NOOTJES Het tijdvak van verkrijgbaarstelling der Bomerpostzegels, dat op 17 Juli zou eindi gen, is verlengd tot en met 31 Juli a.s. Zoo als men weet, is de netto-opbrengst boven de frankeerwaarde dezer zegels bestemd voor sociale en cultureele doeleinden. Zaterdagmorgen zijn vier wagons van den sneltrein PargsCerbere ontspoord bij het vertrek van Vierzon (Frankrijk). Vijf reizi gers liepen kneuzingen op, maar konden de reis later vervolgen. Het ongeval zou te wij ten zgn aan een breuk in de rails. Het ver keer heeft zijn normalen loop hervat. De Italiaansche bladen vernemen uit Ve^ rona, dat Zaterdag tengevolge van het in storten eener boerderg van drie verdiepin gen te Marano di Valpolicella zeven men- schen om het leven zijn gekomen. Volgens berichten uit Fortaleza hebben Zaterdag veertien reizigers den dood gevon den bij een autobotsing in den Braziliaan- schen staat Ceara. Bij een schuttersfeest te Krefeld (Duitsch- land) is gisteren een tribune, waarop eenige honderden personen hadden plaats genomen, ingestort. Hierbij werden 30 personen ge wond. Zij werden onmiddellijk naar het zie kenhuis gebracht. Vier van hen bleken ern stig gewond. De 26 overigen konden na ver bonden te zgn, huiswaarts keeren. 0 Zaterdagnacht is boven het omringende gebied te Wheeling (West Virginia) een wolkbreuk losgebarsten, die een schade heeft aangericht, welke geraamd wordt op niet minder dan een half millioen dolla,\ Men heeft reeds een aanvang gemaakt met het opruimen van het vernielde. De Engelsche Minister van Buitenland- ache Zaken, Eden, en zijn echtgenoote, zijn Zaterdag in hun jacht „Princess" in de ha ven van Deauville aangekomen. De Fransche president Lebrun heeft Za terdag den hoogsten weg in Europa voo~ het verkeer opengesteld. Deze weg ter leng te van 29 K.M., gaat over den pas Iseran in de Fransche Alpen en verbindt Tarentaise met Maurienne, op een hoogte van 1850 M. Het hoogste punt van den weg is 2769 M. De weg gaat voort tot Bonneval en vervol gens langs Modane, Briancon en Barcelon- nette. Crediet voor ijktafel electriciteifcs- werken. Bfl aanneming van het voorstel tot aan koop van een ijktafel voor éénphase- electriciteitsmeters voor 2500 is toegezegd, dat voor de aanschaffing alsnog overleg met de P.Z.E.M. zou plaats hebben omtrent samenwerking te dezer stede. B. en W. kunnen enkele nadere mededeelingen doen, waarbij er rekening mede moet worden ge houden, dat beide personen, die voor de ijkinrichting van de bedrijven arbeiden, meermalen ook ander werk doen. Zij zijn belast met het onderhoud der lantaarnuur werken, het opnemen van meters bg groot verbruikers, verleenen van hulp bij techni sche metingen, meter-controle bij sommige verbruikers enz. De aanvoer van te revi- seeren meters kan bovendien vaak niet regelmatig geschieden, doordat het andere personeel den tijd daarvoor mist, zoodat de twee bedoelde ambtenaren zelf voor de omwisseling moeten zorgen. Voorts wisselt het aantal en het type der te ijken nieuwe meters somtijds sterk af. Een en ander be moeilijkt de ramingen van het jaarlijks te gken aantal meters en de zuivere jjkkos- ten. Zeker is in ieder geval, dat aankoop van de gktafel de vaste kosten per jaar gemiddeld met niet meer dan rond ƒ160 zal vermeerderen. Als de ijktafel er is zul len rond 400 meters meer per jaar aan revisie worden onderworpen. De meerdere kosten worden op rond 335 per jaar be rekend en bij de P.Z.E.M. zouden de 400 meters ree» Is ƒ480 kosten, transport-kosten buiten reksning gelaten, terwijl de ijking nog zou moeten geschieden op tijden, die de P.Z.E.M. schikken, die niet aangesloten is bij den metercontrole-dienst der K. E. M.A. Burg. en Weth. vertrouwen voldoen de te hebben aangetoond, dat de aanschaf fing van een eigen ijktafel volkomen ver antwoord is. Huurauto-vergunningen Bg Kon. besluit van 23 Juni is het „Re glement autovervoer personen" o.m. aldus gewijzigd, dat ook tegen door B. en W. ge dane weigering van vergunning voor de ex ploitatie van huurautomobielen beroep op den Raad is toegelaten. B. en W. stellen voor de gemeentelijke verordening in dien zin te wijzigen. Hechten voor gebruik van gemeentewerken. Mede naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten stellen B. en W. voor de heffingsverordening op de rechten voor ge bruik van gemeentegronden zoo te wijzigen, dat de aanvang luidt„Door ieder, die ge bruik maakt van een hierna te noemen openbaar gemeente-werk of van een hierna te noemen openbare gemeente-bezitting dan wel van een hierna te noemen, vanwege het gemeentebestuur verstrekten dienst, is ver schuldigd. OOST- EN WEST-SOUBURG Aardappel-diefstal. De laatste dagen is bg de politie alhier meermalen aangifte gedaan van diefstal van te velde staande aardappelen. RITTHEM Visschen in verpacht water. In den nacht van 10 op 11 Juli jl. is het de politie in de omgeving van Welzinge gelukt de hand te leggen op 2 te Middel burg wonende personen, L. en O., die met twee kruisnetten zonder vergunning of akte in verpacht vischwater vischten. KOUDEKERKE De steunregeling stopgezet. De Minister van Sociale Zaken heeft bepaald dat de steunregeling voor werkloo- zen moet worden stopgezet tot 1 October 1937. B. en W. waren met machtiging van den gemeenteraad daartoe met ingang van 14 Juni jl. reeds overgegaan. Tot stopzetting kon worden besloten, omdat onder de fabrieksarbeiders geen werkloosheid heerschte, terwijl een acht tiental werkloozen tewerk gesteld is aan den aanleg van het nieuwe weggedeelte van den Vlissingschen straatweg en voor de landarbeiders de gelegenheid is open gesteld vlas te. trekken in Zeeuwsch- Vlaanderen. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Notaris mr. P. Loeff heeft bedankt als secretaris der Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Koudekerke. Deze functie wordt thans waargenomen door den pen ningmeester, den heer P. Flipse. Door genoemde vereeniging zal op 1 Augustus een. ringrijderij te paard worden georganiseerd. GROEDE Een feestavond. Zaterdag had te Groede in het café 7an den heer P. Beun een druk bezochte feest avond plaats ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de onderlinge maat schappij van geldelijke uitkeering bij het verliezen van varkens „Helpt U zelve", aldaar. De voorzitter, de heer A. Mol, opende de vergadering en heette allen welkom en las hierna een verslag voor van de werkzaam heden der vereeniging van de oprichting af. Al spoedig na de oprichting kwam ook te Groede de varkensziekte, zoodat het leden tal opliep tot"59 met 68 varkens. Het eer ste doode varken, dat de vereeniging uit te keeren had was van de weduwe Tellier. Uit de rekening van den penningmees ter bleek dat de vereeniging momenteel een bezit heeft van ƒ4200.86. Het ledental bedraagt thans 235, terwijl de vereeniging 7 donateurs telt. Vervolgens sprak de voorzitter de hoop uit, dat de. vereeniging steeds sterk moge blijvén om tegenspoeden te bestrijden en in bloei zal mogen toenemen. Hierna werd een koffiemaaltijd geser veerd, waarna de voorzitter de vergadering sloot. GOES Ngtengo V. Zaterdag was het de laatste dag van de Ngtengo V. De inderdaad belangrijke en goed verzorgde tentoonstelling is geduren de een week geopend geweest. Het bezoek is echter niet overdruk geweest en zal, naar wij vermoeden, wel beneden de ver wachting van comité en standhouders zijn gebleven. Vereeniging van Fröbelonderwijzeressen. In een- Zaterdagmiddag gehouden ver gadering is de Vereeniging van Fröbel onderwijzeressen in Zeeland opgeheven. Iu de plaats daarvan werd opgericht een afd. der Vereeniging voor Chr. Bewaarschool- onderwijs in Nederland. Als bestuursleden werden gekozen de dames mej. Moog te Wemeldinge, mej. Stroosnijder te Kruinin- gen en mej. Van Wuijckhuijsen te Ierseke. RAMMEKENS VOOR DEN PRINS Men schrijft ons: Onmetelijk wijd, vervuld van 't eigen- dommelijke licht, staat de zomerhemel over het liefelijke landschap, over Zee- lands tuin Walcheren. Eenzaam gaat l&ngs den schorrenkant van den Bgleveldpolder bij de hoeve Rapenburg, de oude verweerde herder, als den klassiek geschilderden met staf, hond en oude jas, doch met water laarzen aan in plaats van op klompen als zgn gildebroeder van de hei. Zoo hoedt deze eenzame zijn schapen aan den zeedijk. Eenzaam en eenzelvig als de zwijgzame herder op de stille, in 't avondlicht zoo kleurig paars aanloopende schorren, ligt daar aan de vroegere havenmonding van de eens zoo machtige koopvaardijhaven Middelburg nu op Walcherens zuidoost punt het voormalig fort Rammekens. Na 't vriendelijk-schilderachtige dorpje Rit- them is het enkel langs een smal-beklin- kerden kronkelweg te bereiken, maar: het loont de moeite! Want voorbij de oude boerenhoeve waar de fortwachter woont, achter die breed-? grachten met krijgskun dig aangelegde wallen en dijken, ligt nog het groote fort, met zijn warme oude bak- steenen muren, begroeid met velerlei schoon en, naar men zegt, menig zeldzaam kruid. Door een romantieke poort, met een sleutel als uit een sprookje gesloten (thans is den zwerver 't bezoek echter slechts verboden inden vogelbroed tijd!) komt men binnenin nog bg duistere keldergewelven, een welput voor geval van belegering, een steenen trap, voerende naar de wallen, waar in vroeger jaren de heldenmoed bedreven werd Fort Rammekens wij hier zeggen Rammetjes zal volgend jaar zomer, als alles goed gaat, enkele dagen uit den slaap der eeuwen herleven. Dan zulleD de Spaansche krggslieden er in hun kleurige kleedij bezit van nemen, tot de Geuzen ze onder kanongebulder en in kruitdamp weer zullen verjagen, als eeuwen geleden.... Want wanneer in Juli 1938 het vjerde eeuwfeest van Philips van Marnix, heer van Sint Aldegonde, op Walcheren gevierd zal worden er wordt in België ook reeds aan gewerkt en onze Zuiderburen komen op Mamix' gedenkteeken op Sou- burgs begraafplaats kransen leggen en toe spraken houden dan zijn de Souburgers voornemens als onderdeel der feestelijkhe den in het oude fort Rammekens een groot openluchtspel op te voeren „Rammekens voor den Prins" getiteld. Dit plan is op touw gezet door de Sou- burgsche Oranjevereeniging, welke zich den individueelen steun verzekerde van een aantal bestuursleden der afdeeling Middel burg e.o. van het Alg'. Ned. Verbond, onder aanvoering van haar voorzitter jonkheer F. Beelaerts van Blokland. Het spel is ont worpen en geschreven door den reeds eer der lauweren geplukt hebbenden liefhebber- tooneelregisseur Piet Blaauw overigens tandarts van zijn stiel en den sierkun stenaar Wim Abeleven. Het is ietwat vrg bewerkt naar gegevens uit De Geschiedenis van Rammekens, een studie door den ge schiedkundigen onderwgzer B. J. de Meij van Ritthem. Het openluchtspel „Ramme kens voor den Prins" bestaat uit twee ge deelten, spelende in de rumor van den Spaanschen tijd. Onderwerp der handeling van het eerste gedeelte is de onrust onder de Spaansche bezetting en de krijgslistige inneming van Rammekens door de Geuzen (4 Augustus 1573) het tweede, wat vrijer ten aanzien der historische feiten behan deld, speelt op 18 Februari 1574 en ver beeldt den overgang van Middelburg naar dén Prins van Oranje, waarvan ditmaal dan aangenomen wordt, dat Prins Willem kennis krijgt ten tijde van een bezoek aan het veroverde fort. In dit tweede gedeelte komt Marnix van Sint Aldegonde ten too- neele en op den voorgrond. De velerlei noodzakelijke verbindingen met de autoriteiten zijn reeds gelegd en de omvangrijke voorbereidingen zijn al in vollen gang. De Souburgers zullen onder Abeleven's aanvurende leiding de honder den kleurige costuums zelf maken en de spelers zullen hoofdzakelijk zelf Souburgers zijn. Op den Westelijken fortwal is een tribune ontworpen die meer dan duizend toeschouwers kan dragen. Hoe deze drom men naar dit afgelegen oord vervoerd moe ten worden is een vraagstuk op zichzelf... Maar degenen, die dezen prachtigen open luchtspel-schouwburg kennen en van den inhoud van het met vuur geschreven spel kennis namen, zijn van oordeel dat hier iets schoons gewrocht kén worden Zeeuwsche Athletiek-kampioenschappen. Zaterdag zijn op het gemeentelijk sport terrein te Middelburg de. kampioenschappen uitgaande van de afdeeling Zeeland van de K.N.A.U. voortgezet en ook nu zijn op ver schillende nummers prachtige tijden ge maakt, waarbij Van Driel van Marathon uitblonk. De uitslagen waren als volgt t 200 Meter hardloopen heeren le serie 1. Brakman (Odidas) 25.3 sec. 2. Dinge- manse (Marathon) 25.6 sec. tweede serie 1. de Pagter (A.V. '35) 25.2 sec. v. d. Pluijm (A.V. '35) 26.3 sec. derde serie 1. Garcis (Walcheren) 25.6 sec. 2. v. d. Runstraat (A.V. '35) 26 sec. vierde serie 1. Parent (Marathon) 25.7 sec. 2. Ver hulst (E.M.M.) 26.1 sec. vijfde serie 1. Hage (E.M.M.) 25.5 sec. 2. Bouwens (Odi- dats) 26.4 sec. Eerste demi-finale 1. Hage 25.3 sec.2. de Pagter 25.4 sec.tweede demi-finale 1. Brakman 25.3 sec.2. Gar cis 25.7 sec. Finale 1. Hage 24.7 sec., nieuw Zeeuwsch record 2e. Brakman 24.8 sec. 3. de Pagter. 800 M. hard loopen heeren 1. A. Kam- bier (E.M.M.) 2 m. 17.1 sec. 2. de Buck (A.V. '35) 2 m. 20.2 sec. 3 Nolet (Mar.), 4. Barentsen (E.M.M.)- 4 ,maal 100 M. estafette heeren 1. Mara thon, Vlissingen, 49.1 sec. 2. E.M.M., Mid delburg, 49.6 sec.3. A.V. '35. Vlissingen. 1500 M. hardloopen heeren 1. H. Lacor (Marathon) 4 m. 35.7 sec., een nieuw Zeeuwsch record 2. Dronkers (Marathon) 4 m. 10.3 sec. 3. de Jóng (E.M.M.) 4. K. Barentsen (E.M.M.). Kogelstooten heeren 1 van Driel (Ma rathon) 11.7 m., nieuw Zeeuwsch record promoveert naar de B-klasse 2. J. Schip per (E.M.M.) 11.45 m. 3. Ad. Vreeken (E.M.M.) 11.275 m. 4. Matthijsen (A. V. '35) 10.90 m. 5. de Jager (E.M.M.) 10.50 meter. Speerwerpen heeren 1. van Driel (Ma rathon) 48.57 m., nieuw Zeeuwsch record 2. C. J. Aerssens (Walcheren) 38.48 m.3. W. Vreeken (E.M.M.) 36.10 m. Polstokhoogspringen 1. J. Parent (Ma rathon) 3.092 m., nieuw Zeeuwsch record 2. C. J. Aerssens (Walcheren) 2.80 m.3 en 4 Laernoes (Marathon) en J. B. D. Aers sens (Walcheren) 2.70 m. Vèrspringen heeren 1. Van Driel (Mara thon) 6.33 m„ nieuw Zeeuwsch record 2. W. Vreeken (E.M.M.) 6.16 m. 3. L. Ver hulst (E.M.M.) 5.79 m Hoogspringen dames mej. Parent (Ma rathon) 1.30 m. 2. mej. Beukert (E.M.M.) 1.30 m.beiden evenaarden het Zeeuwsch recordmej. Petterzon, mej. v. d. Weil, mej. Roelse, mej. Petiet en mej. Branden burg maakten allen 1.25 M. Kogelstoot dames 1. Mej. Auer (Ma rathon) 8.92 m., nieuw Zeeuwsch record 2. mej. Roelse (Marathon) 8.23 m. 3. mej. van Driel (Marathon) 9.19 m., promo veert naar B-klasse; mej. Petterson (Achil les) 7.73 m. Discuswerpen dames 1. mej. van Maris (Marathon) 24.07 m. 2. mej. Beukert (E. M.M.) 23.83 m. 3. mej. Roelse (Mara thon) 23.12 m. Vier maal 300 meter estafette voor da mes 1. Marathon, Vlissingen, 58.9 sec. 2. Achilles, Middelburg. Marathon heeft thans een grooten voor sprong verkregen. Er werden door deze vereeniging niet minder dan 13 kampioen schappen van de 21 behaald. De stand is 1. Marathon 13 kampioen schappen 2. E.M.M. (Middelburg) 6 kam pioenschappen 4. Rust Roest (Zierikzee) 1 kampioenschap 5, 6 en 7 A.V. '35, R.K. S.V. Walcheren en Achilles (Middelburg) geen kampioenschap. Vrouwen Crisis-zorg. Het is algemeen bekend, dat er op dit oogenblik een tekort bestaan aan ge schoolde dienstboden, reden waarom dik wijs moet worden overgegaan tot het aan nemen van buitenlandsch dienstpersoneel. Ruim een jaar geleden werd door de Centrale voor werkloozenzorg, gesticht op het initiatief van den Raad van Nedi. Ker ken van practisch Christendom begonnen met de instelling van een Internaat voor opleiding tot huishoudelijke beroepen. Om meer bekendheid te geven aan het werk zal door de commissie Vrouwen Crisis-zorg met medewerking van het departement van Sociale Zaken in de zomervacantie nl. van 27 Augustus tot 10 September in het In ternaat te Haarlem een werkkamp worden gehouden. Aan dit kamp mogen 35 meisjes tusschen 17 en 25 jaar deelnemen, de deel name is kosteloos, maar de reiskosten zul len mogelijk zelf moeten worden gedragen. Het programma vermeldthuishoudelijk werk? voedingsleer, spel en zang. Ook zul len Bijbelkringen worden gehouden en en kele inleidingen over die onderwerpen, wel ke van algemeen belang zijn. De ontspan ning wordt niet vergeten, want wandel- en fietstochten staan op het programma. Vóór 7 Augustus moet de aanmelding voor deel name plaats hebben. De heer J. Lorier te Middelburg, secretaris van het prov. comité is bereid inlichtingen te verschaffen. Handelsregister Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen: Bank-Associatie, Wertheim en Gompertz 1834 en Credietvereeniging 1853, Goes. Ont slag verleend aan W. J. v. d. Berge, proc. Bataafsche Import Mij., verkoopkantoor van Kon. Shell prod., Goes, verkoopkantoor van Kon. Shell prod. Afgetr. als beh. bijkan- Bijk. Goes. Bijkantoor Goes opgeheven, toor Goes A. A. J. Canters. Nieuwe beh. H. M. L. Oudendijk, Bergen op Zoom. N.V. De Concertzaal, Zierikzee, concert zaal en schouwburg. Uitgetr. comm.H. E. Beelaerts van Emmichoven, L. Doeleman, H. J. van Nouhuys en W. Ribbens. Nieuwe comm. H. J. Dc-7-man, R. Gerritsen en A. J. Ilcken. N.V. Cultuur Mij. „Soember Moedjoer", Houtkade H. 114, Middelburg. Indische Cultures. Statuten gewijzigd. Fabriek Zeelandia H. J. Doeleman, Zie rikzee, fabricatie van grondstoffen voor het bakkersbedrijf en den verkoop dier grond stoffen. Uitgetr. eigenaarH. J. Doele man. Zaak omgezet in een naaml. venn. Proc. aan M. Doeleman. N.V. Ivo van Haren's Leder Mij., Vlissin gen, Walstraat 14, schoenfabrieken - en schoenwinkels. Filiaal gevestigd te Vlissin gen, Walstraat 14. N.V. Haven van Vlissingen, Vlissingen, Buitenhaven, exploiteeren van havens. Uit getr. comm. tevens lid v. d. raad van toe zicht W. Berdenis van Berlekom, Middel burg. Comm. C. E. de Jonge is thans ook lid van den raad van toezicht. Nieuwe comm. J. Wolfswinkel, Middelburg. P. H. Rechsteiner, Lange Giststraat, Mid delburg, kleedingmagazijn. Proc. aan Th. Rechsteiner. A. Theune, Domburgsche Schuitvlot, Middelburg, sleeperij. Overleden eigenaar A. Theune. Handelsnaam luidt thans Slee perij A. Theune. Nieuwe eigenaarW. Theune. N.V. Vlissingsche Mineraalolie- en As phalt Raffinaderij, Vlissingen, 2e Binnen haven, destillatiebedrijf. Overl. comm. E. D. W. Faber, 's-Gravenhage. Afgetr. als waarn. dir. de comm. A. Ruys, Antwerpen. Nieuwe dir. E. van der Hoog, Vlissingen. M. C. Walraven, Rilland-Bath, transport bedrijf. Uitgetr. eigenaarM. C. Walraven. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Venn. M. C., P. J. en H. J. Wal raven. N.V. Zeeuwsche Beton Mij., Goes, ont werpen, aannemen en uitvoeren van werken in gewapend beton en vervaardigen van en handel in betonnen voorwerpen. Uitgetr. dir. W. H. J. v. d. Hooft. Proc. ingetr. van J. v. d. Meulën Bosma. Nieuwe dir. J. v. d. Meulen Bosma. Eervol ontslag. Ged. Staten van Zeeland hebben aan A. Fruijtier te Hontenisse, op eigen verzoek, met ingang van 1 Januari 1938 eervol ont slag verleend als arbeider in vasten dienst op de Provinciale wegen. Waterschappen. Bij K. B. zijn benoemd in de provincie Zeeland a. met ingang van 10 September 1937, tot dijkgraaf van den Westerlandpolder, J. Lindenbergh, te Wolphaartsdijk, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden b. met ingang van 1 Augustus 1937, tot gezworene van het waterschap Waarde, P. Verbrugge, te Waarde, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeven tig jaar zal zijn geworden c. met ingang van 1 Augustus 1937, tot gezworene van den Karelpolder, 'S. J. C. Frelier te Kruiningen. Rijkspostspaarbank. Over de maand Juni 1937. Vlissingen: ingelegd 47.210.28 terugbetaald - 46.139.12 meer ingelegd 1.071.16 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 27. i d d e 1 b u r g ingelegd 106.127.87 terugbetaald - 79.891.26 meer ingelegd 26.236.61 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 70. Oost-Souburg: ingelegd 11.940.13 terugbetaald - 5.032.10 meer ingelegd 6.908.03 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 7. Koudekerke: ingelegd 3273.96 terugbetaald - 2932.10 meer ingelegd 341.86 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 2. Breskens: ingelegd 106.976.50 terugbetaald - 73.253.01 meer ingelegd 33.723.49 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 49. Groedel ingelegd 15.318.75 terugbetaald - 9.046.01 meer ingelegd 6.272.74 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 10. Schoondijke: ingelegd 6447.50 terugbetaald - 8320.28 minder ingelegd 1872.78 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 4. Oostburg: ingelegd 18.574.92 terugbetaald - 13.973.90 meer ingelegd 4601.02 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 7. IJ z e n d ij k e ingelegd 11.971.21 terugbetaald - 8.672,42 meer ingelegd S.298.79 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 2. KERK- EN SCH00LN1EUWS Radio-toespraak van Z. H. den Paus. In de radiotoespraak, welke Z. H. de Paus gistermiddag heeft gehouden, richtte hij zich tot de geloovigen, die te Lisieux zijn vereenigd ter gelegenneid van de plecntige inwijding van de basiliek van de heilige Theresia. De Heilige Vader zeide o.a. „Laten wij bidden, dat de Goddelgke Schepper een weinig rust en vrede wil schenken aan deze rumoerige en omverge worpen wereld en aan alle volken, die ge bukt gaan onder de droefheden van het heden en den angst voor morgen. Laten w\j bidden, dat dit geschiedt door het terug- keeren tot de wegen van het recht, d.w.z. door het aanvaarden van Goddelijke souve- reiniteit, door gehoorzamen aan de heilige wetten van God, door het uitoefenen van de rechtvaardigheid en door een groote lief dadigheid ten aanzien van de misdeelden." De kerkstrgd in Duitscbland. Alle predikanten van de Duitsche belg- dende kerk hebben gisteren van den kansel een oproep tot de geloovigen voorgelezen. In bet schrijven werd verklaard, dat de lei ders van de Luthcrsche kerk deze week aan de regeering zouden vragen een op rechten vrede met de kerk te sluiten. In de kerk van Dahlem heeft superin tendant Dibelius een brief voorgelezen, wel ken de predikant van deze parochie, ds. Nie- möller, in de gevangenis heeft geschreven. Deze herder spoort hierin zijn schapen aan den moed niet te verliezen. Examens. Geslaagd voor het examen 3e stuurman, de heer S. J. Mol, leerling der De Ruyter- school. Te Utrecht is geslaagd voor het can- didaatsexamen geneeskunde P. J. H. van Vaorst Vader. Aan de Landbouwhoogeschool te Wake- ningen is voor het einddiploma der mole- naarsschool geslaagd de heer P. Bak, Wis- sekerke. Voor het eindexamen afd. A. Instituut Wullings, bijz. H.B.S. te Voorschoten s'aag- de A. v. d. Stolpe te Ouwerkerk. Voor het R.K. Mulo-diploma A slaagden te Breda L. Anthonus, A. v. d. Berg, J. Langenhorst, J. Puijvelde en M. Pijls, allen te Hulst. Gymnasium te Middelburg. Aan het gymnasium zijn heden bevor derd Van de eerste naar de tweede klasse J. Eensink, A. G. Buskop, A. J. Eckhardt, J. Goossens, G. J. van der Heide, F. H. Jon-

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2