Motor te koop KLEINTJE" GEMENGD NIEUWS Wat geelt de StaJio W si Van onze Boekentafel AGENDA t lit pel op ^jn •re- ze. to te een De 2 ed- ler- de an. en or- be te alen aats zijn ng- cht- ordt el ijk TURNEN. Pelle geschorst. In verband met bet feit, dat zij beschul digd worden van onsportief optreden, zijn de bekende Hongaarsche turners, de oud wereldkampioen, Peter, Sarlos en Pelle voorloopig geschorst door den leider der Hongaarsche sportbonden. Een ploeg zal begin Februari naar Egypte gaan om daar aan wedstrijden deel te nemen, doch de drie vermelde turners gaan niet mee. Wel zgn uitgenoodigd Toth, Mogyorossi, Sarkany en Kecskemethy, die allen bekend zijn om hun prachtig turnen bij de Olympische spelen. Ook in Nederland zijn deze Hongaarsche turners geen onbekenden. Men herinnert zich nog wel hun optreden tijdens het laat ste bondsfeest van het K.N.G.V. PAARDENSPORT? Internationaal concours-hipplque te Berlin. LtGreter tweede op „Trixie". Zaterdag is te Berlijn als onderdeel van het Internationaal concours hippique een zwaar jachtspringen gehouden, waaraan uitsluitend buitenlandsche ruiters konden deelnemen. Voor dezen wedstrijd was door den rijksminister van Buitenlandsche Zaken een prijs uitgeloofd. Slechts onze landgenoot luit. Greter met „Trixie" en de Franschman, kap. Clave met „Volant 3" legden het parcours zonder fou ten af. Na overspringen tusschen deze twee ruiters won de Franschman tenslotte den beker. Derde werd de Fransche luit. De Busnel op „Champagne". In totaal dongen 25 deel nemers mee. WINTERSPORT: De Europeesche kampioenschappen hard rijden voor heeren en de wereldkampioen schappen voor dames. Zaterdag en Zondag hebben te Davos de Europeesche kampioenschappen in het hardrijden op de schaats voor heeren en de wereldkampioenschappen voor dames plaats gehad. Bij de ritten over 500 meter leverde de Noor Engnestangen Zaterdag een pracht prestatie door het wereldrecord over dezen afstand, dat met 42.4 sec. op naam van den Amerikaan Allan Potts stond, met 0.1 sec. te verbeteren en te brengen op 42.3. Onze landgenooten Roos, Langedijk en Koops brachten het tot de tiende, elfde en veertiende plaats in het klassement over dezen afstand. Ook op de 3000 meter wed strijden muntten de Noren uit. Onze land genooten Langedijk en Koops, waren resp. zevende en achtste van de 21 deelnemers. Bij de dames was het schitterend rijden van de Noorsche deelneemsters het groot ste evenement geweest. Nog nooit beeft men een zoo goede en snelle rijdster als Laila Scbou Nielsen op de baan gezien. Zij vestigde zoowel op de 500 als op de 3000 meter nieuwe wereldrecords. De 500 meter legde zij af in 46.4 sec., voor welken af stand zij onlangs, op 23 Januari j.l., 47.9 sec. noodig had gehad. En van de 3000 M. haalde de Noorsche schaatsenrijdster bijna 20 seconden af. Op 24 Januari had zij het wereldrecord te Oslo verbeterd met een tijd vari 5 min. 47.5 sec., thans bracht zij het op 5 min. 29.6 sec. Onze landgenoote, mej. Donker uit Ilpen- dam, begon Zaterdag op de 500 meter hoop vol. Zij reed er de Buitsche kampioene mej. Hiller gemakkelijk uit in den goeden tijd van 52.1 sec. en bereikte de vierde plaats. Des middags, op het einde van den dag, toen het koud werd, .moet zjj zich niet ge heel fit gevoeld hebben. Zij reed toen stug en verloor kansloos op de 3000 meter van de Zwitsersche kampioene, mej. Rogger en eindigde als 6 op de ranglijst. Gisteren werd de wedstrijd besloten. De heeren reden de afstanden 1500 en 5000 M., de dames 1000 en 5000 meter, Staksrud is de Europeesche kampioen geworden en hij verdiende dezen titel. Zijn topprestatie leverde hij onverwachts op de 1500 meter, toen hij liet dertien jaren oude record van zijn landgenoot Oscar Mathisen van 2 min 17.4 sec. verbeterde tot 2 min. *14.9 sec. en den grondslag legde voor zijn overwinning in totaal. Toch deden zijn landgenoot Engnestan gen en de Fin Vasenius weinig voor hem onder en feitelijk vormden deze drie een klasse apart en kwam daarna de groote middelmoot, waartoe ook Langedijk be hoort. Koops en Roos hebben zich verdien stelijk geweerd. Op de 1500 meter heeft Langedijk den Pool Kalbarczyk gedecideerd geslagen, ver loor Koops met circa 100 meter van den Oostenrijker Stiepl en Roos met circa 150 meter van den Oostenrijker Wazulek. Op de 5000 meter klopte Roos gemakke lijk den Hongaar Bacskai en reden Lange dijk en Koops tegen elkander. Langedijk was circa 125 meter eerder aan. Bij de dames werd Laila Schou Nielsen, de ongelooflijke snelle Noorsche rijdster, wereldkampioene en nooit was er een rijd ster van haar geduchte kracht. Ztf bracht op alle vier afstanden de wereldrecords op haar naam. Onze landgenoote Gonna Donker werd vijfde in het totaal klassement. De Nedevlandsche skikampioenschappen te Arosa. Te Arosa hebben Zaterdag en Zondag de wedstrijden om de Nederlandsche skikam pioenschappen plaats gehad. - - De winnaars waren in de dames-toeren- klasse: Mevrouw Luymes-Buol, winnares van d'en zilveren Lissone-Lindeman wissel beker. In die toerenklasse heeren N. Spaarga ren, winnaar van den zilveren Lissone-T •in deman-beker. Ia de renklasse heeren: Kees Kerdel, die kampioen, van Nederland werd en winnaar van den zilveren kampioensbeker van den Nederlandschen ski-bond. Inbraak opgehelderd. Tijdens de Pinksterdagen van het vorig jaar werd ingebroken in een perceel aan de Van de Woertstraat te 's-Gravcnhage. De dader doorzocht het geheele perceel en ontvreemdde daaruit gouden en zilve ren sieraden en geld tot een gezamenlijke waarde van ruim 600. Birj het onderzoek kwam de mogelijkheid naar voren, dat de inbraak was gepleegd door een Duitschen huisschilder, die des tijds in het perceel had gewerkt. De man vertoefde echter in Duitschland. Aanvan kelijk ontkende hij bij zijn aanhouding in Duitschland, tijdens de Pinksterdagen te 's-Gravenhage te zijn geweest, doch later gaf hij zulks toe. Hij verklaarde echter, dat hij hier alleen geweest was om zijn verloofde te bezoeken. De bewegingen van den man werden na dien door de Duitsche politie nauwlettend Toen hij onlangs ernstig werd verdacht van een nieuwen, in Duitschlamd gepleegden diefstal stelde de Duitsche politie op een volkomen onverwacht tijdstip een onder zoek in een bij verdachte in gebruik zijnde bergplaats. Daar werden toen niet slechts de voorwerpen gevonden, afkomstig van den in Duitschland gepleegden diefstal, doch ook de sieraden, afkomstig van de te 's-Gravenhage gepleegde inbraak. De man heeft ook voor de te 's-Graven- bage gepleegde inbraak in Duitschland te rechtgestaan en is terzake reeds gevon nist, Woonhuis te Rotterdam uitgebrand. Zondagavond is brand uitgebroken in een pand aan de Diergaardelaan te Rotterdam. Gelijkvloers is gevestigd de Astoria Bar, op de eerste verdieping is een kapsalon, en de tweede en derde étage zijn als woonhuis ingericht. Op de tweede étage is de brand uitgebro ken. De gérant van de bar, die zich in de keuken bevond, hoorde glasgerinkel en toen hij aan de achterzijde naar buiten keek, zag hij op de tweede verdieping de vlammen naar buiten slaan. Inmiddels had men ook aan de voorzijde den brand be merkt en spoedig was de brandweer met groot materiaal ter plaatse. In totaal wer den negen stralen op het vuur gericht. Het vuur sloeg weldra over naar de derde étage en de zolderverdieping. Aangezien de brand op een zeer druk punt van de stad, vlak bij het Hofplein, woedde, bestond er uiteraard veel belang stelling van de zijde van het publiek. Na ongeveer een uur werken kon men zeggen, dat de brandweer het vuur geheel onder de knie had. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Wel brandde op de tweede verdieping een kachel, maar er kon nog niet worden vastgesteld of deze iets met den brand te maken heeft gehad. De twee1- de en derde verdieping en de zolder, waar ook een café-inventaris stond opgeslagen, zijn totaal uitgebrand. Verduistering. De re cherche heeft te Amsterdam een 31-jarigen man aangehouden, die verdacht wordt van verduistering van een bedrag van 1100. Een som van ƒ800 werd op hem gevonden. De man is naar het bureau Singel overge bracht. Auto tegen tram gebotst. Op de kruising van de Frederik Hendrik straat en de Tweede Hugo de Grootstraat te Amsterdam is Zaterdagmiddag een tram wagen in botsing gekomen met een kleine vrachtauto, welke van de centrale markt kwam. Krachtig remmen door den tramconduc teur kon niet meer baten. Door den schok liep de conducteur een wondje aan het oor op. De auto was aan den linkerkant geheel vernield. Ernstige aanrijding. 7aterdagmiddag is op den hoek van de Vijzelstraat en de Kerkstraat te Amster dam een ongeveer 60-jarige voetganger door een auto aangereden. H(j bekwam een scliedelbasisfractuur en is in zeer ernstigen toestand naar het binnengasthuis vervoerd. Vier arrestaties. De politie te Ocgstgeest is in samenwerking met die tc Leiden overgegaan tot de arres tatie van de gebroeders H. B. en G. B., en de beide broers Th. J. van W. en J. C. van W., allen wonende te Voorhout. Dit kwartet heeft eenige inbraken op zijn geweten, welke den laatsten tijd te Voorhout en te Oegstgeest zijn gepleegd. Z\j hebben een volledige bekentenis afge legd. Inbraak in een vleesch- warenfabriek. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben ongenoode gas ten zich toegang verschaft tot de fabriek van Tonnema's vleeschwarenfabriek te Leidschendam. Toen het personeel Zaterdagochtend aan de fabriek kwam, bemerkte het dat de deur geforceerd was, terwijl rondom de fabriek zich talrijke voetstappen in de sneeuw af- teekenden. Bij het onderzoek bleek dat ontvreemd was een partq spek, gestempeld door den keuringsdienst te Borculo, hammen en ver schillende soorten worst, ter gezamenlijke waarde van ruim tweehonderd gulden. Het vermoeden bestaat dat alles is ver voerd in manden of zakken over het ijs van een langs het complex loopende sloot, aan gezien vervoer aan de voorzijde niet moge lijk was, daar aldaar den geheelen nacht personeel van den provincialen waterstaat aanwezig is. De rijkspolitie heeft direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. -Brand in Nijmegen. Za terdagavond werd de brandweer gealar meerd voor een uitslaanden brand in de Molenstraat te Nijmegen. In een pasge bouwd pand, waarin een fotozaak zou wor den gevestigd, was voor de eerste maal de kachel gestookt. Daarbij was schoorsteen brand ontstaan, welke zich tot den winkel had uitgebreid. De winkelruimte brandde bijna geheel uit. Door een luchtkoker drong het vuur ook naar boven, waardoor eenige schade op de eerste verdieping werd aange richt. De brandweer, die met groot mate riaal uitrukte en daarbij hinder van de gladheid der wegen ondervond, bestreed het vuur met eenige stralen, en wist de schade tot de winkelruimte en een deel van bet bo venhuis te beperken. De schade beloopt eenige duizenden gul dens. Gelukkig waren de kostbare voorra den foto-artikelen in een achter den winkel gelegen magazijn opgeslagen en bleven zij aldus gespaard. Het huis was tegen brand schade verzekerd. Brand te Medemblik. Te Medemblik is Zaterdagavond een ma- nufacturenmagazijn geheel door brand ver woest. Terwijl de bewoners afwezig waren is de brand uitgebroken. De brandweer be streed het vuur met verscheidene stralen, doch kon niet verhinderen, dat het pand geheel in vlammen opging. De omliggende perceelen konden worden gespaard. Verze kering dekt de schade. Stationsbeambte door auto overreden en gedood. Zaterdagavond is op den rijksweg te Sit- tard een stationsbeambte, toen hij, gezeten op zijn rijwiel, den weg wilde oversteken, door een hem achterop rijdende personen auto meegesleurd. Met een hersenschudding, een beenbreuk en een ribbenfractuur bleef het slachtoffer dat vijftig jaar oud is, op den weg liggen. Een te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Drie en twintig solda ten doorlawine bedolven. Het Parijsche dagblad Excelsior publi ceert een bericht van een partilucieren cor respondent in Cuneo, die melut, dat een pa trouille, bestaande uit 23 manschappen van het tweede regiment Alpentroepen, door een lawine bedolven is bij Dronero in de Macra-vallei. Het ongeluk geschiedde toen de mannen met militaire oefeningen bezig waren. Na verscheidene uren zoeken, heeft men verschillende ljjken kunnen bergen. Men vieest, dat niet <.°n der andere mannen er het leven zal afbrengen. De advocaat Reilly krankzinnig geworden. Edward Reilly, die als verdediger is opge treden in het proces Hauptmann is Zater dagavond opgenomen in een krankzinnigen gesticht te Brooklyn (Ver. Staten). Sedert de terechtstelling van Hauptmann vertoonde Reilly teekenen van toenemende neurasthenie, welke Zaterdag oversloeg tot razernij. Aardschokken in het overstroom ingsgebied in de Ver. Staten. Er zijn Zaterdag aardschokken waargenomen in Tremours bjj Tiptonvillc in Temesse, in het over stroomde gebied van de Ohio. De schokker, dreigen de dijken, die nog stand houden, te doen bezwijken. Het water van de Ohio staat thans nog slechts een voet van den rand van den achttien meter hoogen dijk, die Cairo voor overstroc?mingen moet behoeden. Met in spanning van alle krachten is men bezig den dijk te versterken en op te hoogen met balken en zakken zand, hetgeen te nood zakelijker is, daar men een nieuwen was van de rivier verwacht. De stad Ohio ligt op gelijk niveau met den voet van den dijk. Schilder ij en gestolen. In de grootste havens van Italië heeft de politie gisteren alle naar de Vereenigde Staten uitloopende schepen nauwkeurig doorzocht, in de veronderstelling, dat hier een ltans wis de zeven kostbare doeken, dio vermoedelijk werk zjjn van Addeo de Bartolo, den Italiaanschen vijftiende eeuw- schen renaissance schilder, te vinden. De schilderden zijn Zaterdagavond gestolen van het hoogaltaar in de kerk van Tuscania in Viterbo. Philips maakt thans „zwart 1 i c h t". Al klinkt dit ook zonderling en al zijn deze lampen vanzelf sprekend niet bepaald geschikt voor ver lichtingsdoeleinden, het is een feit, dat Phi lips thans „zwart licht" maakt. Het betreft n.l. een super-hoogedruk-kwiklamp, met een ballon van een speciale soort zwart glas. welke alleen de onzichtbare ultraviolette stralen doorlaat. Deze lampen worden o.a. toegepast in de textielbedrijven. Weefstof fen, welke bedrukt worden met verven, die in natten toestand onzichtbaar zijn, worden door deze straling tot fluoresceeren ge bracht, zoodat daardoor een directe con tröle van het verfproces mogelijk is. Voorts vinden de nieuwe lampen toepas sing bij de controle van levensmiddelen (b.v. eieren en vleesch), bij het ontvlekken voor het analyseeren van de vlékstof, en bfl ma teriaal-onderzoek. Ook kunnen zij gebruikt worden om de echtheid of vervalschingen van documenten en geschriften na te gaan. Bijzondere mogelijkheden bieden deze lam pen verder voor etalage-reclame. Vele voor werpen gaan nl. onder invloed van deze onzichtbare stralen op fantastische wijze fluoresceeren. DINSDAG 3 FEBRUARI. Hilversam I, 1875 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Cello-recital. 11.00 Hnish. wenken. 11.30 Ensemble Jetty Cantor. 1.00 Het Omroep orkest en Gram.pl. 3.00 Knipcursus. 4.05 Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kin derhalfuur. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.30 Cursus „Vaderland en Moederland". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Koorconcert m.m.v. Blokfluitenkwartet, 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten A.N.P. Meöedeelingen. 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 A.V.R.O.-Dansor- kest m.m.v. soliste en Gram.pl. 11.00 Be richten A.N.P. 11.1012.00 Gram.pl. Hilversum II, 301 M. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 De K.R.O.-Melodisten m.m.v, solist en Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.05 K.R.O.-orkest. 4.45 Gram.pl. 5.00 K.R.O.-Kamer-orkest. 5.45 Feücitatiebezoek. 6.00 K.R.O.-orkest. 6.40 Esperantocursus, 7.00 Berichten. 7.15 Cause rie „R. K. Jeugdwerkloozenzorg". 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten A.N.P. Mede- deelingen. 8.10 Declamatie. 8.30 Gram.pl. 8.45 De K.R.O.-Melodisten en solist. 9.15 Radiotooneel. 9.35 Gram.pl. 9.45 K.R.O.- Symphonie-orkest en solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Sportreportage. 11.30 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05 Causerie „Value for money". 11.20 11.50 Orgelspel. 12.10 B.B.C.-Empire-orkest en soliste. 1.20 Sportreportage. 1.40—2.20 Het Horden Colliery orkest. 4.20 Reportage Loting Davis Cup. 4.35 Het Hungaria-Zi- geunerorkest. 5.15 Causerie „Law reform". 5.35 Het New-Georgian"-Trio. 6.20 Bei'ich- ten. 6.45 B.B.C.-Northern Ireland-orkest en solist, 7.50 Causerie „A Nation of shop- pers". 8.10 Operette „Wenn die kleinen Veilchen blüh'n". 9.20 Berichten. 9.40 Cau- serie „History and the Kingdom of God". 10.00 Het Edric Cundell-Kamerorkest en solisten. 11.00 Declamatie. 11.20 Bram Mar- tin en zijn Band. 11.50 Dansmxiziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. s 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Symphonie-or- M kest en soliste. 2.55 4.50 en 5.50 Gram-pi. 6.05 Zang. 6.50 Gram.pl. 7.05 Zang. 7.20 Gram.pl. 8.50 Operette-uitzending. Hierna Pascal-Dansorkest. Keulen, 456 M. jp 5.50 Concert. 7.50 Saarbrücker Amusements- orkest 1.20 Poiitiemuziekcorps. 12.35 Om- Hj roepkleinorkest. 3.20 Kamermuziek. 4.35 s Gram.pl. 6.00 Omroeporkest, -koor en solis- ten. 7.30 „Westdeutsche Fastnacht". 10.10 11,20 Omroepkleinorkest en solisten. Brnssel, 322 en 484 M. p 322 M. J 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest, j§ 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 p Salonorkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Na- tionaal orkest. 9.10 Radiotooneel. 9.80 Ver- volg concert. 10.3011.20 Gram.pl. p 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest, p 1.30 Salon-orkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 s Omroepdansorkest. 6.35 en 7.35 Gram.pl. ff 8.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gram.pl. jj= Deutschlandsender, 1571 M. ff 7,30 Willi Glahe's dansorkest en solisten, jff 9.20 Berichten. 9.40 Sportnieuws. 9.50 Solis- g| tenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 2= Gram.pl. Verlangt U in het bezit te komen van een Motor? Een Slechts 50 ct. voor 5 regels en elke regel meer 10 ct. Maximum grootte 10 regels Mozaïek, een nieuwe uitgave van Van Houten. Wij ontvingen het eerste deel van „Mozaïek", een keurverzameling in vijf deelen, die zal verschijnen in de plaats van „Van Houten's Eigen Tijdschrift", waarvan de uitgave moest worden gestaakt. „Mozaïek" bevat een groot aantal be langwekkende artikelen en boeiende ver tellingen, deels nieuw, deels overgenomen uit vóór 1930 verschenen nummers van „Van Houten's Eigen Tijdschrift". Evenals het tijdschrift, zal ook deze ver zameling, met haar vele illustraties onge twijfeld in den smaak vallen. Beschaafde reclame, zooals wij dat van de firma Van Houten gewend zijn. Bommen op Nederland, door M. J. M. Gemmcke. Uitgave N.V. Drukkerij Jacob van Campen, Amsterdam. De literatuur op het gebied van lucht bescherming en hetgeen hiermede verband houdt, wordt langzamerhand vrij uitge breid. Thans ontvingen wij den derden druk van bovenstaand boek van den Amsterdamschen inspecteur van politie M. J. M. Gemmeke. Het werk heeft verschillende wijzigingen ondergaan de bijlage over politie-zenders is verdwenen. Het feit, dat men ook in soc. dem. kringen tegenwoordig anders tegen over het vraagstuk der luchtbescherming staat dan aanvankelijk het geval was, is waarschijnlijk oorzaak dat een in den twee den druk voorkomend citaat uit Het Volk thans niet werd opgenomen. En zoo zijn er meerdere verschillen aan te wijzen. Weg latingen, maar ook uitbreidingen, want voor het eerst is een uitvoerige en ge- illustreerde bijlage opgenomen, waarin de arts de heer Jac. Creijghton het onderwerp „Eerste hulp bij luchtaanvallen" behandelt. Amsterdam als zee- en vlieghaven. De dienst van de Gemeente-Handelsin- riciitingen te Amsterdam heeft een bro chure samengesteld, uitgegeven door de stadsdrukkerij aldaar, waarin de positie van de hoofdstad, als zee- en vlieghaven wordt beschreven. Aan de uitvoering is veel zorg besteed. De brochure is vervaardigd in kleurendruk en bevat tal van foto's, grafieken en gege vens over de havens van Amsterdam en het vliegveld Schiphol. Het vorstelijk huwelijk. N.V. Gevr. Zo mer Keuning's Uitg. Mjj., Wageningen. Onder den titel „Het vorstelijk huwelijk" heeft bovengenoemde uitgeversfirma den plechtigen dienst ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard gepubliceerd. Hierin is opgenomen de complete Litur gie van de huwelijksbevestiging, de orde van dienst, de gebeden, de gezongen liede ren, de preek en de toespraak van de hof predikers prof. dr. Obbink en ds. Weiter. 20 van de opbrengst is bestemd voor het Nationaal Fonds voor bijzondere Noo- den. Het werkje is op zeer smaakvolle wijze uitgevoerd. Astra. In het goed verzorgde Februari-nummer komt o.m. een bijzonder fijne en zuiver aan gevoelde schets voor van Jan Gerhard Toonder„West-Zuid-West". Natuur en Mensch bevat in het jongste nummer o.m. een belangwekkend artikel over de symbolische beteekenis van de regenboog. Kleur. Het Genootschap voor Practische Kleuren Psychologie heeft een eigen oorgaan het licht doen zien. De omslag ziet er aantrek kelijk uit, maar de inhoud is niet vlekke loos gestencild en steekt hier wel wat bij af, hetgeen voor menschen die kleuren-har- monie van zoo groote beteekenis achten, ietwat verwonderlijk mag worden genoemd. Maar hoogstwaarschijnlijk spelen finan- cieele motieven hier een rol. Intusschen heeft bedoeld Genootschap ook reeds practisch werk kunnen doen. Men zond ons nl. een boek met stalen behang selpapier van de fa. GoudsmitHoff te Amsterdamde stalen zijn hierin naar kleurtoon gerangschikt en bij ieder der kleurtoongroepen werd een karakterisee ring van den kleurtoon gegeven. Een be langwekkende eerste stap, daar wij ons in derdaad nog té weinig rekenschap geven van den invloed der kleuren waarmede wij ons in het dagelijksche leven plegen te om ringen. In weer en wind. Uitg. W. L, J. Brugse N.V., Rotterdam. Bij bovengenoemde uitgeversmaatschap pij verscheen dezer dagen het eerste num mer van „In weer en wind", een geïl lustreerd maandblad, dat gewijd is aan na tuurleven, reizen, buitensport enz, In het eerste nummer vinden wij o.m. een artikel van ds. J. L van Schaick „Zeeuwsche bab beltjes". Het tijdschrift is rijk geïllustreerd en maakt, ook typografisch, een wei-ver zorgden indruk. Marineblad. Het jongste nummer van het „Marine blad", het orgaan der Marine-Vereeniging bevat o.m. een bijzonder belangwekkend ar tikel van J. B. S. „Gedachten over oor log." vatt publieke vermakelijk heden, vergaderingen enz. „Alhambra"-theater. Van Vrijdag 29 Ja nuari tot en met Donderdag 4 Fe bruari „Circuskoning" en „Intermez zo". „Luxor"-theater. Van Vrijdag 29 Januari tot en met Dinsdag 2 Februari„Se quoia" (Het mysterie der wildernis) en „Op het kantje af". Maandag 1 Februari. Nutsdepartement Vlissingen. Litteraire avond. Grand- Hotel „Britannia", 8.15 uur. Woensdag 3 Februari. Vioolconcert Sam Swaap voor A.G.O., Concertgebouw, 8.15 uur. ifcinuerdag 4 Februari. Voor de plaatse lijke Plan-commissie Vlissingen-Sou- burg. „Ochtendgloren", „Alhambra"- theater, 8 uur. Maandag 8 en Dinsdag 9 Februari. A.V. R.O. Voltooiings-tournee, Grand Hotel „Britannia", 8 uur. vVuecMdag 10 Februari. - Filmavond C.K. W.O. (nationale film), Concertgebouw

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 7