Opr&f AKKERTJES NOOTJES UIT DE PROVINCIE UIT DE DISHOEKSCHE DUINEN. Gisteren, zes maanden na den dood van haar tweelingzuster, is de 92-jarige mejuf frouw J. C. Jas te Nijmegen overleden. De gezusters waren liet oudste tweelingpaar in .pns land. De 25-jarige Nederlander Jan Hammer is bij het baden in de Theisz bij Tiszaszalka (Hongarije) verdronken. Zijn lyk is nog niet opgehaald. 58 Naar vernomen wordt zou een spoorweg ongeluk hebben plaats gehad nabij Cieza in de Spaansche provincie Murcia. Op een on- bewaakten spoorwegovergang zou een trein in botsing zijn gekomen met een militaire vrachtauto, waarbij een groot aantal slacht offers zouden zijn gevallen. De vereeniging voor penningkunst, welke zich ten doel stelt de bevordering van de penningkunst, zoowel met het oog op de geschiedkundige beteekenis als op de kunst waarde van den penning, heeft als eerste penning voor het jaar 1937 doen slaan bij de N.V. Koninklijke Begeer te Voorschoten een huldigingspenning op den afgetreden - gouverneur-generaal van Nederlandsch-In- - dië, jhr. mr. B. C. de Jonge. In Biella (Italië) is een wolspinnerij door een grooten brand vernield. De schade wordt geraamd op ongeveer 2 millioen lire. In de fabriek waren 400 arbeiders werk- zaam. Het bedrijf moest stopgezet worden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Aan de centrale werkplaats van de stadsreiniging aan de Bilderdijkkade te Amsterdam is Donderdagmorgen in het bijzijn van wethouder Jac. Rustige met eenige plechtigheid afscheid genomen van de laatste paarden, die nog bij de stads reiniging „in dienst" waren. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissin- gen maakt bekend, dat aan ztjn bureau zijn gedeponeerd de navolgende gevonden voorwerpen Een rijwielbelastingmerk aan lintje huissleutelgrijze pet doos, waar in jampotje met vischjes kinderportemon- naie met inhoud dameshandschoen reis biljet N.S. rijwielbelastingmerk in étui sierspeld (clips) en vulpenhouder, en dat inlichtingen te bekomen zijn omtrent Een duimstok bij Barentsen, Hobeinstraat 90 bal bij Budding, Van Dishoeckstraat 39 los rijwielbelastingmerk bij Flipse, Groene- woud 4ceintuur van regenmantel bij Kaashoek, Lampsinsstraat 40 padvinders muts bij Scherbetjn, Glacisstraat 16 camée broche bij Goethart, Oranjestraat 2 ring met sleutels bij Kemeling, Paspoortstraat 5 te O. en W, Souburg nikkelen armband (defect) bij Stroo, Scherminkelstraat 22 rijwielbelastingmerk in étui bij Den Boer, étui bij Van Reek, Anjelierenlaan 8 dou blé schakelarmband bij De Nooijer, Anje lierenlaan 129 sierspeld bij Goethart, Oranjestraat 2 Teddy-beertje bij Streef kerk, Margrietenlaan 17 autoped bij Va der, Leliënlaan 27 2 aardappelenzakken bij Kuijpers, Geraniumlaan 5 blikken arm bandhorloge bij Graafmans, Bouwen Ewoutstraat 68 dameshandtasch, waarin portemonnaie met inhoud bij Duivenwaar- de, Aagje Dekenstraat 109 ceintuur van jurk bij Roelse, Deurloostraat 3 witte kin dermuts bij Hofman, Noordstraat 79 grij ze kat in 't asyl, Paardenstraathuissleu tel bij Fleurbaaïj, Callenfelsstraat 9 huis sleutel bij Hamelink, Clijverstraat 2 auto ped bij Ratelband, Clijverstraat 17 kin- derarmbandje met gouden slotje bij Min derhout, Tulpenlaan 2 en kinderarmbandje bij Van As, Bloemenlaan 18. MIDDELBURG Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. B. en W. stellen voor te benoemen tot tijdelijke leeraren aan de Avondschool voor N.O. voor den cursus 1937/1938 de heeren W. P. Calliber voor vakteekenen aan schil ders R. v. d. Wielen als leeraar in vak teekenen en vaktheorie aan machine-bank werkers en S. Karman voor vakteekenen en vaktheorie aan drukkers. Nog stellen zij voor den heer R, P. van Miert, thans tijdelijk leeraar in hout- en marmerschil deren, vast aan te stellen. Straatbelasting. In de vergadering van den gemeenteraad van Middelburg van 29 Juni is het voor stel tot wijziging van de heffing- en in vorderingsverordeningen straatbelasting van de agenda afgevoerd, aangezien B. en W. nader van meening waren, dat het wen- schelijk was art. 7 der heffingsverordening zoodanig te wijzigen, dat ook ontheffing zou kunnen worden verleend over langere tijdvakken dan 6 maanden, waarbij B. en W. echter een minimum-termijn van 6 maanden wenschten te handhaven. De heer de Bruin diende in bedoelde vergadering een voorstel in denzelfden geest in. welk voorstel dus thans tegelijkertijd kan wor den behandeld. B. en W. hebben thans een nieuwe re dactie van artikel 7 ontworpen, die ook tegemoet komt aan de wenschen van den heer de Bruin. Van deze gelegenheid ma ken B. en W. gebruik de in de vergadering van 14 Februari 1934 geschapen mogelijk- Zco'n zakdoosje met "AKKERTJES" in Uw zak kan U veel narigheid en een verloren dag besparen, want "AKKERTJES" helpen U snel en goed van allerlei pijnen ai en verdrijven kou, griep, koorts, enz. poker met 12 stuka 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. heid tot opcentenheffing weder op te ne men. Volgens het betrokken artikel zal de ontheffing bedragen zooveel twaalfde ge deelten van den aanslag als er in elk jaar maanden zijn geweest, gedurende welke het perceel ongebruikt of onverhuurd was. Na de aanneming van de ontworpen tweede wijziging der gemeentebegrooting 1937, sterkkende tot afwikkeling van de door de gemeente verschuldigde gelden wegens de door haar verloren procedure ter zake van de bijdragen in de kosten van de R.H.B.S., ontvingen B. en W. nog een nader schrijven van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Zij leggen dit aan den Raad over evenals een in 1932 gevoerde briefwisseling en de ook na eerste bedoelde missive alsnog gewissel de stukken. Onder verwijzing naar den in houd dier bescheiden, deelen B. en W. me de, dat derhalve alsnog een totaal-som van 10.869.51 wegens verschuldigde rente aan het Rijk zal behooren te worden vergoed. Zij stellen een wijziging in de begrooting voor om betalen mogelijk te maken. Schoolgeld Typografeneursus. In afwachting van de goedkeuring van de nieuwe schoolgeld-regeling voor den typografeneursus, die met 1 October 1936 zou geacht te zijn ingegaan, is een kohier opgemaakt van 5 per schoolgeldplichti- ge, zijnde het uniform oude schoolgeld. Op 27 Mei jl. is ten slotte de nieuwe ver ordening goedgekeurd. Deze verordening behelst een heffing naar de vermengde hoofdsom, dus naar een gedifferentieerd tarief tegenover het vroeger voor allen ge lijke. Dit heeft tot gevolg, dat de reeds uitgereikte aanslagbiljetten op één na een te hoogen aanslag vermelden. Ter voorko ming van administratieven omslag stellen B. en W. voor aan die betrokkenen ont heffing van den aanslag te verleenen tot het op een lijst aangegeven bedrag. Voor één schoolgeldplichtige, die meer dan 5 heeft te betalen, zal alsnog een suppletoir kohier worden opgemaakt. Défilé van Zeeuwsche padvinders. Maandag a.s. zullen een 250-tal padvin ders uit Walcheren en Zuid-Beveland voor den Commissaris der Koningin defileeren en zich melden aan den districtscommissaris voor Zeeland. V erkeersborden. Op den hoek van de Kade en de St. Jans straat is een nieuwe wegwijzer geplaatst. Nieuwe wegwijzers zijn ook geplaatst bij den watertoren en op den bock van Seis- straat en Heerengracht. Op de Markt kwam een nieuwe wegwijzer tegenover de Vlasmarkt, terwijl die welke over de Lan- gedelft stond, thans tegenover de Noord straat is geplaatst. Tenslotte is een bord met „richting Vlis- singen" geplaatst tegen het hoekhuis van de Winterstraat, zulks ter vervanging van den wegwijzer, die bij de Vlissingsche brug heeft gestaan, terwijl o.a. op de Varkens- markt de wegwijzer in overeenstemming is gebracht met het éénrichtingsverkeer. KOUDEKERKE Loop der bevolking. Gevestigd :J. Plansoen en gezin, wijk E 215 van Middelburg A. Dekker en gezin, wijk E 318 van Middelburg A. Wolf en gezin, wijk D 98 van Middelburg mej. J. Kramer, geb. Steeman, wijk E 171 van Amsterdam. Vertrokken: Mej. de wed. K. A. de Graaff, geb. Jonker, van wijk E 109 naar Poortvlietmej. W. H. van den Has pel, van wijk C 33a naar Vlissingen mej. A. Cijvat, van wijk A 152 naar Seroosker- ke (W.) J. de Pagter en gezin, van wijk B 270 naar Breskens. GROEDE Gemeenteraad. Donderdag vergaderde de gemeenteraad van Groede. De voorzitter deelde mede, dat in ver band met de mogelijkheid dat de P.Z.E.M. volgend jaar een ondergrondschen kabel in de Schuitvlotstraat zal leggen, het wen- schelijk wordt geacht het tegelpad langs de huizen nog niet te leggen. De palen, die daar ter plaatse staan zouden dan ook worden opgeruimd. Een ander plan zal dan worden opgemaakt indien de palen weg zijn. Daar niemand der leden hiertegen be zwaar had, werd aldus besloten. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het B. en W. is gelukt den rente standaard der verschillende leeningen van 4V2 °/o verlaagd te krijgen tot 4 De geldleening groot 23500 ten behoeve van den nieuwbouw gemeentehuis is ge plaatst kunnen worden bij de Nuts^p aar- bank te Vlissingen tegen een rente van 3% Vervolgens kwam aan de orde aankoop en inrichting grond vóór Gemeentehuis en diverse voorzieningen. De voorzitter deed voorlèzing hoe een en ander zal worden uitgevoerd en lichtte een en ander op een ter tafel liggende teeke- ning toe. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd werd tenslotte een voor stel in stemming gebracht om het geheele stuk grond, dat de maatschappij Breskens- Maldeghem ter beschikking stelt, aan te koopen en het plan van afrastering, zooals dit ter tafel ligt, uit te voerén, hetgeen met 5 stemmen vóór werd aangenomen. Wethouder Lombaard stemde tegen, ter wijl J. van Haneghem zich van stemming onthield. Vervolgens vroeg' de voorzitter of de raad kon goedvinden, dat ook verschillende cnderdeelen, zooals kapstokken, een af scheiding tusschen raadzaal en het daar achter gelegen kamertje, gordijnen enz., worden aangeschaft. De heer Brakman stelde voor B. en W. te machtigen het nieuwe gemeentehuis in te richten zooals dat behoort, hetgeen met algemeene stemmen door den raad werd goedgevonden. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur werd vastgesteld -met een post in ontvang van 1991.60 en in uitgaaf van 2326.22, alzoo met een nadeelig slot van 334.62. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur 1938 werd vastgesteld met een be drag aan inkomsten en uitgaven van 2516.84 en met een post van onvoorzien van 235.72. Met algemeene stemmen werd besloten het lichtpunt dat thans ongeveer bij Ver- keij staat, te verplaatsen naar het zij ge deelte van de Brouwerijstraat. Bij de rondvraag wees de heer Brakman erop dat hij een hevigen regenval de Nieuwstraat geheel onder water staat. Hij zou graag zien, dat er een gootje langs de straat en een paar zinkputten werden ge legd. De voorzitter zei, dat destijds rioleering ter plaatse is gelegd en veronderstelde, dat daarmede aan dien wensch van de bewoners is voldaan. Hij zal echter den architect opdragen een onderzoek ter plaatse in te stellen. De voorzitter zeide, dat verleden jaar, niet in een openbare vergadering, is beslo ten den heer R. O. A. van Qeukelberghe in verband met zijn 25-jarig jubileum een oorkonde aan te bieden. In verband met het feit dat deze in de twee laatst ge houden vergaderingen niet aanwezig kon zijn, stelde de voorzitter voor, hem deze oorkonde met een brief namens den raad uit te reiken. Daar niemand daartegen bezwaar had, werd aldus besloten. SCHOONDIJKE Benoeming ontvanger-griffier. Tot ontvanger-griffier van den genera- len Prins Willempolder is benoemd de heer H. A. de Smidt. GOES Uitslag MULO-examens, Te Goes zgn gisteren geslaagd voor MU- LO-diploma A C. de Kunder te Goes, J. Wagenvoort te Middelburg, J. N. van Liere te Kloetinge, A. J. de Broekert.te Middel burg, M. K. van Luijk te Goes, L. M. van Dijk te Koudekerke, J. J. Potter te Hans- weert, L. J. Sinke te Goes, W. A. M. van Strien te Kruiningen, P. A. Treffers te 's Heer Arendskerke, A. L. F. van Meen- sen te Terneuzen, J. A. Moens te Hoek, A. P. van Woudenberg te Goes, P. L. Willemse te Xerseke, J. van Vliet te Kruiningen, J. J. Visser en A. Verburg te Goes, G. J. Fon- teijne te Vlissingen, L. C. Schoonen te Zie- rikzee, J. E. den Hollander te Middelburg, S. M. C. de Zeeuw en G. C. van de Velde te Terneuzen en J. Dieleman te Hontenisse. Voor diploma B J. H. Strijbos te Zaam- slag, J. A. Massu te Goes en M. A. de Bruijne te Goes. Afgewezen twee. TERNEUZEN Gemeenteraad. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Terneuzen, werd na langdurige discussie van het bestuur van het R.K. ziekenhuis te Sluiskil, om in ver band met een tekort, ontstaan door de ver bouwing, een verhoogde subsidie te verlee nen, overeenkomstig het voorstel van B. en W. afgewezen. Een tweede punt dat discussie uitlokte was een adres van den leverancier van een kipwagen voor den reinigingsdienst, den heer Verlinde-Hoebé. Deze beweerde den bestelden wagen met een betere kip-instal latie te hebben gemaakt dan hem besteld was, hetgeen hem echter een schade var 346 heeft berokkend. Hij vraagt, hem deze alsnog uit te kqeren. Het afwijzend voorstel van B. en W. is tenslotte aangenomen met- de stemmen van de heeren Riemens, Van Hecke en Colsen tegen. Op een verzoek van de Middelbare school - vereeniging te Hulst om een extra subsidie ter dekking van het tekort harer Handels school zal bij de behandeling der begrooting voor 1938 nader worden beslist. Daarop kwam in behandeling de door B. en W. ontworpen precario-verordening, een verordening die in verband met een door den Minister van Binnenlandsche Zaken ge stelden eisch moet worden vastgesteld, doch waarvoor blijkbaar de animo niet groot is Nadat de verschillende artikelen der ver ordening, waarin bij amendement een aantal heffingsbedragen werden verminderd, wa ren vastgesteld, werd over het bedrag voor de radio-onderneming gestemd. Het voorstel van B. en W. werd verworpen met 8 tegen 5 stemmen, een van den heer Lambrechtsen van Ritthem 200 werd aangenomen met 12 stemmen tegen 1, die van den heer 't Gilde. Aangeboden werden de gemeenterekening over 1936, benevens die van het gemeente lijk woningbedrijf. Vastgesteld werden wijzigingen in de be grooting voor 1937. Het daarin ter bestrij ding van kosten van openbare feesten uitge trokken bedrag, gaf den heer Van Driel aanleiding om te wijzen op het heugelyk feit dat naar. wij allen hopen het Nederlandsche volk te wachten staat, hetgeen weer aanlei ding zal zijn tot een nieuwe feestviering. HU hoopte echter, dat die gebeurtenis dan ech ter, evenals zulks het geval was bij de ver loving, tot een feest zal worden gemaakt voor de werkloozen en in de werkverschaf fing werkenden, doch dat tot teleurstelling van de betrokkenen, bij het huwelijk is achterwege gebleven. Hij wilde daarom al vast maar een bedrag ter beschikking van B. en W. stellen. Zoowel de voorzitter als de heer Scheele konden zich op een bepaald punt wel aan sluiten aan de woorden van den heer Van Driel. Hijn kan verzekerd zijn, dat de volle aan dacht van B. en W. op een en ander geves tigd is. De heer Van Driel kon zich er toen wel bij neerleggen. Angenomen werden voorstellen tot con verteering van leeningen tegen een lager percentage. Bij de rondvraag drong de heer Duurinck er op aan, dat, al zijn ziekenfondsen niet be reid gebleken om ten bate van de werkloo zen een derde der contributie te laten vallen, de gemeente toch gevolg zou geven aan haar voornemen om een derde dier kosten voor haar rekening te nemen. De heer Scheele wees er op, dat dit geen zaak is om daar zonder meer op in te gaan. Voor zoodanige regeling, om bijv. te beslissen hoever men zal gaan, is onderzoek en over weging noodig. B. en W. hebben toegezegd er studie van te maken en er dan bij de be grooting voor 1938 nog eens op terug te komen. Zeeuwsche Landbouw Maatschappij. Dinsdag 6 Juli jl. hield het Dagelijksch bestuur der Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij zijn vergadering in de Landbouw- huishoudschool „Prinses Juliana" te Zierik- zee. De vergadering werd geleid door den heer mr. P. Dieleman, algemeen voorzitter der Z.L.M. O.m. kwamen de volgende onderwerpen m bespreking Fijne zaden Landbouwuitvoerwet, Het ligt in de bedoeling bij de wijziging van de Landbouwuitvoerwet ook karwij-, maan- en mosterdzaad hierin op te nemen. Het dagelijksch bestuur was van meening dat deze zaden alleen onder de Landbouw uitvoerwet dienen te vallen, wanneer de ex port van deze zaden zoodanig plaats vindt dat onze naam in het buitenland schade wordt aangedaan. Zoolang dit niet het ge val is, dienen voornoemde zaden buiten uit- voer-contröle te blijven. T.b.c.-bestrijding Het dagelijksch bestuur heeft zich nog maals uitgesproken voor het aandringen bij de regeering om meer gelden voor de be strijding van de tuberculose onder het rund vee beschikbaar te willen stellen. Verwerking van fruit en groenten. Waar de werkzaamheden van het insti tuut voor onderzoek op het gebied van ver werking van fruit en groenten voor Zeeland van groot belang moeten worden geacht, besloot het 'dagelijksch bestuur aan voor noemd instituut een bijdrage te verleenen van 100. Richtprijs koolzaad. Besloten werd bij de Regeering nogmaals aan te dringen op een verhooging van den richtprijs voor koolzaad van den oogst 1937. Ontwerp-Landbouwordeningswet 1937. Niettegenstaande de Z.L.M. reeds als haar meening te kennen heeft gegeven, dat het ontwerp-Landbouwordeningswet 1937 voor den landbouw niet is te aanvaarden, werd hierover nogmap's uitvoerig van gedachten gewisseld. Het dagelijksch bestuur was met een der zusterorganisaties van meening, dat een kleine commissie van deskundigen moet worden ingesteld, welke een uitgebreide studie van de rechten van den boerenstand dient te maken. Commissie onderzoek veestallen Van rijkswege is ingesteld een commissie van onderzoek betreffende gebouwen, be stemd voor het onderbrengen van vee. In deze commissie is geen enkele vertegen woordiger uit veehouderskringen opgeno men. Het dagelijksch bestuur achtte dit niet juist en ging dan ook geheel accoord met een schrijven van de 3 C.L.O. aan de desbe treffende Ministers, waarin wordt aange drongen de voornoemde commissie alsnog uit te breiden met drie praktische veehou ders. Veevoederbureau voor Zeeland Besloten werd aan het veevoederbureau voor Zeeland voor 1937 wederom 20 te verleenen voor elk lid, dat de Z.L.M. in die bureau vertegenwoordigt, alsmede de on kosten, welke door vorenbedoelde leden voor het bureau gemaakt worden, te vergoeden. Leden vm Verdienste der Z.L.M. Het dagelijksch bestuur besloot aan het hoofdbestuur voor te stellen, de heerenJ. Deïst te Zonnemaire, Joz. Adriaansen te Oostburg en J. A. A. Geluk te Tholen, te benoemen tot lid van Verdienste der Z.L.M. Crisisheffing op rundvleesch Van verschillende zijden wordt aange drongen op verlaging van de 10 crisis- heffing op rundvleesch, aangezien mede tengevolge hiervan de detailprijs van vleesch zoodanig gestegen zou zijn, dat een vermindering van de vleeschconsumptie daarvan het gevolg zou zijn. Hoewel het dagelijksch bestuur meent het bovenstaande te mogen betwijfelen, staat het niet afwijzend tegenover de verlaging van de lasten op rundvleesch. Men dient dan echter zeker niet alleen aan te dringen op verlaging van de crisisheffing welke aan het Landbouw-Crisisfonds ten goede komt maar eveneens op verlaging van de 10 accijns op rundvleesch en op ver laging van de hooge keurloonen, welke resp. het rijk en den gemeenten ten goede komen. Postbestelling op het platteland Eén der kringen van de Z.L.M. heeft de meening geopperd, dat de aangekondigde verlaging van de posttarieven o.m. moge lijk is gemaakt, doordat de posterijen op de bestelling op het platteland hebben bezui nigd, door de tweede postbestelling te laten vervallen, het aantal bestellers op het plat teland te verminderen en vele postkantoren op het platteland te degradeeren tot sta tions. Het dagelijksch bestuur was van meening, dat de bewoners van het platteland bij de postbestelling zeer ten achter staan bij de steden. Besloten werd pogingen in het werk te stellen om op het platteland wederom een tweede postbestelling ingevoerd te krijgen. Vrachtauto's op primaire wegen Door één der leden werd de klacht geuit, dat de landbouwers bij het vervoer per auto van vee en koren ernstige bezwaren onder vinden door het feit, dat de voor deze doel einden gebruikte auto's veelal niet over primaire wegen mogen rijden, zoodat meer malen een groote omweg moet worden ge maakt, hetgeen niet alleen veel last, doch ook meerdere kosten met zich meebrengt. Besloten werd hiernaar een onderzoek in te stellen. a «A Naamlooze Vennootschappen. Met nummer 134 der Staatscourant wer den verzonden afdrukken van de akten be treffende de N.V. Zeeuwsche oester-mij. „Bona Fides" te Tholen. Scheepvaart Vorige week kon ik met den. kijker, dicht onder den wal van Kaapduin een grooten grijzen zeehond waarnemen, die rustig ronddreef. Zijn eironden kop met korten snuit en een gedeelte van den hals boven het water. De groote, zielvolle oogen duidelijk zichtbaar en steeds gericht op den eenzamen toeschouwer daar op het strand. Telkens, zonder te duiken, zakte hij weg in de diepte, aoch kwam na 1 a 2 minuten weer te voorschijn, direct weer de oogen op mij gericht. Een passeerend schip deed hem ver dwijnen. Ik werd aan dit tafereeltje herinnerd, toen deze week een groote, mannelijke zee hond, nog in volkomen verschen toestand, op het strand lag. Hij moest daar reeds eenige uren gelegen hebben, wamt de huid was opgedroogd, de korte, gladde haren glansden in het zonlicht, „real sealskin" zooals ons schoone geslacht niet mooier alis bontmantel zon kunnen begeeren 1 Dit groote exemplaar van ruim ander halve meter lengte had een schotwond in den kop. De groote, vochtige, donkere oogen, schenen nog te leven. Gedurende lange jaren hadden voorzichtigheid en een scherpe blik dien sterken zeehond be schermd voor zijn gevaarlijksten vijand, den mensch. Zou hij misschien nu, op zijn ouden dag, den afstand van een voorbij varend jacht hebben onderschat? Zou hij verzuimd hebben te letten op den schutter, die over de railing geleund, probeerde „dien kop" te raken? Een schot in den kop, en het diei verdween in de diepte. „Gelukkig", zegt de Vlissingsche vis- scher, die het bovenstaande leest, „weer een zeehond minder „Zoo'n rakker vangt op z'n eentje meer visch, dan wij met z'n drieën in onze schuit". Die visscher heeft gelijk Maar dat neemt niet weg, dat het toch een tragisch gezicht was, die prachtige dier daar dood tusschen afval en verdroogd zeewier te zien liggen. In dezen tijd van het jaar kan men vaak jonge zeehonden op het strand aantreffen. Juni en Juli, soms reeds in Mei, werpt de zeehond in warme, stille zomernachten zijn eenig jong op een rustig plekje van ons strand of op een droogliggende zand bank. Bijna aanstonds na de geboorte gaan moeder en kind weer te water. Een grappig voorval maakte ik mede op een zomeravond, eenige jaren geleden aan het Dishoeksche strand. 't Was reeds geheel donker drie man- r.en waren aan het visschen met een bleep- net. Twee sleepten het net, waarbij de een tot aan zijn middel door het water liep, de tweede vlak aan den waterrand de derde droeg de mand. Enkele toeschouwers, waaronder pad vinders, die in de duinen kampeerden, liepen mee. Plotseling duikt een kleine ronde bal uit zee op, niet zoo heel ver van den buiten sten visscher een jonge zeehond De visscher stoot vlug achter elkaar eenige korte, blaffende geluiden uit en snel komt het diertje op hem aangezwommen. Maar wat gebeurtEnkele padvinders willen den visscher helpen enbeginnen mee te blaffen Dat bederft de zaak en redt den zee-

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2