De burgeroorlog in Spanje. BUITENLAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND collega te Gorinchem bericht ontvangen, dat onder Papendrecht een aak gezonken was. Deze was losgeslagen als gevolg van de zuiging van het water, welke werd ver oorzaakt door de groote snelheid, waarme de de flottielje zich bewoog. De Nijmeeg- sche politie werd verzocht den Duitschen commandant, indien deze aan land mocht komen, te verzoeken met minder snelheid te varen. Tegen de verwachting in werd te Nijme gen niet aangelegd en voer men onmiddel lijk door naar Emmerik. Nederlandsch motorscheepje „Lies" op de Weser aangevaren. Zaterdagmiddag te omstreeks twee uur is door nog onopgehelderde oorzaak het Duitsche stoomschip „Gauss", dat juist de dokken van Bremen had verlaten, tegen het Nederlandsche motorschip „Lies" op gebotst, dat in de zijde werd geraakt, ten gevolge waarvan het voorschip van de „Lies" onder water is gekomen. In de Mudden, waar het schip thans ligt, zal het voorloopig wórden gedicht. Gisteren zou men de „Lies" probeeren te lichten en vervolgens te lossen. De „Lies", een motorschip van 323 bruto (230 netto) ton, is eigendom van J. Ver maas' Scheepvaartbedrijf N.V. te Rotter dam. Aan boord bevond zich een bemanning van zeven koppen, onder bevel van den heer Rab te Vlissingen. Er hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. De reederij is verze kerd. De „Lies" was van Bremen met een la ding cement op weg naar Koningsbergen. De „Gauss" behoort aan de reederij Nep- tun te Bremen. Dit schip meet 1236 bruto (netto 955) ton. Ontploffing aan boord van torpedojager. In de haven van Callao (Peru) heeft zich gisteren een ontploffing voorgedaan aan boord van den torpedojager „Villar". Drie officieren werden gedood, verscheidene matrozen gewond. FRANKRIJK HEFT DE CONTROLE AAN DE FRANSCH-SPAANSCHE GRENS OP. Officieel werd Zaterdagmorgen mede gedeeld, dat de Fransche regeering van daag aan de niet-inmengingscommissie te Londen zou mededeelen, dat de internatio nale contröle aan de Fransch-Spaansche grens met ingang van morg'en wordt opge heven. De krijgsverrichtingen. Een officieel communiqué van het recht- sche hoofdkwartier meldde gisterenBij Madrid hebben de regeeringstroepen hun aanvallen voortgezet. Het garnizoen van Villanueva del Pardillo heeft verscheidene a,anvallen afgeslagen, waarbij de vijand enorme verliezen leed. Tien Russische tanks werden vernield. In den sector van den weg naar Estremadura is een nieuwe aanval,' die gesteund werd door talrijke vechtwagens, afgeslagen. De verliezen van den vijand bedragen verscheidene duizenden. Officieel wordt medegedeeld, dat de re geeringstroepen in den sector Sierra de Guadarrama gisterochtend het dorp Villa Nueva del Pardillo hebben bezet. Dit dorp ligt ten Westen van Madrid. De regeeringstroepen maakten zich daar meester van een aanzienlijke hoeveelheid oorlogsmateriaal en levensmiddelen, terwijl zeshonderd man van de troepen van Franco, waaronder zeven officieren krijgs gevangen werden genomen. De militaire autoriteiten hebben sedert het nieuwe offensief der regeeringstroepen hun mededeelingen beperkt tot de officieele communique's. Iedere andere telefonische mededeeling is verboden, teneinde de ge heimhouding over de operaties grooter te maken. Tot nader order zijn ook alle toe stemmingen om zich naar het front te be geven, ingetrokken. Decreet van Franco,, Franco heeft gisteren een decreet uit gevaardigd, waarbij 13 Juli 1937, de eerste verjaardag van den moord op Calvo So- telo zal worden beschouwd als nationale feestdag. Bovendien zal de kruiser, welke op het oogenblik op stapel staat, „Calvo Sotelo" worden gedoopt. Einde der eerste phase van den strijd om Madrid. Naar de meening van den specialen ver slaggever van Havas, beteekent de dag van gisteren het einde der eerste phase van de zen tweeden strijd om Madrid. Het com mando der troepen van Franco is van mee ning, dat het regeeringsoffensief thans vol komen is geremd. Het schat de verliezen van den vyand by dezen strijd op ongeveer 10.000 dooden en gewonden. Tevens wordt gemeld, dat de troepen van Franco in Bis- caje in twee maanden tijds 9130 vierk. KM. grondgebied, 1200 KM. verkeers- en 425 KM. spoorwegen hebben veroverd. Baders werden deserteurs. Er zijn zooveel deserteurs uit Algeciras en La Linea ontkomen naar Gibraltar, door Britsche wateren in te zwemmen, dat de autoriteiten der beide Spaansche steden strenge orders hebben uitgevaardigd be treffende sluiting der badinrichtingen aan do stranden. Men gelooft, dat een aantal dezer zwemmende deserteurs verdronken zijn bij hun pogingen om te ontkomen, Zoowel in Spaansche als in Britsche wate ren zijn een aantal lijken opgevischt. Hon derden Falangisten zijn thans op de kust geplaatst tusschen Algeciras, La Linea en Malaga. Zij hebben instructie zonder on derscheid het vuur te openen op in zee zwemmende personen. DE STRIJD OM PEIPING OPNIEUW ONTBRAND. De spanning in Noord-China neemt toe. De Japansche troepen zijn Zaterdag weer voor Wangping verschenen en hebben de stad omsingeld. De Chineescbe autoriteiten van Peiping hebben de poorten der stad gesloten, de wachten versterkt en het spoorwegverkeer stopgezet. Inmiddels mel den officieele Chineesche telegrammen, dat zich sterke concentraties troepen langs den grooten muur bevinden. Tien treinen met troepen zijn uit Moekden naar Tientsin vertrokken, waarvan twee reeds de grens overschreden hebben. De Chineesche autoriteiten melden ver der, dat voor Wangping opnieuw een hevig gevecht is ontbrand. De Japanners, zoo verklaart men, hebben een hevigen aanval op de stad ondernomen, welke onlangs weer door de Chineesche troepen was be zet. Het verkeer op den spoorweg naar het Zuiden is opnieuw gestaakt. Een telegram uit Japansche bron zegt, dat Tsjang-kai-Sjek order heeft gegeven, dat de geheele luchtmacht zich voor mo bilisatie gereed moet houden. Japansche kringen toonen zich zeer on gerust over de mogelijke gevolgen van de incidenten in Noord-China. Zij zijn van meening, dat het moeilijk is tot een com promis te komen met de Chineesche auto riteiten, aangezien ieder compromis gelijk zou staan met „het gezicht verliezen", het geen, naar men zegt, de Chineesche agres siviteit zou aanmoedigen en liet 'gevaar zou opleveren ernstige reacties te wekken in Mandsjoekwo en zelfs op Korea. De Japansche regeering deelt in een communiqué mede, dat alle noodig geachte maatregelen zijn getroffen en dat besloten is troepen naar China te zenden. De woordvoerder van den Japanschen generalen staf heeft aan de pers medege deeld, dat de Japansche autoriteiten de volgende eischen hadden gesteld aan den politieken raad van Hopei en Tsjahar le. Het terugtrekken van de Chineesche troepen uit het terrein van het conflict. 2e. Bestraffing van de schuldigen. 3e. onderdrukking van de anti-Japan- sche propaganda en het nemen van maat regelen tegen het communisme. Gevechten bij Peiping. Zaterdagavond laat zijn de vijandelijk heden hervat. Te Peiping werd een fcevig artillerievuur gehoord. Volgens Japansche mededeelingen be vindt het gevechtsterrein zich thans op ongeveer 10 kilometer ten westen van de stad. Rond Wang Ping Sien en Huang Toe Po aan den Tientsin spoorweg achter Fengtai is de strijd in vollen gang. Het doel van de Japansche troepen schijnt het Chineesche legerkamp en vliegveld Nan Yuan te zftn. SITUATIE IN NOORD-CHINA VERERGERD Het Japansche Ministerie van Oorlog publiceert een communiqué, waarin het, krachtens inlichtingen verschaft door de autoriteiten van het Japansche garnizoen in Tientsin bevestigt, dat de toestand in Noord-China zich hedenmorgen verergerd heeft. De Japansche troepen, aldus het com muniqué, trokken zich terug op de stellin gen, welke in het gisteren met de Chinee sche autoriteiten gesloten accoord waren aangewezen, maar de Chineesche troepen hebben een offensieven opmarsch ingezet uit Papausjan, waarbij zij hun stellingen algeheel wijzigen. De kwade trouw der Chineezen heeft, aldus voegt het com muniqué hieraan toe, den toestand zoo danig verergerd, dat de commandanten van het Japansche garnizoen zich verplicht hebben gezien daartegen op te treden. Prins Konoye heeft te Tokio zestig ver tegenwoordigers der politieke partijen bij eengeroepen en hun in tegenwoordigheid van de kabinetsleden een uiteenzetting gc geven van den toestand. Na deze bijeen komst legden de vertegenwoordigers een eed af, krachtig de politiek der regeering te zullen steunen. Ook de Japansche politieke partijen van alle richtingen hebben zich verbonden de politiek der regeering te steunen. De Mi nister van financiën, Jaja, heeft bekend gemaakt, dat de gebeurtenissen ten spijt, de rogeering vast besloten is, den wissel koers van de yen te handhaven op 1 sh. 2 pence, en besloten heeft, de banken en financieele instellingen uit te noodigen naar streven te steunen. EIGENAARDIGE STRIJDMETHODES DER PATHANS. Hadzjis als kogelbezweerders. Nog steeds duurt de bloedige oorlog, dien de Britten in Waziristan te voeren hebben, onverminderd voort De Engelsche militai ren hebben daarbij ervaren, dat hun ge vaarlijkste tegenstanders de Patbans zijn, een zeer oorlogszuchtige stam, welke er eigenaardige strijdmethodes op na houdt. Vele duizenden Engelsche en Britsch- Indische soldaten liggen op het oogenblik in het bergachtige Waziristan. Aan de meesten van hen was dit verschrikkelijke land tot nog toe geheel onbekend. Maar de soldaten, die reeds lang in deze gebieden gedetacheerd waren, kennen hun tegen standers. Zij weten op een afstand van duizend nieter ook zonder verrekijker tot welken stam de fanatici, die met ware levensverachting de Engelsche stellingen be stormen, behooren. En deze Tommies pak ken hun geweer vaster beet, wanneer zij de Pathans zien aankomen, krijgslieden, die ongeveer 2 meter lang zijn, in de rechter hand het kromme zwaard en in de linker hand de buks houden. Wanneer de strijd kreet „Deen-deen-fatteh-deen weer klinkt, dan wordt het emst. De Pathans houden zich voor de ware verdedigers van Mohammed. Voor hem trekken zij daartoe aangespoord door den fakir van Ipi, die de ziel van den opstand en dezen oorlog is in den strijd. In hun rijen bevinden zich mannen, die geen wa pens dragen, maar zoo mogelijk nog fana tieker zijn dan de krijgslieden zelf de hadzjis. Deze hadzjis^ zijn een soort toove- naars, die naar tenminste de Pathans ge- looven de kogels der Engelschen kunnen bezweren. Naar zijzelf beweren, doen zij dit met behulp van een bepaalde tooverformule. De geheele zaak is natuurlijk onzin, maar de fakir van Ipi weet daar zijn voordeel mede te doen in ieder geval beweert hij, dat er nog geen hadzji door een kogel ge troffen zou zijn. De Pathans zijn vast overtuigd van de magische kracht der hadzjis. Maar hun doodsverachting heeft nog andere oorza ken. Zij hebben allen aan den schrijn van Mohammed, welken de fakir van Ipi met zich voert, een kleine zilveren munt neer gelegd, die hun de poorten van den zeven den hemel opent, zoodra zij gevallen zijn. En daar, in den zevenden hemel, moet het wel zeer schoon zijn, want niet minder dan 150 mooie meisjes wachten daar op eiken krijgsman. Welke Pathan zou onder derge lijke omstandigheden niet lachend den dood ingaan Zeer interessant is ook de geschiedenis van den stam der Pathans. Zij beweren, dat zij uit Syrië stammen, dat een zekere ko ning Daoel hun aartsvader is en dat Mo hammed persoonlijk den stamboom der Pa thans heeft onderzocht en juist bevonden. Zeden, gebruiken en namen uit den oer tijd van den stam 2rjn tot op het oogenblik in zeldzame vormen behouden gebleven. De hebzucht, de bloeddcrst en het niet te be schrijven fanatisme van deze Pathans, vin den in hun sagen en legenden een verkla- ring. De Pathans huldigen, zooals bijna alle Oostersche volken, de gastvrijheid. Zij zeg gen deze van hun stamverwanten in Syrië en Arabië overgenomen te hebben. Deson danks is het beter nimmer van deze gast vrijheid gebruik te maken. Want de vreem deling v/erdt weliswaar vriendelijk in hun hut of tent ontvangen en van het noodige eten voorzien, maar zoodra hij de woning van zijn gastheer verlaten heeft om verder te reizen, van alles beroofd. Naa.r oude tradities zijn de Pathans gebo ren struikroovers. Wanneer er een kind ge boren wordt, worden er twee schoten in de lucht afgevuurd en de moeder bidt tot Allah, dat hij den jonggeborene tot 'n groot roover moge maken, die de rechten van zijn familie verdedigt en de rijkdommen van den stam vergroot. Deze verdediging der familierechten be staat' echter hoofdzakelijk uit de voltrek king van de bloedwraak, welke onder de Pathans verschrikkelijke vormen heeft aan genomen en reeds geheele families heeft uit geroeid. Bloedwraak, moord en doodslag dat zijn de bezigheden van de Pathans, wan neer zij niet toevallig oorlog tegen een vreemden vijand voeren. Hun haat keert zich vooral tegen de Engelschen. Voor den fakir van Ipi zijn zij derhalve de beste bondgenooten, welke hij zich wenschen kan. Met den strijdkreet„Deen-deen-fatteh- deen op de lippen, hun hadzjis in het voorste gelid en met de hoop op de 150 schoone meisjes in den zevenden hemel in het hart, heeft de dood voor de Pathans alle verschrikking verloren. Ernstige brand te Leeu warden. Gistermiddag werd een ern stige brand ontdekt in de Breedstraat te Leeuwarden. Het bleek, dat de bewoners, de familie van den slager C. de Boer, niet thuis waren. De brandweer was spoedig ter plaatse en na een uur was de brand gebluscht. Het huis was toen vrijwel geheel uitgebrand. De brandweer was er evenwel in geslaagd de belendende huizen te sparen. In verband met den brand zijn gister avond de bewoners C. de B. en zijn echtge- noote, die terugkwamen van een tochtje per motorboot, door de politie aangehouden op vermoeden van .brandstichting. Jongen door trein ge grepen en gedood. Gistermid dag had op den onbewaakten overweg aan den Lupineweg te Apeldoorn een ernstig ongeluk plaats. Een jongen van negen jaar, D. W., wilde met zijn vijftienjarig zusje beiden waren per rijwiel den 3 overweg passeeren. Zij waren van hun rij wiel gestapt, daar uit de richting Apel doorn een trein naderde. Toen deze was gepasseerd, sprong de jongen op zijn rij wiel. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting Deventer een trein, die het knaapje greep en twintig meter meesleur de. Het ventje was op slag gedood. Het meisje bekwam geen letsel. Brand in café te Am sterdam. Vannacht tegen half vier is door onbekende oorzaak brand uitgebro- gen in „The Horse Shoe", een klein cafétje ir. de Warmoesstraat te Amsterdam. De eigenaresse, die boven de zaak op de eerste verdieping woont, werd door luid gebons op de deur gewekt door voorbij gangers, die zagen dat voor in het café brand was uitgebroken. De bovenbewoners wisten zich langs de trap en over het dak in veiligheid te stellen. De brandweer die inmiddels gewaar schuwd was en die zich toegang tot het café verschafte, was het vuur in korten tijd meester met één straal op een motor spuit. Het café brandde wat het voor ste gedeelte betreft geheel uit. Ook het achterste deel echter liep aanzienlijke brand- en waterschade op. De brand is ontstakn in een kast aan de voorzijde waarin zich ook de muntmeter van het electrisch licht bevond. De politie stelt een onderzoek in, daarin bijgestaan door den politiedeskundige den heer Van Ledden Hulsebosch. De inboedel was verzekerd. Pretendent naar Zigeu- nerstroon slaat de hand aan zichzelf. In het woud nabij het Poolsche dorp Chojec, bij Kattowitz, heeft de Zigeunerbaron Rytanis Kwiek, 47 jaar oud, de hand aan zichzelf geslagen. Baron Kwiek was een der pretendenten naar de Zigeunerkroon, die te beurt is ge vallen aan den nieuw gekozen koning, Ja nus Kwiek. Uit verklaringen van de fami lie van Rytanis Kwiek blijkt, dat hij uit het leven heeft willen scheiden uit verdriet over het feit, dat hem de troon ontgaan is. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit van 9 Juli is benoemd tot lid van den Voogdijraad te Middelburg mevrouw Ch. M. Beelaerts van Blokland- geboren Besier, wonende aldaar. Bij beschikking van den Minister van De fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse H. L. Nagtglas den 16en Juli 1937 geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord. Bij beschikking van den Minister van De fensie is de_ luitenant ter zee der 2e klasse H. C. Besancon, den 12en Juli 1937 ge plaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord en de luitenant ter zee der 2e klasse H. M. L. F. E. van Oostrom Soe- de den 15en Juli 1937 aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen". Bij beschikking van den Minister van Defensie zijn benoemd met ingang vran 1 Augustus 1937, tot eerste luitenant, bij het wapen der infanterie, bij hun tegen woordig regiment of korps, de tweede lui tenants C. J. van Tatenhove van hef. 19e, L. W. Proost van het 3e, J. A. Vergouwe van het 14e, F. C. L. Raadsveld van het 3e, W. P. Boerma van het 3e en P. G. A. Coopmans van het 14e regiment infanterie en P. J- J. de Wit, van het regiment kustartillerie. HET INSTORTINGSGEVAAR TE ALKMAAR. De directeur van rijksmonumentenzorg, dr. J. Kalff, heeft vandaag aan den burge meester van Alkmaar en aan het kerkbe stuur der Ned. Herv. Kerk geadviseerd on middellijk, met het oog op het groote ge vaar, dat voor instorting, dreigt ook het parkeerterrein bij het Kerkplein af te zet ten. Dr. Kalff adviseerde voorts den burge meester het postkantoor te ontruimen. Vervolgens adviseerde hij den Minister te verzoeken het gevaarlijke gedeelte van de kerk af te schutten. Pas daarna zal in het minder gevaarlijke gedeelte den dienst mo gen worden hervat. Voorts moeten dadelijk nieuwe extra beugels om de koorsluiting van de kerk worden aangebracht. f RUDOLF HASSE WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN BELGIË. De groote prijs van België, welke giste ren is verreden op het circuit SpaFran- corchampsStavelot (34 ronden van 14.875 K.M., totaal 506 KM.) is een groot succes geworden voor de Duitsche deelnemers. Winnaar werd Rudolf Hasse met auto Union in den tijd van 3 uur 1 min. 22 sec., gevolgd door zijn landgenooten Hans Stuck en Hermann Lang. De twee volgende plaat sen werden bezet door den Zwitser Kautz en den Franschman Sommer. Hasse maakte een gemiddelde van 167.189 K.M. per uur, hetgeen een nieuw baanrecord is. MARKTBERICHTEN FRUITVEILING MIDDELBURG. 12 Juli. Roode Bessen 916 ct., Witte Bessen 612 ct., Kruisbessen 711 ct., Fram bozen 2144 ct., Tomaten 1217 ct., Frankenthalers 52 ct., Muscaatdruiven 39 ct., West-Fries 39 ct., Westfries 614 ct., Madeleinen (val) 610 ct., alles per K.G. Perziken 110 ct. per stuk. VEEMARKT ROTTERDAM. 12 Juli 1937. Tota.al aanveer 1940 stuks 561 vette runderen, 212 vette kalveren, 8 nuchter® kalveren, 418 schapen en lammeren, 739 varkens, 2 biggen. Prijzen per K.G. Vette koeien 78, 70, 54 64 ct. vette ossen 74, 68, 5464 ct. vette kalveren 95, 85, 6570 ct. varkens (levend gewicht) 50, 49, 48 ct. schapen 52, 46, 36 ct. lammeren 65, 58, 50 ct. Prijzen per stuk: schapen 30, 25, 20; lammeren 18, 15, 11. OverzichtVette koeien en ossen ruimer aanvoer, handel traag, prijzen onveranderd, prima koe 84 ct., prima os 82 ct. vette kalveren aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen hooger, prima kalf 1.05 schapen en lammeren ruimer aanvoer, handel rede lijk, schapen niet geheel prijshoudend, lam meren goed prijshoudend varkens gzx)oter aanvoer, handel vlot, prijzen als vorige week, prima ex. ging tot 51 ct. Eenige partijen schapen werden voor ex port gekocht. AARDAPPELMARKT ROTTERDAM. 12 Juli 1937. Westlandsche ronde zand 45/2 ct. Westlandsche drielingen 34y0 ct. West landsche lange 45 ct. Geldersche school meesters 55y2 ct.kleine Geldersche schoolmeesters 44l/2 ct. Met voldoenden aanvoer, gewonen han del. VLASMARKT ROTTERDAM. 12 Juli 1937. Aanvoer 950 KG. blauw, schoon 7080 ct., 3000 KG. Groningsch 65—75 ct., 7350 KG. Hollandsch Geel 6880 ct., alles per KG. De aanvoeren zijn niet groot. De vraag blijft voldoende, zoodat alles voor de bestaande prijzen verkocht werd. VLISSINGEN van 8—10 Juli 1937. ONDERTROUWD? C. J. de Moor, 26 j. en M. M. M. de Clercq, 20 j. GETROUWD: S. Kortenbout, 25 j. en J. A. Verbeek, 23 j. P. J, Mommaas, 23 j. en M. Min- naard, 18 j. BEVALLEN: C. Stouthart, geb. Plompen, d. O V E RL EDEN: H. J. Smits, wed. van L. F. Dert, 72 j. WISSELKOERSEN Noteering van heden, 12 Juli 1937, 3 uur (officieel). Londen 9.02% Berlijn f 73.10 Parijs 7.05% Brussel 30.63 Zwitserland 41.671/, New York 1.81%. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 12 Juli, 3 uur Goed prijshoudende stemming. Kalme handel. Schepen, H.V.A.'s en A.K.U.'s vast. Beleggings- markt weinig veranderd. Amerika prijshoudend. De nieuwe week werd op de Amsterdam- sche Effectenbeurs op kalme wijze ingezet. De handel was niet omvangrijk, doch enke le fondsensoorten zorgden toch voor de noodige afleiding. De stemming was goed prijshoudend en enkele specialiteiten lagen bepaald vast in de markt. Van de Industn- eelen waren het A.K.U.'s, die de grootste belangstelling trokken en flinke omzetten te aanschouwen gaven, waarbij de koers ge leidelijk wat kon aantrekken. Philipsaan- deelen werden oogenschijnlijk goed verhan deld, doch opnieuw kon een kleine koers winst worden behaald. Voor diverse minder courante Industrie-aandeelen kwamen hoo- gere noteeringen tot stand. Op de Suiker- afdeeling waren het H.V.A.'s die zich in het centrum van de belangstelling bevon den. Reeds dadelijk openbaarde zich goede vraag, zoodat de openingskoers reeds en kele punten boven het vorige slot kwam, en vervolgens kon een verdere verbetering worden geconstateerd. Naar het schijnt was de vraag afkomstig van buitenlandsche zijde. Ook de diverse andere Suikerfondsen alsmede de aandeelen in Indische Cultuur- banken werden hooger afgedaan. Tabakken hadden een zeer stille markt en werden op onsystematische wijze genoteerd. Van open lijken handel in Rubberfondsen was niets te bemerken Alleen H.V.A.'s gaven nu en dan eenige beweging te zien. Na prijshoudenden inzet trad een kleine reactie in, doch het leidende fonds was ten opzichte van den vorigen Beursdag zoo goed als onveran derd. Met de Petroleumwaarden wilde het niet goed lukken. Koninklijken maakten slechts kleine schommelingen mee en be wogen zich voornamelijk op otnstreeks het laagste peil van Vrijdag. Amerikaansche soorten waren verwaarloosd. Amerikaan- sche shares werden weliswaar niet druk verhandeld, doch de Staal- en Koperaandee- len gaven toch duidelijk teekenen van aan wezigheid en daarbij waren die over het geheel genomen prijshoudend, vooral wan neer rekening werd gehouden met het min der geanimeerde verloop van Wallstreet. De Beleggingsmarkt was stil. De 3 obli gates 1937 kvr:-en opnieuw hooger te liggen. Prolongatie 1

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 4