NOOTJES UIT DE DISHOEKSCHE DUINEN. De pastoor van Oesede nabij Osnabrück (Duitschland), Otto Brackel geheeten, is gearresteerd. Hij wordt er van beschihdigd staatsvijandige redevoeringen te hebben gehouden. Het drijvend poolstation heeft medege deeld, dat het station op 23 Juli des mid dags te één uur zich bevond op 88 graden 7 minuten noorderbreedte en vier graden westerlengte. Het regende en de tempera tuur was een graad onder nul. en Mientje van Lare, Zuidzande Bram Leenhouts, Schoondijke Maria Lutje, Aar denburg Mia van Mazijk, Sluis Arnold de Milliano, Oostburg Betsy van de San- de, IJzendijke Piet van de Sande, Bier vliet Jan van der Slikke, Schoondijke Chr. Streefkerk, Breskens Fransisca van der Vleuten, Oostburg Christien de Voge laar, BiervlietArth. Willemsen, IJzen dijke. Niet bevorderd 11. Van II naar III Josien Allaart, Oostburg Abr. Beun, Breskens André Blondeel, St. Kruis Nel ly Brevet, Cadzand; Abr. de Bruijne, IJzen dijke Marian de Bruijne, Aardenburg Jac. Castelye, Groede Iz. Cysouw, Cad- zand Frans van Daalen, Sluis Jas Dees, Cadzand Erich Dierikx, Hoofdplaat, An ton Fremouw, Zuidzande Mars. Heijnsdijk, IJzendijke Adriana Klompe, Aardenburg Suzie Krijnen, Oostburg Abr. van Lare, Schoondijke Adr. van Liere, Breskens Joost Lyk, Breskens Salome Maas, Aar denburg Abr. van der Plas, Oostburg Jan de Pree, Breskens Johanna de Roos en Johan Schippers, Aardenburg-Johanna Sturm, Oostburg Willy van der Schrieck, Aardenburg Abr. Verhage, Nieuwvliet Charl Verhoosel, HoofdplaatPiet Ver- planke, Cadzand; Ach. Verschoore, Groede; Corry Verschoore, Sluis Saartje Wandel, Oostburg Jb. Willemsen, IJzendijke. Niet bevorderd 5. Van III naar TV t' Jan Basting, Breskens Johan Beerens, Sluis Emmy van den Broecke en Jans Catsman, AardenburgLevs. Cysouw, Groede Adriaan Faas, BiervlietGerard Grahame, Sluis Corry Goethals, Schoon dijke Corns. Haartsen, IJzendijke Annie Hoegen, Sluis Jan Hoekstra, Oostburg Dick Hoevenagel, BiervlietMarie van Houte, Cadzand Mars. de Jong, IJzendij ke FranQois Kense, Oostburg Jac. de Kraker, Breskens Willy Klooté, Aarden burg Plan Lako, Sluis Jan Lako, Zuid zande Helmut Lemaire, Schoondijke; Adri van der Linden, Sluis Jaap ter Meulen, Breskens Jac. de Meij, Oostburg Marie de Pagter, Breskens Jan Pauw, Groede Mies Post, BreskensJobs. Risseeuw en Maurice de Rocker, IJzendijke Johs. Roo- ze, Sluis Johanna van Strien, Groede Piet Verhage en Abr. Willemse, Sluis. Niet bevorderd 8. Van TV naar V Adriaan Allaart, Oost burg Anth. Corthals, IJzendijkePleun- tje Dielcman, OostburgIda van Dijk, Schoondijke Lydie Klaaysen, Aardenburg; Suze Kouwe, Zuidzande; Willy Lako, Sluis; David Luteijn, Zuidzande Adriaan Mog- gré, Schoondijke Jan van der Plank, Oostburg Jan Philipse, Breskens Jan Risseeuw, ZuidzandeBep Salomé, Bres kens Leon de Smet, St. Kruis Petrus van de Vijver, SluisBetsy Waelput, Groede Pieter Willems, Breskens Ritie Yntema en Nelly Zanen, Oostburg. Niet bevorderd 4. GOES Vakschool voor meisjes te Goes. Het getuigschrift van de voorbereidende opleiding ontvingen G. Barendse, J. Boot, J. de Braai, T. de Cok, J. Goeree, C. P. Hollestelle, P. de Hond, C. Houtekamer, J. A. de Jager, J. Janse, E. de Jonge, J. J, onker, R. Knuist, E. Kraak, M. de Lange, M. Leys, T. Nijssen, B. Polderman, H. L. Snoep, M. Stevense, P. Vermeule, L. Visser, M. Verschuure, G. Wagenaar, P. Wagenaar, T. Wolterbeek, C. v. Dalen, A. Dekker, L. de Looff, N. de Looff, R. Minnaar, J. Nieu- wenhuijsen, J. W. Pols, L. Remijnse, A, Rottier, J. Sentse, C. Tolhoek, M. Toore- naar, M. Vogelaar, A. v. IJseldijk. Afge wezen 5. Het getuigschrift van den middagcursus ontvingen B. Boer, J. Corstanje, M. Reijn- hout, J. Rottier, B. Straub, M. v, Wrick- huijse. Afgewezen 1. Het getuigschrift voor hulp in de huis houding ontvingen; J. Hirdes, S. v. Iwaar- den, M. Joosse, N. van Liere, K. Louisse, J. Lokerse, M. Meulblok, M. Philipse, J. Smallegange, J. Valk, J. Zuidema, C. van Zweeden, Afgewezen 3. Het getuigschrift voor huisnaaister ont vingen C. v. Dijke, T. Felius, M. Groenen dijk, P. Harthoorn, D. de Leeuw, H. v. d. Linde, C. Philipse, C. Maartense, C. Meeuse, J. Rijn, M, Rejack, B, Verboom. Het getuigschrift voor costuumnaaister ontvingen B, Gunst, J. de Feijter, J. Pro voost en M. v. d. Vliet. D. Z. TERNEUZEN R.H.B.S. Terneuzen. Alsnog na gehouden toelatingsexamen tot de le klasse der Rijks Hoogere Burger school te Terneuzen toegelaten J. S. Vleu gels te Biervliet; W. A. J. van. Son. te Stoppeldijk (Vogelwaarde) W. Bakker en J. A. Vink te AxeL Omhooggevaren. Bij het binnenvaren der middelhaven al- bier is het Nederlandsche motorvaartuig „Energie", thuisbehoorende te Haastrecht, op den oostelijken havenberm omhoog ge- loopen en blijven zitten. Met behulp van een alhier gestationneerd liggende sleep boot is het schip vlotgetrokken, waarna het in de haven ligplaats heeft gekozen voor het instellen van een onderzoek naar eventueele schade. De „Energie" heeft een lading zand in en is bestemd voor België. HET LANDBOUWPROEFBEDRIJF ZEELAND IN DEN WILHELMINA- POLDER GEOPEND. Vrijdagmiddag is het eerste landbouw- proefbedrijf in Zeeland, dat is gevestigd in den Wilhelminapolder aan den weg naar hef; Katsche veer, en dat uitgaat van de veree- niging „Keuringsdienst Zeeland" officieel geopend. Daartoe hadden zich vele genoo- digden in de ruime steenen schuur verza meld. De heer W. Kakebeeke, voorzitter van genoemde vereeniging, verwelkomde de vele aanwezigen, speciaal ir. D. S. Huizinga, inspecteur van den landbouw als vertegen woordiger van den directeur-generaal van den landbouw, wien hij tevens dankte voor de tijdens den bouw en de voorbereiding ondervonden medewerking. Helaas was ir. Droogendijk, rijkslandbouwconsulent te Goes door ziekte verhinderd. Ook deze heeft groote medewerking verleend. Verschillende organisaties, hier vertegenwoordigd, ver welkomde spr., o.a. het K.I.Z., de N.C.B., Chr. Boeren- Tuindersbond, Chr. B. B. in West Z. VI., L. T. B., Zeeuwsche Landbouw Mij., verder den heer Janssen, vice-voor- zitter van de N. A. K. en de directie van den Wilhelmina-polder. Grooten dank bracht spreker aan de di rectie van den Wilhelmina-polder voor den steun en de vlotte medewerking steeds ondervonden, alsmede voor het verhuren van den noodigen cultuurgrond en het bouw terrein. Dankbaar is het bestuur ook aan de heeren ir. Ovinge, ir. Dorst, ir. Versteeg, den bouwkundige Van Maris en den leider van het bedrijf, den heer J. Schipper. Het bedrijf is ruim 8 H.A. groot. In Maart is men pas kunnen beginnen met zaaien. De voorjaarswerkzaamheden zijn goed ge slaagd en reeds meer dan 800 bezoekers hebben hun belangstelling getoond. Hierna voerde de heer D. S. Huizinga het woord. Dit bedrijf aldus spreker is bedoeld als een nieuwe inrichting tot ver dere ontwikkeling van het landbouwbedrijf in Zeeland. Het is van groote beteekenis. De verzorging van de gewassen is heel moeilijk. Het landbouwbedrijf is de laatste 50 jaar sterk vooruitgegaan en Nederland maakt daarbij een goed figuur. Wij .moeten echter niet op onze lauweren gaan rusten, want het buitenland doet wat in zijn ver mogen is om ons voorbij te streven. In dit verband wijst spr. op Engeland, waar de regeering de boeren tegemoet komt in de kosten van aanschaffing van slakkenmeei en kalk. De Zeeuwsche landbouw staat in Neder land aan de spits. De voorlichtingsdienst en de keurings dienst hebben elkander op een gelukkige manier gevonden. Beide hadden behoefte aan centralisatie. Het aanleggen en onder houden van proefvelden en het keuren eischen veel zorg. Aan alle eischen kan in het practische leven dikwijls niet worden voldaan. Zoo is men gekomen tot het stich ten van proefboerderijen, waar ouderen en vooral jongeren veel kunnen leeren. Spr. bracht hulde aan den keuringsdienst Zeeland voor het initiatief, en hoopt van harte dat dit bedrijf voor den landbouw in Zeeland van groote beteekenis zal worden. Na dank te hebben gebracht aan de directie van den Wilhelminapolder voor den steun aan den landbouw zoolang en zoo dikwijls verleend, verklaarde spr. dit bedrijf uit naam van den directeur-generaal van den landbouw voor geopend. De heer ir. R. W. Janssen, vice-voorzitter van de N.A.K. bracht hulde aan het bestuur voor dit bedrijf. Het keuringswezen heeft volgens spr. een groote toekomst. Wij ko men ieder jaar verder en er is nog vraag naar onze producten. Zelfs in de slechte jaren ging het nog goed met den uitvoer van pootgoed. Er is op dit gebied voor ons in het buitenland nog veel te bereiken. Zeeland, Brabant en Limburg liggen voor den uitvoer van pootgoed gunstig. Zeeland doet al het mogelijke om de .moeilijkheden te boven te komen. Daar is dit bedrijf, waarop spr. als Brabander jaloersch is, het bewijs van. Met de beste wenschen er voor eindigde spreker. De heer H. A. Hanken, oud-directeur van den W.P., schetste uit zijn veeljarige prac- tijk de groote waarde van proefvelden en van 't wetenschappelijke werk. Spr. hoopte dat ook dit proefbedrijf den landbouw ten goede zal komen en feliciteerde er zijn opvolger mee. Ir. Ovinge, bedrijfsconsulent ziet in dit bedrijf een. groot belang voor geheel Zee land. Ook ir. Minderhoud, de directeur van den W. P. heeft met genoegen aan de totstand koming van dit bedrijf medegewerkt. Ir. Dorst uitte ook zijn dankbaarheid. Spr. deelde nog mede, dat Friesland aan Zeeland tot voorbeeld heeft gediend. Het bedryf is 8 H.A. groot, maar spr. heeft nu al ondervonden dat het te klein is, vooral als wij het volgend jaar, behalve zomer-, ook wintergewassen zullen hebben. Er is in Zeeland vooral behoefte aan selecteurs. Daartoe kan dit bedrijf medewerken. Nadat nog de heer J. Schipper, de be drijfsleider, allen had dank gebracht voor de waardecrenae woorden, sprak de heer Kakebeeke een kort slotwoord. De Commissaris der Koningin op bezoek. De Commissaris der Koningin zal Maan dag 2 Augustus a.s. de gemeenten St. Phi- lipsland, Duivendijke, Eikerzee en Ellemeet bezoeken, Leiderskamp der Nederlandsche Natuur historische Vereeniging te Renesse. Dit jaarlijksche kamp te Renesse werd Donderdag geopend door den algemeenen voorzitter der vereeniging .evens kamp leider den heer dr. Joh. v. Borkum. De heer Vijverberg, de bekende Schou- wensche vogelfotograaf, hield daarna een interessante lezing, toegelicht door lan taarnplaatjes over de wordingsgeschiedenis van Schouwen en het Schouwensche vogel leven. Schouwen in zijn tegenwoordigen staat is een eenigszins verworden eiland met een tragische geschiedenis. De Schelde nu zeer breed was vroeger zoo „breed", dat de vrouwen van Westerschelde den „bokstok" (waschstok) toewierpen aan de buren op Noord-Beve land. Vloeden en stormen hebben de gaten echter steeds breeder gemaakt. Van de 6e of 7e eeuw dateeren waarschijnlijk de vliet- of vluchtbergen, die hier en daar voor kwamen doch afgegraven zijn. In de 10e eeuw werd een bedijking aangelegd welke echter steeds meer werd teruggedrongen tot den tegenwoordigen dijk langs de hillen. Bij voorbaat werd een slaperdijk aange legd om bij doorbraak als zeedijk te fun- geeren. Van dezen „inlaag"-dijk werd in 1296 reeds gesproken en wel als „inzeten". De tegenwoordige dijk dateert echter reeds van 1650 dank zij de voortschrijdende tech niek. De „inlagen" de stukken grond tusschen inlaagdijk en zeedijk zijn nu öf landstrooken of waterplassen. Deze water plassen leenen zich nu mede door aanwezige eilandjes tot een ideale verblijfplaats voor watervogels en hier broeden sterns en meeuwen bij duizenden. Vroeger werden de vogels gevangen en opgegeten, tegenwoor dig worden de broedplaatsen verpacht en de eieren geraapt tot 16 Juni. De pachter houdt echter dikwijls eerder op om den vogelstand op peil te houden, welke zich inderdaad ook nog uitbreidt. Na het rapen worden de vogels beschermd als nergens ter wereld. Naast de vogelarij wordt ook vetweiderij en visscherij uitgeoefend. Een moeilijkheid is echter dat de hillen tevens afwatering zijn voor de boezems van het binnendijksch land. Bij sterken regenval worden de eilandjes soms onder water ge zet, echter steeds zoo laat mogelijk. Het laag gelegen binnendijksche land was vóór de bemaling zeer vogelrijk. De vogels worden echter door de ontwatering teruggedrongen naar den binnenduinrand. De heer Vijverberg vertelde op welke wijze hij begon met fotografeeren van vogels aan de hillen en welke moeilijkheden hij noest overwinnen. Daarna volgde een prachtige serie lantaarnplaatjes van groote stern, Noorsche stern, kluut, kokmeeuw, zilvermeeuw, kleine mantelmeeuw etc. Vaker dan den zeehond, waarvan ik de vorige week het een en ander vertelde, heeft men gelegenheid den bruinvisch, het- zy in zijn element, levend, hetzij dood op het strand, waar te nemen. In het algemeen is de kennis van deze kle-nste soort der dolfijnen, bij het meeren- df tl onzer kustbewoners zeer gering dit kemt wellicht door het feit, dat de bruin visch hier als voor den mensch waardeloos wedt beschouwd, ofschoon hij en zijn ver wanten in meer Noordelijke landen als een zeer gezien voedsel worden gewaardeerd. Daar gaat van iederen gevangen dolfijn geen stukje verloren, alles wordt van die dieren gebruikt, zooals bij ons van het varken. In vroeger tijd, zoo vertelde mij een oude boer uit onze omgeving, werden de doode bruinvisschen wel weggehaald, uitgebraden, de „kaantjes" gegeten, en het vet als wa gensmeer gebruikt. Tegenwoordig gebeurt dit niet meer de eenigen, die er steeds groote belangstelling voor hebben, zyn de beide strandwachters van V.V.Vmaar alleen om de cadavers zoo spoedig mogelijk te begraven De bruinvisch behoort tot de weinige cetaceïn (walvischachtigen)die een duide lijke voorkeur geven aan het water langs de kust. Iedere wandelaar ziet ze van tijd tot tijd meestal bij paren, uit het water opduiken, schijnbaar kopje tuimelen en weer verdwij nen bij iederen zeeman zijn ze bekend, waar ze soms in troepjes van zes tot acht stuks het schip a.h.w. volgen. „De boer met zijn varkens" is op zee de bekende uitdruk king. Evenmin als de zeehond, is de bruinvisch een vriend van de visscherszijn groot lichaam (er zijn exemplaren van 3 meter gevonden eischt veel voedsel en dit be staat voornamelijk uit die vischsoorten, waarop ook onze visscher.man uittrekt. Meermalen vinden wij versche exemplaren op het strand aangespoeld, steeds zijn ook zij de slachtoffers van de schietsport van sommige zeelieden, welke niet kunnen ont komen aan den lust op deze duikende bruin visschen hun vaardigheid te probeeren. Doch niet altijd zijn schotwonden de doodsoorzaak. Zoo vond ik het vorige jaar bij het Dis- hoeksche nieuwe paalhoofd, na een feilen storm uit het Z.W., dichtbij elkaar, moeder en kind. Beiden waren te dicht onder den wal geweest en met groot geweld tegen de palen geslagen. Het jong kon, gelet op de lengte, nog niet veel ouder geweest zijn dan twee weken bij de moeder was, verborgen tusschen een buikplooi, duidelijk de uier waar te nemen, waar het bruinvischje haa gedronken. Voor ieder, die zich nog steeds door den naam laat misleiden, was het toen wel heei gemakkelijk vast te stellen, niet met een visch, doch met een zoogdier te maken te hebben Dat voor sommigen een bruinvisch, toch een visch kan zijn, hoorde ik op een wande ling bij Kaapduin. Daar lag een dood exem plaar midden op het strand en daar omheen een meneer met eenige jongens. De eerste was aan het demonstreeren met een stok in het zand en teekende vergroot de vetvin van den zeehond, waarby hij onderwal vertelde, dat hij in Indië nog veel grooter haaien dan deze had gezien waar van dan steeds deze driehoekige vin boven het water uitstak Een haai Ik vond het voor de reputatie van ons veilige strand, toch gewenscht te protestee ren Stel u voor, haaien van deze grootte aan onze kust en dan tusschen de zwem mers Natuurlijk had die meneer gelijk met zijn driehoekige vin doch gelukkig kon gemoe delijk geredeneerd worden en toen ik ver zocht of een der jongens plat op den buik wilde gaan liggen, de hielen tegen elkaar en de teenen naar buiten, zagen ze den staart van den bruinvisch verder konden de tan den in den bek en vooral het spuitgat mid den op den kop het overige doen. De haai was weer een bruinvisch gewor den. Ik heb aan meergenoemde strandwach ters verzocht, versche cadavers van bruin visschen desnoods een dag buiten de vloed lijn te laten liggen bederf treedt, door de dikke speklaag zelfs in den zomer niet zoo spoedig op. Voor iederen natuurliefhebber is het dan een lust dit prachtig gebouwde zee dier, met zyn volmaakte stroomlijn, zijn donkerhlauwen, soms paarsen gladden rug en witte buikzijde, zijn met sterke tanden voorziene kaken, eens rustig te bekijken. d. P. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Patriarch Varnava overleden. Z.H. de patriarch Varnava, het hoofd van de Servisch Orthodoxe Kerk, is te mid dernacht na een langdurige ziekte overle den. De patriarch, die in 1880 werd gebo ren, stond bekend om de vurigheid zijner patrottische gevoelens en de energie, waarmede hij streed voor de verwezenlij king van de politieke en geestelijke onaf hankelijkheid van het Servische land. Als vriend van wijlen Koning Alexander waren zijn gezag en zijn populariteit aanzienlijk. In politieke kringen te Belgrado ver wacht men, dat zijn dood ten gevolge zal hebben, dat het concordaat met Zuid-Slavië eerst later in werking zal treden. Pater Rupert Mayer S.J. veroordeeld. Gisteren stond voor de bijzondere recht bank te Munchen (Duitschland) de Je- zuitenpater Rupert Mayer terecht, beschul digd van den kansel voortdurend te hebben opgehitst tegen de leiders van den staat en getracht te hebben het vertrouwen van het volk in de politieke leiding te onder graven. Beklaagde bekende de ten laste gelegde uitlatingen te hebben gebruikt en werd ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van zes weken voorarrest, als mede betaling der kosten. Bij het vonnis is rekening gehouden met de dappere houding van beklaagde geduren de den oorlog en in den strijd tegen het bolsjewisme. Als bezwarend werd echter beschouwd, dat beklaagde reeds eenmaal werd gewaar schuwd, doch zich hieraan niet heeft ge stoord. Pater Rupert Mayer is voorloopig in vrij heid gesteld, nadat hij beloofd had de wet niet meer te zullen overtreden. Examens. Aan de Christine Hermine school te Zet ten zijn geslaagd voor het diploma huis houdkundige de dames G. van Ommeren en E. Reinierse, beiden te Middelburg. Het getuigschrift xan „huishoudkundige ten plattelande" werd aan de Rijksland- bouwhuishoudschool „Nieuw-Rollecate" te Deventer uitgereikt aan mej. J. Crucq, te Amemuiden. Voor de hoofdakte zijn geslaagd de hee ren M. den Hollander, Oostkapelle en A. J. van 't Hoog, Noordgouwe. Het dubbele afscheid aan de Rijksleerschool te Middelburg. Vrijdagmiddag was een bijeenkomst be legd in het gymnastieklokaal van de Rijks- leerschool te Middelburg, waarbij alle leer lingen der school, het personeel, de direc teur en verschillende kweekelingen der kweekschool en leden van de oudercommis sie aanewezig waren om afscheid te nemen van mej. De Liefde en den heer Luteijn. Nadat genoemden met hun familie leden door den heer J. W. Spinnaay waren binnen genoodigd en de voor hen bestemde plaatsen hadden ingenomen, zongen de kin deren onder leiding van den heer A. Bos dijk, een voor deze gelegenheid gemaakt en door mej. Caro en een paar leerlingen ge accompagneerd, welkomstlied. Twee der kleine meisjes reikten daarna aan den heer Luteijn en mejuffrouw De Liefde bloemen over. Nadat de heer Spinnaay enkele woorden had gesproken, bracht een der kinderen, Sienie Ort, in wel gekozen woorden na mens de kinderen dank aan den heer Lu teijn en mej. De Liefde, voor alles wat zij voor de kleinen zijn geweest. Namens de kweekelingen getuigde de heer C. Leune van de groote waardeering voor de practische opleiding, die zij van de beide scheidenden genoten. Een en ander ging gepaard met het aan bieden van enkele fraaie geschenken. Nadat mej. De Liefde en den heer Lu teijn hadden dank gezegd voor de hulde en de geschenken, verlieten de kinderen de zaal, die nu herschapen werd in een rirmte Bij fiets- en wandeltochten zal Purol zonnebrand en een doorgezeten of stukgeloopen huid snel verzachten en genezen. voor het laatste afscheid, nl. van personeel van kweek- en leerschool en van verschil lende andere personen. Nadat de heer K. Dekker de scheidenden had toegesproken voerde de heer Spinnaay, thans namens het personeel der leerschool, het woord. De heer C. J. Bakker, leeraar aan de kweekschool, sprak namens het personeel van deze school. Ook hierbij werden eenige geschenken aangeboden. Vervolgens spraken nog de heer Bosdijk, namens de oud-kweekelingen en de heer J. Ph. Koene als voorzitter der ouder commissie, waarna mej. De Liefde en de heer Luteijn den sprekers dank brachten voor de tot hen gerichte woorden en de gevers voor de fraaie geschenken, RECHTSZAKEN De moord te Goes. Aan J. G. M., wonende te Nieuwdorp, was ten laste gelegd dat hij te Goes opzettelijk iemand van het leven heeft beroofd, door hem met een dolkmes in den buik te ste ken. Met vernietiging van het in deze zaak door de rechtbank te Middelburg gewezen vonnis heeft het Haagsche gerechtshof M. veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. De veroordeelde kwam «van dit arrest in cassatie. De Hooge Raad heeft gisteren dit beroep verworpen. Kantongerecht te Oostburg. De kantonrechter te Oostburg heeft ver oordeeld wegens Verkeersovertredingen G. I. B., Breskens 1 b. s, 1 w. t. P. M., Breskens 15 b. s. 10 d.h. P. C. W., Mid delburg 5 b. s. 5 d.h. H. I. v. d. S., Breskens 0.50 b. s. 1 d.h. C. B. de C., Sluis 5 b. s. 5 d. h.M. T., Oostburg 2 b. s. 2 d. h. J. J. R., Oostburg 3 b. s. 3 d. h. A. L., Breskens 5 b. s. 5 d. h. J. de K., Aarden burg 1 b. s. 1 d. h. A. J. A., Vlissingen 1 b. s. 1 d. h. Sa. V., Oostburg 2.50 b. s. 2 d. h. J. M. S., Oostburg 2 b. s. 2 d. h. J. J. H., Mid* delburg 10 b. s. 5 d.h.W. H., Middel burg 1 b. s. 1 d. h.E. van E., Clinge 2 b. s. 2 d. h. I. B. de G., Kloetinge 3 b. s. 3 d. h, overtreding der crisiswetten J. W., Breskens 10 b. s. 10 d. h. Aa. Me. V., vrouw van K., IJzendijke 3 b. s. 3 d. h. M. G. de C., Aardenburg 10 b. s. 10 d. h.alles met verbeurdverklaring op het haventerrein te Breskens een taxi aan biedend, zich buiten de voorgeschreven lijn begevend Th. 'W. te Breskens, vrijspraak openbare dronkenschap C. B. C., Oost burg 7.50 b. s. 5 d.h. als getuige gedag vaard, niet verschijnen Ja. Ca. F., Bres kens 5 b. s. 3 d.h.zonder vergunning arbeid doen verrichten door vreemdelingen: S. van V., Sluis, 2 maal 2 b. s. 2 maal 2 d.h. voorwerpen op den weg laten lig gen: J. L. K., Breskens 3 b. s. 3 d.h. loopen op grond, waarvan de toegang hem door den rechthebbende is verboden J. S.f IJzendijke, het onderzoek voor onbepaalden tijd geschorst, totdat de burgerlijke rechter zal hebben beslist, wie van dien grond de rechthebbende is. MARINE EN LEGER DETACHEERING VAN VAANDRIGS BIJ DE REGIMENTEN INFANTERIE. De dienstplichtige sergeanten-titulair, leerlingen bij de school voor reserve-offi cieren der infanterie, welke voldaan heb ben aan het examen voor vaandrig, wor den voor hun verdere practische opleiding van 26 Juli a.s. af, gedetacheerd bij de regimenten infanterie o.a. N. van der Schaaf van 14e reg. inf. bij 3e reg. inf. G. C. van der Graaf van 14e reg. inf. by 6e reg. inf.W. Neutelings van 17e reg. inf. bij 3e reg. inf. P. de Kam van 14e reg. inf. bij 3e reg. inf. C. van de Broeke van 14e reg. inf. bij 3e reg. inf. B. Joppe van 14e reg. inf. bij lie reg. inf. T. Post van 3e reg. inf. bij reg. jagers L. Pronk van 14e reg. inf. bij 22e reg. inf. J. A. Bourdrez van 3e reg. inf. bij 14e reg. inf. J. J. Vy verberg van 14e reg. inf. by 17e reg. inf. A. du Bois van 10e reg. inf. by 14e reg. inf. J. van Baarle van 14e reg. inf. bij 16e reg. inf. R. W. Leddy van reg. jagers by 14e reg. inf. Chr. Swaving Dijkstra van 5e reg. inf. by 14e reg. inf. F. H. van Leeuwen van 14e reg. inf. bij 19e reg. inf. P. E. Keuris van 21e reg. inf. by 14e reg. inf. H. de Recht van 14e reg. inf. by 5e reg. inf. J. Dorleyn van 14e reg. inf. bij 3e reg. inf. Hoogere Krijgsschool. Voor het van 1924 Juli gehouden toe latingsexamen voor de krijgskundige stu diën (koninklijke landmacht) aan de Hoo gere Krijgsschool is o.a. geslaagd en ge plaatst C. J. IJ. van 'tWoudt (kust-artil- lerie) die met ingang van 1 November a.s. voor drie jaren aan de Hoogere Kry'gs- school wordt gedetacheerd. LUCHTVAART DE VERLICHTING VAN DE LUCHTVAARTHAVEN SCHIPHOL. De vergrooting van de Amsterdamsche luchthaven en het aanbrengen van start en landingsbanen aldaar maken het nood- zakelyk, de verlichting van Schiphol te wijzigen en uit te breiden. Aangezien op geen enkele luchtvaarthaven een verlichting

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2