PLOUVIER'S SCHOENHANDEL HOUDT OPRUIMING Vlissinysche Courant TWEEDE ELAD Hef jgelsels ligt in de sneeuw UIT DE PROVINCIE BINNENLAND over te gaan tot verhooging van de sala rissen en loonen der Indische landsdiena ren, hangt uiteraard af van verschillende omstandigheden, o.a. van den invloed, die de waardevermindering van den gulden zal blijken uit te oefenen op het peil van de kosten van levensonderhoud der verschil lende ambtenarengroepen. Tot dusver is die invloed van slechts geringe beteekenis ge weest. Van het standpunt der Indische regee ring tegenover de nationaal-socialistische beweging in Indië heeft de Minister ten vorigen jare een uiteenzetting gegeven. Hij moge mitsdien zich thans bepalen tot het geven van de verzekering, dat die re geering waakzaamheid betracht en aan de ontwikkeling dier beweging de vereischte aandacht geeft en doet geven. Het officieel© manufacturenbrevet. Naar wij vernemen zijn bij Koninklijk besluit van 15 Januari 1937 goedgekeurd de statuten der Federatie tot uitreiking van het bedienden- en chefsbrevet voor den Neder. Manufacturenhandel. Tevens werd in de jongste vergadering van het bestuur der Federatie besloten het eerste examen voor het bediendenbrevet voorloopig vast te stellen op Dinsdag 22 Juni a.s. (schriftelijk) en Woensdag 23 Juni (mondeling). In verband met het belangrijk aantal studeerenden aan de diverse cursussen in den lande, wordt een flinke deelname aan dit eerste examen, dat als het officieele vakexamen voor den Nederl. Manufactu renhandel wordt beschouwd, verwacht. Grootere veiligheid op den weg bij duisternis. Het betrekkelijk groote aantal motor rijtuigen, dat zich blijkens ervaring, bij duisternis op den weg bevindt met een de fect aan een of meer der vereischte lich ten, waardoor de verkeersveiligheid ten zeerste in gevaar wordt gebracht en waar van anderzijds een groot aantal (kostbare) bekeuringen het gevolg is, heeft de K.N.A.C. aanleiding gegeven aan de ben zine-import Maatschappijen in Nederland te vragen haar pomphouders te willen ver zoeken, zoowel overdag als 's avonds een regelmatige controle op het goed functicm- neeren der lichten van brandstof-innemen de motorrijtuigen te doen uitvoeren. Voor een klein gedeelte slechts ontstaan de lichteffecten tijdens het rijden bij avond en kunnen zij door den bestuurder van het motorrijtuig niet tijdig worden opgemerkt. Voor het grootste gedeelte zijn zij echter het gevolg van een gebrek aan voortdu rende controle. Het zijn de pomphouders, die het meest regelmatig met de autobe stuurders in contact komen, terwijl zij te vens in de gelegenheid zijn, waar nocdig, hun hulp te verleenen in geval van defec ten. Daardoor vormen zij bij uitstek de ge- eigende instantie om deze voor de ver keersveiligheid zoo nuttige controle vrij willig op zich te nemen. De benzinemaatschappijen hebben haar volle medewerking toegezegd. Het mee- rendeel der pomphouders is echter niet in dienst dezer maatschappijen doch slechts afnemer van hunne diverse petroleum-pro- ducten. De K.N.A.C. is thans overgegaan tot het uitgeven van een desbetreffende circulaire aan de pomphouders in Nederland tot een totaal van ongeveer 12.800. Voor de distri butie van deze circulaire zal door de ben zinemaatschappijen worden zorg gedragen. Economisch technologisch instituut voor de provincie Noord-Brabant. In het gebouw van het provinciaal be stuur te 's-Hertogenbosch is Zaterdag het algemeen bestuur van het economisch technologisch instituut voor de provincie Noord-Brabant geïnstalleerd door den Commissaris der Koningin jhr. mr. dr. A. B, M. van Rijckevorsel. MIDDELBURG Ongewenschte reclame. B. en W. hebben dd. 22 Januari een schrijven gericht tot den hoofdboekhouder der gemeentebedrijven van den volgenden inhoud Met leedwezen hebben wij bemerkt, dat U van onze bij schrijven van 27 October 1936 aan U verleende toestemming tot voortzetting van uw onderwijs in de han delswetenschappen een allerminst door ons vermoed gebruik hebt gemaakt. Wij achten ons daarom verplicht aan die toestemming alsnog de bepaling te verbinden, dat door U op geenerlei wijze door advertenties, cir culaires als and: er zins reclame voor be doeld onderwijs zal mogen worden ge maakt. De plannen van het melkcomité. Vrijdagavond vond in de Rijksleerschool een vergadering plaats van de oudercom missie dezer school, welke onder leiding stond van den heer J. Ph. Koenen, chef van de afdeeling onderwijs. De wethouder van onderwijs en de schoolarts woonden de bij eenkomst bij, waarop de plannen van het onlangs opgerichte melkcomité werden ontwikkeld. De stemming van de vergade ring was geanimeerd en uit de vele vragen bleek, dat voor de voorgenomen algemeene melkverstrekking groote belangstelling be staat. Het ligt in de bedoeling ook de ouders der andere scholen op deze wijze in te lichten en hun te verzoeken hun princi- pieele instemming te betuigen. Bomme van den Broecke Fonds. Het eindbedrag van de rekening 1936 van het Bomme van den Broecke fonds is in ontvang en uitgaaf 2204. Voor belasting in de doode hand is uitgetrokken 110 en voer bijdrage aan het Middelburgsch Mu ziekkorps Oefening en Uitspanning, en de Instrumentale ieder 697.78. De kermis. Bij de gehouden inschrijving voor de plaatsen op de kermis 1937, die van 2 tot 7 Augustus zal worden gehouden, is o.a. plaats gegund aan een miniatuur race baan, een golfbaan, een autosihotter, een rakettenbaan, een vroolijk rad, een vogel- piek, een vliegbommensport, een knikkei'- sport, een derbyrennen. Verder aan een beignetkraam, een schiettent, een somna- bule, een vlooientheater, een kunstglasbla zerij, éen kindercarouesel (Pottenmatrkt), 4 nougatkramen, 3 gebakkramen, 3 patates frites kramen, palingkramen enz. Het financieele resultaat is, dat thans reeds ongeveer 200 meer is ontvangen dan verleden jaar, terwijl er steeds neg be dragen bijkomen tusschen inschrijving en opening der kermis. gaan vriezen, integendeel het heeft Zater dagavond gekletsregend en alle resten van de sneeuw zijn weggespoeld. De tempera tuur was flink gestegen en men kon spre ken van goed weer. De sneeuw, die spoedig verdween. Vrijdagavond en -nacht heeft het fli 'k gesneeuwd en Zaterdagmorgen lagen stra ten en pleinen, wegen en landerijen onder een wit kleed. Ten spoedigste begon de reiniging de voornaamste straten met zand en zout te bestrooien en in den middag, toen de dooi flink was ingevallen, werden een groot deel der binnenstad, de voor naamste verkeerswegen naar station en buitenwegen, met veegmachines bewerkt, opdat mocht de vorst eens terugkeeren tegen den avond, de kans op gladde straten verminderd zou zijn. Het is niet opnieuw ARNEMUIDEN Filmavond afdeeling der Z.L.M. Vrijdagavond heeft de plaatselijke af deeling der Z.L.M. te Arnemuiden een druk bezochte filmavond gehouden. Achtereen volgens kwamen op het doek de rijtoer en de fokveedag, beiden gehouden resp. 17 en 18 Juni 1936, de opening van de Staten- Generaal, het bezoek van H.M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard aan Rotterdam en de film „Van boom tot dag blad". De voorzitter, de heer C. Franse van Kleverskerke bracht den heer ir. J. R. te Velde, assistent-secretaris, hartelijk dank voor zijn duidelijke vertooning en den heer M. Kleinepier, secretaris van den kring Walcheren voor zijn toelichting. ZOUTELANDE Jaarvergadering „School met den Bijbel". Vrijdagavond kwam de Vereeniging „De School met den Bijbel" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter van het bestuur, ds. W. Oosthoek, opende de vergadering met gebed en het lezen van Genesis 18. De secretaris, de heer Joh. Wisse, gaf als naar gewoonte een uitgebreid jaarverslag. De school wordt door 125 leerlingen bezocht en het ledental der vereeniging bedraagt 113. Het afgeloopen jaar is voor de ver eeniging en het onderwijs een goed jaar ge weest. De heer S. van Sluis, penningmees ter, gaf verslag van den finaincieelen gang van zaken in 1936. In 1936 is 100 afgelost en tengevolge van verandering van geld schieter voor anderhalf jaar rente betaald, terwijl het verlies maar 9 bedraagt. 1936 is dus ook financieel een goed jaar ge weest. De heeren J. Verhage en G. van Hoorn werden benoemd tot lid der com missie tot het nazien der rekening. De hee ren H. Maas en S. van Sluis werden tot bestuursleden herkozen. De secretaris, de heer Joh. Wisse, eindig de met dankgebed. VEREENIGING VAN SOC.-DEM. RAADS- EN STATEN-LEDEN. Jaarvergadering afdeeling Zeeland. Zondag 31 Januari hield de Vereeniging van Sociaal Democratische Raads- en Sta tenleden, afdeeling Zeeland, te Middelburg haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Onderdijk, wethouder van Middelburg, heette in zijn openingswoord de talrijk aanwezige raadsleden welkom. Hij wees op de moeilijke posities in tal van gemeenten, veroorzaakt door de langdurige laagcon junctuur. Het jaarverslag van den secreta ris-penningmeester, de heer A. Rorije, werd ongewijzigd goedgekeurd, evenals de be grooting. De thans zitting hebbende be stuursleden werden bij acclamatie herko zen. Na de behandeling van het huishoudelijke gedeelte hield de heer Ed. Polak, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, een inleiding over ,.De gemeenteraden in deze crisis De heer Polak herinnerde eraan, dat de gemeenten zijn georganiseerd op de grond slagen der Gemeentewet van 1851 van Thorbecke. De geest van deze wet is het bestuur der gemeente in handen brengen van de burgers zélf. Er bestaat dus zelf standigheid. Men spreekt dikwijls over de autonomie, maar er is toch een zeker toe zicht van hoogerhand. Dat zijn Gedeputeer de Staten en de Kroon. Deze twee lichamen bezitten het recht om alle besluiten te ver nietigen, indien zij in strijd zijn met de wet of het algemeen belang. In normale tijden is het toezicht niet zwaar drukkend, hoewel het effectief werkt. De inkomsten der gemeenten bestaan uit: stedelijke belastingen, gemeentelijke heffin gen voor bewezen diensten, winst uit de ge meente-bedrijven en bijdragen van het Rijk. Het kiesrecht vcor den gemeenteraad was aanvankelijk beperkt. Men kende vroeger het belastingkiesrecht, huurkiesrecht, exa menkiesrecht, spaarbankkiesrecht, enz. De kieswet-Van Houten van 1896 bracht hierin verruiming. Voordat de gemeenteraden toegankelijk waren voor alle burgers, ook de arbeiders, hadden de gemeentelijke bestuurders maar één doelde belastingen laag houden. Dit veranderde na 1896. In sociaal-democrati sche kringen heeft men de invloed op het besturen van de gemeente altijd van groot belang geacht. De sociaal-democraten kre gen gelegenheid om ook hun vertegenwoor digers belangrijk werk op te dragen. Hun politieke partij was de eerste in Nederland, die een eigen gemeenteprogram opstelde, een vereeniging van raadsleden vormde en 'n maandblad stichtte „De Gemeente". Spr. meende dat onder het kapitalistische stelsel echter geen blijvende vooruitgang mogelijk is. Altijd komen er golfbewegingen, crisis, die het werk in de gemeenten komt over vallen. In tegenstelling met voorheen bestaat er tegenwoordig werkloozenzorg, welke door de regeering aan de gemeenten is opgedra gen. In 1931 deelde de regeering in een cir culaire mede, dat principieel en primair de werkloozenzorg door de gemeenten dient te geschieden. Daartoe zou de regeering een bijdrage verstrekken. Deze circulaire noem de spr. den eersten stap op weg naar de op heffing der autonomie. Het beginsel van steunverstrekking door de gemeenten werkt funest. Per jaar verstrekken zij 280 mil- lioen gulden aan steun, waarin het Rijk 100 millioen bijdraagt. Volgens spr. bestaat er maar één oplossing om uit de moeilijkheden te geraken, of de gemeenten moeten nieu we inkomstenbronnen aanboren, öf men. moet begonnen werk afbreken. Teneinde de gemeenten te steunen heeft de regeering een werkloosheidssubsidiefonds opgericht. In dit fonds ligt een ernstig gevaar voor de autonomie. Het verleenen van extra-bijdra gen is afhankelijk van de goedkeuring der begrooting. De regeering bezit hierdoor de macht. In 10 jaren zijn. de inkomsten uit de gemeentefondsbelasting met 30 millioen verminderd. Zoo heeft het Rijk aan de eene zijde de lasten verzwaard en aan de andere zijde de inkomsten verminderd. Spr. zeide, dat bij het begin van de aan tasting der autonomie onder sommige raadsleden de meening heerschte dat het mogelijk was de besluiten der regeering te weerstreven. Die hoop is ij del gebleken, want daarvoor beschikken de gemeentera den noch over bevoegdheden, noch over vol doende kracht. Spr. hoopte, dat na de ver kiezingen een andere politieke koers ge volgd zal worden, die herstellen zal wat in den loop der jaren is vernietigd. Reden tot ontmoediging achtte hij niet aanwezig. Een nieuwe opleving in het economisch leven is te verwachten. En in den nieuwen tijd zal weer veel goed gemaakt moeten en kunnen worden. Op deze rede volgde een geanimeerde discussie, waarna de voorzitter de vergade ring met een kort slotwoord beëindigde. MEDEDEELINGEN VAN ONZE ADVERTEERDERS PUZZLE. Wij ontvingen heden een exemplaar van de interessante Ster-Tabak Puzzle, welke de vorige week door geheel Nederland huis aan huis verspreid is. Tot 15 Maart a.s. kunnen oplossingen worden ingezonden, terwijl de uitslag op 30 April a.s. zal worden bekend gemaakt. Voor de prijzen welke voor deze puzzle worden uitgeloofd, zie men de advertentie elders in dit nummer. van cle van Maandag 1 Februari 1937. No. 26. De Koningin in Zeil aangekomen. Naar wij vernemen is H. M. de Koningin Zaterdagmiddag te ongeveer half vijf in goede gezondheid per auto in Zeil am See aangekomen na een mooien rit over met hard bevroren sneeuw, bedekte wegen. Het Prinselyk paar bezoekt Krackau. H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard zijn Zaterdagavond, na verschei dene tochten in de omgeving van Zakopa ne, te Krakau aangekomen. Te hunner eere heeft het gemeentebestuur een illumi natie laten aanbrengen aan de voornaam ste monumenten der vroegere Poolscbe hoofdstad Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben gisteren het museum en eenige kerken bezichtigd en een bezoek gebracht aan het kasteel Wawel. In de kathedraal van Wa- wel betraden de hooge gasten de crypte van St. Leonard en legden zij bloemen op de sarcophaag van maarschalk Pilsoedski. In hun gezelschap bevonden zich de onder- wedwode van Krakau, Malaszynski, de stadspresident Kaplincki, en de garnizoens commandant, generaal Mond. In den namiddag vertrok het Prinselijk paar per salonrijtuig naar Krynica. De Indische begrooting. Memorie van Antwoord verschenen. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Ned.-Indië 1937, Wij ontleenen daaraan het volgende Een wetsontwerp tot wijziging der Indi sche staatsregeling o.m. teneinde de be handeling van ontwerpen van wet en van algemeene maatregelen van bestuur, zoo mede van aanvullende begrootingen door het college van gedelegeerden mogelijk te maken, is in voorbereiding. Met betrekking tot de economische poli tiek wordt opgemerkt, dat door de ver schillende uit de behoeften der realiteit geboren maatregelen de economische en financieele ineenstorting van Ned.-Indië is voorkomen en deugdelijke basis kon wor den verkregen voor verderen herstelarbeid. Het komt er nu echter op aan, dat men de noodige voorzichtigheid blijft betrach ten en dat men zich niet laat verleiden tot het in het leven roepen van schijnwelvaart door middel van allerlei grootsch opgezette werken, die economisch in de lucht hangen. De huidige wereldverhoudingen zijn nog dermate ongewis, dat de Minister ook thans nog niet de tijd aangebroken ziet om tot het voeren van een zgn. „principieele" economische politiek over te gaan en dus een algemeen plan tot herstel der welvaart te ontwerpen. Aangezien de positie van de koffiecul tuur, ondanks de prijsstijging, nog zwak is, heeft de Regeering bet voornemen een bedrag van ten hoogste 780.000 beschik baar te stellen voor de verbetering van de cultuur en de bereiding van koffie, zoome de voor marktonderzoek en propaganda ter bevordering van den afzet van dat product. De Minister is van oordeel, dat het mo gelijk zal zijn door middel van het indivi- dueele restrictiestelsel overproductie van rubber in Ned.-Indië in voldoende mate te voorkomen. Of en in hoever aanleiding bestaat om FEUILLETON Een wintersportroman van Peter Krayenbühl. 36) Aan dén ingang van de zaal troont vrouwe Fortuma in eigen persoon, die de bin nentredenden tegen contant geld kleine bordpapieren sleutel© verkoopt, welke het mogeltyk zouden maken zich toegang te verschaffen tot het geluksland. De netto opbrengst van dezen avond is bestemd voor een goed doel, hl. voor den aanleg van een rodelbaan, waarbij een aantal werkloozen uit de omliggende dorpen te werk zullen worden gesteld. Vandaar, dat niet alleen Vrouwe Fortuna er op uit is de gasten geld uit den zak te kloppen. Zij wordt in de zaal zelf geassisteerd door een bekoor lijke jonge zigeunerin, die veler toekomst voorspelt uit de duistere lijnen van de hand öf met de kaarten, al naar verkiezing, ter wijl voorts nog eenige straatzangera vertolkers van het levenslied een mars kramer, een danseres en een berenleider met zijn keurig nagemaakten viervoeter in organisatorisch verband een beroep doen op de offervaardigheid van de uitgelaten danslustigen. Er worden loten verkocht en schlager teksten, waarin Walter Dillmann's com positorisch genie zich in zijn vollen omvang openbaart. De leden van de voortreffelijke jazzband vermogen er zelf niet ernstig bij te blijven en voltooien de muzikale carica- tuur doei* eigen vondsten, die de dansende paren op hun beurt aanleiding geven van den foxtrott een echte Beiersche „Schuh- 1attler" te maken en velen zien zich dan ook genoodzaakt in een lachkramp het veld te ruimen cm in een der gemakkelijke fauteuils rond het spiegelgladde parket nieuwe krachten te vergaren Op hetzelfde tijdstip, waarop het gemas kerd bal in het Grand Hotel zijn hoogte punt begint te naderen, heeft in St. Valen tin Dieter Prausnitz een gast op zijn ka mer. Ernst Seilenz is pas een uur hier, maar beide jonge mannen beginnen elkaar, dank zij de hier heerschende ongedwongenheid, al aardig te begrijpen. Seilenz, die leider is van een grooten werkloozencursus in het Roergebied, blijkt een ervaren paedagoog en zoo komt het, dat beiden al spoedig' in een diepzinnig gesprek over beroepsaan- gelegehheden zijn gewikkeld. Plotseling schiet Dieter iets te binnen Dat is waar ook, meneer Seilenz, bent u niet bevriend met Brigitte Clamor Ja, voor haar ben ik juist hierheen gekomenik ben bij baar moeder en pen sion en ik was een leerling van Brigitte's vader, maar hoe weet u Dieter vertelt hem nu ietwat verlegen, maar volkomen openhartig van den trief, dien Petra destijds heeft gevonden en aan hem heeft doorgegeven ter verdere expe ditie. Seilenz staart langs Dieter heen in de verte en zegt, als deze is uitgesproken Zoo, hmdan bent u wel zoo on geveer op de hoogte. Denkt udat ik te laat kom? Te laat? Te Iaat is altijd relatief. Te laat is het nooitWaarom bent u eigenlijk hier afgestapt en niet in het Grand Hotel in Antonswil? Ik wist immers niets van Brigitte's reis naar München en ik zocht haar dus hier in Kaiserhof. Weet juffrouw Brigitte, dat u hier bent Ik heb haar even door de telefoon gesprokenze is moe van de reis en kan me pas morgen ontvangen Waarom gaat u niet naar het bal- masqué Daarvoor ben ik niet in de stemming. Over het algemeen voel ik trouwens niet bijster voor dat soort amusementen. En waarschijnlijk wilt u in een derge lijke omgeving Brigitte ook liever niet ent- moetenDan zijn we het volkomen eens. Ik wensch Grace ook niet onder de gemaiskerden te zoeken Ernst Seilenz vraagt niet, wie de hem onbekende Grace is. Hij ontwaart juist Dieter's reis-schaakbord, dat op tafel ligt en vraagtHebt u zin in een partij...? Neen, Dieter heeft er eigenlijk geen zin in, maar hij bemerkt, dat Ernst Seilenz, wiens rustige, zwijgzame natuur hem zeer sympathiek is, eenige afleiding zoekt en hij verklaart zich daarom onmiddellijk bereid. Midden einder het spel zegt Dieter plotse ling, meer tot zichzelf dan tot zijn gast, die deze opmerking thans wel het aller minst verwacht Nee, 't is nooit te laat. Maar het is niet mogelijk, of althans ontzettend moei lijk' om een ander tegen diens zin te hel pen...... Gardez la dame Ernst Seilenz doet een uitstekenden te genzet. Daar begin ik niet eens aan. Men mag een mensch tenslotte niet van zijn persoonlijke vrijheid berooven, ook dan niet, als het voor zijn eigen bestwil is. Dat zou een vergrijp tegen den geest zijn Dat lijkt me toch wel streng ge dacht Niet voor den tijd, waarin wij leven... Nogmaals schaakDieter* moet een paard afstaan om den koning te kunnen redden. Wat is dat toch voor een lawaai buiten? vraagt hij, ietwat geërgerd. Bollmann komt van zijn ligplaats bij de verwarming overeind, geeuwt en rekt zich uit. Dan stapt hij statig' naar de deur, waarop juist drie maal achtereen luid wordit geklopt. Dieter springt van zijn stoel op en als bij intuïtie grijpt hij een karaf met water, het wapen, dat h\j zoo gauw kan vinden. Bollmann gromt dreigend Wie is daar? roept Dieter. Het veemgerecht der Antonswiler on derwereld, klinkt het pathetisch en op het zelfde oogenblik wordt de deur openge worpen. Op den drempel staat een lange gestalte in een zwart-wit gewaad het hoofd is verborgen in een allerzotst Lötscbentaler dansmasker en de rechter hand houdt een geweldige, met zilverpapier beplakte öeulsbgl van karton omklemd. Naar de lengte en de stem te oordeelen, kan het slechts Gug'elhofer zjjm. Naast hem 9taat een magere Germaan, gehuld in een haardvacht-tijgervel, gewa pend met speer en schild. Zijn in goud montuur gevatte bril een anachronisme, dat eenigszins lachwekkend aandoet ver raadt den bankemployé uit Weenen en als Bollmann hem wat al te aandachtig be snuffelt, tracht hij zich schielijk tusschen de opdringende menigte achter hem te ver bergen. Maakt plaats voor den heraut van den koningroept een van hen en hij laat zijn vermaan volgen door een stoot op een knerpend kindertrompetje. Er worden twee rijen gevormd en daar tusschen door schrijdt een page in zwart fluweel, een reusachtige papierrol onder den arm. On danks masker en pruik herkent Dieter on middellijk Grace* haar slanke figuur komt in het aardige maskerade costuum volkomen tot zijn recht De scherprechter Gugelhofer verzoekt op gebiedenden toon om stilte en de afgezante van den koning leest van de onbeschreven papierrol een bevel tot inhechtenisneming van. den een of anderen sprookjesachtigen majesteit tegen Dieter Prausnitz wegens voortgezette wederspannigheid, rebellie, se paratisme en een lange rij soortgelijke ka rakterfouten van den koppigen vazal. Bij de laatste woorden is Grace dicht op Dieter toegetreden en voor deze het weet, liggen een paar boeien om zijn handen Grace, de page, springt op zijn rug en onder haar commando zet de stoet zich in beweging, de gang door en de trap af naai de voor den ingang van het hotel wachten de sleeDe paarden trekken aan en onder luid gelach en geschreeuw uit alle mogelijke en onmogelijk lawaai-instru en ten bereiken zij in den kortst mogelijken tijd de, den delinquent toegedachte plaats der terechtstelling het Grand Hotel. (Wordt vervolgd).

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 5