UIT DE PROVINCIE INGEZONDEN STUKKEN van 19 Mei datert zijn benoeming namens den Prins tot een. der beide burgemees ters-^). Wel was hij ongetwijfeld aanwezig als kapitein van een der burgervendels, of als provisioneel burgemeester. H. G. VAN GROL, Archivaris. 1). Het was dus niet Isidore Paeheco, gouverneur van. Goes, zooals abusievelijk vermeld staat in een aanteekening op een brief aan Granvelle in Piot, Correspondance du cardinal de Granvelle, p. 218 en p. 222, maar Hernando, die gouverneur van De venter geweest was en in Augustus 1570 als zoodanig Mondragon had ver vangen. In het laatst van 1570 werd er een aanslag op Deventer beproefd, maar deze mislukte, 't zij door de ontoe gankelijke wintersche wegen of door „faul- te de coeur" zooals de prins van Oranje schreef den 25en Dec. van dat jaar. (Zie Archives de la Maison d'Orange Nassau, III, p. 386). Deze mislukte aanslag kostte aan enkele verdachte medeplichtigen, op last van Pacheco gevat en terecht gesteld na pijniging, het leven. Zie Van Vloten, Ned. Opstand I, Bijlage XXX. 2). „Pour recognoistre la isle de Wal cheren et aultres de Zélande". 3). Vgl. Kervyn de Lettenhove, Relations Politiques des Pays-Bas et de l'Angleterre, waarin een schijven uit Antwerpen d.d. 12 Mei „On frrjday last, the Flushingers hanged a captayn of the Spaniards, that was the Duks Kinsman. He offerred 300 pistols to have had the sword, but they would not grant it him. Their were 2 Spaniards mor hanged with him, where of one was his man and thé other a cap tayn. (Gepasseerden Vrijdag hingen de Vlissingers een Spaansch kapitein op, die verwant was aan den hertog. Hij bood 300 pistolen om met het zwaard berecht te worden, maar zij wilden hem dit riet toe staan. Er werden nog twee Spanjaarden met bem opgehangen, waarvan één zijn dienaar was en de ander een kapitein een pistool is 9 gld.). 4). Vgl. Hoofts Nederlandsche Historiën, Amsterdam 1642, p. 225. 5). Den 19en Mei 1572 werden Claude Willems en Apollonius Inghelss burgemees ters, benoemd door Jeronimus van Tse- raerts, gouverneur der stad en Jhr. Jasper van Noot, Heer van Carloo, daartoe ge machtigd door prins Willem, terwijl de Heer van Baerlandt baljuw werd. MIDDELBURG Vereeniging voor Luchtbescherming. Gisteravond hield de Vereeniging voor Luchtbeschermingsdienst een vergadering onder voorzitterschap van den voorzitter van het voorloopig bestuur, den heer G. Berghuijs. Het hoofddoel was de verkiezing van een voorzitter en van vier bestuursleden. Dit werden na eenige bespreking de heer H. Bierman, voorzitter, zuster De Novel en de heeren dr. J. Dekker, mr. J. A. Dumon Tak en Wittewaal van Stoetwegen. De heer Berghuijs bracht dank aan de leden van 't voorloopig bestuur en schetste de moeilijkheden, die het kost om de lucht beschermingsgedachte ingang te doen vin den. De heer Bierman bracht ook dank voor het verrichte pionierswerk en schetste hoe het de bedoeling is der Nederlandsche Ver eeniging om alom afdeelingen te stichten. Spr. richtte er den laatsten tijd in Zeeland een 20-tal op. In Middelburg moet het aantal van 160 leden door propaganda- bijeenkomsten, tentoonstellingen enz. tot 1600 klimmen. De financieele kwestie speelt geen groote rol, doch wel dat het aantal personen, die begrijpen wat luchtbescher ming inhoudt, steeds toeneemt en dat men daaruit de personen kan recruteeren, die de overheid zoo noodig na goede opleiding helpen willen in haar taak inzake de luchtbescherming. De heeren P. de Vos en H. A. Enklaar, die uit het bestuur treden, brachten den heer Berghuijs en den ande ren heeren dank voor hun prettigen om gang. Zeer op prijs gesteld. De 86-jarige mejuffrouw A. C. van Ag- ten, te Middelburg woonachtig, had voor het raam van haar verlofzaak aan de Dwarskade tijdens de huwelijksfeesten een foto geplaatst van H.K.H. Prinses Juliana, voorstellende haar eerste schrede tusschen de Koningin en wijlen Prins Hendrik in, in passende omgeving geplaatst. Deze foto is zeldzaam. Dit deed haar besluiten de foto aan het Prinselijk paar toe te zenden en zij deed dit met een bege leidend schrijven, dat zij geheel opstelde als schreef zij aan een goede bekende, dus zon der de termen, die men anders in brieven aan vorstelijke personen gebruikt. Het slot luidde dan ook „de groeten aan uw lieve moeder". Dezer dagen heeft zij een schrijven ont vangen waarin haar namens Prinses Juli ana en Prins Bernhard hiervoor dank wordt gebracht. Met wachtgeld. Daar aan de openbare school A (Verwe- rijstraat) het aantal leerlingen, op 16 Juni 1936 nog 200 bedragende, op de teldata 16 September en 16 December 1936 en 16 Maart 1937 bleek teruggeloopen tot resp. 184, 172 en 169, bepaalde de Minister van O. K. en W., dat het aantal verplichte leer krachten, naast het hoofd van de schooi op heden nog 4 zijnde, met ingang van 1 Mei 1937 slechts 3 zou bedragen. B. en W. van Middelburg stellen thans na overleg met den Minister van Onder wijs over den datum waarop het ontslag moest ingaan, voor om aan de onderwijze res mej. J. G. Woittiez eervol ontslag te verleenen met ingang van 16 Juli wegens opheffing van haar betrekking. OOST- EN WEST-SOUBURG Loop der bevolking. Over de maand April 1937. Gevestigd: L. Hoogesteger, van Middelburg naar Groote Abeele 20 J. Kerkhove, van Middelburg naar Oranje plein 38 C. L. Nieuwenhuijsede Jager, van Wolphaartsdijk naar Dijkstraat 12 C. J. Krug, van Vianen naar Dwarsstraat 1 A. Nieuwenhuijse, van 's-Heer Arendskerke naar Dijkstraat 12 B. van Belle, van Vlis- singen naar Abeelscheweg W 32 P. van Oorschot, van Amsterdam naar Weststraat 22 E. M. Francois, van Middelburg naar Tuinstraat 10 H. Overduin, van Brielle naar Nieuwstraat 27 J. van Baaien, van N.O.I. naar Vrij burgstraat 11; G. Verhoef, van Vught naar Nieuwe Vliss. weg 157 H. Akkerman, van Den Helder naar Becius- straat 23 Ph. W. Bom, van Ierseke naar Middelb. straat 40 L. Hokke, van Vlissin- gen naar Spoorstraat 78 P. Dellebeke, van Vlissingen naar Nieuwe Vliss. weg 275 J. de Rijke, van Middelburg naar Nieuwe Vliss. weg 275 Wed. A. Min etSmit, van Mid delburg naar Abeelscheweg W 33 A. Hart man, geb. Muller, van Den Haag naar Burchtstraat 26 J. H. Simonis, van Den Helder naar Beciusstraat 23 M. Suur- mond, van Vlissingen naar Vliss. straat 35; J. J. W. Gebbing, van Den Haag naar Dijk straat 54 J. Kerj, van Leiden naar Nieu we Vliss. weg 325 D. Merjers, van Middel burg naar Beciusstraat 14 H. A. Land man, van N.O.I. naar Vliss. straat 75 L. van Wijk, van Engeland naar Nieuwe Vliss. weg 347 M. F. Hartman, van N.O.I. naar Burchtsraat 3, naar Westkapelle L. naar Nieuwstraat 72 P. Westerloo, van Groningen naar Nieuwe Vliss. weg 371 J. van Biemen, van Rotterdam naar Vliös. straat 10 E. Last, van Den Helder naar Middelb. straat 71; A. F. Verhoeven, van 1 Rotterdam naar Dijkstraat 31 M. H. v. d. Ende, van Rotterdam naar Nieuwe Vliss. weg la P. van Boven, van Koudekerke naar Middelb. straat 22. Vertrokken: H. Boomer, van Middelb. straat 42 naar Vlissingen H. Mèl- se, van Vliss. straat 35 naar Vlissingen B. Berkhout, van Dijkstraat 54 naar Den Hel der D. B. Osté, van Kanaalstraat 101 naar Rètthem J. C. Bosdijk, van Van Teijlingen- straat 28 naar Vlissingen M. E. Provoost, van Koopmansvoetpad 3 naar Den Haag J. M. Groen, van Burchtstraat 26 naar Vlis singen A. E. Slaager, van Marnixplein 33 naar Middelburg E. M. Bril, van Middelb. straat 21 naar Breskens A. v. d. Weel, van Dijkstraat 31 naar Leiden P. Plooy, van Vrijburgstraat 7 naar Den Helder M. de Voogd, van Marnixplein 37 naar Maassluis; J. C. van Os, geb. van Maastricht, van Nieuwe Vliss. weg 371 naar Ginneken J. A. Duine, van Voorstraat 8, naar Den Hel der C. E. Wouters, van Vrijburgstraat 40 naar MiddelburgH. v. Sighem, van Burchtstraat 3, naar WestkapelleL. Francke, van Spoorstraat 62 naar Vlissin gen M. Dingemanse, van Marnixplein 39 naar Vlissingen M. E. M. de Nocijer, van Groote Abeele 24, naar Goes J. Stroo, van Beciusstraat 14 naar Wilhelminadorp L. A. Schorsij, van Dijkstraat 24 naar Den Helder A. J. v. d. Meer, van Vliss. straat 109 naar Vlissingen J. H. v. Dijk, van Vliss. straat 138 naar Vlissingen J. Kie- boom, van Nieuwe Vliss. weg 33 naar Tho- len J. van Os, van Nieuwe Vliss. weg 371, naar Den HelderJ. Dingemanse, van Nieuwe Vliss. weg 211, naar Vlissingen. KOUDEKERKE Agenda Gemeenteraad. Openbaie vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 11 Mei 1937, des na middags half twee uur. Punten van behandeling 1. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling van de notulen der raadsvergadering van 2 Maart 1937. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onttrekking van verschillende voetpaden aan den openbaren dienst. 4. Idem om de door de Provincie aange legde rioleering in den Zuurbeekschen weg in eigendom, beheer en onderhoud te nemen door de gemeente. 5. Idem om niet over te gaan tot de aan stelling van schoolartsen. 6. Idem om op het steunbedrag van niet bij een ziekenfonds of vereeniging voor zie kenhuis verpleging aangesloten werkloozen een derde der daarvoor verschuldigde con tributie in te houden. 7. Idem tot goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1936 ont vangsten 10662.85, uitgaven 10449.31, batig saldo 213.54. 8. Idem tot wijziging van de gemeente- begrooting dienst 1936. 9. Idem tot wijziging van de gemeente- begrooting dienst 1937. Aansluiting werkloozen bij Zieken fonds en Vereeniging voor Zieken- huisverpleging. In vele gemeenten wordt op het steunbe drag der werkloozen, die niet bij een zie kenfonds of bij een vereeniging voor zie- kenhuisverplcging zijn aangesloten, 1/3 der daarvoor verschuldigde contributie in min dering gebracht. Deze maatregel is in het belang der ge- meente-financiën, omdat de gemeente c.q het burgerlijk armbestuur voor de betaling van chirurgische en specialistische behan delingen gevrijwaard wordt, alsmede voor verplegingskosten in een ziekenhuis, maar in niet mindere mate worden de belangen der betrokken steuntrekkenden daarmede gediend. B. en W. willen nu een derde gedeelte der contributie inhouden, omdat dit, wat het ziekenfonds betreft, ten laste der betrok kenen blijft, wanneer zij werkloos zijn en het fonds ongeveer een half jaar gewerkt heeft. Een derde betaalt de gemeente, ter wijl het fonds zelf ook 1/3 laat vallen. Nu het fonds pas is opgericht, verleent het zelf voorloopig nog geen reductie. B. en W. stellen voor hen te machtigen, te handelen als hierboven is aangegeven. Rioleering Zuurbeeksche weg. De toenemende bebouwing langs den Zuur beekschen weg is oorzaak geweest, dat B. en W. den afvoer van het huishoud- en rioolwater der ter plaatse gebouwde wonin gen ernstig onder het oog hebben gezien. Teneinde een bevredigende oplossing te verkrijgen, kwam het B. en W. noodzakelijk voor, aansluiting aan de door de Provincie in genoemden weg gelegde rioleering mo gelijk te maken. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, waarbij zij zich bereid verklaren ten be hoeve van onze gemeente volledig afstand te doen van de door de Provincie aange legde rioleering met toebehooren in den Zuurbeekschen weg en het beheer en on derhoud daarvan aan de gemeente over te dragen, onder voorwaarde, dat dit onder houd ten genoege van de Provincie plaats heeft, de rioleering in den weg Koudekerlfe Vlissingen daarop regelmatig en koste loos kan afvloeien en alle met dat onder houd verband houdende of daaruit in de toekomst voortvloeiende kosten geheel voor rekening van de gemeente komen. Tegen overname van genoemde nieuw aangelegde rioleering in beheer en onder houd, bestaan bij B. en W. geen bedenkin gen. Het lijkt hun de beste wijze om in den af voer van het riool- en huishoudwater in den Zuurbeekschen weg een afdoende oplossing te verkrijgen. Schoolartsen. In de laatstgehouden vergadering is door den heer Sanderse de vraag gesteld of de invoering van het schoolartsen-instituut niet wenschelijk geacht moet worden, nu de geneeskundige armenverzorging is ge reorganiseerd. B. en W. zegden toe deze zaak in overweging te zullen nemen en terzake een prae-advies in te dienen. In de eerste plaats hebben B. en W. hun principieele bezwaren. Naar hun meening berust de lichamelijke verzorging van het kind bij de ouders. Dat is een terrein, waar de overheid niet dan in de uiterste gevallen een taak heeft. De onderwijzers, die aan den gezond heidstoestand van een bepaald kind twijfe len, kunnen via het college van B. en W. het instellen van een geneeskundig onder zoek bevorderen. B. en W. hebben ook ernstige bezwaren van financieelen aard. Het bedrag, dat zuiver ten laste der ge meente komt voor gewoon lager-, uitge breid lager-, middelbaar-, hooger-, nijver heids- en voorbereidend onderwijs, is groot ztz 23.000, of ongeveer 20 van het ge- heele budget. Zeer waarschijnlijk zou voor de aanstel ling van een schoolarts een uitgaaf van 1000 noodig zijn, want de verzorging zou over rt 500 kinderen moeten gaan en het instituut, eenmaal ingesteld zijnde, zal moeilijk op te heffen zijn, ook dan niet wanneer de eischen der uitvoerders hooger gesteld zullen worden of door hun adviezen de indirecte uitgaven een beduidenden om vang zouden aannemen. B. en W. geven dan ook nadrukkelijk in overweging thans nog niet tot de aanstel ling van schoolartsen over te gaan. SCHOONDIJKE Loop der bevolking. Gevestigd: S. A. Bogte van Bier vliet B. A. Delnad van Sluis F. H. Gij zeis en gezin van Oostburg K. de Jonge van Wilrijk (B.) S. C. Lijbaart van Ter Neuzen. Vertrokken: B. A. Delnad naar Sluis M. Beerends naar AxelE. de Jon ge naar AxelA. M. van Hee naar Oost burg E. A. A. Snijdelaar naar Termunten, P. Risseeuw naar Oostburg I. J. Reijnhout naar Rossdelle bij Heiligenhaus (Duitschl.); P. J. de Boevere naar IJzendijke A. R. P. Heijens naar Axel S. de Kraker naar Middelburg J. Heijnsdijk naar Sluis Th. KeijmelBril naar Zuidzande. Duivensport. De duivenvereeniging „De Vrije Vlucht" te Sasput, Schoond\jke, organiseerde op 6 Mei jl. een algemeene prijsvlucht op Arras. De prijzen werden als volgt behaald P. de Wever, Biervliet, le pr. J. den Hol lander, Oostburg, 2e, 19e, 84e pr. G Steijeart, Sasput, 3e, 35e, 69e' pr. Bonde- wel, Breskens, 4e pr. Dobbelaere, Schoon- dijke, 5e pr. Aalbregtse, Draaibrug, 6e, 9e pr. A. Versprille, Breskens, 7e pr. A. de Lijzer, Zuidzande, 8e, 43e, 58e, 80e pr. P. Blaakman, Breskens, 10e, 87e pr Du- sardeijn, Groede 11e, 31e pr. Leurgans, Breskens, 12e, 38e, 66e pr. J. Maas, Bres kens, 13e pr. Th. Steijaert, Sasput, 14e pr. De Veij, Breskens, 15e, 28e, 74e pr. W. Klaaijsen, Breskens, 16e, 27e, 90e pr. A. v. d. Velde, Breskens, 17e pr. F. de Lange, Breskens 18e pr. P. Pijcke, Hoofd plaat, 20e, 67e pr. Porrey, Breskens, 21e pr. Mabesoo.ne, Oostburg, 22e, 76e pr. J. Chuaars, Breskens, 23e pr. Woittiez, Breskens, 24e, 81e pr. J. Geernaert, Slijkplaat, 25e pr. Temmerman, Hoofd plaat, 26e, 89e pr. J. van Hee, Cadzand, 29e pr. Th. de Smidt, IJzendijke, 30e. 50e pr. P. Back, Breskens, 32e pr.J. Ris seeuw, Groede, 33e pr. J. Wisse, Bres kens 34e, 60e, 86e pr. Wisse Czn., Bres kens, 36e pr. H. Oosterling, Breskens, 37e, 78e pr. Joz. Pleiite, Breskens, 39e pr. C. Neijssen, IJzenayke, 40e pr. J. van Gijs, Breskens, 41e pr. Gebr. de Poorter, Sasput, 42e, 53e, 61e pr. A. Sijne- saele, Nommer één, 44e pr. C. Klaaijsen, Breskens, 45e, 46e pr. W. Brevet, Cad zand, 47e pr. J. Boidin, Breskens, 48e, 75e pr. D. Quaars, Breskens, 49e pr. P. Huijgh, Schoondijke, 51 pr. Van Overbeke, Oostburg, 52e pr. M. de Visser, Breskens, 54e pr. Schippers, Groede, 55e pr. E. Wesdorp, Oostburg, 56e pr. R. van Waes, Nommer één, 57e pr. Bruinooge, Bres kens, 59e, 85e pr.C. Wisse, Breskens, 62e pr.I. de Jonge, Breskens, 63e pr. W. Pleijte, Breskens, 64e pr. Verhejje, Waterlandkerkje, 68e pr. I. de Meij, Oost burg, 70e, 77e pr.Blaakman Pzn., Slijk plaat, 71e pr. P. Barra, Oostburg, 72e pr. I. Ritico, Breskens, 73e pr. G. Boek hout, Breskens, 79e pr. P. de Meij, Cad zand, 82e pr.I. de Neef, Cadzand, 83e pr. A. Ritico, Breskens, 88e pr. A. de Coninck, Schoondijke, 91e pr. le overduif O. Guisciure, Oostburg, 2e overduif Schip pers, Groede. GOES Landbouwontwikkelingsdag voor Zeeland. Verbetering van de rentabiliteit der suikerbietenteelt. Door de verschillende samenwerkende organisaties op landbouwgebied werd he den wederom te Goes een landbouwontwik kelingsdag gehouden, waarvoor uit de ver schillende deelen van Zeeland groote be langstelling bestond. Na een inleidend woord van den voor zitter, den heer mr. P. Dieleman, sprak de heer ir. K. de Haan te Bergen op Zoom over „Enkele aanwijzingen ter verbetering van de rentabiliteit der suikerbietenteelt". Eerst behandelde spr. de vraag- welke de meest gewenschte stand ruimte, is voor suikerbieten. Uit tal van proefnemingen is gebleken, dat een verkleining van de standruimte steeds een grootere wortelop brengst geeft. Ook gaat het suikergehalte door verkleining van de standruimte nog omhoog. Theoretisch kan men gaan tot 100.000 planten per H.A. Maar de proeven hebben uitgewezen, dat vooral van 40.000 tot 70.000 bieten per H.A. de opbrengst snel toeneemt. Daarna neemt de opbrengstvermeerdering af. Een nauwere stand kan worden verkre gen door op een kleineren rijenafstand te zaaien. Het is gewenscht voortaan op 33.3 cM. te zaaien. Een nauwere rijenafstand werkt zeer effectief. Waar men tot nu toe op 40 cM. zaaide kan men zonder moeite van 50.000 op 60.000 planten komen en kan men verder berekenen hoe tot 70.000 te komen. Wij moeten er op rekenen dat 10 der planten verdwijnt, zoodat wij 77.000- planten moeten laten staan. De afstand tusschen de bosjes moet dan als volgt zijn bij het zaaien op 33.3 cM. rijenafstand 39 cM. en bij het zaaien op 40 cM. een rijenafstand van 32cM. In de tweede plaats behandelt spr. groot te, vorm en tijd van aanwending van de stikstofmeststoffen. Uit het resultaat van proefvelden is gebleken, dat in h"- alge meen 100, misschien 120 K.G. zuivere stik stof het maximum rendement geeft op normale bietengronden. Toch ziet men in de practijk grootere hoeveelheden geven, maar hoeveelheden grooter dan 150 K.G. zijn vrijwel in geen geval rendabel. Men krijgt dan wel een prachtig gewas, veel bladvorming, maar weinig meer wortels. Verder loopt het suikergehalte sterk terug. Daarom geve men niet meer dan 100 120 K.G. zuivere stikstof. Als meest ge schikte vorm raadt spr. aan kalkammon- salpeter. Het geven van de stikstofgift in drie keer raadt spr. af. Het is overbodige moeite. Nadat hierover bespreking was gevoerd werd gepauzeerd. RECHTSZAKEN Uitspraak Politierechter. Door den politierechter te Middelburg werden gisteren dè navolgende zaken be handeld P. T., 46 jaar, koopman te Oosterland, verdacht van mishandeling van J. Brood man te Oosterland op 3 November jl., be handeling aangehouden tot 11 Mei a.s. J. M. F., 54 jaar, slager te Souburg, verdacht van mishandeling van S. Prince te Souburg op 14 Maart jl., 35 boete subs. 20 dagen hechtenis. H. C. M. R., 29 jaar, te Middelburg, ver dacht van oplichting te Meliskerke op 22 Maart jl-, 15 boete subs. 10 dagen hech tenis. L. P. V., 25 jaar, slager te Colijnsplaat, verdacht van mishandeling van A. Gouloo- z» te Colijnsplaat op 18 Maart jl., f 7.50 boete subs. 5 dagen hechtenis. A. K., 50 jaar, metselaar te Zierikzee, verdacht van beleediging van L. Blankert te Dreischor op 14 Maart jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. C. H. M., 34 jaar, reiziger te Goes, ver dacht van verduistering van een fiets te Deventer ten nadeele van H. J. Hunink in November 1933, 3 maanden gevangenis straf. P. d. P., 18 jaar, arbeider te Hoedekens- kerke, verdacht van diefstal van lood te Hoedekenskerke ten nadeele van de Prov. Zeeland, in Maart jl-, 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. P. v. d. H,, 36 jaar, zonder vaste woonplaats, verdacht van bedelarij te Goes op 5 April jl., 1 week hechtenis en 2 jaar rijkswerkinrichting. M. G., 40 jaar, winkelier te Zierikzee, verdacht van poging tot diefstal van elec tor citeit van een radiodistributiebedrijf te Zierikzee op 3 April jl., 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. P. *B., 46 jaar, commissionair, F. J. M., 24 jaar, J. A. L., 37 jaar, koopman, A. J., 59 jaar, koopman, G. W., 37 jaar, garage- houder, N. D., 30 jaar, veedrijver, C. A. M.„ 48 jaar, boekhouder, allen te Middelburg, verdacht van overtreding van de belasting op de honden te Middelburg, ieder 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. A. d. R., 45 jaar, werkman te Middel burg, verdacht van openbare schennis van de eerbaarheid te Middelburg op 5 April jl., 1 maand gevangenisstraf. W. L. S., 21 jaar, schippersknecht te Lekkerkerk, verdacht van diefstal van kleeding te Haamstede ten nadeele van M. Landegent in Januari 1937, 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rijwielwet of van het Motor- en RijwielreglementH. W. te Goes 2 b. s. 2 d. h. D. K. te Sint Laurens 5 b. s. 5 d. h.Ch. K. te Vlissin gen 1 b s. 1 d. h. W. P. B. te Goes 3 b. s. 3 d. h. A. C. te Vlissingen 5 b. s. 5 d. h. M. S. te Arnemuiden 1 b. s. 1 d. h. 8 J. K. te Goes 2 b. s. 2 d. h.W. de K. te Vlissingen 1 b. s. 1 d. h.C. G. te Sint Laurens 2 b. s, 2 d. h. A. J. te Middel burg 5 b. s. 5 d. h. F. J. K. te Vlissingen 3 b s. 3 d. h.H. E. v. d. V. te Vlissingen 1 b. s. 1 d. h. E. B. te Middelburg 0.50 b. s. 1 d. h. Zonder vergunning werkzaamheden doen verrichten door personen van vreemde na tionaliteit A. J. te Goes 3 b. s. 3 d. h. (D.Z.) De „VLISSINGSCHE COURANT" g staat dag en nacht ln TELEX- nfj verbinding met de grootste bin- O oen- en buitenlandsche persbureaus, f Haar nieuws is tot de laatste minuut „BIJ" Buiten verantwoordelijkheid der redactie. De copie wordt niet teruggegeven. GELIJK RECHT VOOR ALLEN. Mijnheer de Redacteur. Ik moge U beleefd verzoeken het onder staande in Uw blad op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De woorden „Gelijk recht voor allen" kwamen mij voor den geest bij het lezen van een der vragen van de heeren L. P. van Oorschot en A. R. König aan den Voorzit ter van den Gemeenteraad, voorkomende in het bericht „De kranslegging bij het stand beeld van de Ruyter door de N.S.B." in Uw blad van 5 dezer. Bedoelde vraag luidde „Is het ook U niet opgevallen, dan „wel gerapporteerd, dat de houding van „bepaalde politie-autoriteiten jegens de „voor hen verboden beweging opvallend „hoffelijk en wellevend was". Wat is nu het geval? Op 5 en 6 September jl. is door den Bur gemeester toestemming verleend voor het geven van een concert en het houden van een muzikale wandeling, zoomede voor een openluchtmeeting en optocht in deze ge meente, alles ten behoeve van het Plan van den Arbeid, een en ander uitgaande van de S.D.A.P. Indien eenmaal door het bevoegd gezag de noodige vergunningen zijn ver leend, is het de taak der politie hoffelijk en welwillend hare medewerking te verleenen in het belang der openbare orde en veilig heid. Dat de politie alhier toen hoffelijk en wellevend zich van haar plicht heeft ge kweten, moge blijken uit onderstaand af schrift vari een brief, welken ik terzake mocht ontvangen. Gewestelijke Plan-Commissie Zeeland. Secretariaat Schuitvaartgracht 5. No. 481/9. Vlissingen, 9 September 1936. Aan den Heer Commissaris van Politie te Vlissingen. HoogEdelGestrenge Heer, Nu dat de meeting en demonstratie voor het Plan van de Arbeid weer tot het verle den behoren, hebben wij behoefte zowel U persoonlijk als Uw gehele personeel een 'hartelijk woord van dank te brengen voor de wijze waarop wij van het gehele politie personeel w.o. ook begrepen de rijkspolitie en de marechaussées medewerking mochten ontvangen. Dat alles zo ordelijk en op t\jd is verlopen is o.i. ook voor een groot deel te danken aan genoemde medewerking, waarvoor wij de politiedienst dan ook zeer erkentelijk zijn. Hoogachtend, Namens de Gew. Plan Comm. Zeeland (get.) A. RORIJE, Secretaris. Dat nü het optreden der politie tegenover een andere partij, die ook met toestemming van het bevoegd gezag eene ujting van haar tegenwoordigheid gaf, blijkbaar minder welgevallig wordt beoordeeld door de S.D. A. P., geeft mij verwondering en had ik, juist van die zijde, allerminst verwacht. De Commissaris van Politie te Vlissingen, tevens Commissaris van Rijkspolitie, A. O. F. W. C. GASINJET.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 6