BUITENLAND GEMENGD NIEUWS strijden over 500, 1500, 3000 en 5000 meter, is gisteren gesloten. De namen der rijders zijn R. Koops, J. Langedijk en J. Roos (Nederland), M. Les- guillons (Frankrijk), Perugga (Finland), Rogger (Zwitserland), Schoellkopf (Zwit serland), Kalbarczyk (Polen), Ljsjegki (Polen), Haedgeghy (Hongarije), Bagskai (Plongarije), Vesenius (Finland), Leban, Loewinger, Stiepl, Wazulek (allen Oosten rijk), Engnestangen, Haraldsen, Krog, Ma- thisen en Staksrud (Noorwegen). De Nederlandsche rijders hebben de laat ste dagen ernstig getraind, en zijn physiek in uitstekende conditie. Al maken zij zich geen illusie het tegen de beste Neren te kunnen winnen, toch is er reden aan te nemen, dat zij flink partij zullen geven en alles in het werk zullen stellen om een goed figuur te slaan. Momenteel zijn er in Da vos vele Nederlanders, die zeker niet zullen nalaten, hun landgenooten tijdens die wedstrijden flink aan te moedigen. Voor het wereldkampioenschap hardrijden voor dames, dat eveneens Zaterdag en Zon dag a.s. te Davos wordt verreden, zijn in totaal zes dames ingeschreven. Dit wereld kampioenschap bestaat uit wedstrijden van 500, 1000, 3000 en 5000 meter. Onze landgenoote, mej. Donker, moet het opnemen tegen mej. Rogger (Zwitserland), mej. Hiller (Duitschiand), Veme Lesche (Finland), Synaeve Lie (Noorwegen) en Laila Schou Nielsen (Noorwegen). Laatst genoemde rijdster, die kort geleden nog een drietal nieuwe wereldrecords vestigde, is in schitterenden vorm en zal voor de an deren wel ongenaakbaar blijken. Mej. Donker heeft vlijtig geoefend en haar prestaties, hierbij verricht, zijn van dien aard, dat zij een waardige tegenstand ster zal blijven. LUCHTVAART Het vliegongeluk te Senlis. Gistermiddag is te Stadskanaal onder zeer groote belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer A. R. Somer, bestuurder van het, nabij Senlis in noord-Frankrijk, verongelukte vliegtuig P.H.-M.A.G. Italiaansch watervliegtuig verongelukt. Gisteren is een Italiaansch watervlieg tuig van de luchthaven Nisida in zee ge stort. Een waarnemer en een werktuigkun dige kwamen om het leven, terwijl een tweede werktuigkundige gewond werd. Stopzetting van luchtverbindingen met den Balkan. De Air France heeft sedert eenigen tijd haar luchtdiensten tusschen Boekarest en Istanboel en tusschen Belgrado en Sofia gestaakt. Het laat zich aanzien, dat deze luchtlijnen definitief door de Air France zullen worden opgegeven, aangezien deze luchtvaartmaatschappij reeds is begonnen met het liquideeren van- haar basis te Istanboel. Een nieuw Engelsch bombardements vliegtuig. Op het oogenblik worden in Engeland de proefnemingen met den eendekker „Ar- rcw" voortgezet. Men beschouwt dit toe stel als een van de zwaarste tot nog tce gebouwde bombardementsvliegtuigen. Alles is gereed om dit type vliegtuig in serie te fabriceeren. De trans-Atlantische luchtljjn. Men gelooft, dat de datum der opening van den Engelschen luchtdienst voor pas sagiers over den Atlantischen Oceaan zal worden uitgesteld bij gebrek aan voldoende vliegtuigen. De Engelsche vliegtuigfabrikanten zijn nl. niet in staat tijdig de noodige toestellen af te leveren, daar zij den voorrang moeten geven aan de bestellingen van het Ministe rie van Luchtvaart. MARINE EN LEGER De kapitein-luitenant ter zee W. A. de Jong zal 19 Februari per m.s. „Costa Rica" naar Curagao vertrekken, ter aflos sing van den kapitein-luitenant ter zee W. van den Donker, als commandant van Hr. Ms. ,,Johan Maurits van Nassau", die we gens langdurig verblijf zal repatrieeren. De luitenant ter zee der 2de klasse H. M. L. F. E. van Oostrom Soede wordt 1 Februari overgeplaatst van het departe ment van defensie aan boord van Hr. Ms. fcorpedo-instructieschip „Schorpioen" te Nieuwediep. De officier van den Marine Stoomvaart dienst le klasse J. Dijkstra, die 8 Februari te Rotterdam zal worden geplaatst, zal aan de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij worden belast met het toezicht op de in aanmaak zijnde werktuigelijke inrichtin gen, bestemd voor het in aanbouw zijnde artillerie-instructieschip. De voorgeoefenden der lichting 1937, aan gewezen voor de onderofficiersopleiddng bij de infanterie worden 5 Februari voor eer ste oefening ingelijfd bij het korps waar voor bestemd en vertrekken 2 October <ta.v. met gTOOt verlof. Hoog Militair Gerechtshof. Als plaatsvervangend lid van het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage is de vice-admiraal A. Vob hedenochtend voor den aanvang van de zitting van dit college door den president mr. E. Jellinghaus als zoodanig beëedigd. Jecovitol leverTroon wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bq apothekers en dro gisten a f 0.75 per flacon. SCHEEPVAARTBERICHTEN Scheepsbotsing op de Theems. Nederlandsch schip aan den grond gezet. Op de Theems (Engeland) is gisteren het te Groningen thuisbehoorende motor schip „Wilja", eigenaar W. Slobben, op den ankerketting van het Duitsche stoomschip „Consul Cords" gestooten en liep toen op den wal, waar het schip lek raakte. De kapitein is toen met vrouw en kind en de uit vier koppen bestaande bemanning bij Dinghy aan land gegaan. Daarna is de „Wilja" met de veerboot „Edith" van den dienst GravesendTilbury in botsing geko men en tenslotte liep het schip op een mod- derbank vast. De „Edith" is naar Graves end doorgevaren. Nader vernemen wij nog, dat van een feitelijke botsing tusschen de „Wilja" en de veerboot „Edith" niet kan worden ge sproken. De „Wilja" luisterde niet meer naar haar roer en was reeds zinkende, toen zij dicht tegen de geheel met reizigers be zette veerboot drong. „De „Wilja" schuur de nog langs het remmingswerk van de veerhaven, voordat zij in de modder bleef steken. De echtgenootc van den kapitein en hun baby van acht maanden zijn ondergebracht in de woning van den veerman te Graves end. Zij hebben geen ernstige nadeelen van het gebeurde ondervonden. HET AFTREDEN VAN MINISTER VANDERVELDE. Verklaring van Van Zeeland. In den Belgischen Senaat heeft Minis ter-president van Zeeland een verklaring afgelegd over het aftreden van Minister Vandervelde. Hij zeide, dat er nooit een tegenstelling had bestaan tusschen Van dervelde en de regeering op belangrijke punten en dat alle door het Kabinet geno men besluiten met algemeene stemmen aangenomen waren, voorts ten aanzien van de buitenlandsche politiek. Niettemin heeft minister Vandervelde, om in de lijn te blijven van de nationale vereeniging bij zekere maatregelen, waartoe door de re geering werd besloten, zijn gevoelens ge weld moeten aandoen. De gewetenscrisis die Vandervelde sinds verscheidene maanden in zich droeg, kon niet zonder gevolg blijven voor de wijze, waarop hij tegelijkertijd zijn eigen taak en de ontwikkeling van de regeeringsactie zag. De schakeeringen, die aan den dag treden tusschen zijn eigen opvattingen en de gedragslijn, die spr. noodzakelijk acht voor een nationale regeering, werden dui delijker. Onder deze omstandigheden her haalde Vandervelde zijn aanbod tot aftre den, dat hp tevoren reeds had gedaan. Voortgaande bracht de premier hulde aan Vandervelde, waaraan hij toevoegde, dat Vandervelde van opvatting is, dat niets is gewijzigd in de diepgaande redenen, die de drie groote partijen verplichten hun sa menwerking in het belang van het land voort te zetten. DE TROONSOPVOLGING IN ENGELAND. In het Engelsche Lagerhuis heeft de Mi nister van Binnenlandsche Zaken gisteren verklaard, dat geen voornemen bestond eei. wetsontwerp in te dienen teneinde vast te stellen dat Prinses Elisabeth de eenige troon sop volgster is, aan gezien daarom trent geenerlei twijfel bestaat. HET WETSONTWERP OP HET ENGELSCHE REGENTSCHAP. Het wetsontwerp op het Engelsche re gentschap, welks tekst gisteren gepubli ceerd is, bepaalt, dat een regentschap zal worden ingesteld ingeval een vorst den achttienjarigen leeftijd nog niet heeft be reikt, evenals de vorst door ziekte niet in staat is zpn functie uit te oefenen, of in ieder geval, waarin de noodzaak bestaat onder zekere andere omstandigheden de koninklijke functies ten uitvoer te leggen Regent zal de persoon zijn, die in de orde der troonsopvolging eerste in rang is. De regent zal niet de bevoegdheid hebben goedkeuring te hechten aan een wetsont werp, waarin de orde der troonsopvolging gewijzigd wordt of besluiten genomen wor den aangaande den Protestantschen gods dienst. Wanneer de vorst jonger is dan achttien jaar en niet gehuwd, zal zijn moe der regentes zijn. Verder voorziet het wets ontwerp in het geval van voogdij over de persoon van den vorst en in het geval, dat de vorst zekere zijner koninklijke functies kan delegeeren, waarbij bepaald is, dat de bevoegdheid om het parlement te ontbinden niet kan worden gedelegeerd, tenzij dit uit drukkelijk door den vorst bepaald is. DE KABINETSCRISIS IN JAPAN. Oegaki geeft de opdracht terug. Alle vriendschappelijke besprekingen met de militaire leiders om te komen tot het benoemen van een Minister van Oorlog in het nieuwe Japansche kabinet, hebben schipbreuk geleden. Generaal Oegaki heeft de opdracht een nieuw Japansch kabinet te vormen, terug gegeven. Na het verlaten van het keizerlijk paleis had Oegaki een onderhoud .met de pers, waarin hij verklaarde te betreuren dat hij er niet in kon slagen een kabinet te vormen. Hij acht den toestand ernstig, de sociale verhoudingen en de politieke situatie zijn niet geregeld en hij ziet met angst de toe komst van Japan tegemoet. Niettegenstaande de moeilijkheden welke hij heeft ondervonden, heeft gen. Oegaki zich gisteren verlustigd in de pruimebloe- sems, welke in zijn tuin bloeien. Een foto hiervan is in alle bladen opgenomen. GERUCHTEN OVER EEN VERBREKEN DER DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN TUSSCHEN ITALIË EN RUSLAND. De correspondent van de Matin te Rome meldt, dat in ïtaliaansche diplomatieke kringen te Rome zekere geruchten de ron de doen volgens de welke de ïtaliaansche regeering een ontwerp in studie zou heb ben de diplomatieke betrekkingen tusschen Italië en Sovjet-Rusland te verbreken. De slotbeslissing zou afhangen van ze kere gebeurtenissen in Europa, met name van het conflict in Spanje. De redactie van het A.N.P. vermeldt dit bericht onder alle voorbehoud. Tijdens het Nationaal-Socialistische congres te Neuren berg werd door vooraanstaande leden der rijksregeering heftige critiek op Sovjet- Rusland uitgeoefend en niettemin werden de diplomatieke betrekkingen gehand haafd. De politiek van Musrolini is verder nooit bijzonder anti-Russisch geweest, al heeft hij in eigen land iedere communisti sche propaganda vrijwel onmogelijk ge maakt. ONRUST IN JAPAN TEN AANZIEN VAN DE HOUDING VAN RUSLAND. In officieele Japansche kringen heerscht een zekere ongerustheid ten aanzien van de provoceerende houding van de Sovjet- regeeringtegenover Japan. Zonder nog te spreken van het proces tegen de aanhan gers van Trotski, acht men het noodzake lijk zijn volle aandacht te schenken aan het onderdrukken van de Japansche bewo ners van Wladiwostok en het staken van het spoorwegverkeer tusschen Pogranitsna- ja en Mansjoeli. Men heeft den indruk dat de Sovjet-autoriteiten alle Japanners uit het gebied van Wladiwostok willen ver drijven, terwjjl de Sovjet-autoriteiten de Japansche schepen „Siberia Maru" en „Kontongan Maru" bij hun aankomst te Wladiwostok hebben vastgehouden. De Japansche autoriteiten vreezen dat het trans-Siberisch verkeer door de Sov jets geheel zal werden geblokkeerd en zij spreken den wensch uit, dat deze verbin ding doeltreffend wordt beschermd. HET POLITIEKE PROCES TE MOSKOU. Tegen alle verdachten de doodstraf geëischt. In het politieke prcces te Moskou heeft Wysjinski, de openbare aanklager, tegen alie zeventien verdachten de maximale straf, de doodstraf door den kogel, ge- eischt. In zijn requisitoir zeide de openbare aan klager Wysjinski o m. Het proces heett aio een schijnwerper licht gebracht in alle meest duistere en afschuwwekkende hoe ken van de Trotzkistis^he. onderwereld. Verder wees hij er op, in welk een ver- schrikkelijken afgrond het contra-revolutio naire Trotzkisme tenslotte onherroepelijk verzonken is en hoe het reeds lang tot de ergste baanbreker van het internationale fascisme is geworden. Wysjinski liet daarna de verschillende beklaagden de revue passeeren, eerst de minder belangrijke en daarna de leiders Piatakow, Radek en Sokolnikow, waarvan hij een uitvoerige politieke biografie gaf. Na er op gewezen te hebben dat de be klaagden zich voor ieder als een politieke parttj trachtten voor te doen, verklaarde Wysjinski: men kan zich er gemakkelijk van overtuigen, dat dit greenszins een po litieke partij is, doch een bende misdadi gers, die het agentschap van een buiten- landschen spionnagedienst vormt. Herinne rend aan de talrijke slachtoffers hunner sabotage, riep Wysjin9ki uit: hier voor u zitten de moordenaars. Met deze bende moordenaars, brandstichters, roovers, spi onnen, saboteurs en documentenverval- schers kan wellicht de middeleeuwsche ca- morra vergeleken worden. Wysjinski gaf vervolgens nog een op somming van de verschillende punten van het programma van het Trotzkisti- sche anti-sovjet centrum, o.a. samenwer king met het fascisme, openlijke erkenning van de noodzakelijkheid der restauratie van het kapitalisme in de Sovjet Unie en de these betreffende de nederlaag der Sov jet Unie in den oorlog. Een protest Onze oud-stadgenoot, prof. G. Mannoury te Amsterdam, zond de onderstaande bood schap aan het Oppergerechtshof te Mos kou Het Woikov-proces was massatoorn. Het Kirov-proces was massawraak. De Sinov- jev- en Radek-processen zijn massa-angst. De symptomen Vernauwing van het associatienet tot op de emotioneele onderassociaties. Uitscha keling van het gevoel voor kontradictie. V ernietigingswenschen. De oorzaken Het verdrongen complex der wereldrevo lutie. De symboolvorming-Trotzki. De herstelmiddelen De vrije gedachte en het vrije woord. (w.g.) G. Mannoury Groote brand in het centrum van Amsterdam. Een zeer zware brand heeft vanmorgen vroeg gewoed in een perceel aan het Dam rak te Amsterdam, waar een sigarenwinkel is gevestigd. De eerste etage werd bewoond door een weduwe, haar zoon en twee gas ten. De tweede en derde verdieping, even als de zolderverdieping, is in gebruik van het Victoria-hotel. Hier woont een deel van het hotelpersoneel, in totaal ongeveer 20 personen. Het geheele huis kon tijdig wor den ontruimd. De eerste, tweede en derde verdieping, benevens de zolder-etage zijn geheel uitgebrand. De weduwe werd te ruim rijf uur gewekt door haar huisbel. Een onbekende voorbij ganger had den brand ontdekt, die ontstaan was in het plafond tusschen den sigaren winkel en de eerste etage. IJlings wekte de vrouw haar huisgenoo- ten en de leden van het personeel van het Victoriahotel. De brandweer was spoedig ter plaatse. De ijzige Noord-oosterstorm maakte het blusschingswerk niet gemakkelijk. De stormvlagen deden het water uit de straal- pijpen verstuiven. De vuurhaard in het plafond was niet gemakkelijk te bereiken en weldra stond de eerste etage in lichter laaie. Een half uur later was het vuur overge slagen naar de tweede etage. Ook daar greep de brand zeer snel om zich heen. De Noord-oosterstorm huilde langs en door de gesprongen vensters naar binnen, waar hoog het vuur uitlaaide. Erger werd de situatie toen het vuur ook de vierde verdieping had bereikt en de vlammen uit het dakvenster sloegen. Het geheele huis brandde van de eerste verdie ping af als een fakkel. De politie had in- tusschen bevel gegeven om hotel-café „Neutraal", waar zich in totaal twintig personen bevonden, te ontruimen. Wekken was niet meer noodig, want de gasten en het personeel hadden zich reeds in de café zaal verzameld. Ook in het groote „Victoria"-hotel was de rust verstoord. Gelukkig stond de wind van het hotel af, zoodat het hotel geen gevaar liep. Te ongeveer zeven uur stortte het dak voor een groot deel met donderend geraas ineen. Een laaiende vuurzee van vlammen, rook en vonken sloeg hoog op Tegen zeven uur was de brandweer de situatie meester. De kleine personeel- dependance, die aan de achterzijde van het brandende huis staat, kon behouden blijven. De sigarenwinkel kreeg lichte brand schade, doch zeer veel waterschade. De oorzaak is waarschijnlijk te zoeken in het felle branden van een kachel. Verzeke ring dekt de schade. Bij dè blussching zijn twee brandwachts door een vloer gezakt. Collega's van de slachtoffers snelden te hulp en brachten hen naar buiten. Beiden werden naar het Binnengasthuis vervoerd, waar een van hen ter observatie is opgenomen. De andere kon, nadat een röntgenfoto was gemaakt, naar huis worden vervoerd. Brand te Rotterdam.— Vannacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een pakhuis, in gebruik bil een kippenhandelaar in de Willemstraat te Rotterdam. Het vuur werd ontdekt door een buur man, die verlof heeft zijn fiets in dit pak huis te stallen. Hij zag een verschijnsel van vlammen, waarop hij direct de bovenburen waarschuwde, die zich langs de trap n veiligheid konden stellen. De dichte rook ontwikkeling gaf den brand aanvankelijk een zeer ernstig aanzien. De vlammen sloe gen eenigen tijd fel naar buiten, doch de brandweer, die eveneens door den buurman was gewaarschuwd, was weldra ter plaatse en tastte met vijf stralen op de waterlei ding het vuur aan. In een Klein half uur had zij den brand geheel onder de knie. Een aantal kippen kwam in de vlammen om. Van den inboedel kon nog een gedeelte ge red worden. Brand te Wageningen. Gisteravond is tijdens afwezigheid der be woners brand uitgebroken in een bovenhuis van een meubelwinkelier aan de Hoog straat te Wageningen. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, doch de brandweer was het vuur spoedig meester. De voorvertrekken van het bovenhuis brandden geheel uit. Van den inboedel de zer vertrekken werd niets gered. De win kelvoorraad werd grootendeels naar buiten gebracht. Een partij meubelen op zolder is mede verbrand. De schade wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak van den brand is onbe kend, Mijnwerker gedood. Gistermiddag is op de 318 meter verdie ping van de Oranje Nassau mijn 3 te Heer len een 41-jarige ondergrondsche arbeider uit Hoensbroek, onder vallend gesteente geraakt en gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. Ongeluk t e n g e v o 1 g e v a n de gladheid. Gistermorgen is een 65-jarige vrachtrijder uit Nieuwaal (nabij Zaltbommel), terwijl hij naast een wagen met hooi liep, door de gladheid van den weg gevallen. De man kwam zoodanig op het hoofd terecht, dat hij korten tijd na het ongeluk is overleden. Een inbreker in het pa leis op den Dam? Wij lezen in de Tel. van gisteren Het Koninklijk Pa leis op ien Dam te Amsterdam is den af gelooper. nacht gedurende zeven uren streng bewaakt geweest door een groot aantal politiemannen, terwijl in het palek een langdurig onderzoek is ingesteld, waar aan inspecteurs van politie, alsmede de commandant der militaire politie, eerste luitenant Nammensma, deelnamen. Het 'vermoeden bestond namelijk, dat een inbre ker het Koninklijk Paleis was binnenge drongen. De groote activiteit van stedelijke en mi litaire politie vond zijn oorzaak in het feit, dat het hoofdbureau van politie omstreeks elf uur een telefonische mededeeling ont ving van den drogist Van Tuyl in de Paleis straat. Deze vertelde, dat hij, toen hij zich te bed wilde begeven, op de eerste verdie ping van het paleis licht had zien branden en daar een gestalte had waargenomen. De heer Van Tuyl kon niet zeggen, hoe de ge stalte er precies uitzag, of het een man dan wel een vrouw was. Duidelijk had hij ech ter, evenals zijn vrcuw, het licht en de gestalte gezien. Dit had hem bevreemd, omdat hij zelden of nooit in deze vertrek ken, die vlak tegenover zijn zaak gelegen zijn, op dit late avonduur licht had gezien. De mededeeling werd door het hoofd bureau van politie zeer serieus opgevat en binnen enkele minuten vertrokken van het hoofdbureau inspecteur Bijl, inspecteur Ooms, alsmede een groot aantal agenten, die zoo snel mogelijk alle toegangen tot het paleis afzetten en bleven bewaken. Voorts waarschuwde .men den commandant der mi litaire politiewacht, den eerste-luitenant Nammensma, die met de inspecteurs en een aantal rechercheurs, gewapend met zoeklichten, een langdurig onderzoek in vrijwel alle zalen en vertrekken van het paleis instelden. Eerst ging men kijken in de vertrekken, waarin de drogist het ?5cht had zien bran den. Het was er nu donker. De aangeduide vertrekken dienen op het oogenblik tot wérkplaatsen voor de verbouwingen van het paleis. Men kon niets verdachts ontdekken, doch ock was niet met zekerheid te con- stateeren, of er iemand was geweest of niet. In een werkplaats is niet altijd alles goed te overzien. Het onderzoek der politiemannen duurde vele uren. Waar men echter ook zocht, ner gens ken men 'n inbreker vinden. Er waren voor zoover men dat in dit nachtelijk uur kon waarnemen, ook geen sporen van braak. Omstreeks half twee keerden de politie mannen onverrichterzake naar hun bureaux terug. De meeste afzettingen werden groo tendeels opgeheven. Gedurende den nanacht werd echter nog een scherp toezicht op het paleis gehouden. De diefstal van den postauto te Eindhoven.De Eindhovensche politie heeft de twee man nen, die gearresteerd waren in verband met den Maandagavond gepleegden postauto diefstal, gisteravond op vrije voeten ge steld. De politie vond geen termen aanwe zig om hen nog langer in arrest te houden. Een huis dreigt in te storten. De Weesperstraat tusschen Nieuwe Heerengracht en Nieuwe Keizers gracht te Amsterdam is gistermiddag voor het verkeer gesloten, omdat een der huizen op instorten stond. Het perceel no. 8 is dezer dagen gesloopt en ten gevolge daar van is de bloot gekomen bouwmuur van perceel no. 10 van de fundeering gegleden. In den loop van den middag hoorden de bewoners een verdacht gekraak, de deuren begonnen te klemmen en toen bemerkte men, dat het geheele gebouw begon te wij ken. De brandweer werd gewaarschuwd en deze liet dadelijk het huis door de bewoners ontruimen. Ook de bewoners van perceel no. 12 werden aangezegd, dat zij hun wo ning hadden te verlaten. Ingenieurs en opzichters van bouw- en woningtoezicht achtten het gevaar groot, dat de bouwmuur zou bezwijken. Om het gevaar daarvoor zoo klein mogelijk te ma ken werd het verkeer in de straat stopgezet, waardoor voortdurend gedreun voorkomen werd. De brandweer toog dadelijk aan het werk om den muur te stutten. Gisteravond is de brandweer met stutten opgehouden, omdat de toestand te gevaar lijk werd en z\j er geen menschenlevens aan mocht wagen. De brandweer is toen inge rukt. Het rijverkeer bleef ook daarna nog ge stremd, terwijl het voetgangersverkeer werd toegelaten. Wegen in Twenthe's Noordoosthoek onbegaan baar. Door den straffen Oostenwind, welke de in de laatste dagen gevallen sneeuw opzweept, zijn verschillende wegen in Noord- en Oost-Twenthe geheel onbe gaanbaar en onbereikbaar gemaakt. De verbinding tusschen Oldenzaal en Ootmarsum, Weerselo en Tubbergen is ge heel verbroken. Het autoverkeer is hier on mogelijk. Woensdag zijn tientallen auto's en tractors in de sneeuw, welke op sommige wegen over groote afstanden, meer dan één meter hoog ligt, vastgeraakt. De autobus dienst Ootmarsum-Tubbergen-Almelo-Ol- denzaal-Weerselo is gisteravond stopgezet, daar elke directe verbinding onmogelijk bleek. De meeste belemmering ondervindt men in de hooge eschgronden, vanwaar de sneeuw in de lager gelegen straatwegen vastwaait. Groote groepen werkloozen zijn bezig de verbinding zoo spoedig mogelijk te herstellen. De o v e r s t r o o m i n g e n In Amerika. Ingenieurs der regeering zijn van meening, dat het hoogtepunt van d was der rivier Ohio bereikt is. Wanneer de droge koude en de vorst, aanhouden zal het peil gaan dalen. Ondanks het feit, dat het water van de boven Ohio langzaam terugloopt, wordt eer verergering van de overstroomings- ramp gevreesd, daar nieuwe regenval voorspeld is en de Mississippi steeds meer water toegevoerd krijgt. Met koortsachti ge haast versterkt men de dijken van do Mississippi en zelfs veroordeelden helpen

Vlissingse Courant | 1937 | | pagina 6