, die ze gekocht hebben, zie je, daar is het om begonnen. Vind je het erg Het is nogal vervelend voor mij om er buiten te worden gelaten. Maar Rickey... Nou, schiet maar op Hij wendde zich weer naar het venster. Zeg, wie is dat meisje, dat erbij is? Marty van Duyne. Wat is zij mooi Ik vind haar niet aardig. Och ik weet het niet, het is natuur lijk maar onzin, want ik ken haar niet eens. Maar zij doet mij denken aan de ijs koningin uit het sprookje. Ik ben van plan haar later in een boek te laten optreden. Daar hoort ze ook thuis, niet m het echte leven, glimlachte Jinny. Zeg Rickey, zie ik er niet vreeselyk ar moedig uit naast die anderen? Hij keek naar de groene jumper en de oude bruine schoenen. Nou, chic is het ensemble niet, maar het is het beste wat je hebt. (Wordt vervolgd). Een ingewikkelde vereenvoudiging Geen enkele spelling is volmaakt. Een levende taal ondergaat steeds wijzigingen zoowel op het gebied van de spraakkunst als van den woordenschat, zoodat men zich niet alleen naar de regelen van de spraak kunst, maar ook naar het gevestigd gebruik moet richten. Vandaar, dat men thans in onze taal min der genitief- en datiefvormen aantreft, dat „een", „geen", „mijn" enz. in de meeste ge vallen niet meer verbogen worden. Maar de gevestigde spelling, welke door de twee Nederlandsche taalgeleerden prof. De Vries en Te Winkel vastgesteld werd, heeft sedert 1864, toen zij door de Belgische regeering aanvaard werd, orde en eenheid in de schrijftaal verzekerd. Deze spelling is minder ingewikkeld dan de Engelsche of de Italiaansche. Wanneer men bestudeert hoe De Vries en Te Winkel de regels voor de spelling hebben opgesteld, dan moet men toegeven, dat er weinig talen zijn, die op zoo natuurlijke en logische regels kunnen wijzen. SCHAKEN: De vierkamp in Duitschland. Euwe wint van Saemisch De partij tusschen dr. Euwe en Saemisch, welke in de vierde ronde bij den 33sten zet in een betere stelling en een pion meer voor onzen landgenoot werd afgebroken, is gis teren door den wereldkampioen gewonnen. De stand in den vierkamp is thans 1. Dr. Euwe 3 y2 punt 2. dr. Aljechin 2 punten 3. Bogoljubov IV2 punt4. Sae misch 1 punt. Saemisch verloor de partij doordat hij bij een slechte stelling na den 44sten zet den tijd overschreed. WIELRENNEN: DE RONDE VAN FRANKRIJK. De achttiende étappe. Goed ryden van Anton van Schendel. De achttiende étappe van La Rochelle naar Rennes is verre van gemakkelijk ge weest. Ook gisteren bleek weer, dat de k Naar het Engelsch door ET I J 7 F" J. VAN DER SLUWS Nadjuk verboden Er zullen nu ook dubbele uitgaven zijn, Rickey en dan de schulden. Ja, de schulden 1 Den vorigen avond had zij tot diep in den nacht over de papieren gebogen gezeten en het resultaat van al haar becijferingen had haar den angst om liet hart doen slaari. Er waren aangelegen heden, die haar vader jarenlang verwaar loosd had en die nu eigenlijk door Rickey zouden moeten worden verzorgd. Maar de mannen van de familie hadden geen saken- hoofd. Virginia evenmin, maar zij begreep tenminste, dat er toch iemand moest zijn, die orde bracht in den chaos. Zij was tot de conclusie gekomen, dat, als de meubels en het huis goed verkocht werden, er net geld genoeg zou zijn om de schulden af te betalen en haar ouders een onbezorgd ver blijf in Californië te verschaffen. Wat Rickey en haarzelf betrof, och. zij waren jong en hadden het leven voor zich. Kaar moeder en zij waren al die jaren zoo zuinig mogelijk geweest. Hoewel zij in haar jeugd nooit een hand had behoeven uit te steken, had mrs. Farquhar, het kleine, tee- re vrouwtje, haar heele huwelijksleven lang nooit meer gehad dan een dienstmeid. Vir ginia had leeren koken, dekken, het oude mahonie wrijven en het zilver poetsen. Deze twee afstammelingen van een rijk ge slacht, afstammelingen van beroemde schoonheden, die altijd in de rijkste gewa den met de prachtigste juweelen getooid waren geweest, wisten hoe zij haar handen moesten gebruiken en hoe zij, niettegen staande haar armoede, het oude huis zijn voorname en toch hartelijke sfeer konden doen behouden. De mannen hadden dit als vanzelfspre kend aanvaard, zonder de vele opofferingen ook maar te vermoeden. Vader en zoon, beiden waren droomers en ongeschikt voor de harde werkelijkheid van het leven. Mrs. Bleecker bood nu op een kleinen witgeverfden spiegel. Vroeg-Amerikaansch, verklaarde Gro- gan. Hij had natuurlijk niet geverfd moe ten worden, maar de lijnen zijn goed. Hij liet den prijs oploopen, tot de spiegel tenslotte voor honderd vijf tig dollar het eigendom werd van mrs. Bleecker. Virginia kwam met een schok tot de werkelijkheid terug. O hemel, Rickey, ik kan haar den spiegel niet laten koopen. Hij is niet echt J Rickey's stem had weer even een ruwen klank. Wat heb j\j ermee te maken Ze denkt dat ze er verstand van heeft. Waar om zou je haar wijzer maken? Rickey Nou, kijk me maar niet zoo aan Ze heeft geld genoeg'. Doe niet zoo dwaas, Virginia Maar zijn zusje was de kamer al uit. Zij holde op mrs. Bleecker toe. Het spijt mij wel, maar die spiegel is bij vergissing tusschen de andere dingen terecht gekomen. Hij is niet antiek. Ik heb hem zelf voor twee dollar gekocht, omdat ik het wel een aardig ding vond. Daarom heb ik hem wit geverfd en in mijn eigen kamertje gehangen. Mrs. Bleecker nam het meisje van top tot teen op. Enfin, u bent temninste eerlijk, zei ze tenslotte, met een air, alsof zij een straat jongen prees, die een verloren portemon- naie terugbracht. Het irriteerde haar ver schrikkelijk, dat zij zich had laten beet nemen. Een paar antiquairs, die het ge sprek hoorden, glimlachten spottend. Maar als die spiegel niet echt is, vroeg ze uit de hoogte, hoe kan ik dan van de andere dingen op aan? Daar sta ik voor in Virginia's wangen brandden. Tony kwam haastig' tusschenbeide om de situatie te redden. Net goed voor je, Midget En in zijn hart dacht hij Dat kind ge draagt zich als een prinsesDe manier waarop zij op Midget's beleediging rea geerde Mrs. Bleecker voelde waarschijnlijk wel, dat zij te ver was gegaan, want even later zei ze Ik zou graag van alles, wat ik ge kocht heb, de geschiedenis weten, miss Farquhar, vooral van de Oud-Hollandsche lepels. Kunt u niet met ons gaan lunchen? Wij staan juist op het punt om een restau rant op te zoeken. Ik denk niet, dat het gaan zal, ant woordde Virginia. Maar Tony smeekte dadelijk O, alstublieft, miss Farquhar Wij zijn allemaal zoo verschrikkelijk benieuwd

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 5