Candidaatstelling voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer, NOOTJES KERK- EN SCH00LNIEUWS MARINE EN LEGER LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN SCHEEPVAARTBERICHTEN BUITENLAND Sinds Zaterdagmorgen vertoont de Maas brj Blerick een was van 1.75 M. Op het gemeentehuis te Wassenaar is hedenmorgen het huwelijk voltrokken tusschen jhr. ir. W. G. Röell, den waar- nemenden particulieren secretaris van Prins Bernhard, tevens jachtjonker van de Koningin en mejuffrouw M. A. B. Del Court van Krimpen. Het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Zaandam, zal in het Hollandsche paviljoen, afd. kerkelijke kunst, op de wereldtentoon stelling te Parijs worden geplaatst. Het gematigde liberale blad Gazette deel de gisteren in zijn avondeditie mede, dat de Duitsche gezant te Brussel bij den Belgi schen Minister van Buitenlandsche Zaken heeft geprotesteerd tegen voor Duitschland kwetsende bewoordingen, die in zekere pu blicaties en bij openbare betoogingen zijn gebruikt. Het bureau van den Franschen Minister president deelt mede de premier en de mi nister van arbeid stellen zich voor, wanneer het parlement weer bijeenkomt, voor te stellen op de agenda te plaatsen een wets ontwerp strekkende tot het opheffen van het fooienstelsel. De beroemde Engelsche reiziger, bergbe klimmer en schrijver, lord Conway of Al- lington, is op 81-jarigen leeftijd gestorven. In 1896 en 1897 heeft hij het binnenland van Spitsbergen bezocht en daarna heeft hy tochten ondernomen in het Andesgebergte en de Himalaya. 9 Zestien kilometer ten noorden van Bag dad (Irak) zyn de dijken van de Tigris over een lengte van 400 meter bezweken, zoodat een oppervlakte van 200 vierkante mijl on der water staat. De stad is echter niet in gevaar. Het geheele garnizoen en duizen den andere mannen werken aan de verster king van de dijken. es# De Japansche regeering heeft besluiten genomen ten aanzien van het vervangen van ijzer door hout bij alle bouwwerken, die voor rekening van den staat uitgevoerd Worden. Men hoopt het gebrek aan ijzer in 1939 overwonnen te hebben door vergroo ting van de Japansche voortbrenging. S Uit Nanking (China) wordt vernomen dat drie medeplichtigen aan den aanslag, die op 1 November 1935 op den coenmaligen presi dent van den uitvoerenden Joean, Wang Tsjing Wei, is gepleegd, ter dood zijn ver oordeeld. Zes anderen zijn tot gevangenis straf veroordeeld. Zooals men zich zal her inneren, is de journalist, die het schot heeft gelost, destijds op de plaats van het mis drijf doodgeslagen. In den dierentuin van Warschau (Polen) iS een olifant geboren, een wijfje. Het dier weegt 100 K.G. en is 90 c.M. lang. 9 De koning van Egypte is gisteren te Lon den aangekomen. Hij werd aan het station Verwelkomd door den hertog van Glouces ter, vertegenwoordiger van den koning. Gezaghebbende kringen te Brussel spre ken het bericht tegen, dat Van Zeeland naar Berlijn zou gaan. De fakir van Epi (Britsch-Indië) heeft gisteren op een groote bijeenkomst van iWazirs en Mahsoeds zijn toehoorders aan gespoord, hun actie tegen de Britsche re- geering voort te zetten. Hier en daar heb ben zich kleine schermutselingen voorge daan. dacht van mishandeling van P. v. d. Bout te Eikerzee op 13 Maart jl., 10 b. s. 5 d. b. C. J. J., 47 jaar, te Souburg, verdacht van beleediging van C. M. Groeneveld te Souburg op 12 Maart jl., ƒ10 b. s. 5 d. h. W. C. v. H., 32 jaar, dekknecht te Vlis singen, verdacht van diefstal van koper te yiissingen in 1936 en 1937 ten nadeele van de Asfaltmaatschappij aldaar, 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en ƒ20 b. s. 10 d. h. J. B., 22 jaar, timmermansknecht en M. B., 18 jaar, schildersknecht, beiden te Kou- jflekerke, verdacht van diefstal of verduis tering van 200 bussen groente te Koude- kerke December 1936, ieder 15 b. s. 10 d. h. C. B., 28 jaar, hvr. J. v. G., te Hoeven, verdacht van verduistering van een fiets te Goes in November 1936 ten nadeele van P. Heeren, 3 maanden gevangenisstraf. B. A. B., 27 jaar, werkman te Kruiningen, verdacht van diefstal van gaspenningen te Hansweert Januari 1937 ten nadeele van het gasbedrijf te Goes, één maand gevangenis straf voorwaardelijk en ƒ10 b. s. 5 d. h. De strekking van ventverboden. De petroleumverkooper J, la G. heeft zich voor den kantonrechter te Middelburg te verantwoorden gehad wegens overtre ding van art. 9 der politieverordening van 's Heerenhoek, welk artikel een ventverbod inhoudt voor hen, die in de gemeente geen gevestigde zaken hebben. De kantonrechter te Middelburg heeft 11 November 1936 ontslag van rechtsver volging gegeven op grond van een interpre tatie van het ventverbod in dien zin, dat zulk een verbod slechts treft het onordelijk verkoopen en niet treedt in het werk van vaste bezorgers. De onderhavige verkooper is namelijk in dienst van een petroleum- maatschappij. De ambtenaar bij het O.M. kwam van de uitspraak van den kantonrechter in cas satie. Voor den Hoogen Raad heeft 14 dagen geleden mr. Wgckerheld, bisdom te 's-Gra- venhage, dit beroep tegengesproken en be toogd, dat de interpretatie van ventverbc- den, gegeven door den Middelburgschen kantonrechter, de juiste is, overeenkom stig de strekking en de bedoeling van vent verboden en in overeenstemming met de jurisprudentie. Heden heeft de procureur-generaal ge concludeerd tot vernietiging van het kan- tonrechterlijke vonnis en tot verwijzing der zaak naar de arrondissements-reeht- bank te Middelburg. De procureur-generaal betwistte de juistheid van de opvatting van den kantonrechter, als zou uit de plaatsing van de verbodsbepaling in het hoofdstuk „openbare orde en veiligheid" zijn af te leiden, dat zij alleen handelingen op het oog heeft waarvan verstoring dier orde het gevolg is. De klemtoon mbet zi. liggen op het verrichten der handelingen op of aan den openbaren weg of aan de huizen. De verstoring der openbare orde en veilig heid, welke daarvan het gevolg zou kunnen zijn, wilde de gemeente-wetgever verbieden en daartoe is hij krachtens art. 168 der Gemeentewet bevoegd. Arrest 24 Mei. Verduistering van ruim 3000. De 32-jarige reiziger J. P. H. te Roosen daal stond gisteren voor de Bredasche rechtbank terecht, verdacht, dat hip in het jaar 1936 geldswaardige bedragen had ge ïnd, welke toebehoorden aan de firma gebr. H. en aan de N.V. W., te Wormerveer, ter wijl hij deze gelden niet had afgedragen, doch te eigen bate had aangewend. Het totaal bedrag der ontvreemde gelden zou bedragen 838. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat verdachte, wanneer hij gelden inde, of wel de factuur kwiteerde, dan wel zelf kwitanties afgaf, zoodat controle zeer moeilijk was. Ten slotte kwam het bedrog toch uit en bij onderzoek is ook het bedrag der ontvreemde gelden kunnen worden vastgesteld. Later is gebleken, dat het totaal verduisterd bedrag veel hooger was en dat dit op ruim ƒ3000 kan worden ge steld. Verdachte had zich echter te ver antwoorden voor verduistering van eerst genoemd bedrag. Een van de getuigen verklaarde, dat H. een prima verkooper was, die een goed loon verdiende en in wien men steeds het volste vertrouwen had, maar toen bleek, dat hij veel grootere verteringen maakte dan zijn inkomen toeliet, ging men hem controlee ren, met het gevolg, dat het bedrog aan het licht kwam. De officier van justitie zeide heel weinig verzachtende omstandigheden te kunnen aanvoeren, vooral wijl het ontvreemde geld in hoofdzaak werd besteed aan eafébezoek. Hij eischte dan ook één jaar gevangenis straf, met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. J. D, Huijer te Ber gen op Zoom, meende, dat verdachte heeft gehandeld onder slechten invloed van een collega en vroeg, vooral met het oog op een uitgebracht gunstig reclasseerings- rapport, een voorwaardelijke straf. Uitspraak 3 Mei a.s. Dronken motorrijder voor de rechtbank. Een voor het verkeer zeer gevaarlijk heerschap stond vandaag voor de recht bank te Amsterdam terecht. In dronken schap had hij met zijn motorfiets een voet ganger aangereden die op den Oostelijken Ringdijk bij de Kruislaan wandelde. Er was voor den motorrijder meer dan vol doende ruimte om te passeeren, daar de aangeredene aan de rechterzijde van den weg liep. Het ongeluk liep nog betrek kelijk goed af. Enkele lichte verwondingen en gescheurde kleeren waren de gevolgen van de aanrijding. De kantonrechter had een geldboete op gelegd, doch de ambtenaar van het O.M. was met dit vonnis niet tevreden en tee- kende appèl. „Ik was heelemaal niet dronken, zeide verdachte, maar ik heb zoo'n last van m'n zenuwen als m'n vrouw op de duo zit „Hij was dronken", verklaarde de aan gereden voetganger pertinent, want„hij was onvast op de beenen, riekte naar al cohol en sloeg wartaal uit". Die wartaal was bovendien nog minder vriendelijk van aard toen de wandelaar om schadevergoeding vroeg had verdachte geantwoord ,,'t Spijt me eigenlijk, dat ik je niet doodgereden heb, dan was ik van dat gezeur af Officier U hoort 't. VerdachteZenuwen Officier Ik noem 't brutale dronken schap. 3h zijn requisitoir zeide de officier, dat menschen als verdachte niet op den weg thuishooren, een geldboete was een veel te lage straf naar sprekeris oordeel. Hij re- quireerde 3 weken hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Met oen goeden raad besloot de presi dent de behandeling„Als u ooit weer op een motorfiets komt te zitten, moet u van uw bierglas afblijven". Oneerlijke penningmeester. De penningmeester van de afdeeling Nieuw-Vosmeer van den R.-K. Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit", M. C. R., oud 41 jaar, tevens wethouder en loco-burge meester van deze gemeente, die ook de werkloozengelden beheerde, welke hem door het hoofdbestuur van den R.-K. Land- arbeidersbond ter distributie werden toe gezonden, stond gisteren voor de Breda sche rechtbank terecht ter zake, dat hij in deze functie een bedrag van ongeveer 900 zou hebben verduisterd en te eigen bate aangewend. Verdachte verklaarde, dat hij reeds 13 jaren de functie van penningmeester en beheerder vervulde en dat "°eds vroeger een tekort in de kas was ontstaan, welk tekort hij telkens aanvulde met geld uit de andere kas. Wel was er nu en dan een controle ver richt, doch het tekort werd niet ontdekt. Toen hij nu in Januari jl. opnieuw een bedrag van 800 van het hoofdbestuur van den bond, ter distributie onder de werkloozen kreeg, is hij met dit geld op stap gegaan en heeft hij in het naburige België groote verteringen gemaakt, zoodat, toen hij thuis kwam, er nog slechts een bedrag van 200 over was. Het was toen niet mogelijk de uitkee- ringen aan de werkloozen te doen. De voorzitter van de afdeeling en ook de con troleur van den bond hebben toen een grondig onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat in totaal een tekort bestond van ruim 900. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Hij verdiende slechts een loon van 11 per week. De officier van justitie achtte het ge pleegde feit zeer ernstig, omdat verdachte het volle vertrouwen van zijn medebestuur deren genoot en hij dit. op schromelijke wijze heeft misbruikt. Hij eischte een gevangenisstraf van 9 maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger mr. J. van Hassel te Ber gen op Zoom, wees allereerst op het zeer lage inkomen van verdachte, waarvan hij met een gezin van zevenkinderen moest leven. Verder bestond een onvoldoende con trole, waardoor het verklaarbaar is, dat de verduisteringen niet eerder zijn ontdekt. De verdediger heeft toezegging gekre gen, dat verdachte na zijn invrijheidstelling weer bij zijn vroegeren werkgever in dienst kan komen en pleiter vroeg daarom de rechtbank verdachte te willen veroordeelen tot een gedeeltelijk voorwaardelijke, gedeel telijk onvoorwaardelijke gevangenisstraf, subsidiair verzocht hij de uiterste clementie voor den verdachte. De uitspraak werd bepaald op Maandag 3 Mei a.s. Kerkelijke verkiezingen in Duitschland tot het najaar uitgesteld? Naar in de kringen der Evangelische Kerk in Duitschland verluidt, is men daar tot de conclusie gekomen, dat het wen- schelijk is, met de kerkelijke verkiezingen tot het najaar te wachten. In den tusschen- tijd zou de opheldering der kerkpolitieke fronten zich verder kunnen ontwikkelen, zoodat de verkiezingen eerder een werke lijke oplossing, van het vraagstuk der Evan gelische kerk zouden kunnen brengen. De ze opvatting schijnt het resultaat te zijn van verscheidene conferenties, die den laatsten tijd te Berlijn zijn gehouden. Met ingang van 21 April a.s. wordt de opzichter van fortificatie 2e klasse R. van den Berg overgeplaatst van Amsterdam naar Vlissingen. Het ingang van 26 April a.s. wordt de opzichter van fortificatie le klasse J. Oos ters overgeplaatst van Vlissingen naar Woerden. j» Luchtlijn San FranciscoManilla verlengd tot Hongkong. Woensdag 21 April wordt de kring van luchtlijnen rondom de wereld voor de eerste maal geheel gesloten. De luchtlijn over den Stillen Oceaan der Pan American Airways San Francisco—HonoloeloeMidway-Wa ke IslandGuamManilla, wordt, met. in gang van dien datum officieel verlengd tot Hongkong, waar aansluiting wordt verkre gen op de Engelsche luchtlijn naar Penang, dat o.a. ligt op de Indië-route der K.L.M.- vliegtuigen, die post en passagiers naar West-Europa brengen, waar men te Frank fort am Main aansluiting krijgt op den Zeppelin-dienst naar New-York, dat door verschillende luchtlijnen met San Francis co verbonden is. De „China-Clipper" der P.A.A., die Woensdag uit San Francisco vertrekt, is de eerste vliegboót die in regelmatigen dienst van Manilla doorvliegt naar Hong kong, waar zij op 26 April aankomt. Voor deze gelegenheid heeft zij 600 brieven aan boord, waarvan 100 zijn verzonden door den K.L.M.-vertegenwoordiger te New-York. Deze brieven worden te Hongkong met het Engelsche vliegtuig doorgezonden naar den K.L.M.-vertegenwoordiger te Penang en gaan vandaar met het Indië-vliegtuig der K.L.M. naar Amsterdam, vanwaar zij via Frankfort per Zeppelin naar New-York worden gezonden. De 100 brieven der K.L.M., die deze luchtreis rondom de we reld hebben gemaakt, zullen dan als curiosa naar Nederland worden gezonden. Wanneer de Amerikaansche en Engelsche luchtvaart-maatschappijen een regelmatigen transatlantischen dienst tusschen Engeland en Amerika tot stand gebracht zullen heb ben zal een dergelijke wereldluchtreis in nog korteren tijd volbracht kunnen worden. Nieuwe plannen van Amy Johnson. Amy Johnson heeft in verband met het uitstellen van de luchtrace New York Parijs, waarvoor zij een snel vliegtuig had gekocht, haar plannen gewijzigd, Bij de heden plaats gehad heb bende candidaatstelling voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer, welke op Woensdag 26 Mei e.k. gehouden zal worden, zijn in den kieskring Middelburg (XII) de volgende candidaten- lijsten ingediend R.K. Staatsparty. Mr. Dr. L. J. C. Beaufort, A. J. Loerakker, J. Groen Azn., M. P. van der Weyden, E. J. M. Stumpel, Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, F. P. Th. Rohling, Prof. Dr. C. C. Berg, Th. P. J. Eisen, G. C. W. Blonk, J. D. de Kok, E. Th. Lockefeer. S. D. A. P. J* ter Laan, L. A. Donker, Prof. J. van Gel deren, A. Kievit, H. van Sleen, H. J. v. d. Born, G. Akkerman, H. van Dijk, R. Laan, Mr. E, Hamburger, P. de Bruin, J. J. Spron- kers, mej. A. Pomper, A, C. de Pauw, J. C. de Bonte. Anti-Rev. Party. H. Colijn, J, A. de Wilde, J. Schouten, J. J. C. van Dijk, L. F. Duymaer van Twist, C. Smeenk, J. Terpstra, C. van den Heuvel, W. Wagenaar, H, Amelink, C. van der Zaal, J. Tjalma, A. Zijlstra, T. A. van Dijken, G. A. Diepenhorst, H. J. W. A. Meijerink, A. B. Roosjen, J. Algera, J. A. Dominicus, R. Huizinga. Chr. Hist. Unie. Jhr. Mr. D. J. de Geer, H. W. Tiianus, J. Bakker, J. M. Krijger, Prof. Dr. J. R. Slote- maker de Bruine, mej. Mr. C. F. Katz, Tj. Krol, J. Weitkamp, Jhr. Mr. J. W. H. Rut gers van Rozenburg, W. J. A. C. Bins, H. van Boeijen, Mr. G. E. van Walsum, G. Seunninga, M. Marra, Mr. M. Ch. de Jong, J. C. Wolthuis, M. de Looze, R. M. Minne- ma, Mr. J. J. R. Schmal, J. Rustige. Vrijheidsbond. Dr. S. E. B. Bierema, Mr. G. A. Boon, H. D. Louwes, Jhr. Ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, Mr. J, Linthorst Homan, C. J. van Kempen, Dr. I. H. J. Vos, J. M. van Bommel van Vloten, mevr. Mr. E. A. J. Scheltema-Con- radi, J. A. E. Verkade, Mr. W. A. J. v. d. Hurk, P. Stapel, D. Zyp, H. Lamberts, J. Oosterhoff, S. G. N. Nauta Pieter, J. A. van Overklift, P. Blaauboer, Mr. J. Erasmus, H. C. van Eek. Vrjfz. Dem. Bond. Mr. P. J. Oud, Mr. A. M. Joekes, F. E. H. Ebels, mevr. Mr. B. Bakker-Nort, J. Schilt- huis, M. M. Cohen, Mr. K. Bijlsma, Dr. H. A. Zwijnenberg, Dr. A. Staverman, mevr. F. J. van Gelder-Droste, H. B. Berghuys, Mr. J. Slager, mevr. v. d. Broecke-de Man, J. van den Brink, Mr. P. van Bochove, R. Gerritsen, J. C. Deering, M. Hannewijk, L. Willemsen, A. Kooiman. Communistische Party. L. L.H. de Visser, D. Wijnkoop, Roes tam Effendi, C. Schalker, S. de Groot, N. Beuze- maker, J. F. M. de Lepper, J. Herder, C. Borst, A. Potze, mevr. E. Teeboom-van West, B. Boers, L. Seegers, W. Reuderink, G. Roorda, H. Geesink, F. Swolfs, S. Kroon, G. Sterringa, H. Bastiaanse. Staatk. Geref. Party. Ds. G. H. Kersten, Ds. F. Zandt, Ir. C. N. van Dis, Ds. A. F. P, Pop, J. van Bochove, Dr. A. B. Leemans, B. J. van Putten, D. Kodde, A. J. Kersten, D. van Leeuwen, C. B. van Woerden, J. W. van Houdt, W. van de Vate. Rev. Soc. Arbeidersparty. H. J. F. M. Sneevliet, A. Menist, C. J. H. Poppe, F. Bosman, J. H. E. Roebers, A. Langkemper, J. Kalter Sr., A. Veltrop, W. Smid, C. Kitsz, J. Koopal, E. Pieperiet, W. F. Dolleman, J. Flameling, B. Appel, M. M. Bouma-Tichelaar, Tr. de Haan-Zwagerman, A. Kootstra, J. Heere. Christ. Nat. Actie. H. Visscher, J. Aalbers, D. Schouten, A. van Eek, J, Vroegindeweij, J. P. Haanschoten, G. Klok, J. N. Kramer, L. Doomenbal. Zij zou thans voornemens zijn, op den kroningsdag met een lading filmjournaals van Londen naar Montreal en vandaar naar Vancouver te vertrekken. Faillissementen- Geëindigd is het faillissement van A. Lokerse, landbouwer te 's Gravenpolder, door verbindend worden der eenige uitdee- lingslijst. Baggermolen gezonken 25 myl van Oporto De „Oostzee" van L. Smit Co.'s Inter nationalen Sleepdienst moest een bagger molen van Lissabon naar Oporto of Lei- xoes sleepen. De toestand van het te trans- porteeren object liet veel te wenschen over en men neemt dan ook aan gedetailleer de berichten ontbreken nog dat de molen Kath. Dem. Party. Mr. P. M. Arts, C. D. Wesseling, A. van Miert, J. M. Theunis, J. P. Stormmesand, W. C. Setteur, H. H. J. Holthuis, G. J. Bou- man, F. van Dijk, J. W. van den Bergh, L A. A. Grijseels, F. J. Hutten, M. W. Mar tens, G. J. Bik, P. G. van Engelen. (Wij teekenen hierbij aan, dat het blijkens onze inlichtingen de bedoeling was, dat de Kath. Dem. Partij bovenge noemde candidatenlyst zou indienen. Op het moment dat ons blad ter perse ging, was dit echter nog niet geschied. Red.), Herv. Geref. Staatspartij. Ds. C. A. Lingbeek, Ds. K. H. E. Grave- meyer, Ds. B. Gijzel, K. Eeldei'ink, Ds. L4 Boers, A. G. Buining, Ds. A. C. G. den Her tog, G. J. Prins, F. S. de Jong, A. J. Mast< Christ. Dem. Unie. H. van Houten, H. Posthuma, R. van den Brug, H. Steketee, Ds. I. Fabcr, A. D. Veen- hoff, L. P. du Bois, J. Riemersma, S. Noord hof, G. B. Heering, ,E. de Haan. Nationaal Herstel. Dr. W. Emmens, Dr. W. K. H. Feuilletau de Bruyn, Vice-Adm. b.d. L. J. Quant, J. H. Crucq, Mr. P. P. J. M. Geradts, Mr. P. Ch. L. Eschauzier, J. A. de Gelder, Ir. J. F. B. Regensburg, G. J, van Duijneveldt, G. J. Homan, Mr. F. Baron van der Feltz, Prof, Dr. J. M. N. Kapteyn, A. Uithol, J. G. Cos- ter, J. W. van Spreekens, H. P. H. Würtz, Ch. Polis, P. ten Bruggen Cate, Mr, G. P, Haverkamp. Zwart Front. A. J. Meijer, M. J. Schalker, B. Boezeman, L. Antonietti, Jos. van Wel, H. J. Honing, Mr. B. Perridon, Z. van den Berg, J. Perey, A. Stratingh, Th. van den Heuvel, J. Groe nendijk, J. van den Berg, R. Dael, W. A. Kerkhoven. Nat. Soc. Beweging. Ir. A. A. Mussert, M. V. E. H. J. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg, R, H. Kamp huis, J. A. Dekker, H. G. J. M. de Bocks W. A. Herweyer, Jhr. Mr. W. van der Goes, heer Van Naters en PancrasGors, A. F. C. Donders, H. Hendriks, J. H. Meyer, M. F. L. H. Welters, H. W. Paes, A. J. Ilcken, K. H. H. P. L. Mentjens, A. de Waard, J. W. Frowijn, W. R. Jager, J. D. de Ruyter, J, C, Koert, L. P. J. A. Munnichs, Nat. Rad. Verb. „Alg. Belang", N. Kraak Steemann, A. v. Gent, J. v. Kam pen, G. A. Weiman, J. Keizer, Dr. R. de Waard, mevr. A. Schwier Rutters, Js C. Sin gels. Plattelandersbond. C. Vervoorn, H. J. Westrate, W. v. Riems dijk, C. In 't Veld, W. Tromp, J. H. T. Kersjes, W. de Jong, P. Kooyman. DE NUMMERING DER LIJSTEN. Volgens het gewijzigde artikel 50 van de Kieswet (wet van den 23sten Mei 1935 S. 306) zullen de lijsten der par tijen, die vertegenwoordigd waren in de ontbonden Tweede Kamer, althans voor zoover haar fracties uit meer dan één lid bestonden, voorkeurnummers kunnen krijgen, Indien dit op de in bedoeld ar tikel voorgeschreven wijze wordt ver zocht. ïn dit geval zal het Centraal Stem bureau, mits voldaan wordt aan de in voornoemd artikel gestelde voorschrif ten, de volgende lijsten aldus nummeren s R. K. Staatspartij1 S. D. A. P2 ANTI-REV. PARTIJ3 CHRIST. HIST. UNIE 4 VRIJHEIDSBOND5 VRIJZ. DEM. BOND 6 COMMUNISTISCHE PARTIJ7 STAATK. GEREF. PARTIJ8 De overige lijsten worden genummerd in de volgorde door het lot aangewezen. is lekgeslagen en daarna gekapseisd. De „Oostzee" onder commando van kapitein B. C. Weltevreden, aldus de Tel., verspeelde haar sleep op 25 mijl van Oporto. De run nors, die zich aan boord van den baggermo len bevonden twee Nederlanders uit Maassluis en drie Portugeezen zijn ge red. De „Oostzee" heeft onmiddellijk koers gezet naar Leixoes, waar de sleepboot in middels is aangekomen. DE A.S. ONTMOETING VAN MUSSOLINI MET SCHUSCHNIGG. Venetië is in afwachting van de a.s. ont moeting van Mussolini met Schuschnigg. Voor de ontvangst worden alle noodige voorbereidingen getroffen. De Oostenryksche bondskanselier zal, zeer waarschijnlijk, met zijn gevolg afstap pen in hotel Danieli, waar de eere-apparte- menten reeds voor hem zouden zijn gere serveerd. Het hoofdkwartier van de pers wordt in gericht in het. Grand Hotel, waar het Mi nisterie zal zetelen.

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 2