Vlissingsche Courant TWEEDE BLAD Crisis-Publicatiën. De dokter aan het woord. BINNENLAND UIT DE PROVINCIE FEUILLETON Kenneth Burneys Overwinning van de van Vrijdag 2 Juli 1937. No. 153 PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR B ACONBEREIDIN G. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang" van Donderdag 1 Juli 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor bacon-bereiding, verhoogd zijn met 2 cent per K.G. geslacht gewicht. Deze prijzen zijn tot wederopzegging als volgt Prijs per K.G. geslacht gewicht in centen Kwaliteit beneden Van Van Van Van Van 50 K.G. 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 K.G. K.G. K.G. K.G. K.G. IA naar 65 68 70 68 66 IB IIA kwali 63 66 68 66 64 IC IIB niA teit 61 64 66 64 62 HC niB max. 59 62 64 62 60 IHC 52 57 60 62 60 58 cc cent 55 58 60 58 56 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April jl. zijn ongewijzigd gebleven. Als de stem ons begeeft door G. W. M. Verhaar. Het is een algemeen bekend feit, dat zuigelingen een heelen nacht door krachtig kunnen huilen, zonder dat ze heesch wor den. Zoo ook weten wij allen uit ervaring wij zien het immers dagelijks om ons heen dat kinderen bij het spelen een geweldig lawaai maken, over grooten af stand elkaar toeschreeuwen, zonder dat hun stem er ook maar eenigszins onder lijdt. Des te merkwaardiger doet ons op liet eerste gezicht het feit aan, dat elke spraakleeraar en dokter zal kunnen beves tigen, namelijk dat er bij de geciviliseerde volken maar heel weinig volwassenen zijn, wier stem niet bedorven, verknoeid is. In de eerste plaats geldt dit voor allen, die veei en luid moeten sprekengeestelijken, onderwijzers en leeraars, tooneelspelers, zangers, soldaten. De oorzaak van het bederven van de stem zijn talrijk. Twee factoren bepalen de vorming van klanken, mond- en neus holte en verder in het bijzonder strotten hoofd en stembanden. Verder zijn ook lon gen en borstvlies voor de toonvorm ing van beteekenis. De natuur heeft nu de werk zaamheid der organen zoo op elkaar afge stemd, dat het grootste effect bij een mi nimum aan krachtverlies verkregen wordt. Doch slechts het onbevangen kind volgt geheel onwillekeurig den door de natuur aangegeven weg. Het kind denkt er bij voorbeeld niet aan, door ongewonen adem druk de harmonie der geluidstrillingen te verstoren. De volwassene daarentegen heeft die onbevangenheid van het kind ver loren, hij handelt met bewustzijn in de plaats van het natuurlijke, onwillekeurige treedt het verstand. Het ergst misbruikt de volwassene zijn stem door overmatige krachtsinspanning, waar hij geen doeltreffende ademtechniek tegenover stelt. En al mag Homerus ons verhalen van de helden van den Trojaan- schen oorlog, dat zij brulden „als 10000 stieren", wij weten eveneens, welk een groote waarde de Grieken hechtten aan het sparen van de stem door middel van middenrifsademhaling, een methode die bij ons zoo goed als verloren gegaan is. Verder maken wij bijna allen de fout, dat wij, hetgeen op zichzelf natuurlijk is, het geluid achter in de keel vormen en niet voor in den mond, zooals voordrachtkun stenaars het doen, die dit natuurlijk ook eerst hebben moeten leeren. Ergernis en boosheid, de kleine hindernissen van allen dag, de „houding", die wij volwassenen aannemen en die dikwijls niets anders is dan een krampachtige gespannenheid van de spieren, oefenen een schadelijken in vloed' op de stem uit. De noodelooze stem verheffing, waarmee vele menschen de eenvoudigste gesprekken voeren, is meestal een teek en van innerlijke onzekerheid. Het verkeerde spreken en ademhalen, evenals het noodeloos uitzetten van de stem leiden natuurlijk na verloop van tijd tot functiestoringen, tot telkens optredende en tenslotte blijvende heeschheid, die zelfs oorzaak kan zijn, dat men zijn beroep moet opgeven. Ondei3 deskundige leiding is dat dan natuurlijk best weer iii orde te krijgen in vele gevallen is de' zaak al in veer tien, dagen weer gezond maar ook hier is voorkomen beter dan genezen. En dit is iets wat iedereen doen kan, namelijk door zijn stem te sparen. Het vergt wat oefening en zelfbeheersching, maar dit is juist uitstekend en het komt niet alleen de stem, maar de geheele levenshouding ten goede. Voor het overige geldt natuurlijk de regel als er eenmaal een spraakgebrek van eenige beteekenis aanwezig is, dan uit sluitend een spraaktechnicus of een arts te baat nemen. Eerste hulp bjj bewusteloosheid. Is het gezicht bij bewusteloosheid bleek, dan moet de patiënt plat worden neerge legd. Men maakt een vochtig kouden om slag op de hartstreek. Is het gezicht daar entegen rood, dan moet de patiënt met hoofd hooger worden gelegd. Een bewuste- looze mag men in geen geval drinken in gieten. Duurt de bewusteloosheid lang, dan moet de dokter gehaald worden, daar er dan kans bestaat dat inwendige bloeding, hersenschudding, vergiftiging, enz. de oor zaak is. De nieuwe burgemeester van Muiden geïnstalleerd. De Muider bevolking heeft gisteren den nieuw benoemden burgemeester, den heer T. C. J. Coops, feestelijk ingehaald. Aan de grens der gemeente op de Merwedebrug had zich het feestcomité opgesteld, waarna de voorzitter, ir. Van Roon den burgemees ter, die per auto uit Amsterdam kwam, hartelijk welkom heette. Jongejuffrouw Niekerk bood mevrouw Coops bloemen aan. Vele auto's begeleidden den burgemeester op zijn tocht door de gemeente, welke voor het raadhuis eindig de, waar kinderen een welkomstlied en het Wilhelmus hebben gezongen. In een bijzondere raadszitting heeft de loco-burgemeester, wethouder Brouwer, den heer Coops geïnstalleerd. De burgemeester van Veere, de heer Huinink, bracht aan den heer Coops, als gemeente-secretaris van die gemeente hulde. Nadat burgemeester Coops allen had bedankt, werd een receptie gehouden. Des avonds heeft de nieuwe burgemeester zijn feestelijken intocht gehouden te Muider- berg,'waar hij eveneens hartelijk werd ver welkomd. De Nederlandsche Oudheidkundige Bond te Antwerpen. De Nederlandsche Oudheidkundige Bond houdt te Antwerpen zijn jaarlijksche con gres, dat drie dagen in beslag zal nemen. Gisteravond zijn de deelnemers op het stadhuis ontvangen. Ter begroeting waren aanwezig de heer Molter, schepen, en de gemeenteraadsleden Borgers, Noydens en van Aeker. Nederlandsche deelneming aan de in 1939 te New York te houden wereld tentoonstelling De Nijverheidsraad heeft den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart zijn meerling doen kennen over een Nederland sche deelneming aan de in 1939 te New- Ycrk te houden wereldtentoonstelling. Daarbij heeft de Raad er den nadruk op gelegd, dat deze expositie een Unieke gele genheid biedt, om Amerika te tobnen, dat het Nederlandsche rijk een economisch ge heel van beteekenis vormt, hetwelk een voorname plaats in de wereld inneemt. Te meer aanleiding bestaat er hiertoe over te gaan, omdat men zich in Amerika zoowel als over Ned.-Indië nog dikwijls geheel ver keerde voorstellingen maakt. Wil echter succes worden bereikt, dan zal de deelneming in gxootschen stijl en op een voor de Amerikanen pakkende wijze moeten worden opgezet en wel zóó, dat alle deelen van het rijk daaraan meedoen. Naar de meening van den Raad zullen de hooge bedragen, die zulk een vertegenwoor diging zal eischen, ongetwijfeld zoo al niet direct dan toch op den- duur goed besteed blijken te zijn. Indien niet op royale wijze met een alle deelen des rijks omvattende Nederlandsche af deeling voor den dag kan worden geko men, zou het echter de. voorkeur verdienen van deelneming" af te zien. MIDDELBURG Een serenade. Toen de muziekvereeniging „Crescendo" gisteravond haar maandelijkschen tocht had gemaakt en naar het schaftlokaal terug keerde, werd halt gehouden voor de wo ning van den heer E. M. Alberts om hem een muzikale hulde te brengen ter eëre van zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De gehuldigde gaf op verschillende wij zen blijk, de serenade op hoogën prijs te stellen. BIGGEKERKE Loop der bevolking. Gevestigd: D. Joziasse van Kou- dekerke A. Adriaanse van Vlissingen M. Wisse van MeliskerkeJ. Francke van Grijpskerke J. Maas van Koudekerke. Vertrokken W. Kerkhove naar Vlissingen W. Koppejan naar Middelburg; C. J. Molenaar naar 's-Gravenhage T. van Beek naar Steenwijkerwold A. Heemskerk naar Middelburg. BRESKENS DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER DROST. genoodigden een autotocht door de ge meente, waarbij ook Nieuwe Sluis met zijn gepavoiseerden vuurtoren werd bezocht. Het geluid der claxons deed velen naar buiten komen, en overal werd de nieuwe burgemeester hartelijk toegejuicht. Vrien delijk glimlachend en joviaal wuivend nam deze de huldebetuigingen in ontvangst. Inmiddels waren de ruiters die 's mid dags het hoofd van den stoet gevormd hadden, naar het strand getogen om zich-, zelf en de talrijke aanwezigen te vermaken met het aloude ringsteken. De nieuwe bur gemeester toonde zijn belangstelling door even naar het strand te komen. In den loop van den avond was het op het dorp verbazend druk gewordenvóór de con certen begonnen, bewonderde men eerst de prachtig geëtaleerde winkels. Het is van de winkeliersvereniging een lumineus idéé geweest, juist op dezen dag een étalage wedstrijd te organiseeren. De concerten op de Julianatent begonnen met een uitvoe ring door de Chr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria", waarna het zangkoor „Con cordia" optrad. De muziekvereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" en de zangver- eenigitig „Breskens" besloten het program ma, dat door burgemeester Drost en zijn a.s. vrouw in gezelschap van wethouder Buis werd bijgewoond. Te 11 uur werd een schitterend vuurwerk afgestoken, en hier mede kwam het einde van een feestdag, dien èn Breskens èn de nieuwe burgemees ter niet licht zullen vergeten. TERNEUZEN Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen maand zijn langs de nieuwe sluis alhier in totaal op gevaren 177 zeeschepen met een gezamen lijke tonnenmaat van 171.059 N.R.T. en af geschut 178 zeeschepen met een gezamen lijke tonnenmaat van 176.496 N.R.T. Voor de overeenkomstige periode van 't vorig jaar waren deze cijfers Opgevaren 228 zee schepen met een gezamenlijke tonnenmaat van 223.921 N.R.T. en afgeschut 230 zee schepen met een gezamenlijke tonnenmaat van 225.647 N.R.T. GOES Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Donderdag werd te Goes de 100ste alge- meene vergadering van bovengenoemde Maatschappij gehouden. Zooais reeds ge meld was Goes als vergaderplaats gekozen omdat de afdeeling aldaar, de eenige in Zeeland, haar 100-jarig bestaan vierde, tec eere waarvan den vorigen avond een feest- concert, gevolgd door een feest in den tuin van den voorzitter der afdeeling, den heer Joh. Pilaar, was gehouden. Vermelden wij nog dat aan den directeur der Goesche af deeling, den heer Otto Lies, die deze functie bijna 44 jaar bekleedt, door koor en orkest een mooi bloemstuk en enveloppe met in houd is aangeboden. De voorzitter jhr. mr. dr. E. A. van Bere- steijn opende ce algemeene vergadering en besprak de belangrijkste punten uit het jaarverslag. Voor het eerst na 6 k 7 jaar is het ledental weer gestegen en wel met on geveer 400. Vervolgens sprak spr. over de volksmu ziekscholen, die ook hier en daar buiten Amsterdam zijn opgericht en van zoo groo te beteekenis zijn. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Visser, vertegenwoordiger van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Deze wees op de opleving van de hoogere muziekuitvoeringen. Wij mogen zeggen dat onze orkesten een hoo- gen top hebben bereikt. Het Nederlandsche volk heeft echter de ontwikkeling der or kesten niet kunnen bijhouden. Ons volk moet kennis en gevoel voor zang" en muziek worden bijgebracht. Daarom heeft spr. veel waardeering voor Toonkunst dat aandacht schenkt aan de muzikale ontwikkeling van ons volk, b.v. door zijn zang- en muziek scholen. Uitvinders in Nederland. Het mag van voldoende bekendheid wor den geacht welk een belangrijke factor in het werkverschaffings-probleem nieuwe vindingen beteekenen en wat een moeite er moet worden g-edaan om iets nieuws, bruikbaar voor de samenleving, bekend te maken. Zoolang de Jaarbeurs heeft bestaan vindt men op elk gebied, verspreid over de ge heele Jaarbeurs, nieuwigheden, diie, indien belanghebbenden het bezit daarvan op prijs stellen, den fabrikant en arbeider werk verschaffen. Men heeft eenige jaren geleden begrepen, dat het te zamen brengen van nieuwig heden steeds zooveel mogelijk op een en dezelfde plaats in het gebouw het vlugge bekendmaken zeer in de hand werkt. Maar welke resultaten de demonstrateurs aldaar met hun nieuwe vindingen bereik ten wist de buitenwereld tot op heden nog niet. Dit eens mede te deelen aan lezers en belangstellenden is ook een nieuwigheid, die zijn gunstige werking voor de samenleving kan hebben. Ter oriënteering volge hieronder percen- tagesgewijze tegenover het aantal deel nemers de in exploitatie gekomen vindin gen. Buiten beschouwing', zijn gelaten vin dingen, waarover nog onderhandelingen gaande zijn. Neemt men in aanmerking de vele tegen werkende factoren, die iedere nieuwigheid, op welk gebied ook, heeft te overwinnen, dan zijn de verkregen resultaten gunstig te noemen. Onder de percentage zijn vin dingen in exploitatie gekomen door le. ver koop. 2e. afgifte eener licentie voor de fa- brikatie, 3e. in eigen exploitatie met eigen geld of van een Naamlooze Venn. of door middel van een syndicaat of anders zins. Jaarbeurs 12 t.m. 21 Maart 1935 43 deelnemers met één of meer vindingen, 60 in exploitatie. Jaarbeurs 3 t.m. 12 September 1935 31 deelnemers met één of meer vindingen, 60 in exploitatie. Jaarbeurs 10 t.m. 19 Maart 1936 37 deelnemers met één of meer vindingen, 65 in exploitatie. Jaarbeurs 8 t.m. 17 September 1936 34 deelnemers met één of meer vindingen, 80 in exploitatie. Jaarbeurs 9 t.m. 18 Maart 1937 31 deelnemers met één of meer vindingen, 70 in exploitatie. Door het wegvallen van een passage, is in ons verslag van gisteren niet vermeld, dat na burgemeester Leenhouts nog het woord hebben gevoerd de heeren mr. J. Drost, de secretaris van Lekkerkerk en de burgemeester van Groede. Mr. J. Drost, de vader van den nieuwen burgemeester heeft er in zijn rede op ge wezen dat van den nieuwen burgemeester vooral volharding zal worden geëischt om te kunnen slagen in hetgeen hij op zich genomen lieeft. Daarnaast zal hij strikte rechtvaardigheid moeten betrachten wi' hij dc liefde van zijn gemeentenaren kunnen winnen. De gemeente-secretaris van Lekkerkerk heeft den nieuwen functionaris veel succes toegewenscht, terwijl de burgemeester van Groede, de heer M. Waghto, „als buurman" het woord voerde en den nieuwen burge meester met zijn benoeming geluk heeft gewenscht. Hij wees er op, dat burgemees ter Drost Zeeuwsch-Vlaanderen niet ver der kan intrekken zonder Groede te pas- seeren, terwijl spr. de Schelde niet kan oversteken zonder door Breskens te gaan. Beide gemeenten zijn dus op elkaar aan gewezen en dit maakt een goede samen werking noodig spr. hoopte en vertrouw de, dat de verhouding goed zal zijn, evenals dit met burgemeester Van Zuijen het geval is geweest. Na afloop van de plechtige installatie, maakten zeer velen van de gelegenheid ge bruik om den nieuwen burgemeester en diens verloofde te complimenteeren, wat door beiden op hoogen prijs werd gesteld. Te half zes maakte de burgemeester in gezelschap van de beide wethouders en vele DOOR PETER B. KYNE Vert, van MevrNahugs-Duvivier 31) Weldra was het muildier met een ma chinegeweer op zijn rug hierheen gediri geerd, het machinegeweer werd afgeladen, en met ruimschoots munitie daar opgesteld. Vervolgens reden senor De Haro en Bur- ney naar die westelijke flank, waar een tweede machinegeweer gecamoufleerd werd. Daarna vervaardigde Bumey twee nauwkeurige terreinschetsen van de positie der machinegeweren, gaf in het oog vallen de terreinvoorwerpen daar op aan, en over handigde beide schetsen aan den jefe po litico, die, na ze bestudeerd te hebben, ver klaarde, dat hij, die de opstellingsplaats van de machinegeweren met behulp van de schetsen niet wist te ontdekken, al een bijzonder groot uilskuiken moest zijn. Inmiddels had de kok het middagmaal in den keukenwagen gereed gemaakt, en na dat de mannen gegeten hadden, zond Bur ney een ruiter noordelijk naar den pa.s en een tweeden een eind het dal in, met het consigne om bij de nadering van een vij andelijke afdeeling terug te trekken en te rapporteeren. Daarna belastte hij Tom Bledsoe met het bevel over de bezetting en reed zelf. door senor De Haro en zes man nen vergezeld, El Cajon Bonita verder in, om te zoeken naar de kalveren, die door hem tijdens zijn eerste bezoek gefotogra feerd waren. Zoodra deze gevonden en uit de foto's herkend waren, werden zij door de cowboys gevangen en gebonden, terwijl Burney en de jefe politico naar gebrande merken, oormerken, en onder de huid van de binnenzijde van den linker voorpoot naar kwart-dollarstukken zochten. Nadat zij bij twaalf kalveren waarvan de tongen gespleten waren, onderhuids zulke geldstukken aangetroffen hadden, terwijl de kalveren bovendien het merk en het oormerk van Martin Bruce droegen, meen de senor De Haro tot zijn doeleinde over voldoende bewijzen te beschikken, en het troepje keerde naar het kampement terug. „De bewijzen zijn voldoende om dien Bruce door elk hof in Mexico te laten ver- oordeelen", stelde senor De Haro Burney gerust. „De eerste maal waarop hij pro beert om de internationale grens te over schrijden, zullen wij trachten aan zyn on wettige praktijken een einde te maken. Wij hebben evenwel niets gevonden, dat Miguel Gallegos met deze veediefstallen in ver band zou kunnen brengen. Hem moeten wij op heeterdaad betrappen, en hij is een sluwe vogel. Hij laat zijn vuile werkjes door anderen verrichten." „Wij zullen zijn handlangers te pakken krijgen en kunnen misschien hun tongen losmaken. Voor dat evenwel gebeurt, heb ik een vermoeden dat Miguel Gallego3 zich zelf zal veroordeelen en straffen. Hij zal mij morgen komen opzoeken met een gewapende macht. Daar trek ik mij even wel niets van aan. Zoo noodig, kan ik aan een macht van vijfhonderd man het hoofd bieden. Ik zal mijn paarden tusschen de salie op gindschen heuveltop gereed houden, en wanneer het er op mocht be ginnen te gelijken dat wij voor de over macht zullen moeten zwichten, dan kan uwe excellentie door het ravijn naar den heuvel sluipen, een paard bestijgen, binnen twee uren in Huachita zijn, en drie uren later met een afdeeling rurales hier terug komen. Een demonstratie in zijn achter hoede zal Gallegos tot wijken brengen, en ik kan voor onbepaalden tijd stand hou den. Ik geloof evenwel niet, dat er reeds morgen een gevecht geleverd zal worden". „U verwacht daarentegen wel, dat een ultimatum gesteld zal worden, senor Bur ney?" „Dat is zoo". „Dan blijf ik hier om te hooren hoe het luidt". Zonder de voorzichtigheid één seconde uit het oog te verliezen, zette Bumey dien avond een voorpostenketen, uit, die hij om de twee uren liet aflossen. Den volgenden morgen om negen uur rapporteerde de uit kijkpost op een heuvel in het Oosten, dat er uit de richting van Los Osos een stof wolk naderde. Binnen het half uur werd een bereden afdeeling van twaalfhonderd man zichtbaar, die de vallei naderde, op een halve mijl afstands daarvan halt maakte, zich in gevechtslinie verspreidde, en aldus de mannen van El Ranchito "'n El Cajon Bonita overvleugelende. Weldra maakte een ruiter zich uit de linie los en galoppeerde, met een witten zakdoek wuivende, recht op het kampe ment van Bumey aan. Hij hield zijn paard in bij den rand van het ravijn, waar een- en-dertig hoofden en even zooveel trompen van geweren overheen gluurden. De ruiter was Miguel Gallegos, en Ken Bumey ver toonde zich ongedekt, en wachtte. „Ik heb u opgezocht, volgens mijn be lofte, senor Bumey", riep Gallegos op pra- lenden toon. „Waarvoor, bandietBumey sprak zijn zuiverste Spaan sch; zijn woordenboek was uitgebreid genoeg om Gallegos de verach- telijkste scheldwoorden naar het hoofd te slingeren. „Ik gelast je om je te verwijderen, aartsschurk, voor ik je overweldig en jouw gebeente en dat van je gespuis hier achter laat om door de coyotes afgeknaagd te worden", schreeuwde Gallegos hem toe. „Opsnijder Op welk gezag gelast je mij cm mij te verwij deren? Is El Cajon Bonita niet het wettig eigendom van mijn werk gever? Staat het niet in allen vorm te zijnen name geregistreerd En zijn deze runderen niet de zijne, al heb ik bemerkt, dat het merk van Martin Bruce er even talrijk onder vertegenwoordigd is als dat van de Dubbele-B?" „Ik weet niets van Martin Bruce of diens merk af. Ze laten mij koud. Het is evenwel een feit, dat de buitenlander zich lieeft weten meester te maken "van de lan derijen van het volk, door Mexicaansche ambtenaren te misbruiken. Het volk is be stolen door jullie, rijke Yankees, en van zijn wettige rechten beroofd. En nu ver klaar ik, als verdediger van die rechten, dat de eigendomsrechten op El Cajon Bo nita van nul en geener waarde zijn, als zijnde op onwettige wijze verkregen ik verklaar deze ranch, waarop senor Bardin aanspraak maakt, verbeurd ten bate van het volk, mitsgaders alle runderen, die zich daarop bevinden, en waarschuw je dat indien je je tegen deze rechtmatige eischen van het Mexicaansche volk verzet, ik, Mi guel Gallegos, je van deze aarde zal ver delgen „Maar de dag van mijn verdelging is nog niet aangebroken, aartshuichelaar. En evenmin is het jouw dag om het te probee- ren". „Ik verdelg wanneer het mij gelegen komt", antwoordde Gallegos men een nobel gebaar. „En komt het je vandaag gelegen?" Gallegos knikte. „Vandaag komt hec mij gelegen". „Mij goed. Keer dan naar je mannen te rug en laat zien op welke wijze bandieten vechten. Datgene, waarvoor ik hier ge komen ben, is door mij verricht. Ik kwam hier om onze kalveren temerken, maar Martin Bruce heeft er zijn merk al op ge brand, zoodat hier voor mijn mannen niet veel te doen over schijnt te blijven. Maar aangezien wij vroeger of later toch slag zullen moeten leveren, schikt het mij van daag best, omdat ik alle maatregelen ge troffen heb. Knoop dat in je ooren, ellen deling Maak dat je wegkomt, dief, moor denaar, opschepper Den laatsten zin sprak Burney in het Engelsch, ter benifice van zijn mannen. Miguel Gallegos liet zijn paard keeren en galoppeerde naar de zijnen terug, die in- tusschen door Tom Bledsoe met behulp van een veldkijker geteld waren. „Hoeveel zijn er Tom?" riep Bumey hem toe. „Tweehonderd en tien, allen bereden". Wordt vervolgd

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 5