f L ONZE GOEDKOOPE PATRONEN 1760 VROUW, NoN3J eRUBPc'4 ATAODL JONGEMEISJES- KLEEDING. J ongemeisjeskleeding stelt bijzondere eischen, omdat zij niet te kin derlijk mag zijn, doch toch ook niet t e dames achtig mag kleeden. Al leraardigste bedrukte katoentjes in de groot ste verscheidenheid staan ons ten dienste, en hebben tevens het voordeel, dat ze zéér billijk zijn. Een donke re ondergrond met wit te of gekleurde motie ven is practisch, indien de jurk veel gedragen moet worden, doch een kleine garneering in wit piqué of gekleurd linnen geeft er tevens een aardige note aan. De voorbaan van de linnen jurk bestaat uit vier smalle baantjes, de achterbaan is één ge heel, terwijl het overi gens weinig pretensi- euse bovendeel twee spits toeloopende dee- len aan de voorzijde te zien geeft. Ook de mou wen zijn op deze wijze gemaakt en geven aardige poffen aan. Het lichte kunstzijden jurkje heeft aan vóór en rugzijde een groep aan den binnenkant ge stikte plooitjes en aanéén geknipte banen; smalle ceintuur om het middel. Eenvoudi ge halsafwerking met smalle revers en half lange moderne mouwen. Witte waschzijden en batisten blouses vallen zeer in den smaak en worden bij voorkeur bij mantelpakjes gedragen, ter wijl een jabot, afgewerkt met valenciene kant, (die ook aan kraag en mouwen wordt gezet) de halsopening van den mantel vult. MANTELS. De mantels met lan ge volant, die een deel van de rokbaan te zien geeft, beloven een der meest gevraagde mo dellen te worden. Al- hoewej men. natuurlijk ook mantel en rok in één kleur kan nemen, is het vooral voor jon ge meisjes nog wèl zoo aardig tweeërlei stof te laten verwerken. Een donkerbruin rokje met een mantel in de nieu we „bananen"-kleur is zeer nieuw. Het boven deel sluit aan en geeft slanke figuurtjes een mooie lijn, temeer, daar de volant iets uitstaat. Kleine shawlkraag en knoopsluiting in het midden. De middelste mantel kan van lichte wollen stof of voor 's zo mers van linnen ge maakt worden. Hij sluit met 4 clipsen en geeft een deel van de rok te zien. die vooral vari bedrukte zijde of 'n katoentje aardig uit komt tegen de effen mantel. Rechts een middag- costume van gebloemde of op andere wijze be drukte kunstzijde of crêpe de chine, waarbij een effen zijde blouse wordt gedragen. VOORJAARSMODE. Jeugdig en flatteus. Men hoort iedere vrouw, die zich zelfs slechts weinig bezighoudt met modevraag, toch met voldoening spreken over het vele, dat ons thans in allerlei vorm geboden wordt. Inderdaad kan men zeggen, dat de eischen niet buitensporig zijn en ons vele mogelijkheden in bescheiden vorm geboden worden. De lijn, weefsels en kleuren wer ken in onderlinge harmonie en met een weinig overleg en goeden smaak kan men zonder veel kosten heel wat bereiken. De klokken aan rokken en mantels heb ben zich in zooverre gehandhaafd, dat 2ij een zeer bescheiden vorm hebben aange nomen, terwijl plooien en plissé's veel ver werkt worden. De totaal indruk, die men van de dames- kleeding krijgt, is, dat zij korter is dan vo rige jaren, uitgezonderd de avondjaponnen en vele rokken zijn zelfs tamelijk nauw ge maakt. Blauw in alle tinten blijft veel ge dragen evenals groen, rood en bruin, waar onder vele mooie nieuwe kleuren. Inplaats van witte garnituren ziet men veel mat- blauw, rose en zalmkleur, een even prac- tische als flatteuse vinding. Geel, honing- kleur, maisgeel, beige, bois de rose, ka- meelkleur ziet men voor wollen weefsels. Pasteltinten blijven zich handhaven, het geen niet te verwonderen is, aangezien ze een fijn geheel geven. Paars is nagenoeg WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN? geheel van het tooneel verdwenen, spora disch ziet men purper, doch dan nog meestal als garneering op zwart. Over het algemeen is de mode zeer kleurig en bonte bloemen worden met kwistige hand over een donkere ondergrond van kunst- of zui vere zijde gestrooid. Als men al die fleurig aandoende weef sels en de vele details ziet, dan is het of men weer een geheel ander mensch wordt, want immers, al deze voorjaars- en zomer- weefsels houden een belofte in zich van nieuw leven. Ze tooveren ons bloeiende struiken en een heerlijke bonte kleuren pracht voor oogen, die de natuur ons straks weer zal geven en hopenlijk veel zon, want deze hebben we in drukkende tijden zoo héél erg noodig! De nieuwe modellen voor mantels, lang en kort, zien wij in groote verscheidenheid van ontwerp en materiaal. Behalve de echt sportieve Swaggers, die ruim en klokkend zijn, worden de model len over het algemeen aansluitend gedra gen en doen ons aan de robe« princesse denken. Complets en mantels van linnen en zij den kantstof zijn buitengewoon elegant. De donkere mantel met wit lakengarneering heeft een sluiting van twee knoopen, die met een koordje verbonden en door twee knoopsgaten gehaald worden. Voorpanden zonder overslag. De Swagger coat (2), die zoowel van geruite als effen wollen stof gemaakt wordt, heeft twee blokken aan de rugzijde. Het model is zeer practisch, ook om door fietsende dames gedragen te wor den, aangezien lange mantels hierdoor zeer veel te lijden hebben en spoedig glanzen de plekken vertoonen. Model 3 is, evenals 4, van bedrukte zijde gemaakt, een der laatste modenieuwtjes, die op effen zijden japonnen worden gedragen. MIERIKSWORTELSAUS. Mierikswortel is zeer gezónd en wordt veel te weinig verwerkt in de keuken. Het gebruik ervan bevordert de afscheiding van uiinezuur, is goed tegen Rheuma, jicht e.d. ziekten. We laten hieronder een recept volgen, dat o.a. bij kalfskop geser veerd wordt, evenals bij verschillende gekookte vischsoorten. y2 L. Bouillon, 30 gr. bloem, 40 gr. boter, y2 eetlepel geschrapte Mierikswortel. Boter smelten, bloem ermede vermengen en langzaam, roerende, de bouillon bij gie ten, vijf minuten zachtjes laten doorkoken, daarna van het vuur de mierikswortel toevoegen. Verschillende model len doen ons op het eerste gezicht ietwat vreemd aan. Worden ze wellicht door buiten- landsche gebeurtenis sen beinvloed? Voor 's avonds ziet men b.v. kanten hoofdgarneerin- gen, die aan die der Spaansche schoonen doen denken. Veel ge kleurd borduursel is aan de Dalmatische drachten ontleend en rijk aan kleuren. Het wordt op japonnen en bolero's in allerlei vorm toegepast. Bolero's zijn als on derdeel der japon als kleedingstuk op zich zelf zeer modern. Men ziet ze in fluweel, wol len stoffen en linnen en nagenoeg nimmer zon der geborduurde ran den of motieven. Lin nen zomer japonnen zoo wel in lichte kleuren als op wit vinden als garneering veel plat te en kruissteekmotieven. Blauw linnen krijgt b.v. een effen wit borduurmateriaal, terwijl wit een veelheid van kleuren vraagt. Mantels worden zeer vaak met tres en soutache afgewerkt, men ziet dit soms in bescheiden vorm langs den buitenomtrek, doch meerdere malen is een groot deel van rug, voorpanden en mouwen met sou+ache bestikt in de meest grillige vormen. We zagen een donker blauwe, tamelijk lange cape met de moderne vierkante schouder lijn, die bij een rok van hetzelfde mate riaal behoorde en welke voor het grootste deel met soutache bestikt was. MODEGRILLEN. Het mantelcostume mag zich in voortdu rende gunst van de modeontwerpers en hun trouwe volgelingen blijven verheugen. Een gevolg hiervan is, dat blouses onmisbaar worden en men steeds weer nieuwe model len aantreft. Eenvoudige en gekleede, naar gelang de omstandigheden zulks vereischen 's Morgens, 's middags en 's avonds ziet men blouses, die in de rok gedragen wor den, of in vestmodel gemaakt zijn, andere weer hebben licht klokkende schootjes, ter wijl het zeer nieuw is om een soort opge stikte, breede ceintuur te dragen, die met een strik sluit aan de rugzijde en onder en boven de taillelijn komt. Het model is af gebeeld aan den onderkant (links) en heeft een smal opstaand kraagje, dat even als mouwen en ceintuur een garneering van kleine vlindertjes te zien geeft. Mooi is de pas van smalle nervures en sluiting met knoopjes en lusjes. Het vest model rechts kan van allerlei weefsels worden gemaakt, zijden piqué, b.v. is bij zonder gekleed, doch ook eenvoudiger ma terialen kunnen voor deze afkleedende blouse verwerkt worden. Het is een van de weinige modellen, die voor meer gezette dames geschikt is. f Boven links een blouse voor de morgen uren van heel eenvoudig mouseline, vyella, flanel of katoen. Het effect ervan kan als zeer geslaagd genoemd worden door de wèl overlegde richting der strepen. Vrijwel alle halsafwerkingen blijven hoog, zijn echter voor gezette dames, die veelal een minder lange hals hebben dan hare slanke zusters, niet flatteus. Er is dan ook geen enkel bezwaar om de hals van een blouse' of japon, die overigens als model in den smaak valt, te wijzigen in een bescheiden puntvorm. EEN WEEK LANG GEEN KEUKEN. ZORGEN. Menu's. Zondag: Ragoutsoep, biefstuk, andijvie, ci troenpudding. Maandag: Lamsvleesch, postelein, brood schotel met rabarber. Dinsdag: Gehakt, stoofsla, drie in de pan. Woensdag: Groentensoep, spinazie, roer eieren, aardappel-puree. Donderdag: Jachtschotel (van soepvleesch) appelmoes. Vrijdag: Schelvisch met zure eiersaus, sla, beschuit met bessensap. Zaterdag; Gebakken lever, roode kool, fruit. DE PRACTISCHE HUISVROUW zal gaarne weten, dat.... men zilver gemakkelijk en vlug reinigt met alluminium plaatjes, die men in huishoudwinkels kan koopen. Men vult een pan met water, voegt wat soda toe en legt 't plaatje er in en brengt het water aan de kook, legt vervolgens het zilver er in, wascht het in kokend water na en wrijft het op met een wollen doek. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van f 0.30 t 0.05 voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van IVfe, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36, Den Haag, (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook (Jw kennissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant Diedt, te genieten. JAPON VOOR GEZETTE DAMES. 1760. Prijs per patroon f 0.30 plus f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Nog een model, waar in het bijzonder rekening is gehouden met de eischen, wel ke gezette figuren stellen. In de V-vormige halsuitsnijding is een smal vestje gezet van effen zijde, terwijl ook hier weer het rechter voorpand in schuine lijn overslaat. De mouwen zullen voor een luchtig zomerjaponnetje kort ge dragen kunnen worden, doch ook lange mouwen kunnen inplaats hiervan bij het patroon geleverd worden. Aan de schouders diepe naden, terwijl ook postuurnaadjes aan de zijkanten van het voorpand worden gestikt. De ceintuur wordt met de punt opgestikt tot de zijna den en valt slechts even ruim, wordt met een gesp aan de rugzijde gesloten. Bijzonder goed werken de smalle baan tjes, die zich naar de zoom toe verbreeden, terwijl de achterbaan glad is en alleen en kele figuurnaadjes heeft. Patronen in de maten 48505254 met vermelding lange of korte mouwen. SCHOOLJURK VOOR GROOTERE MEISJES. 1971. Prijs per patroon f 0.30 plus f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Evenals aan damesjaponnen ziet men ook op meisjesjurken veel plooien aange bracht. Het model is gedacht van linnen of een andere zomerstof en is gegarneerd met een afstekende kleur, waarop stiksels zijn aangebracht. De loshangende mouwtjes zijn aan de opgestikte pas geknipt, terwijl de plooien van het lijfje door de opge stikte zakjes bijeen worden gehouden. Knoopsluiting. De plooien van het rokje zijn gedeeltelijk opgestikt. Patronen voor meisjes van 1214 jaar en 1416 jaar.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 9