Vlissingsehe Courant ie Vüssisgsche tragedie op Vrijdag 3 M1512. Welfschoenen en Mailschoenen alleen bij Plouvier TWEEDE BLAD Sen Jrcsm Vereniging voor Beraepskeuze GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Uit de Vlissingsehe Courant van vóór 50 jaar. van de van Zaterdag 8 Mei 1937. No. 107. PUBLICATIE. Uitloting Obligation. Burgemeester en, Wethouders van Vlis singen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat den 7 Mei 1937 zijn uitgeloot a, van de geldleening, groot ƒ184.000. aangegaan in 1911, rentende 4 twee obligation van 1000.en wel de num mers 63 en 169 b. van de geldleening, groot 37,000. aangegaan in 1916, rentende 4 één obligatie van 1000.en wel nummer 6 en één obligatie van ƒ500.en wel num mer 26. De aflossing der obligatiën zal plaats hebben van de leening sub a) op den 1 October 1937, van de leening sub b) op den 1 Juli 1937, ten kantore van den gemeente-ontvanger, te Vlissingen of van de.Associatie-Cassa, te Amsterdam. Vlissingen, 8 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scholen. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend, dat vanaf Maandag 3 Mei tot en met Zaterdag 15 Mei a.s. ge legenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Lagere Scho len ter gemeente-secretarie le afdeeling (Kamer nr. 1) iederen werkdag van 9 12 y2 uur en van 25% uur (Zaterdags alleen van 9 tot 12% uur). Het nieuwe schooljaar begint 1 Septem ber 1937. Toegelaten kunnen worden de kinderen, die vóór 1 October 1937 zes jaar zullen zijn geworden. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 1 Mei 1937. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN: De Secretaris, F. BISSCHOP. AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE U.L.O. SCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen maken bekend, dat vanaf Maandag 3 Mei tot en met Zaterdag 15 Mei a.s. ge legenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, ter gemeente secretarie, le afdeeling (Kamer nr. 1) iederen werkdag van 9 tot 12% uur en. van 2 tot 5% uur ('s Zaterdags alleen van 9—12% uur). Het nieuwe schooljaar begint 1 Septem ber 1937. Toegelaten mogen slechts worden leer lingen, die het zesde leerjaar van een school voor gewoon lager onderwijs met goeden uitslag hebben doorloopen en wier ontwikkeling en aanleg naar het oordeel van het hoofd der Openbare U.L.O. school zoodanig zyn, dat met grond mag worden verwacht, dat ZÜ het onderwjjs der school voor uitgebreid lager onderwijs zonder be zwaar zullen kunnen volgen. Onderwijs wordt gegeven in de vakken door ANNY VAN PANHUYS 18) Tante Alexandra was anders niet zoo gul met invitaties, ze was tamelijk gere serveerd, maar tegenover een Hongaarsche gravin leek haar dat blijkbaar misplaatst. Toch volgde er nu onverwacht een vraag, die de prinses blijkbaar door een plotse ling opkomend wantrouwen werd ingege ven. „Neemt u. me niet kwalijk, freule, reist u altijd heel alleen Marina begreep haar. Wat prins Heri- bert en de kleine baron tenslotte begrijpe lijk vonden, kon de oude dame zoo maar niet zonder meer goedkeuren. Dan maar liegen. In geen geval mocht ze afdalen van het voetstuk, waarop de vereerende uitnoodi- ging van hare hoogheid haar geplaatst hadin geen geval mocht ze de kans ver spelen, Heribert terug te zien op zijn eigen bezitting. „Och, hoogheid", begon ze met een lang- zamen oogopslag, „het is me tegengeloo- pen, de oude gezelschapsdame, die sedert papa's dood bij me woonde en voor me zorgde als een moeder, stierf kort voordat ik naar Nice reisde. Het viel tot nog toe zoo verschrikkelijk hard, haar een opvolg ster te geven, maar ik zie in, dat ik niet langer mag aarzelen. Zoodra ik in Buda pest terug kom, waar ik na mijn vaders voor gewoon lager onderwijs, benevens in de drie moderne talen, wiskunde, en han delskennis. De school leidt op voor de diploma's A en B der Vereeniging voor M.U.L.O. Zij, die in het bezit zijn van een trouw boekje, worden verzocht dit bij de aangifte mede te brengen. Vlissingen, 1 Mei 1937. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. AANPLAKKEN VERKIEZINGS RECLAME. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat het bij de artikelen 51 en 52 der Al- gemeene Politieverordening deze gemeente verboden is le. behoudens vergunning van hun col lege, aan den eigenaar of gebruiker van eenig onroerend goed, gelegen binnen de bebouwde kom der gemeente, op of aan of zichtbaar vanaf den openbaren weg a. op of aan het onroerend goed te heb ben muren, getimmerten, borden of ande re voorwerpen, bestemd of gebezigd tot reclame b. het onroerend goed op eenige andere wijze tot reclame te bezigen, of toe te la ten, dat dit tot reclame gebezigd wordt. (Deze verbodsbepalingen gelden niet voor reclame in winkels of gebouwen, noch de gewone winkelreclame voor zaken, wel ke in den winkel worden verhandeld). 2e. aan andere dan de daartoe bevoegde personen bekendmakingen of reclame aan te brengen of te bevestigen op of aan open bare gebouwen, gemeente-eigendommen of -aanplakborden, dan wel zoodanige han delingen te verrichten zonder toestemming van den eigenaar of den gebruiker van eenig onroerend goed, die van hun college de sub le genoemde vergunning heeft ver kregen dat het in verband hiermede alleen ge oorloofd zal zijn met verkiezingsreclame voor de a.s. stemming voor de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal behalve de gemeentelijke aanplakborden, waartoe men zich tot de huurster N.V. Reclamebureau Remaco, vertegenwoordi ger J. J. van de Velde, Nieuwstraat 62, te Vlissingen, dient te wenden te beplak ken le. den tuinmuur van het schoolgebouw aan de Arsenaalstraat 2e. den muur van de speelplaats van de openbare scholen H en I aan de Verkuijl Quakkelaarstraat nabij de Scheldestraat 3e. den grondkeerenden muur aan de Weststraat 4e. de deuren toegang gevende tot de achterplaats van de voormalige Kazerne "Könüig Willem III en den muur van het brandspuithuis aan het Prinsenbosch je 5e.- het brandspuithuis aan de Glacis- straat. Vlissingen, 8 Mei 1937. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. NOORDZEE-KUST. WASSENAARSCHE SLAG. SCHIETOEFENINGEN MET GESCHUT. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 10 Mei en zoo noodig op 11, 12, 13 en 14 Mei na zonsondergang vanaf de Wassenaarsche slag geschoten zal worden met middelbaar geschut, waarbij een ge bied, tot ongeveer 8 zm uit de kust, zal worden onveilig gemaakt, liggende tusschen de punten toren Wassenaar, 52° 12' Nb en 4° 7' El, 52° 20' Nb en 4° 17' El en water toren Zandvoort. Zeevarenden behooren dit gebied op hoogergenoemde datums te ver mijden. Vlissingen, 8 Mei 1937. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. overlijden met haar in een pension woonde, zal het moeten gebeuren. Ik vind het el lendig, inplaats van de lieve overledene een nieuw, vreemd gezicht om me heen te moe ten zien". „U hebt een teer hart freule maar u bent jong en mooi,en een jong, mooi meisje mo^t nu eenmaal ^en chapé*onne hebben, althans in onze kringen. Die mo derne gewoohten hebben bij ons gelukkig nog niet zoo algemeen ingang gevonden. Ik herhaal in onze kringen kan een t jong meisje ook tegenwoordig nog niet zonder chaperonne". t „In de mijne best", had Marina bijna ge; prikkeld ten antwoord gegeven, maar ze zweeg, en gaf haar instemming" slechts te kennen door diep met het hoofdje met het rood-gouden haar te buigen. Wat is ze mooi, was is ze ongelooflijk mooi, dacht de prins verrukt, en war is ze bij al haar frissche jeugd toch volkomen dame van de wereld. Ook de ronde, lichtbruine oogen van prinses Alexandra rustten met welgevallen op het jonge meisje. „Ik stuur u morgenochtend den wagen, freule", stelde ze voor, „dan brengt u den verderen dag bij ons buiten door. Het is niet óe moeite waard, zoo'n lange rit te maken voor een bezoek van een paar uur". Marina dankte haar en voegde er bij, dat ze zich er erg op verheugde, een Duitsch kasteel te leeren kennen. „Het gaat heel eenvoudig toe op de kleine Duitsche kasteelen", glimlachte prin ses Alexandra, „en u, die zeker vaak hat leven op Hongaarsche landgoederen hebt meegemaakt, zult zeker teleurgesteld zijn". Meermalen is mij gevraagd naar de be- teekenis van den „steen" op de Westzijde van het Bellamypark, gemerkt met „1572" in groote cijfers, ongeveer tegenover de R.-K. Zusterschool. Jammer genoeg moét ik zeggen, dat deze gedenksteen nu niet precies een eere monument is in de Vlissingsehe geschiede nis van dat jaar. Waar ik dezer dagen uit archiefstukken den werkel'ijken loop der gebeurtenissen, zooveel mogelijk van legen- daire aanhangsels ontdaan, heb trachten te reconstrueeren, is het mij mogelijk ook op de tragische gebeurtenis van 9 Mei een anderen kijk te geven. Laat mij beginnen met mede te deelen, dat op de plaats door den steen gemeikt, Hernando Pacheco, Spaansch overste x), vermaagschapt aan Alva, opgehangen werdhet geschiedde juist daar, omdat de terechtstelling plaats had tegenover het toenmalige stadhuis, dat op de plaats stond van. de huidige Zusterschool. Alva had Pacheco met een aanbevelings brief aan Wacken, den Walcherschen gou verneur, naar Walcheren gezonden het schrijven aan Wacken is gedateerd 2den Paaschdag dus 6 April en zoo kwam hij, niets vermoedend van den ommekeer m de stad de Schelde af, om het eiland Walcheren en de andere eilanden te ver kennen 2) en maatregelen ter versterking te beramen. Wacken schrijft aan Alva den 8en April„gisteren tegen den avond is ten opzichte van kapitein Pacheco iets noodlottigs gebeurd, zooals men mij heeft bericht. Hij naderde met zijn vaartuig de stad Vlissingen, komende van Antwerpen en toen die van Vlissingen hoorden, dat er Spanjaarden in waren, meenden zij dat het schip diep geladen was oogenschijnlijk met soldaten, zoodat zij er met de „boot", door hen in de vaargeul gelegd een zwaar gewapende met gotelingen voorziene vlie- boot naar toe gingen en eischten het zeil te strijken. Toen de opvarenden niet goedschikt aan dezen eisch wilden voldoen, hebben de Vlissingers met schuiten („avec- ques schutes") hun zonder eenige schroom aan boord geklampt („sans discrétion). Toen de genoemde kapitein, die niets geen vermoeden had van deze groote verande ring, zich in staat van verdediging wilde stellen, is hij eenigszins mishandeld en zelfs aan het hoofd gewond, zooals uwe Excel lentie meer in bijzonderheden gelieve te hooren van brenger dezes". Wel werd Pacheco ongetwijfeld birinen Vlissingen bewaakt,- maar nog niet ge vangen gezet, zoodat het verhaal van P. C. Hooft, hoe boeiend en plastisch ook ge schilderd, in dit opzicht niet op waarheid berusthij zou immers, aan wal stappend zijn ring aan Jacob Simons de Rijk hebben overhandigd, maar deze was toen zooals we gezien hebben in geen geval ter plaatse. (De Brielsche Geuzen kwamen eerst 22 April). Iets dergelijks moet eerst veel later plaats hebben gehad. Gevangengenomen d.w.z. in de gevange nis gezet is Pacheco vlak vóór of op den 15den April, denzelfden dag dus dat men de muren van de in aanbouw zijnde citadel had omver gehaald, twee dagen na het wegzenden van het Waalsche garnizoen, toen de revolutie een voldongen feit was geworden. De twee burgemeesters en de baljuw, zonder wie gevangen zetten toch bezwaarlijk was, hadden dit nog kunnen verhinderen, maar nu het laatste restje van hun gezag verdwenen was, wat bleek èn uit het vernielen van het kasteel, voor zoover het uit den grond rees èn uit het wegzenden van het garnizoen èn uit het gevangen zetten van Pacheco, achtten deze magistraatspersonen het oogenblik geko- „Pardon, hoogheid, maar daarin vergist u zich toch mijn vader was. een eenzaam man en tot op zekere hoogte, wanneer ik het zoo mag uitdrukken, een menschen- hater. Hij meed allen omgang", haastte Marina zich te zeggen. „Dan hebt u dus eigenlijk een treurige jeugd gehad", het kleine, spitse muizen gezichtje trok in meelijdende rimpeltjes. Ze had graag nog veel meer gevraagd, maar daarvoor zou ze immers nog tijd ge noeg hebben, wanneer de freule op Wei dingen kwam. En zoo stond ze dus plotse ling op; met de levendigheid die haar eigen was en s£ak Marina haar handje toe, nie tig als dat van een kind. „Voor vandaag moeten we ons prettig samenzijn ^beëindigen, tot weerziens, lieve freule". Prins Heribert hield Marina's hand een paar seconden lar.ger in de zijne dan strikt noodig was en de oude prinses merkte dat met een schier onmerkbaar glimlachje op. Heribert had zeer klaarblijkelijk een zwak voor deze mooie, gedistingeerde Hongaar sche, en dat moest met den noodigen tact in de hand gewerkt worden. Na de droe vige ervaring met de wilde Jutta von Talberg was hij teruggetrokken als een kluizenaar, waar het vrcuwen gold. Het had haar leed gedaan, dat hij na zijn terugkeer uit Indië Jutta von Talberg niet meer had willen terugzien. Het meisje was tijdens zijn afwezigheid zoo in haar voordeel veranderd het leek bijna of ze inzag wat ze verspeeld had en er om treurde. Ze bemoeide zich ijverig met de groote huishouding op het goed van baar ouders, naaide haar eigen huisjurken en kookte voor de armen en zieken in de alhier Is Uw zoon of dochter lichamelijk geschikt voor een bepaald beroep? Om dit te onder zoeken verleent ons bureau zijn medewer king. Zitting Dinsdag a.s. 7.30—9 uur in het Voormalig Burgeiweeshuis aan de Bad huisstraat.. Inlichtingen kosteloos. men hun heil in de vlucht te zoeken, wat aan den baljuw en enkele schepenen ook gelukte. Den 15en April schrijft Wacken aan Alva, dat men Pacheco heeft gevangen gezet „sur la porte", dit is ongetwijfeld de „Westpoort", waarvan één der beide torens nog den Boulevard flankeert. Den 18en be richt hij zijn meester „Ik heb verscheiden brieven geschreven ten gunste van ka pitein Hernando Pacheco, opdat zij hem zouden loslaten of tenminste g'oed behan delen, maar zij hebben mij geen enkel ant woord gezonden. Van den baljuw, die zich in veiligheid heeft gebracht, daar hij ge vaar liep voor zijn leven en niets meer kon uitrichten, heb ik moeten hooren. dat zij de gevluchte burgemeesters achterhaald hebben en gevangen houden, zooals zij des gelijks genoemden kapitein Pacheco in de boeten gesloten hebben en in de gevangenis een sterke bewaking hebben gegeven." De ongelukkige Pacheco heeft nog ge vangen gezeten tot den 9en Mei, op welken datum hij opgehangen is, een wijze van terechtstelling, die voor een edelman in die dagen als onteerena gold, vandaar, dat hij een groote som gelds bood 3) als men hem onthoofden wilde. Wacken schrijft den lOen Mei aan Alva „Eergisteren hingen zij te Vlissingen twee Spaansche edellieden op („gentilhommes") en gisteren kapitein Pa checo, zeer wreed en als gemeene en on gelukkige verraders, en zij hebben de hoof den tot onze groote spijt op de poorten ten toon gesteld. Daardoor weet uwe Excellen tie, dat het hoe langer hoe meer gist en dat het noodig is onmiddellijk groote ver sterkingen te zenden om hen te bedwingen, te belegeren, te verslaan, gevangen te ne men of te verjagen". Misschien was Pacheco's einde wel ver haast door het succes der Spanjaarden den vorigen dag, die zooals ik reeds uiteen zette, de Geuzen den 8en Mei van voor Middelburg verjoegen, Arnemuiden inna men en de daar aanwezigen doodden Alva bericht zijn koning den 23en Mei wat er op Walcheren voorgevallen is na zijn laatste schrijven en deelt den koning omtrent Pacheco het volgende mede Ik had kapitein Hernando Pacheco, die een vendel infanterie te Deventer comman deerde, naar Zeeland gezonden om de toe gangen te verkennen evenals de waterwe gen en de landingsplaatsen. Te Vlissingen aangekomen, werd hij er vastgehouden, men wierp hem in een („souterrain") on- dergrondsch verblijf, waar men een stuk geschut op zijn beenen legde. Men wilde hem aldus straffen, omdat hij te Deventer eenige doopsgezinden had doen verbranden op mijn last. Men heeft hem in Vlis singen met óe grootste wreedheid ter dood gebracht en zijn hoofd tentoongesteld bo ven de poort der stad". Nog een paar eeuwen lang is zijn wa penrusting als trophee in het Vlissingsehe stadhuis bewaard gebleven, maar uit den brand van 1809 is zijn helm alleen overge bleven, die thans in het Stedelijk Museum alhier is, geflankeerd door de gravure's die zijn terechtstelling uitbeelden. Bovenstaande heb ik nog eens opgehaald „ten spieghele, wat een gemeente al doet, oft wat ze niet ongedaan laat, als haare lydzaamheit, door terghen op terghen in raazernije verkeert" 4) om in de tale Hooft's te spreken. buurt. Doch wanneer prinses Alexandra, in de hoop een verzoening tot stand te bren gen, haar op Weidingen vroeg voor een weekend, moest Heribert altijd toevallig voor een paar dagen op reis, naar Berlijn bijvoorbeeld, zooals pas nog... En zijn tan te zou hem toch zoo graag gelukkig ge trouwd zienondanks zijn pose van ge blaseerd cynicus was hjj niets dan een teerhartige, aanhankelijke jongen, met een groote behoefte aan liefde... En deze allerliefste freule Pereny scheen veel voor Heribert te voelen. Hij had zich na zijn terugkeer uit Triest zoo geestdrif tig over haar uitgelaten, dat er niet veel menschenkennis voor noodig was om daar uit hoopvolle conclusies te trekken. Dat het gravinnetje nu plotseling hier in Frankfurt opdook, leek haar slechts een bevestiging van haar vermoedens. Verder moesten de twee jonge menschen het nu maar zelf uitspelen zij had door haar visite bij freule Pereny en door haar uitnoodiging gedaan wat in haar vermogen was. Ze wilde daardoor alle kletspraatjes voorkomen, die zeker onmiddellijk de ronde zouden hebben gedaan, wanneer de in Frankfurt zeer bekende prins de opvallend mooie Hongaarsche een paar maal alléén in haar hotel had opgezocht. Op den terugweg in den auto zat de prins langen tijd naar buiten te staren toen zei hij plotseling„Luister eens, tante Alex, was uw bezoek bij freule Pe reny en die vlotte invitatie eigenlijk niet een beetje ondooi'dacht We weten ten slotte nog zoo weinig, of, beter gezegd, heelemaal niets naders van haar dan dat ze mooi is en blijkbaar over voldoende con tanten beschikt". 19e week 1887m Op 4 Mei heeft de proeftocht plaats gehad van de laatste der drie nieuwgebouwde mailbooten voor de Mij. „Zeeland" alhier, de „Nederland", De proeftocht heeft in alle opzichten voldaan. De boot vertrok van hier 's ochtends te half 5 uren en stoomde des avonds te 8 uur precies de buitenhaven we-» der binnen. Zij legde den aanzienlijken af stand tusschen Vlissingen en Queenboro v.v. in slechts 7 uur tijds af, niettegenstaande bij de reis naar Queenboro een half uur met mist werd gevaren. Naar wij vernemen zal de opening van den dagdienst op Engeland op 1 Juni a.s. op feestelijke wijze plaats hebben. De Kurzaal-vereeniging alhier schijnt we der groote plannen te hebben voor het aan staande badseizoen. Op een uitnoodiging hebben de volgende heeren zich bij de be staande commissie aangesloten, nl. de hee ren J. Spanjaard, inspecteur Ned. Loods wezen, F. van Schooten, inspecteur Belg. Loodswezen, majoor J. C. Th. E. Hackstroh, garnizoens-commandant, de heer H. L. Her mans, inspecteur der Mij. „Zeeland", de ka pitein W. F. H. S. Peter, de luit. J. de Vries en de heer J. M. Hessing, die aan het be stuur als 2e secretaris is toegevoegd. De vereeniging lijdt een gevoelig verlies door het vertrek van den heer Musquetier, die verleden jaar met zooveel ijver het pre sidium bekleedde. De feestelijke opening van de vernieuwde Kurzaal is bepaald op Zondag 22 Mei e.k., wanneer de zoo algemeen gunstig bekende Crefelder-Kapel hoogstwaarschijnlijk alsdan een tweetal concerten aldaar zal geven. Voorts zijn reeds vele aanbiedingen ge daan, zoomede van den inspecteur der spoor lijnen St. NicolaasGent enz., om gedu rende den zomer een viertal buitengewone concerten te organiseeren en er zal een mu ziektent op het terras worden geplaatst. Ofschoon men zich in dezen zomer nog het genoegen zal moeten ontzeggen om een wandeling over de geprojecteerde pier te maken, zal het badhotel aan den vreemde ling zoowel als aan den bewoner dezer stre ken, genoegzame variëteiten opleveren om te nopen tot een druk bezoek aan die in richting. e e Te Middelburg te gekozen tot lid van den gemeenteraad mr. W. H. Snouck Hurgronje, met 256 stemmen, tegen 135 op mr. C. Lu- casse. s Z.M. heeft aan D. A. Berdenis van Berle- kam, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei j.l. eervol ontslag verleend als vice-pre sident van de arrondissementsrechtbank te Middelburg. De Caland- en Bastiaan de Lange-polder onder Arnemuiden, groot 150 hectaren be dijkte grond, met nog 2/3 deel in 240 hecta ren schorren voor eenige jaren door de verkoopers aangekocht voor twee ton werden te Middelburg geveild en in massa toeg wezen aan den heer C. A. Carpreau q.q. te IJzendijke, voor een som van 36.000. Vermoedelijk zal Hooft's lezing in zooverre wel juist zijn, dat hij het aan Treslong's drijven toeschijft, dat deze te rechtstelling plaats had en wel uit weer wraak voor den dood van diens broeder, die in 1568 op bevel van Alva met zooveel an deren ter dood was gebracht. Onjuist is, dat Claude Willems, een der vier door mij reeds genoemde burgerkapiteins als baljuw de terechtstelling bijwoonde. In 1582 eerst werd deze baljuw, maar 10 dagen erna, dus „Maar Heribert". Alexandra's oogen wer den opeens donker van boosheid. „Er ont breekt nog maar aan dat je ronduit zegt, dat de gravin misschien wel een oplicht- ster is aanduiden doe je het in ieder ge val „Och nee, tante Alex", suste Heribert, „aan zoo iets denk ik in de verste verte niet ik wilde alleen maar zeggen, dat we toch eigenlijk niets van freule Pereny weten. Zoolang ik alléén met haar omga, doet dat er ook niets toe maar met u is het een ander geval". Een scherpe, felle blos steeg de oude prinses naar de wangen en werd zelfs on der de dikke poederlaag zichtbaar. „Schaam je, zooiets te zeggen. Denk je, dat ik gravin Pereny zou hebben uitgenoo- digd tot een bezoek aan Weidingen, wan neer ik niet rotsvast overtuigd was, dat ze de meest onberispelijke gravin is, die ooit in Hongarije geboren werd?" „Neem me niet kwalijk, tante Alex, zóó heb ik het heusch niet bedoeld. Ik weet best, dat uw menschenkennis niets te wenschen overlaat". Hij greep de hand der oude dame en kuste ze, en heimelijk verheugde hij zich over haar besliste uitspraak. Hij wilde het zich niet langer ontveinzen, dat freule Pe reny een diepen, onvergetelijken indruk op hem had gemaakt. Jutta von Talberg scheen hem nog slechts een onbeduidende schaduw, nu hij haar had weergezien en de overtuiging gekregen, dat ze zich ook voor hem interesseerde. (Wordt vervolgd). irrnr- tit i ■mm it— i iiiimmiiiwmi ii imwiitwbii hi -»■ -

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 5